Dertiende aardbeientoernooi in Roelofarendsveen weer succes Bert van der Helm moest buigen voor Belg Juliens Plaats voor kath. jeugdwerk INDONESISCHE ARTIESTEN KOMEN NAAR NEDERLAND „Groter armslag voor woningverenigingen" Defensie-ministers van NAVO bijeen Door verbouwing „Huize Dalrust" te Noordwijk beter geschikt voor verzorging bejaarden MAANDAG 31 MEI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 15 kl.)1 Bogmans-Stuhlemeijer; 2 Klu- ver-Pastoors. 3e klas: 1 Stokman- Vroling; 2 v. d. Plank-Goeman. 4e klas: 1 Stoets-Alexander; 2 Denvoet- Kramer. Gem. dubbel: (Ere-, hoofd- en ov. kl.): 1 Bogmans-Geerlings; 2 Bakker- Bakker. Ie klas: 1 M. Verkleij-B. Portier; 2 de Waal-Walman. 2e klas: 1 Haarhuis-Bennemeer; 2 v. d. Lin- gen-Woudenberg. 3e klas: 1 Broxter- man-Ritzen; 2 Klein-Korduur. 4e kl.: 1 v. d. Post-Schram; 2 Bijvoer-Bloem. JUNIORENKLASSEN Jongens enkel le klas: 1 N. v. d. Slobbe (Service) 2 C. Claussen (SVP) De tafeltennisver. De Treffers te Heren Ere-klas: 1 P. Juliëns (Bel- Roelofarendsveen kan er op bogen gië); 2 B. v. d. Helm (Scylla). Hoofd- de regie en organisatie te mogen klas: 1 J. Kramer (WGA); 2 P. voeren van het grootste toernooi op Schrekker (AVGA). Overgangsklas: het gebied van de tafeltennissport in 1 A. Diemei (SVE); 2 Ton Hoogen- den lande. De jarenlange ervaring boom (De Treffers), le klas: 1 A. v. heeft er daarbij tevens voor gezorgd d. Helm (Pit '54); 2 D. Boer (Ser- dat dit ook in de uiterste perfectie vice). 2e klas: 1 C. Bakker (Dito); ,TCD, D wordt uitgevoerd, hetgeen er dan ook 2 A. v. d. Blom (Quick 32). 3e klas: "*e. kl*s' 1 H<^tfJnpo i' toe heeft geleid dat voor dit toernooi, 1 W. v. d. Heuvel (21-Up); 2 H. Heu- 7w ?i u!Ï'. tv?S' waarbij aan alle deelnemers traditie- zen (Play-Fair). 4e klas: 1 F. Frank (Wilskracht), 2 F. Meurs getrouw een gratis portie aardbeien (DCV); 2 T. v. d. Voort (St. Vooruit). (DHC)- Jongens dubbel le klas: 1 wordt verstrekt, een enorme belang- Dames Hoofdklas- l TT Stuhlo R"^en ne^frS S^SSSSSjT^lSSS^ LBWaTlDMeSVe;S0e!rr2 F van Slobbe-Klein; 2 v. d. Vlist- nuTeli^ sprekeTvan EuropaT^n 3e kIas': 1 E'' Vroling'' 2 1 Frank ketjes enkel le klas: 1 Mary van de dee^neniing aan^dUtoernooiui" VoÓeian «xi {SSS V M' J-/"-! Duitsland Engeland en Releië 7elf«: Goeman (Ex.). (HOG). 2e klas: 1 M. v. d. Heuvel daags tevoren was hiermede'reeds H"e" dubbel: Ere-hooWlcl.: 1 v. (DHC); 2 P van Leeuwen (VVV), een bescheiden begin gemaakt, toen d Walle-Julliens (Belgie); 2 Rein- Meisjes dubbel le klas: 1 Rooden- spelers(sters) vergezeld van suppor- ders-Kraayinga. Overgangsklas: 1 burg-Ten Broek; 2 M. van Ruiten- ters uit Duitsland arriveerden, er self 'n probleem dreigden te wor den inzake de huisvesting. Sudholt-Hoogenboom; 2 Zwart-Bonte. Elstgeest (De Treffers). 2e klas: 1 V. d. Heuvel-v. d. Plas; 2 P. v. Leeu- wen-Olsthoorn. Junioren: gem. dubbel: le klas: 1 v. d. Weijer-Timoreeff; 2 Broxter- man-Fallaux. 2e en 3e klas: 1 van Heyenoort-van Rijn; 2 v. d. Laan- Dames-dubbel (Hoofd-, le en 2e v. d. Zwet. le klas: 1 van Gils-De Krijger; Portier-Pothuizen. 2e klas. 1 Gossen- Bennemeer; 2 Karskens-de Graaf. 3e iy klas: 1 Welink-Meijer; 2 Laske-Kon- V OOVSpSl duur. 4e klas: 1 v. d. Meer-van Baar- le; 2 Studer-Fates. Mgr. Bekkers op Gidsen-„Dachvaert": Amerikaans militair koor Als voorspel op dit toernooi had dan ook zaterdagavond reeds een vriendschappelijke interland plaats tussen spelers van De Treffers en enkele Duitse prominenten. Het werd weer het bekende schouwspel van kleur en fleur, een levendige drukte van. binnenkomende auto's, bussen, scooters etc., hetwelk de onmisbare entourage vormt van dit jaarlijks terugkerende evenement ml. het in Mgr. W. M. Bekkers, bisschop van der Gidsenbeweging op haar huiten- tafeltenmskringen zeer bekende en jjen Bosch, heeft zondag tijdens de centrum „De Holenberg" in Schayk gewaardeerde Veense aardbeientoer- Dachvaert van de Nederlandse Gid- (Noord-Brabant). nooL senbeweging erop gewezen, dat juist De officiële opening werd verricht binnen de nieuwere opvattingen over Mgr. Bekkers zei: „Ik geloof nu door de wethouder van Alkemade, de Kerk en christelijk leven er plaats eenmaal niet dat een kind uit zich- de heer J. S. Wagenaar. Spr. ging is voor het katholieke organisatiele- zelf kan leren: 2x2 4. Ik allereerst in op de prestaties van De ven. De bisschop sprak op een fees- geloof niet dat een kind zonder een Treffers in het verleden en heden telijke bijeenkomst van 2000 leidsters duidelijk herkenbaar voorgaan zal in de tafeltennissport, waarbij hij kunnen uitkomen boven een meer tevens namens het gemeentebestuur rnrrnPBsir minder £°ed humanisme. Het zal van Alkemade zijn bewondering uit- ALTIOR—GOUDERAK njet ujt ejgen kracht de innige ver sprak voor de durf een dégelijk mam- j wevenheid van Kerk en Wereld kun- moeth-toernooi te organiseren. VPrnlPTmP Ren ontdekken. Het Christen-zijn Na enkele woorden gewijd te heb- O |«Met niet vanzelfsprekend zijn kans ben aan de sport in het algemeen, £anlls vaa constateerde spr. een steeds groter ,Y°°r de aanvang van de wedstrijd op de bron, van waaruit gewerkt aandeel van de overheidszorg bii de ,eIlc|tecrde de Gouderak-aanvoer- wordt, en op het perspectief, waar opmars van de sport in het algemeen. der Altior met het behalen van het heen gewerkt wordt. Dit zacht op Meer en meer begint ook de tafel- kampioenschap en overhandigde Gods gave der blijde boodschap en tennissport hetgeen moge blijken bioemen aan de Altior-aanvoerder. het zicht op het-op-weg-zijn naar de uit de aandacht van de dagbladpers Altior won de toss en de Gouderak- eindvoltooiing leert de jonge mens radio en T.V., zich in een sterk toe- raidvoor bracht de bal aan het rollen, juist in het geheel van wat katho- nemende belangstelling te verheu- Na 8 minuten een aanval op het lieke opvoeding heet." gen. Vervolgens wees spr. nog op de Gouderakdoel. Van links kreeg de AJ- jn eerste instantie, zo vervolgde financiële offers die het gemeente- tior-rechtsbinnen een kans. De bal de bisschop, leert Tiet kind dit van bestuur van Alkemade zich in de werd mooi voorgezet, maar het zijn eigen ouders, maar later heel laatste jaren gebracht heeft t.b.v. sc,M>t ging juist langs de verkeerde vaak ook van de leiders en leidsters diverse sportactiviteiten. kant van de paal. in de jeugdbeweging e.d. Na het 13e, tevens internationale Gouderak wist de eerste corner te De jeugdbeweging ontleent haar aardbeientoernooi voor geopend te forceren, maar die leverde niets op. katholiciteit dan ook niet aan de be- hebben verklaard, richtte spr. ach- Door te zacht de bal terug te kop- paling, dat er een aalmoezenier aan tereenvolgens in dé Franse, Duitse P®11. °P keeper Van Soest door de verbonden moet zijn, die zorgt voor en Engelse taal een welkom tot de Alitiorback kwam de linksbinnen der de katholieke import. Zij ontleent de buitenlandse gasten, waarbij spr. nog gasten gevaarlijk voor het Altiordoel katholiciteit aan de wijze, waarop op enkele aspecten inzake recreatie etc. maar het schot ging hoog over. Al- heel vanzelfsprekende manier dwars der gemeente Alkemade belichtte, tior werd vaak in de verdediging door Indianenspelletjes en doldwaze Hierna namen in de drie veilinghal- gedrongen door de lange verre pas- liedjes heen, zicht wordt gegeven op len en in het gebouwencomplex van ses van Gouderak. In de 30ste mi- de verbondenheid van mens-zijn, me de fa. Vink op 65 tafels de wedstrij- nuut schoot de rechtsbinnen der gas- demens-zijn, christen-zijn. Dit is de den een aanvang. ten op het doel, maar de Altiorkee- opdracht van de katholieke organi- per stond op zijn plaats, en stompte satie en daaraan ontleent zij haar I de bad over de lat. De corner lever- bestaansrecht. V f/lUtu de niets op. Keeper Van Soest kreeg gedegenheid om zijn keperskwaliteiten Het zou ons te ver voeren om het te tonen. Door een gevaarlijke uitval verloop van deze ruim 1800 wedstrij- kreeg Altior in de 33ste minuut een den aan een beschouwing te onder-corner gevolgd door nog twee hoek- weipen. Als bijzonderheid mag toch schoppen. Alitior kwam toen wel heel wel vermeld worden dat het weder- didht bij een doelpunt. Nog tweemaal om een Belg was, die zich tot toer- kreeg AJibior een corner te nemen, nooiwinnaar mocht uitroepen. Een ervan werd keurig ingekopt, maar die keeper toonde, dat ook hij "nale van de ere-klas kwam er niet voor niets stond. In de laat- hij uit tegen. de sterke Scylla-speler ste minuut gaf de midvoor H. Bos d- Iie.1.m\ N? een zeer mooie aan Altior de leiding 1—0. Direct strijd won hu de beslissende game ^zrop klonk het signaal voor de ingeschakeld bij het zoeken naar het met 2117. In deze ere-klas won rust wapen, waarmee vorige week de 73- Kees Vesseur zijn eerste poule, maar Vi'if minuten na de hervatting ver- jari6e reder-grootgrondbezitter James ging daarna ten onder tegen zijn hoÏÏde G vï? ^1 de v^roL tot v*n Hoey Smith' .vermoedelijk door rivaal Mertens van Belcrum. Overi- 1? *ün werknemer Dirk B., jn de bos- R.C.L.JODAN BOYS OM DE TOLWEGBEKER Met invallers voor Van Luik en Ederveen, die vervangen werden door Zonneveld en v. d. Linden, heeft RCL een verdiende zege behaald op Jodan Boys. Het eerste doelpunt ont stond na plm. 20 minuten uit een vrije schop wegens hands, genomen door Karsdorf op de rand van het strafschopgebied. Onhoudbaar knal de hij de bal in de rechterbovenhoek (10). Direct daarop miste de mid voor van de Boys een unieke kans om gelijk te maken. Alleen voor Maaskant speelde hij de bal zover voor zich uit dat Maaskant de bal voor het grijpen had. Na 10 min., dank zij goed werk van Kooreman, kreeg Versteeg een goede schietkans. Hij loste van links een harde schuiver, de keeper stopte de bal, doch liet hem glippen en lig gend gaf Zonneveld het laatste tikje (2—0). Twintig min. na rust een scrim mage voor het RCL-doel. Maaskant was uitgelopen en voor Gordijn de bal weg kon werken schoot de rechts buiten van de Boys in het doel (21). Direct volgde een zware druk op het RCL-doel, zonder resultaat overigens. Na plm. 10 min. kreeg Versteeg een kans alleen voor de keeper. Hij wachtte net iets te lamig en de bal werd hem ontnomen. Een minuut voor het einde eenzelfde kans voor Versteeg. Hij lepelde de bal over de doelman, maar de toestormende linksback knalde de bal, net voor deze in het doel zou verdwijnen, nog hard over de lat. Nederland kan binnenkort kennis maken met de „Lenso", een dans die Indonesië de laatste jaren stormen derhand heeft veroverd en zo popu lair is geworden, dat president Soe- karno de melodie veelvuldig in zijn toespraken op massabijeenkomsten zingt. Gisteren zijn tien Indonesische artiesten naar Japan vertrokken, van waar zij op 5 juni met een vliegtuig van de Garoeda naar Nederland zul len reizen. De „Lensodsts", zoals de Indonesi sche groep zich noemt, zullen van 5 tot 16 juni in Nederland optreden INTERNATIONALE VREDESKERK Genie bij zoeken naar moordwapen ingeschakeld Soldaten van de Genietroepen zijn gens heeft Treffers-legioen "tochook Metem" iSSte toksMten ae?, van landgoed „Strjyenion nog wel weer voor enkele uitsteken- Gouderak 3—1 Dit alles «e- om Xen ^s,ge ?cht- de prestaties gezorgd hetgeen uit Z 1-. aikes se Meter voor meter heben de soldaten j - ua' neifeen. RU beurde in circa 5 minuten. Invaller vxterAxp ii met miinrtptpptnrc onderstaand overzicht van de uitsla- plasmeijer kwam door een verre uit- ilet^ereeto wLf'de alndae renTered gen we moge u en. trap alleen voor de keeper en sohoot moet zijn 'afgezocht. Tot toe heb- De prijsuitreiking geschiedde door in. Een speler der gasten stompte ben de bijzonder intensieve speur de voorzitter van Treffers, de heer de bal uit het verlaten doeL De tochten niets van enige waarde op- Jos. v. d. Meer. De Werenigingsprijs, penalty werd dóór de Altiorspil ge- geleverd, een tafeltennistafel plus netpostcom- mist. De rechtshalf vain Gouderak binatie, werd gewonnen door Quick schoot van grote afstand op het Al- Ook het verhoor van Dirk B. heeft 32 Hilversum, met als tweede Kwiek tiordoel. De bal had een vreemd ef- nog geen resultaat gehad. Hij blijft uit Badhoevedorp, 3e VVV uit Leid- fect waardoor die Altiorkeeper ver- nog steeds hardnekkig ontkennen iets schendam en 4e Scylla uit Leiden, rast bleef staan: 32. Beide doelen met de moord uitstaande te hebben. De uitslagen van dit op zondag kwamen beurtelings in gevaar, ver- Hij zegt zelfs zijn werkgever, tijdens 30 mei 1965 gespeelde 13e aardbeien- andering in de stand kwam er niet zijn inspectietocht over het landgoed, toernooi waren als volgt: meer. in het geheel niet gezien te hebben. won Nederlands koorfestival In de Casino-schouwburg te 's-Her- togenbosch is gisteren het eerste In ternationale Koorfestival besloten, dat georganiseerd was door de Fede ratie van Nederlandse Zangersbon den in samenwerking met het ge meentebestuur van 's-Hertogenbosch. Aan het concours bij het festival na men 48 koren uit binnen- en bui tenland deel. De jury bestond uit de heren Felix de Nobel, voorzitter (Am sterdam), prof dr. Siegfried Borris (Berlijn) en Vic Nees (Mechelen). De heer Felix de Nobel reikte de prij zen uit. De eerste pryzen werden als volgt behaald: afdeling A mannenkoren, mannenkoor Lambardi (Helmond) onder leidihg van Frans v. d. Goor, met 341 punten; afdeling A vrouwen koren, Bergens klein vrouwenkoor (Bergen N.H.) onder leiding van Klaar Venneker met 343 punten; af deling A jeugdkoren gelijke stem men, Haags Jeugdkoor (Den Haag) onder leiding van Marius Borstlap 359 punten, afdeling A militairen ko ren, Seventh Army Soldiers Choir USA (Böblingen, Did.) onder leiding van eerste luitenant Carl W. Bond, 401 punten; afdeling D gemengde ko ren, Lodolakören uit Gotenburg (Zweden) onder leiding van Bertil Rellström, 347 punten; afdeling B mannenkoren, R.K. jongemannen- koor „Fortissimo" (Bergen op Zoom) onder leiding van W. Steenbak, 353 punten; afdeling B vrouwenkoren, Vivezza (Vlaardingen) onder leiding van Cath. Verhoeff-Torn, 341 punten; afdeling C gemengde koren, „Sur- sum Corda" (Oudorp N.H.) onder leiding van C. Himmelreich, 336 pun ten; afdeling C mannenkoren, R.K. Ulfts mannenkoor '57 (Ulft) onder leiding van Th. Knikkink, 336 pun ten; afdeling C vrouwenkoren, West- fries dameskoor (Wognum) onder leiding van Godfried v. d. Horst, 341 punten; afdeling D vrouwenkoren, „Dindua" (Aalsmeer) onder leiding van G v. Hulst, 339 punten. De bokaal voor de winnaar van het gehele concours ging naar het Militaire Koor Sventh Army Soldiers USA uit Böblingen. De J. R. Thorbeckestichting in Leiden, een stichting die werken op het gebied vam het recht en geschie denis van grote betekenis bekroont, heeft besloten het werk van de rijks archivaris mr. S. J. Fokkema Andreae „De Nederlandse staat onder de re publiek" (1961), met de Thorbecke- prijs te eren. Deze prijs bestaat o.a. uit een zilveren medaille. Door een personenauto is inde nacht van zaterdag op zondag de 17- jairige D. Lanonder uit de Beemster aangereden. Hij was op slag dood. De jongen had een mankement aan zijn fietslamp, daarom liep hij. De be stuurder van de auto, de 20-jarige W. B. uit Purmerend, verklaarde, dat hij pas op het laatste moment had gezien, dat er mensen op de weg lie pen. IN VENRAY In aanwezigheid van luit-generaal H. Schaper, namens H.M. de Konin gin, mr. Fisher Howe namens de Amerikaanse, en dr. Viehmann na mens de Westduitse ambasade is zon dagmiddag in de internationale Vre- deskerk te Venray een plechtige zit ting gehouden ter gelegenheid van de consecratie van de nieuwe kerk. Mej. dr. Marga Klompé sprak over het thema „Vrede, menselijke op dracht en christelijke opdracht". De wij-bisschop van Keulen, mgr. W. Kleven, sprak in het Nederlands en het Duits namens het Duitse epis copaat. Hij wilde de belangrijke fi nanciële steun uit Duitsland voor deze kerk in Noord-Limburg waar in no vember 1944 het grote slagveld van Nederland ontstond, niet zien als een sohuMibetaling. maar als een middel om weer een brug te vormen tussen de verscheidene naties. Wij kennen het onrecht, dat toen Nederland is aangedaan en vragen vergiffenis daarvoor, waren zijn woorden. De commissaris der koningin in Lim burg. mr Ch. van Rooy, en prof. dr. ir. H. Gelissen, voorzitter van het Nederlands comité van aanbeveling, wezen op het belang van samenwer king tussen de volkeren, waarvan de Vredeskerk thans als een symbool is. Later werd de lamp der broederschap ontstoken, zoals die ook te El Ale- meijn en Monte Casino brandt. In aanwezieheid van vele Eerste- en Tweede Kamerleden, Provinciale Sta tenleden en burgemeesters werd ver volgens het grote plein voor de kerk omgedoopt in President Kennedy- plein. Tijdens de plechtigheid ont ving het comité een telegrafische ge lukwens van paus Paulus VI. Duistere geziehten na zonsverduistering Astronamen uit zes landen die met een kostbare uitrusting naar het atol Manuae in Cook-archipel waren ge komen om 'n totale zonsverduistering te bestuderen, hebben de pech van hun leven gehad. Kort voordat de verduistering begon kwamen wolken opzetten die elke waarneming onmo gelijk maakte. Een half uur na de eclips was de hemel weer wolkeloos. De tegenslag trof geleerden uit de Sowjet-Unie, de Verenigde Staten, Japan. Engeland, Australië en Nw- Z eel and, die beschiken over appara ten ter waarde van tien miljoen gul den. In het noordelijke deel van Nieuw- Zeelamd konden Amerikaanse astro namen het verschijnsel, dat drie mi nuten en 43 seconden duurde, goed bestuderen. Zij gebruikten raketten om de elektronendichtheid in de iono- sfeer te onderzoeken. Dertig geleerden uit Nederland, Italië, Zwitserland, België en de Ver enigde Staten volgden de eclips in een straalvliegtuig, dat gebruikt werd als vliegend laboratorium. Men sprak van een volledig succes. als tegenprestatie voor het bezoek aan Indonesië, dat de Blue Diamonds en Anneke Grönloh vorig jaar de cember hebben gebracht. Het optre den van deze Nederlandse artiesten heeft in geheel Indonesië een enthou siaste weerklank gevonden en er gaat vrijwel geen dag voorbij zonder dat him liedjes overal gezongen wor den. Hoewel het programma in Neder land nog geregeld moet worden door de Indonesische ambassade in Den Haag, staan nu reeds voorstellingen in Amsterdam en Den Haag vast. Het is niet uitgesloten, diat de artiesten ook voor radio en televisie zullen op treden. De groep bestaat uit zes mu sici en vier vocalisten, onder wie de in Indonesië zeer populaire zangeres sen Titiek Poespa en Nien Lesmana, echtgenote van bandleider Jack Les mana. Ook de zangers Bing Slamet en Moenif maken deel uit van het ge zelschap. De Hollandse Nieuwe is er iveer In Vlaardingen zijn vanmorgen door vier schepen 330 kantjes Hollandse nieuwe aangevoerd. Om half acht werden de eerste 90 kantjes afgesla gen. De prijs hiervoor bedroeg voor kleine maatjesharing van 490 tot 515 gulden en voor grote maatjesharing 350-360 gulden. Er is een nieuw tijdperk aangebro ken voor woningcorporaties voor al de beslissing van de regering om de corporaties de subsidies te la ten houden dit is een bedrag voor corporaties en gemeenten - is van verstrekkende betekenis, omdat miljoenen guldens voor de volkshuls- vesting aangewend kunnen worden. Aldius de heer J. A. G. Alders, voor zitter van het Katholiek instituut voor volkshuisvesting zaterdag op het con gres van het instituut in Utrecht. De heer Aldprs noemde de nieuwe wo ningwet die de corporaties voorrang geeft bij de bouw van woningwet woningen boven de bouw door ge meenten. Verder achtte hij het nood zakelijk dat de gemeenten ineer geld krijgen voor de woningbouw omdat anders door kapitaaltekort die woning bouw kan stagneren. De heer Alders vond huurverhoging noodzakelijk maar voelde meer voor een systeem waarbij individuele huuraanpassing zou zijn verkozen boven de algemene huunronden. De ministers van defensie van de Navo-landen komen vandaag in Pa rijs in geheime zitting bijeen. Be halve over de toekomstige strategie zal van gedachten worden gewisseld over het vraagstuk om voldoende troepen en materieel te krijgen om een gemeenschappelijke tegenstander af te schrikken. Normaal komen de ministers van defensie tegelijk met hun ambtgeno ten van buitenlandse zaken bijeen, doch ditmaal houden zij een afzon derlijke conferentie, die morgen avond zal worden gesloten. De Navo beschikt nu over 23 a 26 divisies, terwijl al tien jaar geleden als doel is gesteld 30 divisies op de been te brengen. Smid je Verholen en de sport- computer 222. „De Wortelsteeg en de toegang naar de Kerkbrink afzetten!!" brulde brandmeester Lodewijk Zoutzieder. „En dan de Jan van der Heyden in stelling brengen!" Dat laatste was voor boer Knolle bestemd, die de .Tan van der Heyden voortgetrokken had. Het verhaal wilde, dat deze spuit door Jan van der Heyden in de zeventiende eeuw eigenhandig in el kaar gezet was. Het was dus wel een oude spuit, maar -hij deed het nog héél best. Behendig koppelde boer Knolle de slangen dus aan de brand put en toen gaf hij druk. En jawel, hoor! Een machtige straal bluswater ontsnapte aan de spuitknop om in een sierlijke boog opwaarts te stij gen. Intussen waren de geamuseerde omstanders reeds door de andere brandweerlieden achteruit gedron gen. „Een bliksems mooie taptoe!" lachte Japik Gortenbrei. „Een taptoe met gevechtsoefeningën in burger! Als ze het volgend jaar weerkommen ga ik opnieuw kieken!" „Wij óók" vielen zijn kameraden hem bij. De arme kerelsze hadden er niets van begrepen. Maar de slimme boer Knolle begreep het best. Nog méér druk gaf hij en toen richtte hij met een grote boog over de dikke haag van omstanders heen. Boer Knolle had goed gemikt, want nu was alles gauw afgelopen. Als een fameus helderziende had boer Knol- Ie zijn stralen precies laten terecht komen op de voor hem onzichtbare koppen van dikke Sacha Jansonius en zijn trawanten. Daar hadden de heren natuurlijk niet van terug en in een wipje stortte de opstand in el kaar Als druipnatte katten zoch ten de „kunstenaars" vervolgens een goed heenkomen. op de wachtlijst worden geplaatst we gens de onderbezetting van het ver plegend personeel, doch per 1 juli a.s. zal zuster Drooge uit Amsterdam als directrice in dienst treden en getracht zal worden meerdere krachten aan te stellen De totale bezetting kan bestaan uit 28 bejaarden, de oudste bewoner is 92 jaar en de gemiddelde leeftijd is thans 82 jaar. Een doel matige verbetering is de tot stand- kominig .van een tweetal ziekenka mers en meerdere gezinskamers. Het meest ideale zou zijn, zowel voor echtparen als voor alleenstaanden, een aparte kamer, maar dit kon niet worden gerealiseerd in de bestaande ruimte. Beneden is een grote en prachtige recreatiezaal met tafeltjes en stoelen en gemakkelijke zithoekjes. De hygiëne is bijzonder goed, terwijl een lift 'n uitkomst is voor diegenen, die het traplopen te moeilijk valt. Een royale moderne keuken, met ijskast, voorraadruimte en verdere gemak ken, veraangenamen het werk van de verzorgsters. Door het gehele ge bouw zijn telefoonaansluitingen aan gebracht, waardoor de bejaarden ver schillende kerkdiensten kunnen be luisteren. Bij de rondgang door het gebouw brachten wij bij meerdere be jaarden een visite en konden beluis teren dat de bewoners erg content waren over de irariahting van het huis en de buitengewoon goede Op uitnodiging- van regenten van het bejaardentehuis „Dalrust", prach tig gelegen aan de duinvoet met een uitzicht over Noordwijk-Binnen en in de verte Noordwijkerhout, Sassen- heim en Lisse, hebben wij een kijkje kunnen nemen van de grandiose ver bouwing van dit tehuis. In een vlot betoog gaf de heer H. J. v. d. Werf de noodzaak van deze verbouwing weer, omdat het oude gebouw niet meer voldeed aan de Provinciale voorschriften. Door de royale medewerking van het gemeen te bestuur is deze verbouwing, waarbij men weieens voor verras singen kwam te staan en zelfs een aanvullend krediet nodig had, tot stand gekomen. Een voorname hal is, dat het huis meer .leefbaar" is ge worden. Een moeilijk onderwerp, want naast deze taak speelt ook 'n voorame rol 't aanwerven van krachten, die een aangename sfeer in het tehuis weten te brengen en alles in goede banen te leiden. Ondanks de onderbezetting is de waarnemend directrice, zuster Hazenoot, terzijde gestaan door en kele helpsters, hierin bijzonder goed geslaagd. De verdere uitbouw van het tehuis is nog ndet zeker, omdat de gedachten uitgaan naar een ge heel nieuwe opzet als bejaarden-cen trum, zo mogelijk voor alle gezindten. Helaas moesten ervk»l« •-

Leidse Courant | 1965 | | pagina 15