Feest bij Noord wijk Unicum «1 DeMunnik Ongeslagen kampioen DAMES VAN ROOMBURG IN GROOTSE VORM RUS LEJUS KON NIET VERLIEZEN VAN ZWAKKE AMERIKAAN HOOGS LVB-voorlopigen maken goede indruk tegen UVS Ajax-Flamingo's eindigt in draw Nederlaag door tactische fout e5op MAANDAG 24 MEI 1965 DE LEIDSE COURANT De voorlaatste competitiezondag heeft geheel volgens onze ver wachtingen de eerste Leidse kam pioenen opgeleverd. Unicum, de Monnik en Noordwijk bekroon den alle drie hun kampioenschap met een monsterscore van 7-1. De overmacht en het gemak waarmee in het verloop van de competitie de daverende scores werden geboekt, doen het beste hopen voor de promotiewedstrij den, al zal men hierin op veel zwaardere tegenstand stuiten, daar het SRelniveau dan bedui dend hoger ligt. Voor Roomburg 1 is de toestand, ondanks manhaf tig tegenspel, hopeloos gewor den en is men gedoemd tot het spelen van degradatiewedstrij den. Voor de LLTC staan de pa pieren niet veel gunstiger, al biedt de returnmatch tegen Sfhaerinda nog enige hoop op behoud. Ook tegen ELTV 2 is Roomburg 1 ei niet in geslaagd de eerste over winning te behalen. Met 8-3 hebben de Leidenaars het onderspit gedol ven, al was het geboden spel weer van zeer goede kwaliteit, zodat de hoop op behoud via degradatiewed strijden zeker niet ongegrond is. Pe ter Tiele was kansloos tegen routi nier v. Lidt de Jeude, wat duidelijk blijkt uit de score: 0-6, 2-6. Jean Mo- nod de Froide Ville speelde twee sets zeer secuur tegen Westhof, toen stortte hij ineen, zodat de Eindhove- naar met 6-1 de derde set tot zich kon trekken. In de derde herensingle vocht Dick .Bouwman voor wat hij waard was, doch in de beslissende fase bleek v. Brunschot telkens net iets sterker, wat in de 6-8 4-6 wel tot uiting kwam. Kees Koole benadrukte tegen Stefan nog eens zijn slechte vorm en werd met 1-6 4-6 aan de kant gezet. Bij de dames beet Room burg weer zeer fel van zich af. Anja Pino presteerde het ten tweede male mevr. Vletter te verslaan, al kostte deze partij haar menig zweetdrup peltje: 4-6 6-2 6-4. Joly Overdijkink bleek in de beslissende set niet meer die controle over haar groundstrokes te bezitten die nodig was om Lies- beth Rinkel te verslaan. Nu won de Eindhovense deze set met 6-2, hier mede Joly aan de negatieve kant van de score latende. Het tweede punt kwam uit de damesdubbel Anja Pi no/Joly Overdijkink, die vlot volle rend en hard smashend met 6-4 6-2 wonnen. Alle verdere partijen gingen verloren, de tweede herendubbel uit- Het gloriërende kampioensteam van Unicum, v.l.n.r. Playing captain Har Meijer, Maureen v. Glabbeek, Lode- wijk Kallenberg, Helma de Vries en voorzitter Jaap Noordman. gezonderd, waarmee de 8-3 neder laag voor Roomburg dus een feit was. Roomburg 2 behaalde in Hilversum een fraaie 5-3 zege op HLTC 2, waar mee het degradatiegevaar volledig van de baan is. De grote kracht lag in de enkelspelen, waarin Ufus, Mul der en Els Heymans allen hun partij wonnen, al ging dit wel na zeer zwa re strijd. De twee overige punten, die Roomburg 2 de overwinning schon ken, ontstonden uit winst van de da mesdubbel Els Heymans-mw. Kasten en het eerste gemengde dubbel. Room burg 3 dolf met 1-6 het onderspit te gen Groenendaal 1 en zag zo de com petitiezondagen met twee degrada tiezondagen uitgebreid. LEIDSE HOUT (Overgangski. B) Het gemis van Frank Bonte, geope reerd aan een oorontsteking, heeft zich bij de Leidse Hout 1 wel zeer ernstig doen gelden. Was na de en kelspelen de stand nog 2-2, door het slechte dubbelen werd een 5-3 neder laag geleden tegen de Meent 1. De Leidse Hout 2 werd, geheel volgens de verwachtingen, door NWTL met 7-1 weggevaagd en is in ernstig ge vaar. LLTC (Overgangsklasse B) Ondanks fantastisch sterk spel van Jaap Temmink is de Leidse LTC er niet ingeslaagd tegen Sfhaerinda een of meer punten te bemachtigen en is door de 6-2 nederlaag in een uiterst benarde positie beland. Jaap Tem mink smashte en volleerde Snuif met 6-1 6-4 van links naar rechts over de baan, hiermede zijn goede vorm aan tonende. Het tweede punt ontstond door de herendubbel J. en H. Tem mink, die Snuif en Pastoor met 6-2 6-2 op alle onderdelen van het spel overklasten. De andere dubbels toon den wel fel verzet van de LLTC, maar resultaten leverde dit toch ,niet op. NOORDWIJK (Overgangski. B) Door ULTC in Utrecht met 7-1 ver pletterend to verslaan behaalden de Casinobewoners ongeslagen 't kam pioenschap. Alle hoop is nu wederom op de promotiecompetitie gevestigd, waarin men vroeger nooit zo succes vol was. Kasten leverde tegen Schee péns een adembenemend gevecht en won na een twee uur durende strijd met 10-8 4-6 6-4. Mellema ontving van R. Urlus goedkoop tennisles, want de 6-1 6-0 duidt op een groot Noord wij ks overwicht. Josine v. d. Koogh was mej. v. Reene op alle onderdè- len van het spel duidelijk de baas, wat door de 6-3 6-3 nog maar matig werd uitgedrukt. Zeer moeilijk had Joke Bos het tegen mej. Van Straa- ten. Na lange ralleys met veel vuur werk bleek Joke tenslotte net iets gelukkiger: 6-2 5-7 6-4. ULTC scoor de het enige tegenpunt in de heren dubbel tegen Kasten-Urlus, die het net iets te gemakkelijk opnamen: 8-10 3-6. En nu maar hopen dat Noordwijk via succesvolle promotie wedstrijden eindelijk door kan sto ten naar de Overgangsklasse A. geen twijfel over bestaan wie nu wel de sterkste was. Har Meijer speelde tegen Praaning een goede partij, waarbij zijn meer aanvallende spel tenslotte de doorslag gaf: 8-6 7-5. Het enige tegenpunt ontstond door de zeer onverwachte 3-6 4-6 nederlaag van Lodewijk Kallenberg tegen Van Leeuwen, waarbij laatstgenoemde over een zeer sterke topspin fore hand beschikte. In de dubbelspelen toonde Unicum zich tenslotte heer en meester, waarbij vooral de ge mengde dubbels Maureen v. Glab- beek-Har Meijer en Helma de Vries- Lodewijk Kallenberg vaak tennis van zeer hoog gehalte ten beste ga ven, wat resulteerde in eclatante overwinningen. De verdere uitslagen 4e klas: Delftse TB 4-Unicum 3 6-2. 5e klas: Wilhelmus 4-Unicum 3 4-4, Unicum 4-Rijswijkse LTC 3 1-7. DE MUNNIK (3e klas) De grote 7-1 zege op Victoria 5 zette voor de Munnik de kroon op het on geslagen behaalde kampioenschap. Voor het zover was heeft het even wel nog geducht gespannen, getuige de vele zwaarbevochten drie-sets overwinningen. Els Engelenburg kwam tegen mevr. Baars met 3-6 2-5 achter, kreeg toen haar kampioens- vorm te pakken en besliste de partij met 6-4 in haar voordeel. Ook Agnes Reef kwam tegen mej. Vest in grote moeilijkheden, maar bleef met 6-1 4-6 6-3 toch net aan de gunstige kant van de score. Frans Engelenburg on dervond van Ahrend sterke tegen stand, maar beperkte de partij toch tot twee sets: 6-2 9-7. Jaap v. d. Nat leed de enige nederlaag tegen Van Eghen, al was zijn 4-6 in de beslis- serfCTÊ set zeer verdienstelijk. In de dubbelspelen verliep de strijd min der moeizaam voor de Munnik en met gemakkelijke overwinningen in „straight sets" werd de 7-1 eindscore een feit. En nu maar hopen, dat de Munnik meer succes heeft dan vorig jaar toen de tweede klas in de promotie competitie op een haar na werd ge mist. De verdere uitslagen 4e klas: Kennemer Lyc. 2-de Mun nik 2 8-0 (regl.). 5e klas: Leidse Hout 5-De Munnik 3 2-6, de Munnik 4-HTC 5 5-3. TENNIS BLAREN strijd tegen Hoogs werd gevraagd, of hij nu tegen de Zuidafrikaan Drys dale zou spelen, antwoordde hij:,,Ja, natuurlijk. Ik zou vandaag niet héb ben gewonnen, als ik niet tegen hem wil spelen". Maar toen reeds gaf hij te kennen last van blaren te hebben. Lejus zelf was zondag niet op de baan. „Hij is niet fit. Hij is in zijn hotel", was het enige, wat een Rus sische official hierover zei. De wedstrijdleiding van Roland Garros vond de voetblessure van Thomas Lejus maar een curieus ge val en liet de Rus door een dokter onderhoeken. Deze achtte hem in derdaad niet tot sp ïlen in staat. In de achtste finales van het dames dubbelspel werden de Nederlandse vertegenwoordigsters uitgeschakeld. Trudy Groneman en Betty Stroeve boden in de eerste set van hun partij tegen de als eerste geplaatste Australische combinatie Margaret Smith/Lesley Turner verwoed weer stand. Zij verloren uiteindelijk met 810, 16. Elly Crocké en haar En gelse partner mevr. Williams wer den met 26, 16 uitgeschakeld door Edda Buding/Annette van Zijl. Het kwam niet als een verrassing: Betty Stöve werd in de derde ronde van het dames-enkelspel bij de inter nationale Franse tenniskampioen schappen uitgeschakeld door de Braziliaanse Wimbledonkampioene Maria Esther Bueno met 61 6—2. Bueno's grote rivale, de Australische Maiy'areth Smith, zegevierde met de zelfde cijfers over de Italiaanse Rield. Tom Okker verdween ook uit het herendubbelspel. Met zijn partnier, de De Rus Tomas Lejus, die zater dag de kwartfinales van het heren enkelspel had bereikt en daarin als Verscheidene keren begaf Lejus tegenstander zou krijgen de Zuid- zich in de laatste en beslissende set Afikaan Cliff Drysdale, heeft zich naar de kant, waar hij met een Rus zondag teruggetrokken. sische official sprak. Toen Lejus ten Austfraliër Stubs, werd hij im de Een Russische offical deelde mee, slotte met een ace de partij in zijn derde ronde uitgeschakeld door het dat Lejus niet fit was. Hij zou last voordeel besliste, werd er ge- sterke Zuidslavische paar Javanovic- van blaren hebben op een van zijn schreeuwd en gefloten op de tribu- Pilic, dat zegevierde met 108 64 voeten. nes, waar een grote menigte zat sa- 62. Tevoren hadden Javanovic en Reeds zaterdag in zijn partij te- mengepakt. Pilic in de tweede ronde de Portuge- gen de niet geplaatste Amerikaan Bill Gevraagd naar zijn commentaar op zen Lago's en Roquette verslagen met Hoogs wekte het optreden van Le- de 31/* uur durende wedstrijd zei de 64 60 63. jus verbazing. Hij wist, dat hij bij 24-jarige Californiër Hoogs, die zelfs Tom Okker en Trudy Groenman een overwinning op Hoogs in de niet voorkomt onder de beste vijftig behaalden in de tweede ronde van kwartfinales Drysdale tegenover zich op de Amerikaanse ranglijst: „Ik het gemengd-dubbel een overwin- zou krijgen, en het was het vorige wil liever geen commentaar geven", ning met 61 64 op het echtpaar jaar op Wimbledon, dat de Russen Toen Lejus na afloop van zijn wed- Zuleta uit Equador. weigerden tegen de Zuidafrikanen tej spelen in verband met de rassenpoli tiek van Zuid-Afrika. Vijf sets had Lejus nodig om Hoogs, over wie de Rus veruit superieur was, te ver slaan na viermaal een matchpoint te hebben gemist, kennelijk met opzet. CRICKET hagen (Rouwkoop) na een half uur spelen de stand tot 20 op. Wanneer de „voorlopigen" toen hadden door gedrukt, was UVS verslagen geweest. In plaats van het tempo in de strijd te houden geloofden de afdelingsvoet- De traditioneel geworden wedstrijd voorlooie l^aIs afdelinrselftal bal'lers het wel en de geroutineerde Ajax-de Flamingo's is een prachtige teF Sj! UVS-ploeg met o.a. doelman Ver- propagandawedstnjd geworden voor gistermia Teske Witteman Gouw en v hef cricket in Tuiden in het aW- daS m de Kikkerpolder tegen een ov', 7 ,e" v* meen en voor Aiax in het bijzonder sterke UVS-combinatie een goede in- Schooten - maakte daar dankbaar Een sterk Taminge^eM fE^-' druk gemaakt. De „voorlopigen" - een fbrmk van Candido werkte met 2 4 scerK samengesueiia riammgo- T li namen in de doelpunten de achterstand weg en team opende met Nederlands elftal- versterkt leyungen namen m ae mid voor «itnutpn pvpn werd vrii speler P Marseille en Si Heimei de oefenwedstrijd een verdiende 20 miovooi btouten even wei a vrij p 1 v iVi««feiwe en oj neimei ae gelaten namen de Leidse blauwwit- innigs der gasten. Beiden heten fraaie voorsprong, maar moesten daarna slagen zien en via 30 voor 1 (Heimei toch toestaan dat UVS met 23 aan caught and bowled Tattersall) werd het langste eind trok. Een stand, die het 82 voor 2 toen Marseille door de reeds bij de rust was bereikt. Bree werd uitgevangen (29). Door De De Leidse „voorlopigen" kunnen Nijs, Meijer en Wagenvoort steeg de in het Vier-Bondentoernooi, dat zon gelaten namen de Leidse blauwwit- ten zelfs nog voor rust met 23 de leiding. Na de hervatting gebeurde er weinig opmerkelijks. In het af delingselftal namen doelman Straver (VVOA), Disseldorp (MMO) en Van Van Leeuwen (rechts) en jeugdkam- FORESCATE (2e klas) pioen v. d. Kroeff volgen de yerrich- zjj een grote 7-1 zege overToeg tingen van Evert Bronstrmg, de Hillegersberg 7 is Forescate zo goed grootste concurrent van Gees van a^s zejcer kampioen. Makkelijk is het Leeuwen voor het persoonlijk kam- heer zeker niet gegaan en de pioenschap van de LDDB. (Voor ver- veje drie-sets partijen tonen duide- slag zie pag. 13). lijk aan, dat de zege aan de geflat teerde kant is. Bram Madera moest eerst warm lopen tegen Aalders, wat hem prompt de eerst set kostte: 3-6. Doch hierna kreeg de Rotterdammer met 6-1 6-1 geen voet meer aan de grond. Jos Swart speelde tegen Van Dijk zo subliem, dat de 6-1 6-1 geens zins geflatteerd was. Annie den El zen speelde zich tegen mej. v. Duyn met sterk aanvallend spel, steunend op harde drives, naar een regelma tige 8-6 6-1. Het enige tegenpunt scoorde mevr. De Boorder, die Ger tie Doorenbos na een ware martel partij met 13-11 4-6 6-4 de baas bleef. De herendubbel en damesdubbel wer den vlot gewonnen, al moesten Ma- dera-Meijer tegen Willemsen en Van Dijk nog een set afstaan. Na winst van beide gemengde dubbels werd de 7-1 eindstand bereikt en is het kampioenschap nog slechts een kwes tie van wachten. De verdere uitslagen luiden 3e klas: Delftse TB 2-Forescate 2 4-4, Forescate 3-Maas Vlaardingen 2 8-0 (Forescate 3 kampioen). 4e klas: Rijswijkse LTC 1-Foresca- tc4 3-5 (Forescate 4 kampioen). 5e klas: NMC 6-Forescate 5 4-4. UNICUM (3e klas) Door tegen Thor RW 8 met 7-1 nog eens fors uit te halen zette Unicum haar ongeslagen kampioenschap ex tra luister bij. Het dit jaar sterk ver jongde, zeer homogene team, heeft onder de bezielende leiding van voor zitter J. Noordman een prachtig sei zoen achter de rug en moet nu via de zware promotiecompetitie proberen wederom een plaats in de tweede klas te veroveren. Ook gisteren toonden de dames weer hun sterke vorm en grote sla- genbeheersing. Maureen v. Glabbeek speelde met de haar eigen soepele stijl mej. De Regt met 6-3 6-4 naar de negatieve kant van de score. Hel ma de Vries kwam tegen mej. Gun- ters in het begin even in moeilijkhe den» maar liet er daarna met 6-3 6-1 Aiikx bood daarna nrima toppn- g 0sen gooien. uat is iinjgen) en Noordermeer (Teylingen). Ajax dooü aaarna prima tegen- de toeschouwers gistermiddag wel n>p TTV^ vp-dpriifdnp naktp dp zakpn stand. Tussen het opemngspaar J. de duidelijk geworden Met als kern 7 verdediging pakte de zaken Jongh-H. de Jongh eet* op val Telgen zat er verbad dX^voo" h™ le "n SriVk werïVsrtumS 00)" IL^op0"»! ta het, f"?1,en T?',," verder ook king Doe,rljpe kansen 0„tstonden er viel het wicket van J. de Jongh met ^et k°°B "et. al moest de gemakkelijk speler,- een persoonlijke score van 96. Fe- w™ f!' Y\S de doelman Herman Vermeer af en bruary en De Bree voerden het totaal fS moeite om het Hoofd toe wel eens handelend optreden, verder op (resp. 23 en 17), terwijl J. h®uden en een aanzienlijke Omdat ook de achterhoede van de Kiewiet de Jonge en de Nerée tot acbterstand voorkomen. „voorlopigen" met spil Boekei (Tey- Babberich erin slaagden de laatste Nadat Vink (Teylingen) in de eer- lingen) aan het hoofd geen steekjes overs te weerstaan, waardoor een ste mdn/uut reeds de score had ge- meer liet vallen, kwam er in de stand verdienstelijke draw het resultaat opend, voerde de gevaarlijke Coppen- geen wijziging meer. werd. Het Ajax totaal was toen 169 geworden. Bowlingcijfers, Ajax: N. de Bree 1 voor 49, F. TattersaM 1 voor 20, V. Fe bruary 2 voor 51, J. de Jongh 1 voor 22, H. de Jongh 3 voor 20, A. de Goe deren 1 voor 1. Bowlingcijfers, de Flamingo's: P. Marseille 5 voor 13, J. Dries 2 voor 51, H. van Benthem 1 voor 15, H. v. d. Bijl 1 voor 41. AJAX WINT VAN HAARLEM II Het is Ajax gelukt haar tweede competitiewedstrijd in een overwin ning om te zetten. Haarlem het eerst naar de wickets gestuurd kwam tot 100 runs precies. Alleen Onkenhout met 38 kwam behoorlijk voor de dag. G. Spiering bowlde 1 voor 20, R. Veldhuizen 2 voor 35, N. de Bree 3 voor 19 en V. February 3 voor 19. De Ajax innings had een vilot ver loop; H. de Jonfh 15, V. February 11, N. de Bree 41, C. Smits 10 en H. de Goey 16 leverden allen een waarde volle bijdrage voor een totaal van 158 runs. waardoor Ajax won met 58 runs, daarmede haar tweede over winning in successie boekend. a.s. Donderdag Ajax I-Haarlem II, terrein Ajax en Ajax Il-de Krekels II, terrein de Roggewoning, alsmede Ajax IV-Excelsior IV, terrein Piet Paaltjens Pad. Alle wedstrijden van gen aan om 11 uut. NIEUWKOOP—ESTO Uit het vertoonde spel bleek duide lijk,. dat er voor beide partijen niets meer op het spel stond, als we het ongeslagen thuisrekord voor Nieuw koop tenminste niet meetellen. Hier in heeft Nieuwkoop zijn supporters althans niet teleurgesteld. Na 5 min. keek de thuisclub al tegen een 01 achterstand aan, toen Esto uit een scrimmage voor doel wist in te trappen. Een kwartier la ter was de stand weer gelijk, toen H. Kwakkenbos hard in de uiterste hdèk knalde. Ook het tweede doel punt was van dezelfde speler, toen hij vrij voor doel staande inschoot. Na rust was de aardigheid er hele- _maal af. Er werd zeer matig gespeeld en iedereen was blij toen de scheids- Flymg Dutchman m actie tijdens de dit weekeinde gehouden zeilwedstrijden rechter het einde floot. Hillegersberg.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 14