Dinsdag komt de afrekening Cassius Clay-Sonny Liston Blokkeer-DES kampioen Bronstring en Van Leeuwen op gedeelde eerste plaats Promotiecompetitie door WS ingezet met zege Leids jeugdteam op laatste plaats damesvolleybal Ruime zege voor Nederlands korfbaltwaalftal Piet Deenen etappewinnaar in Vredeskoers EERSTE ZES TELEVIZIEREN VOOR DE TOUR Harry Stevens won Ronde van Zuid-Holland MAANDAG 24 MEI 1965 D^mDSECGURANT PAGINA 13 Dinsdag 25 mei wordt er in het Amerikaanse Lewiston afgerekend. Dan staan wereldkampioen Cassius Clay, weliswaar door vele boksorga- nisaties niet meer erkend als zoda nig, en „beer" Sonny Liston, de man die op 25 februari 1964 zo verrassend in zijn hoek bleef zitten, weer tegen over elkaar. Hoe de uitslag zal wor den en wie met wie afrekent, na de serie bijna haatdragende beledigin gen, die men elkaar naar het hoofd heeft geslingerd is nu nog onduide lijk, maar dat er afgerekend wordt is zeker, want beide boksers ontvan gen dertig percent van de 2.300.000 dollar inkomsten en dat betekent voor ieder ongeveer 700.000 dollar. Beide boksers bevinden zich in top conditie en een herhaling van het vorige gevecht, dat op zo'n vreemde manier eindigde in de zevende ron de, toen Sonny Liston zijn arm niet meer kon bewegen, zal zeker niet meer plaats vinden. De kritiek en de achtergrondgeruchten, waarvan een aantal boksorganisaties zich hebben gedistancieerd, zullen daarvoor zor gen. Medelijden met de beer Ruim tweehonderd kilometer van elkaar hebben Cassius Clay en Sonny Liston zich voorbereid op het gebeuren. De vrolijke, ont spannen lijkende, snelpratende kampioen, Muhammad Ali (Cas sius Clay), sinds hij zich aan sloot bij de zwarte moslims, heeft zijn trainingskamp opgebroken en zal in de loop van dit week einde, zoals men dat van hem gewoon is, met zijn entourage van helpers in de tomaatrode open wagen Lewiston binnen rijden. Sonny Liston heeft zijn training af gesloten en is eveneens vertrokken uit het hotel in Poland Spring naar Lewiston, een stadje van 41.000 men sen, waar de meesten het dagelijks brood verdienen in de textielindus trie. Lewiston is de kleinste plaats waar ooit een gevecht voor de we reldtitel in het zwaargewicht werd gehouden. De ijshockeybaan kan 5000 toeschouwers bevatten; er zijn nog enkele plaatsen rond de ring, maar dan moet er wel 100 dollar wor den neergeteld. Liston blijft bij de bookmakers favoriet, maar dat zegt weinig. Van meer belang is het dat Sonny Listons schouder, "die xiit de kom schoot en een spierblessure veroorzaakte, toen- hij met wild maaiende armen zijn snel bewegend doel telkens miste, weer is genezen en dat Cassius Clay geen last meer heeft van de plotse linge hernia, die enkele dagen voor dit uitgestelde tweede gevecht op trad. Toen moest Cassius worden ge opereerd, maar intussen heeft hij er weer 150 trainingsronden en veel looptraining opzitten. Zowel Liston als Clay hebben de wijze bekend ge maakt, hoe zij hun tegenstander denken uit te schakelen. Sonny Liston denkt Cassius Clay te slopen met mokerslagen op het lichaam om hem dan te vellen met JUDO De Wolf algemeen kampioen van Sportschool Luiten Zondagmiddag werden in de grote zaal van de Stadsgehoorzaal de jaar lijkse wedstrijden om het schoolkam- pioenschap van Sportschool Luiten gehouden. De wedstrijden die dit jaar in gewichtsklasse werden gehou den, zowel voor de jeugd als voor de senioren waren verdeeld in 6 Jeugd- klassen en 4 seniorenklassen, bene vens de klasse alle categorieën waar aan alle senior finalisten deelnamen. ïn de spannende finale tussen J. de Wolf en A. van Polanen werd uit eindelijk J. de Wolf als winnaar aan gewezen en behaalde daarmede een dubbele titel. Voordien had hij na melijk reeds in de catagorie Dan- graden eveneens in de finale tegen A. van Polanen het kampioenschap Dangraden behaald. Onder grote belangstelling streden zondagmiddag totaal 163 deelnemers om de titels in de diverse klassen. De kampioenen kregen uit handen van de voorzitter van de Judoclub, de heer Van Polanen, de prijzen uitge reikt die voor deze gelegenheid spe ciaal uit Japan waren meegebracht. De uitslagen waren: Jeugd a klasse: M. Rang, kampioen in de finale tegen R. Hoebert. Jeugd b klasse: T. de Wolf kampioen in de finale tegen E. Bak. Jeugd c klasse: H. Zee kampioen in in de finale tegen H. IJzerman. Jeugd d klasse: H. van Putten, kam pioen in de finale tegen H. Duy- venstein. Jeugd e klasse: R. Breedveld kam pioen in de finale tegen M. van 't Riet. Jeugd f klasse: N. Rade kampioen in de finale tegen M. v. d. Berg. Senioren Lichtgewicht: F. Willemse kampioen tegen P. van 't Oosten. Senioren Middengewicht: F. Kleyn kampioen in de finale tegen B. van Tol. Senioren Zwaargewicht: G. de Bol ster kampioen in de finale tegen H. Sieders. Senioren Dangraden: J. de Wolf kam pioen in de finale tegen A. van Polanen. Alle Catagorieën: J. de Wolf kam pioen in de finale tegen A. van Polanen. zijn inderdaad gevaarlijke linkse hoek. Al lijkt Liston dan veertig jaar, waarvan men denkt dat het zijn wer kelijke leeftijd is, hij toonde in trai ning zijn enorme punchkrachtdoor twee tegenstanders knock-out te slaan. Ook is hij niet bang om over de volle vijftien ronden te gaan, nog minder voor de zich als een wervel wind bewegende Cassius. Via Early Bird Ex-Olympisch kampioen Cassius Clay zei: „Ik gevoel medelijden voor de beer", zoals hij Sonny spottend noemt. „Ik zal hem raken wanneer ik wil, ratatata boem en zijn gezicht zal er nog lelijker uitzien na de eer ste ronde dan het nu al is." Het ge vecht van de eeuw noemde Cassius Clay deze ontmoeting. „Het is voor de eerste maal, dat wij op een satelliet vechten". De par tij zal namelijk over de gehele we reld gezien kunnen worden doormid del van de satelliet Early Bird. Niet minder dan 350 bioscopen hebben rechten verworven voor uitzending. Hoe men ook denkt over dit gevecht, of het nu een circus is of een wer kelijke ontmoeting tussen de twee beste boksers van de wereld, dat het een keihard treffen tussen twee gi ganten zal worden, kan men vrij wel zeker aannemen. VOLLEYBAL Blokker/DES heeft het Nederland se volleybalkampioenschap bij de he ren behaald door de laatste competi tiewedstrijd voor de eredivisie, waar in Olhaco de tegenstander was, te winnen met 3—0 (16-14 15-9 15-3). Kampioenschap van Nederland da mes: SFC-Rapid/M 1—3 (5-15 10-15 16-14 9-15); Celebes-Kweekschooi 3—1 (15-11 15-12 14-16 15-13). Promotie naar de eredivisie heren. Kweekschool-HVS 3—2 (13-15 15-5 15-13 8-15 15-12); Hevok-SFC 3—0 (15-13 15-8 15-3). LDDB-kampioenschappen v. d. Kr oef f kampioen in de jeugdgroep VOLLEYBAL De eerste wedstrijd in de promotie competitie voor de hoofdklasse heeft VVS zaterdagavond een duidelijke 30 zege opgeleverd. Het enthousiast maar qua techniek vrij zwak spelen de Animo uit Sneek kon de Leidse ploeg geen moment bedreigen zoals de cijfers duidelijk aantoonden 15-4, 15-6 en 15-8. Een fel openingsoffensief leverde WS direct een 50 voorsprong op in de eerste set. Animo kon geen ant woord vinden op de harde aanval van Kleingeld, Sieval en Monster en via 74 drukte WS gemakkelijk door naar een 154 setzege. Dick Oudshoorn en Nico van Biemen voorzagen hun aanvallers ook in de 2e set regelmatig van goed bespeel bare set-ups. Dankbaar werden deze kansen door die WS'ers benut en dit leverde hen een 80 voorsprong op. Animo trok door middel van time- SCHAKEN outs voor rust en spelers wisseling aan de noodrem, maar WS liet zich niet van de wijs brengen en won ook deze set zoals het wilde: 156. In de derde set nam Animo twee maal een voorsprong, namelijk 02 en 35. Maar toen de WS aanval weer op toeren kwam, gingen de Sne- kers wederom door de knieën. Twee uitstekende opslagen van Nico van Biemen brachten de stand op 55 en vanaf dit moment speelde WS een gewonnen wedstrijd. Wel haalde Animo af en toe de service terug - WS speelde soms wat slordig - maar veel druk konden de Snekers niet uitoefenen. Bij 118 moest Nico van Biemen zijn plaats afstaan aan Ge rard Koolschijn, die zijn rentree be gon met een formidabele smash van Kleingeld was de zaak bekeken, 15-8 en 3-0. De stand in de promotiecompetitie is nu: 1 WS: 1 - 2; 2 Vredestein: 1-2 3 Animo 2 - 0. Huttontoernooi Brcds 1VT.S1C VOOI* In het persoonlijk kampioenschap der LDDB is in de hoofdklasse nog geen beslissing gevallen. Jan van Leeuwen gaf zijn afgebroken partij tegen Varkevisser remise, waardoor hij op gelijke hoogte kwam met Bronstring. Van Leeuwen moest in de laatste ronde tegen Zwaan, en Bronstring tegen Zwetsloot, zodat Van Leeuwen de mooiste kans had. Maar na een felle strijd, waarin Zwaan streed voor wat hij waard was, moest Jan van Leeuwen, zij het met groot voordeel, een remise accep teren. Bronstring stond op dit moment een schijf voor tegen Zwetsloot door een fraaie combinatie, maar zijn stand was veel slechter, zodat Zwet sloot tenslotte nog een knappe remise kon behalen. Van Leeuwen en Bronstring gaan nu samen met Var kevisser, die zich door zijn fraaie derde plaats van vorig jaar reeds plaatste, als LDDB-afgevaardigden naar het' kampioenschap van Zuid- Holland. Op een gedeelde derde plaats eindigden maar liefst drie spelers. Slingeland greep zijn laatste kans en versloeg Passchier. Van Leeuwen en Bronstring zullen in een herkamp uitmaken wie er kampioen wordt, evenals Slingeland, Varkevisser en Heemskerk voor de derde prijs. Onderaan de ranglijst is nog niet veel veranderd. Van Hove zag zijn partij tegen Van der Zwan na ruim 4'/ï uur spelen in een slechtere stand afgebroken worden, maar er zitten nog remisekansen in. Uitslagen: Van LeeuwenZwaan 11; ZwetslootBronstring 11; PasschierSlingeland 02; Zwaan —Van Hove afgebr. Stand: 1 en 2 J. van Leeuwen en E. P. Bronstring (beiden LDV) 16 uit 11; 3 t/m 5 W. Heemskerk, C. Var kevisser (beiden LDV) en J. Slinge land (DCL) 15 uit 11; 6 Th. Zwet sloot (DVM) 13 uit 11; 7 J. Passchier (KDC) 9 uit 11; 8 A. v. d. Zwan (LDC) 8 uit 10 1 afgebr.; 9 J. Zwaan (KDC) 8 uit 11; 10 W. Klein Jr. (LDV) 7 uit 11; 11 A. van Hove (LDV) 6 uit 10 1 afgebr.; 12 N. Imming (RDC) 2 uit 11. Ie klasse. Eindstand eerste klasse: 1. Van Marle (KDC) 10 uit 5; 2 Brunt (ADC) 6 uit 5; 3 I^asurel (LDV) 5 uit 5; 4 en 5 Slingeland (HDC) en Pijl (LDO) 4 uit 5; 6 Lemmers (Lis- se) 1 uit 5. Onder leiding van de jeugdleider van de LSB, de heer Plantfeber, ver trok zaterdagmiddag een twaalftal jeugdige schakers uit Leiden en om streken om deel te nemen aan het jaarlijkse Huttontoernooidat deze maal in Breda werd gespeeld. Jeugd- twaalftallen namen verder deel van in volgorde van de einduitslag ~- Rotterdam. Den Haag, Sticht-Gooise Schaakbond en Noord-Brabant, ter wijl Sleutelstadvertegenwoordigers vijfde en laatste werden. Ieder team ontmoette elk ander team aan drie borden, zodat een halve competitie gespeeld werd, terwijl toch iedere speler slechts eenmaal be hoefde aan te treden. Aan Leidse zijde zorgden de LSG'er Jan Kijne - ondanks eindexamenzorgen - aan bord 1 voor een voltreffer tegen de Brabantse jeugdkampioen Smiedink, en ook de Voorschotense jeugdscha- ker Bongers (bord 5) scoorde een vol punt. Afgezien van de remise, die aan bord 6 door S. Hilarius (LSG) werd behaald was hiermee het Leid se kruit geheel verschoten, omdat oa. spelers als H. van Loon (Leids jeugdkampioen) niet tot positieve re sultaten kondèn komen. Volgend jaar zal het Leidse team op eigen bodem revanche kunnen nemen voor de slechte beurt van dit jaar. Onderling overleg tussen de jeugdleiders leidde namelijk tot de overeenkomst, dal Leiden volgend jaar plaats van handeling* zal zijn. Teleurstellende nederlaag van Kort De Leidse kampioen Jacob Kort heeft zaterdag een mooie kans om zich te plaatsen in de finale van het Nederlands kampioenschap gemist. Nadat hij in de nu bijna een jaar ge leden gespeelde voorwedstrijden voor dit toernooi op de met Hoogendoorn (Dordrecht) en Ree (Amsterdam) ge deelde eerste plaats was geëindigd, is hij in de herkamp slecht begonnen. Hij verloor namelijk in het Haagse Nationaal Schaakgebouw van Hoo gendoorn, die eerder reeds tegen Ree het onderspit dolf. In een Spaanse partjj werd de strijd na ongeveer 12 zetten zeer ingewikkeld. In deze fase reeds onderschatte Kort een centrum- doorbraak van Hoogendoorn en kwam in een slecht eindspel, dat hij kans loos verloor. Hoogendoorn merkte na afloop van de partij tot troost aan de teleurgestelde Leidenaars op, dat het niet zo erg was: „Tenslottè is mijn moeder ook een Leidse Kort zal nu van de sterke Amster dammer Hans Ree moeten winnen In dat geval gaat hij op grond van het systeem Sonnenborg-Rerger mei Hoogendoorn, die reeds van een plaats in de finale is verzekerd, alsnog ovei naar de waarschijnlijk in septembei te spelen finale. Zoals reeds bij de heren bestaat komt er met ingang van het nieuwe seizoen ook een eredivisie voor het damesvolleybal. Dit is op de zaterdag in Utrecht gehouden bondsraadsver gadering besloten. Deze eredivisie zal bestaan uit tien clubs. t.w. de vier hooggeplaatsten uit de westelijke hoofdklasse en de eerste twee van de hoofdklassen noord, oost en zuid. VOETBAL PROMOTIE-COMPETITIE NAAR DE EERSTE DIVISIE Helmondia '55 2 1 1 0 3 7—2 Xerxes 2 1 1 0 3 32 DFC 2 10 12 3—3 AGOW 2 0 0 2 0 2—8 ATLETIEK KAV „DE BATAVEN" De uitslagen van de vorige week gehouden selectiewedstrijden van de KAV „De Bataven" voor Jongens C en D zijn: 60 meter jongens C 1. H. v.d. Steen 8.1 sec. 2. W. v. Niel 8.6 sec. 3. Fr. Prins 8.7 sec. 4. R. v. Deventer 8.7 sec. 5. E. Stikvoort 8.7 sec. 6. M. Vogelenzang 8.9 sec. Hoogspringen Jongens C 1. R. v. Deventer 1.47 m. 2. W. van Niel 1.40 m. 3. H. v. d. Steen 1.30 m. 4. B. Kriek 1.30 m. 5. Fr. Prins 1.30 m. 6. M. Vogelezang 1.30 m. 7. L. Dumas 1.30 m. 8. B. van Dullemen 1.30 m. Kogelstoten Jongens C 1. H. v. d. Steen 10.12 meter 2. R. van Deventer 9.81 meter 3. W. van Niel 8.73 meter 4. B. van Dullemen 8.59 meter 5. G. Albers 8.02 meter 6. M. Vogelezang 6.94 meter 60 meter Jongens D 2. L. van Paridon 10.9 sec. 1. K. Albers 10.3 sec. Verspringen Jongens D 1. K. Albers 3.51 meter 2. L. van Paridon 3.25 meter Luxemburgse auto-coureur verongelukt De 44-jarige Luxemburgse autorenner Honore Wagner is zondag tijdens de 1000 km-race op de Nürburgring verongelukt. In de twintigste ronde raakte ./agner met zijn Alfa Romeo van de weg af, juist op de plaats waar een steile helling was. Bij zijn val liep Wagner zulke zwa re hoofdverwondingen op, dat hij vrijwel onmiddellijk dood moet zijn geweest. De dag tevoren overkwam tijdens de training de Zwitser Maurice Cgil- let een ernstig ongeval. Met1 zwaar schedelletsel ligt hij in de neuro- chirurgische kliniek te Bonn. TURNEN VERA CASLAVSKA VIJFVOUDIG EUROPEES TURNKAMPIOENE Vera Caslavska, het Tsjechische turnfenomeen, heeft er dit weekeinde in de Bulgaarse hoofdstad Sofia geen twijfel over laten bestaan, dat zij momenteel Europa's beste gymnaste 'is. Nadat de Tsjechische zaterdag tij dens de eerste dag van de vijfde Europese turnkampioenschappen al beslag had gelegd op de titel in de vierkamp, veroverde zij zondag, toen de finales aan de vier verschillende onderdelen: brug ongelijk, balk, paar- desprong en vrije oefening werden verwerkt, nog eens vier gouden me dailles. Vera Caslavska evenaarde daarmee de prestatie van de Russische Larissa iLatynina, die in 1957 tijdens de eer ste Europese kampioenschappen in Boekarest ook een „compleet" suc ces behaalde. Surtees-Scarfiotti recordtijd op Nürburgring John Surtees en Ludovico Scarfiot- ti hebben zondag, voor meer dan 320.000 toeschouwers, de 1.000 km van de Nürburgring in recordtijd ge wonnen. Voor het eerst hadden de leidende coureurs van de 44 ronden minder dan zeven uur nodig. De Brits-Italiaanse combinatie, die in een 4,41. Ferrari reed leidde van start tot finish en zorgde voor de vierde zege van het Italiaanse merk in successie in deze wedstrijd tellend voor de wereldkampioenschappen Gran Turismo's. Het Nederlands korfbaltwaalftal heeft zonder veel moeite een ruime 8-2 zege behaald op de Belgen, ten aanschouwe van ruim 1.000 toeschou wers in het sportpark Zuid te Bus- sum. In deze wedstrijd heeft Neder land de Belgen opnieuw getoond met teohniek, snelheid en vooral schot vaardigheid een zeer grote voorsprong te hebben. Vooral het kwartet Annie v. d. Velde, Nel Wagemakers, De Voos en Van Lanteren had in de overwinning een groot aandeel. Hun combinaties en Juin opbouw van de aanvallen wa ren zo razend snel, dat de Belgische tegenspelers (sters) steeds weer de Nederlanders moesten laten „gaan". Bij de jeugd slaagde de WDG'er v d. Kroeff erin de titel te bemach tigen. Tegen P. v. d. Leek, zijn groot ste concurrent, behaalde hij een zeer benauwde remise. Doordat Verwey de 12-jarige Ab van Zonneveld ver sloeg, kwam hij op gelijke hoogte met P. v. d. Leek. Deze twee zullen in een herkamp om de tweede prijs moeten spelen. In Zuid-Holland zal de LDDB ver moedelijk door de jeugdkampioen '64, de RDC'er Daan Kromhout vertegen woordigd worden. Een tweede man is nog niet aangewezen. Uitslagen: Verweyv. Zonneveld 20; v. d. Leekv. d. Kroeff 11. Eindstand: 1 en kampioen P. v. d. Kroeff (DDG) 7 uit 6; 2 en 3 T. Ver wey en P. v. d. Leek (beiden LDC) 6 uit 6; 4 A. v. Zonneveld (DCL) 5 uit 6. Na afloop der wedstrijden reikte de heer Van Laar, als bestuurslid der LDDB, en namens de LDDB zo ver mogelijk de prijzen uit Zo ont vingen C. Brunt (le klasse no. 2) en Masurel (le klasse no. 3) ieder een beker. Bij de jeugd ontving de jeugdkampioen 1965, P. v. d. Krpeff een fraaie beker. WIELRENNEN Belg Mertens aan kop in Dauphiné Liberé De eerste etappe van de jaarlijkse wegwedstrijd Dauphiné Liberé heeft een dubbele Belgische zege opgele verd. De 211 km lange rit van Macon naar Montceau-Les-Mines werd ge wonnen door Theo Mertens, die de afstand aflegde in 4 u. 50 min. 27 sec. De uitslag luidt verder: 2 Verhey- den (BeLg.) 4.50.27, 3 Bachelot (Fr.), 4 Gilbert Desmet 1 (Belg.), 5 Otano .(Spanje) allen dezelfde tijd; 9 Jan Janssen 4.50.51. De Fransman Lemmeteyer heeft de zondagmorgen gereden tweede etap pe een rit over 92 km van Montceau- Les-Mines naar Rouen, gewonnen in 2 u. 12 min. 3 sec. met op de volgende ereplaatsen: 2 Oreste Magni (It.), -3 Daprigade, 4' Jan Janssen, 5 Wright (GjB.T; 6 Mertens (Belg.1, "7 Reaux (Ft.), die allen dezelfde tijd noteer den als de winnaar. Zij werden da delijk gevolgd door het peloton. De zondagmiddag verreden derde etappe leverde een zege op voor de Belg Gilbert Desmet 1, die de 117 km van Roanne naar Saint Etienne af legde in 2 uur 50 min. en 33 sec. De uitslag was verder; 2 Jacques Anquetil 2.50.36, 3 Raymond Pouli- dor, 4 Bachelot (Fr.), 5 Fernando Manzaneque (Spanje), 6 Karl-Heinz Kunde (Did), allen in dezelfde tjjd als Anquetil. 8 Georges van Conings- loo (België) 2.50.48, vervolgens het peloton in dezelfde tijd. Algemeen klassement na drie etappes: 1 Theo Mertens (België) 9.52.18; 2 Gilbert Desmet 1 (België) 9.52.33; 3 Roger Verheyden (België) 9.52.48; 4 Bache lot (Fr.) 9.53.00; 5 Paul Lemeteyer (Fr 9.53.12; 12 Jan Janssen 9.53.42; 17 Ab Geldermans. Catanzaro naar Reggio di Calabria was: 1 Adriano Durante (It.) 4.33.23, 2 Domenico Meldolesi (It.), 3 Michele Dangelli (It.), 4 Dino Zandegu (It.), 5 Frans Brandts (België), 6 Luciano Sambi (It.), allen in dezelfde tijd als de winnaar, evenals het peloton met alle favorieten. De Belg Frans Brandts heeft za terdag als eerste buitenlander een etappe-overwinning behaald in de Ronde van Italië. Brandt zegevierde in de achtste etappe, die de renners over 203 km van Maratea naar Catan- zara voerde. De Belg legde de af stand af in 5 uur 2 minuten en 18 seconden. De Italiaan Scandelli werd op drie seconden tweede en zijn landgenoot Andreoli legde in 5.03.00 beslag op de derde plaats. De Italiaan Bruno Mealli, die za terdag als achtste finishte, nam de leiding in het algemene klassement. Het algemeen klassement na de negende rit: 1 Bruno Mealli (It.) 49.16.50, 2 Vittorio Adorni (It.) op 36 sec., 3 Luciano Gal bo (It.) op 2.49, 4 Albano Negro (It.) op 3.08, 5 Mar cello Mugnaini (It.) op 3.30. Kees Pellenaars heeft de eerste zes renners voor de Televizier-ploeg voor de Tour de France al aangewe zen. Het zijn Cees Haast, Leo van Dongen, Bas Maliepaard, Jo de Roo, Jo de Haan en Cees van Espen. Bert Zoet en Gerben Karstens zijn kandi daat Kees Pellenaars heeft de ver deling voor de andere plaatsen nog in beraad. De Limburger Harry Stevens heeft uit een groepje van zes man in de eindsprint de Ronde van Zuid-Hol land gewonnen, waarvoor zaterdag middag in Nootdorp 220 renners aan de start kwamen. Slechts 43 van hen zouden de 190 km lange rit uitrijden. Het grote aantal uitvallers werd me de veroorzaakt door het hoge tempo, dat velen te machtig was. De beslissende slag viel reeds ge ruime tijd voor de finish, toen een groepje van zes man er in slaagde 4os te komen van het peloton. De eindsprint- te Nootdorp moest de be slissing brengen over de verdeling van de ereplaatsen. Stevens toonde zich de snelste sprinter. De uitslag: 1 H. Stevens (Elsloo) 4 uur 20 min. 15 sec., 2 R. Wagtmans (St. Willebrord) z.t., 3 E. Beugels (Sittard) z.t., 4 H. Vogels (Austra lië) z.t., 5 B. van Dort (Rotterdam) z.t., 6 N. Kloosterman (Rotterdam) z.t. De overige renners kwamen in een gesloten peloton binnen met 'n ach terstand van 2 min. 30 sec. op de winnaar. Het drietal Dolman, Ouwer- kerk, Van Dorst won het ploegen- klassement met op de tweede plaats Hols, Hoogland, Bode. De Rus Gennedi Lebediev is zon dag in Warschau gehuldigd als win naar van de achttiende internationale vredeskoers. Rusland werd eerste in het eind-ploegenklassement van de wedstrijd, die ditmaal van Oost-Ber lijn via Praag naar Warschau voerde. Lebediev is de derde Rus, die de eindzege voor zich opeist. In 1961 ze gevierde Juri Melichov, een jaar la ter Gainan Saidschushin. De laatste etappe liep uit op een sprint van het nagenoeg voltallige peloton. Na een 215 km lange rit van uit Torin zegevierde in het stadion te Warschau de Belg Roger Spriet in de spurt voor de Rus Saidschushin en de Pool Stanislas Gazda. De tijd van de winnaar bedroeg 6 uur, 42 minuten en 19 seconden. Piet Deenen heeft zaterdag in de 14e etappe van de vredeskoers voor een tweede Nederlandse ritoverwin- ning -gezorgd. Van Deenen maakte deel uit van een drie man sterke kop groep, die ruim èen halve minuut voorsprong op het peloton had. Bij het binnenkomen van het sta dion in Torun kwam de Rus Dochl- jakov ten val. De Roemeen Stoica trachtte hem te ontwijken, doch slaagde daar niet in. Voor Van Dee nen, die wel een val wist te voor komen, stond toen niets een etappe zege meer in de weg. Van Deenen reed de 146 km van Poznan naar To run in 3 uur 53 min. 18 sec. Italiaan Mealli heeft leiding in Ronde van Italië De Italiaan Adriano Durante heeft zondag de 9de etappe van de Ron de van Italië gewonnen. Zijn land genoot Bruno Mealli behield de lei ding in het algemeen klassement. De uitslag van de 161 km lange rit van SPORT IN HET KORT Wielrennen De Belg Rik van Steenbergen, die het in zijn hoofd had gezet om het nu 23 jaar oude record van de Canadees Torch Peden te verbeteren, is hierin te Quebec geslaagd. Met zijn landgenoot Emile Severeyns zegevierde hij in de zes daagse van Quebec en daarmee bracht hij het totale aantal zesdaagse-over winningen in zijn carrière op 39. Voetbal Toon van de Ende, die voorheen o.a. Sparta en Telstar heeft getraind, is per 1 juli a.s. benoemd tot trainer van de tweede-divisieclub FC Zaanstreek, als opvolger van Piet de Wolf. Borussia Dortmund heeft zater dag de Duitse voetbalbeker gewon nen door in de voor 60.000 toeschou wers te. Hannover gespeelde finale Alemannia Aken met 2-0 te verslaan. De eindstand was reeds bij de rust bereikt. Het was de slechtste beker finale sinds de oorlog. Het publiek gaf uiting aan zijn ontevredenheid over het spel van beide ploegen in schrille fluitconcerten. De Rotterdammer Lourens van Tiggele is zondag in Den Haag Ne derlands schermkampioen op degen geworden. Nadat hij in de finale poule van vier gelijk was geëindigd met de Hagenaar Johan Blokhuis, versloeg hy deze in een barragepartij met 54. KON. NED. HOCKEYBOND Kamp. van Nederland. Hattem- HMC 2—0. HTCC-Hattem 1—1. KON. NED KORFBALBOND Hoofdklasse. Ronda-ZKC afgelast. Archipel-Spangen 7—8, HKV-Dee- tos 26, Samos-Ons Eibernest 46, Het Zuiden-Westerkwartier 48, Lu- to-Blauw Wit 62. Zuid-Holland, Eerste klasseSper- wers-OSCR 91, Quick-Fluks 4—5. KON NED LAWNTENNISBOND Hoofdklasse A. Leimonias-DDV 110, ELTV-de Metselaars 101, Nijmegen Quick-Hilversumse LTC 4 7. Hoofdklasse B. DDV II-Enschedese LTC 6—5. Thor RW-Festina 4—5 (gest.), Dash-Victoria 83. le Klasse, Afd. 2. ALTB-Oranje TC 5—6, ELTV II-Roomburg 8—3 (ELTV II kamp.).

Leidse Courant | 1965 | | pagina 13