DE FAAM Stukadoor smokkelde geen meisje uit Oost-Eerlijn, maar streek wel het aangeboden Het Sunil was-team overtuigde haar VRIJDAG 21 MEI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Frontale botsing eist een leven Een frontale botsing op de Basis weg in het westelijk havengebied van Amsterdam heeft gisteren aan de 32-jarige vertegenwoordiger Joh. Maas uit IJmuiden het leven ge kost. Twee mensen werden gewond en drie auto's werden vernield. De IJmuidenaar verloor de macht over het stuur, toen hij met grote snelheid een flauwe bocht wilde ne men. Hij reed recht op een met mu nitie geladen militaire vrachtauto in. De vertegenwoordiger was op slag dood. De chauffeur van de vracht wagen, de 55-jarige J. Raar uit Haar lem, liep lichte verwondingen op. De 31-jarige Amsterdammer R. Dukker, die achter de heer Maas had gereden, reed met zijn auto te gen de wagen van zijn voorganger, vloog over de kop en kwam een eind verder in een droge greppel terecht. Na behandeling in het ziekenhuis kon hij naar huis terugkeren. Deze foto toont de ravage, die ont stond na de ernstige aanrijding. Haagse politie bestrijdt nozems met honden en sabels De Haagse politie moest zelfs poli tiehonden gebruiken om opgewonde groepen nozems uit elkaar te jagen. Zowel in de Van Tuyllstraat als de Rotterdamsestraat, maar ook in de buurt van het Tesselseplein en het Gevers Deynootplein zijn de nozems gisteravond aktief geweest. De poli tie werd getipt, dat enkele nozem- bendes in Scheveningen een onbe kende vete zouden uitvechten. Zij kon hierdoor ingrijpen en verrichtte zes arrestaties. Op het Tesselseplein gebruikte de politie zelfs de blanke sabel. Niemand werd gewond. Een driejarig dochtertje, dat achterop de fiets bij haar moeder zat werd gedood toen beiden werden aangereden donderdagmiddag in Baarlo (Limburg) door een in Duits land gelegerde Engelse militair. De militair wilde voor een tegenligger uitwijken. De vrouw werd in zorg wekkende toestand naar het zieken huis in Venlo gebracht. Studenten van de universiteit van Oxford hebben met 493 tegen 466 stemmen een voorstel verwor pen om niet voor koningin en vader land te strijden. Een dergelijk voor stel werd in 1933 wel door de stu denten aanvaard. Vietcongpamfletten in verongelukt Pakistaans vliegtuig De ramp met het Pakistaanse ver- keersstraalvliegtuig, dat gistermor gen bij het vliegveld van Cairo is neergestort, heeft naar later bekend is geworden aan 119 mensen het le ven gekost. Eerdere berichten maak ten melding van 121 doden. Aan boord waren geen Nederlanders, zo heeft de KLM medegedeeld. De overlevenden zijn twee direc tieleden van de luchtvaartonderne ming en vier directeuren van reis bureaus. Vier apen zijn levend uit de wrak stukken van het vliegtuig gered. Vlugschriften Men heeft hieronder ook verschei dene honderden in het Frans, Engels en Spaans gestelde pamfleiten van de Vietcong aangetroffen, evenals vlugschriften met de titel „hoe men het Vietnamese volk kan steunen en de Amerikaanse aanvallers kan ont. maskeren". „De binnenlandse veiligheidsdienst heeft mij verteld dat zij met het oog op het politieke aspect aan mijn zaak behandeling met gesloten deuren vluchtte hij naar Oost-Berlijn. De gewenst vindt". Dit verklaarde de 43-jarige stucadoor J. M. H. M. uit Zand- verdachte verklaarde, dat de band- voort gisteren voor de rechtbank te Amsterdam, waar hij terechtstond voor recorder daar nog steeds moet zijn. verduistering en oplichting. De president ging niet op zijn verzoek in, na de officier, die de verdachte be- mening te hebben gehoord van de officier van justitie, mr. Schampers, die leHoveSchattïig ^Stf een™^ opmerkte: „Als de B.V.D. het werkelijk belangrijk had gevonden, dan had vangenisstraf van zes maandfn, de dienst niet de verdachte, maar mij wel benaderd". waarvan 3 voorwaardelijk." Voorts vroeg hij onmiddellijke gevangen- Het politieke aspect bleek nog al werkte. Verdachte vertelde de vrouw, neming van de niet gedetineerde stu- mee te vallen: verdachte had de dat haar man hem had verzocht zijn cadoor. Westberlijner A. Hoppe beloofd diens bandrecorder mee te nemen. Met de De rechtbank wees de onmiddel- dochter uit Oost-Berlijn te smokke- bandrecorder begaf hij zich weder- lijke inhechtenisneming af en be ien. Uit Nederland zou de boekhou- om naar Zwitserland. Toen daar paalde de datum van uitspraak op der een Nederlands meisje halen, dat bleek, dat de politie hem zocht, 3 juni. sprekend op haar leek. Met haar zou hij naar Oost-Berlijn gaan, waarop de Duitse op de papieren van haar Nederlandse evenbeeld naar West- Berlijn zou kunnen komen. De Westberlijner voelde er wel voor en gaf verdachte een bedrag van 400 DM voor het ophalen van het Nederlandse meisje. Deze wilde haar medewerking ech ter niet verlenen, omdat zij juist in ondertrouw was gegaan. „Anders had ik het zeker gedaan" verklaarde het Nederlandse meisje, mevr. E. J. Hoving-Mulder voor de rechtbank. Hoe dan ook: de Westberlijner zag noch zijn dochter noch het geld te rug. ARBEIDSBEMIDDELAAR Verdachte pleegde ook enkele de licten als „arbeidsbemiddelaar". De metselaar A. de Jong bewoog hij tot afgifte van 50, toen hij deze vertel de dat hij werk voor hem in Zwit serland kon verzorgen. Op 31 maart 1963 zouden de metselaar en zijn vrouw van huis worden gehaald voor de reis. Niemand kwam echter opda gen en het echtpaar kon weer uit pakken. Inmiddels had de metselaar een deel van de inboedel verkocht en had hij ontslag genomen bij zijn werkgever. In het Duitse plaatsje Hagen ont ving de vérdachte van een schilders patroon 70 DM, waarmee hij twee Nederlandse schilders naar Duitsland zou halen om bij de patroon in dienst te treden. De Duitser zag zijn geld niet terug. Tot slot zou hij de echtgenote van een Nederlandse huisschilder hebben opgelicht, die door zijn arbeidsbemid deling al geruime tijd in Zwitserland HOOGSTRAAT LEIDEN Mode voor de moeilijke maten De heren, die in vroegere tijden door hun „moeilijke maat" slechts met moeite konden slagen, kunnen gerust zijn. Die tijd is voorbij, want aan hen is aandacht besteed. Een voorbeeld: bovenstaand costuum, in pied de poule en ©verruit. C.A.O. metaal in beraad Een Sunil was-team deed de was voor mevrouw D. Eosselaar, Voor straat 13, Colijnsplaat. Mevrouw Bosselaar stelt altijd hoge eisen aan haar was. Toch zag zij duidelijk dat wassen met Sunil een wittere was betekent. Probeer zelf ook Sunil en u zult zienook uw was wordt witter. (Advertentie) dat hij de schrijver was. Daarna wekte hij de indruk dat iemand an ders het had gedaan, maar dat was niet lang vol te houden. Tegenover de rijkspolitie heeft de ex-secretaris volledig bekend. De vakbonden in de mebalindus- trie zullen waarschijnlijk in de nieu we c.a.o een verdere verkorting van de werktijd tot 431/4 uur willen doorvoeren. Deze verkorting moet worden gezien als een aanloop tot de instelling van een 42-urige werk week. Het is de vraag of de werkge vers met deze eis alsoord kunnen gaan, hoewel ook zij zouden inzien dat een werkdag van negen uur te liang is. Zij zouden in elk geval de voorwaarde van een opvoering van de produktiviteit vooropstellen als erwordt gesproken over een verbe tering van de arbeidsomstandighe den, aldus „Trouw". Het formele vooroverleg over een nieuwe, meerjarige cn.o. in de vak- raad voor de metaal is afgesloten. Zeer binnenkort zullen de officiële besprekingen beginnen over concrete voorstellen, die beide partijen bij de vakraad indienden. Naar verwachting zal het akkoord rond 1 juli de dag waarop het contract zal moeten ingaan kunnen worden gesloten. Hoewel er over de nieuwe c.a.o. nog niet veel bekend is alleen dat zij voor meer jaren moet gelden en dat de verschillen tussen arbeiders en beambten moeten worden opgeheven ligt de veron derstelling voor de hand, dat zij niet sterk zal afwijken van de nieuwe c.a.o. voor Philips. Beledigende brieven leiden wellicht tot vervolging De officier van 4 justitie bij de rechtbank in Rotterdam mr. I. H. van de Roemer heeft het onderzoek in de zaak van de Stellendaimse ex- wnd. gemeenteseorteairis J. S. (28), die beledigende brieven zou hebben geschreven aan de echtgenote van de vroegere gemeentesecretaris, ter in structie terug verwezen naar de rechtercommissaris, aldus meldt het „Alg. Dagblad". Hoewel de officier dus niet meteen tot vervolging heeft besloten bete kent het terugverwijzen toch dat de zaak gerechtelijk wordt behandeld. De kans op vervolging is daarom groot. Het gaat hierbij om één brief, omdat de termijn voor klacht aangifte (drie maanden) van zes an dere inmiddels is verstreken. De in houd van de brieven is volgens het openbaar ministerie dermate bele digend dat het vervolging van S. in elk geval redelijk acht. Uit het proces-verbaal is voorts ge bleken dat S. eerst heeft ontkend, Van Schiphol vertrokken donderdag ochtend de turnsters Willy Gielèn en Ria Rietveld naar Sofia, waar zij gaan deelnemen aan de Europese kam pioenschappen turnen, die daar van af 22 mei worden gehouden. De foto toont hen op de trap van het vlieg- tuig, met vooraan de trainster Lenie Donderdagochtend is een vliegtuig van de Pakistaanse luchtvaartmaatschappij b*j het vliegveld van Cairo neer- Lens. In het midden Willy Gielen, gestort. 121 Mensen verloren bij deze ramp het leven. Op de foto zien we brandweerlieden bezig met het ber- achteraan Ria Rietveld. gen van de slachtoffers.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 9