LANDBOUWSCHAP IS NOG VAN GROTE WAARDE tSf SSffïffKSS J.W. WJWsJÈ DUET IHMIGf KATER Het zingende oerwoud Voorzitter C. J. v. d. Ploeg („St. Deusdedit") over enkele aspecten van de loonpolitiek REGELINGSLONEN HEBBEN PAS KUNNEN BIJHOUDEN VISIE OP TELEVISIE Tuinen voor Moskou NYLONS Aetherklanken WISKE SOSKE' Leidse Bioscopen VRIJDAG 21 MEI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 1 verschillende mogelijkheden is nog niet beëindigd, maar spr. hoopte, dat men er binnenkort in slagen zal enige constructieve suggesties te doen. „Voor het overige lijkt het mij al tijd nog zo te zijn, dat de beste op lossing van het probleem is de onge- rn organiseerden te overtuigen van hun 1 er opening van de heden en morgen te Utrecht te houden Bonds- opgenomen inzake een spaarregeling, toekomst het verleden niet helemaal ongelijk", aldus spr. raadsvergadering van de Ned. Kath. Bond van werknemers in de Wanneer een werknemer aan de uit het oog verloren wordt. che bedrit" TWINTIG JAAR Agrarisch» bedrijfstakken .jSt.-Deusdedit" heeft voorzitter C J van spaarregeling deelneemt, is de werk- der Ploeg onder meer gesproken over enkele aspecten van de loon- gev.er verplicht zijn medewerking te GEORGANISEERDEN takken £,en probleem, dat reeds vanaf 1945 in de hond speelde, start willen noemen met de bezits- jaar van het werk van de bond. „In „Als ik nu 20 jaar later de balans opmaakdan kan worden vastge- vorming in de landbouw. °ver het probleem „georganiseer- 1945 konden wij na 5 jaar oorlog en steld, dat voor wat de regelingslonen betreft onze opeenvolgende „Maar wij zijn er hiermee nog den-ongeorganiseerden" is de laat- bezetting met alle verschrikkingen akties gunstige resultaten hebben gehad. De week- en uurlonen, niet- De andere agrarische bedrijfs- st® maanden veel gesproken en ge- van dien ons werk weer opvatten. zoals deze in de c.a.o.'s zijn vastqesteld staan nu in redelijke ver- takken zullen moeten volgen en het schreven. Het heeft zelfs grote span- De 20 jaren, die daarna zijn geko- houdina tot die in de overiae bedrijfstakken Dit is een nnnstmint blijft nodig. dat ook andere vormen ningen veroorzaakt m de Stichting men. hebben zich gekenmerkt door dMbUwendewaardr heeft Onkvan bezitsvorming mogelijk gemaakt van de Arbeid en een klein stormpje een grote sociale vooruitgang, in het ?:±°0kJl ^KMberkorhngtsm het al- worden en he« bijzEJcr Kdenk ik is er geweest in het Landbouwschap, byzonder ook in onze bedrijfstakken, gemeen bevredigend verlopen. Behalve in de veehouderij en voor hierbij aan de mogelijkheid van in- Opgelost is het probleem echter nog Ook in deze tijd werd ons werk zicht- met als attractie de 17-jarige Fran- saise France Gall, die het songfesti val van Napels heeft gewonnen. De KRO is op N2 en geeft na „Rendez vous met Europa" een nieuwe mono loog voor vrouwen, deze keer ge speeld door Ank van der Moer. Het zwaartepunt van de zondag-uitzen dingen op NI ligt aan het slot met „Tel uit je winst" en „Anders dan anderen". N2 heeft een nieuw ver haal met Margie en eveneens een nieuwe aflevering van Desilu mys tery theatre. enkele groepen van werknemers in de akkerbouw is de werktijd vesteringsloon' gemiddeld 45 uur per week en voor een zeer groot aantal van onze allerminst. Tussen de besturen van baar door God gezegend. Brengen de drie bonden van agrarische werk- wij Hem daarvoor dank en doen wij r pi w eden geldt de vijfdaagse werkweek. De aanweziqheid van het Larid- 1VTFTTWF T OOIVPOT TTTFF" nemers is afgesproken, dat zij samen dit vooral vanavond, als wij samen ie mii-Hfn rta*naac+ iiiLU nij LiVviiii 1 ïiiijx gen voorstel bij de werkgevers zul- de H. Eucharistie vieren" bouwschap is nuttig geweest voor de sociale ontwikkeling in de agrarische bedrijfstakken. Aan het Landbouwschap kennen'we ook n,TQ„ nVn9,9lT W(ïarde t0d ZZel T" de alqeme™ landbouwpolitieke op n".onJrZ«i ontw,kkeTt be vraagstukken als voor de bijzondere vraagstukken, waaronder niet perkte de heer v. d. Ploeg zich tot op de laatste plaats het sociaal beleid.'' een korte opmerking. De ontwikke ling lijkt te gaan in de richting van grotere vrijheid voor de bedrijfstak ken. Dat houdt uiteraard tevens een grotere verantwoordelijkheid in. Ik heb hiertegen geen bezwaar, aldus spr., maar ik geloof niet, dat het juist zou zijn om de centrale coördinatie De regelingslonen in de agrarische dit een nadeel voor de werknemers kan'van^^ïe °rondèrscheT<^ne loon" bedrijfstakken hebben redelgk de in bedrijfstakken en ondernemingen, systemen. die wij na 1945 hebben pas met die m het overige bedrgfs- waar vermogensaanwasdelmg met gehad 2egg dat nie( volmaakt leven kunnen bijhouden. Niettemin mogelijk is en dat zou bg ons op zeer ^aren, maar in menig opzicht heb- len indienen. Het overleg over de voorzitter. VORDERING MET dreigt er opnieuw een grote afstand grote bezwaren stuiten, te ontstaan ten nadele van de werk nemers in de land- en tuinbouw. Een uitzondering kan gemaakt wor den voor het zuivelbedrijf, waar de BEZITSVORMING laatste tijd goede vorderingen ge maakt zijn met moderne beldhings- systemen. Behalve deze ontwikkeling "e* Pun.t YaP bezitsvorming die met uitzondering van het zuivel- hebben wij ui het overleg m de bedrijf in onze bedrijfstakken niet is Hoofdafdeling Sociale Zaken van het bijgehouden, is ook de mogelijkheid Landbouwschap over de lonen en tot differentiatie van de lonen per andere arbeidsvoorwaarden voor de onderneming in de agrarische be- landb°uw een belangrijke vooruit- drijfstakken veel minder benut dan geboekt, zo vervolgde spr. In in andere bedrijfstakken. mantelcontract is een bepaling Dan is er nog het belangrijke pro- bleem van de bezitsvorming. Ook hiervan moeten wij zeggen, dat er onvoldoende voortgang is gemaakt en als ik de leden, die in het zui velbedrijf werken niet meereken, want daar zijn een groot aantal ge- premiëerde spaarregelingen zijn er nog slechts weinig leden in de gelegenheid deel te nemen aan spaar regelingen en/of winstdelingsrege- lingen. Op deze beide terreinen is er dui- ben zij heel nuttig gewerkt en ik vind het daarom nodig, dat bij het beraad over het loonbeleid voor de Kost voor baat Een delegatie van hef Centraal Bloembollencomité, de federatie van delijk sprake van achterstand. En als de Nederlandse organisatie van bol- stand"in SSSJTrgX '-kwekers en -hande.are„, heeft de ter te worden, indien zoals door stad Moskou 150.000 tulpebollen ten sommigen wordt verdedigd, het rap- geschenke aangeboden. In de herfst port van een commissie uit de vak- jn he, en m de centralen over vermogensaanwasde- ljng en investeringsloön zo wordt uit- Parken van Moskou worden geplant, gelegd en toegepast, dat vermogens- aanwasdeling niet alleen prioriteit Nederlandse tulpevarieteiten als krijgt maar ook loonpolitiek een be- „Bolsjoi Theater" en „Yuri Gagarin" voorrechte behandeling zou onder- zijn volgens Tass al erg populair m vinden. Prioriteit in die zin, dat waar de Russische hoofdstad. De delegatie vermogensaanwasdelmg mogelijk is bezoekt de Sowjet-Unie op uitno- hieraan ook de voorkeur wordt ge- diging van het genootschap USSR- geven boven in vesteringsloon, acht Nederland en de Hortus Botanicus van de heer v. d. Ploeg juist. Maar wan- de Akademie van Wetenschappen in neer investeringsloon wel en vermo- Moskou. gensaanwasdeling niet aan toetsing Het Centraal Bloembollencomité wordt onderworpen, dan betekent zo vernemen wij van Nederlandse zijde, wil trachten een grotere afzet van bollen op de Russische markt te bereiken. Bij het Russische publiek bestaat in derdaad wel belangstelling, maar toch is het op gang brengen van de handel niet zo eenvoudig. De films in de week van 20-26 mei Dat komt ook doordat Rusland een zijn door de Katholieke Film Cen- geconcentreerde staatshandel heeft. spaar plezierig met met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart hal en na een half uur reportage van de deskundige Pier Tania over lucht vervuiling het satirisch programma „Zo is het kunnen ondergaan. Het was de laatste aflevering in dit seizoen. De Boekenweek was wel het grote trekpunt in deze uitzending, maar Rinus Ferdinandusse en zijn kornuiten meenden prinses Beatrix en de jongeman die onlangs in ver band met haar werd genoemd, op de korrel te kunnen nemen. Dat was nog al eens onbarmhartig en we vra gen ons af, of ook deze rubriek, even- Tcrufhiiir a*s f°tograaf Rooy niet zekere 8 privacy in acht had moeten nemen. In het dramatische blijspel „Gina" We blijven er bij, dat dit programma voor de KRO heeft Sigrid. Koetse telkens menigeen irriteert, als perso- donderdagavond een sterrol vervuld nen mikpunt worden van geestelijk en André van den Heuvel was haar onvolwassen medewerkers. „Hoofd partner. Dit tv-spel was gesitueerd stuk IV" was een wat bizar program rondom de vraag wat er gebeurt als ma van de NTS. De omroepbladen iemand, die het niet breed heeft de hadden Lia Dorana als hoofdfiguur hoogste prijs in de voetbalpool wint. voorgesteld, maar haar optreden Regisseur Frans 't Hoen heeft het bleef beperkt tot een aardige scène, onderwerp duidelijk voorgesteld en samen met Ton van Duinhoven en alle oprechtheid gelaten in de scènes met een korte scène, samen met haar waarin de toneelschrijver Ashe le- poes. De nieuwe filmaflevering van vensecht toneel en menselijke liefde »De verdedigers" was bepaald niet legde. Zonder kunstmiddelen werd bestemd voor jeugdige kijkers. De gestalte gegeven aan het begrip lief- abortus kwam namelijk aan de orde, de. Er werd gespeeld zonder pathos; waarbij opviel dat zo weinig accent sex of pessimisme kwamen er niet aan kwam te liggen op het grote begin- te pas. De godsdienstige gevoelens sel van het „ge zult niet doden", van de hoofdfiguur werden als het Overigens was het een boeiende film ware doorgelicht. Er waren naast met beide Prestons. beide beste hoofdrolspelers ook ver der goed vertolkte rollen, b.v. die Komende uitzendingen van de vriend des huizes door Piet Vanavond brengt Wim lbo de laat- Römer. Ook de woensdag bracht een ste aflevering van zijn Cabaretkro- toneelwerk en wel de bekende co- niek. Hij introduceert een Joegosla- medie van Molière „Dokter tegen wil vische zangeres en een Amerikaanse en dank". De NCRV had er een danser. Daarna komt een gitarist, Franse uitzending van gemaakt, waar- ook uit Amerika, en verder de een bij opviel, dat geen studiodecors wer- akter „De agent" van Otto Dijk. Op den gebruikt. Op de eerste zender N2 is belangrijk het spel „Literatuur" heeft men na de internationale voet- van Schmitzler met drie grote tone- balsfrijd in Londen, na Amerikaanse listen. De. Avro heeft zaterdagavond volksliedjes in de Hilversumse Expo- het bekende vierdelige amusement, ZATERDAG 22 MEI 1965 HILVERSUM L 402 M. 7.00-24.00 KRO KRO: 7.00 Het levende Woord. 7.05 Klas. gram. 7.30 Nieuws. 7.40 Gees telijke liederen 755 Overweging 8.00 Djinn: gevar. progr. (8.30-8.40 Nws). 12j60 Angelus. 12.03 Lichte muziek (opn). 12.24 Marktber. 12.27 Mede delingen t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.40 Radio Rally. 12.45 Over- heidsvoorl.: Geven en nemen. 12.55 LJeht instr. ensemble en zangsolisten. 18.15 Radio Rally. 13.18 Voor de jengd. 14.07 Radio Rally. 14.10 Musi- eerende dilettanten: dameskoor. 14.30 Voor de kleuters. 14.40 Franse les. 15.00 Lichte orkestmuziek en zang. solisten. 15.30 Lichte gram. 16.30 Sportperiscoop. 16.40 Metropole-or- kest (opn): amus. muz. 17.10 Lichte yam. 17.30 Kunstkroniek. 18.00 Mu zikaal toerisme met toerist, tips. 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Omroepor kest: klas. muz. 20.30 Gevar. muz. progr. 21.30 Reisoogst, klankbeeld 21.50 Lichte gram. 22.20 Actualiteiten of gram. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.45 Kruis punt. 23.15 Stereo: nieuwe klas. gram, 28.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 M. l de rm/wewmhim VCM trale als volgt gekeurd: Camera: programma door de KFC ontraden. Lido: De wraak van een veroordeelde (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. .Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur terwijl het Nederlandse aanbod juist nogal verdeeld is. Stichting van de Arbeid over uitkering ineens Luxor: De terugkeer van Franken stein (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15_ uur. Zondag: 2.3" In overleg tussen de beide voor zitters van de Stichting van de Ar beid is overeengekomen dat op woensdag 9 juni a.s. om 14.30 uur i0, 4.45, 7.00 en 9.15 uur een vergadering van het bestuur van de Stichting van de Arbeid zal wor- Studio: La Vie a l'Envers (18 jaar) den gehouden. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur Daarbij zal aan de orde komen het Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur probleem van een bijzondere uitke ring over het jaar 1965 op basis van Trianon: Goldfinger (18 jaar) hetgeen hieromtrent is vermeld in geprolongeerd het zg. loonakkoord van 18 dec. 1964 Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Bovendien zal ook hier aandacht Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur worden geschonken aan het vraag- v stuk georganiseerde - ongeorgani- Rex: Zorro contra Samson (14 jaar) seerden, teneinde na te gaan of er Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. mogelijkheden zijn om te dien aan- Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. zien tot overeenstemming te komen. VARA: 7.00 Nieuws, ocht. gymn. en social, strijdl. 7.20 Lichte gram. (7.25-7.30 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte gram. (8.20-8.30 Wegwijs, tips voor trips en vakan ties). 9.10 Stereo: Klas. gram. 9.35 Klas. pianospel (gr). VPRO: 9.40 Ge heel en al (III), lezing. 9.55 Doe de vrouw de deur uit (III), praatje. VARA: 10.00 Loon naar werken, le zing. 10.10 Z.O. 135, gevar. progr. (Om 11.00 Nieuws.) 12.27 Mededel. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Tussen start en finish: actueel sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Vari* 13.20 Stereo: Licht ensemble en zang solisten. 13.40 Voor de twintigers. 14.15 Radio Jazzclub. 14.45 Nieuwe mannen, nieuwe geluiden, toespraak. 18.00 Óperetteklanken (gr). 15.40 Boekenwijsheid. 16.00 Nieuws. 16.02 Loudens Festival-orkest: filmmuz. 16.15 Stereo: Omroeporkest en soliste 16.55 Stereo: Orgelkwartet: lichte rouz. 17.20 Tot ziens in Den Haag. Pmkstersportfeest v. d. Ned. Cultu rele Sportbond. 17.30 Act. 18.00 Nieuws en commentaar op 't nws 18.20 Voor de teenagers. 1920 Vooi de kinderen. 19.30 Stereo: Tango- en nxmba-orkest en zangsolisten. 20.00 Nieuws. 20.05 De vermoorde vijand beorspel. 21.55 Radiophilharmonisch orkest en solisten. 22.30 Nieuws. 22.40 Sport. 22.45 Eigen hof en 100.000 an dere tuinen, report, over het landelijk congres voor volkstuinders. 23.10 Lichte gram. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE NEDERLAND I NTS: 10—12.00 Teleac: televisie-academie. AVRO: 16.00 Popeye, tekenfilm. 16.05 Lui paard op schoot, filmreportage. 16.35 Ui het TV-lab. 17.00—17.35 Voor de ldnderen. NTS: 19.00 Nieuws in het kort 19.01 Barend de Beer. AVRO: 19.06 Combo, muzikaal programma voor de zieken. 19.35 Robin Hood, TV-film. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. AVRO: 20.20 AVRO's Televizier. 20.25 Wie van de drie, in- telligentiespel. 21.10 Willy en Wille- ke, muzikaal programma. 21.50 Wachtwoord, quizprogramma. 22.10 Joknny en Rijk Een paar apart, amusementsprogramma. NTS: 22.45 22.50 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. KRO: 20.01 Ren dezvous met Europa: amusements programma uit België. 20.25 Achter gronden van de prestatie: sport. 20.45 Vrouwenlevens een serie monologen voor vrouwen: Zout en tabak. 21.15 Hong Kong, avonturen van een journalist in het Verre Oos ten. 22.05 Epiloog. 22.10 Einde. door J. M. ELSING 8) Ach, het wordt voor kolonel Dor- val een spookreis. Het verleden en het heden vloeien voortdurend door elkaar. Soms staat hij aan de reling te kijken naar de vliegende vissen, die als zilveren schichten rakelings over de blauwe golven scheren of naar de bruine ruggen der dolfijnen, die in een vreemde, bekorende dui- keldans het schip volgen. Een andermaal bevindt hij zich 's avonds op het achterdek, als de maan in de wazige zee is gestort en in duizenden gouden schilfers uiteen gevallen. Dan wentelen de jaren van hem af en komt de sfeer van zijn eerste 'tocht over hem. Maar het gebeurt ook, dat één en kel woord, één enkel gebaar van Greta hem herinnert aan de werke lijkheid en een stortzee van bittere wroeging zijn hart overspoelt. Zijn debutantentocht en deze, zijn tweede, in het spoor van de eerste, zijn de polen waartussen het leven is vergle- Naar een gegeven van M. Hangen. den. De eerste was het begin. Hij beseft nu, dat deze tweede het einde betekent. Hij zelf is bezig de cirkel te sluiten. Dit spookschip trekt een eindeloze streep onder de rekening. De tijd is gekomen om de balans op te maken! De neger-passagiers, door de capi ta van Banda voortgedreven als een kudde goede, domme koeien, bege ven zich bij het eerste morgengloren opnieuw aan boord van de sternwhee- Ier. Zij voelen zich nog slaperig en trachten verkleumd van koude op het vochtige ijzeren dek -een plaatsje te vinden zo dicht mogelijk bij de brandhaard, want „Moto de vuur duivel is al ontwaakt en brullend slingert hij zijn rode armen om de houtblokken welke hem worden toe gesmeten. Hu-hu! Moto is als een gulzig wild dier. Hij bijt naar de handen die hem voeden! En dan geschiedt weer het dagelijks mirakel: ook de Boelaya schiet uit zijn slaap. Hij gaapt en witte rookwolken walmen uit zijn zwarte mond. Hij rekt zich zo dat zijn gewrichten kraken en op eens beginnen zijn ijzeren benen te lopen, te wentelen en te springen, het vreemde achterwiel kleppert en daar wandelt die wonderbare reuzen- prauw weer door het water. Drie maal achter elkaar stoot hij een uit dagende gil uit, even verwaand als Jogo, de haan, die 's morgens van op een dorpshut Joewa (de zon) staat uit te schelden. Het oerwoud is er van geschrokken. De dieren die de ganse nacht geboemeld hebben en nu omzichtig, hun dorst staan te les sen, deinzen een paar schreden ach teruit. Er is vleugelgewiek van vlie dende vogels en mamba, de krokodil, laat zich roerloos als een duikboot van de wateroppervlakte naar de diepte zinken. Alleen de nieuwsgie rige apen in de boomkruinen be groeten grijnzend en dansend de vreemde rustverstoorder. En daar verschijnt de jonge zon boven het dak der wouden. Zij wentelt zich in de wijkende nachtnevelen als in een bed van eiderdons en haar stralen verscheuren de witte miststroken op het water. De tropen bezitten een eigen le- vensrythme. De blanken beginnen iedere dag met een extra kop koffie. Geduldig staat de negerjongen bij zonsopgang naast het bed van zijn meester te wachten tot het deze be haagt de ogen te openen en het dam pende brouwsel in ontvangst te ne men. Zo worden die morgen aan boord van de „Boelaya" ook kolonel Dorval en zijn dochter gewekt. Buiten zijn de dekken al geschrobd. Als een bronzen beeld staat een sterk gespierde inlander bij het rad en stuurt de boot met vaste hand, in grillige zigzags, stroomopwaarts, met de ogen naar de oevers spiedend waar, hier en daar. wit-metalen her kenningstekens op de vaargeul dui den. De kapitein heeft zijn inspectie tocht achter de rug en zit in de „vliegenkast" een oude krant te le zen als zijn beide gasten binnenko men. Hij opent het kleine venster dat op de openlucht-salon uitziet en roept: „Tsjop!", wat voor het keu- kenpersoneel betekent dat het ontbijt kan worden opgediend. In Afrika heeft kolonel Dorval nooit anders ontbeten dan met een bord „por ridge" en daarna een paar vruchten, bij voorkeur een halve papaja met citroensap en suiker. Vanmorgen voelt hij zich werkelijk niet lekker en zal, behalve de papaja, niets gebruiken. De traditionele groen-gele meloenachtige vrucht ont breekt echter op de dis en wanneer de kok ter verantwoording verschijnt, kan die enkel zijn lege handpalmen laten zien. Hij voelt zich geenszins schuldig aan enig verzuim. Er zou den zéker papaja's geweest zijn, in dien de „Boelaya" niet zo dom was geweest in Banda te overnachten. Hoepel opl sakkert de kapitein. Je bent een ezel! Dit Bwana! (Jawel meneer!) knikt de inlander gul en verwijdert zich, blij er zo goed af te komen, want voor scheldwoorden in de grote mond van zijn meester bezit hij geen gevoel. Overigens heeft hij nog nooit een ezel ontmoet en weet, zelfs bij benadering niet, hot ,zo'n dier er uit ziet. Kotawski verontschuldigt zich voor de nalatigheid van zijn personeel. Dorval beweert dat hij geen maniak is, heus niet zal doodgaan bij ont stentenis van zijn geliefkoosde vrucht en genoegen wil nemen met een paar happen havermoutpap. Daarmee is het onbeduidende incident gesloten. Terwijl de passagiers echter even later bij de reling staan te kijken naar een familie nijlpaarden, die op de zandbank langzaam naar 't water wandelen bij het naderen van de sternwheeler, verschijnt de kapitein naast hen en beweert een goede in val te hebben. Over enkele minuten is de „Boelaya" ter hoogte van Kan- doe. Daar zal hij voor anker gaan en de kok met de sloep aan wal zenden om enkele papaja's te pluk ken, wel te verstaan indien de al daar gevestigde kwibus er zich niet tegen verzet. Woont daar een gek? vraagt Greta. Of hij gek is in de letterlijke bete kenis van het woord, weet Kotawski niet, maar die kerel gedraagt ziel m elk geval zonderling. Die leef daar in volledige afzondering aan de rand van het oerwoud. Hij heeft niets met de regering uitstaande, bezit geen factorij, drijft geen handel. De enen zeggen dat hij daar als een neger leeft, met een hele harem vrouwen. De anderen beweren dat hij een man van aanzien was die de jongste oorlog heeft meegemaakt en zich hier heeft teruggetrokken. Eigenaardig zo mengt kolone Dorval zich in het gesprek. En wat dmkt uzelf dan over het geval, ka pitein? U vaart hier toch geregeld voorbij. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2