RESIDENTIE-ORKEST NAAR DUITSLAND EN ITALIË Daders roofoverval bekenden nog meer Vakcentrales naar Rusland uitgenodigd VAN en OVER DE KLUBS Verkiezing Rijnmond in drie uur bekend ASPIRIN® BAYER VRIJDAG 21 MEI 1965 DE LETDSE COURANT PAGINA 12 Het Residentie-orkest gaat het vol gend jaar een toernee door Duitsland en waarschijnlijk door Italië maken. In Duitsland wordt van 7 tot en met 14 maart geconcerteerd in Koblenx, Duisburg. Hannover, Hamburg, Cel- le, Viersen en Leverkusen, waarna in mei in München wordt gespeeld in de Musica Viva serie. Daarna hoopt het orkest in Italië op te treden, waarover nog wordt onderhandeld. Dit is gisteren in Den Haag op een persconferentie meegedeeld, waar nog eens werd vermeld, dat het or kest na de tweede toernee bij het afscheid van Amerika voor een der de concertreis werd uitgenodigd, welke invitatie in principe is aan vaard. In het seizoen v.an 20 septem ber tot en met 20 mei zal het orkest 105 concerten verzorgen, waarvan 74 onder de eigen dirigent WdJLlem van Ottenloo. Behalve de concerten in het buitenland wordt 38 keer in 13 Nederlandse steden buiten de resi dentie een concert gegeven. Het komende seizoen zullen 83 composities worden gespeeld: acht voor-klassieke werken, 23 klassieke 25 romantische en 27 moderne wer ken. Van deze composities zijn 15 wenken nieuw voor het Residentie- Orkest. Het orkest zal voorts koren begeleiden: Excelsior, Toonkunstkoor Den Haag, het RK Residentiekoor, De Stem des Volks en de Nederland se Bachvereniging (Naarden). In de tweede helft van april en de eerste helft van mei wordt een Stra- winsky-cyclus gegeven, waarin de muziekliefhebber een beeld gegeven wordt van de verschillende stijl perioden van Strawinsky. De cyclus omvat vijf concerten, waarvan drie onder Van Otterloo en twee onder leiding van Bruno Maderna. Solisten zijn David van Olstrach, viool en Nikita Magaloff, piano. Gastdingen-ten zijn in de concert series: Karl Boehm, Gennady Roshe- destvensky, Kurt Thomas, Alberto Lenende leraar hoort eis van twee jaar De officier van justitie bij de recht bank in Haarlem, mr. G. W. F. v. d. Valk Bouwman, heeft gistermiddag tegen de 52-jarige leraar K. H. uit Amsterdam wegens oplichting, meer malen gepleegd, tot een bedrag van 27.500, een gevangenisstraf geëist van twee jaar met aftrek van voor arrest. Tussen 1959 en 1964 had de leraar onder valse voorwendsels regelma tige bedragen van 500 tot 1500 geleend van inwoners uit Haarlem en omgeving en het geld gebruikt voor zijn huishouden en voor de praktijk, die zijn echtgenote als kin derarts opzette. Bij het lenen stelde verdachte zich voor het geleende ga rant en tekende hij schuldbekente nissen op zijn naam. Bij de behandeling van de zaak bleek, dat hij door de verkoop van zijn bibliotheek alle schulden betaald heeft. De officier van justitie noemde verdachte een man van grote capa citeiten, die bij iedereen vertrouwen genoot, maar die van zijn positie mis bruik heeft gemaakt. De raadsman, J. W. Rutgers, vroeg de rechtbank om clementie. Uitspraak donderdag 3 juni. KWART VAN HAAGSE ZWERFKATTEN OPGERUIMD Naar schatting een kwart van de zwerfkatten in Den Haag zal vandaag zijn opgeruimd, wanneer de laatste vangsten zullen zijn geteld. Tot en met gisteren werden sedert 8 maart 268 zwerfkatten in de val gelokt en in het asiel afgemaakt. De actie om het zwerfkattenprobleem van Den Haag op te lossen zal het komende najaar opnieuw worden gevoerd. Van de winter bleek, dat het zwerf kattenprobleem in ons land nergens zo groot was als in Den Haag. Er liepen meer dan duizend van deze beesten rond. Bovendien kwam ner gens onder de katten zoveel schurft voor als in de residentie. In opdracht van het gemeentebestuur werd de gemeentelijke plantsoenendienst op gedragen in samenwerking met de Vereniging tot Bescherming van Die ren en de politie het probleem op te lossen. Daartoe werden de zwerfkatten 's nachts met een stukje vis in een kooi gelokt, waarvan de klep dicht viel als de zwerver er in zat. Met twintig kooien werd er gewerkt De vangkooien werden na zonsonder gang in tuinen, bossen en plantsoe nen geplaatst en voor de ochtend weer opgehaald. De nachten zijn thans tekort om de inspanningen van de katten vangers redelijk te belo nen. JUBILEUMUITGAVE PRINS BERNHARD FONDS Het Prins Bernhard Fonds dat in augustus 25 jaar bestaat heeft een jubileumuitgave het licht doen zien, die een historisch overzicht bevat van 25 jaar P.B.F., samengesteld door de Amsterdamse journalist Jo ris van den Berg. Verder een over zicht der subsidieverleningen van 1946-1965, de namen van hen aan wie de zilveren anjer van het fonds werd uitgereikt, de prijswinnaars van de door het fonds ingesteld Mar- tinus Njhoff-prijs, en voorts de jaar verslagen over 1964 van het PBF en de 14 anjerfondsen (11 provin ciale en de steden Amsterdam, Rot- erdam en Den Haag), alsmede een omschrijving van doel en werkwijze van het PBF. Brede en Luigi Sagrestano. Solisten: piano Emil Gilets, Robert Gasadeus, Eduardo del Pueyo, Theo Bruins, Da niel Wayeniberg, Hans Henkemans, Bruno Gelber, Martha Argerich, Pe ter Frankl, Moura Lympany en T003 Onderden wijngaard, viool Wolfgang Schneiderhan, Zino Francescatti, Theo Olof, Samuel Ashkenasi, Yehudd Me- nuhin, Adrienne de Smet en Franco Gulli, Cembalo Rafael Puyana, zang Gerard Souzay, Ingeborg Reichelt, Aafje Heynis, Helmut Kretschmar, Peter van der Bilt, Zara Dalouhanova Helen Erwin, Barry McDaniel, Ker stin Meyer en Ernst HaeflAnger. Het Nederlandse Kamerkoor en het Toon kunstkoor Den Haag zullen eveneens meewerken aan concerten. De 33-jarige kraanmachinist W. B. en de 33-jarige mijnwerker J. S. uit Maastricht, die op 13 mei van dit jaar door de politie in Maastricht werden aangehouden nadat zij en kele uren tevoren 97.000 Belgische francs hadden buitgemaakt bij een roofoverval op het hulppostkantoor van de Belgische plaats Munsterbil- zen, hebben gisteren bekend ook in de Belgische plaats Wandre een roof overval te hebben gepleegd. Op 29 maart om kwart voor ne gen 's morgens stapten beide Maas trichtenaren het wisselkantoor te Wandre binnen en boden de eigenaar Sh. J. een biljet van twintig Duitse mark ter wisseling aan. Toen de kan toorhouder zich omdraaide stapte een van de mannen met een pistool de achter het loket gelegen ruimte bin nen en bedreigde de kantoorhouder, terwijl de andere de kas ledigde. Op dat moment kwam de echtgenote van de kantoorhouder binnen. Haar man zag zijn kans schoon en begon luidkeels om hulp te schreeuwen. Daarop renden de overvallers naar buiten en verdwenen met een ge reedstaande auto. De gearresteerde Maastrichtenaren zijn geen onbekenden voor de Bel gische en Nederlandse justitie, want op 22 december 1964 werden zij voor het plegen van een inbraak in de Belgische plaats Ougre veroordeeld tot een gevangenisstraf van een half jaar met aftrek. De Russische Vakbeweging heeft de hoofdbesturen van het NVV, NKV en CNV voor een tegenbezoek naar Rusland uitgenodigd. Dit heeft de voorzitter van het CNV, de heer J. van Eibergen, gistermiddag meege deeld op het Congres van de Chris telijke Metaalbedrijfsbond in Arn hem. Zoals bekend, heeft een delegatie van de Russische vakbeweging on langs een bezoek gebracht aan ons land, waarbij de drie vakcentralen als gastheren fungeerden. Het fegen- bezoek geldt een verblijf van veer tien dagen voor enkele bestuurders van elke vakcentrale. Of de uitnodiging zal worden ge accepteerd is nog een punt van be spreking in de hoofdbesturen van de drie vakcentralen. Daarna zal men zich er nog over beraden in het over legorgaan van de drie vakcentralen, aldus de heer Van Eibergen. De 35-jarige Paul Bovens uit Maastricht is woensdagavond in het ziekenhuis overleden, nadat hij 's morgens aan het hoofd was ge wond, toen hij in aanraking kwam met een achteruitrijdende bestelwa gen. De heer Bovens werd met her senletsel naar een ziekenhuis te Maastricht gebracht. Een volautomatische kleinbeeldcamera waarmee het fotograferen als-van-zelf gaat, is de Canonet Junior. De camera regelt zelf sluiter en diafragma en u stelt de afstand in op symbolen in de zoeker. Kan het eenvoudi ger en doeltreffender? De prijs ligt in ieders bereik: f 175.- I JUNIOR I Canon-Camera's objectief bezien beter! N.V. BORSUMM-WEHRY C (Advertentie) N.V. Ingenieursbureau Bouwnijverheid Toon Hermans trok de meeste kijkers algemene waarderingscijfers waren 8,5 (goed-zeer goed) en deze combi natie heeft geen ander programma in deze twee maanden weten te ha len. Ook Holiday on Ice trok bijzonder veel kijkers (88%), terwijl de finale van het songfestival ook de 88 haalde. Vervolgens kwamen „Kijkt u ook vanavond" met Willy Walden en Piet Muyselaer 85 Stiefbeen en Zoon (84 en de Rudi Carrell- show (80 Het onderzoek, dat door Intomarkt in Hilversum is verricht voor de NTS en de NRU heeft betrekking op de periode van 3 januari tot en met 27 februari. De onderzoekingsresul taten zijn gebaseerd op een schrifte lijke ondervraging van twee steek proeven (een voor radio en een voor televisie), die elk bestaan uit onge veer 1500 personen, die beide repre sentatief zijn voor de Nederlandse bevolking van vijftien jaar en ouder. De buitenlandse filmseries volgen pas na de nationale amusementspro- dukties. Bonanza trekt 80 van de kijkers en de Beverly Hillbillies 69 Het NTS-journaal trekt gemiddeld 60 terwijl Brandpunt de drukst- bekeken actualiteitenrubriek was. Naar de radio luisteren de meeste Het N.V. Ingenieurs-bureau voor De One Man Show van Toon Her- Bouwnijverheid heeft zich in 1964, mans is onbetwist de winnaar ge- blijkens het verslag, in een gunstig weest van de eerste twee maanden mensen in de uren rond de nieuws- klimaat bewogen: zo waren op het van dit jaar. Dit bewijst de uitslag uitzendingen van 13.00 en 18.00 uur gebied van de loonvorming de om- van de enquête gehouden onder tele- (gemiddeld 24 en 27 Het meest standigheden stabieler dan in 1963. visiekijkers. Met een kijkdichtheid beluisterde radioprogramma is „Ar- Het totaal verwerkte bedrag in het van 94 staat hij ver aan de top. De beidsvitaminen" (37 bedrijf steeg tot f 31 min (v.j. f 22 min). Het bruto resultaat was f 3,9 min) en het winstsaldo komt uit op f 246.400.- (f 120.900.-). Voorgesteld wordt, zoals gemeld, het dividend te verhogen tot acht (vijf) procent over een ongewijzigd kapitaal van f 2,5 min. De vooruit zichten voor 1965 zijn niet ongunstig. Voorzover thans valt te overzien, zullen de resultaten niet minder zijn dan over 1964. De afdeling bevolking van het Rot terdamse stadsbestuur zal op de avond van 2 juni, wanneer gedurende de dag en het begin van de avond de stemlokalen sluiten ditmaal pas om 19 uur de Rijnmonders hun stem hebben uitgebracht op de kan didaten voor het bestuurs-lichaam van dit nieuwe bovengemeentelijk instituut, trachten middels een snel- telling in korte tijd gedacht wordt aan rond 10 uur in de avond het resultaat van de stemming be kend te maken. Dat is dan weliswaar niet het officiële resultaat, dat zal pas in de vroege morgenuren bekend zijn, maar zo'n sneltelling heeft toch, dat is bij Vroegere gelegenheden wel gebleken, een hoge mate van betrouwbaarheid. Rotterdam zal in die sneltelling het resultaat van de stemming in alle 24 betrokken gemeenten verwerken, zodat het dus meteen de gehele Rijnmond verkiezing omvat. Dat maakt de arbeid van de Rot terdamse ambtenaren wel gecompli ceerder immers bij vorige gele genheden ging het uitsluitend om Rotterdam zelf en vereist natuur lijk een vlotte medewerking van de stembureaus buiten Rotterdam. Grote erfenis als dank voor grafverzorging Vrijwel zijn gehele nalatenschap heeft de op 75-jarige leeftijd overle den oud-leraar wis-, schei- en natuur kunde J. van der Warf nagelaten aan de kerkelijke gemeente van het dorp je Lellens bij Groningen. De gehele erfenis bedraagt enige honderddui zenden guldens. De heer Van der Warf heeft de kerk in Lellens tot zijn erfgenaam benoemd uit dank baarheid voor de verzorging van enige familiegraven. De overleden echtgenote van de heer Van der Warf kwam uit Lellens. Bij hoofdpijn vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. DAAR STAAT ^-3^ ACHTER Wet. Boys. Zaterdag: pup.: TAVV a- Wet. Boys a, aanvang 1.30 uur, ver trek per fiets vanaf café Klein te Oud'e Wetering te 12 uur, vanaf R.K. kerk te 12.15 uur. Leider G. de Rijk. Wet. Boys aa-Wet. Boys bb aanvang 230 uur. Junioren: De jun. bl en cl spelen beide uit uit resp. tegen Al phen bl cl. Aanvang 2.30 uur. Ver trek per extra bus vanaf garage v. d. Meer, Plantage, Oude Wetering te 1.30 uur, van af Leimui den dorp te 1.45 uur. Zondag gaan de jun. al op bezoek bij Alphia al, aanvang 12 00 uur, vertrek per eigen gelegenheid vanaf café Klein te 11.10 uur. Wet. Boys 3 speelt uit tegen Warmunda 4, aanvang 2.30 uur. Vertrek per eigen vervoer vanaf Oude Wetering café Klein te 1.20 uur. De wedstrijd Wet. Boys 1-Leidse Boys 1 wordt te 12.00 uur gespeeld, dit in verband met de te spelen beslissingswedstrijd Alph. Boys 1-SVLV 1 welke te 2 30 uur aanvangt op het Boys-terrein. Nog maals wijzen wij die pupillen op het euvel van wegblijven zonder afzeg- gingsberich-t. Het is duidelijk dat een ieder niet altijd aanwezig kan zijn, maar stuur dan even een berichtje, van verhindering. Teylingen Zondag geen wed strijd voor het eerste omd^t er een oefenwedstrijd gespeeld wordt voor het „Vierbondentoernooi". Hier zul len ook enige Teylingenspelers mee spelen. Om 2 30 ontvangt Teylingen 2 VNL 2. In twee wedstrijden moeten zij uitmaken wie er naar de le klas a gaat promoveren. Verder Teyling. 3- Lugdunum 5 en Teyl. 5-Roodenb. 8, beiden te 12 uur. Zaterdag: Lisse a- Teyl. a te 1.30 uur, GWS a-Teyl. b te 2 uur (Foreholte-terrein), SJC aa- Teyl. aa te 2.30 uur, Teyl. bb-SJC bb te 1.3Ó uur. Woensdag 26 mei: Teyl. bi-Ter Leede bl te 7 uur, SJC b3- Tel. b2 te 7 uur. Donderdag (Hemel vaartsdag): St. Bernardus 2-Teyl. 3 te 2 uur, VNL 2-Teyl. 2 te 2.30 uur. Docos Op zaterdagavond be gint Doe os 7 haar wedstrijd in Al phen tegen Alphen 5 om 7 uur en dinsdagavond speelt Docos 7 op het Meerburgterrein om 7 uur tegen Meerburg 5- Twee overwinningen zouden dlit elftal het kampioenschap bezorgen. Zondagmiddag spelen Do cos 3 en 4 om 12 uur op die Kikker polder tegen St. Bernardus 2 en Or. Groen 3. Drie jeugdelftallen gaan naar het DHL toernooi in Delft. Ver trek per bus om half elf vanaf het Stationsplein. Het pupillenprogram- ma voor zondag is als volgt: Docos bb-ASC bb 12 uur en Docos c-Docos b om 1.15 uur. Op Hemelvaartsdag speelt Docos 1 om 2.30 uur tegen Teylingen 1 op het sportpark in Sas- senheim. GDS De wedstrijd GDS-RVC is uitgesteld. Nieuwerkerk 4-GDS 2, aananvg 12 uur, GSV 6-GDS 3, aan vang 2-30 uur. De training voor de senioren is die volgende week in ver band met Hemelvaartsdag op dins dag 25 mei. Voor de junioren op woensdag 26 mei. Altior Zaterdag. Vertrek Altior b2 jun. per fiets om 3.15 uur, de aa- pupillen per fiets om 1.30 uur. De wedstrijd Alph. Boys bl-Altior bl wordt op verordening gespeeld op het Altiorterrein en begint om 4.15 u. Zondag: Altior 5 vertrekt met C- Lek om 11.15 uur. Vertrekpunt, zo wel zaterdag als zondag is het pa rochiehuis. Meerburg Een programma dit maal niet alleen voor het weekend, maar ook voor geheel de volgende week tjii. donderdag. A.s. zaterdag speelt alleen Meerburg cl aan de Bos- huizerkade tegen ZLC cl om 2.30 u- Vertrek 1-45 uur vanaf de Meerbur- gerbrug, leider C. Janmaat. Zondag: Lugdun. 8-Meerburg 4, aanvang 12 15 uur, vertrek 11.30 uur vanvaf de Rij- negommerstraat. UDO 3-Meerburg 3 te Oegstgeest te 12 uur. Vertrek 11.15 uur vanaf de Rijnegommerstraat. Leider W. v. d. Geyn. Meerburg 2- DOSR 3, aanv. 12 uur, leider H. Ro- munde. Meerburg 1-UDO 1, aanvang 2.30 uur, leider J. v. d. Putten. Op stelling: doel: H. v. d. Hoeven, ach ter: A. de Vrind en P. Zandbergen; midden: A. Koek, G. van Wetten en C. Bruines; voor: J. Westerhof, W. de Vrind, P. v. d. Hulst, J. Straathof en J. v.d. Werff. Maandag: RCL b4- Meerburg b2, terrein RCL, aanvang 7 uur, leider J. Veerman. Dinsdag: Meerburg 5-Docos 7, thuis om 7 uur. Woensdag: Meerburg 4-Lugdunum 8, eveneens thuis om 7 uur, RCL bl- Meerburg bl, terrejn RCL om 7 uur, leider G- van Velzen. Donderdag (He melvaartsdag) toernooi voor al en cl jun. bij Haz. Boys waarvoor nog uitnodigingen volgen. Woubrugge el- Meerburg c2 te Woubrugge om 12 u. Leider H. Klein. Meerburg 3-Oranie Groen 4, thuis om 12 uur, leider W. v. d. Geyn. Voor Meerburg 2 staat er nog een wedstrijd op het programma op vrijdag 28 mei tegen Lugdunum 4, thuis om 7 uur en de mogelijkheid bestaat dat het veteranen-elftal op Hemelvaartsdag thuis een wedstrijd speelt des middags om half drie. VVSB Zaterdagmiddag 4 uur speelt VVSB 1 een vriendschappe lijke wedstrijd tegen de Duitse gasten SJC Zondag speelt SJC 1 op het sportpark aan de Lageweg tegen ZLC haar laatste competitiewed strijd van dit seizoen. Voor de gasten is dit een zeer belangrijke ontmoe ting. zodat men kan rekenen op een pittig partijtje voetbal. De opstelling is: A. de Lange, A. de Winter, G. Bre- kelmans, G. v. d. Berg, M. Hooger- vorst, B. Jansen, W. van Hal, Jacq Hiep, N. Glasbergen, A. Weijers en J. Braun. Verder komen nog in het veld 5 senioren- en 12 jeugdelftalien. De vertrektijden voor de uitspelende elftallen zijn: SJC 3 per fiets 1.30 u., SJC 7 per fiets 11.15 uur; pup. a 3.30 uur, b 2.30 uur, bb 12 45 uur, cc 2.30 uur per fiets; jeugd (zaterdag) b3 1.30 uur en b4 3.15 uur per fiets; jeugd (zondag): al en a4 per bus vanaf het Lindenplein 11 uur, c4 en b2 per fiets 11 uur, a2 per fiets 11.15 uur. Op za- Smidje Verholen en de sport- computer 215. De taptoe zag er dus indruk wekkend genoeg uit en zowel de mooie muziek als de schitterende uniformen deden er het beste van verwachten. De argeloze beroepsmi litairen, die braaf voor hun broodje liepen te toeteren en te marcheren waren echter niet op de hoogte van het feit, dat er een troep desperate herrieschoppers in de buurt was. Hal verwege de stad Gravendrecht en 't dorp Rijkhuyzen lag namelijk 'n rus tieke uitspanning, waar in vroeger tijden allerlei deftige lieden plach ten samen te komen. Doch de tijd van de bolhoeden, de indrukwekken de knevels en de sierlijke struisveren was voorbij. De uitspanning werd nu nog slechts gebruikt als verzamel plaats voor Groep II van de „Boze Jongeren", een curieuze verzameling van verfmorsende schilders en inkt- verknoeiende schrijvers. In kleding en kapsel lieten deze Boze Jongeren duidelijk merken, dat ze „kunste naars" waren en dat ze het dus met alles oneens waren. Over slechts één ding waren za het echter roerend eens, namelijk dat zij zelf de groot ste kunstenaars waren, die de natie in de laatste driehonderd jaar had voortgebracht. Eilaas ze werden door niemand begrepen. En deze lie den zouden doch dat komt nog Intussen zijn we ook nog verplicht het geheim van brigadier Piet even op te lossen. Die hebben we immers zó lang niet gezien? Waar is hij toch gebleven? Wel hier wandelt hij. In diep gepeins is hij diep in 't Gra- vendrechtse Bos verzeild geraakt. Het leek er zelfs op, dat hij verdwaald was. Gelukkig stond daafr-een nede rige kolenbranderswoning en hij be sloot daar te gaan vragen om de kort ste weg terug. Hij klopte dus op de deur even was het stil toen kwamen er schuifelende passen erbij. En daar ging de deur krakend open. Het sinistere gezicht van de oude Joepie Scheermes kwam te voor schijn. Joepie Scheermes 'n man, die van ziin tachtig jaren er zeker zestig in de gevangenissen van alle werelddelen had doorgebracht (wordt vefvolgd) tendfig 29 mei a.s. wordlt door SJC een groot pupillen toernooi gehouden, hieraan nemen deel: Katwijk, Lisse, Teylingen, WSB en SJC, elk met vier elftalen. De jeugdcommissie re- kenit op een grote belangstelling. Rijpwetering Programma voor zaterdag en zondag. Zaterdag: pup. Rijpwetering a-DOSR a, aanvang 2.30 uur. Zondag: Rijpwet. al-Alph. Boys al, aanvang 12 uur. Hemelvaartsdag: Rijpwet. 2-MMO 2, aanvang 2.30 uur, Rijpwet. 3-ZLC 3, aanvang 12 uur. KRV Het programma voor dit weekend luidt als volgt: pup.: vrij dag 21 mei (vanavond): KRV a-Kat wijk b, aanvang 19 uur en KRV b- Quick Boys c, aanvang 19 uur. Zater dag. Zaterdag: Katwijk-KRV c, aan vang 10.30, vertrk vanaf De Ros kam om 10.10 uur, terrein Piet Hein- laan. Zondag: VNL 1-KRV 1, aanv. 2-30 uur. vertrek 1.30 vanaf De Ros kam: KRV 2-Unitas L. 2, aanvang 2.30 uur; KRV 3-SJC 7, aanvang 12 uur. Donderdag 27 mei Noordwijk bl- KRV bl, aanvang 12 uur, vertrek vanaf De Roskam per rijwiel om 11.15 uur; LDWS 4-KRV 3, aanvang 2.30 uur, vertrek vanaf De Roskam om I.30 uur en is er een juniorenitoernood te Wasenaar bij Blauw Zwart waar aan 18 KRV'ers deelnemen. Aanvang 12 uur. van Viktoria '20 uit Schwerte. Te voren speelt VVSB 2 om 13.30 uur tegen Viktoria 2 en de veteranen van WSB tegen de dito's van Vikto ria. Zondag speelt WSB op eigen terrein tegen Wassenaar 2, WSB 5 gaat op bezoek bij VNA 4. Op He melvaartsdag speelt WSB 4 op ter rein 2 aan de Zeestraat tegen ASC 5. De zaterdag-senioren van WSB 1 spelen zaterdagmorgen om 10-30 uur tegen Alphen 1. Terrein 1 aan de Zeestraat. WSB 3 speelt eveneens thuis en wel om 4.15 uur op terrein 2 tegen Haz. Boys 5. Jeu-gdiafd.: vrijdag WSB bl-Foreholte bl, aanvang 18.45 uur; zaterdag: VVSB b2-Lisse b2, aanvang 14.30 uur; Warmunda c2- WSB c4, vertrek 1.30 uur. Zondag: VVSB al-UVS al, aanvang 14-30 u.; WSB a2-SJC a2, aanvang 12 uur; dinsdag: Noordwijk c3-VVSB c3, vertrek 18 u. Hemelvaartsdag: WSB c4-Lisse c3, aanvang 12 uur. VNL. Programma voor zaterdag: pupillen: Or. Groen a-VNL a, 2 uur; LFC aa-VNL aa, aanvang 2 uur, VNL bb-Roodenburg dd, 2 uur. Zon dag: VNL 1-KRV 1 2.30 uur. Promo tiewedstrijd Teylingen 2-VNL 2. aan vang 2'.30 uur, vertrek om 1.15 uur vanaf het station gezamenlijk per NZH-bus: VNA 3-VNL 3, 2.30 uur; VNL 4-ASC 7. 12 uur- Dinsdag: VNL 4-Or. Groen 6 7 uur. Woensdag: RCL cl-VNL cl, 7 uur, vertrek om 6.30 uur per fiets vanaf de Wilhelmina- brug. Donderdag: promotiewedstrijd VNL 2-Teylingen 2, aanvang 2.30 u. Toernooi van LDWS voor de jun; bl, aanvang 1 uur, einde pl.m. 4.30 uur. Toernooi van CWP (Den Haag) voor een jeugdelftal, vertrek om 10.30 u. per brommer vanaf het station. De opstelling van het eerste elftal iis' als volgt: H. v. d. Hoogen, W. Habraken, W. Verhoeven, H. Breedevelt, A. v. d. Velde, H. Mulder, A. Melet, J. v. d. Hoogen. A. Dubbeldeman, D. Melet, J. ter Beek. Roodenburg Roodenburg speelt zondagmiddag op het sportcomplex Noord een vriendschappelijke wed strijd tegen RCH. Zowel voor Roo denburg als voor RCH is dit een oefenwedstrijd. RCH heeft toegezegd in vrijwel dezelfde opstelling te ko men als waarmee men in de compe titie speelde. Slechts op enkele plaat sen zijn nieuwelingen opgesteld. De opstelling van Roodenburg is nog niet bekend. Ook de Leidse club zal in deze wedstrijd enkele nieuwe spe lers testen. De wedstrijd begint om 2.30 uur. HANDBAL WSB - De dames-sr., die zondag jl. het hamdlbalkampioenschap behaal den, spelen zondag de laatste wed strijd en wel de uitwedstrijd tegen Quick Sport. VVSB komt in de vol gende formatie uit: A. v. d. Berg, N. v. d. Berg en R. v. d. Berg; W. v. d. Berg, A. Augustinus en A. de Jong; A. van Dijk, A. Duivenvoorden, J. Vroliik, In. Vrolijk en E. Pennings. MJVTO Zondag spelen alleen de adspiranten en wel in Oud-Ade tegen Jong Ade. Aanvang 11 uur, vertrek 10.30 uur per fiets. Opstelling: doel: Ria v. d. Star; achter: Els v. d. Ploeg, Riekie Borst en Ria Hoosenboom voor: Maria Disseldorp. Mieke v. d. Salm en Joke v. d. Salm. Res. Sjaan van Schie. Om 12 uur spelen de pu pillen een vriendschappeliike wed strijd tegen elkaar. Naast het rood witte tenue moeten zij ook nog een donikere trui of blouse meebrengen. SVLV Voor zondag staan twee wedstrijden op het programma. De adispirankten spelen" thuis om 3.45 u. tegen Hercules en de senioren ont moeten eveneens thuis om 2 u. Wings. Foreholte. A s. zondag zijn er 2 wedstrijden van de junioren op ons veld en 1 adspiran ten - wedstrijdFo reholte 2-Hygiea 2. 11 uur. Opstelling: doel: Ans van Resteren: achter: J. v. Bemmelen en L. Vroonhof: midden: Marijke Geerlings, Toos Meijer en Nelly van Velzen; voor: C. Noorder- meer, C. Zwetsloot, Nel Nieuwpoort, M. Groenewegen en C. v. d. Poll; res. Toos van Dam. Foreholte 1-Flamin go's, 12 uur. Opstelling: doel: Ma?da Rietveld; achter: L. van Bemmelen en R. v. d. Geer: midden: Plony v. d. Ploeg, E. van Dijk en F. van Dam; voor: Nel Zwetsloot, N. Datema, R. Damen, Anne Abbink en Nora Turn hout. Adspiranten: MSV-Foreholte. aanvang 13.00 uur, vertrek 12.15 uur van de kerk; Foreholte 2-NIO, 13.00 uur. NIO Zondag zijn er drie uitwed strijden. De senioren spelen tegen Phoenix, aanvang 12 uur. vertrek 11 uur. Opstelling: A. Juffermans, C Duivenvoorden, R. Schrijvers, C. v. d. Poel, T. Borst, A. Weenink, C. Wee- nink, A. Zoetemelk. J. Weenink, T. Weenink en T. Daleman. Res. R. v. d. Poel. De junioren spelen tegen Ja gers, aanvang 12 uur, vertrek 10.30 uur. De adspiranten gaan naar Fore holte 2, aanvang 1300 uur, vertrek II.30 uur. Opstelling: C. Disseldorp. H. Ganzevles. Lia Zoetemelk, R. Koot, W. Pouw, M. Beelen, A. Strijk: Res. A. Borst.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 12