1 DE LEIDSE COURANT een prettige krant sxoAnfa, ^LIYCKS Duits bezoek voor VVSB te Noordwijkerhout VIJFTIEN POLITIE MUZIEKKORPSEN HOUDEN IN LEIDEN HUN FESTIVAL Grote belangstelling voor 8e Alphense avondvierdaagse SLUITINGS AVOND MATER AMABILISSCHOOL BOLLENSTREEK Touringcar in Lisse ramde luxe wagen VERKEERSEXAMENS VOOR SCHOLIEREN TE SASSENHEIM DOTjDERDAC^(^MEI^96^ DE LEIDSE COURANT Fris weer maar veel zon op de eerste tochten Rond de 850 veelal jongeren heb ben gisteravond hun eerste startkaart afgehaald voor de eerste toch voor de achtste Alphense Avondvierdaagse. Dit kon zoals steeds ook nu weer gebeuren in het Alphense IJsbaan- gebouw aan het verkeersplein in de Prins Bernhardlaan. Daar was het de heer J. P. Woordes, voorzitter van het Alphense Avondvierdaagse co mité, die voor iedereen klaar stond en nog een goede raad meegaf indien nodig. Reeds direct na zes uur (men moest nauwelijks het avondeten ge nuttigd hebben) vertrokken reeds de eerste groepen langs de Casstellum- straat, Prinses Julianastraat en Pr. Hendrikstraat in de richting Gouw- sluis. Over de Steektorweg ging het naar het Goudse Rijpad, vanwaar de mees ten de eerste weg rechts weer^ na men, de z.g. Verkavelingsweg naar de Gouwe, zij liepen allen.de 10 km afstand. Enkelen gingen door naar het Boskoopse Rijneveld, omdat zij hadden ingeschreven voor de 15 km afstand. Over de Parallelweg ging het langs de Gouwe weer naar het Hefbrug waarna men door het Ha- zeveld en de Conradstraat weer in de richting van het IJsclubterrein kwam en in het gebouw de eerste stempelkaart kon inleveren voor de laatste stempel. Het weer werkte op deze eerste avond bijzonder goed mee, het was dan wel wat aan de frisse kant, maar in ieder geval scheen de zon volop en ontbrak het bij de vele tippelaars beslist niet aan de goede stemming Vrolijk klonk hun gezang door het wijde polderlandschap waar men reeds van verre afstand de groepen, veelal met vlaggen voorop, kon zien langstrekken. Ook de verzorgers van het Rode Kruis liepen dit keer hun kilometers mee, maar zij behoefden slechts een enkele blaar te behandelen. Er wa ren geen uitvallers, zodat aangeno men mag worden, dat vanavond voor de tweede tocht allen weer van de partij zullen zijn. Het gaat dan, wat de route voor hen die 10 km lopen, in de richting Rietveldsepad en Bedelaarsbosjes, vandaar wordt naar de Gouwe gelo pen waarna men langs de westzijde van de Gouwe terugkeert. Zij die de 15 km lopen gaan dit keer over Gouwsluis Hoge Zijde langs de Oost- kanaalweg naar de Machineweg rich, ting Aarlanderveen. Daar gaan zij over het Noordeinde naar het Kruis punt om vervolgens over de Nieuw- koopseweg terug te keren in de rich ting Oostkanaalweg. Vervolgens lo pen zy door de Raadhuisstraat naar het centrum om hun tweede stempel kaart in het IJsclubgebouw af te ge ven. De deelneemsters en deelnemers zijn hoofdzakelijk uit Alphen zelf afkomstig. Slechts een enkele indi viduele wandelaar komt van elders, een paar uit Leiden en een uit Den Haag. Als groep is de W.S.V. „De Meije" uit Bodegraven wel de verste. Er wandelen circa 23 groepen mee. LISSE ej. Bakker nam afscheid als leidster Mej. bestuur en docenten. bijzonder mooi programma uitge- vallend fijn verzorgd was. MOEDER-AVOND K.A.V.-VROUWEN Het bestuur van de afd. Lisse van de K.A.V.-vrouwen deelt mede, dat de van de heer Th. Zwetsloot en de leid ster, mej. Homan. Onder hun leiding is de school geweldig gegroeid en werd de grootste school in het bisdom. De laatste vijf jaar heeft mej. Bakker, de tegenwoordige leidster, zich bijzon der ingezet voor deze school, die we) „Moederavond" NIET wordt gehouden „haar school" genoemd mag worden! in het KAB-gebouw, docht in DE WIT- Met waarderende woorden moest de TE ZWAAN, Heereweg 246. voorzitter afscheid nemen van mej. Stokman, die als leidster de school gaat verlaten. Hij bood haar een keu rig geschenk aan met de beste wen sen voor haar verdere leven. In haar plaats werd mej. Hakvoort een wel kom toegeroepen. Drs. Terwijn wees op de grote waar- - - de van het diploma van deze school. een touringcar van de fa. Beuk uit Er is moed en volharding nodig om Noordwijk een Opel van een ingezetene na een dagtaak de school trouw te be- van Dordrecht in de flank gegrepe zoeken terwijl anderen rustig en ge- toen deze komende van de r chtig makkelijk thuis zitten. Hij complimen- Vierkant, de^ Zwanenckeef in \rtlde rij teerde de ouders met het succes van den. De bestuurder j-an^e touringcar hun dochters. Woensdagavond tegen 6 uur heeft DE GESLAAGDEN kon zijn wagen niet tijdig afremmen met gevolg dat de Opel gegrepen en vrijwel waar.deloos in de tuin van de fam. Verdegaal gedrukt werd. Ook Met een woord van felicitaties reik- werd nog een mast van de straatver te hij de diploma's uit aan de volgende lichting afgereden en het hekwerk geslaagde 3-jaars cursisten: M. Buyck, rondom de tuin werd eveneens ver- C. van Beek, C. Berbee, G. Bisschops, nield. Persoonlijke ongelukken kwa- N. Clemens, D. Dofferhoff, mevr. E. men niet voor. Driessen-Seijsener, A. Elfering, T. Grimbergen, R. Goedemans, J. Hoog kamer, W. van Hoven, E. Kaak, A. Kortekaas, N. Lemmers, R. v. Leeuwen GROENE BLOEMBOLLENVEILING Onder Direktie van N.V. Holland's Raad van Noordwijkerhout moet nieuwe wethouder kiezen Op dinsdagavond, 25 mei te 20 uur komt de gemeenteraad in vergade ring bijeen met als voornaamste doel de verkiezing van een nieuwe wet houder in de vacature C. Th. de Groot. Voordien wordt de heer W. J. van den Burg als lid van de raad beëdigd. De raad zal verder worden gevraagd om te besluiten tot verhuur van een gedeelte losplaats Keuken del aan de heer W. Heemskerk en tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de uitbreiding van de Irane-school met 2 lokalen wegens uitbreiding van het getal leerlingen. Barend de Beer heeft eigen blad „Daaag kindertjes, daaag". Het is zover. Barend de Beer heeft zijn eigen blad. Deze week rol de het eerste nummer van de persen. Volgende week ver schijnt het in de handel als „Het blad van Barend de Beer". Zes tien pagina's met kleurrijke te keningen en zonder advertenties. Hierdoor is de prijs nogal aan de hoge kant (een gulden). Het wordt door de Ned. Roto gravure uitgegeven, nadat drie maanden geleden het eerste nummer in Frankrijk verscheen. Het Nederlandse nummer wordt trouwens zoveel mogelijk direct uit het Frans vertaald en ook de tekeningen van Jean Sidorbe en Rochelle worden overgenomen. Behalve in Frankrijk en nu in Nederland verschijnt het blad ook in Italië en Zwitserland en binnenkort in Duitsland. SASSENHETM Geboren: Geertrulda Anina Maria dir v. Johannes J. Jonkman en Geer trulda C. Schenk. Hendrikus Nico- laaszn van Hendrikus M. L. Her- ruer en Alida T. van dor Linden. Esther Albertine dr v. Dirk Knetsch en Alberta Hoogeboom. Catharina Maria Johanna dr van Johannes P. B. de Prie en Maria E. Herruer. Jo- sepha Maria Wilhelmina Hendrica dr van Bartholomeus P. van Vliet en Adriana C. Stroombergen. Maria Wilhelmina dr van Johannes C. Vos kuil en Catharina M. G. Arkesteijn. Adrianus Johannes Petrus en Maria Johanna Jacoba zn en dr van Fran- ciscus C. van Dam en Jacoba W. Th. van Egmond. Ronald zn van Jacob Graveland en Maaike J. Monfrooij. Ondertrouwd: Johannes E. War- menhoven 19 jr, chauffeur, en Pau lina P. P. Vonk, 17 jr, zonder beroep. Antoon M. F. Verheijen, 25 jr, ver tegenwoordiger, won. te Lisse, en Catharina M. W. Wiering, 24 jr, ver koopster. Adrianus J. F. Rotteveel, 23 jr, vlieger bij de Kon. Luchtmacht en Elisabeth S. M. Meijers, 22 jr, zonder beroep, won. te Oegstgeest. Gehuwd: Reinier Dorrepaal, 32 jr, directiesecretaris, won. te Koudekerk Honderden aanvragen voor het unieke LEIDSE COURANT SPELDJE kwamen reeds binnen. U behoeft slechts een nieuwe abonnee aan te brengen en U ontvangt enkele exemplaren van dit fraaie speldje. Ondergetekende: plaats: naam: adres: geeft als abonnee van De Leidse Courant op: naam: adres: plaats: datum: Betaling zal geschieden per week maand kwartaal Doorhalen wat niet gewenst wordt. a. d. Rijn en Anna Esseveld, 36 jr, Ciere, 23 jr, zonder beroep, won. te zonder beroep. Gerard C. de Groot, Warmond. Johannes J. J. Zwetsloot 24 jr, kantoorbediende, en Helena L. 26 jr, bouwkundig tekenaar, en Hildering, 21 jr, zonder beroep, won. Geertruida A. van Noort 23 jr, zon- te Amsterdm. Petrus M. Kok 25 jr der beroep, won. te Lisse. fabrieksarbeider en Elisabeth A. M. Overleden: Bauke de Boer, 78 jr. In het komende weekeinde krijgt de clubs deelnamen. Om 14.45 uur WSB weer bezoek van de Duitse wordt de tweede, helft van de wed- sportvrienden uit Schwerte. Om on geveer 11.30 uur a.s. zaterdag arri- strijd tussen de ze elftallen gespeeld, waarna de „oudjes" hun tweede helft beek en A. Elfering kregen een extra prijs voor het feit dat zij tijdens de drie-jarige cursus nooit verzuimd had den! AFSCHEID Mej. Bakker nam als leidster met een kort woord afscheid van de cursis ten en hoopte dat de Mater Amabilis- Woensdagavond werd onder geweldige school hen veel geleerd moge hebbe belangstelling van de zijde der ouders voor de toekomst. Dat zij alles ook de sluitingsavotid en diploma-uitreiking eens van de andere kant hebben ge- gehouden van de Mater Amabilisschool zien en de M.A. geholpen zal hebben voor de Bloembollenstreek. om*tè leren leven in deze tijd. Het was de-voorzitter van 't School- Namens de cursisten werd mej. Bak- bestuur drs. A. Terxoyn een genoegen ^er een ruststoel aangeboden, welke een zo bijzonder groot aantal ouders zy verrast aanvaardde. welkom te mogen heten, terwijl hij zijn Het tweede gedeelte van de avond waardering uitsprak voor de aan we- vverd verzorgd door het cabaret „De zigheid van burgemeester Van Nie- Vuurpijl", welk gezelschap ook in het kerk uit Hillegom. Voorts heette hij buitenland optreedt. Het gezelschap welkom de aanwezige Geestelijkheid, heeft op werkelijk verrassende wijze Voor het verkeersexamen, prac- tisch gedeelte, van het Verbond voor - Veilig Verkeer slaagden de volgende leerlingen van de hoogste klassen der kath. jongensschool en de kath. meisjesschool. Ook de niet-katholieke lagere scholen telden een groot aan tal geslaagden onder hun leerlingen. veren bij het Witte Kerkje een 70-tal afmaken. Om 4 uur 's middags be- voetballers van Viktoria '20 voor een gint de grote wedstrijd tussen de driedaags verblijf in Noordwijker- eerste elftallen van beide ploegen, hout. Voorafgegaan door de drum- VVSB treedt in volle sterkte aan met band van St.-Jeanne d'Arc begeeft Fr. van den Burg in het doel, Harry het gezelschap zich naar het clubhuis van Paridon en Hans Heemskerk op het sportveld en daar vindt de achter; G. Rotteveel, B. van der Ploeg verwelkoming plaats tussen de be- en C. Appelman in de middenlinie zoekers en hun tijdelijke gastheren en in de voorhoede A. van der Ploeg, J. van Paridon, M. Marneth, A. Oost- dam en J. van der Voort. Op zondagmorgen is er in de St.- en -dames, Om 13.30 uur begint de voetbal wedstrijd van Viktoria 2 tegen een combinatie van WSB. Van 14.15 tot Victorkerk een gezamenlijke H. Mis 14.45 uur wordt de eerste helft ge- en om 8 uur 's avonds een feestavond speeld van de wedstrijd van oud-spe lers van Viktoria tegen een WSB- in hotel Van der Geest. Maandagmid dag om 2 uur zullen de Duitse gas- elftal van spelers, die 6 jaar geleden ten weer vanuit hotel Van der Geest aan de eerste ontmoeting tussen bei- terugreizen. Dr. Terwijn wijdde enkeie woorden voerd onder grote aandacht van het aan het 15-jarig bestaan der school, publiek. Alles was tot in de puntjes waarbij hij wees op de stuwende kracht verzorgd. Een fris programma werd bij de oprichting en de jaren daarna gebracht, terwijl de kostumering op- G. Langelaan, B. van der Lans, A. Lie- Bloembollen Huis Lisse werd een bui- verse, K. v. Leeuwen, S. van der Meij, tengewone liquidatieveiling van groen J. van der Meer, W. Meijer, B. Molken- te veld staande bloembollen gehouden, boer, A. van Noort, T. Paardekooper, Er was enorm veel belangstelling. De N. van Rijn, L. Reeuwijk, N. Ransdorp, partijen waren van prima kwaliteit. R. Slootbeek, B. van Steijn, T. van der Kwalitatief goede partijen worden nog Slot, G. van Schie, E. Turkenburg. A. altijd best betaald. Tulpen, alles be- VerSluys, M. van der Vlugt, J. Vaat- rekend naar bedden van 3 R. R: stra, A. Weijers, M. Warmerdam, C. Kaufm. Stresa 52; Garden Partij 90. Warmerdam, T. van der Zijden, L. Narcissen: Golden Harvest 75; Barret Soet, A. van der Zwet en H. van der Browning 140; Geranium 50; Unsur- Voort. De geslaagde cursisten R. Sloot- passable 48. R.K. Jongensschool Gerard Spaan, Herman Giele, Henk de Hey, Piet v. d. Mey, Paul v. Dam, Robert Rotteveel, Theo Smeltink. Martien Wolvers, Jan v. d. Mey, Dick Dorresteyn, J. Rozenbroek, Hans Hogevorst, Wim v. d. Vlugt, Wim Turenhout, Ben v. Wetten, Peter Spaan, John v. d. Meer, Frans de Zwart, Cok van Hoekelen, Gert jan de Zwart, Theo Zwaan, Kees v. d. Zwet, Vincent de Haas, Sjaak Voorn, Ben Lamboo, Carlo Juffermans, Theo v. d. Poel, Karei Verdegaal, Peter Smit, Hannie Zoet, Eric Keyser (met lof), Jan Prins, Frans Heemskerk, Jos Ruysenaars, Hans v. d. Poel. Adrie Rotteveel, Arie v. Rijzen, Theo Gozeling, Hugo v. d. Vlugt, Huub Stol, Sjaak v. d. Geest, Sjaak Uphof, Ino Blom, Wim Westerhoven, Cock v. d. Mey, Kees Hoogeboom, Jos Hoo- geveen. R.K. Meisjesschool Rita Zeldenthuis, Joke Bontje, Mar tha v. Nobelen, Suzan v. d. Zwaan, Carla v. d. Wiel, Jace Witteman, José de Zwart, Leny Meeuwissen, Elly v. Nobelen, Marjan Lindaard, Trudy Kuyper, Henny v. d. Krogt, Doortje Kortekaas, Coby v. d. Krogt, Ria v. d. Lans, Willy Homan, Paulina v. d. Eist, Eustachia de Goeij, Truis Hoo- gervorst, Elfriede Kipping, Tineke v. d. Holst, Ria van Dam, Ise Haver, Ida van Arkel, Marian Bakker, Bosca Schrama, Toos Hoogeveen, Corry de Groot, Tineke Granneman, Elly van Bakkum, Cokkie van Diest, Margret Koelewijn, Ineke Haver, Thea de Zwart, Helma Rodenburg, Marian O vervliet, Jeanne Schaik, Leny Goze ling, Ria Steyn, Winfred Stolwijk, Bep Vrijburg, Ria Koot, Corry Ho. man, Marietta ter Meer, Nelly van Breukelen, Tineke Koek, Lidy Tem pelman, Tonnie Hogervorst, Johanna Wowijs, Resi Janmaat, Joke Vree burg, Hetty Keyser, Cary Nieuwen- huysen, Thea Belt, Wil Lascaris, Joke van Beek, Coby Eist, Marjorie v. d. Geest, Saskia v. Gerven, Willy Tros- sèl, Truus Kapteyn, Anneke Preenen. CORRECTIE KERKVEELING In tegenstelling tot ons bericht van gisteren over de kerkveiling van St.- Pancratius, waarin vermeld werd, dat de veiling gehouden werd door de veilingmeesters van het H.B.G. te Lisse, delen wij mede, dat dit niet juist is. Het waren nl. de veiling, meesters van de Hobaho, eveneens een veiling te Lisse. Vrolijke tonen van vijftien ver schillende politiemuziekkorpsen uit heel het land weerklonken vanmor gen rond de molen „De Valk". De feestelijke muziek werd geblazen ter gelegenheid van het zeventiende na tionaal Politie Muziek Festival, dat namelijk ditmaal wordt georga niseerd door het Leidsch Politie Mu ziek Gezelschap. Vanuit verschillende punten uit de stad waren de korpsen uit Haarlem, Maastricht, Arnhem, Rotterdam, Den Haag, Enschede, Hilversum, Eindho ven, Breda, Amsterdam, Nijmegen, Tilburg en Groningen en de rijkspo- litiekapel, en uit Venlo was 'n trom mel- en pijperskorps, opgemarcheerd naar de molen „De Valk", waar om half elf het festival officieel geopend werd. In carré opgesteld speelden de korpsen het Wilhelmus, waarna de commissaris van politie te Leiden, de heer J. Dreeuws, een hartelijk woord van welkom sprak tot alle deelne mers. Na op de tegenstellingen in de stad Leiden gewezen te hebben, zo als de verdroomde grachten en de nijdige verkeersaders, sprak hij de hoop uit, dat alle muzikanten van daag op een prettige wijze kennis zouden maken met Leiden en de Leidse bevolking en dat het onder ling begrip tussen politie en burgerij zou bevorderen. De commissaris meende dat er nog altijd een over eenkomst is tussen de politici en de politie. Beiden staan in het brand punt van de publieke belangstelling en beide kunnen geen goed doen. TAPTOE Hierna werden enkele marsen ge speeld onder leiding van brigadier D. Anderson, dirigent van het Leidsch Politie Muziek Gezelschap. Dat het samen musiceren geen sinecure was, bleek slechts eenmaal, maar 't werd voortreffelijk opgelost. Vervolgens had het grote défilé plaats van ieder korps afzonderlijk, waarna tenslotte alle korpsen geza menlijke langs de tribune aan de voet van de molen „De Valk" trokken. Vanmiddag werden de korpsen ten stadhuize ontvangen en later op de middag hebben zij op verschillende punten in en om Leiden concerten gegeven. Hedenavond om kwart voor acht wordt er op de Beestenmarkt een grote taptoe gehouden, waaraan deel nemen de muziekkorpsen van Hilver sum, Nijmegen, Rotterdam en de Rijkspolitie-kapel. Het taptoe zal du ren tot half negen en belooft iets bijzonders te worden.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3