blijf jong, blijf fit fiets! SURINAME Nederlandse chefs het best uit met onkostenvergoeding Voorlopig geen nieuwe grote V.S.-eenheden naar Vietnam I5c DONDERDAG 20 MEI 1965 DE LEIPSE COURANT Wees zuinig op uw fiets. S Onderhoud hem goed. Hij is het waard Minder functionarissen in „wagen van de zaak" Nederlands leidinggevend personeel staat er ivat de pensioenen betreft beter voor dan dat in andere West- Europese landen, zo blijlct uit de gege vens van een enquete die is gehouden door de Britse onderneming Associa ted Industrial Consultants ltd. Ook op het gebied van onkostenvergoedingen komen Nederlandse functionarissen er zeer gunstig af in vergelijking met hun collega's in andere Europese landen, maar niet zo goed bij het gebruik van een wagen van de zaak". Tyler beëdigd als ambassadeur in Den Haag Functie „een grote eer'' William R. Tyler, een van de hoog ste beroepsdiplomaten van het Ame rikaanse ministerie van buitenlandse zaken, is gisteren beëdigd tot am bassadeur der V.S. in Nederland. De 54-jarige Tyler is onder-minister van buitenlandse zaken voor Europese zaken geweest. President Johnsons reizende am bassadeur Averell Harriman zei bij de plechtigheid, dat Tyler een van de meest overredingskrachtige diplo maten van de V.S. is. „Van nu af aan zal hij ervoor zorgen, dat al onze be langen in Nederland grondig worden behartigd. Wij hebben ontzaglijk be langrijke betrekkingen met Neder land, die wij op hoge prijs stellen en wij weten, dat onze zaken in zeer bekwame handen zijn", aldus Harri man. Tyler zei, dat het voor hem een grote eer was een functie te aanvaar den „in een land waarmee de V.S. met zovele historische banden en ge meenschappelijke inspanning ter ver dediging van de vrijheid verbonden zijn". Soekarno bedoelde het anders Het heeft niet in de bedoeling van president Soekarno gelegen met zijn uitspraken tijdens zijn rede op 18 april het akkoord over West-Irian te ver breken. Het is veeleer de bedoeling geweest de kwestie van het plebisciet te noemen als een van de later aan de orde komende problemen. Dat heeft minister Luns (buiten landse zaken) geantwoord op vragen van de liberale Tweede-Kamerleden mevrouw mr. Stoffels-van Haaf ten en mr. Geertsema, nadat de Indonesische ambassadeur hem een toelichting had gegeven op de rede van Soekarno. De Indonesische president hield zijn toe spraak- bij de opening van de bijeen komst ter herdenking van de confe rentie in Bandoeng van 19^5. Aan de enquete hebben afdelings hoofden geen direkteuren) van de vol gende categorieën deelgenomen: hoofd boekhouder, chef calculatie-afdeling, bedrijfsleider, hoofdingenieur, produk- tiecontroleur, inkoper, personeelschef, ontwerper en wetenschappelijk onder zoeker, verkoopleider binnenland, ver koopleider buitenland, directiesecreta- ris(essë) en werkonderzoeker. In Nederland, Frankrijk, West- Duitsland en Groot-Brittannië is de overgrote meerderheid van leidingge vende functionarissen in pensioen-re gelingen opgenomen, in Oostenrijk en België minder dan de helft. In Neder land ontvangt 85 procent tantièmes, in Duitsland 64 procent, in Frankrijk 43 procent en in Groot-Brittannië 41 procent. De percentages van functionarissen die in de verschillende landen de vol ledige beschikking hebben over een wagen van de zaak zijn als volgt: Oostenrijk 36,5, Groot-Brittannië 35, West-Duitsland 32,1, Ierland 29. Ne derland 21. België 18,2 en Frankrijk 16.4. Uit het hoofdstuk onkostenver goeding blijkt, dat Nederland op de derde plaats komt, waarbij tien pro cent van de functionarissen een on kostenvergoeding ontvangt waar geen verantwoording over hoeft te worden afgelegd. In andere landen is de ver houding als volgt: Oostenrijk 26 pro cent, West-Duitsland 11,9 procent, Ier land 4,1 procent, België 3 procent, Gr.- Brittannië 2.1 procent en Frankrijk 1,9 procent. Afgezien van Italië, dat te weinig ge gevens heeft verstrekt voor een bevre digende vergelijking, is Frankrijk over het geheel het best betalende land. ge volgd door België, West-Duitsland en Groot-Brittannië. De zaak geflest „Ik vond het zonde, dat goe deren van geringe waarde zo maar uit het economische ver keer verdwijnen." Dit was de verdediging van 'n hoge ambte naar in Hannover, die in de loop van enkele maanden zes honderd lege flessen uit de kel der van een ziekenhuis „mee nam" om deze weer in de cir culatie te doen terugkeren. Dat hij zich voor deze dienst aan het economische verkeer liet be talen door de lege flessen te verkopen achtte de ambtenaar een bijkomstigheid. De rechter meende echter, dat de ene dienst de andere waard is en veroordeelde hem tot driehon derd mark boete. Veel vliegongelukken in Zwitserland In het Alpengebied aan de Zwitsers- Italiaanse grens is gisteren het wrak gevonden van een dinsdag veronge lukt sportvliegtuig met drie inzitten den, die allen om het leven zijn ge komen. Het toestel was op weg van Aosta in Italië naar Samedan in Zwit serland. Het is het vierde Lichte vlieg tuig, dat de afgelopen maand in of nabij het Alpengebied is verongelukt. GEEN AUDIëNTlE BISDOM HAARLEM. De bisschop van Haarlem, mgr. J. A. i£. van Dodewaard zal de eerstko mende woensdagen geen audiëntie verlenen. De eerstvolgende audiëntie zai 9 juni zijn. President De Gaulle is woensdag begonnen met zijn bezoek aan westelijk centraal Frankrijk. Op de foto wisselt hij handdrukken met de bevolking in Challans, getooid in de plaatselijke klederdracht. Geruchten over half miljoen militairen Van officiële Amerikaanse zijde in Saigon is gisteren gezegd, dat het be slist niet in de bedoeling ligt de in Vietnam gelegerde Amerikaanse troepen in groten getale aan aanvals- acties te laten deelnemen. Er wordt op gewezen, dat de Amerikaanse ge vechtstroepen in Vietnam momen teel slechts twintigduizend man om vatten en dat het merendeel van hen belast is met speciale taken: de be scherming van de bases en de kost bare installaties daarvan te Da Nang, Tsjoe Lai en Bien Hoa en het gebied van Saigon met de haven. Ook wor den met klem berichten tegengespro ken volgens welke de Verenigde Sta ten voor de noodzaak staan, nog een half miljoen militairen naar Vietnam te sturen. Hoewel men in officiële Ameri kaanse kringen de mogelijkheid van de kom9t van kleine contingenten nieuwe gevechtstroepen niet uitsluit, is volgens hen nog geen enikel besluit daartoe genomen. Of nog meer mili tairen naar het gebied zullen worden gezonden hangt af van de ontwikke ling van de militaire situatie. Overigens verhult men niet, dat Amerikaanse genietroepen op het ogenblik bezig zijn met het aanle«*- gen van logistieke ondersteuningsba ses om, wanneer dat nodig is, in de kortst mogelijke- tijd grote eenheden gevechtstroepen te kunnen laten overkomen. Amerikaanse marinevliegtuigen hebben de aanvallen overdag van gisteren op Noord-Vietnam voortge zet met een nachtelijke aanval op 'n militair konvooi, „Mislukte manoeuvre" De zgn. „opschorting" van de lucht aanvallen op de democratische repu bliek Vietnam is slechts een mislukte manoeuvre geweest om nieuwe agres sie der V.S. voor te bereiden. Dit verklaarde het Noordvietnamese mi nisterie van buitenlandse zaken in een gisteren gepubliceerde verkla ring over de tijdelijke staking der Amerikaanse luchtaanvallen, met het oog op mogelijke onderhandelingen. De V.S. waren -tot deze manoeuvre gedwongen wegens de steeds grotere afkeuring van hun daden. Door de stopzetting van de rechtvaardige strijd van het Zuidvietnamese volk tot voorwaarde te maken voor sta king der bombardementen op de de mocratische republiek Vietnam heeft de Amerikaanse regering duidelijk laten blijken, dat zij voornemens is de oorlog tegen de democratische republiek Vietnam te verhevigen en uit te breiden, aldus het Noordviet namese ministerie van buitenlandse zaken. India en de Sowjet-Unie hebben ei samen bij de Verenigde Staten op aangedrongen, op te houden met de bombardementen in Noord-Vietnam. Dat is gebeurd in een communiqué, uitgegeven na het bezoek van een week van India's premier, Sjastri, aan Moskou. GROTE KEUZE COMMUNIE- GESCHENKEN vindt U bij: Fa. J. N. GEI.IER Botermarkt 26 Leiden Finale van de Anglo-Nederlandse taptoe in de Amsterdamse RAI, waarvan donderdag de generale repetitie werd gehouden. De taptoe zal vanavond worden bijgewoond door het koninklijk paar. Waterverontreiniging O O in Tweede Kamer de zoetwaterlevering slechts van be- Hollandse IJssel en in de boezemwa- perkte betekenis zullen zijn en of teren van het Hoogheemraadschap onder die omstandigheden de vol- Rijnland. De verontreiniging van het tooiing van de Markerwaard wel ver- oppervlaktewater werd veroorzaakt antwoord xs. door een buitendijkse vuilstortplaats in het bed van de IJssel bij Ouder - Leemte kerk; daarop waren giftige industri- - Verschillende Kamerleden vragen ële afvalstoffen gestort. De Kamer- het verziltingsprobleem denkt op te aandacht voor een leemte in de toe- leden ontdekten dat deze vorm van treden. Het vraagstuk wordt door het komstige wet. In 1959 deed zich een verontreiniging niet onder de verbo- gebruik van brak grondwater en het vrjj ernstig geval van waterveront- den in de wet viel. Zij zouden willen Bjoern Lundhal, die wordt be- verder binrandringen van zeewater reiniging en vissterfte voor in de dat dit wel gebeurde, schouwd als de leider van een in na hel uitdiepen van de monden- Zweden ontdekte nieuw-nationaal- ®en van grote rivieren elk jaar Zweedse nazi-leider „geprest" te tekenen? Vele leden van de Tweede Kamer willen weten hoe de regering tegen RECTIFICATIE RAADSVERSLAG VAN NOORDWIJK In het verslag van de gemeente- socialistische beweging, is gisteren °r£ter; x voor een rechtbank in Stockholm ge- no° 'anS met zeker dat leid. Deze heeft bepaald, dat hij in het Hoogheemraarschap Delfland arrest moet blijven en dat hij maan- zoet water Ult Rijnland zal kun- dag a.s. weer moet worden voorge- nen blijven malen. Delfland kan leid voor het geven van inlichtingen, daardoor in de grootste moeilijkhe den komen, zo zeggen de kamerleden Lundhal heeft verklaard niet schul- in bet voorlopig verslag over het raadsvergadering van Noordwijk, in dig te zijn aan het hem ten laste ge- wetsontwerp Regels verontreiniging 0ns blad van gisteren opgenomen, is legde, namelijk het in gevaar bren- oppervlaktewateren. een storende zetfout geslopen. Het gen van de veiligheid van de Zweed- Zij wijzen er in dlit verband op dat bedrag, dat de Estec aan leges moet se staat. Hij zei ook, dat hij ertoe ge- het IJsselimeer als bron voor door- betalen voor de reeds verleende prest is zijn handtekening te zetten spoelwater van toenemende beteke- bouwvergunningen, bedraagt niet onder aangetroffen bekendmakingen nis moet worden geacht. Zij wilden f 8.640,-, doch f 28.640,-. Dat is dus en andere stukken met een nationaal- verder van de regering weten of de 20 mille meer dan uit het verslag socialistische inhoud. toekomstige Delta -binnenmeren voor blijkt. Directeur Stichting R.K. Scholen te Leiden WUTlM «iomle sahekwehikS fwT aar AMI TijL De Surinaamse postadmini stratie zal 26 mei 1965 twee bijzondere frankeerzegels zon- Tot opvolger van drs. J. W. J. der toeslag uitgeven ter ge- Wiertz is als directeur van de Stich- tegenheid van het jaar van ttas R.K. Scholen te LeMen benoemd mr. M. J. P. Tissen te Hoorn, internationale samenwerking (20 jaar Verenigde Naties). De heer Tissen is thans adjunct- De zegels hebben waarden directeur van de Kath. Stichting ,n /a „Opbouw Noord-Hollands Noorder- van 10 cent en 15 cent (Sn- hartje, Hij is tevens secretaris rinaamse munt). De prijs in van het door hem opgerichte Kath. Nederlandse munt is resp. 20 Onderwijscentrum N.H. Noorder- kwartier, waarbij 72 scholen zijn en 30 cent. Op de zeg elf zijn aangesloten, lid van de Raad van Be twee in elkaar geslagen rech- stuur van de Bond van Schoolbestu- terhanden algebeeld, omge- Ka,h- Kleuter- en ^er On- ven door een lauwerkrans, De heer Tissen is geboren 13 fe- ais symbool van samenwer- bruari 1926 te Bilthoven. Hij deed ,ft zijn rechrstudie aan de universiteit king. Kleur: 10 cent geel en van utrecht, waar hu het doctoraal blauw, 15 oent rood en blauw, examen Nederlands recht behaalde. De nieuwe betonnen schoorsteen, welke eerlang de ruim 150 meter hoge bekroning zal vormen van de nieuwe met olie gestookte centrale II aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is op het ogenblik tot ruim 100 meter hoogte gegroeid. De kolos, welke door middel van glijbekisting ruim 4 meter per dag vordert, torent op het ogenblik al royaal uit boven de 80 meter hoge schoorstenen van de oude centrale I (links). De doorsnede van de schoorsten is bijna tien meter, de wanddikte een kwart mtter. De nieuwe schoorsten moet rond hall juni zijn voltooid.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 11