Minister Bogaers wenst meer overleg in bouwbedrijf Jongetje in Roelofarendsveen Turken wachten verdronken op beslissing van iustitie Oud-verzorgster van prinsessen overleden Vliegtuig met mr. Albarda kwam in luchtstromingen TULPENVLOED LOOPT TERUG OP HAARLEMSE KEURING Onverminderde spionage-aanval op Ver. Staten Nog 8 vermisten na lawineramp Paus Johannes vroeg vergeving voor Jodenhaat matrassen leerling machinestiksters ervaren machinestiksters DINSDAG 18 MEI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA S Tijdens het jaardiner van de Ne derlandse Aannemers en Patroons- bend voor de bouwnijverheid in Ne derland in het Kurhaus te Scheve- ningen heeft minister P. C. W. M. Bogaers (Volkshuisvesting en Bouw nijverheid) een lans gebroken voor meer eenheid en samenwerking in de bouwnijverheid, voor betere sociale verhoudingen, voor gemeenschappe lijk overleg en voor persoonlijke er kenning van de bouwvakker. Koningin Elizabeth in Bonn verwelkomd Koningin Elizabeth van Engeland is vanmiddag vergezeld door haar gemaal, de hertog van Edinburgh, per vliegtuig in de Westduitse hoofd stad Bonn aangekomen voor een offi cieel bezoek van elf dagen aan de bondsrepubliek. Haar vliegtuig daal de temidden van het gebulder van geschut, dat de Britse vorstin met 21 saluutschoten begroette. Het vlieg veld van Bonn geleek bij de daling van het Britse vliegtuig op een vlag- genzee. Koningin Elizabeth beantwoordt het officiële bezoek, dat de toenmali ge Westduitse president Heuss in 1958 aan het Verenigd Koninkrijk heeft gebracht. Het is 56 jaar gele den, dat een Britse vorst voor het laatst Duitsland heeft bezocht. Het voorlaatste bezoek werd in 1909 door de toenmalige Britse koning Edward VII aan keizer Wilhelm II gebracht. De koningin, die in een japon van goudkleurige sjantoengzijde was ge kleed, met een hoed van dezelfde kleur, werd bij het vliegtuig door bondspresident Heinrich Lübke en diens gade Wilhelmine opgewacht. Na de begroeting werden het Britse en het Duitse volkslied ten gehore gebracht. Terwijl de zon van achter de don kere bewolking te voorschijn brak, inspecteerden koningin en president een erewacht, samengesteld uit drie compagnieën van leger, marine en uchtmachit der Duitse weermacht. „Er is maar één manier om ieder - ook de vakbandien - diie verantwoor dlelijkheid draagt," aldus de minister, „aan zijn trekken te laten komen. Dat is het in een verband bespreken van al diie vraagstukken. Staat de een tegenover de ander, dan wordt wel licht het gevoel van eigenwaarde ge streeld, maar de werkelijke belangen wondien geschaad." Eendrachtig optreden van de be trokken organisaties en de vakbanden alleen kan de trefzekerheid van het beleid verhogen. Die samenwerking kan wel eens moeilijk verlopen. Maar juist dan moet er worden gepraat. ,,Er is niets gevaarlijker dan te berusten en te zeggen: het is nu eenmaal zo en er is toch niets aan te doen. Buiten gewoon gevaarlijk is het om te spe len met constructies die eigenlijk neerkomen op een bevoorrechte po sitie van een der aan 't gesprek deel nemende partijen." WAARDERING „Het lijkt me dat het nog al eens schort aan de waardering die ieder mens nodig heeft bij zijn werk," stel de minister Bogaers. „De bouwvak ker wil waardering hebben, natuur lijk via zijn loonzakje, maar wellicht niet alleen dat in de eerste plaats. Komt het niet, dat de bouwvakker te weinig waardering krijgt, doordat de mensen die over zijn werk moeten oordelen, dat te weinig doen? De bouwvakker is niet alleen de leve rancier van de zo en zoveel inspan ning per uur. Hij heeft ook een hart en een verstand, dat steeds meer ont wikkeld wordit en dat gebruikt wil worden voor de oplossing van con crete problemen die zich op de bouw plaats en in de onderneming voor doen. Als dit geen onderwerp is voor gemeenschappelijke aanpak van de werkgevers- en werknemersorganisa ties, dan weet ik het niet meer." Meer dan dertig Turkse arbeiders t;e afgelopen weekeinde in ons land ijn gearriveerd, wachten in Amers- 'oort gespannen de beslissing af die iet ministerie van justitie vandaag in hun zaak zal nemen. De Turken zijn op eigen gelegenheid naar Ne derland gekomen zonder de vereiste vergunningen. De kans is daarom ^root dat zij op korte termijn naar hun land terug moeten. De vergunningen worden verstrekt door de Nederlandse wervingscom missie in Turkije. De groep dlie nu in Amersfoort verblijft, is niet bij die commissie geweest. De Turken willen :n dlienst treden bij de firma Van Hoesei uit Sittard, die bij Amersfoort m Utrecht aardigasleiddngen legt. In Amsterdam is zondag op 56-ja- ge leeftijd overleden mej. A. A. 'roers, in de periode 19531958 ver irgster van de prinsessen Beatrix en Irene. Mej. Broers, die onderwijzeres was, \eeft gedurende dertien jaar in Zwit u-land gewerkt aan de Frans-Neder- ndse school in Montreux, waar Ne- erlandse kinderen o.m. in de oorlog en toevlucht vonden. In 1946 keerde terug in Nederland. In 1953 werd zij belast met de arzorgirag van de prinsessen Beatrix n Irene. Op 1 januari 1958 is haar ut die functie eervol ontslag ver eend. Nadien werkte zij in Am- vendam o.m. in een organisatorische unctie, bij het Wilhelimnagasthuia. De crematie zal plaatsvinden vrij - 'i;g in Driehuis-Westerveld. Tijdens het spelen is gistermiddag de vierenhalfjarige Keesje Bakker uit Roelofarendsveen in de sloot bij de Noorderhemweg naast het ouder lijk huis gevallen en verdronken, 's Middags om kwart over vijf werd de kleuter vermist; direct hebben vijftien majï gedregd, totdat ze om streeks half acht het lijkje vonden. Bezoek prinses Margaret en lord Snowdon ten einde Prinses Margaret en lord Snow don hebben vanochtend hun bezoek aan de Britse Week afgesloten met de bezichtiging van moderne Britse beeldende kunst in het Stedelijk Mu seum te Amsterdam. In het museum was een expositie ingericht van werken van vier Britse beeldende kunstenaars: de beeldhou wer Bernard Meadows en de kunst schilders Roger Hilton, Irwin en Joe Tilson. Bij de rondgang door de expositie ruimte werden de Britse gasten van gemeentezijde vergezeld door burge meester mr. G. van Hall en Amster dams wethouder van kunstzaken, mr. R. van den Bergh. De directeur van het Stedelijk Museum, mr. E. L. L. de Wilde, leidde de prinses en haar echtgenoot langs de kunstwerken en beantwoordde veel vragen van de zichtbaar leergierige prinses. Het hoge bezoek maakte van de gelegen heid gebruik de werken van Vincent van Gogh te bezichtigen. Daarbij was aanwezig een neef van de beroemde schilder. De Israëlische spion Elie Cohen is vanmorgen in de Syrische hoofd stad door middel van de strop terecht gesteld. De president en de leden van de rechtbank waarvoor Cohen terechtstond en een rabbijn waren bij de executie aanwezig. Het ongeluk met de tweemotorige „Beechcraft Baron", met aan boord directeur Albarda van de K.L.M. en zijn echtgenote, in de buurt van Da- vos is waarschijnlijk het gevolg ge weest van plotseling hoogte verlies waarbij het toestel niet meer te be heersen viel. De piloot van het toe stel, Max Stampfli, was met de route SamedanZiirieh volkomen bekend, maar de omlaag gerichte luchtstro mingen in de Alphen steken onver wacht op en brengen dan de meest geroutineerde vliegers in moeilijk heden. Overigens wordt er op gewe zen, dat het ten tijde van het onge luk zeer stormachtig weer was en dat de Foehn-wind zich voordeed met vlagen van 75 a 80 km. per uur. Volgens de correspondent van „La Suisse" werd het contact met het vliegtuig een kwartier na het ver trek verloren. Men begon toen het ergste te vrezen. Weldra kwamen er meldingen binnen van mensen die een vliegtuig in moeilijkheden had den zien verkeren in het gebied van het massief van Fluelen. Een functionaris van de K.L.M. in Zürich heeft vandaag meegedeeld, dót de stoffelijke overschotten van de heer en mevrouw Albarda en de twee piloten vandaag per vliegtuig zouden worden overgebracht van de plaats van de ramp naar Samedan. Daartoe waren twee hefschroefvlaeg- tuigen van het vliegveld van Same dan vertrokken met drie mecani ciens en een berggids aan boord om de omgekomenen uit het wrak te ha len. ANDERHALF JAAR VOOR ROOFOVERVAL De rechtbank te Arnhem heeft van daag één jaar en zes maanden ge vangenisstraf opgelegd aan de 24- jarige magazijnchef S. K. te Beu- ningen, omdat hij in december vorig jaar bij Philips in Nijmegen een be waker had neergeslagen met een ijzeren staaf om zich meester te ma ken van de sleutels van de brand kast. Hij werd echter door de politie verrast. De man was zelf ook bij de bewakingsdienst geweest en in die kwaliteit had hij in september kans gezien f 2700.- te stelen. De officier van justitie had twee jaar met aftrek geëist. Forum over verzet op de Boekenmarkt „Ik neem hét niet", is de titel van een forumgesprek over het verzet, dat donderdagavond (om 20.15 uur) wordt gehouden tijdens de Nationale Boekenmarkt in de RAI in Amster dam. Deelnemers aan dit forum zijn: dr. J. J. Buskes, mevr. M. W. Hues- sen - Pikaar, Henri Knap (voorzitter), Fedde Schurer en Mathieu Smedts. Met de tulpen is heit niu vrijwel ibeurd, hoewel er gisteren op de ekelijkse keuring iin het Krelage- uis te Haarlem nog heel wat ston en en in goede kwaliteit ook. Onder eer een aantal nieuwigheden van ebr. Segers uit Lisse met de rode lsie Eloff, de sterke witte Swan Vinigs, die ingesneden en getande bloembladen heeft en de kloeke Bur- andy Lace als uitblinker. Excen- ieke tulpen liet de fa. W. P. van 'den uit Noordwijk zien. Onder meer le grappige tulipa Clusiana Cynthia, .armtfnrood met roomkleur en de aangroeiende abrikooskleurige tuli pa Batalini. Bij het bijgoed viel op de fraaie witte allium (sierui) Corwand van de fa. Bijl van Duyvenbode, Hillegom- "ireezand, die tevens de allium Atla- tuense ten tonele voerde. Fraai wa ren de gladiolen van Konijnenburg Mark uit Noordwijk. Tal van va riëteiten stelde de Noordwijkse fir ma ten toon en daarvan sprongen de volgende wel bijzonder in het oog: de vleeskleurige, geel gevlekte Anne Frank, de komisch getinte (room kleurig met purperen vlek) Queen's Page, de prachtige gele Aldebaran, de zeer aparte Camee, abrikooskleu- rig met purperrode vlek, de gele Bird of Downing en niet te vergeten de sterke witte Silberhorn. Zeldzaam best van vorm en klem- vonden we de Hippeastrums van de fa. C. Warmenhoven uit Hillegom. Van de Oegstgeestse kweker G. J. Hogervorst noteerden we de fraaie snijbloem Dodecatheon Queen Victo ria met lila bloemen en van deze firma was er ook een Cammasia- zaailing, die we nog wel eens terug zien. De fa. Gerritsen uit Voorschoten zorgde voor de enige narcissen: de blinkend witte Paltinal, die qua type dicht bij de dichtersnarcis staat, de dubbele witte Doublet, de semidub- bele Blanquet en dan tenslotte de allercharmantste jonquiiles Baby Moon en New Baby, die we grote toe komst als snijbloem voorspellen. Niet alleen door de elegante bouw maar ook door de grote houdbaar heid op het water. Een vrij bescheiden keuringdus, maar dat zal van korte duur zijn. De irissen zullen binnen niet al te lange tijd hun opwachting gaan maken en ook vele andere bijgoedartikelen. Maar overstelpend druk zal het weer gaan worden als de heren gladiolen- kwekers buiten volop bloemen kun nen snijden. FBI-Hoover: Bijna elke Sowjetdelegatie die een bezoek brengt aan de V.S., telt spion nen onder haar leden, zo heeft Edgar Hoover, hoofd van de federale re cherche (FBI), verklaard in een ge tuigenis op 4 maart voor een sub commissie van het Huis van Afgevaar digden. In zijn gisteren gepubliceerde getuigenis zei Hoover onder meer, dat de spionnen zich voordeden als diplomaten, geleerden, journalisten, zakenlieden, studenten en culturele deskundigen. „De spionage-aanval van het com munistische blok op de V.S. duurt nog onverminderd voort," aldus Hoo ver. die nog de volgende bijzonder heden gaf: Russische wetenschappe lijke delegaties die in de V.S. aan komen, hebben onveranderlijk onder haar leden geleerden die van de Rus sische inlichtingendienst speciale op-, drachten hebben gekregen. Veel Sow- jet-studenten op Amerikaanse univer siteiten fotograferen documenten en wetenschappelijke stukken waar zij toegang toe hebben of laten deze fo tograferen door hun superieuren van de Russische inlichtingendienst. Het bureau van de Franse contra spionage heeft industriëlen en fa brieksdirecteuren in heel Frankrijk gewaarschuwd voor het gevaar van spionage. Volgens de Franse dienst heeft de Russische geheime dienst 35.000 mensen in dienst en de Ameri kaanse zestienduizend tot zeventien duizend. Bovendien worden beide diensten nog geholpen door talrijke andere agenten, aldus de Franse con traspionage. De politie van Garmisch Parten- kirchen deelde gisteravond mee, dat nog acht personen worden vermist. Zij zijn vermoedelijk ook het slacht offer geworden van de lawine, die zaterdag vanaf de 2400 meter hoge Zugspltze stortte en tientallen zon nebaders op het terras van hotel Schneefernerhans meesleurde. Inmiddels is het aantal doden als gevolg van de ramp tot 10 gestegen. Een van de gewonden bezweek in het ziekenhuis. Dallas paraat bij bezoek vice-president Honderden politiemannen, gehelmd en schiettuig gereed, beschermden de Amerikaanse vice-president, Hubert Humphrey, toen deze gisteren een bezoek bracht aan Dallas, de stad in Texas waar president Kennedy werd vermoord. In Fortih Wortlh, vijftig kilometer van Dallas verwijderd, kreeg mevr. Oswald, de moeder van de moorde naar, politiebescherming. Terwijl de vice-president zich naar het gebouw begaf waar hij voor financiële steun pilaren van de democratische partij een verhandeling over de buiten landse politiek zou houden, stonden politiemannen op de daken van hui zen langs de route en werd zyn auto begeleid door een karavaan politie op motoren en in auto's. Brits-Frans akkoord over vliegtuigproduktie Engeland en Frankrijk hebben gis teren een akkoord gesloten inzake de gezamenlijke produktie van een straallesvliegtuig en een onderschep- pin^stoestel met verstelbare vleu gels. Men verwacht, dat het in totaal om omstreeks duizend vliegtuigen zal gaan die zullen worden ontwor pen en gebouwd door de vliegtuigen- fabrieken van de twee landen. Het Lesvliegtuig zal, volgens be richten uit Londen, worden ontwik keld uit een Frans ontwerp, de Bregne 121. De Britse luchtmacht zal dit toestel gebruien aks opvolger van de thans gebruikte Folland Gnat. Het onderscheppingsvliegtuig zal door deskundigen van de twee landen worden ontworpen. Het moet zo wel van vliegdekschepen als van vliegvelden kunnen opereren.Engeland hoopt, dat deze machine in de jaren '70 de Amrikaanse Phantoms zal kunnen vervangen. Frankrijk en Engeland zullen voorts de mogelijkheid bestuderen van gemeenschappelijke bouw van een luchtbus voor ongeveer 200 pas sagiers, met een actieradius van 400 tot 1.500 km. V riendelijkheid verrast toeristen Buitenlandse reizigers zijn giste ren op het vliegveld Orly in Parijs onthaald op bloemen, parfum en een glas champagne, als inleiding van een Franse gastvrijheids- en bemin - nelijkheidscampagne. Deze kleine geschenken zullen de gehele zomer worden uitgereikt, vergezeld van „glimlach-chèques" die de gast kan toewijzen aan de Fransman die zich het meest beminnelijk tegenover hem gedragen heeft. Een twintigjarige Amerikaanse soldaat te Schwabach bij Neurenberg heeft maandag bekend zondag tij dens een „open dag" (Duits-Ameri kaanse vriendschap) een zevenjarig Westduits meisje te hebben ge wurgd. De Amerikaanse kazerne waar dit gebeurde \vas zondag voor het Westdiuitse publiek opengesteld. Athenagoras geniet Turkse bescherming De Turkse minister van Buiten landse Zaken, Hasan Isik, heeft in Parijs verklaard, dat de Turkse over heid de veiligheid van patriarch Athenagoras garandeert. Zij heeft hem nooit het land uit willen zetten. Hij zei dit naar aanleiding van de berichten, dat de Turkse regering maatregelen tegen het patriarchaat had genomen en de uitwijzing van patriarch Athenagoras van Constan- tinopel overwoog. De minister deelde kennelijk onder druk van de wereldopinie mee, dat de positie van het patriar chaat geen problemen van buiten landse politiek is. „De patriarch ge niet de volledige bescherming van de wetten van Turkije". Het feit dat de Turkse regering het patriar chaat, dat reeds meer dan 5 eeuwen in Istanboel is gevestigd, niet heeft opgeheven is het beste bewijs van de gastvrije gevoelens van het Turk se volk jegens het patriarchaat, al dus Isik. De sopraan Nina Kosjetz, eens de primadonna van de Koninklijke Opera in Moskou, is zaterdag in de ouderdom van 73 jaar in Hollywood overleden. Zij heeft indertijd toer- nees gemaakt met Serge Kouasevits- ky en Sergei Rachmaninoff. In 1941 opende zij in Hollywood een zang school, waar zy vele bekende film sterren onder haar leerlingen telde. Waren Ierse monniken Columbus 5 eeuwen vóór? De Iers-Amerikaanse kapitein Wil liam Verity heeft aangetoond, diat de thesis, volgens welke Ierse monniken vijf eeuwen voor Columbus de over steek van Europa naar het Ameri kaanse contingent maakten, tot de mogelijkheden behoort. Hij is met 'n klein bootje onder zeil gegaan van Ierland naar de Canadese kust van Labrador, vanwaar hij zich via de zeestromingen liet afdrijven. Hij kwam terecht voor de kust van Mexi co. Kapitein Verity beweert, dat Ierse monniken reeds vijf eeuwen voor Columbus in Amerika waren. Hieruit verklaart hij een eeuwenoude legende onder de Mexicaanse Indianen, vol gens welke de Indiaanse God Quetza- cotl een blonde, blanke man was met een baard. Vlak voor zijn dood op 3 juni 1963 heeft paus Johannes XXHI nog een gebed samengesteld, waarin hij God om vergeving vroeg voor het leed, dat de Kerk eeuwenlang de Joden heeft aangedaan. Het was zijn bedoe ling, dat dit gebed in alle katholieke Kerken zou worden voorgelezen. Dit is nimmer gebeurd. Mgr. John S. Quinn uit Chicago, peritus van het Concilie, las dit ge bed voor tijdens een interkerkelijk symposium in Chicago. In dit gebed zei paus Johannes onder meer: „Wij beseffen thans, dat vele, vele eeu wen van blindheid onze ogen heb ben bedekt, zodat wij de schoonheid van uw uitverkoren volk niet meer zien en in hun gezicht niet meer de trekken van onze bevoorrechte broe ders terug kennen. Wij beseffen, dat het Kaïnsteken op ons voorhoofd staat Eeuwenlang heeft Abel neergelegen in bloed en tranen, waarvan wij de schuld zijn, omdat wij uw liefde vergaten. Ver geef ons de vervloeking, die wij ten onrechte uitspraken over hun naam als Joden. Vergeef ons, dat wij U in hun vlees voor de tweede maal krui sigden. Want wij weten niet wat wij deden Mgr. Quinn, president van de hu welijksrechtbank van het aartsbis dom Chicago, sprak op dit symposium over de Verklaring over de Joden en de Niet-Christenen, welke na niet gelukte aanlopen in de tweede en derde zitting, thans in de komende Conciliezitting in behandeling komt. LÏSSE RECEPTIE ECHTP. v. d. VOORN In tegenstelling met ons bericht van 8 mei, aangaande het gouden huwe lijksfeest van het echtpaar A. v. d. Voorn-Tulen wordt medegedeeld dat de receptie zal plaats hebben op zon dag 23 mei a.s- ten huize van het bruidspaar Lisserdijk 90 van 2.30 tot 5.30 uur. Dus niet zoals eerder ge meld op de huwelijksdag. BODEGRAVEN KATH. VROUWENGILDE GING UIT De dames van het Kath. Vrouwen gilde gingen zo maar eens uit. Wel licht spoorde het fraaie zomerweer hen hiertoe aan. Met een autobus ging het richtinng Utrecht met als doel de Vrumanafabrieken te Bunnik. Gran dioos was de ontvangst in de fa briekshal waar thee met gebak en rokerij in ruime mate klaar stonden. Bij de entree werd het gezelschap ontvangen en welkom geheten door de oud-Bodegraver de heer F. van Pelt met zijn echtgenote. Onder leiding van een cheffin werd voor de dames een interessante rond leiding verzorgd. Het proeven van de gemaakte produkten was natuurlijk een verrassing apart. Aan het eind van de rondleiding werden kleine ge schenken overhandigd, waaronder 'n speldje niet ontbrak. De cheffin ont ving van de Bodegraafse diames een doos bonbons voor haar boeiende rondleiding. De terugweg liep langs Haarzuilen. In de Kloosterhoeve werd koffie gebruikt. In de beste stemming arriveerde men in de avond voldaan terug in Bodegraven. Poolse diplomaat vluchtte wegens antisemitisme Het Joodse hoofd van de Poolse militaire missie in West-Berlijn, Wladislav Tykocinski, heeft aan de autoriteiten in West-Berlijn politiek asiel gevraagd in hoofdzaak wegens „groeiend antisemitisme in Polen", zo Is gisteren uit welingelichte kringen vernomen. Tykocinski werd zondag naar West - Duitsland overgebracht nadat hij asiel had gevraagd. Zyn aanvraag is in Washington nog in overweging,* zei een Amerikaanse woordvoerder. Tykocinski had zyn grote bezorgd he id geuit over het groeiende antise mitisme in Polen, toen hy zondag door Amerikaanse functionarissen werd ondervraagd. Hij was mede gevlucht omdat de Poolse minister van binnenlandse za ken, de voormalige chef van de vei ligheidsdienst, generaal Mieczslaw Moczar, steeds meer macht krijgt. Na een twistgesprek over onder meer deze generaal met de Poolse ambas sadeur in Oost-Berlijn heeft hij de knoop doorgehakt. Moczar is vol gens Tykocinski „uiterst liniks". ISRAEL WIL MET ARABIEREN OVER VREDE PRATEN Premier Levi Esjkol van Israë heeft gisteren in het parlement voor gesteld, dat Israël rechtstreeks in on derhandeling treedt met de landen die in 1949 een wapenstilstandsover eenkomst met Israël hebben geslo ten, teneinde die, overeenkomsten te vervangen door vredesverdragen. De premier sprak er zyn voldoe ning over uit, dat enkele Arabische landen zich tegen een oorlog hebben uitgesproken en hy is ervan over tuigd, dat talrijke andere Arabische leiders het in hun hart noodzakelijk achten, dat er omstandigheden voor een vreedzame coëxistentie worden geschapen. Men moet volgens Esjkol eikaars onafhankelijkheid en terri toriale integriteit eerbiedigen. Over enkele kleine grenscorrecties ter ver aangenaming van het dagelijks leve van de bevolking kan worden ondei handeld. Wat de oplossing van het probleen van de Arabische vluchtelingen bt treft zei Esjkol, dat deze vluchtelin gen een nieuw bestaan dienen te vin den in hun „natuurlijke omgeving" d.w.z. de Arabische landen. Dat wa; in hun belang en in dat van Israël Isfaël was bereid financieel aan een dergelijke oplossing mee te werken Marktberichten BODEGRAVEN, 18 mei, KAAS - Aanvoer 20 partijen Goudse kaa: Prijzen: le kwal. 2.66-2.72; 2e kwal 2.55-2.65 en extra kwal. tot 3.05. Handel: kalm. ROTTERDAM, 18 mei, VEE - Totale aanvoer 4223, weekaanvoe 6059. Slachtrunderen 225, gebruiks vee 631, vette kalveren 540, graska- veren 56, nuchtere kalveren 2042, lo pers 108, biggen 11, paarden 45, veu lens 2, schapen of lammeren 194 weidelammeren 338, bokken of gei ten 31. Prijzen resp. extra, le, 2e ei 3e kwal. Slachtrunderen: 440-47: 415-435 375-400 350-370; vette ka veren: 390-400 380-390 370-380 3 -350; stieren 405-450; worstkoeic 340-360; kalf- en melkkoeien 100 1525; vare koeien 900-1275; vaarse 880-1270; pinken 570-900; graskalve ren 400-650; nuchtere kalveren 155- 165; mestkalveren 90-180; slachtzeu gen 310-360; lopers 100-125; bigge 50-75; schapen 90-125; lammeren 10i 135; weidelammeren 75-95. Overzicl aanvoer - handel - prijzen: slacht runderen als vorige week - kalm - als gisteren; kalf- en melkkoeien: ge woon - redelijk - ruim prijshoudent vare koeien: korter - tamelijk - go» prijshoudend; vaarse en pinken: kl< ner - kalm - constant; graskalvere matig - rustig - iets stijver; veti kalveren: groter - stroef - lage: nuchtere kalveren: iets meer - zet kalm - onveranderd; slachtpaarder iets kleiner - rustig - stabiel; vai kens en lopers: even korter - goed ruim prijshoudend; schapen en lan meren; ruimer - stil - gedrukt; we de lammeren: iets minder - kalm - ruim prijshoudend. WOENSDAGKOOPJES BIJ TEEKENS Mager rookspek 1.98 2de pond 0.99 250 gram paling- rookworst 0.59 250 gr. leverworst 0.59 250 gram pork, am te bakken 0.59 250 gram bakbloed- worst 0.49 Lamsvlees Bout 1.29 Lappen 2.69 Karbonade 1.98 6 croquetten "1 4 slavmken of -m 4 salades 150 gr. pekelvlees 0.69 1 kg. speklappen 1.59 1 kg. krabjes 1.49 1 kg. pootjes 0.49 Karbonade Schouder 2.49 Rib 2.69 Haas 2.89 Een advertentie in deze krant wordt gelezen in stad en land N.V. Leidse Mat r assenfabrieken HANSENSTRAAT 71-77 LEIDEN TELEFOON 20161—20456 01710) Op ons atelier is plaats voor: Hoog loon -f premie. 5-daagse werkweek. Zomer- en wintervakantie Aanmelden dagelyJcs van 96 uur by de be- drijfsleider.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 5