Mgr. W. M. Bekkers constateert grote liturgische onwetendheid LEIDSE AGENDA Gedenksteen tegen Minerva voor eerste Leidse drukkers Stijgend aantal slachtoffers in Oost-Pakistan 'T' vrl. administr. krachten AUTOBEKLEDING ZATERDAG 15 MEI 1965 DE LFJPSE COURANT In drie monster-vergaderingen met zijn diocesanen te Nijmegen (giste ren) en in de loop van vandaag te Tilburg en Eindhoven heeft Mgr. W. M. Bekkers, bisschop van Den Bosch, verslag uitgebracht over de resulta ten, die de gespreksgroepen in zijn diocees hebben opgeleverd op het terrein der liturgie-vernieuwing: dui zenden diocesanen hebben aan deze gesprekken over de Eucharistieviering deelgenomen, verdeeld over meer dan 700 gespreksgroepen van pries ters, religieuzen, onderwijzers enz. De groep, die node werd gemist, wa ren de onkerkelijken. De bisschop liet dit verslag verge zeld gaan van een uitvoerig com mentaar. Hij constateerde een zeer grote stijging in de belangstelling voor de gespreksgroepen. Het jaar daarvoor hadden aan de gesprekken over de biecht ongeveer 6000 dioce sanen deelgenomen, nu ruim het dubbele en in het begin zelfs meer dan het drievoudige. Vier gesprek ken zijn in de honderden groepen over de Eucharistieviering gevoerd. Uit de resultaten hiervan en uit de zeer ruime kritiek, die de gesprek ken ook hadden opgeleverd, conclu deerde de bisschop in de eerste plaats, dat er bij de diocesanen nog een zeer grote onwetendheid heerst over de zin van de liturgievernieuwing. Hy signaleerde hier de mentaliteit, waaruit velen nog deelnemen aan de H. Mis en waarbij een grotere klem toon ligt op het individuele contact met God dan op een Godsontmoeting binnen de Eucharistievierende ge meenschap. Dit is een duidelijke de monstratie, hoezeer het nodig is niet alleen de gelovigen in te wijden in de liturgie, maar ook de liturgie tot de gelovigen te brengen. Uitvoerig ging hij in op het ver wijt aan zijn adres, dat hij geen eer. bied zou hebben voor de traditie. Op dit verwijt had hij een tweeledig antwoord, waarin hij er onder meer op wees, dat de vernieuwing in de liturgie niet zelden een heropneming van een traditie is. Met name ten aanzien van de invoering van de volkstaal citeerde hij de apostel Pau- lus, waar deze schrijft er de voor keur aan te geven in een vergade ring weinig woorden te zeggen in verstaanbare taal, dan een hele woor denvloed in een onverstaanbare taal, Romeinse klachtenbus Letterlijk zei de bisschop: „Als ie mand niet in staat is om met de theo- lpog mee te denken, dan hoeft hij zich geen verwijt te maken; zelfs zichzelf niet als conservatief te be stempelen. Hij kan gerust zijn: nie mand verplicht hem om met die theo loog mee te denken. Van de andere kant moet hij toch wel zeer goed we ten waarover hij spreekt, wanneer hij zich een mening over die theo logen aanmeet en zich terdege af vragen of het lukraak lanceren van veroordelingen en opvattingen in al zijn domheid niet grenst aan kwaad sprekerij. Heel wat briefschrijvers, die de afgelopen maanden gemeend hebben achter de rug van de bis schoppen om klachten te moeten in dienen bij de hoogste bestuursinstan- ties in Rome, zouden inderdaad van kwaadsprekerij beticht kunnen wor den, ware het niet. dat zij eerder zichzelf een brevet van onvermogen hebben uitgereikt". Mgr. Bekkers haakte verder in op het veranderde denken over de Eucharistie, toen hij erop wees, dat in het verleden de Eucharistie op in dividuele wijze werd en ook nu nog wordt beleefd. In de plaats hiervan treedt nu geleidelijk aan een sterke re beklemtoning van de gemeen schapsgedachte der Eucharistievie ring en van de medemenselijkheid, van het deelnemen van allen bin nen de ene viering. En deze beklem toning van de gemeenschap is ook, aldus de bisschop, een herontdek king van oude geloofsgegevens. Mgr. Bekkers liet tot slot een waarschu wend woord horen aan het adres van al te zeer experimentbelusten. Zo positief voorstander ik ben van het experiment, zo verklaard tegen stander ben ik van het lukraak ex perimenteren in de parochies, ver klaarde mgr. Bekkers, die er uit drukkelijk op wees, dat er geen ex perimenteerparochies in het bisdom aangewezen zijn. Liturgie is ook een vak, dat beheerst moet zijn. Experi menten die alleen op de goede be doeling zijn gebaseerd, monden vaak uit in bedenkelijk amateurisme. De liturgie is een zaak van heel de Kerk, niet van een individuele parochie. HERDENKING ALBERT VERWEY Ter gelegenheid van het eeuwgetij van de geboorte van Albert Verwey, hoogleraar in de Nederlandse letter kunde aan de Leidse Universiteit van 1924 tot 1935, zal prof. dr. K. Heero ma op donderdag 20 mei a.s. om 20.00 uur een rede uitspreken in het Klein Auditorium (zaal 8 van het Acade miegebouw, Rapenburg 73). Prof. dr. P. Minderaa zal een ope ningswoord spreken. RADIO-OPNAME IN DE LODEWIJKSKERK Het jongenskoor „De Wililibrord- zangertjes" zullen tezamen met de Sohola Camtorum onder algehele lei- diing vam de dirigent Ad. Hoogen- boom maandagavond te 20.00 uur in de Lode wij kskerk een aantal geeste lijke liederen ten gehore brengen. Hiervan wordt door de KRO een op name gemaakt, die te zijner tijd voor uitzending bestemd zijn. ZONDAG 16 MEI Rijksmuseum voor Volkenkunde - Vertoning van films over India, toe gelicht door mr. A. H. N. Vérwey, aanvang 15 uur. MAANDAG 17 MEI St. Antonius Clubhuis Sempre Avanti's „Jong en Jolig" presenteert nieuw programma: „Jong en Jolig op toernee". Aanvang 20 uur. DINSDAG 18 MEI St. Antonius Clubhuis Sempre Avanti's „Jong en Jolig" presenteert nieuw programma: „Jong en Jolig op toernee". Aanvang 20 uur. Expogé, afd. Leiden Bijeen komst in „Old Dutch". Aanvang 20 u. I 1 II* tdelijke dienst bij de faculteit der trekken het werk en de betekenis L16ICIS6 Universiteit Letteren voor het tijdvak van 1 april van Plantijn en Van Raphelingen. Na 1966 tot 1 april 1966 tot wetenschap- de onthulling, die geschiedde door 'pëlljk ambtenaar le klasse in tijde- het wegtrekken van een doek door Aan de Leidse universiteit promo- lijike dienst benoemd; prof. dr. G. W. J. Drewes, sprak dr. veerde de heer P. H. A. van - Laar- Dr. M. G. van Nieuwenhuijzen, H. Vervliet, adjunct-directeur van hoven, geboren te Voorburg en thans voor het tijdvak van 1 april 1965 tot het museum Pantin-Moretus te Ant- wonende te Arnhem tot doctor in 1 april 1966 tot wetenschappelijk werpen. In deze voordracht werd de de faculteit der geneeskunde op hoofdambtenaar A in tijdelijke dienst relatie tussen Van Raphelingen en proefschrift getiteld: „Trichomonas bij de Sociale Geneeskunde benoemd; het zuiden (Antwerpen) besproken. Vaginalis (een mogelijke verwekker Dr. H. van Rees, met ingang van 1 Tenslotte werd een tentoonstelling van prosaititis)". De promotor was februari 1965 tot wetenschappelijk opengesteld van Leidse drukken van prof. dr. p. H. van Thiel. hoofdambtenaar in vaste dienst bij de „Officina Plantiniana" in de Leid se Universiteitsbibliotheek. Studiecommissie huisvesting geinstalleerd Woensdag j.l. heeft de burgemees- de Farmacologie benoemd; Cbe?luit<® p. stibbe, arts, voor het tijdvak iSr S-m. Rijksuniversiteit te w 1 januari 1965 tot 1 januari 1966 J tot wetenschappelijk hoofdambtenaar J. Bennebroek Gravenhorst, arts, ih tijdelijke dienst bij de Kinderge- voor het tijdvank van 15 februari '65 neeskunde benoemd; Drfiil5 SSfL19?» vf wet?n9?!HÏ>- Dr. M. J. van Toorn, voor het tijd- ittvï dSSÏfTt J fu mjtl3ue' vak van 1 februari 1965 tot 1 februari noemd Verloskunde be- 1966 tot wetenschappelijk hoofdamb- teriaar A in tijdelijke dienst bij de ter, mr. G. C. van der Willigen. in van Bolhuis, arts, voor het Mierobiële Ziekten benoemd. aanwezigheid van de wethouder voor tijdvak van 1 maart 1965 ,tot 1 maart R. C. Schokker, arts. voor het tijd- de Bedrijven, ir. J. J. G. van Hoek, 1966 tot wetenschappelijk hoofd- vak van 1 januari 1965 tot 1 januari de Studiecommissie inzake huisves- mnbteaar m tijdelijke dienst bij de 1966 tot wetenschappelijk hoofdme- tingsvraagstukken geinstalleerd. In en Oorheelkunde be- dewerker intijdelijke dienst bij de zijn toespraak zei de burgemeester no i j o- Inwendige Geneeskunde, 2e leer- o.m., dat het werk van de bestaan- G. Brutel la Ri- stoel, benoemd; de Commissie Huisvesting en van het tijdvak A. P. Seters, arts, voor het tijdvak Huisvestingsbureau naar zijn idee i kick 1 voortreffelijk was. Niettemin sprak hij de hoop uit dat uit het werk van de Studiecommissie ideeën en sug gesties naar voren zouden komen, waarmee het gemeentebestuur zijn voordeel zou kunnen doen bij het huisvestingsbeleid. De Studiecommissie inzake huis- vestinigsvraagstuleken, die uit 14 le den bestaat, is ingesteld bij besluit van de Raad van 10 december 1964. De benoeming van de leden van de Commissie vond plaats in de raads vergadering van 22 maart 1965. Voorzitter is de heer K. F. de Bree. De taak van de commissie zal be staan uit het uitbrengen van advie zen over de algemene beleidslijnen voor een doelmatige woonruimtever- Op initiatief van de Leidse Universiteitsbibliotheek en de directie van N.V. deling, het daarbij in studie nemen Boekhandel en Drukkerij voorheen E. J. Brill, een van de weinige druk- van de bestaande normen en het ad- kerijen in Nederland, die gespecialiseerd zijn op wetenschappelijke druk- visefen over eventuele nieuwe nor- werken, is hedenmiddag in de zijgevel van de sociëteit Minerva een gedenk- men- steen onthuld ter nagedachtenis aan Christoffel Plantijn en Franciscus van Raphelingen. Met deze onthulling, die door zeer velen, o.m. de ambassadeur van België, mr. G. C. van der Willigen, burgemeester van Leiden, cura toren en hoogleraren, werd bijgewoond, heeft men twee pioniers van het boekdrukkersbedrijf in de Nederlanden geëerd. Keel-, Neus- noemd; Mevr. drs. vièrevan Delft, voor heit van 1 januari 1965 tot 1 januari' 1966 van 1 januari 196ïftoïTjanuari1*966 tot wetenschappelijk ambtenaar le tot wetenschappelijk hoofdmedewer- klasse in tijdelijke dienst bij de Kin- ker in tijdelijke dienst bij de Inwen- dergeneeskunde benoemd; dige Geneeskunde, 2e leerstoel, be- Drs. J. A. van de Griend, voor het noemd; tijdvak van 1 april 1965 tot 1 april Drs. J. D. Speckmann, wetenschap- 1966 tot wetenschappelijk ambtenaar pelijk ambtenaar le klasse in tijde in tijdelijke dienst bij het Centraal lijke dienst bij de Culturele Anthro- Rekeninstituut benoemd; pologie, met ingang van 1 maart Mej. drs. H. Nieboer, docente in 1965 in vaste dienst benoemd. LEIDSCHENDAM Geboren: Alexander Irik zn v. J. Polman en C. A. Schoorel; Arthur zrf v. F. C. Bruyn en E. A. H. Staay; Madeleine Georgette dr van L. E. Raaymakers en J. M. J. Stolk; Ed- mundus Beatrix Maria zn v. J. W. van Bemmelen en A. Langeveld; Ludovicus Theodorus zn v. L. C. Romijn en G. H. J. Tetteroo; Manon Tatricia Irene dr v. G. J. v. d. Els- hout en A. Beekman; Martinus Cor- nelis Maria zn v. G. J. v. d. Helm en J. A. Coli; Elizabeth Dorothy dr v. tene;J. A. Arnold en T. C. Wester kamp;. Elizabeth dr v. J. G. de Ruyter en E. G. van Buijtene; Jacoba Adri- ana dr v. H. P. W. van Santen en M. L. van Bohemen; Blandikus Ca- tharikus zn v. H. Jaspers en M. W. van Zijst. Ondertrouwd: Adriaan M. West geest te Voorschoten en Catharina Maria Luk; Herman Busee en Elisa beth Maria Bakker; Robert de Vries te Delft en Elonora Wassing; Hely Calamé en Elisabeth Hermanides te Amsterdam; Johannes de Rooy te Rotterdam en Susannt Meddens. Getrouwd: Derk Vos te Vlagtwed- de en Alberdina van den Akker. Overleden: Maria Henrica Ellij Lemmens, 69 jr, echtgen. v. M. No- let; Alphonsus Maria Petrus en Pau- lus Borst Pauwels, 81 jr, wedn. van Hendrika Helena Jungschlager; Adri- anus Klijn, 86 jr, wedn. van Johan na de Boer. In de commissie hebben zitting vertegenwoordigers uit de kring van huiseigenaren, woningbouwverenigin gen, vakbonden, middenstand, maat schappelijk werk, bejaardenzorg, jongeren, vrouwencomtact, studenten huisvesting, artsen, universiteit en bedrijfsleven. Derde prijs voor NZH in rally- voor toerwagens De NZH heeft bij een toerwagen- rally in de omgeving van Utrecht, De plaats van de gedenksteen is hertog van Parma werd het be- geen toevallige. Immers, op de hoek drijf voortgezet door zijn schoon- Vrouwensteeg-Breestraat, vestigde zoon Franciscus van Raphelingen. Cornelis Plantijn in het begin van Hoewel Franciscus in zakelijk op- 1583 de eerste goed geoutilleerde zicht geen vergelijking kon door boekdrukkerij en wetenschappelijke staan met zijn schoonvader, was hij boekhandel in ons land. Cornelis het toch, die voor de komende Plantijn, die ook in Antwerpen een eeuwen de grondslag legde voor de drukkerij had, vestigde zich in Lei- Oosterse typografie hier te lande, den door toedoen van de prins van Van Raphelingen was namelijk ook Oranje en kreeg de officiële titel van hoogleraar aan de Hogeschool in de „typographus academicus". Semietische talen. Voor de drukkerij Afgezien van het verzoek van de van Plantijn zich ging bezig houden prins werd de komst van Plantijn met drukken in Oosterse talen ge- naar Leiden nog vergemakkelijkt schiedde dit alleen maar in Rome. door het "feit, dat Plantijn vreesde, Een grote verdienste van Plantijn georganiseerd door de Kon. Ned. dat zijn Antwerpse bedrijf ten prooi en Van Raphelingen is het ook ge- Ver. van Transport Ondernemingen, zou vallen aan het oorlogsgeweld van weest, dat de inhoud van de te Lei- een derde prijs behaald. De beste de Tachtigjarige Oorlog. In Leiden den gedrukte boeken van bijzonder prestaties werden geleverd in de z.g. achtte hij zich veilig en bovendien goede kwaliteit is geweest. Van de „Verkeerslaan" (een test op snel rea- leek het hem-gunstig een „reserve- ruim 750 gedrukte boeken zijn er geren op verkeersaanduidingen) en bedrijf" in Leiden te hebben in ge- vele gedurende lange tijd standaard- bij de regelmatigheidsproef. De puz- val zijn onderneming in Antwerpen werken geweest op verschillende ter- zelrit leverde de meeste strafpunten verwoest of geconfisceerd zou wor- reinen van de wetenschap. op. den. Behalve de onthulling van de ge- Hoewel het bedrijf slechts voor denksteen werd gistermiddag ook op NZH-equipe bestond uit de korte tijd in Leiden gevestigd is ge- andere wijzen hulde gebracht aan de chauffeurs P. Pettinga uit Leiden en weest in 1619 werd het geliqui- beroemde Leidse drukkers. Aan de Haver uit Haarlem. Vele politie- deerd is er toch een enorme in- onthulling van de steen ging eerst functionarissen en vertegenwoordi- vloed van uitgegaan ten aanzien van in de toneelzaal van de sociëteit Mi- gers van het openbaar leven in de het Nederlandse boekdrukkersbedrijf nerva een voordracht vooraf door streek maakten de rally, waaraan en de wetenschappelijke boekhandel, drs. E. van Gulik, directeur van de ongeveer veertig vervoersbedrijven Na Plantijns terugkeer naar Antwer- gemeentebibliotheek te Rotterdam, deelnamen, als gast van de NZH pen daartoe gedwongen door de Drs. Van Gulik behandelde in grote mee. Marshall Green nieuwe VS-ambassadeur in Djakarta President Johnson heeft vrijdag Marshall Green benoemd tot Ameri kaanse ambassadeur in Djakarta. Hij volgt Howard Jones op, die zeven jaar op deze post heeft gestaan. Green, die een langdurige ervaring heeft in Aziatische zaken, is op het ogenblik plaatsvervangend staatsse cretaris voor zaken betreffende het Verre Oosten. In bepaalde kringen verwacht men van hem een einde van de Amerikaanse lankmoedigheid tegenover president Soekarno. Op Jones, een vriend van Soekarno, werd wel eens kritiek geleverd, omdat hij niet hard genoeg was in kwesties als de Indonesische „confrontatiepoli tiek" tegenover Maleisië en recente anti-Amerikaanse betognigen in In donesië. Het dodencijfer van de cycloon- ramp van dinsdag in Oost-Pakistan is gestegen tot boven de 1000, zo is vrijdag officieel bekend gemaakt. Minstens een half miljoen men sen is dakloos geworden. President Ajoéb Chan heeft ruim 770.000 gul den beschikbaar gesteld voor de bewoners van het getroffen gebied. In totaal is al voor ruim 1.4 miljoen gulden hulp toegezegd. Men vreest, dat het aantal slacht offers in deze kuststreek vele malen zo hoog zal blijken te zijn. Naar schatting zijn in totaal vijf miljoen mensen door de wervelstorm getrof fen. Kunstharsfabriek SYNTHESE N.V. Katwijk aan Zee voor die BOEKHOUD AFDELING. Ook kunnen gehuwde dames, die een ge deelte van de dag willen werken, in aan merking komen voor deze funktie. Schriftelijke of mondelinge sollicitaties bij: KUNSTHARSFABRIEK SYNTHESE N.V. Katwijk aan Zee Voor enikele onzer werknemers zoeken wij in Leiden of naaste omgeving ENKELE KOSTHUIZEN Brieven met aanbiedingen met opgave van de pensionprijs kunnen worden ge licht aan de afdeling Personeelszaken, Zoeterwoudseweg 1 te Leiden. WONINGRUIL Aangeboden: woning, 10 kamers, serre, tuin en schuur. Goede stand. Gevraagd: woning 5 a 6 kamers, grote tuin; liefst aan de rand van de stand of buitengemeenten. Brieven onder no. 5766 aan bureau van dit blad. ADVERTEREN DOET VERKOPEN Sterrewacht der Rijksuniversiteit te Leiden EEN TYPISTE vaardigheid in het typen en redelijke ken nis van de Engelse taal vereist, voor 1 juli: EEN TELEFONISTE eventueel bereid enig type-werk te doen. Aanstelling volgens rijksregeling. Handgeschreven brieven te richten aan de directeur van de Sterrewacht, Kaiserstraat 57, Leiden. Direct van particulier te koop: BEKNOPT HALF-VRIJSTAAND HERENHUIS te ZOETERMEER. Indeling: hall, woonkamer, eetkamer, keuken, toilet en ondiepe kelder. Boven: 3 slaapkamers, douche-cel, bergkast c.q. 2e toilet. Grote berg zolder via Vliesotrap. Voortuin en grote ach tertuin (200 m2) op zuiden. Stenen schuur. Blijvend vrij uitzicht. Omstreeks juli leeg. Indl. stoffering, oliekachels, etc. ƒ67.000.k.k. Van Brakelstraat 6 Tel. 01790—4088 VOOR NIEUWE BEKLEDING EN BEKLEDINGSHOEZEN. Binnenhemels en kappen; pyama's; ruiten; sloten; vloerbekleding; kokosmatten; div. toohtrubbers en auto-accessoires Autoheklederij Th. van KUYK MORSSTRAAT 46 NARMSTRAAT 27 TELEFOON 30552 LEIDEN 3F Te koop: mooie Volvo I cp Gevraagd: gedëelt. 444, 1958. Met trekhaak, etalage om marmer, tafels Fuutstraat 26, Nieuwkoop, te exposeren, tegen ver- Tel. 01725 - 839. 1 goeding. Br. no. 1619. 3F Gevraagd voor direkt een tuindersknecht voor in de groenten en bloemen. Hoog loon. W. J. Duyve- steyn, Veurscheweg 253, Voorschoten. 3? Meisje, 19 jaar, zoekt leuke vriendin voor vakan tie. Brieven onder no. 1657 bureau van dit blad. <2? Te koop aangeb.: Hein- kei scooter, bouwjaar 1960, in prima staat. Haarlem merstraat 220, Leiden. 3? Polyester en houten en opvouwbare roei-, vis-, zeil- en toerboten v.a. 345; kano's 290. B. b. motoren. „Debo-Sports" Da Costaln 104, Rijswijk. Tel. 070-984205. 2? Chrysantenstek aange boden. N aa gekeurd voor kas en buiten. Q. W. War merdam, Zuideinde 112, Roelofarendsveen. 3? Te koop aangeb.: zo 6oed als nieuwe wascom- inatie, 220 V. f 275.- Burg- gravenlaan 154. 2? Rondvaarten Kager- plassen. Vertrek iedere zondag vanaf de Gemeen tehaven te Warmond. Ge legenheid het Kaageiland te bezoeken. Vertrektijden 10.45, daarna ieder uur Volwassenen f 1.25; kinde deren t/m 10 jaar f 0.75. H. A. v. d. Hulst, War mond, Tel. 01711-300. 2? Aangeboden: Opel Ka- ra van bouwjaar 1958, in goede staat, wegens aan schaf van bestelwagen. Witte Singel 108. 2? Te koop: Auto Citroën 2 C.V. - AZM 3, 23.000 km gelopen. Bouwjaar 1964. Radio, matten etc. Als nieuw. Menneweg 24, Sas- senheim, Tel. 02532 - 8670. <2? Gootstenen, aanrecht- bladen en keukenkasten, feheel pasklaar. Eerste las materialen zeer lage prijzen. Jac. Arnoldus en Zn., Minnebroersgracht 9. 3F Er is maar één Van der Berg, die in eigen stoffeer- derij stoffeert, repareert, overtrekt, liimt, Gerrit Doustraat 1-27, teh 34824, Trompstraat 66. 2F 45 modellen kasten met gecombineerde hang- legindelingen Vervaardigd uit fijnere houtsoorten Zeer solide constructie. Ook vele modellen wand kasten v.a. 29.75 Houthan del „Den Burcht" Hoog landse Kerkgracht 49, hoek Nieuwstraat. Leiden, tel. 33078. fWij geven nog steeds - voor uw oude stofzui ger bij aankoo' van een nieuwe stofzuiger. Vloer- wrijvers, 3 borstels 195.-. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3, Leiden, tel. 24409. SF De SlcutelLoning. Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en leveren van elk slot. Haar lemmerstraat 273 (bij de Overdekte), tel. 33958. Le vering aan rijk en ge meente. Zaterdagsmiddags en maandagmorgen geslo ten. Wordt uw bed slecht? Laat dit dan overtrekken met een nieuwe damast. In een dag klaar! 2-pers. v.a. 26.50; 1-pers. v.a. 19.50 De Kleine Winst, Haar- lemmerstr. 51, tel. 24958. 33* Veel geld voor uw ge bruikte meubelen bij aan koop nieuwe. Rechtstreeks van fabriek. Enorme keu ze, elke prijsklasse, eerste klas afwerking. Betaling in 6 maanden rentevrij. Vraagt vrijbl. catalogus. Postbus 538, Den Haag. 1 Alt op de Mare 112. inderfietsjes 55.-; meis- sfiets 47.50; Damesfiets _J.50, 52.50, 55.-, 95.-; He renfiets 47.50; Rudge trom- melremmen versnellingen 150.- Prima Tandem 85.- Drie autosteppen a 11.- p. stuk. Grasmaaier 27.50. 25* Nette gebruikte en nieuwe bankstellen vanaf f 155.- Solide clubstellen 125.- Zeer goedkope rijwie len en bromfietsen. Bed- stellen. Babycommoden. Vloerkleden, Dekens, Ledi kanten. Kinderbox. Kinder ledikanten. Linnenkasten. Autopeds, Uitschuiftafels, T.V. tafels enz. Nieuw en- burg, Hooigracht 55 (Ge sloten huis). 2? Bestelwagens. 2 Tau- nus F.K. 1250 vanaf 1000.- Volkswagen, bus en bestel '63 en '34. Peugeot Station car 1961 2900.- Gar. v. d. Meer, H. Rijndijk 4a, tel. 25259. 2F Wegens dienstpUcht te koop een bromfiets Demm. Moet nog ingelo pen worden. Vorstersstr- 7, Oude Wetering. 2? Jongens, als je meer wilt verdienen, kom dan bij ons werken. Wasserij „Nooit Gedacht", v. d. Valk Boumanweg 27a, Leider dorp. Aanmelden dagelijks tot 6 uur. Na 7 uur Zijl- singel 5, of Limburg Sti- rumstraat 14. 2? BMW 700 Luxus type '63. Slechts 19.000 km ge reden, een vrijwel nieuwe auto voor slechts f 3500.- Met onze bekende garan tie. Garage v. d. Meer, H. Rijndijk 4a, Tel. 25259. 3? Renault Dauphine 1960 en '61, in uitstekende con ditie, m div. kleuren. Prij zen vanaf f 1450.- Alleen bij Garage v. d. Meer, Ho ge Rijndijk 4a, Tel. 25259. 2? Direct gevraagd: ijzer werkers en lassers. Hoog toon oor jeugdige perso nen aantrekkelijke rege lingen met vakopleiding gedeeltelijk in daguren Belangstellenden te solli citeren onder no. 5150 bu reau van dit blad. 2? Vuren, beuken, eiken. mahonie, limba afromosie en teaklatten tn diverse dikten en breedten Wand platen en wandbetimme- ring. Ronde stokken, pro fiel en afwerk] ij sten, enz. v/h Voordijk's Houthan del, Mare 106. tel. 22017 2F Gevraagd een winkel meisje. leeftijd 15 jaar. Brood- en banketbakkerij J. Boonekamp, Adm. de Ruyterlaan 2, Katwijk aan Zee, tel. 01718—2208. 2F Meubelen vindt U bh v .d. Horst te kust en te keur. Ook via toonkamer Woninginrichting v. d. Horst, Vijf Meiplein 34. tel. 22705. Leiden. 2? Direct gevraagd: ijzer- werkers en lassers Hoog loon. Voor Jeugdige perso nen aantrekkelijke rege lingen met vakopleiding gedeeltelijk in daguren. Belangstellenden te solli citeren onder no 5150 bu reau van dit blad. 3F Gevraagd een R.K. boe renknechtje of iets derge lijks. Melkmachine aanwe zig. In- of extern. A. W. van Leeuwen Rosenburgh 2 bij de Gouden Leeuw, Voorschoten. 3? Voordeel voor U. Zijn uw stoelen, fauteuil of bankstel in versleten staat geen nood. Wij stofferen, repareren, overtrekken, lijmen in onze eigen stof- feerderij. Van der Berg, Gerrit Doustraat 1-27, tel. 34824, Trompstraat 66. 32" Woningruil. Beneden huis, bevattende 3 kamers, voor achter en slaapka mer, tuin, schuur en keu ken; omgeving Kooi. Rui len voor grotere woning. Br. onder no. 1656 bureau van dit blad. 2? Wij verzorgen al uw drukwerk tegen zeer scherp concurrerende prii- zen o.a. visitekaartjes, ge boortekaartjes, verlovings kaartjes, huweliiksaank en uw zakendrukwerk. enz. Prima afwerking, vlotte bediening. Druk werk service Haipa Haar- lemmerstr 64. tel 24185 3F Alt op de Mare 112. Rexine en Polifac lak en chroompoets middelen ge makkelijk te verwerken en houden langer stand! Anti- roestmiddelen vanaf 35 ct. Plasties plaatijzer repara tiemateriaal voor van al les te repareren. 3P Direct gevraagd: ijzer- werkers en lassers. Hoog loon. Voor jeugdige perso nen aantrekkelijke rege lingen met vakopleiding gedeeltelijk in daguren Belangstellenden te solli citeren onder no. 5150 bu reau van dit Wad. 3F Kapsalon „Cora" v/h Teske, Korevaarstraat 7. Ter kennismaking met on ze 3de dameskapsalon een prima goldwave perma- lent voor 13.-; kleurspoe- ingen v.a. 3.- Al ons werk onder volle garantie. Tel. 23666.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 5