Leids kweekschoolkoor concerteerde in Voorschoten CH. HANEGRAAFF VOERDE ZANG NAAR GROTE HOOGTE LEIDSE AGENDA Lydiagroep vierde 20-jarig bestaan met geslaagd feest Diefstal van schoolmelk Laatste berichten DE BEURS Weerbericht PUZZEL Marktberichten PUNT DINSDAG 11 MEI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Eenheid van stemmen en instrumenten IJET CONCERT dat wij maandag- avond in Voorschotens Hervorm de kerk mochten beluisteren stond op zodanig peil, dat wij er een groot genoegen aan hebben beleefd. Daar was allereerst een heel groot koor van leerlingen van de Chr. Kweekschool te Leiden. De bekende organist en koorleider Chr. Hanegiraaff heeft met dit koor •en hoogte bereikt, die kan wedijve ren met vele rondreizende buiten landse sohoolkoren. Ps. 117 van Telemann voor koor, orkest en orgel bewees hoe Hane- eraaff met overtuiging zijn wil, zijn Èvtentdes kan overbrengen. Het was een gave koorklank, waarbij orgel en Kamerorkest zich uitstekend aan sloten. Een nog moeilijker opgave was „Te Deum Laudamus" van W. A. Mozart. Maar ook hier sloegen de kweek- ■choolleerlingen zich niet alleen dap per maar met volle overgave door heen. De orgelbegeleiding droeg het geheel zeer voldoende. Het contact tussen organist en dirigent was per fect In beide werken was er even wicht tussen de stemmen en tegen de door Hanegraaff genomen tempi konden we geen bezwaar maken. Voor de orgebegeleiding zorgde de Haagse organist Aart Smink. JAARVERGADERING „VOOR ALLEN" De Leidsche kunstkring „Voor Al len" heeft gisteravond in restaurant Van der Heijden zijn 40ste algemene Jaarvergadering gehouden. In zijn openingswoord wenste de voorzitter, dr. J. de Nobel, zijn mede bestuurder, de heer P. Brouwer na mens de kring van harte geluk met diens benoeming tot ridder in de Orde van Oranje Nassau, aan welke welverdiende onderscheiding, aldus spreker, de jarenlange activiteit van de heer Brouwer voor het welzijn van de kunstkring ongetwijfeld mede ten grondslag heeft gelegen. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer J. H. Th. van Beest, kwam duidelijk naar voren, dat de kunstkring weer op een in velerlei opzicht geslaagd jaar kan terugzien. Zowel de vijf georganiseerde en op zeer hoog niveau staande concerten als het toenemend ledental (ultimo december '64 811 tegen 781 eind de cember '63) gaven reden tot grote voldoening. Dat het jaar 1964 in financieel op zicht minder gunstig is verlopen, bleek uit het verslag van de penning meester, de heer L. Gerverdinck, dat ■een nadelig saldo van bijna f 2300 aangaf, als gevolg van de sterke kos. tens tij gingen van de concertavonden. Mede naar aanleiding hiervan ging de vergadering dan ook met een con tributieverhoging volledig akkoord. De bestuursverkiezing leverde geen moeilijkheden op daar de periodiek aftredende leden, mevr. L. v. d. Vorm-Becherer, en de heren P. Brou wer, J. H. Th. van Beest bij accla matie werden herkozen. Nadat de begroting voor 1965 on veranderd was goedgekeurd, en de penningmeester décharge was ver leend, werden mevr. J. de Roo-Gij- selaar, en de heren G. W. Dee en W. G. van Katwijk tot leden van de kascommissie 1965 benoemd. DINSDAG 11 MEI K. O. Rotterdams Filharmo nisch Orkest geeft lustrumconcert. Aanvang 20 uur in Stadsgehoorzaal. Timdelerclub Toneelvoorstel ling in de Schouwburg. Aanv. 20 u. WOENSDAG 12 MEI K. O. Cabaret Pepijn in Leid- se Schouwburg. Aanvang 20 uur. Adelbertvereniging Bijeenkomst in Huize „Verbum Dei", Plantage 16. Aanvang 20 uur. DONDERDAG 13 MEI K. O. Opening tentoonstel ling „Creatieve Cursussen", Boer- haavezaal, 20 uur. VRIJDAG 14 MEI Holl. Kath. Werkgevers Ver. Feestelijke slotbijeenkomst met ex cursie naar Lisse. Aanvang 15.30 u. Brill/Universiteitsbibliotheek Opening expositie en onthulling ge denksteen Plantijn, 14.30 uur. De Sleutelring TOP speelt „De ingebeelde ziekte". Ant. Clubhuis, aanvang 20 uur. Drie October Ver. Ledenverga dering in De Doelen. Aanvang 20 u. Jubileum kapelaan Spronk (Petrus parochie). 11 uur: H. Mis voor schooljeugd in parochiekerk; 14.30 uur aubade door kleuters; 19 uur H. Mis. ZONDAG 16 MEI Lodewijkskerk H. Mis, gecom poneerd door E. van Niekerk. Aan vang 11 uur v.m. R.K. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Openingstijden Hogewoerd 57: Maandag 14-17 uur (16-17 uur ook voor jeugdlectuur); dinsdag 10-12.30, 14-17, 18.30-20 uur (16-17 uur ook voor jeugdlectuur); woensdag 10- 12.30, 14-17 uur (ook voor jeugdlec tuur); donderdag 10-12.30, 14-17, 19- 20.30 uur; vrijdag 10-12.30, 14-17, 19- 20.30 uur; zaterdag 10-12.30, 14-16 uur (ook voor jeugdlectuur). Filiaal Alexanderstraat: woensdag 14-17.30 uur (speciaal voor de jeugd); vrijdag 18.30-20.30 uur; zaterdag 10- 12.30 uur. HET VOORSCHOTENS KAMER ORKEST (met kleine verster king) bleek zich behoorlijk ontwik keld te hebben in eenheid van klank, mooie toon en begrip voor de ge speelde werken. De drie delen uit „Water-music" van Handel klonken thans heel mooi. Er is blijkbaar hard gewerkt onder Louis Voorhorst, de dirigent. Deze zeer musicale, nog jonge leider, heeft alle capaciteiten voor het overbrengen van zijn uit stekende opvatting vatn de compo sities. Ook in de heel mooie en goed gebouwde „Symfonica" van C. Fr. Schwindel kwam dit speciaal tot uit drukking. Deze symfonia (vermoede lijk daterend uit einde 18e eeuw, de componist is ons geheel onbekend), is een verrukkelijk stuk muziek; de thema's zijn goed doorgewerkt, het melodisch en blij karakter van het hele werk, dat de geest ademt van Haydras tijd, kortom: de kennisma king was van zeer aangename aard. TTENSLOTTE DE ORGANIST van de Hervormde kerk, Henk Wal- vaart. Hij speelde achtereenvolg ens Preludium en fuga in C van G. Böhm een voorloper van Bach, mogelijk ook diens leermeester; een Partita van Bach zijnde een koraal met ne gen variaties; een orgelkoraal van Bach en een fuga in g, ook van Bach. Bij Böhm was er in het begin wat te veel innerlijke voortvarendheid, het miste nog bezonkenheid, maar de fuga kreeg een heel goede en sterke uitvoering, hoewel het thema niet groots was. De Partita werd heel knap gespeeld. Deze partita gebouwd op het koraal „O Gott, die frommer Gott" kon ons toch niet boeien. Bach heeft deze en nog enkele partita's vermoedelijk ge componeerd als studiemateriaal voor zijn leerlingen om te tonen hoe men op een koraal kan variëren, maar als concertstuk is het met de negen va riaties te lang. Het orgelkoraal „Wir glauben all' an einen Gott, Vater" kwam zeer mooi tot uitvoering met dubbel pedaal en met de sexquialter voor de melodie. In verband met de reisverbinding konden wij de fuga in g niet meer horen. Walvaart blijkt een knappe, gede gen op precisie ingestelde organist te wezen. Wij hadden hem graag ook in wat eigentijdse muziek gehoord. Trouwens het gehele programma was wat aan een bepaald tijdsgewricht gebonden. Maar afgezien daarvan kan men de culturele commissie dankbaar zijn voor het geboden stukje muziek-cultuur. THEO TEN HOOVEN De St-Lydiagroep heeft gister avond in de grote zaal van ,Den Burcht" haar 20-jarig bestaan ge vierd met een feestavond. Nadat de kabouters, gidsen en leidsters de gas ten een welkomstlied hadden toe gezongen, uitte aalmoezenier W. van Egmond zijn waardering voor het werk van de jeugdcommissie, die, zo zei hij, „met weinig middelen veel presteert". In zijn toespraakje ver welkomde hij de districtsaalmoeze nier, kap. Wüst, oud-aalmoezenier W. de Klerk, de districtscommissares- se, mej. E. Zandvliet, pastoor W. Blok en de heer H. Zunderman van de Leidse Jeugdactie. De Glimwormpjeskring beeldde onder leiding van Rea Devilee een Jan Klaassen in de Stadsgehoorzaal Zaterdagmiddag a.s. zal de toneel groep „Arena" in de Stadsgehoorzaal een voorstelling geven van het to neelstuk „Wie is de dief?" Kaarten voor dit toneelstuk, dat een episode uit het' aan avonturen zo rijke leven van Jan Klaassen en Katrijn behan delt zijn tegen betaling van twee kwartjes te verkrijgen bij de Leidse Jeugd Actie. Gistermorgen is een krat met 23 kartonnetjes melk. die voor het hek van de school aan het Schuttersveld waren geplaatst, ontvreemd, Iedere morgen wordt aan de school melk geleverd voor de melkvoorziening Ditmaal moesten drie en twintig kin deren het zonder de dtagelijkse pint melk doen, omdat een volwassene een kans zag om zonder eigen beurs schade aan te doen melk te kunnen drinken. Oranje-Nassau-zilver voor M. Juffermans 40 jaar bij houthandel D. D. Noordman te Leiden Toewijding, trouw en vakkennis: dat zijn de drie eigenschappen, waar mee de heer M C. Juffermans (61) zich bij de houthandel Fa. D. D. Noordman in Leiden een belangrijke vertrouwenspositie als chef wist te verwerven. Veertig jaar geleden be gon de heer Juffermans zijn loophaan hij dit bedrijf en daarvoor ontving hij vanmiddag uit handen van Leidens burgemeester, mr. G. C. van der Willigen, de zilveren medaille beho rend hij de Orde van Oranje-Nassau. Dat gebeurde tijdens een feestelijke bijeenkomst in de bovenzaal van restaurant „De Doelen" aan het Ra penburg. De jubilaris werd diaar door directie en personeel hartelijk ge huldigd. De oudste firmant van de firma Noordman, de heer J. J. M. Noordman, roemde vooral de toewij ding van de jubilaris, die dan ook wel bleek uit de snelle promotie, die de heer Juffermans in 't bedrijf maakte. Na enkele jaren als schipper te heb ben gevaren werd de heer Juffermans aflader, een zelfstandige functie, die door het veelvuldig contact met klan ten en relaties hoge eisen stelt. Ook burgemeester Van der Willigen legde in zijn toespraak de nadruk op de karaktereigenschappen van de heer Juffermans, die het hem moge lijk maakten een veertigjarige periode bjj hetzelfde bedrijf te dienen. „Dat is iets, wat met alleen Uw directie, maar ook gemeente en regering bij zonder op pry's stellen", zei mr. Van der Willigen, waarna hij de jubilaris de onderscheiding op de revers speldde; De heer Juffermans ontving naast de gebruikelijke envelope met inhoud nog verschillende geschenken van het personeel, dat vertegenwoordigd was door de heer J. C. van der Werf. kabouterspel uit, dat zich afspeelt in een bos: een aardig en goed uit gevoerd zangspel. Adjuto T. Fleur speelde vervolgens met de junioren- gidsen enkele toneelstukjes. De se nioren, onder leiding van Guido Gr. Rozier, zongen leuke moderne liedjes met gitaarbegeleiding. Hun optreden viel zeer in de smaak bij het publiek. Na de pauze stond de Toverstaf kring onder leiding van Rea Rijnbeek klaar voor een potpourri van liedjes. Mej. E. Zandvliet sprak een dank woord aan het adres van het ouder comité, dat achttien jaar lang, zon der hiervoor beloning in welke vorm dan ook te ontvangen, veel voor het jeugdwerk heeft gedaan. Namens het hoofdbestuur van het N.G.B. werd het zilveren vriendschapsteken uit gereikt aan de heer G. Bergers en de heer J. J. van Dorp. Twee kabouters stonden klaar om het vriendschapsteken in ontvangst te nemen voor de heren J. van Har- fevelt en J. van Oudenhoven, die verhinderd waren. De groepsleidster Guido Gr. Ro zier ontving voor vele jaren werken als kabouter- en gidsenleidster en thans als groepsleidster het blauwe waarderingsteken. Hierna volgde 'n operette, uitgevoerd door de Tover stafkring: „Isabel en de Appel". Tot slot kwamen voor het laatst de se- niorengidsen voor het voetlicht met geslaagde avond. Bijeenkomst LAFV Onder het motto „Fotokunst zowel aktief als passief" hield gisteravond de bekende kunstfotograaf de heer H. Götze in de bovenzaal van rest. „De Doelen" een lezing voor de le den van de Leidse Amateurfotoqra- fenvereniging. Vooraf werden na het welkomstwoord van de voorzitter, dr. J. Versteeg, enkele huishoudelijke punten vlot afaewerkt. De heer Götze gaf zijn aandachtig aehoor aan de hand van enkele voor beelden uit eioen werk allereerst een definitie van de wijze waarop z.i. de fotokunst zowel actief als passief kan worden bedreven. Vervolgens illustreerde hij met een twintigtal groot formaat-foto's, dat de fotokunst inderdaad een aparte tak van kunst is, waarbij de kunstenaar zich van fotografische middelen be dient. niet om platen van „akademi- sche nauwkeurigheid" te produceren, doch om via bepaalde fotografische ingrepen het zowel concrete als in de fantasie geziene beeld vast te leggen dan wel tot realisatie te brengen. Na zijn lezing beantwoordde de heer Götze een aantal naar voren gekomen vragen en volgde over het onderhavige onderwerp een zowel ge animeerde als leerzame discussie. BRIDGECLUB DDS Stand na de 8e paren wedstrijd Groep Zwart I. v. d. Meer-Verboog 575 2. Echtpaar Eidhhorn 516 3. mej. Nagel-Leenhouts 506,5 4. Beek-mr. Hollanders 504 5. Echtpaar Krul 487,5 6. Dames van der Meer-Visser 483,5 7. Mevr. Brouwer-Parmentier 460,5 Groep Groen 1. v. Heu9den jr-Mekking 570 2. Dames Verboog-v. Zijp 540 3/4 Mevr. v. Heusden-Stapel en J. Beek-Kluit 527 5. Dames d. Holder-Verstraaten 517 6. Langemeyer-Plouvier 512 7. Mej. Schneider-Teilekamp 473 8. Dames v. Berge Henegouwen- Peterzen 450 9. Mevr. Beek-Schölvinck 420 I.RÏDFRnORP As. zaterdag 15 mei, des morgens tien uur zal het nieuwe 50-meterbad in gebruik worden genomen. De ope ning zal geschieden door burgemees ter mr. R. M. Gallas in tegenwoordig heid van genodigden. De officiële ope ning zal plaats vinden op 19 juni a.s. met wedstrijden en vele attrakties, waarover nog nadere mededelingen volgen. LOSLOPENDE HONDEN VEROORZAKEN ONGELUK IN VOORSCHOTEN Twee loslopende honden hebben gisteravond op bet rijwielpad van de Voorschoterweg ter hoogte van de Hofweg een ernstig ongeval veroor zaakt Omstreeks negen uur reed hier op haar bromfiets de zeventienjarige mejuffrouw N. P. uit Voorschoten, toen plotseling voor haar wiel twee honden het rijwielpad overstaken. Zij viel en liep vermoedelijk een hersenschudding op. Zij is overgebracht naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden. De politie stelt een onderzoek in naar de eigenaar van de twee honden. Het is in Voorschoten bij gemeente verordening verboden de honden on gelijnd op straat te laten lopen. Dat deze verordening niet voor niets ge maakt is bewijst dit ongeluk. OEGSTGEEST RONDRIT BEJAARDEN 1965 De rondrit bejaarden zal dit jaar weecr gehouden worden op woensdag 2 juni. Bejaarden van 65 jaar en ouder kunnen zich opgeven tot 19 mei bij mej. C. Vrij, Ter wee weg 25a, Oegstgeest. De collecte voor de rond rit heeft opgebracht f 1425,39 waar voor wij de geefsters en gevers har telijk dank zeggen. Daar wij nog niet aan het bedrag zijn dat wij nodig hebben, kunt u uw bijdrage nog stor ten op giro 551790 ten name van A. Koerten, Dorpstraat 66, Oegstgeest, of op rekening van het comité rond rit bejaarden bij de Raiffeisenbank te Oegstgeest gironr. 417600. Het comité rondrit bejaarden BURGERLIJKE STAND Gehuwd: M. B. Bassamboo en C. M. A. Swaan. J. B. Heemskerk en E. C. de la Rie. Geboren: Anthonde zn van L. Born en J. M. van den Bosch. Rudolf Ma ria zn van J. A. M. van Haaster en J G. Kots. Gerard Antoon zn van G. A. Jasperse en J. H. H. Kroon. Petra Johanna Maria dr van W. J. van der Holst en E. J. Douwstra. Willem Marines zn van W. M. Schef- fer en C. J. T. Jansen. Hans Jorgen zn van L. Haasnoot en A. M. Nieu- wenhuis. Monique Wilhelmier) José dr van M. L. Brasker en M. M. G. van Bers. Robert Herman Gerard Paul zn van D. van der Boor en L. J. Verstappen. Ilonka Anna Catharina dr van P. Heruer en J. Prins. Peter zn van I. Selder en K. H. Mugge. Pim Henricus Maria zn van L. W. M. Ne- derpel en A. P. Duivenvoorden. Neelitjes Jacoba dr van *A. Monster en A. van den Oever. Jacobus Leo- nardus zn van T. J. A. J. van den Broek en E. M.. Dekker. Richard Alexander René zn van C. W. van Amsterdam en H. S. van der Mey. Matthias Jacobus Adrianus zn van A. L. A. Steenvoorden en M. M. G. van der Maden. Berenddna dr van W. C. de Booij en S. J. Willemse. Eric Charles zn van A. W. J. Beer en C. van Kuijen. Jeandne Francisca dr van J. P. van Dyk en N. M. Ren tenaar. Gert jan zn van L. H. Palm en M. M. J. Bergers. Hendrik zn van S. L. Wiegman en J. Trouw. Atila dr van N. Uncu en M. van Raamt. Pieter zn van C. G. Moen en C. de la Rie. Overleden: P. Durieux, 77 jaar, man. E. J. Franse. 48 jaar, man. Jaarvergadering V eilingvereniging „Leiden en Omstreken" Onder voorzitterschap van de heer B. van Vliet werd vrijdag 7 mei j.l. de algemene jaarvergadering gehou den van de Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveilingsvereniging „Leiden en Omstreken" G. A. in de Stadsgehoorzaal te Leiden. In zijn openingswoord heette de voorzitter in de goed bezochte verga dering de aanwezigen van harte wel kom, in het bijzonder de ereleden en de voorzitter van de Coöperatieve Raiffeisenbank te Leiden en tevens herdacht hij het overleden lid der vereniaihg de heer Krutz. Hij liet het jaar 1964 de revue pas seren en merkte op dat de slaprijzen in het algemeen slecht geweest waren, dat het buitenland tegen zeer lage prijzen bloemkool en andijvie in voerde. Door een plotselinge vorst trokken de prijzen even aan Vervol gens stond hij even stil bij de ont wikkeling van de EEG. Momenteel is er vrij veel handel naar de landen Frankrijk, Duitsland en Zwitserland. Engeland is momenteel niet zo'n grote afnemer, maar daarentegen gaat België steeds door met tuinbouw- uitbreidiing. men is volgens spr. aan het opnameschema. Hij merkte op dat voorzichtigheid is geboden. Aan het jaarverslag van de heer Jacobs ontlenen wij het volgende: in 1964 bedroeg de omzet 11.543.000, van deze omzet was 63.9% voor ex port, 11.1% voor de groothandel, 24.4 voor de kleinhandel en 0.6% voor de industrie. De omzet van de terrein- handel bedroeg in '64 6.490.000 zo dat een totaal omzet van 18.033.000 werd behaald. Bij monde van de heer N. v. Schie, lid van de Raad van Toezicht, werd de vergadering voorgesteld de balans en exploitatierekening over het boek jaar 1964 goed te keuren en het be stuur over het afgelopen boekjaar decharge te verlenen. Hierna werden de nieuwe statuten en huishoudelijk reglement, welke ae- heel aangepast zijn aan de privaat rechterlijke veilplicht alsmede aan de op komst zijnde nieuwe belastingwet ten op de Coöperatie met vereiste stemmenaantal door de vergadering vastgesteld. Na enige mededelingen betreffende meuwbouw-neerzethal en produkten volgde de rondvraag, welke vragen tot tevredenheid werden beantwoord. DE HUISSENSE MOORDZAAK De procureur-generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden, heeft van daag in een kwestie rond de Huis- sense moord geconcludeerd tot ver nietiging van het arrest van het ge rechtshof in Arnhem, waarbij de 46- jarige J. L. G. - S. uit Arnhem werd vrijgesproken van mislukte uitlok king van moord. Tevens concludeerde de procu reur-generaal tot verwijzing van de zaak naar een aangrenzend gerechts hof. De Hoge Raad zal op 15 juni arrest wijzen. J. L. G. - S. had op 30 juni 1962 een doosje zuringzout gegeven aan de onderwijzer J. C. V. uit Huissen. V. wurgde nadien op dezelfde dag zijn echtgenote. V. had een verhou ding met een dochter van J. L. G. - S., mej. G. G. De procureur-generaal achtte het in strijd met het rechtsgevoel, als men straffeloos iemand kan aanzet ten tot een misdrijf, waartoe iemand reeds het voornemen heeft gemaakt, ook al blijft dit aanzetten zonder succes (de Huissense onderwijzer ge bruikte niet vergif zuringzout, maar wurgde zijn echtgenote). NIEUW BENOEMD KAMERLID BEDANKT Het nieuw benoemde lid van de Tweede Kamer, mr. F. H. J. J. An- driessen (KVP) te Bilthoven, heeft voor deze benoeming, in de vaca ture van mr. J. M. L. Th. Cals, be dankt. Scheepsvaartmarkt vast Amsterdam 11 mei De verhoging vain het dividend over 1964 door de Kon. Java-China-Pakketvaartlijnen met drie procent tot elf procent werd vandaag door de beurs gehonoreerd met een vier punten hogere koers voor de aandelen van deze maat schappij op 175Vt. Dit gunstige davi- dendvoorstel heeft leven in de Scheepvaarthoek gebracht. Menig stuk ging in andere handen over. Er kon zelfs, gezien de algehele markt- constellatie, van een ruime handel worden gesproken. Dit mag dtam ook wel eens, aldus de beurs. De gunstige stemming voor de aandelen van de Japanlijnen sloeg over op de andere scheepvaartaandelen. Scheepvaart- Unie verbeterde drie punten tot 137'/t. Van Nievelt ging drie punten omhoog tot 119. KPM lag vier punten hoger in de markt op 190, waarna de koers daalde tot 188 door winstnemingen, 's Morgens werd voor deze stukken 193 betaald. De gehele beursduur werd er regelmatig in de scheepvaart- hoek gehandeld. Van de internationale waarden was Unilever vast. Na een opening op 134.50 steeg de prijs tot 134.90, tegen gisteren 133,50 als gemiddelde koers van de laatste tape. De vraag in dit fonds kwam van lokale zijde. Kon. Olie liep op van 144 tot 144.40 (143 20). Ook hier kwam de vraag van het pu bliek. Philips zakte na een opening op 138.60 in tot 137.90. Dit door ge ring aanbod in een vrijwel lege markt. De slotkoers van gisteren was 137.90. AKU verbeterde een punt op 5081/», terwijl Hoogovens op 535 (onv.) werd geadviseerd. In een iets lager Wall Street sloot Kon. Olie gisteren een halve dollar hoger. Dit betekende voor Amster dam vandaag een goede stimulans. KLM was op de Newyorkse beurs een halve dollar lager. Dit als reactie op de forse stijging met 2 5/8 dolar voor dit fonds op de voorgaande dag. De leidende cultures gaven weinig ver andering te zien. De stemming op de staatsfondsenmarkt was wederom aan de zwakke karat. Kooporders blijven in deze sector nog steeds uit. Hierdoor heeft het geringe aanbod de overhand. Voor de inschrijving a pari op de 5 3/4 pet obligaties middellang kre diet bestond een behoorlijke belang stelling. In de lokale afdelingen werd Zwa- nenberg-Organoh hoger geadviseerd als nawerking op de fusie met Nou- ry-Van Der Landen. Gist- en Spiritus lag beter in de markt op de hogere brutowinst, alsmede de gunstige gang van zaken over het eerste kwartaal van 1965. Verwachting, medegedeeld door 't KNMI, geldig van dinsdagavond tot woensdagavond, opgemaakt te 11.15 uur: ZONNIGE PERIODEN Koude nacht met kans op nacht vorst, morgen zonnige perioden en hogere middagtemperaturen dan van daag. Droog weer. Matige tot zwak ke wind aanvankelijk noordelijk, la ter tussen noord en oost. HET WEER LN EUROPA HELSINKI zw. bew. 14 3 STOCKHOLM zw. bew. 15 7 OSLO onbew. 16 7 KOPENHAGEN zw. bew. 7 8 ABERDEEN zw. bew. 12 3 LONDEN 1. bew. 17 7 AMSTERDAM geh. bew. 11 7 BRUSSEL zw. bew. 13 2 LUXEMBURG zw. bew. 12 4 PARIJS mist 8 4 BORDEAUX onbew. 20 8 GRENOBLE onbew. 20 11 NICE onbew. 18 4 BERLIJN regen 11 7 FRANKFORT motregen 14 7 MUNCHEN h. bew. 12 7 ZURICH onbew. 15 3 GENEVE onbew. 4 LOCARNO onbew. 23 12 WENEN regen 15 7 INNSBRUCK zw. bew. 13 4 ROME mist 22 10 BARCELONA onbew. 23 12 MADRID onbew. 32 12 MALLORCA 1. bew. 26 10 LISSABON onbew. 36 16 P A V Z E Behorend tot die vreemde snuiters, die nog steeds heil zien in het rozen hoedje, deden we de ontdekking, dat in één weesgegroet twéémaal de naam van Maria voorkomt. Vorig jaar deden we de ontdekking, na on telbare rozenkransen gebeden te heb ben, bij dë aanhef „Wees gegroet" nog nimmer de Moeder des Heren werkelijk te hebben begroet! De oor zaak van zulke onbegrijpelijke dom heden kan gezocht worden in de, naar we menen, meer voorkomende omstandigheid, dat men vast gelo vend in God en zijn heiligen, zich in het gebed slechts vaag voor ogen houdt, dat men het tegen personen heeft, dat het een gesprek met inder daad levende wezens is. Ook dit is misschien een domme bekentenis ROTTERDAM, 11 mei, Vee Aanvoer totaal 4178, weekaanvoer 5723. Slachtrunderen 200, gebruiks- vee 656, vette kalveren 390, graskal veren 102, nuchtere kalveren 2077, lopers 85, biggen 38, paarden 61, veu lens 2, schapen ol lammeren 126, weidelammeren 399, bokken of gei ten 42. Prijzen: slachtrunderen 445-480, 415-440, 375-400, 350-370; vette kal veren: 410-420, 400-410, 380-390, 350- 370; stieren 410-455; worstkoeien 340-360; kalf- en melkkoeien 1000- 1475; vare koeien 875-1250; vaarzen 870-1270; pinken 570-880; graskalve ren 370-630; nuchtere kalveren 155- 165; mestkalveren 90-180; slachtpaar- den 310-360; lopers 100-120; biggen 50-70; schapen 90-130; lammeren 100- 140; weidelammeren 70-90. Overzicht aanvoer, handel en prij zen: slachtrunderen korter, goed, als gisteren; kalf- en melkkoeien: tame lijk, rustig, onveranderd; vare koeien gewoon, kalm, constant; vaarzen en pinken: klein, lui, vooral niet hoger; graskalveren: iets minder, stug, sta biel; vette kalveren: als vorige week, vlot, prijshoudend; nuchtere kalve ren: kleiner, redelijk, onveranderd; slachtpaarden: iets ruimer, kalm, prijshoudend; lopers: gewoon, kalm, iets stijver; schapen en lammeren: als vorige week, stroef, gedrukt; wei- de- en zuiglammeren: ruimer, kalm, als vorige week. BODEGRAVEN, 11 mei, KAAS Aanvoer 26 partijen Goudse kaas. Prijzen: 1 kwal. 2.62-2.71; 2e kwal. 2.50-2.61; extra kwal. 2.90. Handel kalm. Nr. 540. Hor. 1. hoenderachtige vogel, 7. voorzetsel, 8 meer op de grens van de Ver. Staten en Canada, 9 vaar tuig, 10. stap, 11. lidwoord, 12 bun del, 13. roeipen, 14. boom, 15. voed sel om te lokken, 16 lichaamsdeel. 18. ontgonnen land, 20. muzieknoot, 21. deel van een klok. VerU 1. hoenderachtige vogel, 2. meisjesnaam, 3. vrucht, 4. zwaard vis, 5. voedsel. 6 plant, 9. figuur in het kaartspel, 10 visje, 11. opschik, 12. plaats in N. Brab-, 13. waterke ring, 15 palmboom, 16 vaarwel, 17. raamscherm, 19. aardrijksk. aandui ding (afk), 20. lidwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing nr 539 Hor 1. ter, 3 pos, 5 eva, 7. ale, 9. emotie, 11 as, 12. tl, 13- Athene, 16. rai, 17. ore, 19. eer, 20. rek. Vert. 1. toe, 2. raam, 3. prat, 4. steel, 6. vesta, 8. liter, 10. ode, 11 aarde, 14. hier, 15. Noor, 18. elk. Het spijt me, maar ik heb Ie alleen als gast uitgenodigd.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3