Brasemconcours vrijdag a.s. op Radio Veronica te horen Burgemeester als vuilnisman De burgemeester van 't Harde, een woonplaats voor zo'n vier duizend burgers en een onbe kend aantal militairen, heeft zaterdag een navolgenswaard voorbeeld gegeven. Samen met een groep van vijftig padvin ders heeft hij, met behulp van een aantal kruiwagens de Ve- luwse bossen in de omgeving van zijn gemeente van het erg ste vuil gereinigd. Na afloop van de actie bena drukte de burgemeester, dat het geenszins de bedoeling was, dat de jeugd de taak van de gemeente reiniging zou overne men. „Maar een goed voor beeld kan wonderen doen. Als de mensen nu maar eens op hielden met clandestien vuil te storten langs de weg van de minste weerstand MAANDAG 10 MEI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 14 w Moeder en dochter Telefoto ANP: De Russische maarschalk Georgy K. Zjoekov, die in 1951 in ongenade viel is zaterdag tij dens de grote parade ter herdenking van de vernietiging van nazi-Duitsland weer in het openbaar verschenen. Op deze foto groet hij sergeant M. Kantaria, een held van de Sowjet-Unie, die deelnam aan de bestorming lelefoto ANP: Een overzichtsfoto van de militaire pa rade op^ het Russische Rode Plein. De parade werd van de Rijksdag in Berlijn. gehouden ter gelegenheid van de overwinning op Nazi-Duitsland 20 jaar geleden. gedood bij ongeluk in Niimegen H.M. de Koningin heeft in Rotterdam het vierde lustrum-congres van de Bond van Nederlandse Militaire Oor logsslachtoffers in de Ahoyhallen bijgewoond. De foto toont H.M. naast de minister van defensie, de heer P. J. S. de Jong (links) en de heren J. A. Overweg, organisator van 't congres en minister v. staat dr. L. J. M. Beel. Bij een botsing tussen twee auto's op een kruispunt in Nijmegen is me vrouw Knier-Dekker (60), inwoon ster van deze plaats, om het leven gekomen. De dochter van mevr. Knier, de 31- jarige mevr. Hofland-Knier uit Nij megen, overleed in een ziekenhuis aan haar verwondingen. Haar echtge noot, die de auto bestuurde, werd licht gewond. Het ongeluk gebeurde omstreeks 21.15 uur zondagavond toen de heer Hofland op de Oranjesingel linksaf wilde slaan. Op het kruispunt werd zijn auto gegrepen door een wagen welke mogelijk door een rood ver keerslicht was gereden. De bestuur der van deze auto, de 27-jarige G. J., liep lichte verwondingen op. Mevr. Knier en mevr. Hofland werden uit hun auto geslingerd, waarbij eerst genoemde op slag dood was. Vier finalisten op tweede avond maakte. De concoursleiding besloot toen de zangeres gelegenheid te ge ven opnieuw op te treden, nu voor een stille zaal. Het resultaat was op merkelijk: 31% punt wees de jury De tweede avoud vau het door de g™*" meer bij tafeltennisvereniging „De Treffers" de eerste be00rdelm*- Brenda Droogh, een hooguit 13- LISSE BOTTERJACHT TE WATER GELATEN Zaterdagmorgen om half tien is op de scheepswerf van de firma Aker boom te Lis se een bijzonder mooi jacht te water gelaten, gebouwd in opdracht van de Londense financier mr. John. Gaul. Het uitzonderlijk mooie jacht vam het beroemde oud- Hollandse type, oorspronkelijk in hout gebouwd, is door Akerboom ge heel in staal getransponeerd, echter volledig met behoud van de oorspron kelijke karakteristieken.. De vereren de opdracht van de Londense finan cier werd op buitengewoon mooie wijze uitgevoerd. Niets is gespaard om het jacht een uiterlijk schoon te geven als weinige jachten van dit type. Het heeft een lengte van 22 meter, 6,55 meter breed en heeft een Bloemenkoningin en zoontje van eigenaar vlak voor de tewaterlating. diepgang van 1,67 meter. Het inte rieur is zeer fraai uitgevoerd met veel beeldhouwwerk, waarbij zeer kostbare houtsoorten gebruikt zijn. Het jacht werd gedoopt met de merk waardige naam, even merkwaardig als het schip: Lotus Eater. De Griek se mythologie leert ons, dat een volk, door het eten van Lotusbloemen in een permanente toestand van zalig nietsdoen verkeerde. Voorwaar een uitgezochte naam voor een jacht, dat geheel naar de privéwensen van een Engelsman gebouwd is. Een achtjarig zoontje van mr. Gaul verrichtte de doop, daarbij bijgestaan door de bloemenkoningin van „Elfes- ta" te Lisse, mej. Ineke van der Ploeg. Sportieve sportcommentator redde oude dame van verdrinking Ab Goubitz uit Hilversum, de man van de ochtendgymnastiek, sport leraar en sportjournalist van beroep, heeft aan het einde van de middag gisteren een bejaarde Frangaise die in het water van de Utrechtse Catha- rijnensingel was gevallen, gered. De vrouw, de 80-jarige Frangaise Camiile Lecerf uit Saint-Maxtine, was in het water gevallen, nadat zij op de Rijnkade over een betonnen stoot- ramd voor auto's was gestruikeld. Op haar hulpgeroep snelden tientallen mensen toe. Er vormde zich een groep van meer dian honderd personen, maar niemand waagde zich in het water. Ab Goubitz (54) was van het sta tion op weg naar de Beatrixhal om daar een televisieuitzending van de turnwedstrijd Nederland-Polen (da mes van commentaar te voorzien. Hij bedacht zich geen moment, deed zijn overjas en colbert uit en dook. Spoe dig had hij de vrouw gered. Beiden werden naar het beade mingscentrum van het Ak a demise h Ziekenhuis gebracht. De Frangaise bleek een enkel te hebben gebroken, terwijl Ab Goubitz er met een nat pak van af is gekomen. Dank zij zeer snel werk van de Hilversumse en Utrechtse politie kon hij op tijd van „eigen" droge kleren worden voor zien. Aldus kon hij de tv-kijkers nog juist op tijd zijn deskundig commen taar laten horen. ROOFOVERVAL IN MAASTRICHT OP CHAUFFEUR Lifter verongelukt Op de Tongerseweg te Maastricht is in de nacht van zaterdag op zon dag de twintigjarige chauffeur J. S. uit Maastricht bewusteloos in zijn midden op de weg staande auto aan getroffen. Hij hing half uit de auto, het hoofd op het wegdek. Verspreid op de voorbank lagen zijn persoon lijke bezittingen. De politie liet de man overbrengen naar het ziekenhuis St.. Annabel, waar hij, toen hij even bij kennis kwam, vertelde dat hij was neergeslagen door twee mannen, die hij een lift had willen geven.' De man mist een bedrag van 60 gulden. Prinses Irene logeert bij grootmoeder Prinses Irene is sinds zaterdag in ons land. Zaterdagmiddag bezocht zij samen met haar echtgenoot, prins Charles Hugues, in Rotterdam mej. Petra Brussaard. een vriendin van prinses Irene, die tijdens de roman ce tussen prinses Irene en prins Charles een belangrijke rol heeft ge speeld, als „dubbelgangster" van de prinses. 's Avonds is de prinses doorgereisd naar Diepenhedm, waar zij op „War- melo" een bezoek bracht aan haar in de St. Pancratiuszaal arendsveen georganiseerde concours heeft vier finalisten opge- jarig meisje uit Aarlanderveen, was leverd. Maar gezien de kwaliteit vooral ook in vergelijking met de eerste avond hadden het er even goed vijf of zes kunnen zijn. 't Verre van aangename weer bleek geen na delige invloed te hebben op 't aantal belangstellenden, want toen de „Sounding Rockets" uit Noorden de rij van negen optredenden openden, was de zaal zo goed als gevuld. Vooral de Roelofarendsveender Ko van Berkel zoon van de in De Veen vooral bekende musicus H. v. Berkel bracht de handen-wan het publiek op elkaar met zijn technisch goed verzorgde spel op het electro- nisch orgel. Hij kreeg van de uit vier leden bestaande jury in totaal 30% punt. Verreweg de hoogste waardering ontving het uit Rotterdam afkomstige zanggroepje „The Portland Singers", die een zware handicap een van de zangers heeft enkele dagen ge leden zijn neus gebroken moes ten overwinnen, maar desondanks tot een voortreffelijke prestaties in staat bleken. Hun twee liedjes brachten zij in schier volmaakte harmonie tus sen de stemmen onderling een uit gebalanceerde verhouding tussen zang en begeleiding. Een totaal van 33% punt was hun deel. Rina Clifton, een uit Rotterdam afkomstig zangeresje, dat een eigen combo had meegebracht, drong even eens tot de finale door, maar zij heeft hiervoor meer moeite moeten doen dan wie ook. Haar eigenlijke optre den werd door de jury wel beoor deeld, echter met de aantekening, dat het rumoer in de zaal een juiste beoordeling absoluut onmogelijk grootmoeder, prinses Armgard. Haar echtgenoot is zaterdagavond aange komen op paleis Soestdijk, waar hij de nacht heeft doorgebracht. Hij is zondagmiddag met een hofauto zijn echtgenote nagereisd naar Warmelo. Algemeen wordt verwacht, dat het paar enige dagen op Warmelo zal blijven alvorens weer naar Madrid terugte keren. de vierde finaliste. Haar accordeon- spel getuige van een grote muzikali teit. De Jive Rockers uit Leiden, een voortreffelijke combo, miste de finale op een haar: een halve punt meer had hun een finaleplaats opgeleverd. Vrijdag a.s. zullen de finalisten, die op de eerste twee avonden uit de bus zijn gekomen, op Radio Veroni ca te horen zijn tussen vier en vijf uur 's middags. Cees van Zijtveld (Veronica's opname-leider) was met zijn technische staf op beide avon den aanwezig. Accordeoniste Brenda Droogh nit Aarlanderveen, één van de vier fina listen.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 14