KINDERUITZENDINGSRAAD DOET BEROEP OP LEIDSE BEVOLKING Bedevaart naar Heiloo van Leiden en omgeving EEN DAG VERPLEGING VOOR EEN KIND KOST ACHT TOT NEGEN GULDEN Dodelijke verkeersongelukken Dode en vier gewonden bij autobotsing Dit jaar reeds 350 diefstallen uit auto's CONCILIE-VERWACHTINGEN OM GEMENGD HUWELIJK EN GEBOORTE-REGELING Zax^KDAG 8 MEI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 met een collecte onder de Leidse be volking. Toch is deze collecte niet de enige bron ven inkomsten. Vaak ook wordt door Leidse bedrijven steun verleend. Zo is het vorig jaar voorgekomen, diat een Leids bedrijf de uitzending t -r> j i van een kind geheel voor zijn reke- De Leidse Raad voor Kinderuitzending gaat dit jaar, evenals vele ning heeft genomen. Vorig jaar zorg- voorgaande jaren, voor enkele duizenden kinderen een vakantie ver- den de bedrijfssteun en die beide col- zorgen. Geen gewone vakantie wordt het, maar een voor de kinderen lectes voor een totale opbrengst van hoogst noodzakelijke „rustperiode", die hen wordt voorgeschreven ongeveer vierduizend gulden. Dit lijkt door de schoolarts. Uitzending kan plaats vinden om verschillende 0611 aar(hg doekje voor het bloeden, redenen, waarvan, zo is gebleken, nervositeit en milieumoeilijk- ™aar in feite 1>iet. meer ^an e®n heden verreweg de belangrijkste zijn. Voor zo'n uitzending is geld JS jaï nodig, veel geld. Vaak komt het voor dat de ouders hun financiële zijn vlechtingen bijzonder hoog ge- verplichtingen ten opzichte van hun uit te zenden kind niet kunnen steld, maar baseert toch zijn prog- dragen. Dan is het zaak dat de Leidse Raad bijspringt, of liever niet noses op de stijgende lijn, waarin zich zozeer de Leidse Raad als wel een van de zes bij de Leidse Raad de opbrengsten van de laatste jaren aangesloten verenigingen. Om de bij een dergelijk kostbaar project hebben bewogen, als de kinderuitzending ondanks van verschillende zijden verleende /is\t T A iimpAii subsidies toch telkens weer ontstaande financiële tekorten enigszins L,ULLh.L. I AIM 1 Lil! te kunnen dekken, wordt ook dit jaar weer een collecte gehouden: vanaf volgende week maandag tot en met volgende week vrijdag Er komt echter een probleem bij: zullen de verenigingen via een huis-aan-huis-collecte aan de Leidse het is .moeilijk voldoende collectanten deuren kloppen, volgende week zaterdag zal voor dit sympathieke je krijgen, vooral voor de straatcol- doel een straatcollecte plaatsvinden. lecte. Zij, diie hun vrije zaterdag kun nen en willen opofferen ten bate van EEN DOEL ËSSFSStS JZntiï%;ij£d&n SS ««a ïïM vain waardering van ase Leidse raad een aardige attentie ontvangen in de A- cn B-tehuizen testants-christelijke, één katholieke, vermoeden als men weet, dat de ver een communistische en twee verent- pfeegprijs per kind per dag zo'n acht gingen die ie uitzending van geeste- tot negen guMen bedraagt. Een een- vorm „n „eeTaveerd ria6 luk gehandicapte kinderen verzorgen, voudig rekensommetje leert, dat zo'n gegraveerd glas. verenigd, die ondanks hun verschil- uitzending bij een gemiddelde duur lende geestelijke oriëntatie alle slechts van zes weken per kind 378 gulden één doel voor ogen hebben: het om minimaal gaat kosten. Van deze 8 tot welke reden dan ook tn zijn hcha- 9 gui^n deze pr^3 is afhankelijk melijke of geestelijke groei gestoorde vair het seiZOen betaalt de ge- kind door middel van uitzending naar meente 2.50 gulden. Indien de ouders één van de ongeveer 24 koloniehui- van het uit te zenden kind aanvul- zen, die de Leidse raad ter beschik- lend verzekerd zijn, betaalt het zie king staan, te helpen- kenfonds gedurende zes weken 2.25 per diag. Deze betaling vervalt na deze - zes weken geheel. Dus rest nog een tekort van minimaal 3.25 per dag. n wwrr TT p 1 /¥/"17Il\ van iniramatu j «j.zo per aag. l)r. W. Hoetnagels (K.Vl Ter dekking van dit tekort worden 7 uiteraard allereerst de oudiers aange- staatssecretaris van financiën? In politieke kringen in Den Haag wordt de Limburgse financiële en fiseale expert dr. W. L. G. S. Hoef nagels genoemd als een ernstige kgp- aange- sproken. Maar het komt helaas maar al te vaar voor, dat de ouders finan cieel niet in staat zijn hun verplich tingen na te komen. ADERLATING "En dit is het ogenblik waarop de verschillende verenigingen, waarbij did&at voor de funktie van staats- de ouders zich kunnen aansluiten, secretaris van financiën. De minister moeten bijspringen. Dit vergt van van financiën, dr. ir. A. Vondeling, deze verenigingen geweldige finan- had donderdagmiddag een uitvoerig ciële aderlatingen. Aderlatingen, die gesprek met hem. Maar, zo werd voorgaande jaren telkenmale met stij- hieraan toegevoegd, de minister heeft gend succes kon worden „ingedamd" niet uitsluitend met deze kandidaat gesproken. Een van de anderen ech ter heeft om persoonlijke redenen be dankt. Hot benoemen van enige staatsse cretarissen zou, naar verwacht werd, gisteren iin de ministerraad worden bespax)ken. iDr. W. L. G. S. Hoefnagels werd op 13 med 1929 in Kerkrade geboren. Hij voltooide zijn middelbare oplei ding aan het „Bernard us-collegè" in Heerlen. Ln 1954 studeerde hjj af aan de Rijksbelastingacademie in Rotter dam. Twee jaar Later behaalde hij de titel doctorandus in de economie aan de Economische Hogeschool in de Maasstad. Op 1 juli 1957 trad hij in dienst bij de staatsmijnen als chef van de afdeling belastingen. Voor dien was hij in Rotterdam inspecteur bij 's rijksbelastingen. Sedert 1 maart 1960 is hij chef financiën bij de staats mijnen. Op 19 oktober 1961 promo veerde hij bij de Economische Hoge school in Tilburg tot doctor in de eco nomische wetenschappen. De titel van zijn proefschrift luidde: „De in vloed van fiscale afschrijvingen en investeringsaftrek op financiering, rentabiliteit en kostprijs." Dr. Hoefnagels behandelt voor het staatsmijnbedrijf alle natiocale en in ternationale financiële vraagstukken. De kinderen zullen worden uitgezonden naar een z.g. „A- tehuis", een vakantieverblijf, waar de kinderen een uitste kende lichamelijke verzorging genieten. Helaas komt het ech ter ook herhaaldelijk voor, dat kinderen naar een B-tehuis moeten worden gezonden. Hier krijgen de kinderen, die aan 'n uitzendin gsperiode van zes we ken in een A-tehuis niet vol doende hebben, een verzorging die gelijk staat met die, welke men in een sanatorium geniet. In de praktijk verblijven de kinderen in deze tehuizen mi nimaal een half jaar, maar ook wel een jaar. De leerplichtwet schrijft voor, dat deze kinderen dan ook onderwijs krijgen. Dat de verpleegprijzen hier tot as tronomische bedragen gaan op lopen, behoeft geen betoog Angst voor kindermoordenaar Er gaat een stroom van ge ruchten door de gemeente Har- dinxveld-Giessendam, sinds het verhaal de ronde doet, dat de moordenaar van het jongetje Corrie Hofman uit Eindhoven hier was gesignaleerd. Hjj zou gezien zijn op de Koningin Wil- helminalaan. Dit op fantasie berustende bericht dreigde in het dorp bij na een paniek te veroorzaken. Het werd er niet beter op toen een 16-jarig meisje bij de po litie kwam vertellen, dat een man, rijdend in een blauwe personenauto, naar haar geroe pen en gefloten had. Zij kon zelfs het autonummer opgeven. Bij onderzoek bleek, dat de eigenaar op het bewuste mo ment thuis in zijn luie stoel by de kachel had gezeten. Nadien is een stroom van tips bij de politie binnengekomen, die allen op fantasie bleken te berusten. Intussen was ook al de tip binnengekomen, dat de moordenaar was gesignaleerd in een ander dorpsdeel en spoe dig deden geruchten de ronde, dat dit deel door de politie was afgezet. Ook daar was geen sprake van. De politie, die alles ontrafel de, heeft 't er dagenlang druk mee gehad. Waarschijnlijk zijn deze praatjes in de wereld ge komen, omdat tal van ouders hun kinderen gewaarschuwd hebben, iin verband met de moordzaak in Eindhoven. „Dank aan God voor onze wel vaart" is de intentie van de bede vaart, welke volgende week donder dag door katholieken van Leiden en omgeving gemaakt wordt naar Hei loo. Behalve uit Leiden kan men deel nemen aan deze jaarlijkse bedevaart vanuit Voorschoten, Zoeterwoude, Zoeterwoude Hoge Rijndijk (Meer burg), Stompwijk, Oude Ade, Rijp- wetering, Warmond, Voorhout, Noordwijkerhout, Oegstgeest en Hoogmade. Op het programma staan onder meer een plechtige Hoogmis in Hei loo, opgedragen door kapelaan J. P. Seysener van de Herensingelparochie te Leiden, met assistentie van rectoi B. Drost van het St. Elisabeth-zie- kenhuis en pater P. van der Westen, Mill Hill. De predikatie tijdens de H. Mis zal worden gehouden door rector Drost. De 17-jarige leerling-plamitsoenar- beider J. G. Kruse uit Borne is gis teren op de Enschedesestraat in Hen gelo (O.) met zijn bromfiets onder een vrachtauto geraakt en zó ernstig gewond, dat hij naderhand is over leden. De jongen stond naast de vrachtwagen voor verkeerslichten te wachten. Door een defect in de in stallatie bleven de lichten op rood staan. De vrachtwagen en de jongen reden daardoor toch na enige tijd door. Waarschijnlijk had de jongen niet gezien, d/at de wagen rechtsaf giimg. Hij raakte in ieder geval onder de achterwielen. De 44-jarige heer Keiman uit Rhe- nen is op de Driebergstestraatweg in de gemeente Doorn verongelukt. Bij het remmen voor een uit de rich ting Driebergen naderende zandauto, die bezig was een lijkstoet in te ha len, raakte zijn auto in een slip en werd door de zandauto verpletterd. Bij een botsing tussen twee auto's gisteravond op de weg tussen Jut- phaas en Vreeswijk is één persoon om het leven gekomen en zijn vier anderen ernstig gewond. Het ongeluk ontstond toen de be stuurder van een bestelwagen in een flauwe bocht de macht over het stuur verloor en dwars op de weg voor een andere bestelwagen kwam te staan. Gedood werd de 56-jarige heer C. H. Hogerdijk uit Viamen. WEGENGIDS EN KAART VAN EUROPA (voor hot uitstippelen van uw reis) AUTOKAARTEN VAN VELE LANDEN (mot oen schat van informaties: f 1,25) NIEUWSTE WEGWIJZER VOOR PARIJS (an voor do prachtige omgaving: f 1,25) f SPANA rORlllGAl GREAT BRITAIN ANO IREtANO 9 4 SPECIALE KAART VAN NEOERLAND (mat tal van tosristischa tips: f 0,90) 's Middags om 1 uur is er een over denking bij het beeld van St. Willi- brordus over de Oecumene. De over denking zal geleid worden door ka pelaan Seysener. Na de Kruisweg om 2.30 uur met een korte predikatie van pater Van der Westen op de Kruisberg, is er tenslotte om 5 uur Lof met proces sie. De gezangen tijdens de H. Mis en de overige plechtigheden zullen wor. den uitgevoerd door het dameskoor uit Voorschoten. Voor de bedevaart, die met bussen gemaakt wordt en die omstreeks acht uur in de verschil lende plaatsen vertrekt, kan men zich opgeven tot uiterlijk dinsdag avond. De kosten bedragen f 6,75. Meer uitgebreide gegevens als plaatsen van aanmelding, tijden van vertrek etc., kan men verkrijgen via de aanplakbiljetten in de kerkporta len. ONVEILIG AMSTERDAM Vele honderden Esso dealers heb ben al deze kaarten in voorraad. TOGAL TEGEN REUMATIEK - SNELLE STILLER VAN PIJN Zorg dat U Togal in huis heeft. Veilige stiller van grote en kleine pijnen. Reumatiek. Ischias. Spit. Griep. Hoofdpijn. Verkoudheid. Alles verdwijnt snel. Door Togal. Maagveilig. Bij apoth. en drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. (Advertentie) Ovtral In Wast-Europa ziat U dit embleam. Symbool van Esso serviceI Speciaal voor toeristen. MET ESSO BENT U BETER UIT! (advertentie) „In Amsterdam zijn dit jaar tot nu toe al ciroa 350 diefstallen uit auto's gepleegd en het aantal van deze dief stallen neemt nog steeds toe, vooral in de oude binnenstad. De diefstallen zijn niet te wijten aan het slordig af sluiten van de wagens. Deze worden eenvoudig opengebroken en de spe cialisten op dit gebied vinden steeds geraffineerder methoden." Dit verklaarde de hoofdagent/ rechercheur C. H. L. Kok gisteren als getuige voor het gerechtshof te Amsterdam, waar twee leden van een uit zeven Surinamers bestaande ben de in hoger beroep terechtstonden voor een reeks diefstallen uit voor namelijk buitenlandse auto's. Vol gens de hoofdagent hadden beide ver dachten circa 20 diefstallen op hun geweten. HERDENKING GEVALLENEN IN BLOEMENDAAL De Nederlandse vereniging van ex- Politieke Gevangenen uit de Bezet tingstijd houdt op maandagmiddag 10 mei de jaarlijkse „herdenking van onze gevallenen op de erebegraaf plaats in Bloemendaal". Tijdens deze plechtigheid zal het woord worden gevoerd door de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, mr. M. Vrolijk. Medewerking zal worden verleend door de Haarlemse politiek a pel en de decl amatrioe mevr. Bnny Mols-de Leeuwe. Na de herdenkingsbijeenkomst volgt in Haarlem een reünie van de leden van de vereniging. KONINGIN BEZOEKT REKKENSE INRICHTINGEN Koningin Juliana heeft het voor nemen op dinsdag 1 juni een bezoek te brengen aan de Rekkense inrich tingen. Prinselijke felicitatie Voor de 22-jarige Joop Ko- rebreits, reserve-keeper bij NAC, en de 18-jarige Bep Beek- wilder, was het gisteren 'n on vergetelijke dag. Nadat zij gis teren op het Bredase gemeen tehuis in die echt waren ver bonden kwamen zij in de hal het gezelschap genodigden te gen, dat het landelijke congres van de nationaal federatieve raad van het Voormalige Ver zet Nederland bijwoonde, en zich nu voor de ontvangst door het gemeentebestuur naar bin nen begaf. Eregast was prins Bernhard, die, toen hij het bruidspaar zag, onmiddellijk op hen afging en hen geluk wenste. Stralend namen de jonge mensen deze onverwach te felicitatie in ontvangst. De zittingsduur Ofschoon de in september a.s. te beginnen vierde zitting van het hui dige Tweede Vaticaanse Concilie, ook door Paus Paulus zelf, reeds als slotzitting is aangediend, zijn de me. ningen in Rome over het te ver wachten verloop ervan nog zeer ver deeld, aldus dr. Alting von Geusau, de leider van het DO-C op de Utrecht se persconferentie. Sommigen ver wachten zelfs dat, na een verdaging rond Kerstmis dit jaar, er nog een „tweede deel" van de vierde zitting in het voorjaar van 1966 nodig zal zijn. Wat de verwachte hervorming van de curie betreft menen velen, dat de definitieve hervormingen pas na de laatste conciliezitting tot uit voering zullen komen. Hoe precies de relaties tussen de curie (als centraal primatiaal be stuursorgaan) en de post-conciliaire commissies (als collegiale en univer sele bestuursorganen) zullen zijn, is nog niet geheel duidelijk. Men krijgt steeds meer de indruk, dat deze twee elementen in elkaar opgenomen zul len worden. De benoeming van pater Bugnini tot secretaris van de riten- congregatie zou in deze richting wij zen. Ook de plannen voor hervorming van de propaganda fide (congregatie voor 'de verbreiding van het geloof) schijnen dit te suggereren. Pijnlijke ervaringen met een eerste proeve van een dubbel systeem betreffende de liturgie zouden hieraan niet ge heel vreemd zijn. In de nieuwe post-conciliaire be stuurslichamen zouden dan de „con cilia directiva", samengesteld uit bisschoppen, deskundigen en belang hebbenden van over de gehele we reld, worden ingebouwd in de be trokken Romeinse congregatie. Naast die congregaties zorgen dan de „secretariaten" voor een institu tionalisering van de dialoog, resp. met de medechristenen (secretariaat ter bevordering van de eenheid), de wereldgodsdiensten (secretariaat voor de wereldgodsdiensten) en de niet-gelovige wereld (secretariaat voor de „niet-gelovigen"). Kontakt niet-gelovigen Het secretariaat voor de niet-gelo vigen onder leiding van kardinaal Koenig van Wenen, met als secre taris de Salesiaan en marxismespe- cialist pater Miano, is inmiddels be zig alle topspecialisten op het gebied van dialoog met marxisme, humanis me en atheïsme aan te trekken. Mo gelijk zou dit secretariaat zich voor lopig in Wenen .gaan vestigen. Men krijgt uit dit alles wel de indruk, aldus dr. Von Geusau, dat de nieuwe structuur van het na-con ciliaire bestuursbestel in de praktijk een veel collegialer aspekt zal krij gen dan. in de laatste weken van de derde sessie was voorzien. Of hiernaast nog een senaat van bisschoppen zal worden gevormd uit vertegenwoordigers gekozen door de bisschoppenconferenties, is moeilijk te voorspellen. Voorstellen daartoe blijven evenwel binnenkomen. Het gemengde huwelijk Wat betreft het aparte schema over het huwelijk niet te verwarren met reeds genoemd hoofdstuk over „waardigheid van huwelijk en ge zin" in schema 13 merkte dr. Von Geusau op, dat Paus Paulus zelf bijzonder voorstander zou zijn van een opener houding tegenover het gemengde huwelijk. Dit schema, krachtens stemming van 18 novem ber j.L aan de Paus overgedragen, zou eventueel als „motu proprio" gepubliceerd worden maar voordien zou het ter consultatie aan de bis schoppen worden voorgelegd. Er zou sprake zijn van de mogelijkheid van verzachting in de kwestie van de „cautiones", de tot nog toe van beide partijen gevraagde belofte tot katho lieke opvoeding van de kinderen, niet in de zin van opheffing maar van meer aanpassing aan de gege ven situatie. Mgr. Van Dodewaard merkte ten aanzien hiervan op dat opheffing van de cautiones in het bijzonder op te genstand van Amerikaanse zijde zou stuiten. Verder is de mogelijkheid geopperd van huwelijksinzegening in bijzondere gevallen door een protes tantse bedienaar en ook is er een suggestie gedaan om in bepaalde ge vallen op machtiging van de bisschop genoegen te nemen met alleen trou wen voor de burgerlijke stand. De geboorte-regeling Over het verhandelde in de pause lijke commissie voor het probleem van de geboorteregeling dat buiten de competentie van de andere con cilie-instanties is gehouden, is nog steeds de grootste geheimhouding be tracht. Wel is achtéraf bekend ge worden dat- deze commissie sinds haar oprichting op 25 juni 1964 vier maal vergaderd heeft, laatstelijk in maart/april j.l. De commissie be staande uit 50 leden, gespecialiseerd op medisch, psychologisch, demogra fisch, economisch en chemisch ter rein, heeft hard gewerkt. Gedurende de eerste vergaderingen leken zich drie groepen af te tekenen: zij die tegen iedere vorm van contraceptie zijn (dit zou nu toch nog maar een heel kleine groep zijn), zij die tegen mechanische contraceptie zijn doch openstaan ten opzichte van chemi sche middelen welke als tijdelijk steriliserend worden beschouwd en zij die geloven dat het gehele begrip van contraoeptie in de zin van „ver antwoord ouderschap" moet worden aanvaard, wat nu weer niet wil zeg gen dat „alles mag". Een hoofdpro bleem blijft, het behouden van con tinuïteit in de leer van de Kerk van af „Casti Conubii" en de toespraak van Pius de Twaalde voor de vroed vrouwen in 1947. Verder is door me dische en chemische specialisten ge wezen op het gevaar dat de Kerk loopt zich te compromitteren met een uitspraak over een nieuw en in ontwikkeling zijnd produkt. In Rome is de opvatting overheer. send dat de Paus snelle en moedige beslissingen wenst. Andere punten Behalve schema 13 en dait over de godsdienstvrijheid zullen nog in vol ledige behandeling komen een geheel herschreven schema over de missiën en dat nu een theologische fundering heeft gekregen en beter is aangepast bij het tweede hoofdstuk van de con stitutie over de Kerk en het reeds zwaar gekritiseerde en nu herschre ven schema over het lekenapostolaat waarbij de kwestie van de rol van de „Katholieke actie" waarschijnlijk nog wel een knelpunt zal blijven. Voor de herziening van het schema over de religieuzen heeft men veel oversten van orden en congregaties geraadpleegd. Het schema over de seminaries en de katholieke scholen schijnen nogal in der haast en slechts accidenteel gewijzigd te zijn, aldus dr. Alting von Geusau. In Saint Tropez aa>n de Franse Rdvièra heeft gistermorgen een 52- jarige vrouw in een vlaag van ver- stamds verb ij storing haar 16-jarige zoon in zijn slaap met een karabijn dioodigeschoten. TELEFONISTE GREEP IN. Met veel materieel en nog meer geluid rukte de Bredase politie gis termiddag uit op het alarmsein: „Roofoverval". De telefoniste van het ziekenfonds OZ aan de Ginne- kenweg had het politieapparaat ln beweging gebracht, nadat zij in de kamer van haar directeur een zwaar gestommel had waargenomen, waar bij zij kreten opving welke haar direct naar de telefoon deden grijpen. In werkelijkheid was er in de kamer een meningsverschil gaande tussen dr. B. uit Baarle-Nassau en de diretceur van het ziekenfonds over de hoogte van een declaratie. Geen der bedde heren wilde blijkbaar toegeven en dat had enig „gedruis" veroorzaakt. („TeL") BOND NEDERLANDSE MILITAIRE OORLOGSSLACHTOFFERS Burgemeester W. Thomassen van Rotterdam, heeft gistermiddag ten stadhuize een deputatie ontvangen van de bond van Nederlandse Mili taire Oorlogsslachtoffers, die vandaag in de Maasstad een groots jubileum congres houdt. De bond bestaat n.l. 20 jaar. Aan dat congres zullen 36Ü0 mensen deelnemen. H.M. de Konin gin zal er een gedeelte van bijwonen en minister De Jong, van defensie, zal het congres toespreken. Na afloop van de ontvangst ten stadhuize, begaf de deputatie zich naar het mariniersmonument op het Oostplein, waar een krans werd ge legd. BUREAU VOOR STICHTING HANDENARBEID De stichting Bureau voor Handen arbeid, waarin sinds enige jaren de Nederlandse Vereniging van Handen arbeid en de stichting Werkgemeen schap Vernieuwing van Handenar beid samenwerken, heeft gistermid dag in Utrecht een eigen bureau in gebruik genomen. De heer J. Peters, die namens de Vereniging voor Handenarbeid sprak, lanceerde de gedachte de gebouwen van de Raden van Arbeid in de toe komst te gebruiken voor de huisves ting van Raden voor de Vrije Tijd "nu het zegeltjes plakken toch voor bij is". Ontplooiing van de zelfwerk zaamheid noemde hij het probleem van de toekomst. Maandag a.s. zal de eerste paal ge slagen worden voor het nieuwe te zijner tijd 500 bedden tellende „Cla- ra-ziekenhuis" in Rotterdam. Daar mee krijgt Rotterdam aan de linker Maasoever een zeer modern katho liek ziekenhuis, dat is aangepast aan de snelle bevolkingsaanwas in 't zui delijke stadsdeel. Het wordt een al gemeen ziekenhuis, waaraan later ook een psychiatrische afdeling za! worden toegevoegd. Men hoopt eind 1969 met de bouw en inrichting ge reed te zijn. rn 1949 ontstond dringende behoef te aan een kraaminrichting. Uit die kraaminrichting, ondergebracht in 'n villa, groeide in nog geen tien jaar een algemeen ziekenhuis, dat nu, on danks het feit, dat er ruimte is voor sijna 400 patiënten, nog veel te klein is. Het nieuwe Clara-ziekenhuis wordt net vierde grote ziekenhuis in Rot terdam-Zuid.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 5