DE FAAM EIS VAN DRIE MAANDEN VOOR FATAAL SCHOT VAN HOOFDAGENT Betaal bij ons met uw oude camera een deel van uw nieuwe. Hij is f7.50, f 10.- of f 15.- waard! IJmuiden in spanning OOK ZIJ IS BLIJ Hij draagt het natuurlijk en kijkt U zelf maar hoe geweldig heit staat, hoe korrekt het zit. Maar zij loopt er naast. Heel trots. Trots op meneer in zijn nieuwe kostuum van zuiver scheerwol, in gemeleend grijs, met modieuze naaldstreep. Beiden zijn uiterst tevreden over de prijs. HOOGSTRAAT LEIDEN FOTOREPORTAGE- BEDRIJF FOTOHAND EL f' N. v. d. Horst Doezastraat 22-24 Tel. 01710-24702 b.g.g. 23098 Mr. Hengst concludeerde dat zijn cliënt niet schuldig is aan dood door schuld of opzet. Hij vroeg de recht bank die uiterste clementie te be trachten en deze man aan het einde van zijn loopbaan om deze ongeluk kige samenloop van omstandigheden geen vrijheidsstraf meer op te leggen. Vonnis van de rechtbank op 20 mei. Prins Bernhard, prins Albert van België en prins Karei van Luxemburg, gefotografeerd tijdens de Benelux- lunch, welke gisteren in Brussel is gegeven. Onderwerp van het gesprek: het vlaggetje op de tafel. (Advertentie). Een zeer trotse grootvader bewondert zijn kleinzoon: Koning Olaf V van Noorwegen vergeet even de staats zorgen, als hij zich naar zijn kleinzoon Alexander over buigt. De baby, die gisteren in de kapel van het kasteel Holmenkollen in Oslo werd gedoopt, ligt hier in de armen van zijn aT even trotse moeder, Prinses Astrid van Noorwegen (mevrouw Ferner). Een hond jankte net so lang aan de Seine-oever bij Parijs tot een reddingsploeg de juiste plaats had gevonden, waar zijn baas met een auto te water was geraakt. Het was bekend, dat er een auto in de rivier was gereden, doch men wist niet precies waar. Het dier bleef echter zo stokstijf op een bepaalde plek de aandacht trekken, dat kikvorsmensen een duik namen. De wagen werd onmiddellijk gevonden en door de brandweer omhoog ge bracht. Helaas waa de baaa van de trouwe hond overleden. Rond de Haringhaven van IJmui den heerst spanning. Een vissersboot heeft daar een mijn aangevoerd die, bij een poging tot demontage van de schokbuis, eventueel na vijf se conden kan ontploffen. De mijnen- dienst van de Marine puzzelt nu hoe men het gevaarlijke ding onschade lijk kan maken. De mijn, een Duitse, zogenaamde GD-mijn, heeft twee functies, na melijk ook één als bom. Als mijn werkt het ding niet meer, omdat men er de aanvuurlading en de de tonator uit heeft weten te verwij deren. Voor de bomfunctie zit er echter nog een schokbuis in die in werking wordt gesteld door een tijd- mechaniek dat twintig seconden ioopt. Van de twintig zijn er echter al vijftien afgelopen en men vreest, dat het klokje opnieuw gaat tikken als men probeert de schokbuis te verwijderen. Dan breekt na vijf se- sonden de schokbuis en gaan 400 kilo TNT de lucht in. De IJmuidense haringhaven is uiteraard afgezet. In het ziekenhuis Ziekenzorg te Enschede is gisteren overleden de 4- jaiige' Arno Kremer. De kleuter wandelde dinsdag mete en 7-jarig meisje op het trottoir, toen een auto, die werd aangereden door een andere wagen, het trottoir opschoot en de kinderen omver reed. De jon gen liep een schedelbasisafractuur op en het meisje brak beide benen op een aantal plaatsen. Donderdagavond is in een van de grote hotels in Straats burg de bevrijding van ons land herdacht met een recep tie, gegeven door de Nederlandse delegatie in de Assem blee van de raad van Europa. Er waren veel Nederlandse bloemen en de sfeer werd verhoogd door de aanwezigheid van de kaasmeisjes, die met hun hartige hapjes gretig aftrek vonden bij de aanwezige gasten. Voor de rechtbank te Den Bosch heeft donderdag de 51-jarige hoofd agent van politie H. B. uit Boxtel terecht gestaan uit wiens dienst- Ëistool in de nacht van 14 op 15 december jl. het noodlottige schot i afgegaan, dat aan de landbouwer Arn. Olieslagers te Esch het leven heeft gekost. Deze hielp toen zijn buurman Koen Voorboom, die vergunning had om met gebruik van de tractor op schadelijk wild te jagen. De officier van justitie, mr. Bruigom, heeft, nadat de behandeling van de zaak de gehele dag in beslag heeft genomen, tegen verdachte drie maanden hechtenis geëist wegens het feit dat hij door in de richting van de tractor te schieten schuldig was aan de dood van de bestuurder. KNAL tractor op korte afstand genaderd waren zijn de mannen uiteengegaan om deze zowel van voren als van Verdachte was toevallig bij de achteren te kunnen naderen. Ver jachtopziener Schuurmans te Esch dachte is met zijn pistool in de hand op bezoek, toen men buiten een knal naar de voorzijde van de tractor ge hoorde. Samen met de zoon van de rend. jachtopziener B. Schuurmans is hij Toen is hij volgens zijn verklarin- op onderzoek uitgegaan. Toen zij de gen gestruikeld en is het noodlottige schot afgegaan. Hert bleek achteraf, dat hij de bedde mannen op die trac tor goed kende en dat er tussen hen nooit een vete heeft bestaan. Uit het getuigenverhoor is geble ken, dat noch verdachte, noch de jachtopzieners in deze streek, noch de mannen van de jaohtbrigade van de rijkspolitie ervan in kennis waren gesteld, dart kort tevoren onder meer aan Voorboom een vergunning was uitgereikt voor jacht op schadelijk wild met de tractor. Het vermoeden van stroperij was dus niet geheel ongegrond. been, waardoor hij kort na het onge val ongeschikt is verklaard voor de politiedienst. Deze ziekte moet bij de superieuren bekend zijn geweest, doch er zijn noodt maatregelen voor overplaatsing naar een andere tak van dienst genomen. De officier van Justitie zei daarop dat verdachte zelf wijzer had moeten zijn en deze over plaatsing had moeten aanvragen. Verdachte was echter zo zeer aan de velddienst gehecht, dat hij geen an der werk wilde aannemen. NIET ZIEN VALLEN ONBEKEND PISTOOL Bovendien bleek, dat verdachte evenals tal van andere politiemannen in het bezit was gesteld van een Ba- retta-pistool. De werking daarvan was hen nooit grondig verklaard, ter wijl de gebruiksaanwijzing in het Frans en Italiaans gesteld, en voor hem onleesbaar was. Eerst na het ongeval is hem gebleken dat het wa pen op veilig gesteld kon worden. Koen Voorboom verklaarde ter zit ting, dat hij de beide mannen in het licht van de lampen had gezien, doch dat hij de politieman niet heeft zien vallen. De getuige F. Mulders, ge- rechtsdeskundige van de rijkspolitie, is in zijn onderzoek tot de conclusie gekomen dat het schot op een hoogte tussen 1.10 en 1.50 m moet zijn afge vuurd. Er zijn geen aanwijzingen ge vonden, die op het struikelen van B. kunnen wijzen. Het is niet uitgeslo ten, maar blijft onwaarschijnlijk. Verder bleek uit het pleidooi van de raadsman, mr. Hengst, dat ver dachte reedis lange tijd lijdende is aam een ernstige ziekte in het linker- Mr. Bruigom betoogde in zijn re quisitoir, dat hoewel alles sterk wijst op een geiüoht schot, er geen opzet bewezen kan worden. Dat het schot bij toeval zio noodlottig terecht is ge komen, lijkt haast onmogelijk, maar anderzijds was er geen enkel motief en lijkt het ook na de enkele glaasjes bier, die verdachte en de heer Schuurmans thuis gedronken hadden, onwaarsohijnlij k dat hier sprake van een grap geweest zou zijn om de mannen te doen schrikken. Het wa pen was bij hem niet in veilige han den omdat hij vooral in het zware jachtveld moeilijk ter been was.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 9