HOOFDSCHOTEL? VLEES! E3 Dode en gewonden te Alphen aan den Rijn VISIE OP TELEVISIE Leidse Bioscopen stelde kiikers Examen doen? MAANDAG 3 MEI 1965 DE LEIDSE COURANT 30-jarige chauffeur door eigen wagen overreden Op de Steekterwesr te Alphen aan den Rijn is zondagavond een per sonenauto met vijf inzittenden, en kele malen over de kop geslagen, toen de bestuurder, de 30-iarie:e on gehuwde metaalbewerker G. Rilswiik uit Alblasserdam, getracht heeft zijn auto, die in de berm was geraakt, weer op de rijbaan te krijgen. De bestuurder is hierbij door een der voorportieren uit de wagen geslin gerd en door zijn eigen auto over reden. Hii liep dermate ernstige ver wondingen op. dat hij tiidens het transport naar het ziekenhuis is over leden. Ook de andere inzittenden liepen verwondingen op. Van hen was het ergste era*n toe de 70-jarige heer L. W. uit Rotterdam. Hij werd tijdens de duikelingen van de auto met portier en al uit de wagen ge slingerd en ernstig aan het hoofd gewond.^ Hij is ontnomen in het Academisch Ziekenhuis te Leiden. KETTINGBOTSING De enorme verkeersdrukte, die zich zondag op vrijwel alle belang rijke wegen in Nederland demon streerde, heeft op de Steekterweg haar tol geëist, zij het in materiële betekenis. Een lange reeks auto's reed over genoemde straatweg in de richting Utrecht. Omstreeks 17.30 uur pas seerde een Duitse wagen de hefbrug nabij Gouwsluis. Vlak voor de daar liggende ingewikkelde rotonde stop te de bestuurder van deze wagen, waarschijnlijk om zich nader te oriënteren. De achter hem rijdende automobilist kon zijn wagen net op tijd tot stilstand brengen, maar de volgende zes automobilisten, die al len vrij kort achter elkaar reden, slaagden hierin niet. Het gevolg was dat de ene auto de andere een flinke duw gaf en tenslotte alle wagens VTij ernstige schade kregen. De ket tingbotsing bleef bij materiële scha de, maar de politie had er veel werk door gekregen: de verkeersopstop ping te ontwarren en de nodige pro cessen-verbaal voor te bereiden. BOKKESPRONGEN De heer G. J. v. V., afkomstig uit Renkum heeft wel bijzonder vreem de capriolen met zijn auto gemaakt, toen hij zondagmiddag, komende uit de richting Bodegraven, rijdende over de Prins Hendrikstraat, links het Hazeveld in wilde rijden. Toen hij de bocht nam, begon zijn wagen te slippen: hij verloor de macht over het stuur; de auto schoot het gazon van het gemeentelijk park in, links van de rechtse inrijbaan, schoot ver: volgens weer naar rechts, reed over het fietspad het trottoir op, verniel de een tuinmuur voor het perceel Hazeveld 8 en kwam tenslotte in de tuin tot stilstand. De auto toonde daarna wel heel duidelijk de sporen van de botsing. De bestuurder kwam er met de schrik vanaf,.al had hij dan ook nog enkele lichte verwon dingen opgelopen. Dodelijk ongeluk veroorzaakt onder invloed van drank Vrijdagavond is de 22-jarige mevr. Veuger-van Goor uit Hollandsche Veld om het leven gekomen, toen ze werd aangereden door een personen auto, waarin twee jongelui zaten die Koninginnedag hadden gevierd in Hoogeveen en onder invloed van ster ke drank verkeerden. Geen van bei den heeft een rijbewijs. De ene, K. uit Coevorden, nam na het ongeluk de vlucht en is zaterdagmorgen door de gemeentepolitie van Coevorden gearresteerd. De andere, eigenaar van de wagen, S. uit Hoogeveen, is in Hoogeveen Ingesloten. Het is nog niet bekend wie de wagen heeft be stuurd. Het slachtoffer was met haar man ook naar Hoogeveen geweest. Ze stonden aan de kant van de weg de brommer te repareren toen de wa gen op hen inreed. Mevrouw Veuger werd veertig meter weggeslingerd. Haar man is met enkele frakturen in het ziekenhuis te Hoogeveen opge nomen. Zijn toestand is niet levens gevaarlijk. DADER GRONINGSE STEEKPARTIJ AANGEHOUDEN De voortvluchtige dader van de steekpartij die zich vrijdagavond in een oension aan de Oudeweg te Gro ningen heeft voorgedaan, de 36- jarige losarbeider C. H. B. geboren te Paramaribo, is zaterdagavond om half acht aangehouden op het Here wegviaduct in de stad Groningen. Hij liet zich in een taxi vervoeren. De taxi werd door twee agenten van de verkeerspolitie aangehouden. De politie had een tip gekregen dat de verdachte uit een café aan het Damsiterdiiep in een taxi was ver trokken. De man ging rustig mee naar het hoofdbureau, waar hij werd ingesloten, verdacht van poging tot doodslag c.q. zware mishandeling, Het slachtoffer, de 26-jarige drukker J. J. Huisman, werd zoals gemeld aan het gezicht gewond. Zijn toestand viel nogal mee. Hij kon na behande ling terugkeren naar zijn woning. SPIKE JONES OVERLEDEN Spike Jones, leider van het orkest, dat bekend werd om de komische geluidseffecten die het produceerde, is zaterdag in zijn woning in Los An geles overleden. Spike Jones werd 53 jaar. Jones, wiens ware naam Lindley Armstrong Jones is vormde zijn be kende „City Slicker"-band in het be gin van de jaren veertig. De dol dwaze arrangementen, de schreeu wende uitrusting van de orkestleden en de wilde geluiden maakten zijn band tot een unicum. De films in de week van 29 april tot 5 mei zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Fanfare (alle leeft.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag, Koninginnedag en 5 mei: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: De gele Rolls-Royce (14 jr) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag, Koninginnedag en 5 mei: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: John Goldfarb komt terug (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag, Koninginnedag en 5 mei: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Koningin Christina (alle leeft.) Dagelijks: 2.30, 7.Ö0 en 9.15 uur. Zondag, Koninginnedag en 5 mei: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Goldfinger (18 jr.) (geprolongeerd) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag, Koninginnedag en 5 mei: 2.15, 4.30, 7.00 en 9 15 uur. Rex: Robin Hood der wilde zeeën (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7,15 en 9.15 uur EARLY BIRD" NIET TELEUR Naar schatting 300 miljoen men sen hebben sristeravond onsreveer een uur gekeken naar een direct televisie programma, dat via de telecommuni- catiesatelliet ..Early Bird" (..Vroesre vo^el") van Eurnna naar de V.S. en omgekeerd werd niteezonden. De beelden waren van uitstekende kwa liteit. vooral die welke in de V.S. werden ontvangen. Alle televisie stations in de V.S. zonden het pro gramma uit. Amerika beeon het voornaamste programma-onderdeel met nieuws en filmbeelden van de gebeurtenissen in de Dominicaanse ReDubÜek. Direc te opnamen toond entanks en een ziekenauto in de hoofdstad, San Di- mingo. Verder zag en hoorde men onder meer Paus Paulus. die opriep tot vrede, de negerleider Martin Lu ther King, die zich uitsprak voor samenwerking tussende rassen, beel den van de Indische troepen in ge- vech'soosities in bet woestijngebied van de provincie Koetsj, Mexicaanse dansers, een in Texas uitgevoerde hartoperatie en opnamen van Snanje. Italië en andere Europese landen. Tot dusver waren via ..Early Bird" proefbeelden uitgezonden. Zoals be kend hebben Europeanen en Ameri kanen al eerder directe televisie uitzendingen gevolgd via „Telstar" en „Relay". In tegenstelling tot deze laatste satellieten hangt „Vroege vo gel" op een vast. punt boven de aarde doordat haar omwentelingssnelheid even groot is als die van onze pla neet. „Early Bird" is de eerste com merciële telecommunicatiesatelliet. Mijnhardt's Zenuwtabletten (Advertentie) Vliegtuigbeurs wordt jaarlijks evenement De Dutch Aerofair Eelde, de eerste jaarmarkt van privé- en zaken vlieg tuigen in ons land, die in de afgelo pen dagen op de luchthaven Eelde is gehouden op initiatief van de N.V. Luchthaven Eelde en van de Konink lijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart, is zodanig geslaagd, dat besloten is van deze jaarmarkt een jaarlijks evenement te maken. Er zijn 5500 bezoekers geweest. Velen kwamen er per privé- of sport- vliegtuig, want er landden 140 toe stellen uit België, Frankrijk en Duits land. De 5000ste bezoeker was de heer Bosker uit Winschoten, die met zijn echtgenote een rondvlucht kreeg aangeboden. Sophia Loren niet geknipt voor heiligenrol Moeder Ursula, president van de katholieke faculteit Cabfini te Phila delphia, heeft schriftelijk scherp ge protesteerd bij de filmmaatschappij Metro-Goldwyn-Mayer tegen het kie zen van Sophia Loren voor het ver tolken van de persoon van de H. Francöise Xavier Cabrini, stichtster van de orde der Missionarissen van het Heilig Hart, in een film die de maatschappij over deze eerste Ame rikaanse heilige gaat vervaardigen. Moeder Ursula herinnert aan de beschuldiging van bigamie door de Italiaanse justitie tegen de filmmaker Carlo Ponti, echtgenoot van Sophia Loren. „Zij (Loren) Is misschien een uit stekende actrice, maar zij heeft niet het type en het uiterlijk voorkomen (van de heilige) Dit is de slechts mogelijke keuze voor het vertolken van eèn heilige vrouw", aldus de brief. SCHEEPSBERICHTEN Alamak 29 dw Key West nr New York Alcor 29 560 no Ascension n L. Paimas Algorab 29 te Antwerpen Alkes 29 110 no Massawa nr Genua Alnitak 30 te Santos Aludra pass. 29 Kp Verdische Edl. nr Rio de Janeiro Aroa 29 400 zoto Towmsvilile n Singap. Bovenkerk 29 75 o Valencia nr Amtw. Castor 30 v Izmir nr Bremen Colytto 29 630 w Fastnet nr Toledo Garoet 28 te Colombo Jagersfontein 29 te East London Japara 29 v Antwerpen nr Rotterdam Kemnemerland 27 te Amsterdam Rloosterdijk 29 600 zzo Kp Race nr Miami Kopionella 29 vn Bullenbaaa .nr Pta Cardon Koratia 29 vn Mirt nr Suez Korendijk 29 500 n Azoren nr Aiitw. Korenia 27 te Fredericia Loppersum 29 v Houst. n Brownsville Maasdam 29 te Montreal Mainlloyd 28 200 zw Landsend nr Cristobal Medon 29 te Willemstad Memnon pass 29 Vldss. nr. Amsterdam Merwelloyd 29 te Massawa Montferland 28 te Buena Ventura Musilloyd 30 te Djibouti verw. Overijsel 30 "te Manilla verw. Rotterdam 29 160 w Landsend nr New York Sarpedon p. 28 Str. Yucatan n Aruba Scheldelloyd verm 30 v Bangkok nr Singapore Sirrah 28 300 no Kp Hatteras nr Amuaybay Telamon 30 v Savannah n Charleston Togokust p. 29 Vlasöingen nr A'dam Ulysses 29 te Georgetown Wonosobo 29 2000 wzw Christmas Eilanden nr Aden Wonosari verm 30 v Beira nr Dar es Salaam Kleine vaart Aerdenhout 30 v Brunsbutel/Asa Eerbeek p. 28 Brunsbüttel nr Mam- tyluoto Nushaba 29 te Delaware River verw. Primus 29 te Liverpool Thea 29 v Londen nr Antwerpen, passeert 30 Vlissingen. Vreemde vaart Aurelia 25 v Adelaide nr Fremantle Regenstein 24 te Sydney Prins bij lunch MWO-ridders te Amsterdam Prins Bemhard heeft zaterdagmid dag bij het nationaal monument op de Dam in de hoofdstad, namens de grootmeester der Militaire Willems orde, koningin Juliana, een krans ge legd. Daarna legden de voorzitters van de Vereniging van Officieren Rid ders MWO en de Kon. Bond van Rid ders MWO, commandeur J. F. V. Duim en de heer J. de Landgraaf, een krans aan de voet van de pyloon. Bij het monument stond een ere wacht van marine en landmacht. De Kon. Militaire Kapel verzorgde de muzikale omlijsting van deze plech tigheid, die gehouden werd in het kader van de viering van het 150- jarig bestaan van de MWO. De prins zat daarna aan bij de lunch van de Vereniging Fonds Ridderdagen met een grote groep ridders MWO in Krasnapolsky. Voorts zaten aan de voorzitter van de Eerste Kamer, mr. Jonkman, de minister van buitenland se zaken, mr. Luns, generaal-majoor Lagerwerff namens de minister van defensie en de voorzitter van het ka pittel van de MWO, luit-generaal- vlieger Schaper. Tot de aanwezigen behoorden tevens de commissaris der koningin in Noord-Holland, mr. Kra nenburg, de burgemeester van Am sterdam, mr. Van Hall en de enige vrouwelijke ridder MWO, mevrouw Van Weel-Gemmeke. Allerlei amusement Als we uit het lange weekend al lerlei op de t.v. gebrachte amuse ment samenvatten, blijven slechts enkele hoogtepunten ter vermelding over. Dat was zondagavond in een nieuwe aflevering van „Kijkt U ook vanavond?", met Willy Walden en Piet Muyselaar als hoofdpersonen. Deze uitzending was niet „life", want ze was reeds woensdag 31 maart in Carré op celluloid vastgelegd. Onder meer Donald Jones, Sleeswijks zoon René van Vooren en Aase Rasmus sen, echtgenote van Walden, waren' de aangename secondanten. Ook nu lag het accent op enkele sketches van Walden en Muyselaar; we noe men „Kwestie van wilskracht", „Het afspraakje" en de compagnie van die met wagon lits. Een en ander gai dit kostelijk tweetal alle gelegen heid tot als gewoonlijk grappige ont plooiing. De omringende show was van de bekende makelij. De jongste, voorlopig laatste show van Rudi Carrell bracht de verras sing van een samenzijn met een uit alleen maar dames samengestelde Tweede Kamer. De 77-jarige Heintje Davids was presidente en verder was er een keur van vrouwelijke t.v.-top- Sers in dit schertsparlement. De po- .tiek werd in de show betrokken, maar daar zullen de meekijkende Vlamingen wel niet veel aan hebben gehad. Overigens konden zij wél hun ogen uitkijken aan de modeshow rondom de geïmproviseerde „verkie zing" van Miss Holland. Rudi bracht enkele vroeger gezongen liedjes en introduceerde Barend de Beer, die de baszanger Jan Duiveman bleek te zijn. We weten dus nu, wié 's avonds de kinderen met diepe stem „welte rusten" wenst. Op de zender N2 ver schenen andere t.v. bekenden, ondei aanvoering van Aart Brouwer, welke laatste het amusement intussen heeft verwisseld voor een zakelijk baantje. In een programma over de zee werd van alles overhoop gehaald, alles ver liep in het Engels en alles had een musical vorm. Terug op NI hebben we opnieuw genoten van het sterke individuele spel van prominente to neelspelers in het stuk van „de twaalf gezworenen", dat ons al zeven jaar eerder boeide, toen het in de schouw burg werd vertoond. Koninginnever jaardag bracht het gebruikelijke tuinfeest op Soestdijk, ook nu een hartverwarmend kijkspel, maai- zonder bepaalde hoogtepunten. Het viel op, dat zo weinig gesprek jes voor de camera werden gevoerd. Het avondamusement bewoog zich rond 1909, het jaar waarin de konin gin werd geboren. De liedjes, die toen gangbaar waren, werden nu ge zongen door de jonge generatie. Het was alles goed bedoeld, maar veel uitbundigheid kwam er niet bepaald aan te pas. Uitbundigheid consta teerden we wel in de uitzending „Een tegen allen" in Hoorn. Op het nip pertje won de stad van J. P. Coen en kreeg aldus de prijs van duizend gul den. Maar zou dat gelukt zijn, wan neer niet Zierikzee edelmoedig had meegeholpen het gewicht van drie ministers in geld binnen drie kwar tier bijeen te brengen? Zo punctueel alles in Oirschot was verlopen, zo rommelig deed het samenzijn in Hoorn aan. Voor een apotheose was kennelijk geen tijd meer. Komende uitzendingen De speelfilm van deze avond heet „Aan de justitie ontkomen", met Ann Tod in de hoofdrol. Tevoren biedt de NTS iets over Lippizaner paarden en over de gouden roos van Mon- treux. Op N2 brengen NTS en Vara een paar uur vertier. Dinsdag gaat de laatste aflevering van de docu mentaire over de bezetting, deze LEIDSCHE BOND VAN HUIS- EN GRONDEIGENAREN BESTAAT 70 JAAR Op 1 mei herdacht de Leidsche Bond van Huis- en Grondeigenaren voor Leiden en Omstreken zijn 70-jarig bestaan. Zeventig jaren lang heeft deze bond gewerkt tot heil van de verhuurders doch ook van de huurders. Laatst genoemden immers worden door de bemoeiingen van de bond tegen zich zelf beschermd door gunstige financiële regelingen bij betalingsmoeilijk heden. Vanaf de oprichting tot 1946 heeft de bond de naam gedragen van Verhnurdersbond voor Leiden en Omstreken. Aangezien er altijd nog men sen waren, die meenden dat zij hij deze bond aan het goede adres waren om wagens, fietsen en auto's te huren is in 1946 de naam veranderd in Leidsche Bond van Huis- en Grondeigenaren voor Leiden en Omstreken. Vanaf de oprichting was men ge vestigd in een primitief huis aan de Hooglandse Kerkgracht 40. In 1935 werd aangekocht het ge bouw Oude Vest 11A dat eerst ver bouwd moest worden alvorens het doelmatig in gebruik kon worden ge nomen, en waarvan het kantoor na derhand in 1955 werd gerestaureerd. Po9thume hulde verdienen de be stuursleden J. van der Steen (35 jaar bestuurslid), H. D. van Weizen Sr. (35 jaar bestuurslid, waarvan Delftenaar van moordpoging te TiHuirv verdoekt De Tilburgse recherche heeft de 41- jarige opperman J. de W. uit Delft aangehouden en opgesloten omdat zij hem verdenkt van poging tot dood- Slag op de 23-jarige mevrouw G. de KokVan der Ven, woensdag j.l. in haar woning aan de Veemarkt te Tilburg gepleegd. Een ploeg van 15 rechercheurs heeft zich sinds woensdag onafgebro ken met het onderzoek bezig gehou den ondei leiding van hoofdinspec teur der recherche M. H. Palmne. De rechercheurs zijn overgegaan tot buurtonderzoek en het winnen van inlichtingen bij familie en vrienden van het slachtoffer dat met ingesla gen schedel nog steeds in kritieke toestand in het ziekenhuis ligt. Een spoor wees naar De W. in Delft die vroeger in Tilburg heeft ge woond en die woensdag in zijn oude woonplaats was gesignaleerd. Terwijl de Tilburgse politie zich in Delft ge reed maakte de man zaterdagmiddag aaii te houden, kwam tegelijkertijd een zeer duidelijke aanwijzing van het slachtoffer zelf. Tjjdens een ogenblik van helderheid in haar toestand van bewusteloosheid noemde zij de naam van De W. uit Delft als de dader. Dit was mede aanleiding de man aan te houden, naar Tilburg over te brengen en daar op te sluiten. De W. is een oude bekende van de politie. Hij is in 1952 tot langdurige straf vèroordeeld wegens de hem ten laste gelegde moord op de jeugdige Liesje van Breda uit Bieshoutakker Het stoffelijk overschot van dat meis je werd op 31 maart 1952 langs het Wilhelminakanaal gevonden. De W. is het vorig jaar vrijgekomen. Als motief voor de poging tot dood slag op. mevrouw De Kok wordt roof aangenomen; een beurs met 100.— is n.1. vertnist. vele jaren voorzitter), J. Zitman (35 jaar bestuurslid, waarvan vele jaren voorzitter) en B. J. Huurman (25 jaar bestuurslid, waarvan 10 jaar voorzit ter. Het huidige bestuur wordt gevormd door de heren: J. van Iterson, voorzit ter sinds 1956, P. C. A. ten Broek, se cretaris sinds 1942, B. Bakels, pen ningmeester, L. G. J. Alkemade, O. Th. J. Bik, J. A. Eichhorn, H. Ver beek en L. Zitman. De bond is aangesloten bij de Ne- deriandsohe Bond van Huis- en Grondeigenaren te 's-Gravenhage, en telt thans 900 leden met 9200 inge- ingesohreven woningen. Door een gedetailleerd administra tief systeem, waarvan de basis reeds bij de oprichting van de bond werd gelegd, wordt voorkomen dat een lid een woning verhuurt aan een as pirant-huurder die zijn verplichtin gen ten opzichte van andere leden niet is nagekomen, welk systeem nog door geen andere huiseigenarenver- eniging in den lande kon toegepast worden! Huurders, die ongeregeld betalen en huurschuld hebben, worden ver plicht hun huurpenningen ten bonds- kantore te voldoen. Jaarlijks wordt circa ƒ23000.op deze wijze be taald. ADVIEZEN Met huurders, die in moeilijkheden zitten, wordt een regeling getroffen waarbij herhaaldelijk nauw kontakt wordt onderhouden met de Dienst van Soviale Zaken, diverse kerke lijke sociale instellingen en ver schillende werkgevers. Tegen volkomen onwillige huur ders wordt geprocedeerd om tot ont ruiming en betaling van het achter stallige te geraken. In dergelijke pro cedures wordt reglementair door de bond 2/3 der gerechtskosten, welke kosten thans zeer zeker niet zijn te onderschatten, vergoed. Aan de leden worden adviezen ver strekt op alle gebied welke de ex ploitatie van vaste goederen raakt. Ook op pachtgebied, zowel op juri disch als op bouwkundig terrein, als mede op belastinggebied. Deze adviezen worden aan de le den voor zo ver mogelijk gratis ver strekt. Ook heeft de bond zijn ver tegenwoordigers (bestuursleden) die zitting hebben in de Commissie van Advies inzake huisvestingsaangele- geniheden, in de Huuradviescommissie en in het hoofdbestuur van de Ne- derlandsche Bond van Huis- en Grondeigenaren. Door de Huurwet en zijn vele wij zigingen, alsmede de prijsbeheer- singsmaatregelen van de verschil lende regeringen zijn de bondswerk- zaamheden vergeleken bij vroeger tij den aanmerkelijk ingewikkelder, uit gebreider en meer gespecialiseerd ge worden. Alle leden ontvangen bovendien het orgaan van de Nederlandsche Bond van Huis- eoi Grondeigenaren. keer de bevrijding. Daarna volgt het t.v.-spel „De zaak Blum" met een lange rij van meewerkende artisten. Vóór dit alles komt de dodenherden king uit Overveen, over beide zen ders. Op N2 lijkt wel belangrijk een gesprek over het thema „vergeving en verzoening". Ter afsluiting volgt het War requiem, een bekende do denmis van Benjamin Britten. Woensdag, bevrijdingsdag, is al- thans het avondprogramma aangepast met liedjes van na de oorlog en met een manifestatie die ook over de ra dio gaat. Er is ook nog een documen taire over hen die alles voor de vrij heid over hadden. N2 brengt de be kende musicale comedie „Robert en Bertrand" en de film „Er is een bom aan boord", een boeiend gegeven. Aetherklanken DINSDAG 4 MEI 1965 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. KRO: 7.00 Het levende Woord. 7.05 Ouverture' reportages, comm., we geninformatie en lichte gram. (7.30- 7.40 Nws. Plm. 8.00 Overweging). 8.30 Nws. 8.40 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.10 Londens Symfonie Orkest gr.: klass. en mod. muz. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte gram. 11.50 Volaan vooruit, praatje. 12.00 Angelus. 12.03 Pianorecital: klass. en mod. muziek gr. 12.20 Voor de boeren. 12.27 Me- ded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Act. of gram. 12.50 Lichte gram, met comm. 13.35 Verzoekpro gramma. 14.00 Voor de plattelands vrouwen. 14.10 Musiësta: gevar. mu zikaal progr. 14.50 Lichtbaken, lez. 15.00 Rieleksen amus.progr. (herh. van zaterdag j.l.). 16.00 Voor de zie ken. 16.40 Onderweg, progr. voor oudere luisteraars. 17.00 Voor de jeugd. 17.50 Overheidsvoorlichting: Antillianen in de Tweede Wereld oorlog. Spreker: Henk Dennert. 18.00 Stereo: Licht instrum. ens. 18.20 Uit zending van de Kath. Volkspartij: Kaarten op tafel. Een uitzending over politieke zaken, die de aandacht verdienen. 18.30 Lichte gram. 18.50 Van klanten en wanten weten, le zing en berichten. 19.00 Nws. 19.10 Act. Nationaal progr.: 19.30 Wij her denken, een reportagetocht langs verschillende plaatsen in Nederland. 19.58 Inleiding tot de herdenking op de Dam te A'dam. 20.00 Stilte op de Dam. 20.02 Wilhelmus. 20.04 Binnen Japans prikkeldraad: voordracht Van gedichten. KRO: 20.30 Brabants ork., koren en sol.: War Requiem opn. 22.05 Van randgewesten tot Bene- lux-Middengebied (II), klankbeeld. 22.30 Nws. 22.40 Epiloog. 22.45 Vreemd een keuze uit woord, zang en dans van eldersen anders. 23.15 Licht instrum. ens. opn. 23.35 Licht instrum. kwartet en zangsol. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00 AVRO. 19.30 Nationaal progr. 20.30-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtend- gymn. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Lichte gram. 8.50 Ochtendgymn. 9.00 De groenteman. 9.05 Klass. gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeids vitaminen gr. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Nws. 11.02 Voor de zie ken. 12.00 Metropole-ork.: amus.muz. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Overheidsvoorlichting: Voor de landbouw. 12.40 Licht in strum. ens. en sol. 13.00 Nws. 13.10 Meded., evt. act. of gram. 13.25 Beurs berichten. 13.30 Zang- en pianospel. 14.00 Voor de vrouw. 14.40 School radio. 15.00 Stereo: Pianorecital: klass. muz. 15.45 Van mens tot mens, lez. 16.00 Nws. 16.02 Lichte gram. voor de tieners. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 New York calling. 17.35 Mod. en klass. kamermuz. opn. 18.00 Nws. 18.15 Evt. act. 18.20 Licht instrum. ens. 18.55 Gesproken brief uit Parijs. 19.00 Stereo: Concertgebouworkest., groot omroepkoor en sol.: mod. muz. opn. Nationaal progr.: 19.30 Wij her denken, een reportagetocht langs verschillende plaatsen in Nederland. 19.58 Inleiding tot de herdenking op de Dam te A'dam. 20.00 Stilte op de Dam. 20.02 Wilhelmus. 20.04 Binnen Japans prikkeldraad: voordracht van gedichten. AVRO: 20.30 Nws. 20.35 Stereo: Klass. strijkkwartet opn. 21.05 Ontmoeting op Margraten, hoorspel. 22.30 Nws en meded. 22.40 Act. 23.00 Gesproken brief. 23.05 Ge- var. platenprogr. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland 1: NTS: 9.30-plm. 10.15 Herdenking Nat. Bevrijdingsdag voof de Haagse Schooljeugd. 12.00-plm. 12.30 Krans- legging op de Dam te A'dam door HM. Koningin Juliana en ZJC.H. Prins Bernhard. 15.15-plm. 16.30 Her denkingsbijeenkomst in de Ridder zaal te Den Haag. 19.00 Nws. 19.01 Voor de jeugd. 19.30 Reportage van de Dodenherdenking op de erebe graafplaats te Overveen. 20.05 Pau ze. 20 10 Journ. 20.30 De Bezetting documentair progr. 21.40 De zaak Blum, TV-spel. 23.25 Dagsluiting, 23.35-23.40 Journ. Nederland 2: NTS: 19.30 Reportage van de Do denherdenking op de erebegraaf plaats te Overveen. 20.05 Pauze. 20.10 Nws. 20.11 Het veld van eer, docum. film. 20.30 De macht van de onmacht, docum. CVK/IKOR/RKK21.05 Ver geven en vergeten, gesprek. NTS: 21.30 Muz.progr. 21.40-plm. 22.30 War Requiem.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2