Ronde van Zoeterwoude pas op de streep beslist Karstens Van der Valk vóór XMlCS Van Biemen en el/S"nwisfsS an Diemcil eil em<L Met nog vier ronden voor de van der Hu]^ Qs k Hij voer. Ernstige valpartijen ontnamen Nederlanders kans op zege IERSE KEEPER VOORKOMT DEBACLE DOCOS vierde de Bevrijding met sportief festijn Peter Snijders onttroond door nieuweling Boot Bart Zoet sleepte eerste prijs weg in Hoboken Zwitserland wint van Albanië LIVERPOOL VEROVERDE - NA VERLENGING - DE ENGELSE BEKER MAANDAG 3 MEI 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 beste hierin, terwijl vlak na hem v. Biemen en Karstens over de eind streep gingen. Uitslag: 1. Ton van der Valk 1.10.32; 2. Jan van Biemen; 3. Winfred Kar stens; 4. Fred Leemans; 5. Piet Breg- man; 6. Peter de Jong; 7. Leo van Velzen; 8. Piet Akerboom 9. Cock van der Hulst; 10. Wim van der Berg. Senne reden, die echter met meer ren De wielerwedstrijd, welke door de k01?^ kom?n: Oranjevereniging in Zoeterwoude ".j™ ?L?e Jï5f™!Uitslag: 1. Bert van der Hulst; 2. werd georganiseerd, is geëindigd in t J?' Klf. ^tf Ton van Emmerik; 3. Piet van Bie- een zege voor de Voorschotense rij- M t ?G+ men' 4" Herman Key; 5. Jan Witte- der Ton van der Valk. Hij bleek beuren" Ton van der Valk bleek het man. zaterdagmiddag de snelste in de RONDE VAN BELGIE het eerste de 16 kilometer had afge legd. De nieuwelingen en amateurs moesten op het bochtige parcours niet minder dan 60 ronden met een totale lengte van 50 kilometer afleg gen. Uitlopen was hierdoor niet ge makkelijk, daar in elke bocht afge remd moest worden, terwijl de stra ten te smal waren om er plotseling van door te gaan. Verder dan een Neder land-lerland hockey Een Nederlandse aanval tijdens de zaterdag in Amstelveen gespeelde interland hockeywedstrijd tussen Ne derland en Ierland, welke strijd door onze landgenoten met 32 werd ge wonnen. George Cahill heeft het Wagener stadion in Amstelveen zaterdagmid dag als een held verlaten. Jammer was het voor deze eminente Ierse doeiverdediger, dat hij toch nog juist één doelpunt meer had moeten toe staan dan zijn Nederlandse overbuur man Joost Boks, zodat zijn helden daden de Groen-Witte formatie geen overwinning brachten. Het Nederlands elftal won de snel le en aantrekkelijke wedstrijd togen de vertegenwoordlgers van de Vrij staat miert: 32 dank zij doelpunten van de debuterende aanvallers Rob Westdfijk (2) en Ger Eijkelboom. Eigenlijk een wat schraal resultaat tegen een ploeg, die altijd een ge makkelijk 9lachtoffer van Oranje is geweest. Maar nogmaals, Cahill was een geweldenaar tussen de Ierse pa len en zonder zijn enorme anticipa tievermogen, zijn intuïtief aanvoelen van hert gevaar, zijn trapvastheid en zijn moed zou Ierland onder de voet zijn gelopen en geen van de kleine 3ÖOO kijkers op deze zonnige middag zou het geflatteerd hebben genoemd, wanneer Nederland na 20 minuten met zo'n 40 zou hebben voorgestaan. Maar nog vóór rust kwam het veel sterkere Nederlands elftal achter te staan toen rechtsbinnen Shaw bij de eerste de beste Ierse straf corner de bal laag langs het rechterbeen van de niet reagerende Boks schoot: 12. Het offensief, dat Nederland on middellijk na rust ontketende, was beslissend. Na een mislukte straf- corner van Fiolet kwam de schitte rende gelijkmaker, waarmee Eijkel boom zijn interland-carrière inzette. Een voorzet van Hylikema werd door de Ierse verdedigers niet onder schept. Eijkelboom kreeg de bal in een moeilijke positie, maar met een onnavolgbare backhandpush boogde hij de bal over de uitgelopen Cahill in de verste hoek: 22. Traditioneel vierde Docos op Konin ginnedag het Bevrijdingsfeest. Onder stralend voorjaarsweer waren in de vroege ochtend ca. 150 jeugdleden aangetreden om de dag te openen met 'n H. Mis, die werd opgedragen door de geestelijk adviseur van Do- cos, pastoor N. J. Commandeur OFM. Na de H. Mis werd het ontbijt ge bruikt in de kantine van het club huis, waarna werd begonnen met het programma van de sportdag. In de ochtenduren werd de vijfkamp afge werkt, bestaande uit de nummers doeltrappen, boogtrappen, zigzaglo pen met hindernissen, ringsteken en blokkenrace. Inmiddels was de middagpauze aan gebroken om het lunchpakket op te eten, waarbij de chocolademelk goe de diensten bewees, 's Middags werd een voetbalprogramma afgewerkt, waarbij alle deelnemers in onderlin ge wedstrijden werden ingeschakeld. Tot slot vond 'n wedstrijd plaats tus sen de jeugdleiders en een hulplei- dersgroep, die op uitstekende wijze assistentie by de verschillende akti- viteiten had verleend. De wedstrijd eindigde in een 2-2 eindstand, waar na een penaltyduel de beslissing bracht in het voordeel van de jeugd leiders. Tijdens de wedstrijd genoot de jeugd van limonade, sprits en een sinaasappel. Daarna volgde de prijs uitreiking, waarin grote dank werd gebracht aan de organisator van deze dag, de heer L. Dingjan, die voor een voortreffelijk verloop van alle onder- In die volgende minuut kreeg de Ne- derLandise ploeg wat haar toekwam. Een Lange hoekslaig werd door West- ddjk in een goed schort omgezet en ook nu had CahiM er geen afweer voor: 32. Het Nederlandse spel bleef nu ver der toonaangevend in deze zeer at tractieve wedstrijd vol momenten van prachtig spel en vooral ook uiter mate sportief hockey. Jammer was het daarbij te moeten constateren, dat het mankeren van twee neutrale scheidsrechters bijna roet in het eten had gegooid, zonder de Neder landse arbiter Schaap daarbij iets te verwijten. NOL KLOOSTERMAN ACHTSTE IN RONDE VAN GELDERLAND De zaterdag gehouden Ronde van Gelderland, een amateurklassieker over 167 km met start en finish in Apeldoorn is gewonnen door de 24- jariige Rotterdammer André van Mid delkoop in de tijd van 3 uur 46 min. 18 seconden. De Leid ernaar Nol Kloosterman, die in een kleine groep zat, waaruit Van Middelkoop zich had losgemaakt ein digde als achtste. Tweede werd Eef Dolman in 3.46.56, welke tijd ook werd genoteerd voor die overige acht binnenkomenden. Nederlandse Judokampioenschappen Vincent Boot, een 21-jarige judoka uit Zwolle, die zonder al teveel hoop zondag in de Beatrixhal te Utrecht voor de finale der halfzwaargewichten aantrad, heeft tot verbazing van iedereen, technicus nummer een van Nederland, Peter Snijders, verslagen. In een partij, die negen minuten lang voordeel had gebracht voor de Eindhovenaar, benutte Vincent de enige reële kans die Snijders misschien wat nonchalant open liet. Precies een minuut voor het einde knalde hij zijn tegenstander met een daverende schouderworp, waarbij Peter Snijders hoog door de lucht wentelde, naar de Tatami. Zijn nederlaag niet bevattend bleef de Eindhovenaar enkele ogen blikken liggen. Peter Snijders had kennis gemaakt met een man, die tijdens deze finale, waarvoor hij een beetje ongelovig was aangetreden, in zag dat zijn rivaal was te verslaan. Evenals in Tokio, tijdens de Spelen, de Europese kampioenschappen in Madrid en ook nu weer in Utrecht beging Peter Snijders de fout om op punten voorstaand te blijven aanvallen in- plaats van zijn voorsprong te consolideren. VERRASSINGEN Was dit een van de surprises, nog een aantal verrassingen hebben de Nederlandse titelwedstrijden opgele verd. Want al werden deze kam pioenschappen, een week na Madrid, een beetje als de mosterd na de be kende maaltijd gezien, enkele judo ka's, zoals Martin Poglajen, Joop Gouweleeuw, Peter Snijders en An ton Linskens, die met foud, zilver of brons de Spaanse hoofdstad verlie ten, werden uitgeschakeld. Nieuwe kampioenen kwamen naar voren, Lichtgewicht Theo Klein, de pupil vain Anton Geesinik, die geïnte resseerd die partijen gadesloeg, won op beslissing van Anton Linskens, na dat hij in de eerste minuten zyn ri vaal in een verwurging had. WIM RUSKA NAAST DE MAT Middengewicht Jan Snijders zege vierde na een dubieuse beslissing van de scheidsrechters over de Euro pese kampioen Martin Poglajen, die over het geheel genomen de meest aanvallende judoër was geweest. Halfmiddengewicht Eddy van der Pol zorgde in de finale tegen Van Dijk na een spectaculair gevecht aan beide zijden met een schouderworp, dat de titel hem niet ontging, terwl zwaar gewicht Harm Kuiper uit Oude Pe- kela zijn tegenstander Adri Smits met een houdgreep tot opgave dwong. „Toen ik hem eenmaal vast had, dachti k, ails ik hem loslaat, heet ik gen Kuiper meer", was zijn com mentaar o.a. tegen Wim Ruska, de main dde in verband met een over- schrijvingsbepalling niet mocht deel nemen. De meest teleurgestelde judoka tijdens de Nederlandse kampioen schappen judo, was zondag de Am sterdammer Wim Ruska. De man, die een week tevoren hert Nederlandse team tegen Rusland aan een zilve ren medaille hielp en zeJf eenmaal zilver en eenmaiaJl brons veroverde, is het slachtoffer geworden van de reglementen. Een jaar geleden is na melijk in het bestuur van de fede ratie 't besluit gevallen dat judoka's die van de ene vereniging naar de PTudere overgaan; een half jaar niet mogen uitkomen in wedstrijden. Wim Ruska ging in januari over van Tung Jerg (Naja) over niaar Anton Gee- sinlk's Kokadan Dojo (NJJB), waar door hij zichzelf buiten spel zette. Een naar de letter van de reglemen ten juiste, maar in de geest van wei nig inzicht getuigende beslissing. Hier werd een sportman de dupe, die een week geleden zijn land vertegenwoor digde en dat op briljante wijze deed. Aan de andere kant was het dui delijk, dat de kwestie Ruska niet op zichzelf stond, maar dat bij deelna me van de 24-jarige Amsterdammer, het definitief samerraan van de Fe deratie in de toekomst misschien in gevaar zou zijn geweest. De uitslagen van de finales van de zondag in de Beatrixhal te Utrecht gehouden Nederlandse judokam- pioenschappen luiden als volgt: Lichtgewicht: Theo Klein wint op beslissing van Linskens. Mididengewioht: Jan Snijders wint op beslissing van Poglajen. Half-middengewichtVan der Pol wint met schouderworp van Van Dijk. Half-zwaargewichtBoot wint door schouderworp van Peter Snijders. Kuiper wint door houdgreep van Smits. WIELRENNEN De 22-jarige Televizier-rijder Bart Zoet zegevierde zaterdag in de gro te 1 Mei-prijs te Hoboken in België, een wegwedstrijd over 208 km. Zoet versloeg in de spurt de Belgen Leo Proost (2e), Piet OeUibramriit (3e) en Bernard de ViHe (3e). Het kwartet had bijna een minuut voorsprong op het peloton, waarvan de spurt werd gewonnen door de Belg Rik Luyten voor onze Landgenoot Cees Snepvan gers, Om het wereld kampioenschap De Zwitsers mochten de handen dicht knijpen met de kleine over winning op Albanië, die reeds in de tiende minuut van de wedstrijd tot stand kwam door een doelpunt van middenvoor Kuhn. Want het Zwit serse elftal heeft geenszins kunnen imponeren. De aanval liep telkens stak op de stevig ingrijpende Alba nese defensie, waarin vooral spil Ha- lili en linksachter Frasheri met hun tackles diep respect afdwongen bij de Zwitsers. De kleine, kwikzilverachtige Alba. nese voorhoedespelers stelden hun tegenstanders voor legio problemen. Met hun passes sloegen zij diepe bressen in de Zwitserse verdedigings linie, maar in de afwerking van hun aanvallen schoten zij schromelijk te kort. Slechts eenmaal kwamen zij heel dicht bij een doelpunt, toen elf minuten voor het einde rechtshalf Mema zuiver richtte. Met een gewel dige sprong dook Elsener de bal uit de hoek van zyn doel. GEVECHT OM DE BAL De 25.000 toeschouwers floten en joelden na afloop de Zwitserse spe lers uit, terwijl zij de Albanezen en thousiast toejuichten. In de strijd om de bal bij het laatste fluitsignaal moest de politie eraan te pas komen om de orde te herstellen. De Zwit serse linksbuiten Schindelholz slaag de erin de bal uit het gewirwar te halen en maakte zich uit de voeten, achtervolgd door drie Albanese spe lers. Hij vluchtte achter een van de doelen, waar echter een van zijn achtervolgers hem te pakken kreeg en tegen de grond drukte. Ook over de afrastering geklommen toeschou wers mengden zich in de strijd waar uit tenslotte toch Schindelholz als overwinnaar te voorschijn kwam, na dat hij door de politie was ontzet. Met de bal onder de arm werd hij onder geleide naar de kleedkamer gebracht. De stand luidt nu: Zwitserland 4 3 0 1 6 52 Nederland 4 2 1 1 5 5—2 Noord-Ierland 4 2 1 1 5 43 Albanië 4 0 0 4 0 07 Zelden heeft een Nederlandse wie lerploeg in een etappewedstrijd zo veel tegenslag ondervonden als de onder leiding van Joop Middelink staande amateur-formatie, die zon dag in de laatste rit van de Ronde van België, de in 8 dagen vergaarde glorie door ernstige valpartijen op het laatste nippertje werd ontnomen. Halverwege de slotetappe kreeg de ploeg al met grote tegenslag te kam pen toen de 20-jarige Harry v. Pier re, die met een voorsprong van 38 seconden op de sterke Belgische con currentie de leiderstrui droeg bij 'n val zijn rechtersleutelbeen brak en naar een ziekenhuis werd vervoerd. Daardoor was de vrijwel zekere eindoverwinning in het individueel klassement een droom geworden. Maar het bleef niet bij deze pech. Toen de uit ruim 50 renners bestaan de hoofdgroep op de brede aankomst- weg in het Westvlaamse Merelbeke op de eindstreep aanstormde werd er in dit peloton zo gewrongen om een gunstige positie te zoeken dat links en rechts renners tegen het asfalt sloegen. En weer waren de Neder landers de grootste pechvogels. Het eerste kwam Harry Steevens ten val, daarna ook nog Piet Braspennickx en Dies Kosten, van wie de laatste, na het uitvallen van Van Pierre de bestgeplaatste Nederlander was. Braspenninckx en Kosten kwamen er met wat schrammen en builen vanaf en konden nog over de finish strompelen. Maar Steevens bleef roerloos liggen. Hij werd door een ambulance naar het Academisch Zie kenhuis van Gent gebracht en daar vonden doktoren het raadzamer om hem voorlopig maar een nachtje in observatie te houden. De eindstand luidt: 1. Van Cloos- ter 27.14.20; 2. Boons 27.14.25; 3. Ro- siers (B.) 27.14.48; 11. Kosten 27.16.12; 18. Beugels 27.17.04; 19. Braspen ninckx 27.17.33; 44. Kissner 27.29.20; 54. Van Rooy 28.08.42. Drie dagen voor de zo hijzonder belangrijke wedstrijd in de halve finales van de Europese beker der landskampioenen tegen Inter Milaan vierde FC Liverpool, zaterdag in het Wembleystadion voor de ogen van 100.000 toeschouwers, de grootste overwinning van dit seizoen. Met een van vreugde stralend gezicht ontving aanvoerder Ron Yeats, in de ereloge uit de handen van Koningin Elizabeth de zo begeerde voetbalbeker, die in de geschiedenis van het Engelse voetbal zo'n grote plaats inneemt. Op de rangen lagen de supporters van Liverpool elkaar in de armen en ondanks de druilerige regen was de stemming onder enthousiasten van de „Beatlestad" opper best. Supporters, die soms 350 gulden hadden betaald voor een op de zwarte markt gekocht kaartje, waarbij zij twintig minuten ervoor met donkere ogen hadden toegekeken naar de verrichtingen van hun club. Want voor het eerst weer na 18 jaar moest de wedstrijd worden verlengd en het zag er met de sterke defensies aan beide kanten naar uit, dat de wedstrijd zou moeten worden overgespeeld. In een wedstrijd voor groep 4 van de voorrenden van hert toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1966 heeft Roemenië zondag in Boe karest met 30 gewonnen van Tur kije. Bij de rust was de stand 10. De stand in groep 4 luidt nu als volgt: Portugal 3-6; Roemenië 1-2; Tsjecho-Sl. 1-0; Turkije 3-0. St John maakt hier het tweede en winnende doelpunt voor Liverpool tijdens de zaterdag in Londen ge speelde bekerfinale. In de 92e minuut van de wedstrijd echter bracht Roy Hunt, Liverpool aan de leiding, hetgeen voor de dui zenden fans het sein was om het be roemde „When the saints go mar ching in" aan te heffen. Plotseling verstomde het geluid: Leeds rechts half Bremner kwam na magnifiek samenspel met stopper Charlton tot de gelijkmaker en Liverpool zag zich ineens geplaatst tegenover een stormlopend Leeds United, dat uit de treffer de kracht putte om door te gaan. Maar Liverpool sloeg terug. Links buiten Stevenson stevende door de Leeds defensie en zijn zuivere pass naar St. John werd afgerond met een doeltreffend schot, na 112 minu ten spelen 21 voor Liverpool. De strijd was gestreden. Favoriet Leeds United werd ver slagen. Favoriet, omdat Liverpool op technicus Milne niet kon bouwen, aangezien deze met een blessure aan de kant toekeek, terwijl de afgelopen maanden de club uit de havenstad een dermate groot aantal wedstrij den in de Europese bekercompetitie en Engelse beker had moeten spelen, dat niemand het voor mogelijk hield, dat Liverpool zou winnen. Liverpool was echter het beste elftal en Leeds, dat in doelman Garry Sprake en Jacky Charlton twee spelers van ka liber had, had het aan hen te dan ken, dat het na 90 minuten nog 00 stond. De beste speler bij Liverpool was de vervanger van Milne, George Strong, de man die een jaar geleden voor een half miljoen van Arsenal was overgenomen, maar voor het grootste deel van het seizoen op het reservebankje heeft gezeten. Na afloop van de wedstrijd bleek, dat de rechtsback van Liverpool, die zo'n groot aandeel had in het doel punt, dat Roy Hunt scoorde de ge hele wedstrijd met een gebroken sleutelbeen heeft gespeeld. Byrne kreeg deze blessure in de eerste mi nuten van de wedstrijd toen hij in botsing kwam met de linksbinnen van Leeds, Bobby Collins.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 10