PIERROT handzetters of dagbladopmakers maarsmansteeg 21 leiden tel.20778 IX). iDERDAG 29 APRIL 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA '7 RECTOR GEURTS OFFICIER; WETHOUDER MENKEN RIDDER Twee bekende Leidenaren zijn vanochtend het „slachtoffer" ge worden van de jaarlijkse lintjes regen. Pater dr. P. A. M. Geurts ofm ontving hedenochtend tijdens een korte plechtigheid in de ontvang kamer van het Franciscaner kloos ter aan de Mariënpoelstraat uit han den van burgemeester G. C. van der Willigen het officierschap in de Or de van Oranje-Nassau. Bij deze uitreiking was ook mej. dins. H. vain Vliet, inspectrice van het VHMÖ, aanwezig, die de reden, waarom dm. Geurts deze onderschei ding heeft ontvangen, toelichtte door te diuiden op de activiteiten, die dr. Geurts vooral ook buiten direct schoolverband ontwikkelt. Deze acti viteiten liggen in hoofdzaak op we tenschappelijk en organisatorisch ter rein. Burgemeester Van der Willigen achtte deze onderscheiding een juiste waardering voor het werk van dr. Geurts. Na afloop van de plechtigheid werd dr. Geurts in de lerarenkamer door de docenten gehuldigd, waarna ook die leerlingen gelegenheid kregen ,hun" rector te f eliciteren. De onder scheiding wordt op een voor de leer lingen bijzonder prettige wijze ge vierd: een vrije dag op zaterdag a.s. De tweede onderscheiding was voor de heer S. Menken, loco-burgemeester en wethouder van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Na de vergadering van het college van burgemeester en wethouders in het Stadhuis, toen me vrouw Menken met haar vier kinde ren plotseling binnen stapte, begon het voorgevoel, dat de heer Menken vanmorgen op de een of andere ma nier toch was gaan krijgen, vastere vormen aan te nemen. Burgemeester mr. G. C. van der Willigen maakte aan alle onzekerheid een eind met een hartelijke toespraak tot de heer Menken. Burgemeester memoreerde in het kort de verdiensten van zijn plaats vervanger voor de Sleutelstad. In de tails kon hij evenwel niet treden, het geen niet verwonderlijk is. Bij elkaar bekleedt de heer Menken 16 voorzit terschappen van maatschappelijke, kerkelijke en sociale instellingen. Daarnaast is hij nog eens bestuurslid van zeven instellingen en verenigin gen van uiteenlopend karakter. .In zijn korte ambtsperiode heeft de bur- gemeenster die heer Menken reeds leren kennen als een man met een bijzondere verdienste voor de stad Leiden. Op de eerste plaats beheert hij zijn eigen departement met een meer dan normale deskundigheid en ijver; op de tweede plaats speelt hij een zeer belangrijke rol in het college en gaat ook het welzijn van de porte feuilles van zijn collega-wethouders hem ter harte en op de laatste plaats heeft de heer Menken zich tijdens de ziekte van burgemeester Van Kin schot en in de burgemeesterloze pe riode een uitstekend loco-burgemees ter getoond. Burgemeester Van der Willigen re kende het zich derhalve tot een bui tengewone eer, dat hij kon mededelen dat het H. M. de Koningin had be haagd de heer Menken vanwege zijn vele verdiensten voor de stad Leiden te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Nadat de versier selen waren opgespeld overhandigde de burgemeester namens het college de draagmedaille. Nadait wethouder C. Piena en de heer jfrr. mr. H. M. van Kinschot de nieuwe ridder hartelijk hadden toe gesproken, sprak de heer Menken een dankwoord, zowel jegens H. M. de Koningin, de burgemeester, zijn col lega's als tot zijn echtgenote. De heer Menken verklaarde, dat hij steeds én door de steun van zijn echtgenote én door het vertrouwen, dait de gemeen teraad in hem stelde, met veel plezier heeft gewerkt sedert zijn be noeming in 1945 als wethouder. „Hoe wel ik voor de oorlog vele moeilijk heden heb gekend in de jaren dertig was het nodig, dat ik als de tiende zoon van het gezin op de tuin derij van mijn vader de handen uit de mouwen stak en ik niet of tenau- wernood kon toekomen aan studie hebben de na-oorlogse jaren veel, zo niet alles, goedgemaakt", aldus de heer Menken, die tenslotte de wens uitsprak, dat hij nog lange tijd voor de Sleutelstad werkzaam zal mogen blijven. SPANJAARD TERECHT TERUGGESTUURD De minister van Justitie, dr. I. Samkalden, heeft in antwoord op schriftelijke vragen van het Twee de Kamerlid, mr. A. Baeten (KVP) verklaard, dat de politiemannen, die dinsdag 13 april de twintigjarige Spanjaard Santiago Moline de toe gang tot ons land hebben geweigerd, juist hebben gehandeld. Santiago Molino deelde toen niet mee, dat hij een korte vakantie wil de doorbrengen bij een in Venlo wo nende Nederlandse vriend (tegen 'n dergelijk verblijf zou geen enkel be zwaar hebben bestaan), doch desge vraagd vertelde hij, dat hij voor e-en hem voorlopig onbekende tijd hier te lande wilde vertoeven. De 8200 peseta's (vijfhonderd gulden) wer den niet toereikend geacht. Toen de Spanjaard enkele dagen later alsnog ons land binnenkwam als tolk van een groep Spanjaarden en vertelde voor een Paasbezoek naar Nederland te komen, was er geen aanleiding de doorlating te weigeren, aldus de mi nister. Prins Bernhard stelt Drastische straffen voor OEGSTGEEST „DE GRUNERIE" GAF GESLAAGDE UITVOERING De toneelvereniging „De Grune- rie" heeft gestalte aan een blijspel in drie bedrijven gegeven, dat onder de titel „Zijn dromen bedrog" gis teravond in het parochiehuis werd opgevoerd. De aanwezigen, onder wie mevr. P. H. Sm its-Witvliet als raadslid; een aantal dames van het R.K. Da mescontact uit Leiden en kapelaan Lansbergen, hebben zich kostelijk vermaakt om de doldwaze verwik kelingen. De voorzitter en regisseur, de heer J. C. Jans, heette allen wel kom en sprak de wens uit geslaagd te zijn in de keuze van een meer eigentijds toneelstuk. Wij kunnen constateren dat dit in derdaad wel het geval was alhoe wel wij moeten vaststellen dat de schrijver van dit spel, Henk Schre pel, niet al te diep „gegraven" heeft, de tekst was hier en daar wat ma gertjes. Daartegenover was het ple zierig te ervaren, dat de leden van de Grunerie er een genietbare op voering van wisten te maken, in het bijzonder Marian Koeleman als de dromende" vrouw des huizes Sofie. Ook haar tegenspeler Piet Noord- nver bracht er als de nietsvermoe dende echtgenoot beslist vaart in. Gijs Noordover was een kostelijk erbouwereerd spelende buurman 'Terman wiens vrouw, gespeeld door Goby v. d. Aart, eveneens met roombeelden was behept. Noemen vij voorts Elly van Vliet als het brutale dienstmeisje; Toos de Mooy als de knappe „verleidster"; mevr. T. Jans-v. d. Meer, die als moeder de moeilijkheden van haar dochter moet oplossen; een tuinman die stoer" op de planken stond in de lersoon van de heer S. v. d. Aart én twee kleinere rollen van Kees Bulk en Janny de Bruin. De grime was ■an J. P. Pouw en achter de scher men trad mevr. C. Juffermans-v. d. Berg op voor de souflage. Het stuk •vas op goede wijze ingestudeerd, betgeen wij de Grunerie gaarne als ompliment mee willen geven. Men had het toneel van een mooi decor voorzien hetgeen zeker veel extra arbeid gekost zal hebben. In de pauze was er een geslaagde loterij met aantrekkelijke prijzen en aan het eind van de avond, nadat het dankbare applaus verklonken was, pingen de stoelen aan de kant voor 'iet plegen van een „gezellig samen zijn" o.l.v. de heer Jans en met me dewerking van de ,O.K. Rythm Stars' o.l.v. de heer F. Houps. WARMOND JEUGDNATUURWACHT NAAR KEUKENHOF Op een zonovergoten middag heb ben de leden van de Jeugdnatuur- wacht kunnen genieten van de lusthof die Keukenhof heet. Per fiets heb ben de leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen de tocht naar Lisse gemaakt. Mej. E. E. B. Breedeveld, de secre taresse van het comité Jeugdnatuur- wacht, kan met veel genoegen terug zien op het bezoek aan de Keuken hof, omdat, het vele voorbereidende werk hieraan verbonden, bepaald niet vergeefs is verricht. De voorzitter, de heer J. H. Th. Tijdhof, bracht inzonderheid haar en de heer P. A. B. Bakkers dank voor de prachtige middag, welke ongeveer 80 leden hierdoor hebben mogen heb ben. Alle leden keerden vermoeid, doch zeer voldaan huiswaarts. KATWIJK Koninpinnefeest in Katwijk De feestelijkheden van de Oranje vereniging worden ingezet met een taptoe voor het gemeentehuis Vrij dagmorgen zeer bijtijds kondigen he rauten de feestelijkheden aan en mu ziekverenigingen laten ook reeds nu hun feestelijke tonen horen. Om 8 uur vrijdagmorgen zal burgemeester H. Duiker de vlaggen aan de Boule vard hjjsen en maakt de muziekver eniging UNI een rtiuzikale mars door het dorp. De schoolkinderen worden getrakteerd en de militaire kapel van het vliegkamp brengt een aubade aan de burgemeester voor het raadhuis. Vervolgens hebben verschillende volksspelen en wedstrijden plaats. Een lang program van volksspelen volgt dan, maar om alles te doen sla gen wordt gehoopt op mooi weer. SASSEN WFTM Geboren: Monique Jacqueline Loui se. dr van H. Tukker en M. de Hoop, Irma Johanna Lodoica Maria, dr van F. Hooijmans en J. M. van Nunen, Remco, zn van J. Goozen en L. Wes- selius, Maria Christina Gijsbertha He lena, dr van J. C. Zaal en H. M. Vrij burg. Ondertrouwd: Paulus Verver, 26 jr en Krijntje van Nieuwkoop, 19 jr; Ype Adrianus Maria Jorna, 22 jr en Catharina Joanna van Winsen, 22 jr; Gerardus Paul Honders, 25 jr en Geertje Stemfoort, 23 jr, Petrus Ma ria Kok, 25 jr en Elisabeth Astrid Ma ria Ciere, 23 jr; Gerrit Nicolaas Leo- nardus Hoogervorst, 21 jr en Helena Borsboom. 20 jr; Johannes Jacobus Jozef Zwetsloot, 26 jr en Geertruida Adriana van Noort, 23 jr. Getrouwd: R. N. A. Rotteveel en C. C. W. Boon, A. Kapper en H. H. van Zuitphen, 22 jr. NOORnWI TKF^T'OI*T Raadslid P. v. d. Sleet (Noordwijkerhout) geridderd Van de traditionele lintjesregen bij gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin is dit keer een dikke druppel in Noordwijkerhout terechtgekomen, nl. de benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau van de heer P. van der Sleet, wonende 's-Gravendamseweg nr. 69. De nieuwe ridder is sedert 1937 lid van de gemeenteraad en sedert 1946 president-kerkvoogd van de Hervormde gemeente in Noordwij kerhout. Daarnaast is hij penning meester van de stichting „De Ge meentewoning" en lid van 't school bestuur van de Ireneschool en de kleuterschool „Schapendel". Verder is hij nog bestuurslid van de Oranje vereniging, lid van het Bejaarden comité en bestuurslid van het Groe ne Kruis, afdeling Noord wij k/Noord- wijkerhout. Tenslotte dient nog vermeld, dat de heer Van der Sleet sedert 1928 al een zeer aktief lid is van de Chr. Muziekver. „De Harpe Davids" en als wij goed zijn ingelicht heeft hij als 63-jarige pas zeer onlangs zijn saxophoon in jongere handen over gegeven. De heer Van der Sleet is sedert de laatste verkiezingen de enige vertegenwoordiger van de pro testantse bevolkingsgroep. De ridderorde is hedenmorgen door burgemeester P. M. M. van der Weij- den ten huize van de familie Van der Sleet uitgereikt. Nederlandse melk voor Amerikanen in Duitsland Twee Nederlandse bedrijven, de Sterovita-Domo Combinatie en de Coöp-Tilburgse Melkinrichtingen, hebben een contract gekregen voor de levering van melk en bijprodukten aan de Amerikaanse strijdkrachten in Europa. Het Nederlandse aandeel in de leverantie bedraagt ruim 45 procent. Sterovita zal ongeveer een miljoen liter per week leveren met een jaarlijkse waarde van ruim 30 miljoen, de Coöp Tilburgse Melkin richting ca. 175.000 liter per week met een jaarlijkse waarde van om streeks 6 miljoen gulden. Als ge volg van de Franse concurrentie is het Nederlandse aandeel ca. 7 pro cent gedaald. Nederlandse inzending op Expo-Montreal Nederland en de overzeese rijks delen zullen van 28 april tot 21 ok tober 1967 met 45 andere landen ver tegenwoordigd zijn op de Expo die dan in Montreal (Canada) gehou den wordt. De Nederlandse inzen ding zal in de eerste plaats gericht zijn op het versterken van de goede klank die Nederland en zijn bewo ners hebben in de wereld en met name in Canada en de Ver. Staten en op het wegnemen van verkeerde begrippen. Dit heeft de commissaris generaal voor de deelneming aan de wereldtentoonstelling, oud-minister van defensie, ir. S. H. Visser, in Am sterdam bekend gemaakt. De Expo staat in het teken van „De mens in zijn wereld". In dit ka der wordt de inspiratie voor de Ne derlandse inzending gevonden in de speciale ligging van Nederland als Delta-land in het centrum van de poort naar West-Europa; in het wa ter als vriend en vijand van de Ne derlander door de eeuwen heen; in onze uitzonderlijke bevolkingsdicht heid; in onze sterke neiging tot sa menwerking met anderen en in de rijke geschiedenis die ons land heeft. De Nederlandse inzending zal wor den ondergebracht in een paviljoen dat ontworpen is door de architect W. Eijkelenboom. Voor het gehele project heeft de regering 12 miljoen gulden beschikbaar gesteld. Dit is 4«/s miljoen gulden meer dan voor de Expo die in 1958 in Brussel werd gehouden. In het kader van de Expo zal het Concertgebouworkest een toernee maken door Canada. Plannen voor een representatieve kunsttentoon stelling in enkele Canadese steden zijn nog in voorbereiding. Overleg met België tot bestrijding vrouwenhandel De minister van justitie, dr. I. Sam kalden, antwoordt op vragen van de Tweede Kamerleden mej. Kessel en de heer Westerterp, beiden KVP, over het per advertentie listig lok ken van Nederlandse meisjes naar een Belgisch café in Essen, dat een slechte reputatie bezit, dat de laatste jaren voor zover bekend dergelijke advertenties niet meer zijn geplaatst. I Minister Samkalden zegt dat hoe wel sommige politie-autoriteiten met de faam van het café bekend en dus diligent waren niet van listig aan werven is gebleken. Naar aanleiding van een recent geval, waarbij een oorspronkelijk uit Nederland afkomstige vrouw, die echter voordat zij in dat café ging werken al in België woonde, betrok ken is is thans een gerechtelijk on derzoek tegen de caféhoudster 'gaan de. Gezien de aard van dit geval en gelet op het potentiële gevaar dat er in de toekomst opnieuw, pogingen worden gedaan om door advertenties vrouwen voor het café aan te wer ven is de minister, zo antwoordt hij, voornemens deze aangelegenheid met zijn Belgische ambtgenoot ter sprake te brengen teneinde in overleg te overwegen wat in deze nader kan en dient te worden gedaan. pers bij Lips Drunen officieel in gebruik Met een druk op de knop en de beste wensen voor de verdere gang van zaken in het bedrijf heeft ZKH Prins Bernhard gistermorgen in de aluminium halfproduktenafdeling van Lips N.V. in Drunen de 2500 tons extrusiepers in bedrijf gesteld. Daar mee is de produktiecapaciteit ver drievoudigd. De plechtigheid vond plaats in tegenwoordigheid van vier honderd genodigden uit binnen- en buitenland en viel samen met de herdenking van het 25-jarig bestaan van het bedrijf in Drunen. Ratten als plaatsbeivijs De bewoners van de Argen tijnse stad Teresopolis zullen voortaan als zij naar de bio scoop willen gaan, vijf ratten dood of levend moeten meebrengen. Als zij aan deze voorwaarde voldoen, mogen zij de voorstelling kosteloos bij wonen. De stedelijke overheid hoopt op deze wijze een ratten- plaag afdoende te bestrijden. Generaal le Fèvre de Montigny onderscheiden Koningin Juliana heeft generaal G. J. le Fèvre de Montigny benoemd tot grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau. De versierselen van deze orde zijn generaal Le Fèvre de Montigny dinsdagavond uitgereikt door de minister van defensie, de heer P. J. S. de Jong. De generaal treedt 1 mei af als voorzitter van het comité der ver enigde chefs van staven en gaat per 1 juni met pensioen, na een loop- Britse misdadigers ia Lagerhuis voorgesteld Het conservatieve Lagerhuislid Irene Ward heeft voorgesteld jonge Britse vandalen, die kortgeleden twee treinen hebben doen ontsporen, waardoor twee mensen het leven verloren, met zweepslagen te straffen. De jeugdige boeven hadden ook nog andere treinen in gevaar gebracht door in streken in geheel Brittannië voorwerpen op de rails te leggen. Het socialistische Lagenhuislid Da vid Ensor heeft voorgesteld bedrij vers van seksuele misdrijven, die steeds weer in herhaling van dit kwaad vallen, en die daardoor een gevaar voor het publiek vormen, te doen castreren. Hij verklaarde, dat ontmanning in een aantal Europese landen goede resultaten had opgele verd en hij vroeg een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid om ook in het Verenigde Koninkrijk cas tratie mogelijk te maken. Loodgieters- en fitterspatroons vergaderen De bond van loodgieters- en fit terspatroons in Nederland houdt van daag zijn jaarlijkse congres in Dor drecht: De bondsvoorzitter, de heer E. Groeneveld, constateerde in zijn openingsrede, dat de loodgieters en gasfitters het afgelopen jaar weinig reden tot klagen hebben gehad. Zorg baart wel de omstandigheid, dat er zo weinig jonge mensen zijn, die de vereiste vakkennis bezitten. Over de werkgelegenheid was hij tevreden, alhoewel in het oosten des baan van 43 jaren als officier. Voor hij op 1 juni 1962 voorzitter van het comité der verenigde chefs van sta ven werd, was generaal Le Fèvre de Montigny vijf jaren chef van de ge nerale staf. lands waakzaamheid is geboden. In die nieuwbouw is echter in de komen de jaren werk genoeg te vinden en ook die omschakeling op aardgas zal heel wat werk opleveren. De heer Groeneveld leverde kritiek op de zware fiscale druk, die op de bedrij ven wordt uitgeoefend. De overheid, zo zei hij, zou moeten toestaan, dat een bepaald gedeelte van de be drijfswinst onbelast kan worden ge reserveerd. Op dit congres voerden verscheidene sprekers het woord. Dinsdagmiddag werd een deputatie officieel ontvangen door het gemeen tebestuur van Dordrecht. De agenda van de ledenvergadering leverde geen moeilijkheden op. Alle aftreden de bestuursleden, de heren W. A. Birkhoff (Utrecht), J. de Groot (Ter- neuzen), W. Harwig (Emmen), H. A. J. Lanitsink (Amsterdam), W. Onck (Arnhem), F. Smit (Groningen) en J. H. Spindler (Rotterdam) werden herkozen. r' Marijnen moet oud genoeg zijn „Ik wens de heer Marijnen geluk met zijn benoeming en verzoek hem in ons midden plaats te nemen". Deze woorden van kamer- i voorzitter mr. P. F. J. M. van 1 Thiel heropenden het kamer lidmaatschap van ex-premier mr. V. G. M. Marijnen gister middag in de Tweede Kamer. De heer Nientjes, als rappor teur over de benoeming, oogst te, voordat de beëdiging plaats kon hebben een onverwacht lachsucces je door de verklaring: „Aangezien de heer Marijnen reeds eerder lid der kamer was blijkt, dat hij de vereiste leef tijd heeft bereikt". Na het afleggen der eden ging de heer Marijnen in de achterste KVP-bank naast zijn fractiegenote mej. Klompé zitten, de oude plaats van pre mier Cals. 1915 1965 Op woensdag 19 mei a.s. hopen onze lieve ouders en grootouders PETRUS KOK en JOHANNA MARIA CATHARINA KOK—KUYPERS Ter gelegenheid hier van zal op die dag een plechtige H. Mis uit dankbaarheid worden opgedragen in de parochiekerk van St. Jan de Doper te Leimuiden. HUN DANKBARE KINDEREN EN KLEINKINDEREN Dagadres: hotel Keij- zer, Leimuiden. Rijnsaterwoude, april 1965 Herenweg 37 Op 19 mei a.s. hoi onze dierbare ouders en grootouders DEODORUS ELSTGEEST en ADRIANA ELSTGEEST— VAN GERVEN de dag van hun 55-ja- rige echtvereniging te herdenken. Dait God hen nog vele jaren in gezondheid voor ons moge sparen is de wens vam HUN DANKBARE KINDEREN EN KLEINKINDEREN De H. Mis van dank baarheid zal worden opgedragen op zater dag 29 mei om 10 uur in de parochiekerk v. Y St. Petrus Banden te Roelofarendsveen. Roelofairendsveen, 29 april 1965 Noordeinde 178 èooooooooooooooooo Voorzien van het H. Sacrament der Zieken overleed na een langdu rig lijden, onze Lieve zorgzame vader, be huwd va der, grootvader broer en zwager JOSEPH LUDOVICUS HERMAN SCHRAMP op de leeftijd van 64 jr. Australië: J. M. Schramp C. Schramp-Hendriks Leiden: Th. J. Singerling- Schramp C. J. Singerling Chris je M. E. W. Iterson- Schramp J. van Iterson Leiden. 28 april 1965 Doelensteeg 17 Correspondentie-ad res Magd. Moonstraat 66 De overledene is opge baard in de rouwkapel van het St. Elisabeth Ziekenhuis, Hooigr. 15. Bezoekuren aldaar: van 18-19 uur. De gezongen H. Mis v. Requiem wordt gehou den zaterdag 1 mei half 10 in de kapel van het St. Elisabeth Zieken huis, waarna de begra fenis op de tJe. be graafplaats „Zijlpoort", te plm. 10.45 uur. Voor de vele blijken van deelneming die wij na het overlijden van onze lieve vader JOHANNES VAN ES hebben ontvangen, betui gen wij hiermede onze hartelijke dank. FAMILIE VAN ES Roelofarendsveen, 29 april 1965 2 Een tip voor Moederdag. Wij brengen een mooie sortering melkstellen, nest schalen, siervazen, nerts- hoornpotten, sierpotten of voet drievaks schalen enz. De Bazar, Janvossensteeg 56. Op korte termijn kunnen wij plaatsen enkele Wij bieden een behoorlijke beloning. Mogelijkheid tot werk op zaterdag tegen extra betaling. Een drukke en interessante werk kring cv Aanmeldingen: N.V. De Leidsche Courant PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEF. (01710)—20935 Voor de blijken van uw medeleven bij het overlij den van mijn innig gelief de vrouw, moeder, be huwd- en grootmoeder FRANCINA WILHELMINA VAN MOORSEL VAN DEN BEEK betuigen wij. U hiermede onze hartelijke dank. Uit aller naam: ADR. VAN MOORSEL A. Ridder TANDARTS AFWEZIG tot 24 mei rygiazen, 6 voor 3.85; 6 jus d' orange glazen voor 1.65; 6 grote bierglazen 1.65; 6 borrelglazen 1.50 - 1.65. Alleen in De Bazar, Jan vossensteeg 56. <2* Een mooi geschenk voor Moederdag is een Leerdam Koekdoos met geëmailleerd deksel. Vast gestelde prijs 7.50, maar bij ons voor 5.95. Alleen in De Bazar, Janvossensteeg 56. Eet nu VERSE KIP en niet duur f 2.kg. gesneden van jonge gemeste kippen HELE BRAADKIPPEN nu ƒ1.90 lh kg. 2 Geef op Moederdag een nuttig geschenk, bijvoor beeld een goede zeem, van de zemenspecialist, dan werkt ze prettig. Elke zeem met garantiebewijs. De Ba zar, Janvossensteeg 56. 2 In onze boekbinderij kunnen wij gebruiken een handig persoon (mnl. of vrl.), die naast handwerk, graag een machine wil le ren bedienen. Boekbinderij P. M. Jansen, Witte Singel 13a, Leiden, Tel. 21745. Heerlijke kippenpoulet ƒ1.75 Hele soep- kippen 1.50 \j r Kippenlever [B tt Kippenmaag- VÜ jes 0.75 alles p. llt kg. VRIJDAG 30 APRIL NORMAAL GEOPEND Poelier v. d. Krogt Oude Rijn 11 Telef. 32510 Leiden HORLOGES JUWELIER - HORLOGER

Leidse Courant | 1965 | | pagina 7