blijf jong, blijf fit fiets! Collecte Militaire Steunfondsen Benoeming ir. Postumus tot staatssecretaris? 20-jarige Veense in Leiden ernstig gewond Vierde inbraak bij garage Van Ulden Nationale herdenkingsavond in Voorschoten NTS HOUDT REKENING MET VERLOVING PRINSES BEATRIX BEURSOVERZICHT Weerbericht DONDERDAG 29 APRIL 1965 DE LEIDSE COURANT HAGINA 4 In de maand mei zullen de mili taire collectanten weer aan de deur kLoppen voor een bijdrage aan de Militaire Steunfondsen, welker tra ditie dit jaar 145 jaar oud is en die in 1948 onder de naam Gezamenlijke Militaire Fondsen werd voortgezet. Deze fondsen verlenen niet alleen waar nodig steun aan oud-militairen, die tengevolge van het verblijf onder de wapenen in nooddruftige omstan digheden zijn geraakt, gezinnen van oud-militairen en/of nagelaten be trekkingen van militairen, maar ook helpen zij bij de moeilijkheden, die vele gedemobiliseerden bij hun terug keer in het burgerleven ondervinden. Wel tracht de Overheid deze zoveel mogelijk op te vangen en is haar zorg zover als die strekt uitstekend, doch zij is daarbij toch gebonden aan bepaalde normen. Doen zich bijzon dere gevallen voor, waarin zij geen hulp kan vartenen, dtan is men op particulier initiatief aangewezen. Ieder weet in welke omstandighe den men somtijds kan komen ver keren en we kunnen dan ook niet anders doen dan een welwillend be roep te doen op de burgerij, deze col lecte te steunen. Laat de militairen, die met de collectebus komen, niet zonder meer voorbijgaan. Voor de meeste gemeenten in ons rayon zijn het de militairen van de Leidse Koks- school, voor Katwijk en Valkenburg de mariniers van het Vliegveld Val kenburg, die bij U komen aanklop pen. Naar in Haagse politieke kringen wordt aangenomen is zeer binnenkort de benoeming te verwachten van ir. S. A. Posthumus, thans lid van de Tweede Kamer voor de Partij van de Arbeid, tot staatssecretaris van Ver keer en Waterstaat. Hij zal in het bijzonder belast wor den met de behartiging van de inter nationale verkeersproblematiek. Ir. S. A. Posthumus is op 29 april 1910 te Franeker geboren. Hij stu deerde van 1928 tot 1934 aan de Tech nische Hogeschool te Delft voor schei kundig ingenieur. Van 1934 tot 1943 was hij assistent aan de technische hogeschool en vervolgens van 1944 tot 1946 bedrijfsingenieur bij de „Por- celeyne Fles" te Delft. De heer Posthumus is sedert 1946 lid van de Tweede Kamer. Sedert maart 1958 heeft hij voorts zitting in het Europese parlement, waar hij zich vooral met internationale ver- voers- en energieaangelegenheden be zig hield. Oxfordse foto- en filmclub brengt bezoek aan Leiden Op schiphol zullen zaterdagmorgen a.s. een twaalftal Oxforders aanko men voor een bezoek aan ons land en onze stad. Direct na aankomst wordt naar Lisse gereden om een wandeling door de Keukenhof te ma ken. Leden van de Leidse club, welke vorig jaar in Oxford te gast waren, zullen nu huisvesting verlenen. Op 3 mei wordt voor de gasten een filmavond verzorgd door de Leidse Smalfilm Liga in de kantine van de Royal McBee. Verder belooft het programma voor hen op 4 mei een excursie naar de Zuiderzeestadjes Hoorn, Enkhuizen en Monnikendam en op 6 mei een tocht naar de Deltawerken. Ook wor den bezoeken gebracht aan de Royal McBee en de Voorschotense Zilver- fabriex. Verder is er nog een grote foto- en filmavond op 7 mei in de Lakenhal op de Grote Pers. Daar worden de winnaars van de compe titie bekend gemaakt. Een tentoon stelling van foto's van de beide clubs is vanaf 3 med in de Lakenhal te zien. Het opnieuw kennismaken met de Oxfordse vrienden, - waarvan som mige vriendschapsbanden al meer dan 10 jaar bestaan - daarbij gevoegd het bekijken en beoordelen van de resultaten van eikaars foto en film werk, beloven prettige dagen voor gasten en gastheren. Na een afscheidsdiner vertrekken zondagavond 9 mei de gasten weder om van Schiphol. Gisteravond is op de Steenstraat in Leiden de 20-jarige mej. A v.d. G. uit Roelofarendsveen aangereden en ernstig gewond. Bij het oversteken had zij waarschijnlijk een naderende personenauto niet opgemerkt. De be stuurder hiervan probeerde haar nog te ontwijken door naar links uit te wijken. Zij werd echter geschept en kwam via de motorkap weer op het wegdek terecht. Met een gebroken linkerbeen en enkele schaafwonden is zij door de EHD naar het Acade misch Ziekenhuis gebracht In de week van 3-8 med zal worden gecollecteerd in de gemeenten: Al phen a.d. Rijn, Bodegraven, Boskoop, Hazerswoude, Hillegom, Koudekerk. Leiden, Leiderdorp, Leidschendam Stompwij kLisse, Moerkapeile, Noordwijk, Noordwijkerhout, Oegst- geest, Rijnsburg, Sassenheim, Voor hout, Voorschoten, Warmond, Zeven hoven, Zoetermeer, Katwijk en Val kenburg. In die week van 1015 mei in de gemeenten: Alkemade, Hoogmade en Woubrugge, Nieuwkoop, Nieuwveen, Ter Aar en Zoeterwoude, terwijl op 20 mei wordt besloten met Benthui zen, Waddinxveen en Zevenhuizen. BESTUUR RAYON LEIDEN G.M.F. VOLKSTUINDERS ORGANISEREN TENTOONSTELLING Toen de vorige week de Leidse Bond van Volkstuinders het 25-jarig bestaan vierde ontbrak er in feite iets essentieels. Bij de receptie wa ren niet de bloemen van de leden. Dit had zijn reden, want de jubi leumcommissie, onder voorzitter schap van de heer H. H. Dongelmans, heeft het grote plan opgevat om mid dels een grote tentoonstelling het vijfentwintigjarig bestaan te herden ken. De tentoonstelling wordt gehou den in het Waaggebouw van 25 tot en met 28 augustus. Werd vroeger een tentoonstelling altijd door de Bond (lees: het bestuur) georgani seerd, nu zijn de rollen omgedraaid en willen de leden het bestuur ver rassen door een grandioze tentoon stelling van al hetgeen zij in hun tuintje gekweekt hebben. Aangezien de Leidse volkstuinders de beschikbare perceeltjes verdelen over sier- en nutstuinen, zal ook de expositie een gevarieerd karakter dragen. Het Waaggebouw zal einde augustus een schat van bloemen, fruit en groenten ten toon spreiden, waar iedere Leidenaar met genoegen kennis van kan nemen. Want zo ver telde ons de jubileumcommissie, de Leidse volkstuinders willen aan ieder laten zien, wat zij in hun tuintjes verrichten. De kwekers van de di verse produkten zullen zelf hun in zendingen opmaken, zodat zij niet alleen het materiaal leveren, maar ook zelf de tentoonstelling op zullen zetten. Aan de tentoonstelling zijn diverse attracties verbonden. Zo zullen van iedere school 2 leerlingen van de hoogste klasse worden uitgenodigd om op de tentoonstelling een bloem stuk] e te maken. De mooiste werk stukjes krijgen een prijs en worden ook tentoongesteld. Tevens zullen de klassen in staat worden gesteld om de tentoonstelling te bezoeken. De ouden van dagen worden ook uitge nodigd en de bewoners van de te huizen krijgen gratis toegang. Het jubileumcomité wil nog meer activi teiten ontplooien, maar hoopt in de eerste plaats op de medewerking van alle eigenaren van een volkstuintje. Immers zij moeten geheel belange loos meewerken om het geschenk aan het bestuur van de Bond te doen slagen en hierdoor ook belang stelling van de Leidse burgerij te kweken voor het werk op de tuin complexen. Het Leidse inbrekersgilde heeft ook in de afgelopen nacht weer toegesla gen. Voor de vierde maal werd inge broken bij het garagebedrijf van de firma van Ulden op de hoek Hoge Rijndijk-Verdiamstraat. Via de ach terzijde is men door het inslaan van een ruit in de magazijnruimte binnen gedrongen. Op kundige wijze is de brandkast, die achter het kantoor was geplaatst opengebroken. Er wordt een bedrag van vijf zesd-uizend gulden vermist. Evenals voorgaande jaren zal ook dit jaar op de avond van de 4e mei in Voorschoten de herdenking plaats vinden van de tijdens de oorlog en bezetting gevallenen. Aan de inwoners van de gemeente wordt verzocht zoveel mogelijk en op waardige wijze aan de volgende plechtigheden medewerking te ver lenen: 18.00 uur: Halfstok hijsen van de nationale vlag van alle openbare en particuliere gebouwen; 19.40 uur: Aanvang van het luiden van de klok van de Gemeentetoren, 19.45 uur: Bijeenkomst nabij het plaatselijk monument; 19.50 uur: Beëindiging van het klokluiden. Uitvoering van enige toepasselijke muzieknummers door de plaatselijke harmonieverenigingen „Benvenuto" en „St. Laurentius"; 19.59 uur: Beëindiging van de mu ziek; 20.00 uur: Aanvang twee minuten stilte. Aanvang en beëindiging der stilte zullen door middel van een trompetsignaal worden aangegeven; 20.02 uur: Kranslegging met mu ziekbegeleiding, waarna door de harmomeverenigingen het le en het 6e couplet van het Wilhelmus wor den gespeeld, welke door de aanwe zigen worden meegezongen. Er wordt aan herinnerd, dat de vlaggen vóór het invallen van de duisternis behoren te worden gestre ken. Geef een nuttig geschenk geef Moeder iets voor haar fiets! (Advertentie) Mis van E. van Niekerk in St. Lodewijkskerk Zondag 16 mei a.s. zal tijdens de gezongen H. Mis om tien uur 's mor gens een door de Leidse musicus E. van Niekerk gecomponeerde Mis wor den uitgevoerd in de St. Lodewijks kerk. Het is de „Missa Dominiei Sa- vio" voor éénstemmig jongenskoor met begeleiding van orgel en fluit- solo. De componist zal zelf het jon genskoor van die St. Leonarduskerk leiden. Het orgel zal worden be speeld door de heer Jan v. d. Meer, de fluitsolo zal worden gespeeld door de heer Peter Bik. VOORSCHOTEN Geboren: Op 21-4: Erik Cornells zv Berk, Adrianus M. Th. en Veen- hof, Gerarda A.; op 23-4: Margaretha Maria Catharina dv Steijn, J. en Rooijakkers, P. M.; op 16-4: Alida Johanna dv Keijzer, N. en Piket, A. J.; op 18-4: Henriëtte dv Planje, M. C. en Huizer, Y. M. J.; op 20-4: Jan Abraham zv Vos, A. P. en Lindhoudt, M. C. Ondertrouwd: op 20-4: Blom, Jan Hendrik en Schram a, Cornelia Jo hanna Cecilia; op 21-4: Overzet, Jo hannes Ewald en Floor, Gertrudis Wilhelmina Maria. Gehuwd: op 20-4: Lobel, Hendrik Jan en Nieuwenburg, Adriana Elisa beth Clasina; op 21-4: Zwanenburg, Richard en Buitelaar, Neeltje Gijs- berta; op 22-4: Langeveld, Nicolaas en Oostergo, Emmy Pauline; op 22-4: Lemstra, Jan en Koojj, Maria; op 23- 4: Verhagen, Johannes Adrianus Leo- nardus en Lindeman, Theodora Cla- zina Maria; op 23-4: Prins, Wilhel mus Wouterus Cornells en Knjjnen- burg, Cnristina Elisabeth; op 23-4: Zeevenhooven, Henry Pieter en Tor- doir, Marianne Clemence. Overleden: op 22-4: Burmeister, Johanna Henriette, geb. 19 sept. '75. Op 18-4: Broer, Hendrika Johanna Wilhelmina, wed. van Wesselo, geb. 30 jun. '89. Op 16-4: Van der Post, Helena Adriana, echtg. van A. C. v. Winden, geb. 23 okt. '98. VOOKSCHOTKIN NIEUW RAADSLID Als opvolger van de heer Veldhuis, lid van de gemeenteraad van Voorschoten voor de PvdA-fractie, die per 1 mei aanstaande de gemeen te gaat verlaten wegens zijn benoe ming tot inspecteur voor de ruimte lijke ordening in de provincies Over- ijsel en Gelderland, is door het bestuur van de afdeling kandidaat gesteld de heer B. Hoogwerff, Pape laan 156, Voorschoten. FEESTELIJKE JUBILEA Dat de diverse exploitanten van de attracties op het MOC-terrein bij Koninginnefeesten en andere festivi- teien gaarne in Voorschoten stand plaats innemen blijkt wel uit het feit, dat de heer Melle de Vries vo rig jaar gedurende veertig jaren met zijn oliebollenkraam aanwezig is ge weest, terwijl dit jaar de heer Van der Tuin, vijftien keer met zijn zweefmolen en de heer Van Leeuwen voor de tiende maal met de schiet tent de feestelijkheden hebben ver levendigd. Het vorig jaar is de heer De Vries door het bestuur van de K.W.-ver eniging met zijn veertigjarig jubi leum gehuldigd, maar ook de getrou we terugkomst in Voorschoten van de heren v. d. Tuin en Van Leeuwen zal niet ongemerkt voorbijgaan. TRADITIONELE TRACTATIE De kinderen die B.L. Onderwijs volgen in Voorschoten kunnen hun traditionele tractatie afhalen bij de heer L. J. van Aken, Leidseweg 60 op 29 april van 10 tot 12 uur. Boven dien kunnen zij daar vrij kaartjes ontvangen voor een rit met het z.g. „Glippertje", een kinderfcrein die op Koninginnedag en op zaterdag 1 mei door ons dorp zal rijden. HET DOORLICHTEN In ons bericht over het doorlichten van mummies in het Academisch Ziekenhuis is een door ons betreurd misverstand de Londense röntgeno loog der. Peter Gray genoemd als as sistent van de Leidse röntgenoloog dr. P. Vijlbrief. In feite heeft dr. Gray de leiding van dit onderzoek, dat hij met een Engels team met Nederland se medewerking verricht. De Nederlandse Televisie Stichting heeft een geheim plan opgesteld voor een spontaan feestprogramma voor het geval vroeger of later de verlo ving van prinses Beatrix zou worden bekend gemaakt. De NTS had voor 't gereedmaken van de „blauwdruk" besprekingen gevoerd met een aantal organisaties in Amsterdam, zoals het Oranje-co mité. De achtergrond is dat de NTS zich tijdig wil verzekeren van een behoor lijke feestuitzending. Men heeft leer geld betaald met het geïmproviseer de programma bij de verloving van prinses Margriet. Bij de NTS acht men de kans op een even verrassende aankondiging van een verloving van prinses Bea trix niet uitgesloten. Bijeenkomst Leidse Postzegelverzamelaars In het Loge-gebouw aan het Steen- schuur vond gisteravond de prijsuit reiking plaats van de grote postzegel- tentoonstelling welke in begin maart door de Leidse Ver. van Postzegelver zamelaars in de Lakenhal is gehou den. De jury-leden, de heren A. v. d. Willigen en W. Kloos, waren even eens aanwezig en prezen onverbloemd de kwaliteit van de tentoongestelde inzendingen. De heer W. F. Briel, de grote organisator van dit evenement reikte de prijzen uit. De uitslag heb ben wij reeds bij de tentoonstellings verslagen gepubliceerd. De heer A. de Best was verheugd over de grote opkomst in deze bij eenkomst, waaruit wed degelijk bleek dat voetbad op tv geen invloed meer uitoefend op de opkomst dier leden. Hij verwelkomde tevens de pen ningmeester, de heer A W. Taselaar, die na maanden van afwezigheid door ziekte weer hersteld was. De suggestie, welke door ir. J. J. G. van Hoek bij de opening van de ten toonstelling was gedaan om een ver zameling over Leiden ter hand te nemen, was in het bestuur gunstig ontvangen en de leden werden ver zocht om hiervoor de nodige zegels en andere attributen bijeen te bren gen. Aoht nieuwe leden werden geïnstal leerd en verwelkomd. Het jaarver slag van de veilingmeester, de heer A. Ouwehand, vermeldde o.a. 10 vei lingen met 427 kavels met een op brengst van ruim 1000,-, een gemid delde opbrengst van 2,56 per kavel. De twee extra veilingen telden 227 kavels met een gezamenlijke waarde van 1850,-, per kavel dus 8,10. Ook de jeugdafdeling profiteeirde ruimschoots van de opbrengst. Na de kleine veiling, hield tot slot van de avond de heer J. Dekker uit Amsterdam een interessante lezing over Rode Kruis-zegels. Het idee van deze zegels is bij de stichter van het Rode Kruis, Henri Dunant, opgeko men in 1859 na de grote slag bij Sol- ferino tussen Oostenrijk en Frankrijk. Het eerste ideaal: hulpverlening aan gewonde krijgsdieden is later uitge breid. Vanzelfsprekend kwamen al lerlei zegels in dit valk ter sprake en het was voor de leden een zeer leerzame avond. SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUS BURGEMEESTER en WETHOU DERS van LEIDEN brengen ter openbare kennis, dat de gemeente secretarie en de bureaus der gemeen telijke diensten en bedrijven, behou dens het hierna vermelde, op vrijdag 30 april en woensdag 5 mei a.s. de gehele dag voor het publiek gesloten zullen zyn. Het Stedelijk Museum „De Laken hal" zal op 30 april van 13.00 tot 17.00 uur geopend zijn. Voorts zal op zaterdag 1 mei a.s. het bureau van de Burgelij ke Stand ge opend zijn van 9.00 tot 10.00 uur, uit sluitend voor het doen van aangifte van overlijden. advertentie. SLUITINGSUUR VERGUNNINGS- EN VERLOFSLOKALITEITEN OP 30 APRIL 1965 De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat door hem ontheffing is verleend van het slui tingsuur voor vergunnings- en ver lofslokaliteiten in de nacht van 30 april op 1 mei a.s. tot 1.00 uur en in de nacht van 5 op 6 mei a.s. even eens tot 1.00 uur. Houders van muziekvergunningen mogen gedurende bedoelde nachten tot dat tijdstip muziek ten gehore doen brengen. (Advertentie) HTLLEGOM VIERING VAN KONINGINNEDAG Op Koninginnedag vangt de feest dag aan met carillonmuziek in de Hoftuin vanaf 8 uur. Vanaf 9.15 uur gaat de Hoftuin open voor de deel nemers aan de aubade, terwijl de harmonie „Crescendo" vaderlandse wijsjes speelt. Door de schooljeugd worden enige liederen gezongen on der leiding van de heer L. de Vreeze. Daarna worden bloemen aangeboden aan de echtgenote van de burge meester en zeggen twee leerlingen van de St. Joseph-meisjesschool een gedicht op. De burgemeester houdt vervolgens een toespraak en na het „Wilhelmus" keren de kinderen naar de scholen terug waar zij getrakteerd worden. De harmonie „Crescendo" houdt daarna een muzikale rondgang door de gemeente. KINDER-BLOEMENCORSO Er hebben zich weer vele deelne mers en deelneemsters gemeldt voor het kinder-bloemencorso. Om 1 uur begint de optocht zich op te stellen in de Hoftuin en tijdens deze bezig heid wordt er grammofoonmuziek gegeven. Om 1.30 uur begint de jury met de keuring. Om 2 uur vertrekt de stoet vanuit de Hoftuin. Om 4 uur is er een voetbalwed strijd op het Concordia-terrein aan de Sportlaan tussen een Hillegoms- en een districtselftal van de Haar lemse voetbalbond. Voorts is er een Oranje-Puzzlerit op de fiets voor deelnemers van 14 t/m 18 jaar, onder leiding van de ren- en toervereniging „De Bollen streek". Start en finish bij de Julia- naschool. 8.30 Lampion-optocht vanaf de Hoftuin nadat om 8 uur de keuring door een jury heeft plaatsgevonden. Tijdens de pauze bij Parkwijk'geeft de brandweer een „waterfestijn". SCHAAKCLUB „DE UEL" De uitslagen waren: groep A: J. van der Weijden-J. van der Zwet. V2-V2; H. H. Hulsman-J. Staats 01; J. Brauckman-J. H. Veenstra Va-1/*; J Ph. van de Berg-W. Peet 01; groep B: L. C. Zonneveld-D. Balke nende 01; Fl. van de Berg-Th. Jonk heer 10; Th. Brandsma-J. van de Berg 01; groep C: D. Kaptein-W. Möhlmann 10; G. van Heusden-P. Schrama V2-1/». Internationals verdeeld De laatste dag van deze beursweek (Beursplein 5 blijft morgen wegens Koninginnedag gesfloten), heeft een verdeelde stemming laten zien voor de internationale waarden. Hierbij waren Phillips en vooral Unilever bij de opening vast, daarentegen Kon. Olie flauw en KLM zeer flauw. Het laatste fonds op de forse daling met 2dollar gisteren iin Wallstreet waar door KLM woensdagavond in Am sterdam 11 gulden inzakte tot 117. Uodlever werd ex 2,65 slotddvidend verhandeld op circa 132.60 tegen gisbaren als slobprijs 132,90, cum slotddvidend. Philips verbeterde aan vankelijk 80 cent tot 149,90 doch moest later een gedeelte van de be haalde koerswinst afstaan. AKU zet te de opmars van gisteren verder voort met een koerswinst van circa 4 punten tot 504. Hoogovens werd 2 punten lager geadviseerd op 533. Me de in verband met het lange week einde bleef de handel in de hoofd fondsen, gedurende de gehele beurs- duur, kalm. Het buitenland liet we derom met verkooporders verstek gaan. Er vonden ruüorders plaats. Kon. Olie werd afgestoten en daar voor in de plaats kocht het publiek Philips en Unilevers. De president van de 9tandard-Oil in Amerika heeft, aldus de beurs, verklaard dat de winst van het concern over het eerste kwartaal 1965 circa 6V2 procent lager zal zijn dan over 1964. Kon. Olie maakt de cijfers over het eerste kwartaal 1965 op 13 mei bekend. De beurs is te dien aanzien niet opti mistisch, vandaar de ruüorders. Deze week is voor de internationale waar den een wisselvallige week geweest. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week boekte AKU deze beurs week een koerswinst van circa acht punten. Rekening houdend met de ex dividenden bleef Hoogovens prijs houdend, terwijl Unilever circa f 2,50 verbeterde. Philips ging twee gulden omhoog, daarentegen moest Kon. Olie 5,50 prijs geven. Ook KLM leed een OSLO zw. bew. 15 b KOPENHAGEN onbew. 11 6 ABERDEEN h. bew. 10 6 LONDEN zw. bew. 11 3 AMSTERDAM regen 13 7 BRUSSEL geh. bew. 10 5 LUXEMBURG zw. bew. 9 2 PARIJS onbew. 11 1 BORDEAUX mist 15 3 GRENOBLE zw. bew. 10 3 NICE onbew. 19 7 BERLIJN geh. bew. 14 6 FRANKFORT regen 11 6 MUNCHEN zw. bew. 11 3 ZURICH regenbui 7 3 GENEVE regenbui 8 3 LOCARNO 1. bew. 14 —2 WENEN regen 14 5 INNSBRUCK zw. bew. 10 0 BELGRADO zw. bew. 15 8 ATHENE onbew. 21 13 ROME onbew. 16 5 BARCELONA h. bew. 16 9 MADRID onbew. 19 3 MALLORCA onbew. 18 5 LISSABON h. bew. 19 8 Na een nauwelijks prijshoudend begin zakten de koersen van de scheepvaart-aandelen later op de middag in, waardoor de verliezen 1-3 punten bedroegen. De leidende cul tures gaven, evenals de staatsfondsen, geen verandering van enige beteke nis te zien. In de lokale afdelingen werden de aandelen van de Ned. Am. Fitting lager geadviseerd. Dit als nawerking op de gebeurtenissen in de j aarvergadering. BllRGLKLIJKL S I AND Geboren: Franciscus Johannes zv J. H. Bizot en M. P. van Kempen, Isolde Philothea Maria dv J. J. J. Hoogenboom en J. M. C. Akerboom; Dirk Jan zv S. Versteegen en H. A, van Asperdt; Kimball Helen dv T. Segaar en P. van Waveren; Ronald Eduard Hendrikus zv S. W. Schen- kius en M, J. Blakenburg; Johannes zv J. Dijkhuizen en A. van der Plas; Stefanus Petrus Canisius zv C. J. Ruigrok en A. M. Pouw; Guus zv R. Gravesteijn en H. T. van der Kleij; Dankert Lodewijk zv D. L. West broek en Y. V. E. H. Noordenbos; Waldo zv J. M. Jansen en J. van Zoest; Hendrica dv M. P. ter Haar en C. S. Tuinhof de Moed. Gehuwd: J. Bezemer en S. M. Sij- brandij. Overleden: W. P. Jurriaanse, 65 jaar, echtgen. van H. R. van Biema; P. l'Ecluse, 77 jaar, man; M. Schaart, 9 maanden, dochter; W. E. Ooster ling, 75 jaar, wed. van J. Meijer. Marktberichten UTRECHT, 29-4. Vee Aanvoer 4868; runderen 1540, vette kalveren 192, graskalveren 7^ nuchtere kalve ren 1111, schapen 305, lammeren 166, varkens boven 100 kg 345, id. bene den 100 kg 156, biggen 961, bokken en geiten 25. Prijzen in guldens per st.uk: melk- en kalfkoeien 1225-1500, kalfkoeien 1040-1425, vare koeien 840-1100, pinken 520-700, stieren 500- Weersverwaohtirng, meegedeeld door het KNMI, geldig van donderdag- tot vrijdagavond, opgemaakt te 11.15 uur: OPKLARINGEN Flinke opklaringen en slechts hier en daar een bui. Overwegend matige noordoostelijke wind. Iets hogere mid- dagtemperaturen. HET WEER IN EUROPA 740, graskalveren 320-600, nuchtere kalveren 40-70, schapen 90-165, lam meren 100-160, varkens boven 100 kg 350-500, id. beneden 100 kg 85-110, biggen 58-68, bokken en geiten 8-62, vette koeien le kw. 4.25-4.45, id. 2e kw. 3.95-4.15, id. 3e kw. 3.65-3.90, vet te kalveren le kw. 3.90-4.10, id. 2e kw. 3.90-3.95, id. 3e kw. 3.50-3.60, nuchtere kalveren 1.45-1.75, varkens boven 100 kg 1.70-1.80, id. beneden 100 kg 1.93-2.00, slachtzeugen 1.50- 1.55, jonge zeugen 1.55-1.65. Over zicht handel en prijzen: melk- en kalfkoeien, matig, prijsh.; vette koei en, flauw, prijsh.; vare koeien, re delijk, prijsh.; vette kalveren, vlug, hoger; graskalveren, redelijk, stabiel; nuchtere kalveren, willig, ruim prijs houdend; schapen, willig, iets hoger; lammeren, willig, iets hoger; varkens, rustig, iets hoger; biggen, rustig, iets hoger. 's-HERTOGENBOSCH, 28-4, Vee - Aanvoer 8781, runderen 2667, gras- kalveren 434, vette kalveren 1006, nuchtere kalveren 1453. schapen 129, lammeren 153, geiten 20, fokzeugen 22, slachtvarkens 445, biggen 1761, slachtrunderen 691. Prijzen in guldens per stuk: melk en kalfkoeien 9651610, guiste koeien 8751350, graskalveren 480690, kalfvaarzen 1175—1625. pinken 680— 900, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 125245, weideschapen 90 130, ooien met lammeren 160285, drachtige zeugen 375—540, biggen 58 75. Prijzen per kg. gesl. gew.: slacht- runderen extra kwal. 4.004.20, idem le kwal. 4.204 40, idem 2e kwal. 3.804.05, idem 3e kwal. 3.503.70, vette stieren 4.004.45, worstkoeien 3.303.45. Prijzen per kg. levend gew. vette kalveren le kwal. 3 904.15, id. 2e kwal. 3.603.85, idem 3e kwal 3 30 3.55, nuchtere slachtkalveren 1.40 1.70, slachtzeugen le kw. 1.551.65, idem 2e kwal 1 48—1.53, slachtvar kens 1.701.80. Prijzen per stuk: vet te schapen: 120165 Overzicht aan voer, handel en prijzen, melk- en koeien ruimer, rustig, gehandhaafd; guiste koeien groot, flauwer, staande prijzen; jongvee flink, even trager, prijshoudend; vette kalveren nor maal, willig, duurder: nucht. slacht- kalveren groot, tamelijk vlot, stijf duurder; schapen en lammeren rede lijk, goed, prijsh.; fokzeugen minder, tamelijk, niet lager: lopers en biggen minder, vry gunstig, stijf prijshoud.; slachtvee groot, lui. prijsh.; slacht zeugen behoorlijk, traag, aflopend.. N.B. In verband met de viering van de nationale feestdag op woensdag 5 mei a.s. wordt de volgende vee markt in Den Bosch gehouden op donderdag 6 mei a.s. LEIDSCHENDAM, 28 april. Groente. Tomaten Al 13.80-14.00, B 13.60, C 13.60-13.80, CC 12.20-12.40; Binnen land A 570-600; B 550-560, C 460-470. CC 390; Staandglaskomkommers ex tra 57-58, 43-46, 38-39, 35-36, 32-33; kromme komkommers 59-61, stek grof 47-49, middel 32-38. fijn 10; sla I 8-9. II 6-7, stoofsla 26-32; snijbonen 390-430; spinazie 54-78; prei 31; ra barber 29; radijs 50-51. Aangevoerd waren 80.000 komkommers. TER AAR, 28 april. Groente. Kas- peulen 7.90-8.50; postelein 85-1.10; spinazie 65-78; prei 30-31; rabarber 19-31, witlof 77-92, idem stek 20-26, aardappelen 6, alles per küo. Sla A 10-16, idem C 6-9; komkommers 11-19 alles per stuk. Radijs 22-23, idem af wijkend 8; selderij 5 per bosje. Stoof sla 70 per kist. Aardbeien 90 per doosje. Komkommers export: AA 55, idem A 46-47, idem B 34-38, idem C 29, idem D 25 per stuk. Komkommers krom 39 per kilo. GOUDA 29 april, Kaas Aanvoer 24 partijen. Prijzen: eerste kwaliteit 2.61-2.71 per kg.; tweede kwaliteit 2.50-2.60 per kg.; extra kwaliteit 2.72 •2.78 per kg. De handel was flauw. BARNEVELD, 29 april, Eieren Aanvoer 2.100.000 stuks, handel flauw. Eieren van 45-53 gram 10.00- 12.25 alg. prijs 2.22-2.31 kg. prijs; 59- 65 gram 13.50-14.50 alg. prijs 2.29- 2.23. Pluimveemarkt Barneveld: aan voer ca. 25.000 stuks, handel rustig. Prijzen (in per kg): slachtkippen lichte 1.70-2.00; slachtkuikens 1.55- 1.70.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4