E3 ORANJEZON OVER LINTJESREGEN FiendelaMar werd door haar collega's ten grave gedragen Leidse Bioscopen Automobielbedrijf E.N.Z.A.B. N.V. VISIE OP TELEVISIE DONDERDAG 29 APRIL 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Enkele koninklijke onderscheidingen in stad en omtrek Aan de Nederlandse Staatscourant van heden zijn de volgende Ko ninklijke onderscheidingen verleend: Grootkruis in de Orde van Oranje Nassau: Mr. D. U. Stikker. Mr. N. S. Blom, regeringscommis saris voor Indonesische aangelegen heden. Mr. G. H. A. Feber, president van de Hoge Raad der Nederlanden. Ir. F. J. Philips, president Philips Gloeilampenfabrieken te Eindho ven. Mgr. J. W. L. Damen, ambassade raad te Vaticaanstad. prof. mr. J. M. van Bemmelen, wo nende te Leiden. Mgr. A. C. Schaaper, viacris-gene raal van het bisdom Rotterdam. Mgr. G. H. de Vet, bisschop van Breda. Prof. dr. P. J. Gaillard, hoogleraar te Leiden, wonende te Oegstgeest. Prof. dr. J. Mulder, internist te Leiden. H. J. Dijkhuis, geneeskundig hoofd inspecteur, te Wassenaar. Mr. J. J. Klaasesz, hoofddir. P.T.T., te Wassenaar. Mr. H. A. N. Dinger van Kruinin- gen, chef van het Kabinet van de Commissaris der Koningin in Zuid- Holland. te Wassenaar. H. Duiker, burgemeester van Kat wijk. Pater dr. P. A. M. Geurts, rector van het St. Bonaventura-lyceum te Leiden. J. Lubbers, hoofdinspecteur-titu lair van 's Rijksbelastingen, te Lei den. L. J. te Pas, te Naanden, voorzitter der Ned. Aannemers bond. Ir. H. Lammers, te Arnhem, voor zitter Bond van Ned. Architecten. Drs. F. Kriellaars, te Den Haag, economisch medewerker K.N.B.T.B. L. Baart, voorzitter ALg. Bedrijfs- bond Metaalnijverheid en Electro- teohniische Industrie, te Leiderdorp. Dr. C. Trimbos, zenuwarts te Utrecht. F. G. van der Gun, secretaris N.F.V., te Utrecht. L. L. Marselis, hoofdadministra teur Ministerie van Sociale Zaken, te Voorschoten. C.L. van Baaren, dir. Kon. Conser vatorium voor Muziek, wonende te Oegstgeest. Prof. dr. A. Klasens directeunr Rijksmuseum voor Oudhelen te Lei den, wonende te Voorhout. Dr. P. H. Pot, directeur Rijksmu seum voor Volkenkunde, te Leiden. Legeraalmoezenier G. J. M. Went- holit. H. Kohn, te Wassenaar. Tot ridder in de Orde van Oranje- A.P. C. Guliokx, lid dag. bestuur Ned. Katih. Landarbeidensbond, te Haarlem. Mr. J. A. v. d. Steen, alg. seer. Ned. Kath. aann.- en patroonsbond te Haarlem. C. Th. Suister, te Leidschendam. J. B. v. Seters, boekverkoper, te Wassenaar. A. („Toon"). G. Th. Hermans, cabaretier, te Zand voort. Eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau: G. P. Bergers, lid van het col lectanten-college „St. Petrus" te Leiden. P. van Dijk, adjudant van de Rijks politie te Alkemade, J. de Noo, adjudant van de Rijks politie te Mijdrecht. W. M. Offringa, inspecteur nazorg Martiha-stichting te Alphen aan den Rijn. P. Verver, hoofd plantsoendienst rijksuniversiteit te Leiden. J. P. Bommel jé, hoofdassistent A 's Rijks Belastingen te Alphen aan den Rijn. G. P. Sdholten, bestuurslid Kath. Middensrtandsver., te Sassenheim. W. Keyzer, diretceur bloembollen- bedrijf A. Frijürak en Zoon, te Sas senheim. E. Scholite, chef export bloembol- lenibedrijf Veldlhuyzen van Zanten, te Lisse. Eremedaille in zilver: F. J. W. Mugge, amanuensis aan de Louise de Coligny-HBS te Leiden. J. E. Bevelander, tekenaar A Bota nisch Laboratorium te Leiden. P. Falllaux, laborant A, Academisch Ziekenhuis, te Leiden. J. J. van der Walle, technicus A, Acad. Ziekenhuis te Leiden. G. Dane, technisch beambte, mari nevliegkamp Valkenburg. C. van der Ploeg, ziekzoeker bij fir ma M. Veldhuyzen van Zanten, te Voorhout. H. J. de Bruin, schuurbaas bij bloembollenbedrijf J. W. A. Lafeber, te Lisse. Tj. Gaastra, werkzaam drukkerij v.h. Louis H. Beoherer, te Leiden. H. F. Roman, technisch-hoofdassis- Gisteren is de vrijdag op 67-jarige leeftijd in Amsterdam overleden ac trice Fien de la Mar ten grave ge dragen. Zij was enkele dagen voor haar overlijden opgenomen in het Wilhelminagasthnis. Voorafgaande aan de begrafenis op Zorgvliet gis termiddag was de overledene opge baard in de foyer van het Nieuwe de la Mar-theater aan de M'arnixstraat in Amsterdam, waar van twaalf tot een uur gelegenheid was langs de Al geprobeerd? Doe het nul Th. J. van der Heijden, secretaris van de Ned. Ver. van Rechtskundige Adviseurs te Leiden. H. C. A. M. Schölvinck, burgemees ter van Nootdorp. A. J. Dekker, wethouder van Alphen aan den Rijn. N. G. Groot Huijse, korpschef van gemeente-politie, te Alphen aan den Rijn. H. P. Bloot, wethouder van Kat wijk. S. Menken, wethouder van Leiden. W. J. J. Sanders, administrateur >r gementebedrijven te Leidschen- uam. W. F. van Dam, wethouder van Hillegom. P. van der Sleet, gemeenteraadslid te Noordwijkerhout. F. W. E. de Haan, consulent voor „„hamelijke opvoeding te Leiden. P. Brouwer, leraar christ. lyceum te Leiden. Th. E. te Lïwtum, hoofdcontroleur A van 's Rijks Belastingen te Lei den. J. F. de Nie, gezagvoerder bij KLM, te de Kaag. L. G. Kempers, firmant scheeps werf Kempers te Alphen aan den Rijn, wonende te Nieuwkoop. M. Van der Voet, voorzitter „Me taalunie" te Oegstgeest. H. J. A. van den Bosch, penning meester Kath. Bond van Bouwvak arbeiders, te Utrecht. Aandeelhouders- Vergadering N.V. 'De Leidsche Courant' Gisteren werd in café-restaurant „Zomerzorg" te Leiden de jaarlijkse algemene vergadering ven aandeel houders der n.v. De Leidsche Courant gehouden, waarin de jaarstukken over 1964 werden goedgekeurd. Het dividend werd vastgesteld op 10 pet (vorig jaar 9 pet). De aan de beurt van aftreding zijnde commissarissen, t.w. de heren J. C. J. Lambermont, mr. dr. J. v. d. Poel en H. W. G. Vree burg, werden met algemene stemmen herkozen De vergadering stond onder leiding van die heer J. C. J- Lambermont. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tus sen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië ms .Cap San Augus- lin" (2/5); ms „Rio Quinto" (8/5). Brazilië: ms ,Cap San Augustin' (2/5); ms „Alhena" (5/5); ms „Gooiland" (8/5). Canada: ms „Franconda" (2/5); ms „Neptuin (5/5). Chili: ms „Stutt gart" (2/5); ms „Roebiah" (5/5. Kenya, Oeganda: ms „Ferdinan de Leseps" (2/5). Tanganjika: Ned. An tillen: ms „Oranje Nassau" (5/5). Nieuw-Zeeland: ms „Northbank" (2/5). Suriname: ms „Oranjestad" (4/5). Verenigde Staten van Ameri ka: ms „Prinses Margriet" (6/5). Z. Afrika: (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika. ms „Randfontein" (4/5). Inlichtingen betreffende de ver- zend'ingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. De films in de week van 29 april tot 5 mei zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Fanfare (alle leeft.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag, Koninginnedag en 5 mei: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: De gele Rolls-Royce (14 jr) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag, Koninginnedag en 5 mei: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: John Goldfarb komt terug (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag, Koninginnedag en 5 mei: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Koningin Christina (alle leeft.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag, Koninginnedag en 5 mei: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Goldfinger (18 jr.) (geprolongeerd) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag, Koninginnedag en 5 mei: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Robin Hood der wilde zeeën (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur baar te defileren. Gesloten wegens sterfgeval", stond met grote letters op een bord in de hal van het theater te lezen, waar aan de buitenkant de vlag halfstok hing. Langs en op de baar lag een schat aan kransen en bloemstukken, met op de afhangende linten een laatste groet voor de ontslapen actrice. „Dag Fien, Wim en Corry", stond er op een diaarvan te lezen. Tijdens het de- filé werd bij aflossing naast de baar de dodenwacht betrokken door de heren Harry Boda, Jack Bow, Simon Carmiggelt, Wouter Denijs, Jan Wil lem Hofstra, Wim lbo, Adri Kaan en Tonny Schifferstein. In een on afgebroken rij liepen de belangstel lenden gedurende een uur langs de baar. waarop de nog niet geheel af gedekte kist de gelegenheid bood nog een laatste blik te werpen op de overledene. Velen konden bij het zien van de dode hun ontroering nauwe lijks of niet bedwingen. Er waren zeer veel acteurs en actrices, bekend van toneel of cabaret dde langs defi leerden, o.a. Caro van Eyck, Ank' van der Moer, Dora Paulsen, Elly v. Stekelenburg, Loudy Nijhoff, Conny Stuart, Guus Oster en Ton Lutz. Ook de vroeger zeer bekende operettester Beppie de Vries en Henriette Davids waren aanwezig. Bij het uitdragen van de baar fungeerden als slippen- dragers Johan Kaart, Matthieu van Esden, Harry Boda, Sylvain Poons, C. Germ an us, G. Lindenberg, Rudolf Meyer, Dora Paulsen, Guus Hermus, Albert Mol, Karl Guttman en Wim lbo. Voor de uitgang van het theater had zich zeer veel publiek verzameld. In de aula van Zorgvliet zei de heer Boda, dat zijn woord van afscheid de zwaarste rol in zijn carrière was. Hij gaf uiting aan zijn gevoel van ver ering en dankbaarheid en zei dat het teveel was om op te noemen wat Fien de la Mar allemaal had gepres teerd. Een oom van de overledene, Chris de la Mar, dankte de actrice voor het genot dat zij het grote pu bliek met haar kunst had geschonken. „Je was een De la Mar, Fien", zo merkte hij op. Namens de Nederlandse Vereniging van Toneelkustenaars sprak de acteur Egbert van Paridon, die Fien de la Mar een vrouw noemde die geen vij anden had maar wel vele vrienden, die echter niet in staat waren geweest haar gelukkig te maken. STAGNATIE AUTOWEG DORDT-MOERDUK De verkeerscentrale van de rijks politie maakt bekend dat de weste lijke rijbaan van de autoweg Dor drechtMoerdijk over een afstand van ongeveer 2'/t km is afgesloten in verband met werkzaamheden aan het wegdek. Alle verkeer wordt aldaar over de oostelijke rijbaan geleid. Ter plaatse is een maximum-snel heid van 70 km per uur ingesteld en zijn inihaal- en stopverboden van kracht. De werkzaamheden zullen tot omstreeks 15 juli duren. Met file vorming, vooral in de spitsuren, en vertraging van ongeveer een half uur moet door de weggebruiker re kening worden gehouden. C.A.O. KLEIN METAAL GOEDGEKEURD De Stichting van de Arbeid heeft de Collectieve Arbeidsovereenkomsten voor de (kleine) Metaalnijverheid goedgekeurd, aldus de Christelijke Metaalbedrijfsbond. De nieuwe lonen zullen reeds deze week worden uitbetaald. De beslis sing van de Stichting van de Arbeid heeft betrekking op de cao's voor het automobiel- en garagebedrijf, het motor-revisdebedrijfhet carosserie- bedrijf, heit centrale- verwarmings- bedirijf, het elektrotechnisch bedrijf, het loodgieters- en fittersbedrijf, het metaalibewerki ngsbedrij f en het rij - wdelikilieiiinibedirüf. tent Rijksmlseum Natuurl. Historie, te Leiden E. Schallen/berg, oud-empl. P.T.T., te Leidschendam. G. P. J. Remmerswaal, te Wasse naar. Eremedaille in brons: T. Kinkel, oud-koster Ned. Herv. Kerk te Oude-Wetering. W. H. van Honswijk, schrijver ma rinevliegkamp Valkenburg. J. Hoogenboom, molenaar, te Rijp- wetering. Prinses Beatrix ontvangt twee basisbibliotheken op Taal en Teken H.K.II. Prinses Beatrix zullen op 7 mei in het Haagse gemeentemu seum bij de opening van de exposi tie „Taal en Teken" twee basisbiblio theken worden aangeboden. Ze zijn bestemd voor de huizen „Hunne schans" bij het Uddelermeer en „Het Zilveren Schor" bij Arnemuiden van de Stichting Zilveren Jeugdcen tra, waarvoor H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins het kapitaal be schikbaar stelden. De bibliotheken worden Prinses Beatrix aangeboden door de Vereeniging ter Bevordering van de belangen des Boekhandels, die anderhalve eeuw bestaat. Naar aanleiding van diit jubileum wordt de expositie „Taal en Teken" thans ingericht in het Haagse Ge meentemuseum. Wat getoond wordt, komt van her en der. Het thema „Taal en Teken" heeft te maken met vrijwel alles wat door mensen is uit gedacht. Op „Taal en Teken" worden din gen bijeengebracht, die in het le ven ook bijeen plegen te komen, maar niiet op tentoonstellingen. De beeldende kunst is ruim ver tegenwoordigd met werken uit par ticulier bezit. Deze werken delen de ruimten met opgezette dieren, ver keerstekens, computers en met een weergave van de geschiedenis van het schrift. Voorts worden verschillende bij zondere stukken tentoongesteld. Voor „Taal en Teken" werd door Constant Nieuwenihuis een ingangs ruimte ontworpen. Het is een dool hof, die de onbeschreven en onbe sproken toestand van de wereld voor de menswording oproept. Woody 'Amen maakte een spreek kamer. Daarin worden via een ge- hiidsbamd enkele eigenaaridgheden van ons, taalgebruik gedemonstreerd. ALIMPO N.V. te Den Haag, importrice van de B.M.W.-auifcamobdelen, is het een genoegen U te kunnen berichten, dat met ingang van 1 mei 1965 is aangesteld als B.M.W.-DEALER VOOR LEIDEN E.O. HOGE RIJNDIJK 278-280 LEIDEN TELEFOON 01710—40697 en 40698 Met de opening van het eerste gedeelte van dit moderne en goed geoutilleerde B.M.W.-automobielverkoop en -onderhoudsbedrijf weet Alimpo n.v. U, B.M.W.-bezitter of toekomstige B.M.W.-bezitter te allen tijde verzekerd van de perfeote en parate B.M.W.-service. Den Haag, 29 april 1965 Gerbrandy-toren Aetlierldailken in IJsselstein De televisietoren in IJsselstein, die met zijn 392 meter nog steeds hét hoogste bouwwerk van Europa is, heet sinds gistermiddag „Gerbrandy- toren". „Het oudste en meest illustere dispuut N.A.T." van de Utrechtse protestants-christelijke Studentenver eniging Societas Studiosorum Refor- matorum heeft deze naam bedacht. Met het eren van prof. mr P. S. Ger- brandy, die vele jaren voorzitter was van de Nederlandse Omroep Zender maatschappij N.V. (Nozema) en te vens de stoot gaf tot oprichting van het zendercomplex in Lopik, heeft deze vereniging haar negende lustrum willen vieren. De weduwe van prof. Gerbrandy was aanwezig bij de onthulling van het naambord bij de ingang van de televisietoren, waarop tevens.de FM- zenders prijken alsmede de sema- foonzender. Hek Utrechtse studentendispuut, dat met de naamgeving van de tele visietoren zijn lustrumfeesten begon, heeft de gewoonte om op zijn lustra of diies „iets groots" te doen. Zo werd in 1956 de universiteit van Harder wijk opnieuw opgericht en in 1959 werddem'oord 'op Jan vain Schaffé- laar, die Amersfoorters op hun ge weten hebben, in Barneveld gewro ken. Vrijwilligers vertrekken naar Ivoorkust Vanavond vertrekken vijf meisjes- vrijwilligers van Schiphol per KL. 407 naar Parijs. Daar zullen zij over stappen op een vliegtuig dat ze naar Dakar (Senegal) zal brengen. In Khombolle, een klein plaatsje op on geveer 100 km. afstand van Dakar, zullen zij in het „Centra rural de Pro tection familiale" het laatste deel van hun opleiding krijgen. Samen met de leiders en leidsters van dit centrum en met enige Afrikaanse stagiaires, zullen zij gedurende an derhalve week de omliggende dorpen intrekken en trachten hetgeen zij in drie maanden opleiding op het Ko ninklijk instituut voor de Tropen hebben geleerd, in de praktijk toe te passen. Hierna reizen de vrijwilligers door naar Ivoorkust, waar zij in de hoofdstad van het Departement du Nord, Korhogo, zullen werken. Daar zal ook de rest van de JVP-Ivoorkust- groep, die in totaal 25 vrijwilligers telt, onder wie acht meisjes, zich bij hen voegen. De leider van dit pro ject, de heer Sesink Clee, is reeds enige maanden in Ivoorkust. Tot de groep meisjes die deel uit maken van de ploeg, behoort ook mej. H. M. Veenman, apothekers assistente en medisch analyste, uit Nieuwkoop. TERUGBLIK De Nederlandse t.v. van de laatste dagen werd voor een belangrijk deel beheerst door uitzendingen uit het gebouw van de Tweede Kamer. De kijker is wél aan zijn trekken geko men, temeer, omdat ook in beschou wingen „achter het nieuws" het on derwerp van de kabinetsformatie de nodig aandacht heeft gekregen. Het is ons opgevallen, dat de KRO-man Langebent bij het voorstellen van ministers en staatssecretarissen de excellenties aanduidde, compleet met roepnaam, iets nieuws in de geschie denis. Verder was de woensdag avond grotendeels gewijd aan inter nationaal voetbal, waaromtrent men meer kan lezen in de sportrubriek. Wie zich mocht ergeren aan ontsie rende reclames op het speelveld, mo ge weten, dat thans alleen dan re clames worden geweerd, als ze ex- presselijk voor een bepaalde t.v.- uitzending zijn aangebracht. Het zal ook de kijker zijn opgevallen, dat de medische cursusleider van de nieuwe rubriek Teleac niet bepaald een opwekkende stem heeft. Men heeft ons verzekerd, dat het contract met deze spreker in juni zal aflopen. Dus nog even geduld met hem! De NTS heeft de uitgestelde tragedie „De bloedband" thans uitgezonden. Het duurde twee volle uren en werd volgepraat door slechts twee Vlaam se spelers, die wél een zware opgave hadden te vervullen. Intussen heb ben we op het andere net een nieu we Perry Mason meegemaakt, met spannende kruisverhoren. Daarna ontwikkelde Jan Blokker de geschie denis van de tekenfilm in de loop van de jaren. Het veertiendaags jour naal van de Kerken was gewijd aan de relatie tussen Oud- en Rooms- katholieke Kerk. De dichter Gabriël Smit sprak als „bekeerde" naar het roofns-katholicisme en dan waren er nog andere sprekers, die allen de pijn van de verdeeldheid zeiden te voe len, maar toch wel vonden, dat ook hier het klimaat de laatste jaren is verbeterd. KOMENDE UITZENDINGEN Zowel de NTS als Vlaams België ge ven vanavond „De theepartij", een nieuw stuk van Harold Pinter. Het overige buitenland (twaalf landen) geeft het stuk in eigen talen, zodat van een wereldpremière kan worden gesproken. De Nederlandse uitzen ding wordt geschraagd door 'n keur van artisten, Bob de Lange, Andrea Domburg en Ingeborg Elsevier, on der regie van Theun Lammertse. Wie liever operette wil zien, kan terecht op N2, waar de NCRV „Ball des Lachelns" van Léhar opvoert. Vrij dag, Koninginnedag, is er een natio naal programma, met als hoogtepunt de traditionele reportage uit Soest- dijk. In de avond is er een amuse mentsprogramma met liedjes, onder de titel „1909", het geboortejaar van koningin Juliana. Aangepast zal zijn de laatste aflevering in de rubriek „Een tegen allen" van de NCRV, de ze keer in Hoorn, waar ook de bur gemeesters van de plaatsen, die eer der aan de beurt waren, welkom zyn. Behalve een gans eigen pro gramma brengt N2 aan het slot van de dag als feestjournaal een samen vatting van de feestelijkheden in het land. Zaterdag heeft de VARA de laatste show in dit sei2oen van Rudi Carrell, op een plaats, waar miss Holland gekozen wordt. Daarna volgt het eerder op t.v. geboden spel „De twaalf gezworenen". Op N2 zijn zo wel NTS als NCRV aanwezig. Zon dag is er een t.v.-hoogmis uit 't Lim burgse Overloon, met pastoor J. G. Soons, zelf ex-politiek gevangene, als celebrant. Lezingen en gebeden zul- VRIJDAG 30 APRIL 1965 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00-24.00 Nationaal programma. Nationaal programma: 7.00 Geluk wens. 7.05 Nws. 7.15 Ochtendgymn. 7.25 Lichte gram. 8.00 Gelukwens. 8.05 Nws. 8.15 Lichte ork.muz. en zangsol. opn. 9.00 Aubade: muzikale reportages uit Hilvarenbeek en Hoorn. 9.35 Waterstanden. 9.40 Over weging. 10.00 Licht instrum. ens. opn. 10.20 Elektronisch orgelspel met ritmische begeleiding. 10.30 Reporta- geflitsen van het défilé voor het Pa leis Soestdijk, afgewisseld met gram. en evt. reportages. (Om 11.00 NWs) 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Lichte instrum. trio's opn. 13.00 Nws. 13.10 Meded. of lichte gram. 13.15 Lichte gram. 14.30 Het kind van Holland, historisch hoorspel. 15.30 Marsmuziek gr. 16.00 Nws. 16.02 Zuid 65, progr. voor oudere luisteraars. 16.45 Meaopole-ork.: amus.muz. 17.10 De zot die de waarheid spreekt, de vermakelijke levensgeschiedenis van Tijl Uylenspiegel. 17.35 Lichte Ned. muz. gr. 18.00 Nws. 18.15 Act. uit binnen, en buitenland. 18.30 Voor de kinderen. 19.00 Koninginnedag in de West, feestelijk progr. 19.35 Vooi moed, beleid en trouw, prdgr. gewijd aan de Militaire Willemsorde. 20.00 Promenade-ork.: Werken van Ned. componisten. 20.40 Vier maal feest in zestig minuten: amus.progr. 21.40 Ver van huis, klankbeeld. 22.05 Lich te ork.muz. 22.30 Nws. 22.40 Act. uit binnen- en buitenland. 22.50 Toppers voor twens. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00-24.00 Nationaal programma. Nationaal programma: 7.00 Geluk wens. 7.05 Dagopening. 7.15 Moderne kamermuz. gr. 7.30 Nws. 7.40 Piano recital: klass. muz. gr. 7.50 Act. 8.00 Gelukwens. 8.05 Klass. gram. 8.30 Nws. 8.40 Mod. gram. 9.00 Aubade, muzikale reportages. 9.35 Radio ka- merork. en sol.: klass. muz. 10.30 Report ageflitsen van het défilé voor het paleis Soestdijk, afgewisseld met gram. en evt. reportages uit het land. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Harmonie-ork. amus.muz. 13.00 Pianorecital: mod. muz. 13.15 Voor de jeugd. 14.00 Bra bants kamerkoor: mod. liederen. 14.20 Voor de vrouw. 14.50 Omroep- ork.: klass. muz. 15.35 Voor moed, beleid en trouw, een progr. gewijd aan de Militaire Willemsorde die vandaag 150 jaar bestaat. 16.00 Klas siek strijkkwintet gr. 16.35 Ver van huis, ldankbeeld. 17.00 Gevierde klanken, feestelijk concert door N. Hollands Filh. ork. met sol. 18.15 Lichte gram. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Bel Canto: operafragmenten gr. 20.30 Het kind van Holland, histo risch hoorspel. 21.30 Radiophilhar- monisch ork. en sol.: oude en mod. muz. 22.10 Pianoduo gr.: Mod. muz. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Vlaamse volksliedjes opn. 23.20 De zot die de waarheid spreekt: de vermakelijke levensgeschiedenis van Tyl Uylenspiegel. 23.45 Mod. kamer muz. gr. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland 1: NTS: 10.20 Gelukwens namens de regering. 10.25-11.45 Rechtstreekse reportage uit Soestdijk van het tra ditionele défilé. 16.00-17.10 Voor de jeugd. 19.00 Nws in het kort. 19.01 Barend de Beer. 19.06 Een rondedans door Nederl.: folkloristisch progr. van zang en dans. 19.36 The Flint- stones, TV-film. 20.00 Journ. en weer- overzicht. 20.30 Eén tegen allen, wed- strijdprogr. 21.45 1909, amus.progr. 22.45 Dagsluiting. 22.50-22.55 Journ. Nederland 2: NTS: 19.30 Samenvatting van het défilé te Soestdijk. 20.00 Nws in het kort. 20.01 De Oude Draaidoos. 20.30 De verdwenen dode (The man who could not die), TV-western. 21.45 Ontmoeting tussen mens en dier, film van de Belgische TV. 22.10-22.25 Samenvatting van de feestelijkheden in het land. len zijn uit de votiefmis voor de vre de. 's Avonds komen Willy Walden en Piet Muyselaar opnieuw voor de AVRO en tot besluit zijn er kunst grepen van Pierre Janssen.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2