S)e CeicbeSoii^cmt J unesie conflict in ernstig met andere Arabische landen rpi I^2VPtC rOCÜl 3.1X1.33 ilSk5clClt^U.I* Intussen verklaarden gisteren op een Vanochtend heeft een menigte de J[ J/ bijeenkomst van de Israëlische Mapai- Tunesische ambassade in Cairo aan- te roept ambassadeur uit Tunis naar Cairo terug Twee kinderlijken uit de Schelde in België opgehaald Moordenaar van baby bekende GIVE A MAN A LUCKY Opstand in Republiek Dominicaanse neergeslagen T^autoverhuuF Directeur J. F J. M. KOENS Hoofdredacteur L. C. J. ROOZEN BUREAU PAPENGRACHT 32 KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN WOENSDAG 28 APRIL 1965 56e JAARGANG No. 16.511 CALS waardig over de drempel Telel. 2.09.35 Red 2.00.15, 2.55.94 Advert. 2.08.26 Klachten bezorging 3 38.39 tussen 17.30 en 19.00 n.) - Giro 10.30.03 - Abonn. 0.78 p.w., f 3.35 p. mnd., 10,05 p.kw. Franco p.p. 10,55. Adv. 20 ct p. mm. Telefoontjes 1,75 van president Bourguiba „grote ge varen" inhield. „Het lijdt geen twijfel", aldus mevrouw Meir, „dat het oordeel van Bourguiba voor een deel is ingege ven door zijn verzet tegen Nasser als leider van de Arabische wereld en tegen de politiek van Nasser je gens West-Duitsland". Premier Esjkol herhaalde, dat de Palestijnse vluchte lingen „slechts door de Arabische landen kunnen worden opgenomen". Verwacht wordt in de Egyptische hoofdstad, dat Tunesië binnenkort tot nader order van elke politieke en militaire activiteit van de Arabische Liga zal worden uitgesloten. 11 „Grote gevaren.. Tegendemonstratie in Cairo partij in Tel Aviv de Israëlische pre- gevallen. Ondanks de bedaking slaag- mier, Levi Esjkol, en de minister van de zij erin de deuren en ramen te buitenlandse zaken, mevrouw Golda vernielen. Er is getracht het gebouw Meir, dat voor de eerste maal een in brand te steken, zo meldt het Arabisch staatshoofd vredesbespre- Egyptische persbureau. Zes militai re kingen met Israel had voorgesteld, ren raakten gewond en moesten naar Tunesie staat voor een openlijke breuk met de andere Arabische zy vonden echter, dat de verklaring het ziekenhuis, landen naar aanleiding van zijn voorstel voor erkenning van Israël. De spanning leidde gisteren in de hoofdstad Tunis tot hevige onlus ten. Duizenden betogers bekogelden de ambassades van Egypte, Irak fen Syrië met stenen, nadat deze landen felle kritiek hadden geleverd op president Habib Bourguiba. Zevenentwintig mensen werden ge wond bij botsingen tussen de politie en betogers. Egypte trok on middellijk zijn ambassadeur uit Tunis terug. Tezelfdertijd kregen volgens gezaghebbenden kringen in Tunis de Tunesische ambassa deur in Irak en de Tunesische zaakgelastigde in Syrië van hun regering opdracht hun post te verlaten. Het is nog niet bekend of dit een tijdelijke maatregel is. Bourguiba's verzet tegen Nasser Vandaag komen in Cairo vertegen- Arabische landen Israël en zijn gren zen, als vastgesteld door de Ver. Naties, moeten erkennen in ruil voor bet afstaan door Israel van een stuk grondgebied ten behoeve van de Pa- leDe'LEgyptec!fe1,nmmi'3ter van bui- aan de Schelde geëindigd met de gelegen Wichelen om het daarna in woordigers van de Arabische landen tenlandse zaken, Mahmoed Riad. ver- bekentenis en de arrestatie van de het water van de Schede te gooien bijeen ter voorbereiding van een con- klaarde gisteravond op een bijeen- dader' Het slachtoffertje is de 20- Dit was rondagnacht omstreeks 12 ferentie van Arabische regeringslei- komst van het Egyptische parlement. ™aa .n oude Dirk Vermeulen. De uur Hrt l^e van Dirk Vermeiden leiders in mei. De gewraakte voor- dat Bourguiba „de Arabische wereld dader kon snel worden achterhaald isdinsdagmiddag het zieken- stellen van president Bonrgniba zul- een dolkstoot in de rug had gege- on tot een bekentenis worden ge- huis mGent overgebracht waar werd r len daarbij nu naar alle waarschijn- ven". De Tunesische leider, zo zei dw»ngen dank zij de mededelingen vastgesteld dat het tand nog leet» l lijkheid de meeste aandacht krijgen, hij. wil zich als bemiddelaar opwer- van het vijfjarig broertje van be» toen t inide Schelde werdworpen. De Tunesische president heeft, naar pen in een kwestie waarin „geen vormoor^de kind, Jean-Pierre. De jon- Over het motief van de kinder van de kinderen aandeed en met de baby er van door ging. Na een urenlange ondervraging gaf Francois Eeckhout uit de nabij Tem- Het lijkje van de 20 maanden oude Dirk Vermeulen is dinsdag in de Schelde se gelegen gemeente Hamme toe het gevonden. Het kindje was zondagavond op mysterieuze wijze uit het ouder- In België is binnen de 48 uur een kind in zijn auto te hebben meege- jjuis in Temse weggenomen. De Belg Francois van den Eeckhaut, een ophefmakende kindermoord in Tem- nomen naar het ruim 20 km verder famjiielid van <je ouders, heeft bekend het kindje, dat niet geheel normaal was, te hebben gedood. Op de foto de 28-jarige moeder, Norma Vermeulen, bij aankomst per politieauto bij de Morgue om haar zoontje te zien. bekend, enkele dagen geleden ver- bemiddeling, onderhandeling of com- klaard, dat naar zijn oordeel de promis mogelijk is". MOEDIG STUK gen had de dader herkend toen deze moord heeft de politie geen enkele zondagavond de deur van de woning mededeling .willen doen. Volgens een intrapte, het licht in de slaapkamer bericht van het persbureau „Belga" zou Frangois Eeckhout uit wraak hebben gehandeld omdat de moeder DE - OVERSTROMINGEN CV-' - van het slachtoffer haar vriendschap met hem wilde Verbreken. De ouders HONGARIJE werden eveneens maandag en dins dag langdurig verhoord. Behalve het stoffelijk overschot ^JAAR ÓE KANT van het verte- genwoordigde volk heeft de nieu- we premier op bijzondere wijze be- ZONDER DAT MEN tekort schiet klemtoond, dat het kabinet in zijn in de waardering voor de pres- beleid een grote mate van wat taties van het voorgaande kabinet men zou kunnen noemen strikt Het Hongaarse persbureau „MTI" en zijn premier mag men van de gelijke en rechtvaardige bedeling in meldt diat zes personen, onder wie gisteren door minister-president mr. acht zal nemen, hetgeen tot uiting twee militairen en twee leden van van de vermoorde baby is in de Cals afgelegde regeringsverklaring zai komen in de maatregelen die de de grenswacht, bij reddingswerk in Schelde het lijk aangetroffen van getuigen, dat het een ondanks zijn onderscheidene vraagstukken van 't de door overstromingen geteisterde een 14-jarig meisje, dat sinds drie wat vermoeiende lengte fris en algemeen en maatschappelijk belang Westihongaarse provincie Vas om het weken werd vermist Volgens de zeer overzichtelijk stuk is. Het vol- betreffen. Daartoe behoren onder leven zijn gekomen. politie is het niet bekend of het een doet stellig aan alle kriteria, welke meer de voorzieningen op het stuk Verscheidene honderden huizen in misdaad, ongeval of ««JJ wanhoops- men voor een bevredigende kwali- van volkshuisvesting, onderwijs, ver- vijf Hongaarse dorpen zijn door het daad J?.etre t* P f verband teit van zulk een staatsstuk kan aan- keer, volksverzekeringen, belasting buiten hun oevers treden van de f? echter met de moord op Dirk leggen: mededeling van de voor- etc. Op al die terreinen zo heeft Donau en andere rivieren bescha- Vermeulen- naamste door de nieuwe regering mr. Cals in zijn verklaring laten digd. Een honderdtal huizen is inge- uitgestippelde beleidslijnen, zonder uitkomen zal de democratie in stort. De hoofdwegen zijn onbegaan- dat nochtans de volksvertegenwoor- dier voege worden verzekerd, dat baar geworden, diging reeds wordt gebonden en een aue staatsburgers zoveel mogelijk resolute verantwoording van alle gelijkelijk aan hun trekken (kun- politieke gedragingen in en rondom nen) komen. de formatie. Al zullen in het debat Bij deze nadrukkelijke stipulering is van deze week de kritische noten zonder twijfel mede de invloed van met name uiteraard van de kant de socialistische partners merkbaar, der oppositie op beide onderdelen hetgeen ook tot uiting komt in het niet ontbreken, niemand zal kunnen feit, dat er voor bepaalde groepen beweren, dat mr. Cals en de zijnen wellicht wat „impopulaire" maatre- enig probleem van belang uit de gelen in het vat zitten. Men kan weg zijn gegaan. Integendeel: in de hierbij denken aan de huurverho- regeringsverklaring vindt men ze gingen, de speculatiewinstbelasting, alle behandeld en zo zal dit stuk in het stopzetten van de verkoop van de komende maanden bij herhaling iJsselmeergronden e.d. Het algemeen de basis kunnen zijn voor vrucht- belang is daarbij zeker nergens uit bare en levendige debatten, waarbij het oog verloren, de manco's en risico's van het ak- Dat de regering v00r verscheidene koord van Wassenaar nagenoeg of belangrijke zak(fn meer geld ter be. zelfs volkomen zullen blijken te schikking wil stell eveneens zijn voorkomen. - - (Advertentie) H.H. ADVERTEERDERS Op Koninginnedag, vrijdag 30 april, verschijnt onze cou rant wel, echter als zaterdag editie, zodat onze kantoren en drukkerij 's middags gesloten zullen zijn. Opgaven van advertenties voor VRIJDAG dienen te ge schieden VÓÓR DONDERDAG MIDDAG 3 UUR. Terugkeer Bosch gaat niet door Dr. Molina Urena, die zondagavond na de omverwerping van het rege rende driemanschap van Cabral als „waarnemend president" werd be ëdigd in afwachting van de terug keer van de op Porto Rico in bal- lingschap levende ex-president Juan In de Dominicaanse republiek zijn Bosch# wordt als afgezet beschouwd, rmiranV'van7 ATFRDAfTT *f°epen .on(lfr ^an Sene.r benevens de onder hem benoemde miftat nhprliik "'essm de hoofdstad San Domingo functionarissen. Bij de beschieting, mei tot uiterlijk binnengetrokken en is bekendge- j:_ van 9an Dn VRIJDAGMORGEN 10 UTO maakti dat de „revolutie" definitief mi v00rafging, zouden veel slacht- Voor opgegeven adverten- is neergeslagen. De burgers worden 0ffers zjjn gevallen, ties na die tijd kan geen op- over de radio gewaarschuwd, hun name of plaatsing worden huizen niet te verlaten om de „zui- Opstandelingen onderhandelden gegarandeerd. veringsoperatie" die leger en politie Volgens betrouwbare berichten in ADVERTENTIEAFDELING gaan ondernemen te vergemakke- porto Rico ontvangen, zijn de op- DE LEIDSE COURANT lijken. - AUTO BIERMAN N.V. STATIONSWEG 11-17 LEIDEN TEL. 40447-40448 Let op advertentie 29 april 1965 (Advertentie) verheugend: zo bijvoorbeeld voor 't Bij de opstelling van deze verkla- wetenschappelijk onderwijs, de ont- ring is zonder twijfel eens te meer wikkelingshulp en de gemeenten, gebleken, van welke betekenis het Alles bijeen een regeringsverklaring, is, wanneer zo veel mogelijk leden waarvoor in de Kamer stellig grote van een (nieuw) kabinet parlemen- waardering zal blijken te bestaan, taire ervaring hebben. In welke gro- te mate de heer Cals deze bezit, heeft hij in zijn uiteenzetting on tegenzeglijk bewezen. WAT DE BELEIDSPUNTEN aan gaat, kon de regeringsverklaring niet veel echte verrassingen meer bieden na al hetgeen in de loop van de laatste weken bij stukjes en beet jes al bekend was geworden. Voor de overzichtelijkheid en het kunnen beschikken over een leidraad ten opzichte van het te verwachten re geringsbeleid is het voorhanden zijn van deze duidelijke geformuleerde plannen evenwel van grote waarde. Een van de voornaamste kenmerken, die deze „grondwet" van het kabinet- Cals karakteriseren, is er een van grote openheid en het willen ver zekeren van een democratische gang van zaken naar twee richtingen. Die openheid komt naar onze smaak on der meer tot uiting in de verzeke ring, dat de geestelijke waarden, waarop dit kabinet zijn beleid zal baseren zowel aan christendom als humanisme zullen worden ontleend, een verzekering, die hebben we het wel nog niet eerder in een regeringsverklaring werd gehoord. Gezien de reële verhoudingen in ons volk was er menen wij een gerede aanleiding voor zulk een ver klaring. Voorts heeft mr. Cals op- - vallend veel nadruk gelegd op de wens van zijn kabinet tot intense samenwerking met de volksvertegen woordiging. Opvallend was ook, dat - •:a rceerhuïseezinde fraction het "oog Bingh Hoeng: een eenheid van het Znidvietnamese jonk commando maakt onder vijandelijk vuur een landing hïïmaar het gehele parlement, de bij een dorp, dat door de Vietoong onveilig is gemaakt. Bij de aanval werd een Vietcong commandant gevangen oppositie induik genomen en «apen. bolt gemaakt Dit nummer bestaat uit 16 pagina's Wisselvallig In de afgelopen nacht nam de standige legerofficieren die Juan buiigheid tijdelijk af en tijdens op- Bosch weer aan de macht wilden klaringen kwam in het binnenland brengen, gisteravond in onderhan- plaatselijk nachtvorst voor. Terwijl deling getreden met generaal Wes- zich van Groenland tot Noord-Noor sin, die door Cabral belast was met wegen een gebied van hogedruk het neerslaan van de staatsgreep, handhaaft,-blijft boven het vasteland Een aantal opstandige militairen en van Europa een depressiegebied aan- aanhangers van ex-president Bosch wezig, waarin vooral in de namiddag biedt nog verzet. plaatselijk flinke buien voorkomen. Een kern van deze depressie trok Amerikanen geevacueerd van £je Povlakte over Oostenrijk naar Amerikaanse oorlogsschepen in de Tsjechostownkye en bracht vooral in wateren bij San Domingo hebben Z"id"Ot«tenrijk veel neerslag. Het van de Amerikaanse regering op- ^gengebied dat by deze storing be- dracht gekregen ongeveer duizend boort, breidde zich vanmorgen in Amerikanen te evacueren. westelijke richting over Duitsland uit. De kans bestaat, dat resten van Een woordvoerder van het Ame- dit regengebied vanavond en van- rikaanse ministerie van buitenlandse nacht ons land bereiken. Omdat in zaken noemde de toe'stand in de repu- de middag bovendien buien tot ont- bliek „hoogst ernstig". wikkeling kunnen komen, blijft het weer dus een wisselvallig karakter - Een pakje industrie-diamanten b?h°ud«>. waarbii in de temperatuur niet veel verandering komt. ter waarde van 330.000 Franse frank, afkomstig uit Brussel, is uit de op slagplaats van het vliegveld Orly te Parijs verdwenen. Het pakje was daar zaterdag aangekomen voor door zending naar Peking. Het is niet be kend of er diefstal in het spel is, of dat de zending op een verkeerde ma nier is behandeld. /^uitsluitend nieuwe wagens per dag, per week of langer AUTO-BIERMAN N.V. Oude Singel 66. Leiden. Tel. 40447-34594 ZON- EN MAANSTANDEN 29 April: zon op 5.15, onder 20.01; maan op 4.58, onder 17.28. H oogwaters tanden 29 April: v.m. 3.38; n.m. 16.15. KORRELTJE Wanneer men het zwak kent van iemand, die men behagen wil, moet men al heel onhandig zijn indien (advertentie) men er niet in slaagt.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 1