tijdelijke onderwijzer(es) Neem t< DEVILEE - REIZEVOORT SAMENZWERING IN COLUMBIA? Gromyko in Parijs MAANDAG 26 APRIL 1965 DE LEIDSE COUR.-WT PAGi.A 6 De Heer en Mevrouw De "Bruyne-von Lange geven met grote blijdschap ken nis van de geboorte van "hun dochter MARIA FRANCISCA Uw medeleven by de ziek te en heengaan van onze lieve man en vader was voor ons een grote troost U daarvoor dankend, Rbelofarendsveen, 24 april 1965 "VoorstraatS. Dr. S. E. Bos KINDERARTS PRAKTIJK HERVAT f J. H. Teeuwen i ARTS PRAKTIJK HERVAT Op woensdag 5 mei) hopen onze dierbare ouders en grootouders M. v. d. HOORN de dag te herdenken, dat zij 40 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Wij willen dit dank- baar gedenken op woensdag 12 mei. De H. Mis zal worden op- 1 gedragen om 10 uur in de parochiekerk van de H. Joh. Ge- boorte te De Kwak el. Dat God hen nog lang moge sparen is J wens van Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. De Kwakel, 26 april 1965 Vrouwenakker 10. 1940 1965 Zondag 9 mei hopen onze lieve ouders A. L. VAN DER PLOEG en G. C. VAN DER PLOEG-ROOYAKKERS de dag te herdenken, dat zij elkaar voor 25 jaar het Sacrament van het Huwelijk hebben toege diend. 's Morgens zaïl er in de kerk van de H.H. En gelbewaarders een H. Mis uit dankbaarheid worden opgedragen. Dat God hen nog lang in goede gezondheid moge sparen is de wens van him dankbare kinderen Irna en Bert Dick Tineke en kleinkind Diana Lisse, 24 april 1965, 1 Engelkade 12. Heden overleed tot onze diepe droefheid voorzien vam de Genademiddelen der H. Kerk, mijn lieve man en onze zorgzame vader en grootvader Johannes de Prie echtgenoot van Agatha Johanna Schiebroek in de ouderdom van 71 jaar. Leimuiden: A. J. de Prie -Schiebroek J. de Prie K. A. de Prie-van Dam M. de Prie J. M. C. de Prie-Berendsen Kudelstaart: J. Kok-de Prie Th. N. Kok en kleinkinderen. Leimuiden, 24 april 1965 Dorpsstraat 9. De H. Uitvaartdienst zal gehoudenworden op woensdag 28-april voormiddag 10 uur in de pa rochiekerk van St. Jan de Doper te Leimuiden, waarna de begrafenis op het r.k. kerkhof. De overledene is opgebaard in Huize Maria-oord te Vinkeveen. Voorzien van het H. Sacrament der Zieken overleed op haar 74e verjaardag, na een voorbeeldig gedragen lijden, nog onver wacht, mijn innig ge liefde vrouw, onze lie ve zorgzame moeder, behuwd moeder en oma, mevrouw HELENA VAN BUUREN- OUWERKERK echtgenote van de Heer Andries van Buuren Uit aller naam: A v. Buuren. Rozenkransgebed maandagavond 8 uur Wald. Pyrmonstr. 68, dinsdagavond 7.30 uur in de kerk. De Plechtige H. Mis van Requiem wordt opgedragen op woens dag 28 april a.s. in de Parochiekerk van O. L. Vrouw Hemelvaart en St Joseph (Heren singel) te 11.45 uur, waarna de begrafenis te 13.00 uur op de r.k. begraafplaats „Zijl poort". Heden overleed tot onze diepe droefheid gesterkt door het H. Oliesel, onze onver- fetelijke moeder, be- uwd, groot en over grootmoeder CATHARINA TURENHOUT weduwe van Cornelis van Winsen in de leeftijd van 89 jaar. Uit aller naam: Fam. Groenenboom van Winsen Warmond, 26 april Warmundastr. 24. De H. Requiemmis zal worden opgedragen maandag 26 april om 19.30 en de uitvaart dienst dinsdag 27 april om 16.30 uur beide in de St. Matthiaskerk te Warmond, waarna de begrafenis op het r.k. kerkhof aldaar. Gelegenheid tot con doleren na afloop van de begrafenis in het „Trefpunt, Herenweg te Warmond. Enige en algemene kennisgeving. R.K. ULO-SCHOOL „HAZERSWOUDE" vraagt met spoed, wegens ziekte, een liefst met akte handelskennis of een vak leerkracht met handel. Sollicitaties aan het hoofd van de school P. Kuij- pers, Rhijnenburcherlaan 58, Hazerswoude Rijnd., telefoon 01714394. 5* Accordeon te koop. 13? Ter overname gevraagd Ptanoklavier 80 bassen een welpenpak, leeft. 8 Tevens een elektr. gitaar, a 10 jaar. Hoogl. Kerkgr. Korevaarsitr. 5, Leiden. 139a, tel. 01710-30608. Heden overleed na een geduldig gedragen lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Zieken, mijn kmig geliefde man en onze zorgzame vader Johannes Theodorus de Vroomen echtgenoot van Jacoba Maria van der Ham in de leeftijd van 64 jaar. Warmond, 24 april 1965 Herenweg 5. Warmond: J. M. de Vroomen-v.d. Ham Antoon en Riet Jeanne René Agaath Jan Cobie Willy Theo Annie De H. Uitvaartdienst zal plaats vinden op woens dag 28 april a.s. 's morgens 10 uur in de Parochie kerk van de H. Matthias te Warmond, waarna de begrafenis in het familiegraf op het R.K. Kerkhof aldaar. Rozenkrans bidden maandag- en dinsdagavond om 8 uur, Herenweg 5. Jonge werkster gevr. voor huishouden en kan toor. Alleen 's ochtends. Uurloon bruto 2,50. A. Martijn, Lammenschans- weg 64. 2" Te koop aangeboden een cylinder-bureau 85, en twee mooie rookstoelen losse kussens, p. st. 75.-. Br. onder nr.3983 aan het bureau van dit blad. 3? Welk net meisje wil opgeleid worden tot gor dijnennaaister? Inlichtin gen bij Woninginrichting Gaspari, De Kempenaerstr. Het hoofd van het Ge meentebestuur van Zeven hoven maakt bekend, dat Gedeputeedre Staten van de provincie Zuid-Holland hebben goedgekeurd het uitbreidingsplan in onder delen „Noord buurter- en Voordijkse Polder". Dit plan ligt in uitvoerige kaart uitgewerkt ter se cretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage. Belanghebbenden, die be zwaren tegen het plan bij de raad hebben ingediend, kunnen binnen een maand na heden bij de Kroon be roep instellen. Zevenhoven, 26 april 1965. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, B. J. Hogenboom. SLEEPDIENST Laat al Uw sleepwerk woonarken enz. ver richten door sleepboot „Martin" Jac. M. Slingerland Leiden, tel. 01710-34315 Dón bent u zeker van perfecte pasvorm, kwaliteit, charme.. In élke maat Kom eens langs, dan ziet u het met eigen ogen! Novana, ook üw modieuze ondergoed 1 STATIONSWEG 22 BREESTRAAT 126 HAARLEMMERSTRAAT 158 's Maandags gesloten. Op 29 april a.s. openen wij ons nieuwe moderne bedrijf aan het LEVENDAAL 71-79 Vanaf deze datum staat het „WONDER OP WIELEN", in een prettige en aangepaste omgeving op uw zo gewaardeerde belangstelling te wachten. Speciaal op 30 april en 1 mei kunnen wij U alle modellen tonen. Gaarne zullen .wij uitvoerig inlichten en middels een proefrit tot enthousiasme brengen. Automobielbedrij f TELEFOON 01710-40441 LEIDEN Twintig jaar na ontmoeting bij Torgau De eerste Amerikaanse militair die de Russen de hand drukte toen in 1945 de twee legers elkaar bij Tor- gan aan de Elbe ontmoette, heeft gisteren dit feit herdacht in de regen voor het Russische oorlogsgedenkte ken in West-Berlijn. De Amerikaan, Joe Polowsld, die nu taxichauffeur in Chicago is, had van de Oostduit sers geen visum gekregen om naar Torgau te gaan voor een nieuwe ont moeting met de Rassen. Ook een poging om de twee Rus sische schildwachten bij het oorlogs monument in West-Berlijn de hand te drukken, lukte niet doordat er rondom het gedenkteken prikkel draadversperringen staan. Wel slaag de Polowski er in een boeket tulpen en rozen via Engelse militairen aan de Russische militairen te geven, die het aan de voet van het monument legden. Het was de vierde maal, dat Polowski Berlijn bezocht. Hij zei, dat het tevens de laatste keer was, omdat de Oostduitsers hem nooit hadden toegelaten. PRESIDENT NYERERE TERUG President Julius Nyerere is giste ren stormachtig verwelkomd in Dar- es-Salaam, toen hij terugkeerde van zijn bezoeken aan Mali en Neder land. Duizenden mensen waren naar het vliegveld gekomen. De regering van Columbia stelt een onderzoek in naar een beweerde communistische samenzwering om president Leon Valencia te vermoor den. De president zelf deelde vrijdag op een bijeenkomst in Bogota mee, dat er een internationaal communis tisch komplot bestond om zowel hem als president Raul Leoni van Vene zuela om het leven te brengen. De leider van de communistische bewe ging in Columbia wees de beschul digingen als fantasie van de hand. In de Venezolaanse hoofdstad Cara cas bevinden zich ongeveer dertig personen in arrest die iets met de beweerde samenzwering te maken zouden hebben. De Russische minister van buiten landse zaken, Andrei Gromyko, is gistermiddag per vliegtuig op het Parijse vliegveld Orly aangekomen voor een bezoek van vijf dagen aan Frankrijk, waarbij hij besprekingen zal voeren met president De Gaulle, premier Pompidou en andere leden van het Fransé kabinet. BLANKE BETOGING IN ATLANTA Ruim 1500 blanken trokken gis teren in optocht door de straten van Atlanta, in de Amerikaanse staat Georgia, om te protesteren tegen de rassenintegratie en „herstel van het recht van vrije onderneming" te eisen. De mars werd geleid door de restauranthouder Lester Maddox, die onlangs van de rechter opdracht kreeg ook negers in zijn zaak toe te laten en toen besloot, het bordje „ge sloten" aan zijn deur te hangen. Tijdens de betoging deed zich een incident voor. Ergens langs de route ontplofte een rookbom, volgens som migen door een blanke geworpen, waarbij overigens niemand letsel op liep. „Dit is nog maar het begin", zei Maddox. „Wanneer wij nu onze zin niet krijgen, zullen er de volgende keer 200.000 mensen komen en als wij besluiten tot een mars naar Was hington krijgen wjj er twee miljoen Synagoge te Liverpool in brand gestoken Een felle brand heeft gisteravond in Liverpool grote schade aangericht in een synagoge. Volgens de politie is hier sprake van een duidelijk ge val van brandstichting. Er was ingebroken en de inhoud van laden lag over de grond ver spreid. De twee brandkasten waren echter onaangeroerd gelaten. Zes jaar geleden deed zich in dezelfde synagoge, die wordt beschouwd als een van de mooiste van Engeland, ook al onder verdachte omstandig heden een brand voor. BRUILOFTSFEEST WREED VERSTOORD Vijf mensen vonden de dood en zestien werden gewond toen gister avond in de Portugese havenstad Oporto een muur van een in afbraak zijnd huis omviel en terechtkwam op een restaurant, waar juist een bruiloft werd gevierd. De bruid en bruidegom behoorden tot de gewon den. In het restaurant bevonden zich 45 mensen toen het ongeluk gebeur de. Het dak van het gebouw stortte onder het geweld van de omvallen de muur in. Gevaarlijke over stromingen in Hongaars grensgebied Vandaag zijn Hongaarse militairen naar Oostenrijk gegaan om naar landmijnen te zoeken die door de overstromingen van de laatste dagen de grens over zijn gespoeld. Grote delen in het oosten van Oos tenrijk en het westen van Hongarije staan blank. Het water is nu begon nen te zakken. Mijnenvelden en prikkeldraadafzettingen langs de Oostenrijks-Hongaarse grens zijn in het ongerede geraakt. De politie van de twee landen heeft overleg ge pleegd over gezamenlijke hulpmaat regelen. Prins Bernhard vloog president Nyerere terug naar Londen Prins Bernhard heeft zaterdagmid dag de president van Tanzania in de regeringsfriendship „Gerben Sonder- man" naar Londen teruggevlogen. Hij reed zijn gast ook na de lunch met het dagelijks bestuur van de Konink lijke Nederlandsche Heidemaatschap pij in een hotel bij Leusden in zijn sportauto naar de vliegbasis. Premier Cals. die de president van Tanzania uitgeleide zou doen, was verhinderd omdat hij druk bezig is met het schrijven van de regeringsverklaring, die dinsdagmiddag in de Tweede Ka mer zal worden afgelegd. Prins Bernhard bestuurde het vliegtuig zelf en president Nyerere zat naast hem in de cockpit. Het af scheid op de vliegbasis was aller hartelijkst. Hij nam afscheid van mi nister Luns en de chef van het mili taire huis van de koningin luitenant- generaal H. Schaper. Tevoren had de president eerst in een hangar af scheid genomen van de ambassadeurs van Australië, Canada, India, Pakis tan, Ghana en Groot-Brittannië en van de consul-generaal van Nieuw- Zeeland. Alvorens hij bij de vliegtuigtrap van zijn gastheren afscheid nam, in specteerde hij nog de erewacht het peloton van de Koninklijke Lucht macht en Luchtmachtkapel in cere monieel tenue, die het volkslied van Tanzania speelde. KÜk. bil Van Zltp voor koelkasten, wasma chines, kookplaten en for nuizen, radio en t.v. Van Zijp, Haarlemmerstr. 279- Huur Philips-televisie v. 25 95 per maand zonder vooruitbetaling maar mei recht van koop. Morgen al bij U thuis? BeJ dan vóór 6 u 010-120705 en 's avonds 070-863977 *2* Net kosthuis aangeb. met huiselijk verkeer Hooigracht 55. ST Huur een koelkast v. 12.75 per maand, zonder vooruitbetaling, met recht van koop. Vandaag be steld. morgen bij U thuis? Bel dan vóór 6 uur 010 120705 en 's avonds 070 863977. G? Al brandt het maag zuur nog zo fel een RISP- tabletje blust het wel! G? Gevraagd hulp in de huishouding voor hele of halve dagen of enkele da gen per week. Mevr. De Rooij, Geversst. 35, Oeg9t- geest, teL 50006. 5? Goedkoop kamperen. Slaapzak 15 50; opvouwb veldbed 12.50; luchtbed 20.95; kinder kampeerstoe) 4.20; kampeertafel 12.75; aluminium kampeerstoe) 11.95. Natuurlijk weer bij: Kam peerparadijs v'. Delft Steenstraat 45. Parkeer ruimte aanwezig. S? T.V.-nieuws. Van 200.- tot 600.- is uw oude tv waard bij aankoop van een nieuwe. Serie 1965. Alle merken t.v. - toestellen 59 cm beeld vanaf 595.-. TeL 33677 en 23296. 3? Brommers? De nieuw ste E ij sink met nieuwe pa tenten 915.-; Typhoon v a. 698.-; Simplex Kievit 498.- Jawa, 2 versn. 475.-; Puch, Solex enz. enz. dan naar Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1-3, telef 24409, Leiden, Geen filialen. Eethoeken. stoelen, ta fels, bergmeubels, boeken rekken, bijzettafeltjes, bloembakken, schrijfbu reaus. Hang- en leskasten Keukentafels, keukenstoe len. wandkasten, houten en metalen krukken, pan- nenrekken. strijktafels, medicijnkastjes, enz. enz v.h. Voord ijk's Houthan del. Mare 106. Leiden. Tel 22017. 3T Wie beeft er tijd om thuiswerk te verrichten? Inl. „De Tipgever" Post bus 21. Hendrik Ido Am bacht. S* Kamperen. Gaat U voor het eerst kamperen? Laat U dan eerst vrijblij vend voorlichten door een kampeerexpert (25 jaar ervaring) Natuurlijk weer bij kampeerparadijs Van Delft. Steenstraat 45. Lei den. Parkeerruimte aan wezig. 3? Kampeerders. Verhuur van meer dan 1000 hut- en bungalowtenten, luchtbed den, slaapzakken, kook- toestellen, enz., enz. (90% nieuw materiaal) en alles zonder borg. Natuurlijk weer kampeerparadijs v Delft, Steenstraat 45. Lei den. Voor direct gevraagd meisje als hulp in de huis houding voor hele of halve dagen. Meer hulp aanw Mevr. Bos, Burggravenl. 7, tel. 26474. 3? Startmoeilijkheden met uw auto Snel lading van uw accu. Nieuwe metnode. Taxi >oiug? Verbonc'eir met diverse ziekenfond sen. Autoservice De Groot Beestenmarkt 3. tel 23300 2? 10 Rijlessen voor 47.50. Losse lessen 6 50 Fonkel nieuwe lesauto's Gediplo meerde instructeurs Bondsautorijschool „De Centrale", tel (01710) 24600 b.g.g. 22287. Kijk bij Van Zijp voor een goede gebruikte bromfiets Door inruil verkregen, door vakmen sen nagezien Van Zijp. Haarlemmerstr 295. Lei den. 'S Kijk bij Van Ztfn voor grammofoonplaten, tophits, populair en klas siek. Keuze uil meer dan 20 000 nummers Van Zijp, Haarlemmerstr 279. Lei den. T.V.-nieuws. Van 200.- tot 600.- is uw oude t.v waard bii aankoop van een nieuwe. Serie 1965. Alle merken t.v. - toestellen 59 cm beeld vanaf 595.-. Tel. 33677 en 23296. Heren even lezen, Uw Herenkapsalon voor ver zorgde herenmodellen naar ieders smaak, is op Ko- ningirmedag 's middags en 5 mei de gehele dag ge sloten. Herenkapsalon Er- nest Langezaal, 1ste Bin nenvestgracht 29 - hoek Morsstraat. 3? Balatum linofeit, lino leum, tapiflex, flexard Fauze uit tientallen des sins. Vakkundig gelegd, v d. Horst, Vijf Meiplem 36 tel. 22705. Leiden.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 6