HET /ÖMfNK Ei Student omgekomen bij jj^^^amTlner inwijdingsceremonie GESTIKT IN OLIEROET? Politie stelt signalement van Corrie's moordenaar op VISIE OP TELEVISIE MAANDAG 12 APRIL 1965 DE LEIPSF COUKANT PAGINA 2 Aelherklanken (Advertentie) ONDERZOEK Een twintigjarige eerstejaars student in de rechten uit Zeist, jhr. n ,rQ D. L. L. Rutgers van Rozenburg, is zaterdagavond om het leven ge- lenj£! komen toen hij werd ingewijd als lid van „Tres Faciunt Collegium", stand verkeerde. Zu hadden hem - een onderafdeling van het Utrechtse studentencorps. Hij kreeg de vereiste toestemming voor deel- tijdens de initiatieceremonie een zwarte kap over het hoofd waarin neming aan de plechtigheid gegeven, roet was geblazen en is tijdens een rit naar een boerderij op het Hoewel in de linnen kap geen gaten landgoed „Oud Amelisweerd" in een jan plezier overleden, vermoe- zaten, geeft de stof zelf volgens com- delijk tengevolge van verstikking. Commissaris mr. L. C. H. Mut- missaris Mutsaers een zekere venti. saers, hoofd van de justitiële dienst van de Utrechtse politie, sprak latie- gisteravond van een tragische samenloop van omstandigheden. Of er 0 sprake is van schuld bij dit ongeval staat nog niet vast. De officier van justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, heeft dan ook tegen geen der bij De twee andere studenten die zou de initiatieceremonie betrokken studenten een vervolging ingesteld, den worden ingewijd, zijn voor on- Vandaag zal in de pathologische afdeling van het Academisch Zie- derzoek eveneens in het Academisch kenhuis in Utrecht, ten einde de doodsoorzaak vast te stellen, sectie Ziekenhuis opgenomen. Jhr. De worden verricht op het stoffelijk overschot van ihr. Rutgers van Brauw is inmiddels uit het A.Z.U Rozenburg. ontslagen, baron Van Heemstra moest er nog tot vandaag blijven. de herkomst en de samen- t t H' stelling van het roet wordt nog een eêwidln onderzoek ingesteld. Uit andere bron s vernamen wij, dat ditmaal niet zoals gewoonlijk normaal kachelroet is ge- Commissaris Mutsaers heeft een bruikt, maar roet uit een oliehaard. „Tres Faciunt Collegium" is een uitgebreid onderzoek ingesteld zowel De zwarte kap die het slachtoffer select, besloten „gezelligheidsgezel- vlak na het ongeluk (de politie werd blijkens de reconstructie ongeveer schap". De meeste leden zijn van zaterdagavond om half twaalf ge- twintig minuten heeft opgehad, is adellijke afkomst. De inwijdingsce- waarschuwd) als gisteren en onge- door de politie in beslag genomen, remonie, die altijd op de zaterdag veer 15 betrokkenen gehoord. Hij In het gezelschap .Tres' heerst voor Palmzondag wordt gehouden, is verklaarde gisteravond met nadruk, uiteraard grote verslagenheid. De een traditie die al meer dan een dat er geen sprake is geweest van traditionele en bij de Utrechtse bur- eeuw oud is, evenals de daarbij ge- drankmisbruik: „Ik heb zelfs geen gerij zeer bekende rijpartij naar De bruikte zwarte kappen. Tot nu toe dranklucht geroken". Bilt op Palmzondag is niet doorge- heeft zich bij de inwijding voor zo- De ouders van de overleden stu- gaan. ver bekend nog nooit een ongeluk voorgedaan. Dit jaar zouden jhr. Rutgers van Rozenburg, baron Van Heemstra en jhr. D. J. de Brauw tot het gezel schap toetreden. De drie nieuwelin gen werden elk afzonderlijk opge_ sloten in een schuur, een opkamer en een houtopslagplaats van de boerde rij „De Steenen Poort" van boer G. J. van Rooijen aan de Van Tiellandt- De politie in Eindhoven beschikt Combi, met standaard aan de linker- weg in Houten. Na deze eenzame over nieuwe gegevens, die wellicht zijde opsluiting, die enkele uren duurde van belang zijn voor het vinden van de vijftien andere leden van ,Tres' de moordenaar van de 6-jarige Cor- nuttigden inmiddels een uitgebreide rie Hofman. Gisteravond deelde de maaltijd in een Houtens restaurant politie mee, dat vorige week maan- NOG NIEMAND Terugblik. De zondag heeft al thans bij de NTS enkele verschui vingen opgeleverd. Het internatio naal agrarisch nieuws werd voor het eerst als vierwekelijkse uitzending gebracht: voor de dertiende en laatste nangen en moeilijkheden er onitsbon- Wel is een melding binnengeko- don- Vmsohillende mensen die zo'n men dat dinsdagavond om ongeveer gemengd huwelijk sloten, werden Overigens, aldus commissaris Stra- begonnen om tien uur de verdere dag, dus daags voor de ontvoering ver van de Eindhovense politie, is w voorbereidingen voor de plechtig- van Corrie Hofman, ongeveer op de- het opvallend, dat zich tot nu toe vrar heid. De drie studenten kregen een zelfde plaats, nabij het vogelpark niemand heeft gemeld die kan ver- pobini;0n Crusoë" uitizonden- od N2 zwarte linnen kap over het hoofd. Animali een jongen van 13 jaar klaren dat hij dinsdagavond tussen ,rnrt_ t.,j^ par Aan deze dichte kap zat een slurf eveneens door een man met de fiets vijf en acht uur in de naaste omge- ori azZ waarin een kopje roet werd gegooid, is aangesproken. Deze man had het ving van de plaats van het misdrijf ~r™ ""ff - De kap zelf werd met een koord om over een mooi vosje dat hij zou heb- een man per fiets met een jongetje s"ow- vooraI ee^ aocumetrvtaire de hals vastgemaakt. Het gezelschap ben. Hij draaide een shagje, de jon- heeft gezien, terwijl die tijd toch over,fet. gemengde huwelyk tussen stapte toen in twee Jan-pleziers voor gen vroeg of hij ook een shagje nogal wat verkeer over het fietspad f.e.n e en een Meux Dmae- een tocht naar een boerderij op het mocht draaien en dat stond de man over de Leenderhel gaat. WK kwam naar voren welke span- landgoed „Oud Amelisweerd" bij toe. Daarna is hij doorgereden. De Utrecht, waar de ceremonie zou wor- politie heeft deze joneen een be den voortgezet. Onderweg knepen de paalde foto laten zien, doch hij ont- 00- inwijders verschillende keren in de kende dat de foto van de man was. zeven uur een vrouw en 'een man aan h®* woord golarten. Van uc slurf, met de bedoeling, de hdofden „Hij is het niet, maar hij lijkt er wel zijn gezien op het fietspad dat langs NCRV kunnen we zeggen, dat plan- zo zei de jongen. het verbrande gedeelte loopt, in de matig koorzang werd gegeven, dat buurt waarvan het lijkje van Corrie George Noordhoff doze keer geheim- Op^ grond .van .de overigens niet Hofman werd gevonden. Zij kwa- negheden oploste omtrent het knal- duidelijke verklaringen men een pad af en volgden daarop len van een zweep en dat in die jong- deren die by Come Hof- het Leender fietspad in de richting ste belevenissen van een jonge arts man waren, en op grond van allerlei Leende. De politie zoekt contact met in de serie „Memorandum van ee<n andere^ gegevens die jimnenkwamen, deze twee mensen. dokter" zekere onervarendheid werd De leeftijd van de vrouw is geschat voorgesteld, overtuigend gespeeld op ongeveer 50 jaar. Zij heeft grij- door Bram van de Vlugt. zend haar, gezet postuur en droeg Zaterdag bracht Brandpunt van de een bruine regenjas. De leeftijd van KRO een scherp-denkende Marga de man werd op circa 20 jaar ge- Klompé, enige vastberaden stakende schat. Hij droeg een donker jack. De chauffeurs in Rotterdam en een korte KUNSTMATIGE ADEMHALING helemaal HIELP NIET MEER Va" de kmderen dle blJ Come--Hof aiiucic Kcgeveiis uie Diiuieimwciineii, Na twintig minuten, de wagens heeft de politie, zij het onder groot waren inmiddels op de Mereveldse- voorbehoud, een voorlopig signale- weg bij Utrecht aangekomen, viel het ment Van de gezochte man samen- de studenten plotseling op dat jhr. gesteld. Rutgers van Rozenburg bijzonder stil was. Hij leek bnitenkennis te zijn geraakt en ze legden hem aan de SIGNALEMENT kant van de weg pasten kunstmatige Dit luidt als volgt- leeftijd 20 tot p°htie doet op beide personen een reportage van het armetierig cir- ademhaling toe, ook volgens de mond- 30 jaar, lengte ongeveer 1.80 m., nor- dringend beroep zich te melden. cus van Torany Salomon (waarvoor op-mond methode. Jhr. W. C. A. Bee- maal postuur, haar rossig tot bruin, De politie is voornemens op korte Pis*® f 500. honorarium beschik- laerts van Blokland, arts en oud-lid Vol en aan voorzijde vermoedelijk termijn een buurtonderzoek te orga- haar stelde). Het amusement ,Vier van ,Tres, die zich al op Oud Ame- krullend, ovaal gelaat, gelaatskleur niseren, waarbij iedereen in de om- maten van nu" was beslist beneden lisweerd bevond, werd gewaar- enigszins gebruind, spraak: algemeen geving, waar de familie Hofman d® maat, de buitenlandse gasten in- schuwd. Hij liet de student overbren- beschaafd Nederlands, beslist geen woont, zal worden gehoord teneinde begrepen. Jammer vam de met simaak dialect. Van de kleding wordt het zo mogelijk nieuwe gegevens te kun- gekozen décors. We hebben even overgeschakeld naar N2, waar AVRO's B ioscoo pnieuws Trianon: La Ronde (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7 00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur merk Rex: De maagden van Solidor (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur Camera: Gegeseld en bemind (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: Hercules, Samson en Ulysses (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur volgende gezegd: bruinachtige drie- nen verzamelen, kwart regenjas, donker bruine of zwarte schoenen, geen puntschoenen. De man maakt een verzorgde indruk, rookt half-zware shag, merk Sam son. Zijn fiets is normaal zwart ge lakt. heeft een verchroomd stuur, van de fiets vermoedelijk combo stellig mees succes had, vooral met de buitenlandse vocalisten Li- liane en de Zweedse Siw Malmkwist. Daarna kwamen we terug op NI voor het volgen van een treffende afle vering van Bonanza en het aanhoren van een niet minder maar anders treffende vasbenepiloog van de Ca- pucijnerpater Alfred v. d. Weyecr. Ook deze keer is de show van Rudi Carrell tegengevallen. Hij bracht wel aardige digen, maar kennelijk miste hij hier en daar de nodige inspiratie. Wat o.a. geestig kon worden genoemd was het (onverwachte) optreden van de Mounties, die enige tijd verstek hadden laten gaan. De daarop vol gende Dick Po weifilm had een echte topsterrenbezetting. Het meest trof ons het programma, waarin Henk de By op vakkundige wijze, gesteund door bekende kunstenaars, liefde wekte voor de Mabtheus-passie, zo als Bach die heeft gecomponeerd en die elk jaar opnieuw successen be leeft. Ook trof ons de klank. T V-beeldperspectieven. Henk Schafclsma, bekend t.v.-criticus en sinds kort directeur van de nieuwe serie Teleac, heeft in de Pantoskoop- serie van de wetenschappelijke uit geverij te Amsterdam een uitvoerige publikatie gedaan, die aandacht van alle t.v.-kijkers verdient. Onder de verzameltitel „Beeldperspectieven" ziet hij t.v. ais instrument van cul turele democratie, verschijnsel van een nieuwe generatie, opgegroeid in een sfeer waarin vrije tijd en leven met t.v. gewoon zyn. Vooral vragen we aandacht voor de hoofdstukken, waarin de zwaar gedocumenteerde sahryver de mogelijkheden schetst tot recreatie en cultuurspreiding in allerlei vorm. Verder schrijft Schaafs- ma over een nieuwe paternalisme, dat hij vergelijkt met het vader schap, zoals dat is gericht op ont voogding, dat zelftucht hoger stelt dan tucht, dat ervaring moet groeien, dat niet al!le kinderen even vroeg rijp zijn voor zelfstanige explo ratie van alle lokkende gebieden des levens. We menen Sohaafsma's stel lingen het bést te kunnen bijvallen met de verzekering,-dat men niet zo maar moet ingaan op algemene ver langens. Ook bij tv. moet leiding be staan en dan doen we een herhaald beroep op NTS en Omroepen om vooral bij de keuze van amusement er aan te denken, dat de besloten huiskamer iets anders vraagt als de openbare toneel- of filmzaal. Komende uitzendingen. De film „Grazige wedden" die va»«vond op NI draait, kunnen we van harte aan bevelen. Sommigen zullen deze rol prent onlangs op N2 hebben gezien, maar nu is er grotere spreiding mo gelijk om deze bijzondere bijbelfilm te kunnen genieten. Anderen kunnen op N2 Simon van Collem horen over films, HeLla Haasse over letterkun digen en dokter Van Swol over „ziek zijn, beter worden". Woensdag is de KRO op NI met een belangrijke documen taire over blinden. Op N2 gaat de film „De hond van de gene raal", spelende aan het Oostfront 1943. We maken er al vast op attent, dat de NTS voortaan elke vrijdag avond vóór het tweede journaal ge durende ongeveer drie minuten tips op toeristisch gebied geeft. Scheepsberichten F'", vervolgverhaal van Suske en Wiske Acmaea 9 150 Gibraltar/Curasao Area 9 v Singapore/Brisbane Japara 9 50 Zw Oporto/De Havre Kennemerland p. 9 Ouessant/A'dan Loppersum 9 350 W Ouessant/Nassau Musilloyd 9 116 NNW Benghasi/Lat takia rr -j - o Overijsel 9 v. Hongkong/Hsingkan Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Rotterdam 9 100 Z Jamaica/New York Luxor: Het geheim van de witte spin Scheldelloyd 10 te Manilla verw. (14 jr.) Togokust pa9s. Las Palmas/Amster Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur dam; 9 275 ZW Lissabon/A'darn Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: De Dame met de Camelia's De aartsbisschop van Brisbane (18 jr.) Austr., sir James Duhig ,is vandaag Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur aldaar op 93-jarige leeftijd overle- Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur den. jury er op zou willen wijzen, dat op de avond van de moord een vreemde persoon zich twintig minuten lang al leen en ongezien in de kamer bevon den heeft, waarin het moordwapen hing." „Wil de verdediger misschien be weren, dat de vreemdeling 't moord wapen heeft meegenomen?" vroeg de officier spottend. „Neen, dat willen we niet bewe ren, maar wel, dat het mogelijk ge weest zou zijn". „Tenminste als het wapen nog in de kamer was. Dat is echter niet be wezen". „Evenmin kon het tegendeel bewe zen worden", antwoordde dr. KLaiu- dy rustig. De president maakte een einde aan deze korte woordenwisseling tussen de officier en de advocaat, doordat hij de behandeling voor twee uren verdaagde tot na de middag. De behandeling begon 's-middags met een reeks getuigenverklaringen, die op verzoek van de officier wer den afgelegd. Werklieden uit de spin nerij, mensen, die vlakbij het huis van Waldstaetten woonden, moesten verklaringen afleggen over de repu tatie vaai de beklaagde en over hun waarnemingen voor en na die bewuste nacht. Niemand wist iets van belang. Toen werden Betty en Martin nog eenmaal verhoord over het chronolo gisch verloop van de bruiloft: wan neer de bruiloftsgasten uit die kerk waren thuisgekomen, hoe zij zich na dien gedragen hadden, en wanneer zij het huis weer hadden verlaten. Vastgesteld werd, dat de wagens om vier uur uit de kerk terug waren en dat de gasten een kwartier later aan tafel gingen. Er had echter een bij zondere sfeer gehangen, die helemaal niets had van een bruiloftsstemming. Het bruidspaar en die gasten hadden nauwelijks iets gezegd. Om elf uur 's-avond verlieten dokter Winkler en directeur Dröse als laatsten het huis. Meteen daarna vertrok 't bruids paar. Toen zou tante Bertha gehoord worden, maar zij verklaarde van haar recht te willen gebruik maken om als familielid van de beklaagde van verhoor verschoond te blijven. Wald staetten fronste het voorhoofd en riahtte zich met een zachte, maar hef tige opmerking tot zyn verdediger. Eerst nadat die een ogenblik gerust stellend met hem gesproken had, leg de hij ziah er bij neer. Langzaam kwam er een zekere vermoeidheid in de zaal. De laatste getuigenverklaringen hadden weinig aan de stand van zaken veranderd. Pas toen de getuige LudmilLa Novak aan het woord kwam en met grote spraakzaamheid schilderde hoe zij 's-nachts voor haar zieke kind naar de dokter was gegaan en daarbij op het bij het doktershuis gelegen plein tje tegen een paartje was opgelopen leefden de toehoorders weer op. Er klonken over en weer spottende op merkingen. Dus al in de eerste hu welijksnacht had de jonge vrouw haar man bedrogen. Het waren wel fraaie geschiedenissen, die hier voor de dag kwamen. Nu wérd ook duide lijk, waarom zij de dolk uit haar va ders werkkamer had weggenomen. Alleen begreep niemand meer, waar om zij niet zelf in de beklaagdenbank zat met haar minnaar, inplaats van haar vader. Vervolgens las de president enkele rapporten voor, een door de politie onderschepte brief voor de architect Fröhlich, die gericht was aan me vrouw Burghauser, en waaruit bleek, dat Fröhlich niet de dader kon zijn, maar dat hij blykbaar mevrouw Burg hauser daarvoor hield; voorts twee doktersattesten, volgens welke de zenuwen van mevrouw Burghauser DINSDAG 13 APRIL HILVERSUM I, 402 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Beiaardconcert. 7.30 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws 8.10 Lachte gramm.muziek. 8.50 Och tendgymnastiek. 9.00 De groenteman 9.05 Moderne orkestmuziek (gr.). 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijwing. 9.55 Boekbespreking. 10.00 Arbeids vitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zie ken. 12.00 Stereo: Dansork. en zang solisten. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Overheids voorlichting: v. d. landbouw. 12.40 Lichte orkestmuz. (gr.). 13.00 Nieuws 13.10 Mededelingen, evt. actueel of gramm.muziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Zang en piano: lichte muziek. 14.00 v. d. vrouw. 14.40 Voordracht. 14.55 Lichte gramm.muziek. 16.00 Nieuws. 16.02 Stereo: Viool en piano: oude- en sami-klassieke muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 New York cal ling. 17.35 Lichte gramm.muziek v. d. jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Event, actueel. 18.20 Amusementsmuz. (gr.) 18.55 Gesproken brief uit Parijs, 19.00 v. d. kinderen. 19.05 Operamuz. (gr.) 20.00 Nieuws. 20.05 Radar: radiope riodiek. 20.45 Van, voor en door ama teurs. 21.10 Boekbespreking. 21.20 Licht instrumentaal ensemble. 21.35 Koorzang (gr.). 21.45 Sitar, radiotijd schrift voor gitaristen. 21.55 Intern. Piandstenconcours Frédéric Chopdn te Warschau (opn.). 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Gesproken brief. 23.05 Modern toneel: fragmenten uit het stuk: Het Gat, aansluitend interview. 23.40 Licht pianospel. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM n, 298 M. 7.00—24.00 KRO KRO: 7.00 Meditatie. 70.5 Ouver ture: reportages en commentaren, wegeninformatie en lichte gramm. muziek (7.30-7.40 Nieuws. 8.00 Overweging). 8.30 Nieuws. 8.40 v. d. huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Klassieke en semi-klassieke muziek (gr.). 10.30 Moderne orkestmuziek (epn.). 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte gramm.muziek. 11.50 Volaan .vooruit, lezing. 12.00 Angelus. 12.03 Volksliederen en dansen (gr.). 12.20 Voor de boeren. 12.27 Medede lingen t.b.v. land- en tuingbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Actualiteiten en gramm.muziek. 12.50 Draaien maar! lachte gramm. muziek. 13.35 Licht ensemble: Mcht-klassieke werkjes. 14.00 Voor de plattelandsvrouwen. 14.10 Musiësta: lichte gramm. muziek. 14,50 Lichtbaken, lezing, (herhaling, van zaterdag jL). 15.00 Klassiek pia nospel (gr.). 15.10 Het oog van de de naald, hoorspel (herhaling van za terdag 10 april jiL). 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Onderweg: gebedsdienst. 17.00 Voor de jeugd. 17.35 Voor de jeugd. 17.50 Overheidsvoorlichting: Nieuws uit de Ned. Antillen, spreker: Henk Dennert. 18.00 Harmonie-ark. 18.20 Uitzending van het Geref. Pol. Verbond, Voorrang aan Suriname, spreker: de heer A. Kamsteeg. 18.30 Portret in muziek. 18.50 En nu mijn geval: vragenbeantwoording. 19.00 Nieuws. 19.10. Actuatliteiten. 19.30 Promenade orkest: amusementsmuz. 20.05 Klassieke kamermuziek (opn.). 20.30 Hij is de Erfgenaam, Bijbel- dienst. 21.05 Johannes Passie, Bach deel 1, (stereo). 22.00 Boekbespre king. 22.05 Nieuws. 22.15 Johannes Passie, Bach, deel 2 (stereo). 23.55- 24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I NTS: 19.00 Nieuws. 19.01 Voor de kleuters. 19.0 Weekjournaal voor ge hoorgestoorden. 19.33 Engelse les. 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Tel uit je winst, quiz. 21.20 Spreken met schrijvers. 21.50 Lurelei Cabaret. 22.20 Actueel Humanisme, een uitzending in sa menwerking met het Humanistisch Verbond. NTS: 22.30-22.35 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.01 Let's sing out: Canadese Hootenanny NTS: 20.25 Geheime brigade, TV-film (3e aflevering). NCRV: 21.15 Onder vier ogen, interview. 21.45 Tsjechisch pianotrio. 21.55 Actualiteiten. CVK/ IKOR/RKK: 22.10-22.35 De Kruis weg, filmische lijdensmeditatie. nog altijd zo geschokt waren, dat zij in een inrichting moest worden op genomen en voorlopig niet verhoord kon worden. Deze attesten werden bevestigd door een rapport van de medische deskundige, die twee da gen tevoren mevrouw Burghauser in het rusthuis had opgezocht. De officier, dr. Gotrup, stond op en merkte, blijkbaar om de uitwer king van de laatste getuigenverkla ringen te verzwakken, ironisch op: „Ik zie des te liever af van de ver klaringen van mevrouw Burghauser, omdat ik de overtuiging heb, dat we toch niets nieuws zouden te horen krijgen. Niet zy, die door gewoon weg niet te trouwen zich van Burg hauser had kunnen .ontdoen, heeft hem vermoord. De moordenaar kan alleen maar haar vader zyn, die veel sterkere beweegredenen van jaloe zie en wraakzucht daartoe had." Advocaat Klaudy bracht in het midden, dat hij de getuig-Novak nog enkele vragen wilde stellen. De wasvrouw werd opnieuw voor de rechter geleid. „Vertelt u ons eens, juffrouw No- vak: ben u toen u het pleintje af ging, waar u het paartje ontmoette, om uw weg voort te zetten, nog iemand anders tegengekomen?" 35. Zijn verdediger moest hem bijna met geweid weer op de bank terug duwen, de president maande hem meerdere malen aan tot bedaren te komen. Dr. Klaudy maakte meteen gebruik van de veranderde stemming en sprak de wens uit, dat ook de ge tuige Martin Selbacher verhoord zou worden. Deze moest een verklaring afleggen over het verloop van het geheimzinnige bezoek, dat mijnheer Waldstaetten twee uur later ontvan gen had. Het ging om de bezorger van de brief, waarvan een deel was teruggevonden in de zak van het kos tuum van Waldstaetten, dat ten on rechte ten laste van de beklaagde was aangevoerd, maar, dat, zoals de verdediging later zou aantonen juist ontlastend zou blijken. Martin Selbacher verscheen en ver telde kort en zakelijk het bezoek van de vreemde man. Toen hij zijn ver klaring geëindigd had riahtte de pre sident zich weer bot Waldstaetten: „Wilt u ons de naam van deze man noemen, beklaagde?" „Neen", zei Waldstaetten onver schillig. „Het is dezelfde naam die het gestorven meisje droeg en die ik hier niet noemen zal. Deze man was haar broer en heeft me alleen opge zocht om mij de brief van zijn zuster te overhandigen. Zijn persoon is bij deze zaak van geen enkel belang." De verdediger stond op. „Voorlo pig is de persoon van deze man in elk geval in zoverre van betekenis, dat ik het hof en de lieden van de

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2