Medische diensten „PETITS CHANTEURS" GAVEN FRAAI RECITAL IN DE HARTEBRUGKERK GEMEENTESECRETARIS W. TRAPMAN VAN BOSKOOP BIJ AFSCHEID HARTELIJK GEHULDIGD LEIDSE AGENDA Burgerij en raad. Oud-burgemeester Banning reikte diploma's uit aan geslaagden Kath. Tuinbouwschool Leidschendam OPENING GROENEBRUG Eerste paal voor zes systeemscliolen ZATERDAG 10 APRIL 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEIDEN EN OMGEVING Veel vriendelijke woorden en geschenken van raad en burgerij Wethouder Taat biedt de scheidende secretaris namens de burgerij een TV-toestel aan. Mevr. Trapman luis tert toe, met naast haar, geheel rechts, burgemeester Van Dedem. Het afscheid, dat de gemeentese- die raad en hulp zoeken op het cretaris, de heer W. Trapman, vrij- raaidlhuis. Ook moet zo'n secretaris dagmiddag tijdens een buitengewone verbinjdAngsmain zijn, de schakel tus- ken namens het gehele gemeenteper- openbare gemeenteraadsvergadering sen bestuurderen en diegenen dóe be- soneel, die mede hadden bij gedik te Boskoop werd bereid, kenmerkte last zijn met de uitvoering der werk- gen in dit geschenk, zich door buitengewone hartelijkheid, zaamheden, het ambtenarencorps. Hij De heer De Man was zeer ver- De voorzitter, burgemeester Van zou tevens de vertrouwensman van heugd dat die raadsleden hadden wil- Dedem, begon met op te merken dat de burgemeester moeten zijn. Spr. len samenwerken met het personeel deze vergadering een wel heel bijzon- prees zich gelukkig, dat hij nog even om een geschenk aan te bieden waar- dere raadsvergadering was hetgeen in Boskoop een secretaris heeft mee door dit meer waardevol zou kunnen reeds bleek uit de plaats welke nu mogen maken, die deze eigenschap- zijn. Tevens syboliseert het de goede door de secretaris aan de tafel werd pen in zich verenigt. Voorts was hij verstandhouding tussen het perso- ingenomen en aan het feit dat zijn de heer Trapman bijzonder erken/te- neel en de raad. AjI het personeel, echtgenote naast hem zat. Dertig jaar lijk, dóe eigenhjk per 1 april reeds zowel in colbert ails im overall heb- lang heeft de heer Trapman de plaats met pensioen zou gaan, doch zich be- ben spontaan meegedaan. Voor een aan de linkerhand van de voorzitter reiid verklaarde nog enige tijd te wil- wel zeer actieve recreatie werd toen ingenomen en vanaf die dienende len blijven, wamt de kennismaking een tafelbiljart onthuld hetwelk ter plaats op zo voortreffelijke wijze in was bijzonder leerzaam en vruchtbaar stond door de secretaris werd ge- stilzwijgen toch invloed uitgeoefend voor de toekomst. probeerd, op de gang van zaken. Zich tot de heer Trapmam wen- Bend zei burgemeester Van Dedem: Toen ik, aldus spr., nog geen_ se- u bezit eigenschappen dtie het voor Cretans had en deze funnctie als uw opvolger zeer moeilijk zal maken burgemeester moest waarnemen, heb uw voetsporen te treden. - ik mij wel eens afgevraagd hoe een burgemeester dankt de heer den ®n de geschenken. »Er is nu drie ideale secretaris zou moeten zijn. Trapman voor alles wat hij voor de kwartier gesproken op een manier een rustpunt, tussen de burgemeester, gemeente Boskoop heeft gedaan en chemij vertegen maakt de wethouders, de gemeentesecretaris, was zeer erkentelijk voor de korte die bedrijven. Tevens voor diegenen, per^e waarin hij met hem heeft mo- het_ ff1, fj1 ÜfjfF gen samenwerken. Leiden Gedurende het komende weekend nemen waar de artsen Van Gent, Plantage 14, tel. 22538d'kt. Gaasbeek, Hogewoerd 138, tel. 20266, dikt. Jansen Rijnsburgerweg 29, tel. 53024, dkt. Meel, Thorbeckestr. 5, tel. 22522; dkt. Van Alphen, Noordeind- seplein 2a, tel. 22268. Geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060. Voor weekenddiensten van de tandartsen zie de raambor. den. Alkemade en Leimuiden. Dkt. Glansbeek, Peeklaan 22, Oude Wete ring, tel 01713-511; dkt. Brinkhorst, Stapenseastraat 6, Leimuiden, telef. 01721-269. Alphen aan den Rijn Dkt. W. C. T. D. Cornet, Kievitstraat 48, tel. 3696. Apotheek Allart, Raadhuisstr. 206. Bodegraven. Dkt. E. Bol, Wil- helminastraat, tel. 2113. Zuster D. Langeveld, Vosholstraat, Zwammer- dam, tel. 2566. Dierenarts G. Hof land, Vijverlaan, tel. 3798. Boskoop. Dkt. Bom, tel. 2136. Wijkverpleging zuster De Haan, tel. 2805. Hazerswoude. Zie Leiderdorp. Hillegom. Dkt. G. P. D. Ie Cocq d'Armandville, Sixlaan 7, tel. 5613. Tandarts Van Hilvoorde, Julianalaan 90, Voorhout, tel. 02530-6240. Apo theek: Vierkant 223, Lisse, tel. 02530. 3608. WGK zuster E. Snellenberg, M. Trompstraat 29, tel. 6316. Katwijk aan den Rijn. Dkt. W. J. Louwerse, tel. 5805, Bosplein 27. Apotheek Kon. Julianalaan 18 tel. 4370. Katwijk aan Zee. Dkt. A. F. Beijderwellen, Boulevard 28, tel. 2182. Apotheek zie Katwijk aan den Rijn. Koudekerk aan den Rijn. Wijk verpleging zuster Van der Leer, tel. 01710-23109, Leiderdorp (ook voor Zoeterwoude- en Hazerswoude Rijn dijk, Leiderdorp en Koudekerk). Bij ongevallen aan de Rijndijk tel. 01714- 278. Doktersdienst zie Leiderdorp. Langeraar en Nieuwveen. Dkt. J. A. Sandkuyl, Langeraar, tel. 01722 -139. WGK zuster Verhaar, tel. 01722- 345, b.g.g. 02976-245. Leiderdorp. - Dkt. L. van der Berg, Bilderdijklaan 52, Hazerswoude, tel. 01714-344. Apotheek zie Leiden. Wijk verpleging zie Koudekerk aan den Rijn. Leidschendam. Dkt. M. W. Han- nig, Kon. Wilhelminalaan 64, telef. 3494. Tandarts zaterdag en zondag tel. 070-543035. Wijkverpleging Groe ne Kruis, Willibrordusstraat 2, tel. 3449 Ziekenauto tel. 3923. Lisse. Dkt. H. A. Holl, Veld horststraat 50, tel. 3155. Apotheek en tandarts Bollenstreek zie Hillegom. Nieuwkoop en Noorden Dkt. G. J. Bremer. Noordwijk Dkt. H. Kruyt, tel. 2030. WGK tel. 2338. Groene Kruis tel. 2907. Apotheek alleen De Duin rand, zondag van 12-13 en 17-18 uur. Noordwijkerhout. Dkt. K. A. v. Praag, Heerenweg 17, tel. 02533-2385. Tandarts zie Hillegom. Wijkverple ging WGK Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest. Dkt. H. A. Reterink, Joh. Evertsenlaan 14, tel. 50394. Apo theek Oegstgeest is geopend. WGK zuster Van der Kleij, tel. 52426, b.g.g. 33773. Rijnsburg. Zie Katwijk aan den Rijn. Sassenheim. Dkt. W. de Graaf, Hoofdstraat 167, tel. 8479. Wijkver pleging Bethesda - WGK zuster Groe- nestege, Hoofdstraat 82, telef. 7645. Groene Kruis „Sassenheim en Om streken" zuster Meijssen, Jacoba van Beierenweg 1, Voorhout, tel. 02532. 7796. Tandarts Bollenstreek zie Hille gom. Voorhout. Dkt. A. W. Bots, Prof. Aalberselaan 2, tel. 7393. Tandarts Bollenstreek zie Hillegom. Voorschoten. Dkt. F. H. W. Swen, Veurseweg 18, tel. 2356. Tand arts alleen spoedgevallen zaterdag en zondag om 9.30 uur: T. R. Spreij Voorstraat 36. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 2525, is geopend. Warmond. Zie Voorhout Wassenaar. Dkt. R. S. ten Cate, Burchtlaan 9, tel. 2907; dkt. W. J. de Jong, Wittenburgerweg 188, tel. 9124. Apotheek Schouwweg 32, tel. 2402. Zwammerdam - Zie Aarlanderveen Ongewoon bedrijfsongeval te Alphen aan den Rijn liep goed af Vrijdagmiddag omstreeks vijf uur vonid in de Van Nesstraat te Alphen aan den Rijn een weinig voorkomend bedrijfsongeval plaats, dat, gezien de omstandigheden, bijzonder best is af gelopen. Het scheelde namelijk maar een haartje of die bedienaar van een vorkheftruc, de 50-jarige chauffeur H. Timmer, wonende aan de Ouds- hoornseweg 42 te Alphen a.d. Rijn had een stalen balk op zijn hoofd gekregen. Dank zij de tegenwoordig heid van geest van de bedreigde, die zijn bovenlichaam wegdrukte, kwam het gevaarte nu op zijn schoot terecht. Dr. H. van Kooten, die de eerste me dische hulp had verleend, constateer de in eerste aanleg geen ernstig letsel en liiet de getroffene per ambulance wagen naar zijn woning vervoeren. Het ongeval gebeurde op een bouw terrein voor de drogisterij Van Eer- sel in de Van Nesstraat. Hiertoe zou den op de buitenmuren ter hoogte van ongeveer 2Vi meter drie stalen balken worden gelegd met behulp van een vorkheftruc. Deze werd bediend door de heer Timmer. Toen echter de heer Timmer een van die ruim 6Vs meter lange balken recht wilde trekken met be hulp van de heftruc, vergat hij de vork te laten zakken. Het gevolg hiervan was, dat toen de bestuurder iets achteruit reed, de vork de balk raakte en omlaag deed glijden. De heer Timmer bemerkte nog net op tijd dat er iets verkeerd ging, drukte zijn bovenlichaam naar achteren en voorkwam hierdoor dat de zware balk edele delen van zijn lichaam raakte. De verwondingen bleken nu nogal mee te vallen. Op het eiland Kreta heeft zich vanochtend een krachtige aardbeving doen gevoelen, die evenwel geen slachtoffers heeft gevergd of schade heeft aangericht. De heer Trapman was zeer bewo gen door de tot hem gesproken woor- meent het in Boskoop buitengewoon goed te hebben getroffen. De heer Trapman toonde zich ver rast met het fraade gesahenk, en voor de samenwerking welke dót mogelijk K. en O. Wim Sonneveld (her- Ook hij was zeer dankbaar voor de 55 waren goede, hebben rrnj haling) in Schouwburg. Aanvang samenwerking en voor diatgene wat da' f5 20.00 uur. hij van de Secretaris heeft kunnen "teenteraadsvergadenng m KNNHV. Bezichtiging nieuwe leren Namens de burgerij bood de S' 5L5 J Rijksherbarium door Kon. Ned. Nat. heer Taat TV-toestal aan voor buldert Aan dit laatste beni ik mm- Hist. Ver. afdeling Leiden. Aanvang de assieve «„eatie van de seore- "p®" 5® kwam 14'3° heb lT^nSlWi g^iS irihoud voor wat meer actieve recrea- ZONDAG 11 APRIL Rijksmuseum voor Volkenkunde- Üt' Ebbing maken en wed voor de heer Vertoning van de film „They were toekomst welke De Groot voor dtons verzorging op Kafirs", een film over de oorsoron- auerD?s'.te. "OeKOmsl, weiKe eemeanitahiik. diodh ik wil voor één main een uitzon- Kafirs", een film over de oorspron kelijke bevolking van Afghanistan. J?**" Aanvang 15 uur. aureiL naar hij hoopte nog lianig zal mogen hetgemeentehuis. De heer Trapman besloot met de j wens diat het allen zowel in hun Hip r»rPitiHcrp rtmcrivn.p wptkp hïi mot Hp familie goed moge gaan. MAANDAG 12 APRIL Stadhuis Gemeenteraadsverga- die prettige omgang welke hij met de Van Dodem vervuil- dering in de raadszaal. Aanvang 14 secretaris heeft gehad Dere stond Takenha. - Concert door het t'Mweï Zweeds Kulturens Studentorkester bevredigende oplossing te vinden. in „De Grote Pers". Aanvang 20.30 De heer Hoedjjk prees de rechtvaar- 5? uur. Tevoren ontvangst door ge- digheid van de secretaris en zijn ge- 5hÏÏ meente op Stadhuis, pl.m. 17.30 uur. voei V0OT humor, en wenste hem nog deas Ex Animo - Generale repetitie «fe iarM, eB„ welverdiende rust a secretariskamer aan de saheidende secretaris te schenken. Ex Animo Generale repetitie vele jaren een welverdiende rusf voor „Mattheus Passion" in de Stads- toe. gehoorzaal. Aanvang 19.15 uur. Namens de raad sprak de nestor, Na dót officiële gedeelte werd nog LAFV Dia-praatavond in „De heer P. G. Vailik. Deze vond het het woord gevoerd door de heer H. Doelen", Rapenburg. Aanvang 20 uur. afscheid nemen maair moeilijk. De Mathot, als oud -raadslid, die heer G. R.K. Kapperspatroons, afd. Leiden heer Trapman was niet alleen de Punt uit Gouda, als persoonlijke Voorjaarskapdemonstratie in Ge- raadgever voor de raadsleden doch vriend, de heer Steenbakker, oud- ref. Jeugdhuis, Breestraat 19. Aan- gehele burgerij. Als blijk van burgemeester van Benthuizen en ja- vang 19.45 uur. de grote waardering en erkentelijk- ren Lang secretarie-ambtenaar te Bos- heid bood hij namens alle gemeen- koop en de heer Zwartendijk. DINSDAG 13 APRIL telijke organen, waaronder ook de Dat de heer Trapman ook bij de Ex Animo Uitvoering van „Mat- raad cadeau aan waarop echter burgerij zeer gezien is bleek wel uit theus Passion in de Stadsgehoor- nog even moest worden gewacht om- de zeer grote belangstelling tijdens za^' iv aw3Iï? ilur" - dat de heer De Main nog zou spre- de receptie. Kath. Werkgevers Ver., kring Lei- den Bijeenkomst Rest. Van der Heijden, 16.30 uur. Museum voor Volkenkunde - „De vreemde wereld in huiskamer en schoollokaal", lezing door dr. v. Wen- gen. Aanvang 20 uur. WOENSDAG 14 APRIL K. en O. Filmlezing over de Deltawerken door J. S. Linksma, Oranje-Nassau-ULO, Asserstraat. Gisteravond heeft in de raadszaal tot de uitreiking van de diploma's Aanvang 20 uur. van het gemeentehuis te Leidschen- aan de leerlingen, die gedurende 4 Lagere Land- en Tuinbouwschool ^am uitreiking plaats gehad van jaren de lessen met goed gevolg heb- Eindles, Boerhaavelaan 55. Aan- diploma's aan de afgestudeerde ben gevolgd. vang 10 uur v.m. leerlingen van de R.K. Lagere Tuin- De heren Kranenburg, Van der r\ ik aprtt bouwschool alhier. Lans en Klooster spraken daarna hun DONDERDAG 15 APRIL ^ls voorzitter van de Raad van waardering uit voor de moeite, welke K. en O. Dagexcursie naar de Toezicht opende oud-burgemeester directeur en leraren van de school Deltawerken. Vertrek 7.45 uur v.m. Banning de bijeenkomst, Er zich hebben getroost om de jonge vanaf Garenmarkt. werd geen vragenspel gevoerd met tuinders de noodzakelijke kennis bij oh^tpvotitv de maar door de leraren te brengen. Ook een van de gediplo- AVOND- EN NACHTDIENSTEN werd een causerie gegeven over on- meerden dankte de school voor het APOTHEKEN derwerpen, welke ook voor de ouders genoten onderwijs en bood de lera- Geopend voor spoedeisende geval- van <je leerlingen van belang zijn. ren en de voorzitter sigaren, siga- len: Apotheek Tot Hulp der Mensch- directeur van de school de heei retten, resp. een boekenbon aan. heid, Hooigracht 48, tel. 21060. h. P. Greuter, deelde nog mede dat Oud-burgemeester Banning sprak De dienst van apotheek R. van het onderwijs is uitgebreid met prak- daarna een woord van afscheid, nu Breest Smallenburg te Leiderdorp tische werkzaamheden terwijl in de hjj bij het bereiken van de pensioen- wordt eveneens waargenomen door toekomst ook kennis van diverse mo- gerechtigde leeftijd zijn functie van apotheek Tot Hulp der Menschheid. toren gedoceerd zal worden. De Oegstgeestse Apotheek en Apo- De heer v. d. Schaal gaf vervol gens een met gekleurde dia's ver luchte causerie over de kweekmetho. de van een aantal planten, waarvoor grondbewerkers ~en ook heeft hij hij een aantal kassen heeft bezocht steeds zijn volle medewerking* ver voor het maken van zijn fleurige leend aan het welslagen van het on- dia's. De leraar De Koning hield een derwijs aan de Leidschendamse maandag 12 april causerie over de nieuwe methoden school. Spr. wenste de directeur en 9.00-12.00 en 14.00-16.30 uur; v00r vruchtbare teelt van komkom de leraren voor de toekomst nog veel m mers en tomaten. Ook deze uiteen- succes toe en gaf de nu afgestudeer- ainsaag ld aprii zetting ging gepaard met het verto- de leerlingen de raad hun kennis te 14.00-16 30 en 19 00-21 30 uur nen van kieurendia's vervolmaken door het volgen van 'n woensdag 14 april Na de pauze, waarin koffie geser- eenjarige vervolgcursus. 9.00-12.00 en 14.00-16.30 uur. veerd werd, ging de voorzitter over Tot slot sprak de heer Greuter een Enige jaren geleden hebben wij in de St. Petruskerk te Leiden al Fran se zangertjes gehoord. Het waren de „Petits Chanteurs a la Croix de bois". Nu gaven gisteravond „Les petits Chanteurs de St. Francois de Ver sailles", een afdeling van het ge noemde knapenkoor, onder leiding van de dirigent Jacques Duval, een zeer geslaagd recital in de Harte- brugkerk. Dit knapenkoor schijnt 'n grote bloei te beleven, want niet al leen dat het een zeer voldoend aan tal leden telt en het zo nu en dan concerten in het buitenland geeft, toch blijft de liturgische activiteit hoofdzaak, waarvoor de jongens zich geheel en al geven. Vrijdagavond was de Hartebrug- kerk gped bezet met belangstellen den, wat altijd de kwaliteit van een uitvoering ten goede komt. Nadat or ganist Bram Martij n ter opluistering van het concert uit de Johannes Pas sion een parafrase over de alt-aria „Es ist vollbracht" als prelude had gespeeld, zong het knapenkoor, dat in processie de kerk binnenkwam, 'n a capella-programma, dat velerlei facetten van zangkunst belichtte. De kwaliteiten van het ensemble zijn een open, welluidende klank, die ont staat uit het „op de plaats zitten" van de vocalen, adembeheersing, ver zorging van de articulatie, tekstver tolking, luisteren naar de stemgroe pen, waardoor een evenwichtige sa menzang wordt bereikt, en een uit stekende discipline. Het timbre, enigszins métallique, is typisch Frans, met jonge-mannen- stemmen als ondergrond, in de juiste verhouding. theek Voorschoten zijn geopend. BEVOLKINGSONDERZOEK TUBERCULOSE 1965 Onderzoek TBC in het Waagge bouw, Aalmarkt, op: voorzitter van de Raad van Toezicht moet beëindigen. Spr. heeft gedu rende zijn 38-jarig burgemeesterschap steeds veel ontzag gehad voor de z.g. hartelijk dankwoord tot de voorzit ter voor de steun welke hij steeds aan de school heeft verleend. Als be wijs van dankbaarheid bood hij de aftredende voorzitter een cadeau on. der couvert aan. De geslaagden: J. Th. M. v. d. Burg, Th. J. Goe man, beide Stompwijk; P. Schrama, L. A. Verhoork, Th. A. Verhoork, alle Voorschoten; J. A. J. v. d. Lans, J. A. J. v. Winden, beide Pijnacker; M. F. M. v. Klooster, J. J. Jillissen, beide Voorburg; Th. F. Bouma, Am sterdam; A. C. A. v. Etten, Rijswijk, L. C. W. v. Haastert, Zoetermeer; A M. M. v. d. Helm, Nootdorp; J. A. Schoorl, Wassenaar. ZUIVER EN ONGEREPT De zuiverheid van hun a cap ella- zang is zeer te roemen, en welhaast ongerept. De dirigent blijkt boven dien de gave te bezitten zijn zanger tjes te boeien en hen knnstzinnig voor te gaan en te leiden in de zo moeilijke vocale kunst, zodat elk van hen zich inzet het het geven van het beste, van wat hij bezit; streng me trisch gebonden en zich tot voldoen de vrijheid kunnende geven. Eerst werd dan de Slotchoral uit de Johan nes Passion gezongen, zoals Bach het zich heeft gedacht, in de oorspron kelijke taal, het Duits. De jongens reageerden voortreffe lijk in het gehele eerste deel van het programma, gekozen uit de lit teratuur, die samenhangt met de voorbereiding van de Passietijd. In Prieto's „In Monte Oliveti" werd temperamentvol-gespannen en toch steeds gereserveerd gezongen. De klacht „O vos omnes" van Da Vit- toria, de Spaanse Palestrina, klonk als een beschuldiging aan de mens heid. Ingeleid door een tenorale bari ton in „Ecce Homo" van Bouzignac was als een bijtende spot daartegen over het „Crucifix" van het jongens koor. Knap gezongen werd Poulencs „Tristis est anima mea": modern, in verruimde tonaliteit, en sensitief. Bravo voor 't sopraantje, dat zo raak inzette. Voldragen koorklank werd gegeven in „Regina Coeli" van Aichinger, in touchant timbre en waardige dictie. In de pauze speelde de organist een deel uit Bachs „Pas torale", waarna het vocale program ma werd voortgezet met Bouzignacs „Ego gaudebo". „A memorable fact" was hier de uitvoering, welluidend in elke sterktegraad. Enigszins uit de stijl vallend was het „Steal Away", voor het koor getoonzet: een van expressie weemoedig volkslied van de Noordamerikaanse negers. De expressie door een enkele syncope nog verhoogd. FIJNZINNIG Hierna de fijnzinnige mystiek van De Palestrina (circa 1512-1594) in diens „Alma Redemptoris Mater" en van zijn ietwat latere tijdgenoot Gal lus (1550-1591) de beroemde verte genwoordigers van de Venetiaanse koorstijl, „Resonet in landibus", een gewijde vreugdezang, in zeer hoge vlucht. Een charmante prestatie werd gegeven in de verhalende „Légende de Saint Nicolas" van P. Berthier, waarna wij met de schaar jonge zan gers opgingen in een jubelend Kerst lied: „II est né, le divin Enfant" van Noyon. Een compliment komt toe aan de optredende solisten, zowel groot als klein in het bezit van gecultiveerde, mooie stemmen. Aan het slot wer den allen met enthousiast applaus gedankt, en terwijl de organist nog een Bach-choraal „Jesu joy of man's desire" speelde, verliet de wit te stoet de reeds in het paan getooide kerk. J. KORTMANN. Na de openstelling van de nieuwe Groenebrug over het water van het Steenschuur, zoals bekend zal dit donderdagmiddag 14.30 uur geschie den door burgemeester mr. G. C. van der Willigen, zal door het gemeente bestuur een ontvangst worden aan geboden in het gebouw van de Huis houdelijke- en Gezins voorlichting aan de Garenmarkt. Een leuke atten tie van het gemeentebestuur is, dat ook de bewoners van het Steen- schuur, die een jaar lang zonder mop peren de bouwdrukte voor hun hui zen „verduurd" hebben, voor deze ontvangst zijn uitgenodigd. Aan de openstelling gaat een bij eenkomst vooraf in de zaal van Dansinstituut Alphenaar aan het Steenschuur. Het woord zal hier wor den gevoerd door de heer C. J. Pie- na„ wethouder van Openbare Wer ken, en ir. H. Vos, directeur van de Dienst van Gemeentewerken. Op woensdag 14 april zal de Leid- se wethouder van Onderwijs de eer ste paal slaan voor een serie van zes systeemscholen, waarvan de eerste bestemd zal zijn voor de Vereniging voor Christelijk Onderwijs. De plechtigheid zal plaats vinden op het bouwterrein aan het Meerhof.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3