n*oUDEN fiction Prinsessen Benedikte en Margriet bezochten veiling in Aalsmeer en Keukenhof in Lisse Staking bij AKU-EMMEN hervat Gasontploffing slingert oude vrouw haar huis uit Sw «r 1 sps—-r Nog steeds geen spoor van de dader moord op Corrie Hofman SIR WINSTON CHURCHILL Bedrijfsloterij in strijd met CAO Buiten wonen wordt beperkt Dit weekend samen naar Kamp Houtrustdoen! KAMP HOUTRUST 65 VRIJDAG 9 APRIL 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 21 H.K.H. prinses Benedikite van De nemarken heeft gisteren met H.K.H. prinses Margriet in Aalsmeer de bloe menveiling van de CAV en Keuken hof in Lisse bezocht in gezelschap o.a. van de Deense ambassadeur in ons land, de heer H. Hjorth-Nielsen en zijn echtgenote. De koninklijke gasten werden in Aalsmeer ontvangen door de voor zatter van de Coöp. Aalsmeeree Vei lingvereniging en plaatsvervangend directeur van die bloemenveiling, de Het werk in de AKU-fabriek in Emmen ligt opnieuw stil. De dag- en nachtploegen weigeren aan de slag te gaan omdat de AKU-directie heeft geweigerd hun eisen in te willigen. De staking is begonnen, toen de nachtploeg woensdagavond niet aan het werk ging. Dit voorbeeld werd gisteren door de dagploeg gevolgd en ook vanmorgen werd niet aan het werk gegaan. De stakers in Emmen zijn van oor- deel, dait de bemiddelingspogingen van die bedrijfsdirecteur, op niets 1 zijn uitgelopen. Deze had de vorige j week na een (wilide) staking toege- zegd, bij de hoofddirectie te zullen bepleiten niet over te gaan tot uit betaling van voorschotten op de ho gere lonen en salarissen. Medie hierom zijn de mannen in Emmen toen weer aan het werk gegaan. De hoofddirec tie had tot deze uitbetaling voor voor schotten besloten, onmiddellijk na dat de onderhandelingen met de vak organisaties over de nieuwe bedrijfs- j cao's waren afgesprongen op andere punten dan de lonen, zoals hogere i winstuitkering, de vermogensaan- i wasdeling en de mogelijke preferentie voor leden van de vakbonden. Zware schadie is aangericht in het huis van de 77-jarige weduwe mevr. E. de Vries te Meppel door een gas ontploffing. Toen de oude vrouw in het keuken tje het gaskomfoor wilde aansteken om water voor de thee op te zetten, volgde een zware explosie. Zij werd de keuken uit het binnenplaatsje op geslingerd en kwam terecht op het plaatsje adhter het huis. Buren von den haar, zij had slechts lddhte brandwonden opgelopen. Door de kracht van de ontploffing waren echter die muren gescheurd en is de gevel onbzet. De ontploffing is vermoedelijk ontstaan door een de fect in de leiding tussen hoofdkraan en komfoor. heer N. Hofman, door de adjunct-di recteur die heer P. W. Eveleens en door de directeur voor Vreemdelin- genbezoek, de heer A. van Es. Prinses Benedikte, gekleed in licht blauwe deux-pièces en een donker blauw dophoed je, bewonderde met prinses Margriet, die een donker groene mantel en muts droeg, in de diverse halilen van het veilinggebouw de snijbloemen vooral tulpen en narcissen en planten. Het gezel schap woonde een deel van een vei ling van bloemen bij alvorens in de bestuurskamer een kopje koffie te gebruiken en het gastenboek te te kenen. Bij hun vertrek kregen de prinsessen een groot boeket bloemen. In de Keukenhof werden prinses Benedliikte en prinses Margriet be groet door de burgemeester van Lis se, mr. Th. M. J. de Graaf en diens echtgenote, waarna een wandeling door de hof werd gemaakt, door het smalle bos en door de kassen, waar prachtige tulpen stonden te bloeien, die door de bezoeksters met grote be wondering werden bekeken. Ten af scheid werd in het re.'taurant van de Keukenhof koffie gedronken. NED. KAMPEERRAAD WIL NACHTTARIEVEN De Nederlandse kampeerraad zal er naar streven het bedrijfsleven er toe te brengen dat volgend jaar de tarieven, die kampeerbedrijven, etc. aanhouden, weer per nacht berekend worden en niet per dag. Zoals be kend heeft een aantal bedrijven be sloten om in het komende seizoen kampeertarieven per dag en over 'n deel ervan te berekenen. Bovendien gaat de raad beroep doen op de bedrijven kampeerders, die maar één nacht op een kampeer terrein verblijven (b.v. zij die na vier uur 's middags arriveren en de vol gende ochtend vóór twaalf uur weer vertrekken) slechts overnachting en niet twee kalenderdagen in rekening te brengen. In zijn vandaag gehouden verga dering besloot de raad ook in het ■komende seizoen waar te nemen hoe in de praktijk de thans verschillende tariefmethoden, namelijk tarieven berekend per dag, per nacht, of per etmaal, zullen fungeren. De raad acht het ondoenlijk om voor 't ko mende seizoen, nu ifnmers de bedrij ven de tarieven al hebben vastge steld en gepubliceerd, met enige kans op succes te uniformeren. Nederlandse soldaten reeds W* y e\e Jd^^ 'filledkotrit' eV ■~)errokert> SECRETARIAAT VOOR NIET-GELOVIGEN OPGERICHT Ongeveer veertig man van de ge- voerder van Corrie Hofman ook een HAMBURG—AMSTEDAM TE VOET De 21-jarige sergeant -sport instru c - teur D. A. Hansen uit Amsterdam en zijn 26-jarige colilega A. Th. de Jong uit Goudia, worden zaterdag in Am sterdam verwacht na een voettocht van 420 kilometer van Hamburg naar de hoofdstad. Het tweetal is vorige week vrijdag uit de legerplaats See- Gisteren is in het Vatikaan officieel bekend semaakt, tot Paus Panlus >n Secretariaat voor niet-gelovigen heeft meentepolitie van Eindhoven en een bruine jas zou hebben aangehad. De Hamburg vertrokken. Zij be- opgericht en tot hoofd ervan be - -- uan noemd heeft de aartsbisschop van Wenen, kardinaal Koenig. Tot secre taris is benoemd de Italiaanse Sale- siaan pater Vinzenzo Miano. horen tot de Compagnie. 41ste Geneeskundige gaven hun bloed Ongeveer 700 Nederlandse mili tairen die gelegerd zijn in de „See- dorf" kazerne ten noorden van Bre men hebben de afgelopen drie dagen bloed afgestaan tijdens een actie van het Duitse Rode Kruis. De soldaten hebben elk 400 kubieke centiliter bloed gegeven. De Duitse arts dr. Nagel zei giste ren, dat de in West-Duitsland ge legerde Navo-troepen op dit gebied altijd een voorbeeld zijn. Het bloed is niet voor militaire doeleinden, maar voor burgerlijk gebruik be stemd. - "vv ma 1 Op de dag van het Gemenebest, 24 mei, zullen twee speciale postzegels worden uitgegeven ter herdenking van sir Winston Churchill. De ontwer per David Gentleman gebruikte het beroemde portret van Karsh van de grote staatsman en het koninginne-portret van Dorothy Wilding. De zegels zijn somber van kleur: olijf-bruin en zwart voor de zegel van 4 pennies, grijs en zwart voor die van 1 shilling en 3 pennies. Na het Sekretariaat voor de Eert- heid der Christenen, opgericht door paus Johannes, volgde vorig jaar de oprichting van het Sekretariaat voor de ndet-christelijke godsdiensten. Kardinaal Koenig heeft gespeciali seerde ervaring opgedaan in zijn con tacten met de niet-gelovigen, in het bijzonder met de communisten. Hij heeft met name een belangrijk aan deel gehad in de voorbereiding der gesprekken, welke op het ogenblik gaande zijn tussen de H. Stoel en de regeringen van de Oost-Europese landen. De loontechnische dienst heeft gis teren de N.V. Electrofact in Amers foort opnieuw bekeurd omdat de loterij die zij wekelijks voor haar arbeiders houdt in strijd zou zijn met de c.a.o. voor de metaalindustrie. De zestig tot zeventig deelnemers aan de loterij dingen elke week mee naar een hoofdprijs van honderd en tien prijzen van vijf gulden. De loon technische dienst ziet daar een ver boden loonsverhoging in. Dat standpunt wordt gedeeld door mr. R. W. H. Pitlo, substituut-offi cier van justitie in Utrecht. Hij had de zaak enkele maanden geleden al voor de rechtbank gebracht, maar toen volgde vrijspraak omdat bij het opmaken van het proces-verbaal een fout was gemaakt. De rechtbank kwam daardoor niet toe aan een uitspraak over de toe laatbaarheid van de loterij; dat zal nu op grond van het nieuwe proces verbaal wél kunnen gebeuren. In Gelderland De Ged. Staten van de provincie Gelderland zijn van mening, dat het buiten wonen, maar eens afgelopen moet «ijn. Wanneer de bnrgers niet langer in de stad willen wonen en vluchten naar het platteland, dan moet maar gezorgd worden, dat de stad leefbaar gemaakt wordt. De steeds groter wordende groep stedelingen, die op het platteland goedkope grond en oude boerderij tjes willen kopen, is GS een doorn in het oog. Men heeft nu aan de ge meentebesturen een modelverorde ning gestuurd, die moet voorkomen dat de „rust en het landschapsschoon op het platteland" nog langer door de groeiende groep stedelingen wordt bedreigd. Gedeputeerde Staten zijn van me ning, dat burgerbouw dient te wor den geconcentreerd in grote kernen. Als verspreide bebouwing zou wor den toegelaten, dan is van ruimte lijke ordening nauwelijks meer spra- Het Rijksmuseum te Amsterdam heeft van mevrouw Th. Laue-Druc- aantal mensen van de Rijkspolitie man gedroeg zich bovendien abnor- zijn betrokken bij het onderzoek raaaL naar de moord op de zesjarige Cor rie Hofman uit de Kruizemuntstraat De rijkspolitie heeft getracht de in Eindhoven. Er zijn tot dusver onbekende man op te sporen, doch enige honderden mededelingen, zij is er niet in geslaagd hem nog te meestal telefonisch, binnengekomen pakken te krijgen, van mensen die denken de politie De begrafenis van „Corrie Ilofrnan ker in Den Haag ten geschenke ge- een aanwijzing te kunnen geven. is vastgesteld op maandagmorgen op kregen een schilderij door Willem het kerkhof van het rectoraat Sint Roelofs, voorstellende een vlak land- Volgens de commissaris Straver j f ta Tivoli sch t weidend vee. waren hierbij echter geen aanwij- r zingen voor het vormen van een bruikbaar signalement. Ook van bui ten Eindhoven zijn enkele telefoon tjes binnengekomen, welke echter over het algemeen van bijzonder ver trouwelijk karakter waren. Deze kwamen van een pastoor, een domi nee en een verpleegster. Inmiddels zijn enkele personen door de politie gehoord, doch hier bij bevond zich niemand van wie ook maar in de verte gezegd zou kunnen worden, dat die de dader zou kunnen zijn geweest, aldus com missaris Straver. ARGWAAN Gistermorgen ontving de rijkspo litie een mededeling dat in Keidonk, een kerkdorp van Erp, bij een land bouwer een man was gekomen, die te oordelen naar zijn uiterlijk de nacht ergens in stro of ruigte had doorgebracht. De man vroeg om eten en droeg een bruine jas. Dit laatste vooral wekte het wantrou wen van de landbouwer, daar hij in de krant had gelezen, dat de ont- DEN BOSCH BLUFT SANERING STEUNEN De gemeenteraad van Den Bosch heeft donderdagavond met 20 tegen 10 stemmen besloten de plannen het betaalde voetbal te saneren in die stad te blijven steunen. In de zomer van vorig jaar had het er alle schijn van dat de plaatselijke tweede divi sieclub BW en Wilhelmina een fusie aan de top zouden aangaan en dat de betaalde afdelingen van beide ver enigingen zouden worden onderge bracht in de stichting FC Den Bosch. De stichting kreeg daarna een rente loze lening van 500.000 gulden, waar in de gemeente en het bedrijfsleven in Den Bosch beide voor de helft participeerden. Toen de KNVB echter bepaalde, dat bij een fusie aan de top de hodg- ste amateurteams van de betrokken clubs zouden worden ingedeeld in de vierde en laatste klasse van de bond, trok Wilhelmina zich terug. Alle po>- gingen de vereniging alsnog tot toe treding te bewegen bleven vruchte loos. Desondanks zal de gemeente haar steun blijven geven aan de sanering en de toegezegde gelden ter beschik king stellen van de stichting FC Den Bosch, waarin de semi-prof-afdeling van BW wordt opgenomen. Voor Wilhelmina blijft de gelegenheid be staan tot de stichting toe te treden. Er zijn echter bepaalde voorwaarden gesteld, speciaal betrekking hebbend op de grootte van de over te nemen schulden. Aan de verwondingen, opgelo pen bij een verkeersongeval op zon dag 28 maart, is gisteren de 58-jarige heer K. J. Valberda uit Heerenveen in het ziekenhuis van Heerenveen overleden. Houtrusthallen, Den Haag van 9 tot en met 14 april Tenten - Bungalows Caravans Kampeerwagens Kampeerbenodigdheden - Boten Groot voorlichtingscentrum Uitheemse drankjes en hapjes op het terras 4lTouristlcana"- modeshows met de laatste snufjes voor Uw vrije dagen morgenmiddag filmt, dia's en dansen uit Griekenland, morgenavond Yoegoslavlë en Turkije GEOPEND VAN 10 UUR TOT 22.30 UUR. 'S ZONDAGS VAN 12 UUR TOT 22.30 UUR. (Advertentie) LEIDSCHENDAM IS GODSDIENST GEDOEMD TE VERDWIJNEN? Voor de leden vein de PROTES TANTSE ACADEMICI sprak pater A. Verschure, rector van de Procuur der missionarissen van Schout alhier in een der gebouwen van het psychia trisch ziekenhuis „Hulp en Heil", over het onderwerp „Is de godsdienst gedoemd te verdwijnen. Pater Verschure ving zijn causerie aan met er op te wijzen dat boven genoemde vraag door de eeuwen heen wend gesteld. In 1841 publi ceerde Feu«rbach de studie over het wezen van het Christendom. Volgens hem is godsdienst een project van de mens. Niet God heeft de mens gescha pen, doch de mens schiep zijn God, aldus Feuerbach. Marx was van me ndng dat de godsdienst zal moeten verdwijnen gezien vanuit zijn mate- rialdstisch-evolutiondstisch standpunt, want wanneer er geen nood meer is in de maatschappij is er volgens Mamc ook geen godsdienst meer nood zakelijk. Godsdienst achtte hij be dwelming voor de in armoede leven de mensen. Deze theorieën werden voortgezet door professor Toynbee uit Oxford, deze verwacht de komst van een superreligie. De schrijver Vestdijk heeft zich hiermee bezig ge houden in zijn boek „De toekomst der religie". Ook in de kring van de christenen houdt men zich met deze vraag bezig. Ds. Bonhoefar, een Duits predikant, die door de SS tijdens het Nazi-bewind werd opgehangen, heeft toen hij in die gevangenis verbleef, gedachten ontwikkeld over een reli gie-loos christendom. Christus blajft, doch het instituut om Hem heen moet verdwijnen. Bult man wil de bijbel onmythologiseren, het statische wereldbeeld van de bij bel zal moeten verdwijnen. Dit streven van velen culmineert zich in het geschrift van bisschop Robinson „Honest to God". Er zal veel moeten veranderen in de ver ouderde opvatting van het Christen dom. Pater Verschure was van mening dat iedere religie begint met een godsdienstige bezieling, welke moet beantwoorden aan de noden van de tijd waarin men leeft. Het grote be zwaar bij expansie van het christen dom is, dat de organisatie, welke hieruit voortkomt verstarring teweeg kan brengen. Deze moet doorbroken worden. Het Christendom is de top van Gods open baring. De christen heid moet weer religieuze bezieling krijgen. De opdracht voor de chris ten is het vertalen van Christus ant woord aan de wereld, dus een ant woord op de vragen van de tijd waar in geleefd wordt. Er zal door de kerk meer gepreekt moeten worden tot de mensen, niet over hun hoofden heen. Dan alleen is het mogelijk dat de godsdienst niet zal verdwijnen. Een zeer geanimeerde discussie volg de op deze causerie.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 11