KOOR „THE SEASIDE-SINGERS" TE NOORDWIJK AAN ZEE HOUDT VELE BELOFTEN IN Nieuwe Kftwii^se warenmarkt is Zó Gladiolenkwekers willen algehele vrijheid Buitenlandse gasten D0N£ERDAGJ>APBILJM5_ DE LEIDSE COURANT PAGINA 18 Gouden paar Van Haasteren in Leimuiden BOERENZOON WERD SMID Voor het pand Dorpsstraat 48 te Leimui-den, wa-t afgelegen van de straat, is thans een ereboog opge richt voor de heer en mevrouw Van Haesteren, die op 21 april het feit hopen te herdenken, dat zij voor 50 jaar in het huwelijk traden. De heer Jac. van Haasteren werd op 20 maart 1889 te Lisee geboren, alwaar hij zijn jeugdjaren doorbracht en tot ziin 19e jaar thui6 op de boer derij werkte. Zijn hert ging echter uit naar de smidse en wel specraal naar het vak van hoefsmid. Zodoende ging hij 2 jaar in de leer in Cuyk aan de Maas. De drie daaropvolgende jaren leerde de heer Van Haasteren het vak verder bij smederij Hoeeboom te Rijnsaterwoude. Hier in Rijnsater- woude leerde de bruidegom zijn bruid kennen. Mevrouw W. van Haasteren-Kie- bert is geboren en getogen in Riin- saterwoude. waar hij op 9 aug. 1886 het levenslicht aanschouwde. Toen zij op 18-jarige leeftijd haar moeder ver loor, verzorgde zij als oudste van het gezin gedurende ruim 10 jaar het huishouden en het vele bijkomende werk op de boerderij van haar vader. De bruid is een bescheiden vtouw, die wel reeds gedurende 45 jaar graag lief en leed van vrienden en beken den in de Lei doe Courant leest, maar die zichzelf liever niet in het nieuws wil zien. Nadot de heer Van Haasteren het diploma hoefsmid had behaald huw de het echtpaar op 21 april 1915 en begonnen zij in Uitgeest een bedrijfje voor zichzelf. Hier woonden en werk ten zij een kleine 5 jaar, waarna het echtpaar op 1 dec. 1919 naar Leimui den kwam. waar de smederij van de heer Pieterse werd overgenomen. Hier heeft d« bruidegom 40 jaar ge welkt, in de latere jaren geholpen VOORSCHOTEN Biljartvereniging ,JLandzicht" Op 19 maart 1964 werd opgericht de biljartvereniging „Landzicht", sept. 1964 werd besloten met drie teams deel te nemen aan de competitie can de Leidse Biljartbond, hetwelk resul teerde in een prachtige 2e plaats van het le team in de 3e klas, 'n schitte rend kampioenschap van het tweede team in de 5e klas (F. Langeveld, M. van Engelen, L. Gerrits, H. Creigh- ton) en een mindere, maar toch eer volle 4e plaats van het 3e team in de ée klas. In de a.s. competitie wordt door de vereniging deelgenomen met vier teams, indien er toename van nieuwe leden genoeg is, zelfs met vijf teams. Het clublokaal bevindt zich Molen laan 35. Geboren: Arjen, zn van H- v. Wijk en N. J. Bezemer, Jozef Adrianus, zn van A. A. van der Meer en Chr. M Duivenvoorde, Alfons Theodorus Jo zef. zn van Th. A. Chr. van Vliet en A- M. Leue, Bartholomeus, zn van B. A. M. van Ulden en J. P. Balfoort, Debora Edith, dr van H. de Jong en M. Westdijk, Peter, zn van J. Ver- berne en E. M. Maas, Edith Cathari- na Maria, dr van C. P. van Vliet en M. J. van der Horst, Adrians Caro lina, dr van K. C. Hofsté en M. Baks, Tim'mo Carol us, zn vna L. P. N. Hof sté en E. Poel, Elizabeth Susanne, dr van J. D. Lowell en S. Hewitt. Ondertrouwd: Hendrik Jan Lobel, 21 jr en Adrian a Elisabeth Clasina Nieuwenburg, 19 jr; Pieter Bylaid, 29 jr en Marianne Brand, 25 jr; Wil helmus Wouterus Cornel is Prins, 24 jr en Christina Elisabeth Knijnen- burg, 26 jr; Johannes Adrianus Leo- n ar due Verhagen, 26 jr en Theodora Clazina Maria Lindeman, 26 jr. Getrouwd: P. H. Leijenaar en A. Hamer. Overleden: Ludolphine Henriette barones Schimmelpeimiock van der O*?»». 73 jr. door twee van zijn zonen, in welke tijd de smederij tot een flink bedrijf uitgroeide. De zaak wordt thans ge dreven door deze twee zoons. Het echtpaar heeft 5 kinderen, 4 zonen en 1 dochter en 22 kleinkinde ren. Zowel de thans 78-jarige bruid als haar 76-jarige echtgenoot kunnen zich nog in goede gezondheid verheu gen. De bruid verzorgt haar huishou den nog geheel zelf en is 'n trouwe bezoekster van de bejaardensoos, waar zij met veel enthousiasme over spreekt. De bruidegom mag nog graag een handje uitsteken in het bedrijf en is het vak nog lang niet verleerd, getuige een prachtige smeedijzeren kandelaar, die hij onlangs nog maak te. Op 21 april zal om kwart over elf een H. Mis uit dankbaarheid worden opgedragen in de parochiekerk, waarna men in de zaal van „Het Wa pen van Leimuiden" met de kinderen en kleinkinderen deze heugelijke dag verder zal vieren. SASSFNHFÏM 13 APRIL WORDT RAIFFEISENBANK GEOPEND De afwerking van het nieuwe ge bouw van de Coöperatieve Raiffei- senbank „Sassenheim" aan de J. P. Gouverneurlaan is than6 zodanig ge vorderd, dat vast staat dat op dins dag 13 april a.s. 's middags om half drie de officiële opening zal plaats hebben. Zij zal worden verricht, in aanwezigheid van bestuur, raad van toezicht en talrijke genodigden, door de burgemeester van Sassenheim, J. baron van Knobel sdorff. Allen komen in de grote zaal van het KSA-gebouw bijeen alvorens de burgemeester tot de opening van het fraaie gebouw, een schepping van ar chitect L. F. Tol uit Lis9e en ge bouwd door Aann. Mij Kiebert N.V. uit Sassenheim, zal overgaan. 's Avonds van 7 tot 9 zal er ter ge legenheid van deze opening een re ceptie plaats vinden in het nieuwe bankgebouw, waarbij ieder in de ge legenheid zal worden gesteld de aan winst in ogenschouw te nemen. Als de kalender ddt jaar 30 april aangeeft, zal het 35 jaaT geleden zijn, dat de Sassenheimse Voetbalvereni ging „Ter Leede" werd opgericht. Uitkomende in de zaterdagcompe titie der KNVB heeft zij im de loop dezer jaren vele ups en downs mee gemaakt. Haar grootste succes be haalde zij enkele jaren geleden met het behalen van het kampioenschap van Nederland, dat op grootse wijze werd gevierd. Al is het succes dit jaar niet al te groot, men won afgelopen zaterdag de derde wedstrijd van het seizoen, waardoor men de laatste plaats in de afdeling verliet, gaat men dit 7e lustrum toch op waar ddge wijze vieren. Voor leden en donateurs wordt reeds dinsdagavond 13 april in de tot theater omgetoverde bloembollen hal van de firma N.V. W. Moolenaar en Zn., Hoofdstraat 122, een zeer aantrekkelijke show gegeven onder de titel „Lente Lima Show", waar aan een keur van artiesten mede werking verlenen. Om er enkele te noemen, Frans v. Dusschoten, Boer Voorthuizen, Henk Bouman en de populaire parodist André v. Duin. Voor de jeugdleden vindt er 's mid dags een groot feest plaats met een knalprogramma in het genre van „Piste". Behalve jeugdleden van de jubilerende vereniging wordt hierbij uitgenodigd de gehele Sassenheimse jeugd, voor zover er plaatsen in de grote hal aanwezig zijn. Het feest voor de jeugd begint om 4 uur. 's Avonds vangt men aan om 8 uur. In de grote zaal van „De Rank" hoorden wij voor de tweede maal het Noordwijker mannen- en jongens koor „The Seaside Singers". Wat voor. al bij de jongens opviel was een op merkelijke vooruitgang in uitspraak en zangtechniek. Er waren zelfs en kele zeer mooie stemmen bij. Maar voor een „opkomend" koor (juni 1964 opgericht) was het programma, dat voor de pauze ten gehore werd ge bracht, heus te hoog gegrepen. Drie beroemde walsen van Johann Strauss te zingen in een arrangement voor gemengd koor en alleen maar een kleine vleugel voor de begeleiding voldoet niet. Dat is weggelegd voor grote geroutineerde koren en dan met een salonorkest. Nu viel alles uiteen in brokstukken, ook al doordat de piano intermezzi niet overvloeide in de zang. KATWIJK De nieutoe warenmarkt, die burge meester Duiker morgenmiddag om kwart voor twee opent, wordt door een vakman zoals voorzitter J. Stik- kelorum van de afdeling Leiden der Centrale Vereniging" een landelijk voorbeeld genoemd van hoe-'t-moet. Het vierkante geasfalteerde terrein, beorensd door Zeeweg, Adm de Ruy- terlaan, Piet Heinlaan en het svort- veldencomplex, is bijzonder praktisch van opzet. Het biedt plaats aan 106 kramen en de gemeente heeft in over leg met marktmeester C. H. R van der Schee de plaatsen zodania ver deeld, dat er van een gevarieerde markt sprake zal zijn, die het karak ter draagt van een winkelgalerij. De rijen kramen zijn in zuid-noord richting opgesteld en ze worden ge scheiden door 6,90 meter brede stro ken voor aanvoer en opslag en 5.40 meter brede wandelpaden voor het publiek. Haaks op de kramenrijen be vindt zich langs de Piet Heinlaan over vrijwel de gehele breedte van het terrein 'n rij kramen voor groen te en fruit. Er is rekening gehouden met plaats voor standwerkers. De ingang voor dg aanvoer bevindt zich op de hoek Zeeweg-Admiraal de Ruyterlaan en de uitgang is er schuin tegenover op de hoek Piet Heinlaan- sportvelden. Langs de Zeeweg is een fietsenstalling met plaats voor 110 fietsen. Al met al een aantrekkelijke ver betering ip deze gemeente, waar de markt goed blijkt te floreren. Ge opend in mei 1958 met 40 kramen in de nabijheid van het nieuwe terrein, groeide de markt uit tot een omvang van meer dan 100 kramen, 't Wordt vrijdag dan ook een vreugdevolle dag. Alle marktbezoekers. ook al zijn het geen kopers, kunnen deelnemen aan een gratis verloting met als hoofd prijs een fiets en nog tal van andere prijzen, zoals wollen dekens. De markt is vrijdag van 2 tot 7 uur ge opend, 0— WARMOND LIJST VAN WONINGZOEKENDEN NOG LANG De lijst van woningzoekenden in de ze gemeente neemt nog steeds niet in omvang af. Momenteel staan hierop vermeld 178 personen, tw. trouwlus tigen, tevens inwoners of inwoonsters 94 personen, elders wc nenden 30 per sonen, zij die een andere woning wensen 45 personen, zij die gaarne een bejaarden woning hebben 3 per sonen en zij die thans een woonschip bewonen, doch een huis zoeken 6 personen. Daar kwam nog bij dat de dirigent Louis Peeters deze walsen (An der schonen blauen Donau, Geschichten aus Wienerwald en Wiener Blut) te log en te zwaar moest dirigeren ter- wille van het koor. Maar van de licht voetigheid en de warmbloedigheid van de wals bleven wij verstoken. Voor de pauze hoorden wij nog een aria en priesterkoor uit Mozarts opera „Die Zauberflöte". Solist was Frans van Schaik. Wij kennen deze zanger niet, maar hij miste adembeheersing en hij intoneerde vaak te laag. Wij geloven graag, dat deze zanger vroe ger een mooie stem gehad moet hebben. Wij prijzen Louis Peeters om zijn grote wilskracht om het uiterste te bereiken wat met een dilettantenkoor valt te bereiken. Voor een gewezen kerkkoor was het misschien wense lijker geweest voor de pauze geeste lijke zang te brengen. Dan hadden we mogelijk de onnodige conférence tus. sen de liederen gemist. Na de pauze beluisterden wij volks liedjes in vaak zeer mooie bewerkin gen, en hier hoorden wij waartoe het koor in staat is. Hoewel wij een en ander toch wat luchtiger hadden ge wenst, had Peeters in ieder geval een juist begrip hoe deze liederen ge zongen behoren te worden en wij hebben dan ook met groot genoegen geluisterd naar Katootje, Ik heb mijn wagen vol geladen, De scheeresliep, De Gilde viert, het zeer geestige De spijskaart, enzovoort. In het Marialied uit Westside Story konden we vooral van de reine jon gensstemmen genieten. Eén van deze jongens, die de solodelen vertolkte had wel een zéér mooie hoge stem. Frans van Schaik solieerde nog in Het Lucky Sun en in de compositie van Co Flower: Ik dank U mijn God. De piano werd uiterst verdienste lijk bespeeld door Ria Ciere. Wij wen sen Louis Peeters toe dat zijn streven om van dit „opkomende" koor iets zeer goeds te maken moge worden bekroond. Het materiaal is voor handen. Maar dan geen arrange, menten meer, maar originele com posities! THEO TEN HOOVEN Opgave scheepsberichten Onder de rubriek „Scheeps berichten" vermelden wi.1 gaar ne de gegevens van het schtp waarvoor o zich interesseert Indien zich onder ow gezins leden familieleden ot kennis sen zeevarenden bevinden die u op hun reis wilt volgen schri.it ons dan een briefkaart met de naam van het betref fende sch:p Regelmatig rallen wij dit dan onder „Scheepsbe richten" opnemen Verandert de betrokkene van schip dan is hel natuurlijk wel noodzakelijk ons de naam van het nieuwe schip op te geven en telkens hel oude te laten vervallen De Rotterdamse recherche heeft vier taxi-chauffeurs uit de Maasstad ge arresteerd in verband met een sta kingsactie, die zich zondagavond in de Claes de Vrieselaan heeft afge speeld. Daar had het viertal met hun auto een personenwagen tot stoppen gedwongen, waarna zij plankjes met spijkers voor drie wielen van de auto legden. Na enig protest voldeed de chauffeur aan het bevel van de taxi chauffeurs om door te rijden. Ge volg: de spijkers die in het plankje waren geslagen drongen in de ban den. De vier chauffeurs zullen voor de officier van Justitie worden geleid. In 1964 hebben 370.000 buiten landse gasten méér in Nederlandse hotels overnacht, dan in 1963. Dit is een toeneming van het aantal ge registreerde overnachtingen met ne gen procent. Het totale aantal overnachtingen van buitenlanders in 1964 bedroeg 4.460.000. Dit heeft het Centraal Bu reau voor de Statistiek bekendge maakt. Gouden huwelijksfeest in Langeraar De gladiolenkwekers hebben er niet veel woorden over vuil gemaakt: met 100 tegen 22 stemmen werd besloten geen advies voor minimum prijzen aan het Produktschap voor Siergewassen te geven. Men wil vol ledige vrijheid. En of men van de zijde van de bestuurstafel nu al met veel nadruk verkondigde dat het PSV de wens tot vrijheid nooit zal overnemen, de leden bleven op hnn standpunt staan. En zo kon de wnd. voorzitter van de Ned. Gladiolen Ver eniging, de heer N. Nijssen, de te Haarlem gehouden vergadering, na ruim een half uur al weer sluiten. De vergadering werd belegd na dat het bestuur van de N.G.V. van het PSV het verzoek had ontvangen een advies te verstrekken over de minimum-prijzen. Het bestuur was van mening dat er in de minimum- exportprijzen enige wijzigingen moes ten komen en deed de leden het volgende voorstel: de prijzen voor veertienen te verlagen tot f 6.50 per 100, voor 12 - 14 tot f 5.50, voor 10 - 12 tot f 4.-, voor 8 10 tot f 2.75, voor 6 - 8 tot f 1.75, voor 4 - 6 tot t 1.20 en voor 2 - 4 tot f 0.60 per 100. De vergadering kwam in verweer; men was teleurgesteld een dergelijk voorstel van het bestuur der NGV te moeten ontvangen. Een der leden stelde voor eerst maar eens te laten stemmen of de leden de minimum prijzen wenseh te handhaven of niet, of anders te beginnen met de prijs van f 4- voor de veertienen. Het bestuur voerde aan, dat het PSV ongetwijfeld niets zal voelen voor een opheffen van deze prijzen. De Ned. Gladiolen Vereniging moet dus met prijzen komen, maar met deze stelling waren de leden het niet eens. Na enig heen en weer gepraat bracht de voorzitter het voorstel van de vergadering in stemming en kreeg het een zeer grote meerderheid: 100 leden stemden voor en 22 tegen. Voorzitter Nijssen deed nog een laatste poging, maar de meerderheid wenste een duidelijke uitspraak. Het PSV krijgt dus het advies de mini mumprijzen voor gladiolen te laten vervallen. Het lijkt welhaast on denkbaar dat het Produktschap op deze suggestie zal ingaan. Maar men kan natuurlijk nooit weten De gemeentelijke vuilnisauto werd tot nu toe geplaatst in een gebouw, dat eigendom is van de heer Th. Leenen. Deze heeft thans verzocht voor het plaatsen van de auto een andere gelegenheid te zoeken, daar hij dit gebouw voor eigen gebruik nodig heeft. B. en W. hebben naarstig gezocht, doch zij zijn hierin niet mogen slagen. Aangezien de heer Leenen de huur toch heeft opgezegd is door B. en W. besloten een beroep op de huurbeschermingswet te doen. HTTTEGOM BEZINNINGSDAG Dinsdag werd door ruim honderd leden van de Kath. bond van bejaar den en gepensioneerden te Hillegom een bezinningsdag gehouden in het klooster van de zusters van Benne- broek. Deze bezinningsdag stond on der leiding van de geestelijk advi seur, kapelaan J. Ammerlaan. Om 9 uur was er een H. Mis en daarna gezamenlijk koffiedrinken. De gees telijk adviseur gaf een overzicht van de veranderingen die er in de kerk plaatsvinden op het gebied van de liturgie en van veranderde opvat tingen ten opzichte van verschillende begrippen. De naar aanleiding van deze inleiding ingediende schrifte lijke vragen werden daarna uitvoe rig beantwoord. Na het middagmaal stelde de leider van deze dag de bejaardenzorg aan de orde. Ook dit onderwerp lokte vele vragen en ant woorden uit. Na de thee werd deze leerzame dag besloten met een lof, waaronder het koor van de zusters de muzikale omlijsting verzorgde. Op woensdag 21 april a.s. hoopt het echtpaar G. Pieterse - C. Pieterse - Enthoven hun gouden huwelijksfeest te vieren te midden van gezin en familie. Op die dag zullen de gou den bruid en bruidegom terugden ken aan het vele wat gedurende vijftig lange jaren hun deel is ge weest zowel lief- als leed. Hun hu welijk werd gezegend met 12 kin deren, 10 zonen en twee dochters. Hiervan zijn 7 zoons en een dochter getrouwd. Het gouden echtpaar heeft LEIDSCHENDAM Geboren: Hubertus Hendrikus, z. v. H. H. van den Bosch en C. Klaver; Tjitte Hendrikus, zn. v. Th. Bratting en A. van der Sman; Clasina Hendri- ka Maria, dr. v. L. G. J. Weerden burg en C. J. Lenting; Lijntje Alice, dir. v. E. van 't Veer en A. Vreden- burg. Ondertrouwd: Cornells Looije te Den Haag en Elisabeth Anna Bier huis; Amtondus Jacobus v. d. Nouw- land te Haarlem en Elisabeth van den Berg; Willem Verheij te Voorschoten en Johanna Elvira Breetveld; Huber tus Ambrosius Teundssen en Petro- nella Strampraad. Cornells Dirk Henze te Den Haag en Theodora Paardekooper; Paul Ernst von Metsch te Amsterdam en Nancy Lee Palmar; 'Franciscus Theo dorus Bekkering te Leiden en Geer- truida van ï^ierop. Overleden: Eije de Goede 69 jr., te Alphen ad. Ryn echtg. v. Johanna Versloot; Gerarda Maria v. Bohemen 61 jaar, Johanna Wilhelmina Rad der 61 jaar. NIEUWKOOP Oud-burgemeester M. P. van der Weijden, die na het verlaten van het ziekenhuis nog enige tijd moest na- kuren in Vught, komt vandaag (woensdag) weer hersteld naar Noor den. Volgende maand op (6 mei ver trekken de heer en mevrouw Van der Weijden voor een familiebezoek naar Canada. TER AAR Geboren: Catharina A. M., dr. v. A. E. v.d. Hoorn en C. J. Kuiper; Jo hannes Gijsbert, z. v. H. v. Eijk en H. Korenwinder. HuweUjk: H. v. Eijk, 25 jaar en B. Cornelisse 18 jaar. NIEUWYEEN Geslaagd Aan de Katholieke Leergangen te Tilburg is geslaagd voor het examen specialisatie leer krachten zwakzinnigen zuster Don Bosco Hensing te Nieuwveen. ZOETERWOUDE- LEIDERDORP Prijsklaverjassen Meerburg A.s vrijdag 9 april is er weer een prijs klaverjasavond voor leden van Meer burg en huisgenoten. Zoals gewoon lijk in café Rijhegom, aanvang 8 uur. 32 kleinkinderen. Zowel de bruide gom als de bruid werden geboren te De Kwakel en zijn 74 jaar oud. De gouden bruidegom kwam in 1913 als timmermansknecht naar Langeraar. In 1915 traden zij in het huwelijk. Ruim een jaar daarna, toen de eerste zoon pas ter wereld was, werd de jonge vader opgeroepen voor militaire dienst tijdens de mobili satie bij de eerste wereldoorlog. Het werd toen zorgelijk want zijn vrouw en kind moesten ten rond zien te komen met 10 gulden in twee weken. Na de mobilisatie ging de bruide gom weer werken als timmerman. In 1924 is hij begonnen met het stich ten van een eigen timmerzaak. Hier bij is zorg en voorspoed afwisselend hun deel geweest. Er waren slechte en goede jaren en de zorg voor hun grote gezin was soms zwaar. Maar toch heeft hij volgehouden en de zo eenvoudig en primitief begonnen zaak is uitgegroeid tot een bloeiend be drijf. Vooral bekend door kassen bouw. In het bedrijf werken ver schillende van hun zoons. De gezondheid van het gouden bruidspaar is redelijk goed te noe men. Vooral de bruid kan nog goed meedoen. De bruidegom is thuis in de werkplaats altijd nog bezig en doet nog menig licht karweitje af. De gouden bruid heeft een leven van flink aanpakken achter de rug. Maar zij heeft er zich altijd voor treffelijk doorgeslagen. Haar natuur lijke opgeruimdheid was daarbij wel een goede bondgenoot. Want zo groot konden haar zorgen niet zijn of haar opgewektheid deed heel haar omge ving weldadig aan. De viering is op 21 april en de dag begint met een H. Mis van dank baarheid in de parochiekerk. Het dag adres is café 't Veer te Papenveer. Wij twijfelen er niet aan of dit gou den paar zal op die dag wel mer ken hoevelen willen meeleven met dit blijde gouden huwelijksfeest. (Foto zi° p-g. 3) Dirigent Wakelkamp van Alma Materkoor slaagde voor doctoraal muziekwetenschappen De heer W. Wakelkamp, leraar aan de Bisschoppelijke kweekschool voor onderwijzers te Den Haag en diri gent van het Alma Materkoor te Leiden, is geslaagd voor het docto raal examen Muziekwetenschappen aan de Leidse universiteit, met de aantekening „met veel genoegen". OM DE GOUDEN BAKKERSRING 19.65 Gistermorgen is de wedstrijd om de gouden bakkersring 1965 in „Tres long" in Hillegom geopend door Hil- legoms burgemeester, de heer J. C. 1. van Niekerk. Het was de zevende maal dat deze wedstrijd werd gehou den in het kadër van de bakkerswed strijden noord-zuid. Voor de tweede achtereenvolgende maal kwam de ring in het bezit van de heer C. Kroon uit Bussum. De heer Kroon verwierf de gouden ring door het op de markt brengen van een nieuw produkt, het boterspeldje. De prijs werd hem uitgereikt door de heer N. van de Heuvel, lid van de Tweede Kamer voor de KVP. BOEKJE MET ONTWERPEN VAN 16.000 WONINGEN Het mdndsterie van volkshuisvesting en bouwnijverheid heeft een boekje laten verschijnen dat 72 ontwerpen van 16.000-woningen" („Bogaers- woningen") bevat. De 72 ontwerpen zijn afkomstig uit 65 gemeenten, waarvan vier in Groningen, vijf in Friesland, drie in Drente, vijf in Overijssel, zeven in Gelderland, twee in Utrecht, acht in Noord-Holland, zeven in Zuid-Holland, vijf in Zee land, dertien in Noord-Brabant en zes in Limburg. Zoals bekend wordt voor woningen waarvan de aannemingssom niet ho ger ligt dan 16.000 onmiddellijk rijksgoedkeuring verleend. De wonin gen moeten overigens wel aan een aantal voorwaarden voldoen waar van een van de voornaamste is dat de kwaliteit er van niet mag liggen beneden de eisen die aan woningwet woningen gesteld worden. PAX CHRISTI VOETTOCHT Jongeren tussen 18 en 30 jaar van de Nederlandse afdeling van de Pax- Christibeweging maken in het week end 19-20 juni voor de zesde maal de voettocht AmsterdamLaren. Ouderen zullen meetrekken als ge sprekspartners. Men maakt de tocht itn groepen van circa 25 personen, z.g. kapittels, elk met een eigen aal moezenier. Het gespreksthema luidt „op weg naar de wereld van morgen". Zondagmiddag om half 6 wordt in de St. Jansbasiliek een gedialogeer de avondmis gevierd samen met kar dinaal Alfrink, voorzitter van de Pax- Christib\veging. BRAND IN KLEUTERSCHOOL Gisteravond is in Nieuwenhagen een 4-klassige kleuterschool afge brand. Slechts een gedeelte van een leslokaal kon behouden worden. De brand is vermoedelijk ontstaan door een oldehaaird. De schade die op ruim 00.000 wordt geschat wordt door de verzekering gedekt.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 18