ARBEIDSMARKT IN BOLLENSTREEK NOG STEEDS OVERSPANNEN Leidse Universiteit Betaling Abonnementsgeld PER GIRO LEIDSE AGENDA d„t Contact-commissie kinderbescherming AKOLIETEN LEIDEN EN OEGSTGEEST BESPRAKEN LITURGIE-VIERING dnu hun instulf~ Opnieuw aardbeving in Griekenland Nieuw boek van H. Schouten „Muziek kennen en genieten Marktberichten Weerbericht PAUZE PUZZEL ZAïÉRDAG 3 APRIL 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Geslaagd: doct.ex. Ned. Recht, de heer J. M. Hudig (Roterdam); kand.- ex. Sociologie, de heer A. J. de Munck - - i li i (Hoek van Holland) en jhr. Th. L. H. Maar door mechanisatie groeit werkloos tijdvak voor Abonnees die het abonnementsgeld seizoenarbeiders in het bolllenbedrijf De arbeidsmarkt in de bollenstreek is nog altijd overspannen. Nu doet zich het merkwaardige geval voor, dat ondanks die spanningen men toch al vier maanden lang 123 werk zoekenden op de lijsten heeft staan. De waarnemend directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Lisse, de heer Buyck, noemt dit terecht een te lange periode in een „hausse"- periode, waarin de vraag naar ar beiders het aanbod ver overtreft. Het gaat hier nl. om een vrij groot aantal landarbeiders, die in het voor jaar, zomer en herfst wel werk kun nen vinden vaak ook „aangeno men" werk in de bloembollenbedrij- ven, maar die 's winters gedwon gen worden in de „WW" (werkloos heidswetuitkering) te gaan lopen, zoals dat in de bollenstreek heet. Eind februari had het Gewestelijk Arbeidsbureau te Lisse nog 296 werk zoekenden geregistreerd. Dat aantal is inmiddels gedaald tot 176, maar bedraagt nog altijd honderd méér dan verleden jaar. Onder die 176 werkzoekenden bevonden zich 79 bloembollenarbeiders, tien chauf feurs, achttien horecabedienden en vijftien ongeschoolden. De werkloosheidsperiode van de bloembollenarbeiders wordt voort durend langer. Voor een niet onbe langrijk deel een gevolg van de me chanisatie. Met name het planten van de bollen in het najaar vroe ger kon men daarvoor zeker de maanden oktober en november voor uittrekken is nu geen kwestie van maanden meer maar van een paar weken hoogstens. De tulpen worden vrijweil allemaal machinaal geplant. Ut de cijfers, die het arbeidsbureau te Lisse ons verstrekte, blijkt tevens zonneklaar dat de verzenddetaillisten hun werk ook vrijwel geheel achter de rug hebben. Het aanbod van vrou welijke werkkrachten nam sedert eind februari toe van dertig naar vijftig. De vraag nam af van 330 naar 286. horecabedrijven hadden vele plaat sen open, nu het bolbloemenseizoen voor de deur staat. Bij de vrouwen is de meeste vraag naar modinettes. naaisters op ate lier's, inpaksters bij een koekfabriek, serveereters, kamermeisjes, kantoor bedienden en huishoudelijk perso neel. Het arbeidsbureau doet veel meer dan de werkzoekende arbeidskrach ten inschrijven en de vraag op de arbeidsmarkt registreren. De ar beidsbemiddeling is een veel ruimer terrein, dat door het Lissese bureau intensief wordt bewerkt. Zo geeft men voorlichting aan scholieren, die het onderwijs zullen gaan verlaten. Men Laat hen zien in welke tak van bedrijf de grootste mogelijkheden liggen. Aan de andere kant houdt men nauwkeurig de vinger op de pols door systematisch alle bedrijven te benaderen en zo de behoefte aan jeugdig personeel te peilen. mej. T. C. Osinga (Aerdenhout). CURATORIUM Bij K.B. is mr. G. C. v. d. Willigen, burgemeester van de gemeente Lei den, benoemd tot curator van dé Leidse universiteit. per giro wensen te betalen, worden verzocht dit voor de aanvang van het betreffende kwartaal te doen op onze postrekening no. 10 3 0 0 3. De abonnementsprijzen zijn: per maand S 3.35 per kwartaal 10.05 per kwartaal per post f 10.55 AUTOMATISCHE GIRERING Het bespaart U tijd en moeite indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Girodienst laat overschrijven. Op aanvraag zen den wij U gaarne een opdrachtformulier toe. DE LEIDSE COURANT Abonnementen Administratie no chet wel en wee der bond wordt be- \r .werkende leden van „Sancta sd^ven De bond, die uit acht Leid- Vraag liep terug Bij de mannen liep de vraag ook iets terug, nl. vaai 647 naar 569. De grootste vraag kwam zoails gebrui kelijk van de zijde van de bouwwe reld en van de metaalsector. Ook de De Contact-Commissie Kinderbe scherming Leiden en omstreken hield Gisteravond in de grote aula van de 'iduinaschool aan de Lammenschans- weg haar laatste contactavond in dit seizoen. De commissie heeft voor haar bij eenkomsten, altijd boeiend en con structief, nooit te klagen over be langstelling van de zijde van de by haar werk betrokkenen, gisteravond kon de voorzitter, de heer A. J. D. v. Oosten tot zyn vreugde een geheel gevulde zaal begroeten. Spr- herinnerde aan het overlijden van mr. J. W. Knottenbelt, vice-pre sident van de Haagse rechtbank en kinderrechter in het arrondissement Den Haag, welk overlijden 'n enorme slag betekent voor het werk van de Kinderbescherming. Hierna begon mr. Joh. Visser, di recteur van de Van 't Lindenhout- stichtingen te Neerbosch, zijn inlei ding over „De contacten vanuit de internaten met de plaatselijke instan ties". Spr. was er van overtuigd in kort bestek onmogelijk dit veel om vattende onderwerp geheel en uit puttend te kunnen behandelen en nam slechts enkele grepen, opdat hierop tijdens de discussies ingehaakt zou kunnen worden. Mr. Visser gaf allereerst een taak omschrijving en doelstelling der in richtingen. Vanzelfsprekend maakt deze opvoeding, welke zowel gericht 9 op het verleden als op de toekomst een veelvuldig contact met oudiers plaatselijke instanties en vele ande ren dringend gewenst. Spreker sprak ook over opnamebeleid, rapportage en opvoedingsplan en gaf schema tisch alle instanties en personen, van af kinderrechter enerzijds tot groeps- eider anderzijds, aan, welke hierme de te maken hebben en stelde als cen traal punt het kind zelf. Na de koffie, welke o.l.v. zuster Edith aan de aanwezigen werd aan geboden, kreeg mr. Visser een waar spervuur van vragen op zich afge schoten, o.a. over het contact van de inrichting met de ouders zelf, er varing over het meedoen der ouders in het opvoedingsspel, de wyze van contactlegging en rapportage met de plaatselijke instanties en vele ande ren. Als expert op dit gebied en met voorbeelden uit eigen ervaring wist mr. Visser de vragenstellers naar ge noegen te beantwoorden. De heer v. Oosten dankte de heer Visser voor zijn duidelijke en klare behandeling van dit interessante on derwerp. De discussies waren nog .lang niet geëindigd, maar de klok wees het einde van de avond aan. De voorzitter vroeg de aanwezigen hierna hun gedachten eens te laten aan over het volgend seizoen. Wen en en mogelijke onderwerpen wor- jen gaarne voor 1 mei a.s. ingewacht bij de secr.-penningmeesteresse, mej. W. Th. A. Laken, die hy speciaal dankte voor het vele werk en de be moeienissen voor deze bijeenkom sten. Zuster Edith en haar staf wer den tot slot nog in het zonnetje gezet voor de gastvrijheid. Spreker prees haar als een reuze gastvrouw, van wie hij gaarne in de toekomst nog vele malen de gast hoopte te zijn. ZATERDAG 3 APRIL Kat. Nat. Bond voor EHBO. Jeugd EHBO-cursus, gebouw G.G. en GD., Roodenburgerstraat. Aan vang 15.30 uur. ZONDAG 4 APRIL Rijksmuseum voor Volkenkunde Vertoning van twee films over de Himalaya, ingeleid door mr. A. H. N. Verwey. Aanvang 15.00 uur. MAANDAG 5 APRIL K en O Schouwburg: Wim Son- neveld (herhaling), Aanvang 2000 uur. Alma Materkoor Repetitie Toon kunstgebouw. Aanvang 20.00 uur. DINSDAG 6 APRIL KABO Jaarvergadering in de Kleine Burcht. Aanvang 20.00 uur. K en O Aristophanes, De Kikkers door toneelgroep „Arena", Schouw burg. Aanvang 14.30 uur. NIRIA Lezing over „Aardgas", daarna jaarvergadering in Van der Heijden. Aanvang 20.00 uur. VIRO Lezing prof. Muntendam over „Wereldgezondheidsorganisatie en ziektebestrijding - bestrijding van pokken". Academisch Ziekenhuis. Aanvang 20.00 uur. Adelbertvereniging Lezing dr. F. j. C. J. Nuyens over „Gezag en ge zagsuitoefening in christelijke geest" in De Doelen. Aanvang 20.15 uur. Kath. Harmoniekapel Repetitie voor afdeling muziek, zaal Maria Gij- sensteeg. Aanvang 20.00 uur. terechtkomt. Een streven bovendien, waarvan de verwerkelijking voor Leiden, ja voor elke stad een grote aanwinst zou zijn. GEVEILDE PERCELEN i e nn Nut en Genoegen. Ons Buiten, On- en 16.00 uur weer gelegenheid be- a^j^ge Turnvereniging, Roomburg, staat materiaal te komen halen en m Het Zonneveld en Zuid-West bestaat, te leveren, wat gereedgekomen is op te]t momenteel in totaal 853 leden, het reeds vertrouwde adres klooster hetgeen een achteruitgang betekent In het Venduhuis der Notarissen der Cannelitessen, Oude Vest, ingang vergelijking met vorig jaar van werden de navolgende percelen ver- Hazewindsteeg, tweede deur rechts. ongev4r tachtig leden. ■- Keurig jaarverslag Leidse Bond van Volks- tuindersverenigingen Deze achteruitgang valt te verkla ren uit de steeds groeiende moei lijkheden bij de verkrijging en hand- kocht: T.o.v. Not M. P. Kaptein te Leiden: Het woonhuis Marislaan 15 op 9650, door fa. v.d. Drift q.q. Het woonhuis Schutterstraat 11/1 la op 4750, door dhr. Kühn q.q. T.o.v. having van gronden voor de tuinen. Not. Mr. S. M. Brandenberg te Lei- En daarmee is tevens de teneur van den: Het woonhuis Gerecht 3/5 op het gehele jaarverslag getroffen: de 27.000 door E. J. v. Starkenburg moeilijke, ja bijna uitzichtloze strijd, q.q. Het woonhuis Pieter de la Court- die de bond levert om telkens weer straat 105 op 19.700, door de heer aan geschikte grond te komen. Een v. Tongeren. In het jubileumjaar 1965 heeft de streven, dat In principe door de over- Leidse Bond van Volkstuinders ver- heid wordt gestennd. maar waar in enigingen een keurig verzorgd jaar- de praktijk doorgaans zo weinig van verslag het licht doen zien, waarin DLüI llflllLiil L11UIIVIIJ T1U1III1U De eerstkomende clubavond wordt Vrijdagavond 2 april vulde de Ro- lovige, die dioht bij het altaar de H. gehouden op zaterdag 10 april, aan- manuszaal zich met heren en jonge- Euohaistie meeviert. Daarbij is zijn vang kwart voor 8. heren akolieten. Van alle Leidse pa- rustig en duidelijk anitwoord een uit- Ook voor jongens en meisjes van rochies en van Oegstgeest waren er nodiginig en begeleiding van het anit- 18 jaar en ouder bestaat dus thans een vyftdig gekomen. Om kwart^over woorden door de gelovigen. De Goede Week. Hierin CLUB DU JOCO Enkele maanden organiseert club huis „De Spreewpot" eenmaal per maand reeds een instuifavond voor acht uur opende kapelaan J. Rohde van de „H. Lodewijk" de bijeenkomst, weer duidelijk naar voren, dat Hij heette op de eerste plaats de ako- afcoliet zioh inzicht moet verschaf- lieten welkom en ook deken W. Ha ring, kapelaan A, Spronk van de „H. plechtigheden, van de symbolen: de Petrus, pater P/'Hemert van de „H paaskaars, het doopwater, de voet- Leonairdus" en pater B. Dentmes van wassing en de kruishulde. De ako- de gelegenheid om in georganiseerd kwam clubverband him instuifavonden te de houden. uwi ,„vw, .„.„W—af- Aanmelding kan geschieden op de fén van de zin en betekenis van de clubavond: ingang Nieuwstraat 45. de Hartebrug. Daarna hield dieken Haring korte inleiding. Hij memoreerde de ontdekken, gesohiedenis hoe het vroeger was en lieten zijn de altaardienaren, die de een gelovigen de liturgie moeten leren Toneelavond op L. de Coligny-HBS Netty Blanken, presidente van „Ende Dispereart niet", de gezelligheidsver eniging van de Louise de Coligny- HBS opende gisteravond het pro gramma met een kort woord. Zij heette de burgemeester mr. G. C. v. Willigen en wethouder J. Piena van harte welkom in de fraaie aula van de school aan de Kagerstraat Voor de pauze werd de bekende eenakter van Wilder opgevoerd, getiteld: de Autorit. Het is een alleraardigst spel waarin mogelijke talenten alle kan sen krijgen. De schryver heeft veel ruimte open gelaten voor de fanta. sie, zowel voor die van de toneelspe ler als van de toeschouwer. Vader en moeder maken met hun 2 kinde ren en autotochtje. De conversatie is gezellig en bestaat uit het bespreken van hetgeen zich aan het oog ont rolt of men plaagt elkaar een beetje, wat dan vooral voor de kinderen be treft. Het is eigenlijk ook een ode aan de moeder, die alles regelt en compromissen sluit voor de lieve vrede. Een soort familie Doorsnee dus tijdens een uitstapje. Costuums en decors zijn er niet bij nodig. De kracht moet vooral gevonden wor den in een goede en duidelijke uit spraak, een hoog tempo en zo mo gelijk in een goede mimiek. Want het spel wordt gedragen door subti liteiten, Zowel de vader als moederrol wer. den gisteravond goed vertolkt, ter wijl de kinderen niet goed genoeg uit de verf kwamen. Hun spel was misschien iets te schuchter. Na de pauze een opvoering van „Der Jasa- ger" van Brecht De muzikale lei ding had de heer H. Buurman ter- wyl de regie berustte bij de heer J. Chr. Bartelsman. INSPECTIES VOOR DE RUIMTELIJKE ORDENING Het ministerie van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid zal met de inwerkingtreding van de nieuwe wet geving op de ruimtelijke ordening, waarvoor de datum van 1 juli a.s. voor ogen staat, vijf inspecties voor de ruimtelijke ordening instellen. Deze inspecties zullen omvatten voor het noorden: Friesland, Gronin gen en Drente, voor het oosten: Overijssel en Gelderland, voor het noordwesten: Noord-Holland en Utrecht, voor het zuidwesten: Zuid- Holland en Zeeland en voor het zui den: Noord-Brabant en Limburg. Het voornemen bestaat om voor deze nieuwe functies als inspecteur in de Zuidhollandse inspectie voor te dragen mr. C. A. van Gorcum, die bij de rijksdienst voor het nationale plan belast is met de voorbereiding en formatie van de inspecties in kwestie. Na de pauze kwamen uit het In Athene is vanochtend vroeg een dat he+ ff rote ffoed van de vraaggesprek met el'kaar twee zaken vernieuwing hierih bestond, dat li- duidelijk naar voren. Het bleek, dat aardbeving gevoeld. Deze week werd turigie begrip vraagt. Bijzonder de 3uist de oudere akoliet door zijn be- Griekenland ook al door een aard- akoliet moet vertrouwd zijn met de ©n inzicht stijlvol de al- wx Lrcgi J-p exx liL&iexit axxjxivex uic ax- oaH-nHen taardienst kan vervullen. En als bevulg getroffen' liturgie om zijn functie zinvol en devoot te vervullen tot stichting van tweede punt werd de rust sterk be de gelovigen. klemtooi door niet te veel mensen Na de deken verkreeg die spreken bijeen te brengen, en waarom zou het woord: pater H. van Eeuwijk"e akoliet dan ook niet lector kun- van de „H. Antonius en Lodewijk" nen ^J11- uit Den Haag. Hij sprak vooreerst over de func- Wtt,vCtHa14 x1uTOi richten binnenffekomen over slacht- tie van akoliet. Het antwoord op men by een voor nadere onderlinge ricnten binnengekomen over siacnt De beving is door het observato- klemtooi door niet te veel mensen rium van Athene „zwak en van plaat selijke aard" genoemd. Het epicen trum lag ongeveer tien 'm van de Deze geslaagde avond werd om 10 Griekse hoofdstad. Er zyn geen be- uur gesloten maar tot over half 11 bleef de vraag: wat is een akoliet putte hij kennismaking, uit de wijdings-gebeden tot akoliet. Een akoliet is nauw met de Ere dienst verbonden, hij draagt daartoe wijn, water en licht aan. Een akoliet is echt laturgist. Een goed samenspel tussen priester en akoliet maakt de liturgie zinvol, geeft haar stijl en maakt ze aanspreekbaar voor de ge lovigen. De nieuwe liturgie wekt de schijn, dat de akoliet „mets meer te doen" heeft. Maar sterk benadrukte pater Van Eeuwijk, dat „dienen" allereerst bididen is. Ook de akoliet is een ge- offers of schade. deze wijze, zoals Schouten het ons voorhoudt, is het prettig doceren. Voor de leerlingen is een afzonderlijk leerlingenboek bijgevoegd, dat zeer instructief is, en waar wij aan het einde allerlei vragen ter beantwoor ding vinden. Bij J. B. Wolters Uitg. Mij. te Gro- ningen is een nieuw boek versche- Beide boeken zyn ryk geïllustreerd nen van Hennie Schouten, oud-Lei- met fraaie foto's. Als wy nog een denaar, thans hoofdleraar aan het kleine opmerking mogen maken: Amsterdamse conservatorium. Het waarom opgehouden waar Schönberg, boek draagt als titel: „Muziek ken- Webern en Berg beginnen? Deze Vrijdagavond nen en genieten". Naast Schoutens drie zijn toch belangrijke figuren werd in die „Nachtegaal" te Lisse de vele theoretische en technische wer- voor de muziek van heden, die vol- LISSE Theorie en Praktijk laatste vergadering im dit seizoen ge houden door de vereniging van oud- leerlingen van de Rykstuinbouwwin- terschool „Theorie en Practijk", voor welke vergadering de belangstelling, ken (wij noemen slechts zijn „Tech- komen op de klank is ingesteld en niek van het orgelspel", „Harmonie leer", „Vormleer", „Improvisatie aan de piano en aan het orgel") is o> dit nieuwe boek een oase in de theo- gëzièn hér "wat gevorderde^seizoen retische nuchterheid. Want dit werk- de docent, maar ook voor de mu- wellicht, wel groter had kunnen zyn. een boeiend leesboek geworden, ziekminnende leek. Deze avond was als spreker aanwe- hoewel het als leerboek en naslag- zig ir. E. J. Fortanier van het Labo- wei"k is bedoeld. waarvoor de jeugd steeds meer be langstelling toont. In ieder geval is het een boek om te bezitten. Dit geldt niet alleen voor THEO TEN HOOVEN. ratorium voor Tuinbouwplantenteelt der Landbouwhogeschool te Wage- Als hoofddoel heeft de schryver nidgen. l^onderwphad^ker gekozen: „Bloeiverenelling by zaai lingen van bolgewassen", waarbij dr. Fortanier zioh speciaal bepaalde tot de tulp. Fotoclub „Bollenstreek" Vrydag- voor de vele leraren en leraressen, die op ULO-scholen en lycea mu- ziekkennis en liefde voor de muziek LEIDSCHENDAM, 2 april, EIEREN aan de leerlingen moeten overdra- De aanvoer bedroeg 74400 kipeieren. gen. Hun bevoegdheid tot het geven van die lessen veronderstelt natuur- 5*0* -a* lijk ook de kennis van alles, wat lenstreek' vergaderd in het Bloem- Schouten in zyn boek behandelt, boIIenlaboratorium voor Bloembol- Maar een zo prettige leidraad te be- lenonderzoek te Lisse. De heer na. ritten als dit boek, mag een grote 23 ean^e eieren n 44-0 oh.u-! Sa^enhe™ neïLd,e niet. alleen, maar het is M S eie«n O Ó^O M peTstÜt De prijzen waren voor: 6400 no 0 16.40-17.00; 10700 no 1 15.50-16.40; 21800 no 2 15.00-15.75; 18500 no 3 14.50-15.15; 12500 no 4 13.15-14.30; 2900 no 5 13.15-13.40; 800 kneus 9.80- 13.70; 240 eende eieren 12.00-12.60 aanwezigen een welkom toe en stei- tevens een middel om vele dingen, FinsruFMnAm o honrvTc de het op prys, dat ook vanuit de die bijna vergeten waren, weer tot 25 eigen kring veel activiteiten zich leven te brengen. Staandglas komkommers exrta 72-73, - - 53-64; kromme komkommers KK 94- LEESBARE STIJL komkommers KK 94-97enid:-05p8nd 97, sterk grof 59, middel 49-51, fyn 12. Een groot deel van het werkje wordt Sla I 19-24, II 16-20, III 6-10, stoof- gaan ontwikkelen. Daarom was het hem een genoegen de heer J. J. van den Andel uit Hillegom, bestuurslid, welkom te mogen heten 'Js spreker. Deze behandelde het onderwem ^genome» door biografieën van be- sla 37-39, spinazie 46-58. veze oenanaeiae net onaerwerp mmnftnidpn i? a upfv oc „Technische problemen bij de opna- roemde componisten, maar dan ge schreven in een bijna als roman aan Bloemen me" zowel voor zwart/wit als voor schreven meen bijna als roman aan- Anemonen 25-49, Freesia's 30-80, kleurmrwerkea^terwhl na de Dauze doende Daarnaast vinden wij Irissen 1.50-1.80, Narcissen-glas 20^ Vererotinestechniék^ werd een 0P®>mm'ng van de voornaamste 50, idem van buiten 13-33, Tulpen composities, soms toegelicht door no- Piccadilly 55-72, v. d. Eerden 70-1 00, tenvoorbeelden. Ook geeft het boek Edith Eddy 38-64, Rose Copland 55- scherptednepte, hchtwaarde, kleur- een overzichtelijk beeld van de stijl T--"~ 90, Lustige Witwe 56-90, Apeldoorn 1.10-1.55, Golden Harvest 68-1.00, Wintergold 45-70, Couleure Cardinal 58-97, Br. Star 10-34, Reforma 70-91, Belangrijk is ook voor de leraar, Patria 50-65, Sulpher Cloud 60-85 tmnperatuur en andere zaken aan de perioden en van allerlei muziekvorm orde, welke uitvoerig besproken wer- men den. Gaarne wilde de heer Van den Andel zijn technische know-how op tafel Leggen. Hij stelde het op prijs dat Schouten achter de belangrijk- Queen Elisabeth 58-1.05, Dyanito dat er vele vragen werden gesteld, ste werken van de componisten de 1.10-1.17, White Virgine 60-82, White Het was voor de amafceurfotografen grammofoonplaten noemt, waarop - een leerzame avond. 50-75, Prominence 70-82, John die composities zyn opgenomen. Op Gay 70-78, Carara 65-76, Red Pitt 80 Verwachting tot zondagavond 7 u.: TOENEMENDE BEWOLKING Later op de dag toenemende be wolking. Meest zuidelijke wind met kans op enige neerslag. HET WEER IN EUROPA De weerrapporten van hedenmor- gen 7 uur luiden: HELSINKI geh. bew. —2 —11 STOCKHOLM geh. bew. 4 —0 OSLO geh. bew. 6 1 KOPENHAGEN zw. bew. 4 2 ABERDEEN zw. bew. 17 2 LONDEN onbewolkt 18 3 AMSTERDAM mist 18 2 BRUSSEL onbewolkt 19 4 LUXEMBURG onbew. 18 5 PARIJS onbewolkt 20 3 BORDEAUX onbewolkt 17 5 GRENOBLE onbewolkt 22 5 NICE onbewolkt 17 7 BERLIJN onbewolkt 13 2 FRANKFORT onbewolkt 19 —2 MüNCHEN onbewolkt 15 3 ZüRICH mist 17 0 GENèVE onbewolkt 17 1 LOCARNO onbewolkt 18 0 WENEN licht bew. 16 4 INNSBRUCK onbewolkt 18 1 BELGRADO onbewolkt 12 2 ATHENE onbewolkt 6 ROME onbewolkt 17 3 BARCELONA onbewolkt 19 7 MADRID onbewolkt 16 6 MALLORCA licht bew. 21 9 LISSABON onbewolkt 20 11 Morgen Passiezondag. GEZONDE ZONDIGHEID „Vermoedelijk hebt u geen enkele kans u voor te stellen aan de gro ten der aarde en een vertrouwelijk onderhoud met hen te hebben" schrijft Can. Reya „maar u hebt wel het recht u aan Christus voor te stellen en met Hem een onder houd onder vier ogen te hebben". Geen zenuwaohtgheid komt daarbij van pas, geen keurig kostuum, geen uitgestreken lachje bij de uitgesto ken hand alleman is welkom zo als hij is aan de tafel van zijn Heer, die ieder van zijn gasten ontvangt en ontvangen wordt. Dat werd al ty- dens zijn leven niet altijd gewaar deerd: „Hij ontvangt zondaars en eet met hen". Het is derhalve geen blyk van vroom- of vromigheid meerma len te communie te gaan. Het is een blijk van gezonde zelfkennis. Gezon de mensen weten dat rij zondig zijn. Alleen Christus kon met reden zeg gen: „Wie van u kan aantonen, dat Ik zonde heb gedaan?". Ook dat was zelfkennis! Oplossing no. 525 Hor.: 1. Am sterdam, 8. mos, 9. ego, 10. Ee, 11. sla, 13. ed, 14. etage, 16. oele, 17. Eder, 18. Irene, 20. gl, 22. ert, 23. Ot, 24. een, 26. roi, 27. nostalgie. Vert.: 1. Amerongen, 2. moe, 3. ss, 4. Esla, 5. de, 6. age, 7. moderatie, 11. stère, 12. agent, 14. Eli, 15. Ede, 19. Erna, 21. Leo, 23. ooi, 25. ns, 26. Rg. PUNT Ik heb altijd gedacht dat de chef van mijn man iemand van middel bare leeftijd was. -1.05, Dubbele tulpen 28-62, per stuk Am. anjers 10-24, Rozen 15-63 p. st. KATWIJK A. D. RIJN, 2 april, Groente Waspeen (per kist): Al 3.40-7.10; A2 2.40-6.10; BI 8.40-10.60; B2 1.90; Cl 0.80-2.90; C2 0.30-1.00; andijvie: I 60.00-69.00; II 31.00; prei: Al 60.00; BI 40.00; sla (per 100 st): I 20.00- 26.00; II 11.00-14.00; stoofsla 25.00; witlof 33.00-65.00; spruiten 26.00-70.00; gele kool 12.00; rode kool 11.00-17.00; uien (per kist) 3.60-3.70; radijs (per 100 bos) 30.00-33.00; sel derie (per 100 bos) 7.00-11.00; peter selie (per 100 bos) 18.00. Aanvoer waspeen 194.000 kg. TER AAR, 2 april. Groente Spi nazie 46-62, idem B 28-39, witlof 1 75-82, idem 2 38-43, idem stek 6-28, uien 39 alles per kilo. Sla A 17-24, idem B 11-14, idem C 5-7, komkom mers 28-46 alles per stuk, radijs 15- 25, selderij 5 per bosje, Aardbeien 2.00, idem afwijkend 1.20 per doosje, stoofsla 80-1.10 per kist. Komkom mers export: A 66, idem B 64, idem C 55, idem D 42 per stuk; komkom mers krom 88 per kilo.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4