DUET Op Plein 1813 worden de hoofdlijnen vastgesteld NYLONS Leidse Bioscopen Nederlander onderscheiden door Belgen voor heldhaftig optreden NEKKRAMP OP INTERNAAT TE ROERMOND 'HET Ei VRIJDAG 2 APRIL 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA t STAKING BIJ AKU GEËINDIGD Moeilijkheden blijven De staking, die gisteren in de AKU-bedrijven te Emmen en Emmer- compascum uitbrak, is weer ten einde. Te Emmen werd tegen de middag het werk op verzoek van de vakbonden Gisteren hebben de formateur, mr. korte lunchpauze en gingen gezamen- Cals, en de fractieleiders van KVP, lijk dineren „ergens in Den Haag" PvdA en ARP, de heren Schmelzer, Vondeling en Smallenbroek tot over Aangenomen wordt, dat de eind- zessen in de avond beraadslaagd over redactie van de kernpunten, waarop hervat, nadat besprekingen door de de hoofdlijnen van een ontwerp-rege- de hoofdlijnen van het regeringspro- bonden waren gevoerd over het op- ringsprogram. Zij hielden een zeer gram moeten rusten, inmiddels ge- schorten van het uitbetalen van de reed is. De deelnemers van het for- door de AKU bepaalde verhoogde lo- matiegesprek hebben gisteravond nen. De werknemers staan achter de ieder voor zich formuleringen voor eisen van de vakbonden, hoofdlijnen van het ontwerp-rege- ringsprogram bestudeerd. Te Emmercompa.seum heeft de sta king Langer aangehouden. Het werk Hedenmorgen om 10.30 uur komen werd aldaar eerst tegen het einde WEER INTERKERKELIJKE SAMENKOMSTEN IN WINKEL (N.H.) Op zondag 4 april begint in het witte kerkje van Winkel (N.H.) de Prinses Beatrix opent huisartsen instituut Op donderdag 22 april a.s. zal prin ses Beatrix het door het Nederlands Huisartsen-Instituut, gelegen aan de Mariahoek 4 te Utrecht officieel ope nen. Hiertoe zal op die dag des mid dags om 15.45 uur een bijeenkomst plaatshebben in de ddmerzaal van het jaarbeursrestaurant te Utrecht, al waar enige korte toespraken gehou den zullen worden door de staat secretaris van de volksgezondheid, dr. A. J. H. Dartels, de voorzitter van het genootschap, dr. F. J. A. Huygen, en door de directeur van het Neder lands Huisartsen-Instituut, dir. J. C. van Es. Na de bijeenkomst zal prin ses Beatrix zich om ca 16.45 uur met een klein gezelschap naar het Neder lands Huisartsen-Instituut begeven voor het verrichten van een ope ningshandeling en een korte rond leiding. MISLUKTE POGING IN PARIJS 1500 man politie heeft gisteravond een kordon om de Amerikaanse am bassade gelegd om een demonstratie van honderden communistische jon geren tegen de bombardementen op Noord-Vietnam te voorkomen. Zij die in de buurt van de ambassade sa menschoolden werden opgepakt, vol gens iemand van de politie een 400 personen. rwëedfSe van rle» «j samenkomsten van Katholieken, J™"»'Indien de directie van de AKU het Doopsgezinden,Gereformeerden en verzoek tot opschorting yen de ver- hoogde lonen met inwilligt, zullen wellicht opnieuw moeilijkheden ont staan. Hervormden. Het programma bestaat we<* zu"e,n formateur ver- uit vier delen: muziek door koor of Mtelyerdehng, departementale indeling en departementale coördina tie aan de orde kunnen komen. Kamerleden vragen verduidelijking defensiebegroting orkest, toespraak, koffie en discus sie. In de eerste serie spraken alleen leken, nu zullen ook enkele theolo gen het woord voeren. Het zijn de bisschop van Haarlem, mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, en ds. M. L. W. Schoch. Andere sprekers in deze se rie zijn: Hirsch Blum uit Krakau, burgemeester H. W. H. Letschert van Medeblik, brigade-generaal H. M. Stam, mej. dr. M. A. M. Klompé, lid van de Tweede Kamer. De serie wordt geopend door ir. Verscheidene leden van de Com-B W. H. Schoenmaker, directeur van missie voor Defensie uit de Tweede en Brussel uitbreiden tot twee Hoogovens, het katholiek kerkkoor Kamer vragen minister P. J. S. de vluchten per dag. Deze uitbreiding van Schagen zal daarbij de Missa Jong de post „verplichtingen, waar- wordt op 15 april a.s. van kracht. Brevis van Palestrina zingen. voor nog geen begrotingsgelden zijn Deze mededeling van de Belgische aangevraagd", nader te verduidelij- luchtvaartmaatschappij is in de Lim- ken, aldus het v<5rlopig verslag over burgse hoofdstad met enige verwon- een wijziging van de begroting voor dering ontvangen. Nog slechts enkele 1964. Zij hadden zioh uit de ver- maanden geleden deelde de voorzit- strekte cijfers en de daarbij gevoeg- ter van de Kamer van Koophandel de boelichting geen nauwkeurig beeld van Maastricht mede uit goede bron kunnen vormen van het beleid van de te hebben vernomen, dat de Sabena De keuringsdienst voor waren heeft dat is gericht op vermin- alle belangstelling voor de luchtver- ïn die maand februari in Amsterdam dering van de exploitatie-uitgaven binding tussen Maastricht en Brussel had verloren. Twee heli-vluchten lussen Mfuistricht en Brussel per dag De Sabena zal de dagelijkse heli- kopterverbinding tussen Maastricht GIFPOTLODEN UIT DE HANDEL lood, waardoor zij voor het gebruik door kinderen ondeugdelijk waren. spaar plezierigmet met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. C. P. van Diest te Zoeterivoude 25 jaar bij Oosthoek?s Beton vraag vooral om de DUET-spaarkaart De films in de week van 1 t/m 7 april zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: James Bond Contra Dr. No. (14 jr.) Prol. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lldo: Stormloop zonder genade (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: De held van het Lunapark (alle leeft.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Alta Infedelta (volw.) Prol. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur In het kantoor van de N.V. Oost hoek en Zoon te Alphen a. d. Rijn is gistermorgen de heer C. P. v. Diest, betonwerker aan het bedrijf te Zoe- terwoude, in verband met zijn zilve ren arbeidsjubileum, op hartelijke wijze gehuldigd. Directeur Ir. F. H. Kotter sprak als eerste de jubilaris en zijn echtge note toe, waarbij hij wees op de ty pische datum 1 april, die echter voor de heer Van Diest destijds beslist niet als een mop werd opgevat toen hij zijn werkzaamheden in het bedrijf begon. Toen een maand later de tweede wereldoorlog uitbrak ging de heer Van Diest sierbeton maken sa men met de fabrieksbaas, de heer J. P. v. d. Velde. Dit beton werd o.m. gebruikt bij de bouw van een kerk in Schiebroek. Ook bij het vervaar digen van z.g. keerwanden verricht te de heer Van Diest pionierswerk. Ir. Kotter noemde de jubilaris een bekwaam vakman, die een der steun pilaren in het bedrijf is. Als stoffe lijk blijk van waardering bood ir. Kotter tien gouden tientjes aan in de plaats van het gebruikelijke ge schenk onder couvert. Voorts ont ving de jubilaris de gedenkpenning met de oorkonde van de Vereniging van Handelaren in Bouwmaterialen in Nederland. Mevr. v. Diest ontving een fraai bloemstuk. Ook jhr. Z. H. M. v. Asch v. Wijck sprak zijn waardering uit voor het werk van de jubilaris in het bedrijf. Ir. P. Kolk schetste de heer Van Diest als een der beste vakmensen, een man met een rustig oordeel. Mevr. Oosthoek-Kolk dankte de jubilaris namens de familie Oosthoek en fabrieksbaas Van der Velde noem de de heer Van Diest een prettig col lega waarmee het goed samenwerken is. Namens de personeelsvereniging sprak de heer C. v. Soest, die een geschenk onder couvert aanbood, waarna de jubilaris zelf zijn dank uit sprak voor de hartelijke huldiging. (Ad venen tie) De Nedeiiander Th. A. Slegers, die eind november vorig jaar met gevaar voor eigen leven de snelle bevrijding van 83 Europeanen in Paulus in Kon go mogelijk maakte is benoemd tc< Ridder in de Kroonorde van België. Het ridderkruis werd hem donderdag avond opgespeld door de Belgische ambassadeur, baron F. H. van der Straten Waillet, tijdens een ont vangst in de ambtswoning van de ambassadeur. De heer Slegers heeft op 26 novem ber bij Paulus gelande para's met een vrachtwagen van de Belgische brouwerij, waarvoor hij werkte, vol gens een tevoren opgesteld plan, op de snelste wijze naar de plaats ge bracht waar nagenoeg de gehele Europese bevolking van de plaats door volgelingen van rebellenleider Gbenye gevangen werd gehouden. Op de tocht naar het vliegveld daarheen werd hij door twee kogels aan de rechterarm gewond. Rex: De Piraten van de Diablo (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur Een van de leerlingen van het in ternaat van het Bisschoppelijk Col lege te Roermond is met nekkramp in een ziekenhuis opgenomen. De leerlingen van het internaat mogen de lokalen van de school voorlopig niet betreden. De inwonende leraren geven voorlopig f een lessen meer. Volgens de inspecteur voor de volksgezondheid, de heer Th. A. W. Schaffers, is er 'teen gevaar voor uit breiding van de ziekte. Aetherklanken ZATERDAG 3 APRIL HILVERSUM I, 402 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. 7.00 Nws. Aansluitend: Ochtend- gymn. en soc. strijdlied. 7.20 Lichte gram. (7.25 Van de voorpag., praatje). 8.00 Nws. en soc. strijdlied. 8.13 Lich te gram. 8.20 Wegwijs: tips voor trips en vakanties. 8.30 Electronisch orgel spel. 9.00 Loon nhar werken, praatje. 9.10 Klassieke gram. 9.35 Waterst. 9.40 Eten en drinken: gesprek over eten en drinken in de bijbel. 9.55 Iets voor niets, praatje. 10.00 Buitenl. weekoverz. 10.15 Z.O. 135, gevar. progr. (11.00 Nws.). 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Act. sport nieuws. 12.55 Vara-varia. 13.00 Nws. 13.15 Stereo: licht ork., lichte voc. ensembles en zangsol. 13.40 Uitlaat, progr. v. d. twintigers. 14.15 Radio Jazzclub. 14.45 Voor nu en later, le zing. 15.00 Kamerork.: klass. muziek. 16.00 Nws. 16.02 Boekbespreking. 16.20 Amateursprogr. 16.45 Amus.- muz. (gr.). 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. Aansl.: commentaar. 18.20 Tijd voor teenagers. 19.20 Nieuwe gram. 20.00 Nws. 20.05 Trammelant in Loe ren a/d Hor: amus.progr. 21.00 Soc. commentaar. 21.15 Stereo: Licht in strumentaal ensemble. 21.45 Ik trek door het land, licht progr. 22.00 Een van die avonturen: progr. van de re- portage-afd. 22.30 Nws. 22.40 Stereo: Tango-rumba-ork. en zangsol. 23.10 Even naplaten: licht muz. progr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00-24.00 KRO. 7.00 Het levende Woord. 7.05 Klass. ork.werken (gr.). 7.30 Nws. 7.40 Gees telijke liederen. 7.55 De kerk zijt Gij, lezing. 8.00 Djinn: gevar. programma. (8.30-8.40 Nws.). 12.00 Angelus. 12.(L Lichte gram. 12.24 Marktber. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.40 Religieus nieuws. 12.45 Overheidsvoorl.: Geven en nemen. Tips voor en van weggebruikers. 12.55 Licht instrumentaal ensemble en zangsol. (opn.). 13.15 V. d. jeugd. 14.10 Musicerende dilettanten: jeugd- ork. en drumband. 14.30 V. d. kleu ters. 14.40 Franse les. 15.00 Lichte ork.muz. en zangsol. 15.30 Signaal: documentatie voor en over jonge mensen. 15.50 Kapel van de Koninkl. Luchtmacht. 16.30 Sportperiscoop. 16.40 Lichte ork.muz. (opn,). 17.00 Lichte gram. 17.30 Kunstkroniek. 18.00 Dansork. 18.20 Populaire gram. 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Omroepork. en sol.: klass. en semi-klass. werken. 20.20 Klass. pianospel (gr.). 20.30 Het oog van de naald, hoorspel. 21.10 Piano recital: klass. muz. (opn.. 21.35 Man en paard: act. kroniek. 21.45 Roulet te: muz. spelletje. 22.00 Liedjes uit Vlaanderen en Nederland. 22.25 Boek- bespr. 22.30 Nws. 22.40 Epiloog. 22.45 Kruispunt: Gesprek over Christen zijn in Kerk en wereld van vandaag. 23.15 Nwe klass. gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland 1. NTS: 10.00 Teleac: Ongevallen in en om de woning: tele visie-academie. 10.30-11.00 Teleac: Mod. onderwijsmethoden en didac tiek, televisie-academie. 14.40-15.20 Eurovisie: Reportage van de jaarlijk se roeiwedstrijd tussen de achten van Oxford en Cambridge op de Londen- se Theems. NCRV: 16.00 Onder de loep, philatelisch allerlei. 16.20 Ach ter het stuur: autorubriek. 16.55-17.30 V. d. kinderen. NTS: 19.00 Nws. in 't kort. 19.01 Barend de Beer. NCRV: 19.06 V. d. kinderen. 19.25 Lassie, TV-film. 19.50 In Gemeenschap, kor te reportage aan boord van de Karei Doorman. NTS: 20.00 Journ. NCRV: 20.20 Ene Nachtegaal (2): Fijn met de trein, amus.progr. uit de Engelse TV-serie Hancock's Half Hour. 20.55 Attentie. 21.10 Nou jij weer, amus. progr. 21.50 Melodie van een stad: *>uz. kaleidoscoop over de 1000-jarige stad Budapest. NTS: 22.45-22.50 Jour naal. Nederland 2. NTS: 20.00 Nws. in het kort. 20.01 De schavuiten wie kaatst moet de bal verwachten, TV- film. VARA: 20.50 Sport met Spaak, Spaak met sport. 21.30 Instrumentaal trio. 21.45 Achter het nieuws. door: A. ARNEFELT 27 „Wie weet? Misschien wil ze er eerst een tijd over nadenken." „Ja, dat ken ik wel! Dat betekent pas goed: nee! In dat opzicht zijn jullie vrouwen allemaal hetzelfde., vooral niets met het gerecht te ma ken hebben! Ook de onschuldigste getuigenverklaring jaagt jullie al de doodstuipen op het ljjf." Dr. Klaudy was een van de jong ste advocaten in de stad, maar hem werd al een grote toekomst voorspeld, want hij was een schitterend rede naar en tevens een scherpzinnig ju rist. Dr. Klaudy wkas al enkele jaren met de heer Waldstaetten bevriend, zo doende sprak heit vanzelf, dat hij diens verdediging op zich nam. De ramen in zijn kantoor stonden open. want weliswaar was het buiten herfst weer, maar de zon straalde nog met zoveel kracht, dat de temperatuur bijzonder behaaglijk was. Met het hoofd op één hand gesteund zat dir. Klaudy aan zijn schrijftafel en luis terde gespannen naar de verklaringen van tante Bertha, die al een uur lang tegen hem haar hart uitstortte. De afgelopen maand was zij reeds meermalen bij hem geweest zonder ooit de moed te vinden hem alles wat zij wist toe te vertrouwen. Maar nu was het de hoogste tijd, want over één week zou de rechtszitting plaats hebben over de moord op dr. Burg- hauser. Tante Bertha zweeg uitgeput, en ook nogal onder de indruk door het zwijgen dat haar verklaringen bij dr. Klaudy te weeg gebracht had. „Nu weet u er alles van, wat ik zelf weet, mijnheer Klaudy", begon ze na een ogenblik opnieuw, toen hij nog steeds zwijgend voor zich bleef uit staren. „U kunt zich wel voorstellen, wat ik de laatste tijd doormaak., om wile van mijn broer, wiens ge drag destijds die nacht mij nu nog altijd even onverklaarbaar voorkomt als destijds, en later omwille van mijn nicht, die sterk verdacht zou worden als datgene wat zij destijds meemaakte openbaar werd". „Natuurlijk. Dat moet dan ook on der alle omstandigheden worden ver meden. Neemt u mij niet kwalijk, juffrouw, dat ik niet meteen ant woord gaf, maar mijn gedaothen zijn nog altijd bezig, met datgene wat u me hebt verteld. De zaak is zo vreemd al verrassen uw mede delingen mij niet meer, na hetgeen uw broer me heeft verteld". „Hoezo? Hoe kan mijn broer dan weten wat Rosemarie me in vertrou wen heeft verteld, en waarover ik bot dusver nog met niemand heb ge sproken?" onderbrak tante Bertha hem verrast. „Hij heeft me geen feiten deeld. Ik weet alleen, dat hij er als de dood voor is, dat mevrouw Burg- hauser als getuige zal moeten optre den". „Dat begrijp ik niet. Hij kan er toch nauwelijks bang voor zijn, dat zij hem door haar verklaringen be lasten zaL" „O nee, ik heb integendeel de in druk, dat hij veeleer vreest, dat zij zichzelf zal beschuldigen en daar door de hele zaak een onverwacht! wending zal geven." „Is hij daar bang voor? Maar, lie ve hemel!" riep tante Bertha verbluft uit. „Hoe kan dat nu? Hij moet toch zelf het beste weten, dat Rosemarie onschuldig is". „Waarom zou hij dat nu juist moe ten weten? Weet u dat dan zo ze ker, juffrouw?" Dr. Klaudy stelde deze laatste vraag op scherpe toon. Tante Bertha bloosde, onderdrukte een zucht en keek naar de grond; de advocaat keek haar ernstig aan. „Juffrouw", zei hij na een ogen blik rustig, „wordt het nu geen tijd om open kaart te spelen, vooral waar datgene wat wij hier bespreken, on- der het beroepsgeheim valt en dus geen van de betrokkenen schade kan veroorzaken. Denkt U, dat uw broer schuldig is?" „Nee, in 's hemelsnaam! Dat wil ik volstrekt niet zeggen! Maar er zijn omstandigheden, die ik me niet an ders verklaren kan dan. dat mijn broer ergens een aandeel heeft in deze misdaad". „En wie zou dan de eigenlijke da der moeten zijn?" „Dat weet ik juist niet. Misschien Hans FröMch." „Deze veronderstelling wordt weer legd door de brief, die hij aan me vrouw Burghauser geschreven heeft. Het schijnt integendeel, dat hij haar voor de dader houdt, en dat hij ver dween is, omdat hij het onmogelijk over zich zou kunnen verkrijgen om in haar nadeel getuigenis af te leg gen. Ook mijnheer Waldstaetten schijnt dat te geloven en ik heb ver schillende malen de indruk gekregen, dat hij zioh voor. zijn dochter wil opofferen". „Maar hoe kan hij toch op zulk een idee komen?" „Dat weet ik niet; in elk geval is mijnheer Waldstaetten ook tegenover mij zeer terughoudend aangaande deze kwestie. Toch meen ik zeker van mijn zaak te zijn. Hij zou over het gebeurde gedurende die nacht niet zo volstrekt zwijgen, als hij zich daardoor niet bewust verdacht maak te, om zijn dochter daarvoor te be hoeden. Ik ben volkomen overtuigd van zijn onschuld". „Ook nu nog, nu ik u alles ver teld heb. zijn gedragingen in de bewuste nacht, zijn onware bewe ring, ook tegenover mij, dat hij zou geslapen hebben datgene wat Benedict gezien heeft „Desondanks. Dat mijn cliënt des tijds niet geslapen heeft, zelfs, dat hij buitenshuis was en waarschijn lijk verschillende dingen weet, die hij niet wil zeggen, heb ik nooit ge- twijfeLd. Hij heeft het mij trouwens zelf gezegd. Maar de reden waarom hij verkiest te zwijgen, kan niet zo zwaar wegen, dat hij daarvan niet zou hebben afgezien, toen hij be merkte, dat het ging om zijn leven en vrijheid. Alleen de liefde van een vader voor zijn enigst kind kan dat verklaren. Ook zijn andere gedrag stemt hiermee overeen. Waarom ter wereld zou hij toch zijn schoonzoon vermoorden?" (wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2