Conflict door spektakel naar achtergrond gedrongen GASONTPLOFFING IN BOLSWARD Drie jaar voor vader die zoontje doodtrapte Delegatie uit Jeruzalem bij Paus Paulus Leidse verzekeringsmaatschappij biedt LONGKANKERPOLIS te koop aan BESCHOUWEND KLOOSTER (VOORLOPIG) IN WASSENAAR Eerste winst van Scholte in Pentathlon HOE STAAN DE LEIDSE KORFBALCLUBS ER VOOR? VRIJDAG 2 APRIL 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 12 „STORMLOOP ZONDER GENADE LUXOR De jonge soldaat Doll, niet zijn makkers op weg naar het strijdtoneel in de oorlog tussen Ame rika en Japan, besluit op een bepaald moment zich niet de kadaverdisci pline en de stelling „Er wordt voor je gedacht" te laten aanpraten en neemt het besluit in het komende gevecht ook zijn eigen hersens te laten werken. Hij komt daardoor al spoedig in conflict met zijn sergeant, een geroutineerde houwdegen, die in alles een waardige volgeling is van de hoogste commandant, een kolonel. Sergeant en kolonel, beiden laten duidelijk blijken, dat in een oorlog mensen slechts stukken vlees zijn. Stukken vlees, die men in kan zet ten als kanonnen. Verliezen worden weliswaar betreurd, doch het ver lies groot of klein wordt vol- Het etlier-plan Bot-Cals Heft cbeze week door kabinetsfor mateur mr. Calts bekend gemaak te plan voor een overgangsregeling ten aanzien van het radio- en TV- beleid verdient in grote trekken zon der twijfel waardering, omdat het een aantal vraagstukken redelijk op lost, al zal het ons ndet verbazen, wanneer de Kamer er straks by de openbare behandeling nog wat re- touhces in wil aanbrengen. De reac tie in de deze week gehouden ver gaderingen van de by mr. Cals' werk zaamheden betrokken Twede Kamer fracties hebben zulke voornemens reeds laten blijken. Wat de te waar deren grote lijnen betreft, zouden we ons graag willen aansluiten bij het voorstel in hetp lam Bot-Cals om voor een defintieve toelating (op ba- ais van de overgangsregeling dan al tijd, maar die zal zyn sporen wed in de wet terugvinden) een minimum aantal van honderdduizend leden te vergen. Een zichzelf en zyn aanhang respecterende omroeporganisatie moet het in ons land an zijn grote luister en kijkdichtheid niet al te moeilijk tot zulk een aantal kunnen brengen. P en ander punt is echter, dat voor de groei binnen twee jaar naar dat aantal van de aspirant-omroe pen een drempel van 15.000 leden voor de radio en van 10.000 voor de TV wordt verlangd. Op zichzelf is die drempel niet hoog, wanneer men haar vergelijkt met de aantalen van resp. radio- en TV-toestelienbezit- ters, maar wie staande wil houden, dat elke organisatie straks van de grond af aan naar de oprichting van een omroep moet kunnen streven, zal moeten toegeven, dat een drempel als zoeven genoemd toch niet zo licht te overschrijden is. Wellicht, dat de volksvertegenwoordiging juist hier een vergemakkelijking zal aanbren gen, waarbij voor ons de op de even eens vereiste financiële verplichtin gen geleverde kritiek vrij onbelang rijk is. Het getalskriterium komt ons als veel wezenlijker voor bij de be oordeling, of men met deze normen het bestel nu werkelijk „open" gaat maken. Het vraagstuk van het radio- en TV-beleid is gelijk enkele andere in onze polïtieke wereld er in feite een, dat vanwege de gewenste nationale saamhorigheid liefst zo weinig moge lijk opposanten zou moeten hebben. Als nu de mogelijkheid bestaat, dat met een versoepeling van de nu op tafel liggende voorstellen meer van die samenhorigheid zou kunnen wor den bereikt, zou men die kans niet mogen verzuimen, dunkt ons. Het is al vrij onaangenaam, dat zowel de liberalen als de CHU de formateur en zijn partners de rug hebben toe gekeerd; méér oppositie in het maat schappelijk vlak lij kt ons niet aanbe velenswaardig. Waarmee we overi gens de houding van beide genoemde groepen niet volledig willen goedpra ten. Een beetje begrip voor hun af wijzende houding menen we echter wel te kunnen opbrengen. Minister Cals en de zijnen moeten hebben overwogen, dat ze met (veel) lagere kriteria de versnippe ring in de ether te groot zouden ma ken. Ze hebben daarom ook nog zo iets als een „pot" geschapen, waar uit elke gegadigde zich in voorko mende omstandigheden wat zenduren kan laten toebedelen. We zouden ons echter kunnen voorstellen, dat zulk een „bedeling" niet steeds prettig aandoet en dat deze en gene organi satie liever vaste rechten zou clai men. Wellicht, dat ook daarom de voorstellen nog eens in overweging kunnen worden genomen. De ombouw van de beide overkoe pelende organen, NRU en NTS in een NOS (Nederlandse omroep stich ting) lijkt ons een goede gedachte, temeer omdat die beide toch ook nog voor een aantal taken afzonder lijk bestaansrecht zullen behouden. Hetzelfde geldt voor de planning met betrekking tot het gezamenlijk programma, waarin weinig verande ringen zullen optreden, althans or ganisatorisch niet. De toelating van reclame op beide media en op alle netten was eigen lijk reeds een vanzelfsprekende zaak, na al hetgeen daaraan is voorafgegaan. De toegemeten tijd is zeker niet aan de schrale kamt. De oprichting van een afzonderlijke stichting behoort evenmin tot de verrassingen, al had den we liever gezien, dat ook de pers een van de componenten van dat lichaam was geweest. Kan de Kamer misschien ook daar nog wat amen derend werk van maken? ledig gecompenseerd door de over winning. Het besluit van soldaat Doll is in alle opzichten een verstandig besluit, want zowel hij als zijn compagnie commandant tonen duidelijk aan. dat successen in de oorlog ook mogelijk zijn indien een ieder zijn gezonde verstand blijft gebruiken. Het ge bruik van het gezonde verstand geeft ook de beste kans op het behoud. Hoewel de mening van soldaat Doll in de moderne westerse strategie er kend wordt, op het echte strijdtoneel kan het nog wel eens tot conflicten komen, omdat de noodzakelijkheid van het uitvoeren van bepaalde ge vaarvolle opdrachten Befehl ist Be- fehl-tendenzen in de hand kan wer ken. In „Stormploop zonder genade" wordt (zy het op soms wat over trokken wijze), het gelijk van soldaat Doll aangetoond. Overtrokken in die zin, dat men wat al te veelvuldig ge vaarlijke en spectaculaire situaties krijgt voorgeschoteld. Het gevolg is, dat het conflict wat naar de achter grond is gedrongen en het goede spel van de hoofdrolspelers, Jack War den (sergeant) en Kei Dullea (sol daat Doll) door het spektakel wordt overschaduwd. Het is jammer, dat men dit offer heeft willen brengen. De verkoopkracht zal er ongetwij feld door gestegen zijn, doch esthe tisch is het geheel gedevalueerd. Deze film werd door de KFC goed gekeurd voor personen boven 18 jaar. Elvis in volle vaart LID O Een nieuwe film met El- vis Presley is zonder meer voor de fans van deze Amerikaanse zanger de gebeurtenis van de week. De film is dan ook in de eerste plaats bedoeld voor de liefhebbers van rock en twistmuziek. Het verhaal is niet be langrijk, wel de elf nieuwe liedjes, die hij zingt. Elvis komt terecht in een lunapark. dat hij door zijn optreden een nieuw leven inblaast. Er ontstaan moei lijkheden, waardoor hij gedwongen wordt het lunapark te verlaten. De zaken gaan echter niet zo best sinds zijn vertrek en de dochter van de directeur haalt hem terug, wat hij voor haar bijzonder graag doet. Het lunapark is van de ondergang gered en Elvis kan over trouwen gaan den ken. Elvis zingt zeker niet slecht en brengt het er in de film ook vrij goed af. Wel verliest de film door de liedjes, die uitgezongen moeten worden wel eens wat van zijn vaart, maar overigens is het een aangename showfilm geworden, die zeker beter is, dan de vaak suikerzoete draken van onze oosterburen. Een film voor alle leeftijden. Historisch schouwspel REX De piraten van de Diablo, die ra de vernietiging van de Spaan se Armada in het Kanaal het vege lijf hebben kunnen redden en on dergedoken zijn in een klein Engels dorpje in Cornwall terroriseren de bevolking op een gruwelijke wijze. De nood stijgt met de dag en het verzet neemt toe, doch zonder hulp blijven de bewoners weerloos. Ter wijl een Engels leger oprukt om het plaatsje te ontzetten komt de Spaan se luitenant Manuel de veel geplaag de dorpsbewoners te hulp. Hij schaamt zich voor de wandaden, wel ke uit naam van de koning van Spanje bedreven worden en helpt bij de grote afrekening. Prolongaties STUDIO „Alta Infedelta". hu welijksontrouw in vier afleveringen, is geprolongeerd. Deze film, waaraan vele grote sterren medewerkten (o.m. Charles Aznavour, Monica Vit- ti en Claire Bloom) werd door de KFC toelaatbaar geacht voor volwas- CAMERA Voor de vijfde en laatste week, aldus is aangekondigd, zal James Bond weer laten zien hoe Dr. No. onschadelijk gemaakt wordt. Men behoeft overigens niet bang te zijn, dat James Bond na deze week voor Leiden verloren is, want deze nieuwste populaire held zet zijn zege reeks door de wereld voort met nieuwe films. Het avontuur contra Dr. No. is goedgekeurd voor perso nen boven 14 jaar. Prins Bernhard en prinses Beatrix naar Italië Zijne koninklijke hoogheid de Prins der Nederlanden, is gistermiddag te gen kwart over twee met de rege ringsfriendship vertrokken naar Co- mo, in Italië, voor het presideren van de Bilderberg-conferentie, die van 2 tot en met 4 april in Villa d'Estc aldaar zal worden gehouden, zo deelt de Rijksvoorlichtingsdienst mede. De prins reist in gezelschap van hare koninklijke hoogheid Prinses Beatrix, dae de conferentie als toe hoorster zal bijwonen. Het gevolg van de prins en prinses bestaat uit mej. M. C. C. Wijnen, particulier se cretaresse van prinses Beatrix, de heer E. Vernéde, particulier secre taris van de prins en mr. A. E. van Braam Houckgeest, adviseur van eco nomische aangelegenheden van de prins. Vanmorgen omstreeks kwart over zes werd Bols ward opgeschrikt door een gasontploffing, waardoor het ba- nanenpakhuis tevens - rijperij van een groente- en fruitgrossier in Bols- wand aan de Kleine Dij lakker in stortte. Er werd een grote ravage aangericht, ook bij de naast loggende panden. Zelfs in de achtergelegen Kerkstraat sneuvelden verscheidene ruiten. De zoldering van het pakhuis storte naar beneden, de muren zetten uit en kwamen op 9traat terecht. De dakpannen vlogen overal heen. Een van de knechts van de fruit grossier werd licht gewond. Hij is per taxi naar huis vervoerd. In de ba- nanenryperij werd gestookt met aard gas maar daarnaast ook met andere verwarmingsanstallaties. Het is op dit moment nog niet duidelijk, hoe de gasontploffing is ontstaan. De rechtbank in Rotterdam heeft donderdagmorgén de 20-jarige los- werkman P. J. A. van V. uit Rotter dam veroordeeld tot drie jaar ge vangenisstraf met aftrek van voor arrest. De loswerkman had vorig jaar zijn drie maanden oude zoontje dus danig ernstig mishandeld, dat het aan de daarbij opgelopen ernstige verwondingen overleed. Het vonnis was conform de eis van de officier van justitie. In het over Van V. uitgebrachte rapport kwam de psychiater tot de conclusie dat de loswerkman niet geheel verantwoor delijk kan worden gesteld voor zijn daad. Uit het onderzoek ter zitting bleek, dat huiselijke moeilijkheden ontstaan door een te jong aangegane echtverbintenis, de belangrijkste oor zaak van het misdrijf is geweest. Bij de varkensfokker W. Veldhorst in de buurtschap Lintelo, gemeente Aalten is varkenspest uitgebroken. Driehonderd varkens waaronder vijf beren en vijftig fokzeugen moesten worden opgeruimd. In drie maanden tijd is dit het vijfde geval van var kenspest in deze omgeving. Turkije erkent Plaza niet meer als VN-bemiddelaar Turkije heeft gisteren bekend ge maakt Galo Plaza niet langer als be middelaar van de Verenigde Naties op Cyprus te zullen erkennen.Vol gens de Tnrkse regering is Plaza in een Analytisch overzicht van de po litieke aspecten van de kwestie-Cy- prus zijn bevoegdheden te buiten ge gaan en kunnen zijn standpunten niet als basis voor de toekomst dienen. De Griekse regering heeft de se cretaris-generaal van de V.N., Oe Thant, laten weten, dat zij, hoewel zij het op fundamentele punten ndet eens is met het door Galo Plaza op gestelde rapport over Cyprus, toch vindt, dat Plaza als V.N.-bemiddelaar voor Cyprus moet blyven optreden. Paus Paulus VI heeft gisteren een delegatie van de Grieks-Orthodoxe patriarch Benediktos van Jerusalem in audiëntie ontvangen. De delegatie, bestaande uit aartsbisschop Basilios van Jordanië en archimandriet Ger- manos, overste van de Grieks Ortho doxe gemeenschap van het H. Graf te Jerusalem, was voor een officieel be zoek in Rome aangekomen. Tijdens een hartelijk gesprek over handigde aartsbisschop Basilios de paus een schrijven van patriarch Be nediktos en bracht namens de Grieks Orthodoxe Kerk van Jerusalem de dank over voor het teruggeven van het gebeente van de H. Sabas. Bij de overhandiging van een geschenk van patriarch Benediktos, een grote parelmoeren ster van Bethlehem, zei aartsbisschop Basilios: „De ster heeft de wijzen geleid naar het Goddelijk Kind. Moge dezelfde ster, waarvan dit geschenk het symbool is, alle Kerkelijke leiders leiden op hun weg voor de vervulling van de wil van Onze Heer en Zijn gebed voor de eenheid." Op zijn beurt heeft de paus aan de beide prelaten kostbare borstkrui sen ten geschenke gegeven. Helbig niet verraden door zijn vrouw Een rechercheur heeft gisteren de voormalige Westduitse kanselarij functionaris Erich Helbig verteld, dat niet Helbigs tweede vrouw Helbig heeft aangewezen, zoals Helbig heeft gezegd. (Helbig staat terecht en wordt ervan verdacht voor een oos telijk land gespioneerd te hebben). De 53-jarige Helbig, die een be langrijke regeringsadviseur is ge weest, heeft verklaard, dat zijn 41- jarige tweede vrouw hem aangegeven heeft, omdat hij weigerde van haar te scheiden. De rechercheur heeft verder gezegd niet te mogen vertellen wie Helbig dan wel verraden heeft. Helbigs tweede vrouw heeft dins dag gezegd, dat haar echtgenoot dik wijls dossiers van de kanselarij naar huis meenam en dat hij vaak enve loppen met geld ontving. Meerderheid voor Franse systeem kleuren-televisie De meerderheid van de Europese landen geeft de voorkeur aan het Franse systeem van kleurentelevisie, zo blijkt uit een onderzoek, dat van Zweedse zijde is ingesteld op de con ferentie van het internationaal raad gevend comité voor radioverbindin gen die in Wenen aan de gang is. Het gaat echter nog niet om een defini tieve keuze. Van de 27 ondervraagde landen gaven er 14 de voorkeur aan het Franse systeem. Elf wilden van dat systeem niet weten en twee landen, België en Zuid-Slavië hadden geen voorkeur. Van de elf opposanten van het Franse stelsel waren er vjjf die wat de andere twee systemen een Duits en een Amerikaans betreft geen voorkeur te kennen gaven. Twee vonden het Duitse beter, twee het Amerikaanse. Eén land Zwitser land koos uitsluitend voor het Duitse en één Nederland sprak zich uitsluitend ten gunste van het Amerikaanse uit. Een deserteur uit het Westduitse leger, die in juli vorig jaar naar Oost- Duitsland vluchtte en daar voor pro- paganda-doeleinden werd gebruikt is door een rechtbank in de Oost- duitse stad Rostock tot anderhalf jaar gevangenisstraf veroordeeld we gens pogingen weer naar het Wes ten terug te gaan. WASSENAAR Gemeenteraad De eerstvolgen de vergadering van de gemeenteraad zal gehouden worden op maandag avond 5 april a.s. te kwart over 7 In raadhuis „De Paauw". LEDENTAL VAN .SNEL EN LENIG' OPNIEUW OP WEG NAAR 500 Onder voorzitterschap van de heer J. C. M. Wubben heeft de r.k.s sport vereniging „Snel en Lenig" in het Verenigingsgebouw de jaarlijkse al gemene vergadering gehouden. De vereniging heeft een gunstig en rus tig jaar achter de rug. Het ledental, dat enige jaren geleden de 500 over schreed maar sindsdien weer daalde, is opnieuw de 500 dicht genaderd. De vereniging bewaart goede herinne ringen aan de Duinrell Bosloop, die vorige week zaterdag met veel suc ces werd georganiseerd. In twee jaar verslagen werd het wel en wee van de vereniging in het afgelopen jaar gememoreerd. Lucie Kouwenhoven gaf een overzicht van de activiteiten van de atletiekafdeling, die aan het einde van het jaar 56 leden telde, 12 minder dan een jaar tevoren. Verle den jaar werden voor het eerst de Zuidhollandse veldloopkampioen schappen op Duinrell georganiseerd. Van 45 .uitnodigingen om aan wed strijden deel .te nemen werd gebruik gemaakt. Uit het algemene jaarverslag, w.o. dat van de gymnastiek- en judoafde lingen bleek, dat het totale ledental van de vereniging aan het einde van 1964 491 bedroeg. Penningmeester P. A. A. Elshout meldde de vergadering een beschei den overschot over het afgelopen jaar. De in de loop der jaren gevorm de reserve wordt echter op het ogen blik geducht aangesproken omdat de vereniging een evenwichtsbalk en een brug met ongelijke leggers heeft aangeschaft. De begroting voor 1965 sloot dan ook met een tekort. Bij de bestuursverkiezing werd af scheid genomen van de heer G. Gras, die als voorzitter van de atletiekafd. grote verdiensten heeft voor de ver eniging. Een opvolger kan pas over enkele maanden worden benoemd; tot zolang zal de heer Gras zijn func tie blijven waarnemen. Een tussen tijdse benoeming in het bestuur van mevr. T. de Haas en van mevr. M. v. Rijn werd door de vergadering be krachtigd. Voorzitter Wubben reikte aan een aantal verdienstelijke leden een pre sentje uit. LISSE TWEE JUBILEA Door de firma Tissing zyn twee jubilea gelijktijdig gevierd, n.l. het zilveren jubileum van de heer C. Horsman en van de heer C. Spaar garen. Dit is geschied in een feeste lijke samenkomst met het gehele per soneel van de firma in de Nachte gaal te Lisse, waar veel goede en waarderende woorden zijn gesproken door directie en collega's, terwijl een en ander natuurlijk ook gepaard ging met het aanbieden van mooie ge schenken. De echtgenoten van de ju. bilarissen werden in de bloemetjes gezet. Kindercorso op 30 april. Het is al weer april en voor men het weet is deze voor Lisse drukke maand weer ten einde en dan zal op de 30e april het jaarlijkse kinder-bloemen- corso door de straten van Lisse ry- den. De laatste jaren is dit corso goed „van de grond gekomen" en zal door goede organisatie ook dit jaar wel weer veel belangstelling trekken! „HET GODSDIENSTIG LEVEN THUIS" Over bovenstaan onderwerp werd donderdagavond in de derde paro chiële gespreksavond van de St. Aga- tha-parochie gesproken door mevr. A. Padt-Jansen. Na een kort inlei dend woord door mej. Buschman ving spreekster haar betoog aan met te zeggen, dat zy allerminst gekomen is om te zeggen hoe het godsdienstig leven thuis gevormd moet zijn of worden. Daar is geen preciese omlij. ning voor te geven, omdat het gods dienstige leven een persoonlijk iets is, dat zich niet nauwkeurig laat omschrijven en binden. Een goed godsdienstig leven is een dagelijks leven uit Gods hand. Spreekster had begrip voor hen, die het moeilijk hebben met alle ver anderingen in de kerk. Laten wij eerlijk zyn en zeggen dat ook onze kerk fouten heeft gemaakt. Er ia GEDEELTELIJKE VERZEKERING TEGEN FINANCIËLE GEVOLGEN - LAGE PREMIE Men kan zich in Nederland (gedeeltelijk) gaan verzekeren tegen de financiële gevolgen van longkanker. Sinds vandaag biedt de N.V. Nederlandse Arbeiders Verzekeringsonderneming (Navo) te Leiden de mogelijkheid in het bezit van een polis te komen die voorziet ln een uitkering wanneer longkanker wordt geconstateerd en een extra uitkering bij het overlijden aan deze ziekte Wanneer longkanker bij de verzekerde wordt geconstateerd, wordt een uitkering gegeven van 3000 gulden; bij het overlijden aan long kanker wordt nog eens 2000 gulden uitgekeerd, een totale uitkering dus van 5000 gulden. De premie is laag: 15 gulden per jaar. Het is duidelijk, dat men zich alleen kan verzekeren tegen de financiële risico's van longkanker, elke andere ziekte is uitgesloten. De polis, zo werd ons van de zijde van de N.V. Navo verzekerd, kent geen per soonlijke uitsluitingen: ook de meest straffe roker kan zich verzeke ren en bewoners van streken waar veel luchtverontreiniging optreedt kunnen eveneens een polis kopen. Er is een diepgaand onderzoek ingesteld naar de risicofactor by dit soort verzekering. In Engeland heeft men reeds ervaring op dit ge bied. Gegevens hebben geleerd, dat aan de longkanker-verzekering geen abnormale risico's verbonden zijn. Tot nu toe hebben zich reeds 40 a 50 personen aangemeld voor een polis. Navo, Hogewoerd, ver wacht de „grote klap" pas maandag, als de schriftelijke opgaven bin nenkomen. Landelijk zijn reeds enkele acties gevoerd, zo deelde men ons mede. gebied zou moeten komen. Als over gangsmaatregel zullen de zusters zich eerst in Wassenaar vestigen, waar zij zich op de nieuwe situatie kunnen voorbereiden. Het is voor de eerste maal dat beschouwende zus ters zich vestigen in het gebied van het bisdom Rotterdam. In Wassenaar zullen zich de zusters Penitenten van de Eenheid vestigen in het klooster van de zusters Fran ciscanessen van Oirschot, die naar elders vertrekken. Het is een zuster - stichting van het contemplatieve klooster te Haren (N.-Br.). De zus ters, die zich wijden aan een be schouwend leven van bidden en boe ten, hebben reeds lang uitgekeken naar een nieuwe vestigingsplaats, waar het contact met niet-katholieke christenen mogelijk is, in verband met haar oriëntatie op dé eenheid van de Kerk. In overleg met het bisdom Rotterdam besloten de zusters, dat haar nieuwe klooster in een diaspora- goed en kwaad, óók in de kerk. We moeten open staan voor elkaar in het gezin en niet meedoen aan het verdoezelen van vragen van de kin deren. NOORD WIJKERHOUT VERLOOFDENCURSUS MET FORUMAVOND BESLOTEN Gedurende drie avonden hebben pa ter Bogers, dokter H. G. de Groof en de zenuwarts B. P. Veltkamp een verheugend grote groep jongelui voorlichting gegeven over verkering 'èn huwelijk. Vele zaken, waar voor heen vooral tegenover jongeren angstvallig over werd gezwegen, heb ben zij openhartig besproken en ten slotte hebben zij gezamenlijk de jon gelui gelegenheid gegeven om vra gen te stellen. Van die gelegenheid is druk gebruik gemaakt. De forum leden konden ook voor verkering en huwelijk geen pasklare receptee ge ven. Ieder mens is anders en ieder paar is anders. Ook de kerk geeft niet op elke vraag antwoord en de tijd van prociese en duidelijke geboden en verboden is voorbij. Maar leiding geven en hulp bij de gewetensvor ming, dat kan wel en wij zijn er van overtuigd, dat de jongelui van de in leiders veel hebben kunnen leren en veel steun hebben gekregen voor hun verder leven. Het initiatief voor deze avonden is uitgegaan van de R.K. Instuif en voorzitter Vic. van Denzen sprak na mens allen hartelijke dankwoorden tot de pater en de beide heren, die zich zoveel moeite hebben gegeven om de jonge mensen te helpen. Na mens alle deelnemers aan wat Victor liever een „verloofdencyclus", dan een cursus noemde, overhandigde hij als blijk van waardering boekenbon- nen. LEIDEN I KATWIJK Breestraat 1 Voorstraat BILJARTEN Donderdag is in het Antwerpse Sportpaleis, waarop tegelijkertijd op drie biljarts wordt gespeeld, het toer nooi begonnen om het wereldkam pioenschap pentathlon, dat duurt tot en met 10 april. De Nederlandse ver tegenwoordiger Henk Scholte, boekte in het 47/2 de volle winst op de Japanner Koya Ogata. 's Avonds bij het bandstoten boek te Henk Scholte een overwinning op de Argentijn Girves. Overdracht sintelbaan aan Gem. Sportstichting Morgenochtend om 11 uur zal de burgemeester van Lisse, mr. Th. M. J. de Graaf namens het gemeente bestuur de nieuwe Lissese atletiek baan overdragen en toevertrouwen aan de zorgen van de Lissese Sport stichting. De overdracht van de baan, die thans nagenoeg gereed is, zal plaats vinden in de kantine van het Sport park. TAFELTENNIS DOCOS-speelster Lia Roodenburg in Benelux-kampioenschap Lian Rodenburg, het 16-jarig speel- stertje van Docos, is uitgenodigd op 10 en 11 april deel te nemen aan de Benelux-jeugdkampioenschappen, die in het Belgische Aywaille (ten zui den van Luik gelegen) zullen plaats vinden. Lian Rodenburg, die sinds enkele maanden tot de centrale trai ningsgroep van Cor du Buy behoort, dankt deze uitverkiezing ongetwijfeld voor een gedeelte aan haar goede spel op het toernooi te Utrecht, af gelopen zondag. Zowel in het enkel spel dames 2e klasse, het damesdub- bel als in mixed-dubbel ere-hoofd- overg. (met de Hagenaar Peter Joëls) legde ze beslag op 2e plaatsen. Tot de jongens, die in België zul len meespelen behoren Bert v. d. Helm, Joëls en Stolk. Voetbal. De eerste wedstrijd tussen Benfica en Vasas eto Gyoer in de halve finales van het toernooi om die Europese beker voor landskam pioenen zal op 30 april in Boeda pest worden gespeeld. Over een da tum voor de tweede we9trijd kon den de clubs niet tot overeenstem ming komen, zodat deze zal worden vastgesteld door de Europese Voet bal Unie. Overgangski. B: Deto 14-14 Die Haghe 15-21 PSV 13-12 Roda 12-19 HKV 2 13-10 Swift (A) 13-15 Groen Geel 12-9 Vicus O. 13-15 Sportlust 13-2 Regenboog 14-15 Eerste klasse: Swift (M) 16-13 Sperwers 13-19 DKC 14-12 HSV 15-18 OSCR 12-10 Fluks 12-17 Quick 13-9 O. Eibern. 2 14-16 Deetos 2 13-4 Zd.kwartier 13-16 Tweede klasse A: Eureka 11-10 Algemene 13-25 Achilles 12-10 Gymnasiast. 12-16 Hoogvliet 12-8 Trekvogels 13-15 't Zuiden 2 11-6 ODO 12-12 HKV 3 12-6 Tweede klasse B: O. Eibern. 3 14-12 Danaïden 13-22 Ons Huis 12-10 Rozenburg 13-19 Togo 11-12 Olympiaan 11-12 Derde klasse A: Animo 11-19 KNS 10-18 Wion 12-14 Hou Stand 12-13 Derde klasse B: Pams 11-19 ALO 12-10 TOV 12-15 HPV 14-11 Derde klasse C: Phoenix 12-20 Crescendo 12-17 Togo 12-16 Fortuna 12-12 Merwede Ready Zwervers 12-6 10-10 Kwiek Velox 12-9 Houtsnippers 13-7 DKV 10-5 Ahoy 10-5 BKC 10-10 Schiebroek 11-10 Schiedam 11-8 Charlois 8-5 Nd.kwartier 11-2 BI. Wit '51 11-11 Overkanters 12-11 Raven 12-6 Unicum 11-1

Leidse Courant | 1965 | | pagina 12