Griep...? ASPRO' ASPRO' V.G.LO.-school te Stompwijk plechtig ingewijd en geopend DONDERDAG 1 APRIL 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 J. Cok nam afscheid van PTT te Hazerswoude na 43 jaar dienst Dinsdagmorgen heeft de heer J. Cok in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd na een drie-en-veertigjarige staat van dienst afscheid genomen van de PTT. In de loop der jaren was hij bü genoemd overheidsorgaan ver bonden als hulpbesteller, besteller en kantoorhouder. De directeur van het post- en telegraafkantoor te Leiden, de heer E. J. Bongers, en adjunctdirecteur van genoemd kantoor, de heer A. van de Rovaard, en de adjunct directeur van het postdistrict Den Haag, de heer J. Meiring, waren in verband met het afscheid in de wo ning van de heer Cok aan de Brug- geetraat present om hun waardering te uiten voor de activiteiten, die de scheidende functionaris in die 43 jaar ontplooide ten behoeve van PTT. Naast woorden van lof deden zij de heer Cok de afscheidspenning en een kalender op standaard toekomen. Familieleden en kennissen kwamen de heer Cok eveneens de hand druk ken. D. NASVELD NAM AFSCHEID VAN LEIDSCHE DUINWATERMIJ. Rillerig? Onprettig? Pas dan op voor griep! Neem direct 2 'ASPRO's. 'ASPRO' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. tei/ïoeasty Gisteren nam de heer D. Nasveld, voorman-filterwerker bij de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij, na bijna 36 dienstjaren, wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid van genoemd bedrijf. Hiertoe werd hij in de morgenuren in tegenwoordigheid van zijn beide dochters in het pompstation te Kat wijk aan den Rijn ontvangen door de directie, het voltallige Katwijkse per soneel, vertegenwoordigers van de administratieve en technische dien sten te Leiden alsmede tal van ge pensioneerden. In een hartelijke toespraak prees de directeur, ir. C. de Jong, de scheiden de functionaris, die behalve met het werk in de filters ook met voorko mende timmerwerken is belast ge weest, om zijn goede en serieuze taakvervulling. Vooral wanneer het er op aankwam bijzondere werkzaam heden vlot tot een goed einde te brengen, liet Nasveld zich steeds van zijn beste zijde zien. Spr. bracht de scheidende dank voor de aan het bedrijf betoonde toewijding. Ook de chef van het pompstation, de heer M. Hemkes en de bedrijfs- ingenieur, ir. G. Zaadnoordijk, had den veel waardering voor de wijze, waarop de heer Nasveld zich van zijn diverse taken bij het bedrijf had gekweten. Ook zij meenden dat hij, wanneer nodig, bijzondere prestaties had weten te leveren en daarbij niet geschroomd had volgens eigen denk beelden tewerk te gaan. De heer W. Handgraaf vertolk te de gevoelens van medeleven en erkentelijkheid van de Katwijkse col lega's voor de goede samenwerking en de bij voortduring van de schei dende ondervonden collegialiteit. De administrateur, de heer M. B. de Jong deed dit namens het Leidse per soneel. Ook de heer J. A. P. Moon en, spre kend in zijn kwaliteit van voorzitter van het jubileumfonds, legde de na druk op de prettige omgang en dank te de heer Nasveld voor diens in de loop der jaren geleverde bijdragen aan tal van personeelsactiviteiten. 'n Afscheidsgeschenk in de vorm van visgerei onderstreepte deze woorden van collegiale erkentelijkheid. De heer Nasveld dankte in een geestig wederwoord voor de door di rectie en collega's tot uiting gebrach te gevoelens van medeleven en sym pathie. ALPHEN AAN DEN RIJN PTT BESTELLER VERBEEK NAM AFSCHEID Tijdens een gistermiddag in de bestellerskamer van het kantoor der posterijen te Alphen aan den Rijn gehouden bijeenkomst heeft de heer Chr. J. Verbeek (58) na een 34- jarige ambtsperiode deze dienst met vervroegd pensioen verlaten. Namens het hoofdbestuur van de PTT werd de scheidende besteller toegesproken door de heer Van Lin- schoten, directeur van het PTT-kan- toor te Waddinxveen, die thans als waarnemend directeur te Alphen aan den Rijn fungeert in de plaats van de heer Vlietstra, welke laatste reeds enige tijd ziek is. Als blijk van waar dering bood spreker een kist sigaren aan plus de bekende PTT-kalender Namens het kantoorpersoneel sprak de heer P. de Jong enkele woorden van dank voor de prettige samen werking en de hulpvaardigheid van de heer Verbeek. Als stoffelijk blijk van waardering bood ook de heer De Jong sigaren aan. Namens de collega's sprak de heer J. A. van Diggelen. Ook deze bood een kist sigaren aan en een bloemstuk voor mevrouw Verbeek. Na het ronddienen van de ver versingen sprak de heer Verbeek een dankwoord. KOUDEKERK GOEDE UITVOERING „KUNST NA ARBEID" In het verenigingsgebouw te Kou dekerk a. d. Rijn hield Koudekerks fanfare de jaarlijkse muziekavonden voor leden en donateurs. Beide avon den werd er volop genoten van het gebodene. Het geheel stond op hoog peil. Alleen het verenigingsgebouw is in het geheel niet geschikt voor muziekuitvoeringen en dit deed van zelfsprekend afbreuk aan de kwali teit van het gebodene. Het jonge tam- bourkorps kwam voorts goed voor de dag. De avonden werden verder gevuld met het toneelstuk „Oma knapt het op" onder leiding van de in de Rijn streek bekende toneelspeler en regis seur, de heer Dungeman de Rooij, door leden van het korps opgevoerd. Al met al zeer geslaagde avonden. HAZERSWOUDE POSTBESTELLING AAN DE RIJNDIJK Nu het nieuwe hulppostkantoor van de PTT in het perceel Prins Bernhardstraat 25 te Koudekerk aan den Rijn vandaag in gebruik is ge nomen, wordt genoemd kantoor te vens belast met de verzorging van de postbestelling te Hazerswoude-Rijn- dijk. Dientengevolge is het gewenst, dat aan het adres van de voor Rijn- dijkers bestemde poststukken voor taan wordt toegevoegd: Post Koude kerk aan den Rijn. In afwachting van het gereedko men van een nieuw hulpkantoor in het perceel Potgieterlaan 70 in Rhy- nenburch blijft het loket van het hui dige kantoor aan de Bruggestraat ge opend op de tijdstippen als voorheen. KATH. VROUWENVERENIGING KOOS NIEUWE VOORZITSTER De leden van de Vrouwenbeweging van het Nederl. Kath. Vakverbond hebben tijdens hun laatste bijeen komst als nieuwe voorzitster gekozen mevr. Gordijn-Hagen. Zij werd daar door de opvolgster van mevr. Kerk vliet-Jacobs, die de functie niet meer ambieerde. Besloten werd voorts de reis naar de huishoudbeurs, die bin nenkort plaats heeft, geen doorgang te doen vinden, gezien de geringe belangstelling daarvoor. Behalve de voorzitster legden ook de dames Fa- se-Hoogervorst en Stol wij k-Boere hun bestuursfuncties neer. In ver band met de vele activiteiten, die zij voor de vereniging ontplooiden, kre gen zij een bloembak je aangeboden, hetgeen, getuige de woorden van dank van mevrouw Kerkvliet, alles zins in de smaak viel. Samen Sterk verloor Samen Sterk, de plaatselijke damvereniging, is niet denderend gestart in de vijf- tallencompetitie van de Leidse Dis tricts Dam Bond. Tegen het Alphense ADC 1 althans leden de Hazerswoud- se dammers een 73 nederlaag. De gedetailleerde uitslag in deze ont moeting luidt: S. Koopman (ADC)- B. Fase (SS) 11; A. Brunt-J. Fase 11; J. Vrolijk-L. de Frankrijker 20; H. Brunt-A. van de Poel 11; C. Brunt-N. Schoonderwoerd 20. Door dit resultaat zal het Samen Sterk-team de andere wedstrijden in de verliezerscompetitie uitkomen. Grote nederlagen voor Avanti Zowel het eerste als het tweede team van de tafeltennisvereniging Avanti hebben in de laatst gespeelde wed strijden een 91 nederlaag geleden. Voor het eerste drietal was dat zo'n schande nog niet, want met genoemde cijfersverliezen van kampioen Re flex is nog te verklaren. Ron Fase slaagde erin de eer voor de Hazers- wouders te redden. Bij Avanti 2 lag de zaak anders: in plaats van de verwachte overwin- NOORDWIJK Vervolg Gemeenteraad De verbindingen vanaf de grote wegen naar Noordwijk zijn eveneens van groot belang. Tot stand is ge komen de prachtige omleggingsweg langs Offem, de verbreding van de Gooweg, die in volle gang is, de ver breding en omlegging van de Beek- laan, in de toekomst een doortrekking van de Van Panihuysstraat naar de Lageweg, de verbetering van de Kon. Ast id Boulevard met een plan voor de aanleg van een parkeerplaats voor 500 auto's, zodanig aan te brengen dat het uitzicht vanaf de boulevard en het strand niet gehinderd zal wor den. Rest nog de doortrekking van de Beeklaan naar de Provincialeweg, de aanleg van een jachthaven in de om geving van de Lageweg, de kom- plannen voor Noordwij k-binnen en Noordwijk aan zee en de realisatie van het Boerenburg, hetwelk de heer Vogelaar betitelde als een lot uit de loterij. Na een korte pauze gaf de heer Dessdng een uitvoerig overzicht van het plan „Boerenburg", hetwelk een oppervlakte beslaat van 37 ha., waarvan 17 ha. afgaan voor wegen en groenvoorziening, zodat er 20 ha. overblijft voor bebouwing. Hierop zullen worden gebouwd 1062 woon eenheden, een winkelcentrum met 10 winkels, een kath. kerk, enige scholen, terwijl in iedere straat een parkeer- strook zal worden aangebacht. Een en ander verduidelijkte spr. aan de hand van een schetsnlan ven het geheel. In dit plan zullen plm. 4000 personen gevestigd kunnen worden. Dat een en ander in de belang stelling stond van de aanwezigen bleek niet alleen uit de grote inte resse waarmede deze causerie werd gevolgd. Een twintigtal aanwezigen kwamen aan het woord, welke door de sprekers afdoende werden beant woord, voor zover dat voor publicatie kon worden vrijgegeven. Aan het dot dankte de heer Sedelaar de sprekers voor hun heldere voorlichting en vond het nuttig over een jaar weer eens bij elkaar te komen en dan beide heren uit te nodigen voor een verdere explicatie van de plannen in een ver der gevorderd stadium. ning op het heus niet zo sterke W- SB werd het een zware nederlaag. Kees Stolwijk scoorde het ene tegen- punt. Burgemeester Banning over verouderde onderwijswet (Advertentie) EEN APRIL IN BELGIE Niet alleen een aantal Belgische kranten, maar ook de nieuwsdienst van de Belgische radio heeft vanoch tend getracht de argeloze Belgen op deze 1ste april bij de neus te nemen. Tussen de nieuwsberichten door werd medegedeeld, dat in navolging van Frankrijk vandaag in België de toegang tot de bioscopen geheel gra tis zou zijn om ook aandacht te vesti gen op de noden van de Belgische bioscoop-exploitanten. Er zouden zelfs speciale voorstellingen worden ingelast van „My fair lady". Het socialistische blad „le Peuple" deelt zijn lezers mede, dat in België een vijfde communistische partij is opgericht. De stichters zijn aanhan gers van de Albanese richting uit de Peking-communistische partij, schrijft het blad met grote koppen op de voorpagina. „De Nieuwe Gazet" heeft dit jaar geen aprilmop en het zegt ook waar om: de mensen laten zich niet meer zo gemakkelijk beetnemen en het ge bruik gaat er een beetje uit. Dat komt waarschijnlijk doordat de men sen zo dikwijls worden geconfron teerd met de harde werkelijkheid, meent het blad, wijzend op de inter nationale toestand. ZOETERWOUDE RUZIE BIJ ONTSLAG Het was wel duidelijk, de chauf feur uit Zoeterwoude zat niet op een stoel met zijn werkgever. De chauf feur wilde weg, doch de baas kon hem niet missen. Dus mocht hij weg, wanneer er een ander voor in de plaats was. Daartoe werden pogin gen aangewend, doch zonder succes. Niettemin verklaarde de chauffeur, dat hij de volgende dag niet meer zou komen. Voor de Haagse politierechter werd het ruziegesprek voortgezet, doch de rechter concludeerde, dat verdachte in elk geval fout had gehandeld. De officier eiste 50,- boete en de rech ter veroordeelde dienovereenkom stig. WASSENAAR BOOMFEESTDAG IN WASSENAAR Gisteren is ook in Wassenaar de boomfeestdag gevierd: een 200-tal jongens en meisjes van de vijf lagere scholen die dit jaar aan de beurt wa ren, heeft op de Anemonenweg, de Parklaan, de Twickelstraat en in de Hyacinthstraat een 100-tal laanbo men geplant. Om 9 uur kwam de schooljeugd bijeen in de gymnastiek zaal van de Europaschool, waar bur gemeester, mr. W. J. Geertsema, ter inleiding van de boomfeestdag een toespraak hield. Hij zeide onder meer dat vandaag dank zij de activiteiten van 25.000 schoolkinderen Nederland enkele tienduizenden bomen rijker wordt. Dat is een reden tot blijheid, omdat Nederland wat bomenbezit betreft tot de allerarmste landen van Europa behoort. In Wassenaar merkt men daar weinig van: deze gemeente is zo bevoorrecht dat er nog wel heel veel bomen te vinden zijn. Maar dat legt ons, aldus mr. Geertsema, ook de verplichting op zuinig op die bomen te zijn en de gemeente mooi te houden. De burgemeester vroeg de jongens en meisjes voortaan niet al leen de ene boom, die zij zelf zouden planten, als hun eigen boom te be schouwen, maar ook alle andere bo men. De heer A. Vaandrager, hoofd van de plantsoenendienst gaf hierna nog enkele aanwijzingen. Hij wees er o.m. op dat elke boom, compleet met steunpaaltje en mest ongeveer 40,- kost. De jongelui begaven zich daarna naar de nieuwe straten in het uitbreidingsplan Zijl watering waar onder leiding van personeel van de plantsoenendienst en onder toezicht van de burgemeester en van de di recteur van gemeentewerken, ir. H. de Kiewit de jonge bomen werden geplant. De jongens en meisjes wer den daarna in de Europaschool ge- tracteerd op limonade, een reep cho colade en een speldje, waarna er nog enkele films werden vertoond. NOORDWIJK ER HOLT Geboren: Cornells P. zn v. T. G. v. d. Geest en A. M. Zwetsloot; Alida H. M. dr v. H. L. Bakker en J. C. M. v. d. Zwan; Johannes G. Straathof zn v. T. J. Straathof en W. M. van Lieshout; Robertus P. M. zn v. G. J. M. v. Gijslwijk en A. G. van den Aardweg; Susanna dr v. T. J. Hoog kamer en S. C. Sprokkelenburg; Gui- do A. A. M. zn v. A. T. P. Meijer en W. M. B. Moon en; Petronella C. M. dr v. J. H. Arts en C. A. W. Kerk vliet; Petrus L zn v. G. F. Pebesma en M. G. H. Rongen. Getrouwd: J. Naber en C. M. W. Looijestijn. Overleden: Pieternella v. Egmond, 82 jaar, echtgen. v. G. C. Wesseling. ZOETERMEER ZOETERMEER GAAT BELASTINGEN VERHOGEN De gemeenteraad van Zoetermeer kom t vrij dag 2 aipril des avonds te half acht in openbare zitting bijeen, ter behandeling van een 24 puniten tellende agenda. Bij de behandeling van de begro ting 1965 moest geconstateerd wor den dat er een nadelig saldo was van rond 366.706, waarvoor geen dek- kinsgmiddelen aanwezig zijn. Ver wacht wordt dat hett rijk in ver band met de bijzondere positie van de gemeente een aanvullende bijdrage uit het gemeentefonds zal verlenen. Het gemeentebestuur wordit hierdoor echter niet ontslagen van de plicht de nodige maatregelen te treffen ter verlichting van de financiële moei lijkheden. Teneinde te komen tot een zo billijk mogelijke verhoging is geïnformeerd naar de tarieven van 10 omliggende gemeenten. Uit deze gegevens is een gemiddelde bepaald. De volgende be lastingen komen voor verhoging in aanmerking: straat belastingriool- belasting; reinigingsrechten; honden belasting en legesheffing. Het tarief van de straatbelasting is nu voor gebouwde eigendommen 10 pet. en voor onbebouwde eigen dommen 5 pot. Voor bebouwde eigen dommen wordt het percentage na verhoging 13 en voor onbebouwde eigendommen 6 pot. Dit zal een ho gere belastingopbrengst geven van rond 15.000. Slechts 22 pet. van de kosten worden dan gedekt. De rioolbelasting bedraagt thans ƒ25.per aangc iloten perceel. Voorgesteld wordt deze te verhogen tot ƒ27.50 per aangesloten perceel. De meeropbrengst wordt geraamd op 18.750.waarvan 13.750.wordt betaald door de twee grote beclrij- De reöndgingsrecbten zullen ver hoogd worden van 10.tot 12.50 per emmer. Dit geeft een hogere op brengst van rond 6750. De hondenbelasting zal verhoogd worden van 10.per z.g. luxe hond tot 20.en voor elke meer dere luxe hond van ƒ20.tot ƒ25. Voor alle andere honden wordt de belasting van 8.verhoogd tot 15.Er wordt een meeropbrengst verwacht van 1700. Ook de legesverordening zal wor den aangepast aan de gestegen kos ten. De grote visakrten zullen f 20. gaan bedragen tegen de prijs nu van 12.De kleine visakten van 4 verhoogd tot 6.50, het z.g. h engel- bewijs van ƒ1.50 tot ƒ2.De kosten van een paspoort worden ver hoogd van 5.tot 7.50. In totaal wordt van al deze ver hogingen een meerdere jaaropbrengst verwacht van ƒ44.000. Woensdag j.I. begon de dag voor de Stompwijkse schoolgaande meisjes al vroeg in de morgen. Om 7 uur woon den vele leerlingen de H. Mis bij in de parochiekerk om God te danken nu het sluitstuk van de scholenbouw namelijk de Streekschool „De Voor zienigheid", officieel geopend zou worden. Om half 11 kwamen de ge nodigden in de feestelijk versierde school om in het overblijflokaal ge tuige te kunnen zijn van de wijding en opening van de school. Pastoor Koning verwelkomde elke gast per soonlijk bij de ingang van de school Na een kort welkomstwoord van zr Leonie, hoofd van de VGLO-school, verrichte pastoor Koning de plechtige wijding nadat de aanwezigen het Ve- ni Creator staande gezongen hadden. Nadat een koor, gevormd uit de leer- lingen, een danklied gezongen had den, nam pastoor Koning het woord om te zeggen, dat de mensen in Stompwijk zich gelukkig voelen. In de 5 jaar dat ik hier ben, aldus de pastoor, heb ik al 3 maal een officiële opening van een school meegemaakt en als ik hierbij tel de opening van sportterreinen en een W.G.-Kruis- gebouw dan is er elk jaar een groot project tot stand gekomen. Vervolgens bracht pastoor dank aan de burgemeester voor de royale medewerking van de gemeente en aan al zijn medewerkers voor de uit stekende samenwerking. Ook werd dank gebracht aan de heren inspec teurs van het onderwijs, de aannemer en diens personeel, zr. Leonie voor de grote ijver bij het maken en realise ren van de plannen, architect De Bruijn, de onderaannemers en het hoofd van de jongensschool, die altijd bereid was ruimte beschikbaar te stellen in de jongensschool voor het onderwijs aan de meisjes. Burgemeester H. A. C. Banning verklaarde graag bereid te zijn ge weest om deze school te openen. Ambtelijk heb ik in 1920, aldus de burgemeester, meegemaakt dat de pacificatie van het onderwijs tot stand kwam. Het bijzonder onder, wijs werd gelijkges eld met het open baar lager onderwijs, waar men in de kringen van het bijzonder onder wijs erg gelukkig mee was. maar wat betekende dat het nu al 45 jaar een bron van vele en grote moeilijkheden is voor een gemeente. De kosten voor vergoeding liggen verschillend en dit zit eigenlijk niet goed. Ik vraag me af of nu langzamerhand niet de tijd gekomen is om die wet op de helling te zetten en na te gaan of er geen andere methode te vinden is. Als je een school wilt bouwen moet er vol gens de wet medewerking gevraagd worden aan de gemeente en dit is een spel dat Stompwijk goed verstaan heeft. Daar zij respect hadden voor het burgerlijk gezag wisten zij alcijd de goede toon te vinden tot benade ring, zo ontstond waardering en we derzijds respect. Meerdere malen is in het college van b. en w. respect uit gesproken voor de aktiviteiten, die in Stompwijk zijn ontplooid. Burgemeester Detmers van Zoeter, woude voegde zijn gelukwensen bij die van burgemeester Banning en hoopte dat de school in lengte van jaren mag beantwoorden aan het ge stelde doel. De heer M. v. Haaster, voorzitter van het oudercomité, sprak woorden van dank nameils de ouders en kwam tot de conclusie dat er de laatste jaren ontzettend veel werk verzet moet zijn. Spreker nam ook de gelegenheid waar om de scheiden de burgemeester nogmaals te bedan ken voor alles wat hij voor het bij zonder katholiek onderwijs gedaan had in de gemeente Leidschendam en in het bijzonder in de laatsce jaren in Stompwijk. Tot slot nam Zr. Leonie nog het woord om te getuigen van haar dank baarheid. De beide inspecteurs waren door het afnemen van examens verhinderd aanwezig te zijn doch hadden schril, telijk getuigd van hun medeleven. Zr. Leonie las het slot van de brief van Inspecteur Altepost voor dat sloot met een „verwijzing" naar het kerstevangelie: „Gij Stompwijk zijt geenszins de minste in het land van Veur en Leidschendam". Hierna namen de genodigden een kijkje in de nieuwe school, die uit gebreid werd met een prachtige hal, naailokaal, handenarbeidlokaal, over blijflokaal, een ruime kamer voor 't hoofd der school en een kamer voor het onderwijzend personeel. Een klei ne ten toons, elling van door leerlin gen vervaardigde kledingstukken, te. keningen en andere resultaten van handenarbeid gaven een indruk van het onderwijs dat op deze school ge geven zal worden. Op de foto: Zuster Leonie voor de „klas". Achter de tafel in het midden is o.a. burgemeester Banning van Leidschendam gezeten. Tweede van links burgemeester J. A. Detmers van Zoeterwoude.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3