W. Versluys voorzitter van Kath. Middenstandsvereniging Warmond Diplomazwemmen „Watervrienden" Tragedie van vluchtelingetje LEIDSE AGENDA WIJ WETEN HET.. Betaling Abonnementsgeld PER GIRO DE GAZELLE [jfiTilijjgjj PimiuL TELEFONISTE IH# •••MMNMi administratieve krachten Adverteert in dit blad PONDERDAG 1 APRIL 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 13 LEIDEN Hoewel het bestuur van de R.K. Middenstandsver. de jaarverga dering met vertrouwen had tegemoet gezien (immers er waren een hon derdtal uitnodigingen verzonden) wa ren er, inclusief het bestuur, slechts 14 leden ter vergadering aanwezig. Die zullen er echter geen spijt van hebben gehad deze vergadering te hebben bijgewoond. De vergadering werd geopend door voorzitter P. Akerboom en later zou blijken dat dit zijn laatste openingswoord was geweest. Ter vergadering waren ook aanwezig de heer J. Zonneveld van het bondsbestuur en de heren L. van Vliet en G. Lascaris van de afdeling Sassenheim. Secretaris C. van der Vooren me moreerde het wel en wee van het afgelopen verenigingsjaar. De ver eniging telt nog 31 leden. Een le denwerfactie werd gehouden, doch met weinig resultaat. Penningmeester W. Sikking had gunstige berichten en kon een ruim kassaldo aan de vergadering voor schotelen. De heren J. Menting en J. van Stijn werden benoemd in de kascommissie. De heer Van Vliet hield een be toog waarin hij tot uitdrukking bracht dat, wil men een goede middenstan der zijn, men moet beginnen met meer middenstandsbewust te zijn. Wij zitten in de hoek waar de klap pen vallen, elkaar niet als concur renten beschouwen, zich steeds meer gaan ontwikkelen en aanpassen aan de eisen des tijds. Vervolgens kreeg de heer Lascaris het woord, die na alle winkels in Warmond bekeken te hebben, zijn kritiek op winkels en etalages uitte. Er moet nog heel wat gedokterd worden aan vele zakenpanden en meer aandacht aan de etalages wor den besteed. De etalage is het visite kaartje van de zaak en een donkere etalage kost geld. Warmond heeft een prachtige dorpskern met mooie win kels. Het water trekt veel mensen, maar de middenstand moet er voor ALPHEN AAN DEN RIJN HET HARDE LEVEN... De huisvrouw uit Alphen aan den Rijn, die voor de Haagse politierech ter stond, had het niet gemakkelijk in het leven; ze huilde haar verdriet op het hekje uit. „Stakker", zei de rechter zachtjes, toen ze de zaal ver liet. Het is waar, ze had winkeldief stal gepleegd. Bij herhaling zelfs, en daarover was de officier slecht te spreken. Maar na het verhaal van verdach te, voelde ook hij toch wel deernis met het lot van verdachte. Ze waren thuis allesbehalve gemakkelijk en nergens had ze steun. „Kon ik maar eens goed met iemand praten, ik moet al mijn verdriet maar verwer ken", snikte de vrouw. Ja, ze had de diefstallen gepleegd, maar dat kwam, omdat ze zo graag een cadeau wilde kopen voor haar dochter, die zich ging verloven. En hoe kom je dan aan geld. „Maar op die manier betaalt eigen lijk de winkelier dat geschenk", wees de rechter op het verkeerde van de handeling. Zover had verdachte niet gedacht. De officier wilde rekening houden met de omstandigheden en vond het ook wel nodig, dat ver dachte een steuntje krijgt van de reclassering. Daarom luidde zijn eis naast 40 boete, een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken. Daar was de rechter het mee eens en veroordeelde overeenkomstig de eis. „Sterkte", wenste hij verdachte mee levend toe. Morgen zal de heer Z. Bruins Slot burgemeester van Alphen aan den Rijn het nieuwe bedrijf van Blom's Automobielbedrijven openen. Het nieuwe pand, waarin de G.M. pro- dukten, Vauxhall, Bedford, Pontiac, zijn tentoongesteld, ligt aan de Fre- derik Hendrikstraat. Dit bedrijf is dusdanig ingericht, dat zowel quick- service, alsmede ingrijpende repara ties economisch kunnen worden uit gevoerd. Het automatisch autowas- apparaat wordt door de heer Blom als service gezien. Voor het indus triële Alphen betekent het, dat het een respectabel automobielbedrijf rijker is. ALKEMADE Geboren: Ronaldus A. M. z.v. A. de Jong en C. M. van der Zwaan; Jozef Th. z.v. J. J. van Ruiten en J. A. Hoogenboom; Petronella A. d.v. C. M. Jansen en P. A. C. Lagerberg; Ronaldus H. z.v. J. M. van Amster dam en A. M. Beerendonk; Cornelia d.v. W. Hunterlerslag en W.M. Spruit; Wilhelmus C. J. z.v. M. A. Hogen- boom en Th. A. A. Heemskerk; Ger- rit z.v. B. Vergunst en N. Goedhart; Lucia H. J. z.v. J. P. van der Hoorn en M. Th. Hoogenboom; Gabriël J. z.v. P. J. Bontje en P. M. van der Meer. Ondertrouwd: J. A. A. Vlasveld en J. A. Verlaan. Gehuwd: H. C. G. Schoonderwoerd en J. M. C. van der Wereld; P. van Noord en M. P. J. van 't Hart; J. C. Houtkamp en Th. M. M. Hoogen boom; G. van Bruggen en M. C. E. Vreeken. Overleden: D. Schoenmaker, 75 j.; P. Duindam w.v. Rotteveel, 80 j. STOMPWIJK KPJ Tijdens de laatste KPJ- vergadering van dit seizoen werd be sloten, dat er voortaan elke woens dagavond training zal zijn in de gym zaal. Zaterdag 10 april a.s. zal de sluitingsavond van het seizoen gege ven worden in het parochiehuis te Zoetermeer. De uitgaansdag werd vastgesteld op 14 juli a.s. zorgen dat door samenwerking een beter geheel wordt verkregen. De heer Zonneveld maakte de aanwezigen erop attent dat de toe komst van de middenstand nog wel meevalt, ondanks de toename van super-markets en grootwinkelbedrij ven. Tijdens de bestuursverkiezing wer den gekozen de heren J. Menting, W. Sikking, W. Versluys, C. v. d. Vooren en M. de Vroomen. De heer W. Versluys werd tot voorzitter ge kozen. De scheidende voorzitter, die ruim negen jaar de voorzittershamer heeft gehanteerd, dankte voor de goede samenwerking tussen bestuur en le den. Hij hoopte dat ook de nieuwe voorzitter de steun van de leden zal hebben. De heer W. Versluys dankte op zijn beurt de scheidende voorzit ter. Vervolgens hield het bestuur een gratis verloting, welke voor enkele leden een paar smakelijke prijzen opleverde. RIJPWETERING Dansavond t.b.v. jeugdwerk Ten bate van het jeugdwerk van de WSV „De Rippers" wordt a.s. zondag 4 april, weer een gezellige dans- en twistavond georganiseerd in de zaal van café „Rustoord". „The Flying Birds" zorgen wederom voor goede dansmuziek. Aanvang 20 uur. LEIDSCHENDAM Geboren: Bastiaan zn v. J. Dreef en P. G. A. Ravensbergen; Johannes Petrus zn v. P. J. Albus en D. Bon- necroij; Maria Johanna dr v. N. C. Geijlswijk en J. C. v. d. Kraan; In- grit Catharina Maria dr v. P. G. J. Weerdenburg en P. J. J. Hendriks; Astrid Johanna Gerarda dr v. T. I. C. v. d. Meer en E. T. J. Knijnen- burg; Hendrikus Johannes Antho- nius zn v. P. C. Sweere en J. A. de Bruyn; Petronella Maria-dr v. N. G. T. de Ruiter en J. P. Lebbing. Ondertrouwd: René Charles Louis Ducheijne en Beulah Florence Ham mond te Rotterdam; Johannes Petrus Mergler te Delft en Helga Klazina Sophia van Zeist. Overleden: Hendrik Willem Karei Vloom, wed. v. P. L. Troye; Catha rina v. Leeuwen, wed. v. J. v. d. Meer. KATWIJK Geboren: Johanna d.v. J. Berkheij en J. A. van der Plas; Sijna C. d.v. U. Bonelli en C. J. Vlieland; Maria C. S. d.v. D. P. Bik en A. A. M. Kroe- se; Dirk z.v. W. van Stijn en L. D. Koelewijn; Arend J M. z.v. W. van den Oever en N. L. Vooys; Maarten z.v. M. van Duyvenbode en L. Rem- melzwaai; Wilhelm z.v. A. Sip en K. Hasenoot; Cornelis z.v. W. v. d. Plas en C. van Beelen; Jacoba C. A. d.v. D. de Vreugd en A. G. 't Hart. Ondertrouwd: J. Zwaan en N. Plok- ker. Getrouwd: P. Spaanderman en A. Schaap; G. Ouwehand en A. Berk heij; W. Heemskerk en J. van der Marei; T. Guyt en A. Durieux; J. van Vreedendaal en M. van Eijk; M. W. Flipse en T. J. M. Migo; P. de Lange en E. Varkevisser; D. Verhoef en P. Doets; J. B. Imthorn en J. Kooy- man. Overleden: G. J. F. J. van den Brande, 53 jaar, man; K. Boumans w.v. J. C. Ippel, 84 jaar, vr. M. E. van Duyn e.v. W. v. d. Boon 75 jaar, vr. A. van Duyn 85 jaar, man; L. v. d Bent 65 jaar, man; C. van Duyn e.v. D. Schaap 78 jaar vr.; L. van Beien 53 jaar, man; A. C. Peterson 71 jaar, man. St.-Barbara De St.-Barbaraver. zal vrijdagavond haar jaarvergade ring houden. Voor verdere gegevens zie men een advertentie in dit blad. LISSE Twee brommers botsten. Door dat een voor het huis van de fam. V an Parijs op de Grachtweg geparkeerde auto terug reed om te draaien, moest bromfietsrijder A. P. W. S. Sch. uit Sassenheim iets links aanhouden. Hij kwam daardoor in botsing met de bromfietsrijder W. H. W., uit de Lis- serbroek. Beide liepen bij deze bot sing verwondingen op en kregen aan zienlijke schade aan hun brommers. Dr. Van Dijk Jr. verleende eerste hulp, waarna zij naar huis vervoerd werden. NOORDWIJK GROTE RIETSCHELF BRANDDE AF Woensdagmorgen te ongeveer 10 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in een 60 meter lange rietschelf op de tuin „Gerlee" van n.v. Konijnenburg Mark. De brandweer was in een minimum van tijd m st door werd voorkomen dat de voorste brand aanwezig. Het eerste werk van de brandweermannen was de schelf in het midden open te hakken, waar door werd vroorkomen dat de voorste helft door het vuur kon worden aan getast. Het achterste gedeelte van plm. 30 meter lengte ging echter in vlammen op. Te ongeveer half één kon de brandweer weer inrukken. Ter hoogte van de schelf stonden geen bolgewassen, zodat de schade, welke door verzekering is gedekt, zich tot de rietschelf beperkte. Een veertienjarige Oostduitse jon gen, die tn januari jl. naar West- Berlijn was uitgeweken, is dezer da gen naar Oost-Duits land terugge keerd om zich weer bij zijn ouders en hun drie andere kinderen te voe gen, doch deze waren juist zondag jl. naar West-Berlijn gevlucht. Een grote groep leden van de zwem vereniging „De Watervrienden" heeft dezer dagen gezwommen voor het diploma A. en B. In de Overdekte zwommen 29 kandidaten voor het bewijs zwemproef; 3 kandidaten moesten worden afgewezen. In het Zweilandbad namen 31 kandidaten deel aan de zwemproef. Hier slaag den allen. Voor het diploma B (ge oefend zwemmen) schreven 36 kan didaten in. Eén moest worden afge wezen. De namen van de geslaagden zijn: Diploma A: Joke Fengler, Suzan ne Fisser, Helma v. d. Hoeven, Nellij van Klink, Carla. van Laarhoven, DONDERDAG 1 APRIL Kath. Harmonie Repetitie voor concours St.-Jansschool, Rapenburg, afd. drumband, aanvang 19.30 uur. K. en O. Nieuw Rotterdams Toneel met „Incident in Vichy" Leidse Schouwburg, aanvang 20 uur. VRIJDAG 2 APRIL VEBO Paasveetentoonstelling. Opening in de Vergulden Turk. Steenstraat, te 10 uur. K. en O. Nieuw Rotterdams To neel met „Incident in Vichy", Leidse Schouwburg, aanvang 20 uur. Kinderbescherming Contact avond Liduinaschool. Aanvang 20 u. Toneelgroep Amphis Toneel avond in de Grote Burcht. Aanvang 20 uur. Leidse Smalfilmliga. Bespreking diverse punten en vakantiefilm Oos tenrijk Zaal Hooglandse Kerkgracht 28. Aanvang 20 uur. ZATERDAG 3 APRIL Kat. Nat. Bond voor EHBO. Jeugd EHBO-cursus. gebouw G.G en G.D., Roodenburgerstraat. Aan vang 15.30 uur. Deze week onderzoek in het Waaggebouw, Aalmarkt op: vrijdag 2 april: 14.00-16 30 en 19 00-21.30 uur VOORSrHOTFN COOP. RAIFFEISENBANK BEREIKTE HOOGTEPUNT De Coop. Raiffeisenbank Voorscho ten biedt haar 57e jaarverslag aan. De bank heeft ook in 1964 een goed jaar gehad. Het balanstotaal steeg van 8,6 miljoen gulden tot 9.9 miljoen. Het spaargeld nam met 1,1 miljoen toe en steeg tot 8,5 miljoen. De totale bankomzet bereikte een hoogtepunt. Deze nam toe met 32,5 miljoen en be reikte 138,5 miljoen. Aan hypotheken, leningen en voorschotten werd een bedrag van 2 milioen uitgezet Het bedrag van de aflossingen bedroeg 0.4 miljoen gulden. Het financiële resultaat was goed te noemen Na de afschrijvingen en reserveringen kan een bedrag van 20.225,65 aan de reserve worden toegevoegd, waarna de reserves zullen bedragen een be drag van 20 225,65. De algemene le denvergadering, waarin de balans en de verlies- en winstrekening zullen worden vastgesteld en waar besloten wordt om het batig saldo toe te voe gen aan de reserve zal eehouden wor den op woensdag 7 april in 't jeugd- gebouw De Werf aan de Kon Jnlia- nalaan, 's avonds om 8 uur Voorz B Hoogwerff Kroon is aftredend, doch stelt zich herkiesbaar De voordracht van het bestuur en de Raad van Toe zicht luidt: 1 B. Hoogwerff Kroon. 2 dr. P. C. Zwaan Van de Raad van Toezicht is aftredend de heer A v d Helm (herkiesbaar). De nieuwe voor dracht luidt: IA v. d. Helm, 2 A. M 1. J. Zuijdwijk. Verder is er nog een gratis verloting en vertoning van de film „Alleman" van Bert Haanstra. De bank wil ook iets doen voor de dames van de leden. Zij inviteert de dames om zich op te geven voor een demonstratie-avond. In verband met de binnenkort te verwachten om schakeling op aardgas zal op verzoek van de bank hierover een causerie worden gehouden met 'n grildemon- stratie. Deze demonstratie geschiedt in samenwerking met het gemeente lijk gasbedrijf en wordt gehouden door mevrouw F Huisman. Na de pauze nog een filmprogramma. Boomplantdag Vandaag werd om kwart over vier door leerlingen afkomstig uit de 5e en 6e klassen van de lagere scholen in de Vlietwijk in het Frans Halsplantsoen, gelegen in de Vlietwijk. een honderdtal bo men geplant. Elk kind ontving na afloop van de planting een speciaal herinneringsspeldje. Geboren: Marco Henk, zn van H. P. Olivier en M. W. E. Neuteboom; Catharina Johanna, dr van D. T. van Manen en J. H. Valk; Hester Carola, dr van J P. Turion en C. M. A. Ver meulen: Petrus Theodorus, zn van Th. W. J. de Bruyn en J. Bartels; Hugo, zn van A. J. v. d. Berg en C A. Wondergem; Arie, zn van C Rijs- dam en A. Visser: Edward Frank, zn van K. H W. Spiegel en A. M. C van den Booeert; Ellen, dr van P. Winkel en T. N. de Wit: Roland, zn van G. H. Radstaake en C. Chr. Geis- ler. Ondertrouwd: Pieter Arie TeTlouw, 31 jr en Mathilde Louise Ravensber gen. 20 jr. Overleden: Helena Geertruida van Meurs, 76 jr: Nelly Hobiera, echte. v. M. H G. Hobiera, 70 jr; Jacobus Meyer, 85 jr. Mary Lammers, Truus Lammers, Antonette Lepelaar, Cornelis de Blok, Albert de Bruyn, Rudi Boon- man, Peter Jan van Blijdenstein, Rudy Dubbelaar, Pierre Frissen, Robby Knooren, Koos van der Leek, Anneke van der Made, Juul Mus- sert, Gerda Opdam, Ans Opdam, Marja Overvliet, Nelleke Ravensber gen, José Roeleven, Hannie Schil ling, Bep v. d. Waals, Ditty v. d. Waals, Tini Wassenaar. Gerarda de Zwijger, Evert-Jan Masurel, Aty Redel, Gerard Sluys. Alida Gressie, Jennij Habraken, Hillegonda Kiel. Gerda v. Leeuwen, Heleen Monsma, Prina Alida de Ridder, Irene Schrij ver, Willie v. d. Salm, Greetje v. d. Salm, Sannij Schats, Marianne van Veen, Tinie Gressie, J. A. G. Berk, Freek de Bree. Hans Blansjaar. Jan Nieuwenburg, Nico Minnaard, Rudie Mieremiet. Joop Ottenhof, Jan Ouwerkerk, Hennij Petiet. Eelke de Roos, Johnnij Sloos, Andre Serdiin, Truus v. Veen, Corrie Paardekoper. Diploma B: Lia v. Veen, Jannij Vervoom, Frans Hulsbos, Geertrui da v. d. Burg, Lida v. Diggelen, Gon- nij Gouwentak, Dona Kromhout. Alice v. d. Kraan; Ydwine Luijen- dijk, Marianne Laman. Claartje van Rhijn, Anneke Scharloo, Carla Schreijer. Ingrid Thijssen. Tini de Vrind, Hill ij Vermond. Atti van der Zeeuw, Wiinand Benning. Johnnij v. d. Berg, Hans Breedeveld, Robert Borgsteijn, Arjan Cuvelier. Koos Flippo, Gerard v. Heusden. Herman Heshusuis. Richard Huisman, Hansie Nachtegeller, Henk Schoonderwoerd, John Schoonderwoerd, Ronald San ders. Peter Smits. Adoloh te Wechel, Nellij v. Mastrigt, Lenij Groeneweg, Rudy Weeda. WILT U IETS WETEN Goud - Hoe krijgt men een gouden streng weer mooi glimmend? Antwoord - Goud kunt u schoonma ken in een mengseltje van 20 gram natriumcarbonaat, 1 gram chloor kalk, 1 gram zout en 18 gram lauw warm water. Oppoetsen met zijde papier. Bijstand - Abonnee wil graag naar een bejaardentehuis, maar de kosten zijn zo hoog dat de „spaarcentjes" niet toereikend zijn. Is zij verplicht eerst al het geld te besteden, voor dat zij bijstand kan ontvangen? Antwoord - Dit is niet met ja of met nee te beantwoorden. De Algemene Bijstandswet stelt dat het bezit van „enig vermogen" geen belemmering behoeft te zijn om bijstand te vragen, maar B en W, c.q. de ddensten van sociale zaken oordelen of iemand op een gegeven moment voor bij stand in aanmerking komt. Mocht men op uw aanvrage niet reageren zoals u had gehoopt, dan kunt u in Opgave scheepsberichten Ondei de rubriek .Scheeps berichten" vermelden wij gaar ne de gegevens van het schip waarvoor o zich interesseert Indien zich onder ow gezin* leden familieleden of kennis sen zeevarenden bevinden die o op hun reis wilt volgen schrijf ons dan een briefkaart met de naam van het betref fende schip Regelmatig zullen wij dit dan onder „Scheepsbe richten" opnemen Verandert de «betrokkene van schip dan is het natuurlijk wel noodzakelijk ons de naam van het nieuwe schip op te geven en telkens het oude te laten vervallen beroep gaan bij gedeputeerde Saten. Groene muren - Is er een afdoend middel om groene buitenmuren schoon te maken en schoon te hou den? vraagt V Antwoord - Een goed en zeer goed koop middel, dat deze aanslag zeer lang verdrijft is het volgende: Goed kokendheet water, waarin wat keu kenzout is opgelost, met een steelpan b.v. langs de muren gieten. Vooral niet boenen, zodat de stenen ruw worden, want dat bevordert juist de groene aanslag. Dus alleen langs gieten en na enkele dagen is de groene aanslag voor zeer lange tijd verdwenen. A.O.W. - Hoe hoog was de uitkering A.O.W. in 1963 en 1964 voor gehuw den, vraagt G.G. Antwoord - In 1963 was de gehuw denuitkering volgens de A.O.W in totaal ƒ22414,- en over 1964 totaal ƒ2856.-. Burgemeester Van der Willigen in Culturele Raad van Zuid-Holland Bij K.B. is benoemd tot fiscaal bij De Culturele Raad van Zuid-Hol de Krijgsraad in het Commandement land heeft dinsdag op een vergade- der Zeemacht in Nederland: mr. H. ring in Leerdam de heren mr. G. C. A. van Ee. luitenant-ter-zee van Ad- van der Willigen, burgemeester van ministratie der 1ste klasse, thans fis- Leiden, en A. Steensma, secretaris ca al -plaatsvervan ger bij de genoem- van de Rotterdamse Jeugdgemeen- de Krijgsraad, wonende te Leiden, schap, tot lid benoemd. Abonnees die het abonnementsgeld per giro wensen te betalen, worden verzocht dit voor de aanvang van het betreffende kwartaal te doen op onze postrekening no 1 0 3 0 0 3. De abonnementsprijzen zijn: per maand 3 35 per kwartaal 1005 per kwartaal per post 10.55 AUTOMATISCHE GiRERING Het bespaart u tijd en moeite indien u automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Girodienst laat overschrijven. Op aanvraag zen den wij u gaarne een opdrachtformulier toe. DE LEIDSE COURANT Abonnementen Administratie Mr. Van Ee (Leiden) benoemd tot fiscaal bij de Krijgsraad In plaats van kaarten Hiermede vervullen wij de droeve placht kennis te geven van het plotseling overlijden, voorzien van het H. Oliesel, van onze lieve vader, behuwd- en grootvader Josephus Johannes Aniba weduwnaar van Jannetje de Tombe in de leeftijd van 80 jaar. Harderwijk: J. M. Aniba E. S. Aniba-Roach en kinderen Leiden: M. Aniba B. C. Aniba-Meisner en kinderen Leiden, 31 maart 1965 Meerburgerkade 13 Corr. adres: De Sitterlaan 42a Geen bezoek De gezongen H. Mis van Requiem is bepaald op zaterdag 3 april a.s. om 9 uur in de parochiekerk H. Petrus, Lammenschansweg, waarna de begra fenis om 12 uur zal plaats vinden op de r.k. be graafplaats a. d. Hierderstraatweg te Harderwijk Rozenkransgebed: vrijdagavond 7.45 u. in de kerk. EEN SUEDE JASJE voor slechts f78,50 Tijdelijk kunnen wij deze jasjes in de mo dieuze kleur donkerbruin aanbieden voor deze spotprijs. Bij de speciaalzaak SUèDE- EN NAPPA-KLEDING HAARLEMMERSTRAAT 4 LEIDEN TELEFOON 33186 3? Zwarte piano te koop Wegens kleinere woning: Duitse studiepiano (Nagel Heilbron) t.e.a.b. 3-delig kapokbed, ndeuw over trokken 35.-; Oudhollandse stoelen met tafel 20.-; handpomp bomenspuit 7.50; z.g.a.n. eiken boeken kast 35x71x72 35.-. Bern Zweersstr. 3, Leiden Z.W. 5T Nieuwe motoren Zoals BMW, Puch, Hercu les, Ducatie, Jawa, enz., enz. Ga voor aanschaf naar de motorman a. d. H. Schouw, Voorschoten, tel. 0171025191. Daar doen ze al meer dan 40 jaar in. 3T De koekdoos van Leer dam, met gematteerde deksel, verkoopprus 7.50; nu als reclame voor 5 95 de bonbondoos bij ons voor 3.45. Alleen in De Ba zar, Janvossensteeg 56. 3? WH hebben plaats voor een leerling (ook vrl.) in onze boekbinderij om het vak te leren. Aanm.: Boekbinderij Jansen, Wit te Singel 13a, Ledden, tel. 21745. ACADEMISCH 7ÏEKENHUIS A.y.T LEIDEN Wegens huwelijk van een der telefonistes bestaat by de TELEFOON-CENTRALE ge legenheid om geplaatst te worden als en als zodanig een opleiding te ontvangen. Minimum leeftijd 18 jaar. Verlangd wordt een diploma M.U.L.O en typen. Geboden wordt een afwisselende werkkring in een nieuwe afdeling. Het salaris loopt op tot een maximum van 521.— bruto per maand, te verhogen met een toelage voor onregelmatige diensten; 4% vakantietoeslag en huurcompensatie. Er wordt geen aftrek A.O.W./A.W W.-premie toegepast. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het hoofd van de afdeling Personeelszaken van het Academisch Ziekenhuis. GEMEENTE LEIDEN Op enkele ADMINISTRATIEVE AFDELIN GEN bij de STEDELIJKE FABRIEKEN VAN GAS EN ELECTRICJTEIT is plaats voor Vereist wordt; het bezit van het M.U.L.O.-di- ploma. Salaris afhankelijk en ervaring. leeftijd, bekwaamheid A.O.W.-A.W.W.-premie wordt niet verhaald. Spaar-, studietoelage- en I.Z.A.-ziektekosten- regeling zijn van toepassing. Schriftelijke sollicitaties te richten aan bur gemeester en wethouders. Bedden om heerlijk uit te rusten o.a. Pirelli, Dun- lop, Drakacel. Woningin richting Van der Horst, Vijf Meipledn 34, tel. 22705 Leiden, 3? Gevr.: 'n jonge kracht voor kantoorwerkzaamhe den. Aanmelden op werk dagen 's avonds na half 8. Jan v. d. Meer, Noordein de 45. tel. 01713-564, Roe lof arendsveen. Koopt adverteerders bij onze

Leidse Courant | 1965 | | pagina 13