Den Hommel al half gereed voor Europese titelstrijd Project van 4,5 miljoen Zondagavond wordt opstelling bekend Schakel VAN OOY in Nico Mares scoort drie doelpunten Aanval van Yberflöte op Bento Kitty kwam te laat GEWIJZIGD IN BERISPING Vrouw verdacht van heling Grote nederlaag van Noord-Ierland MELK EEN CENT DUURDER Schakel VAN OOY in ^'*TK GOLF DONDERDAG 1 APRIL 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 12 Een kijkje in het Utrechtse zwembad in aanbouw, waar in augustus 1966 de Europese kampioenschappen zwemmen, waterpolo en schoon- springen zullen worden gehouden. Met een voor Nederland welhaast ongekende voortvarendheid wördt in Het hCt Utrecht de organisatie aangepakt van de Europese zwemkampioenschap- cn er e e pen 1966, die als zij inderdaad doorgaan qua deelnemers het grootste sportevenement in Nederland zullen worden na de Olympische Spelen land zullen worden gehouden. Jan 1928. Men rekent op 800 a 1000 deelnemers uit 25 a 27 landen. Zij zullen de Vries voorzitter van de KNZB en hoogstwaarschijnlijk worden ondergebracht in een tweetal nog te bonwen demissfonahê flatgebouwen van de Stichting Studenten Huisvesting; een Europees dorp „juister Luns. in het klein. De bedragen, gemoeid met de organisatie van een dergelijk ^ls resultaat kan de KNZB de ga- evenement, zijn duizelingwekkend hoog. Aan het drie jaar geleden in ge- rantie geven, dat alle aangesloten bruik gestelde binnenbad van Den Hommel (kosten 3,5 miljoen) wordt een landen in Utrecht welkom zullen voor de kampioenschappen geschikt buitenwedstrijdbad (50 bij 22 meter) zijn. Ook de Oostduitsers. Het hangt een springkuil (20 bij 22 meter) met een tien-meter-toren en een half diep alleen vanaf of de Oostduitse auto- oefenbassin (55 yards) gebouwd met tribunes voor 6000 toeschouwers. Kos- riteiten de voorgestelde procedure ten: 4,5 miljoen gulden, waarvan 880.000 beschikbaar gesteld door de v° ffnntn °hü pventnplp f. j *7 Europese landen bij een eventuele Nederlandse Sportfederatie, speciaal voor de Europese kampioenschappen. Oostduitse weigering één lijn zullen trekken. „droge" toestand onafzienbaar groot lijkende bassin de letters EW 1966 omhoog gingen. In ver stadium Uitermate snel Daarbij werd eerder een wens tot Inmiddels verrijst op het 3V« hec- technische voorzieningen zijn reeds uitdrukking gebracht, dan een wer- tare grote terrein van Den Hommel in een ver stadium van ontwikkeling, kelijkheid. Want nog steeds heeft de in Utrecht een wedstrijdbad. dat tot Het grote wedstrijdbassin is reeds Europese zwemunie de Europese de meest moderne in de gehele we- vrijwel voltooid, hetgeen woensdag zwemunie de Europese kampioen- reld moet worden gerekend. Het zal door een officiële plechtigheid werd schappen niet officieel aan Neder- tijdens de wedstrijden op een tem- benadrukt. Ten overstaan van de iand gegeven. Men kan zich voor- peratuur van 23 graden worden ge- pers onthulde wethouder van de ge- stellen welk een geestdrift en door- bracht (de springkuil zelfs op 27 meente Utrecht twee startblokken, zettingsvermogen van de KNZB en graden) De traditionele golfbreker- waarna aan de overzijde van het in de gemeente Utrecht bezield moet rand ontbreekt, deze is vervangen hebben en nog steeds bezielt om door drijvende roosters, die de golf- gesteund door de NSF reeds te beweging tot een minimum zullen beginnen aan de uitvoering van een terugbrengen. Men stelt zich voor, dergelijk groot project nog voordat dat hierdoor een uitermate snel bad over de politieke aspecten van de wordt gecreëerd, waarin menig zaak volledig klaarheid was verkre- record zal worden gebroken, gen. Maar de tijd drong en wat on- Het te verwachten grote aantal Er is een nieuwe versie van de getwijfeld een rol bij de overwegin- deelnemers maakt een zeer compact Olympische film uitgekomen, die drie gen heeft gespeeld: het bad kan na wedstrijdprogramma noodzakelijk, kwartier korter is dan de eerste film de kampioenschappen met geringe^ Voor het waterpolo men rekent op over de Spelen van Tokio, die drie wijzigingen dienstbaar worden ge- meer dan 16 ploegen zal zelfs een uur duurde. In de nieuwe film zijn maakt aan de recreatie van de tweede bad noodzakelijk zijn. Men VOETBAL Nederland—Nd-Ierland Het voorlopig Nederlands zaterdag elftal heeft woensdag op het Zeister KNVB-sportcentrum een nuttige oefenwedstrijd gespeeld tegen de 2e divisieclub Fortuna uit Vlaardingen. De zaterdagvoetballers, die bij de rust reeds met 21 voorstonden, wonnen tenslotte met 65. Het was overigens de gehele dag druk in Zeist, 's Middags trainde de a-selectie onder leiding van Neville. Er deden zich geen bijzonderheden' voor. De trainingsgroep draaide zijn rondjes, voerde taktische oefeningen uit en besloot met een „partijtje". Neville zal het elftal, dat woensdag 7 april in Rotterdam tegen Noord- Ierland speelt eerst zondagavond be kendmaken. Ook die geselecteerde UEFA-jeugd (1618 jaar) was in Zeist ter voorbereiding op het UEFA- toernooi, dat dit jaar in West-Duits- land zal worden gehouden. Bonds coach Georg Kessler maakte tenslot te het zondag-amateurelftal bekend, dat a.s- zondag in Chaumont tegen Frankrijk speelt. Doel: Van Zanten (ZAC), achter: Van Turnhout (Hel mond) en Jaspers (Sneek), midden: Van Dijk (CVV), Van Gussenhoven (De Valk) en Van Hogenhout (Ede), voor: Pahlplatz (Quick '20), Van Be- veren (Emmen), Onsman (AFC), Vermeulen (CVV) en Roggeveen (CVV). Reserves: Van Heerikhuizen (Rig- tersbleek). Huisman (AFC), Van der Leur (RKC) en Kraayer (ZAC). Leeds United ontmoet Liverpool in Cupfinal Leeds United zal de tegenstander zijm vam Liverpool in de finale van het toernooi om de Engelse voetbal- beker. Het team uit Leeds bereikte woensdag voor die eerste maal in de voor vloerbedekking o.a. JABO BREEDTE TAPIJT 380 cm. breed ƒ31.75 op volle breedte. NU NOG UIT VOORRAAD LEVERBAAR, ook 100 cm. br. BALATRED 200 cm. i 11.— per m2 HET HUIS VAN VERTROUWEN DAT VERTROUWEN GEEFT ADR. VAN OOY Jr. BREESTRAAT 39 LEIDEN historie de eindstrijd door de „replay" tegen Manchester United met 1-0 te winnen. Het zag er lang naar uit, dat de uitslag evenals die van de eerste ontmoeting tussen Leeds en Mancunians 0-0 zou wonden, maar één minuut voor het einde bracht een treffer van rechtshalf Billy Brem- mer van Leeds de beslissing. Holland—België (militair) Het Nederlands militair elftal heeft woensdagavond op het PSV-terrein te Eindhoven de interlandwedstrijd tegen België verdiend met 3-0 gewon nen. Alle doelpunten werden in de tweede helft van dit aantrekkelijke duel gescoord door linksbuiten Nico Mares (MVV), die de Belgische doel man Coulonval (reservekeeper van FC Luik) vele malen heeft belaagd met venijnige schoten. Voor de rust waren de beide hard werkende, maar improduktief spe lende teams volJediig aan elkaar ge waagd. Daarna toonden de in een hoog tempo opererende Nederlanders zich in technisch opzicht duidelijk de meerderen van hun tegenstanders en speelde de dikwijls felle strijd zich voornamelijk op de Belgische helft af. De meest opvallende spelers in de Nedeilandse ploeg waren stopper Spinhoven (Xerxes), doelman Stuy (Telstar) en de schier onvermoeibare Blauw-Witter Geestman. Bij de Bel gische militairen waren linksbinnen De Vrindit (Anderlecht), Van Snick (Herenthals) en Ghelüynck (La Gan- toise) de uitblinkers. Er waren onge veer 4000 toeschouwers. De installaties met de bijbehoren de filtergebouwen, kleedruimten en Olympische film in nieuwe versie Draverijen en rennen Duindigt de veel-bekritiseerde artistieke ui tin- Utrechtse bevolking, gen niet opgenomen. Het Japanse Olympische Comité heeft zijn fiat aan (jClVfllltlGS denkt daarbij aan het eveneens Utrecht gelegen bad Kromme Rijn. In Den Hommel zelf zijn de evene menten geconcentreerd in de mor gen- en avonduren. Slechts bij uit zondering zullen 's middags wed de nieuw gemonteerde film gegeven Zoals bekend ging er bij insiders een storm van protest op, toen bleek. Inmiddels zijn de kansen aanzien dat de maker van de film te veel ge- lijk gestegen, dat de Europese kam- strijden plaats vinden. De maximaal zocht had naar een artistieke compo- pioenschappen volgend jaar inder- zesduizend toeschouwers zullen vrij sitie, waardoor de sport vaak op het daad van zaterdag 20 t.m. zaterdag dicht in de buurt voldoende parkeer- tweéde plan kwam. 27 augustus voor het eerst in Neder- gelegenheid vinden. De Olympische film zal volgende week woensdag voor het eerst wor- zeilen den vertoond buiten Japan namelijk in Koeala Lumpur (Malakka) MAATREGEL TEGEN JONGKIND BILJARTEN „De Bollenstreek*" Beslissing gevallen viertallencompetitie In de beide C-I klassen van de viertallencompetitie van het biljart- distriot Bollenstreek (KNBB) is de beslissing gevallen. VIOS en Soldaatje veroverden het kampioenschap en gaan nu in een tweekamp uitmaken wie van beide het district zal ver tegenwoordigen op de gewestelijke dagen. De uitslagen luiden: Klass C I: De EngelSport 44; De TurkCentraal 44; Luto Oude Haven 26; SoldaatjeDe Turk II 53; Amicitia IIConcordia uit gesteld.; Royal SportVios 44. Eindstanden: CIA: Vios Oudq Haven Amicitia Centraal De Turk Concordia Sport 19 4 14 1 19 7 9 3 84— 68 77— 67 72— 72 19 3 8 8 64— 88 18 4 4 10 57— 87 19 1 5 13 46—106 CIB: Soldaatje Royal Sport De Turk Oude Post Amicitia II Luto De Engel 18 4 6 99—53 89—55 86—66 75—69 70—74 65—79 62—82 Klasse C III: Soldaatje IIDe Pa rel 4—4; Flora II—Vios II 6—2: Con cordia II—De Engel II 2—6: KOT— Passage II 53; Royal Post IIOude Haven II 80. Jan Jongkind, bemanningslid van de draak, die Nederland vertegen woordigde tijdens de Olympische zeilwedstrijden in Japan, zal geen gevolgen ondervinden van de moei lijkheden, die tijdens de regatta van Enoshima ontstonden met Wim van Duyl, stuurman van de Nederland se draak, en die tot gevolg hadden, dat Jongkind zich halverwege de Olympiche wedstrijdenreeks liet ver vangen door reserve Dick Wayboer en naar Nederland terugkeerde. De commissie van beroep van dc koninklijke verbonden Nederlandsche watersport vereenigingen, bestaande uit de heren Dragt, Wesselo en Hoek stra, heeft namelijk uitspraak ge daan inzake het beroep, dat de zei ler uit Aalsmeer aantekende. De com missie heeft in deze uitspraak be paald, dat de maatregel, die het be stuur van het Verbond genomen heeft tegen Jongkind dient te wor den vervangen door een berisping. Deze maatregel uitdrukkelijk werd er door het bestuur op gewe zen, dat het hier geen straf of schor sing zou betreffen hield in, dat Jongkind, evenals Van Duyl trou wens, in 1965 en 1966 niet zou kun nen uitkomen in officiële interna tionale kampioenschappen en in daaraan eventueel voorafgaande se lectiewedstrijden. Aan alle overige nationale en internationale evenemen ten zou Jongkind echter wel kunnen deelnemen. Het bestuur nam deze beslissing, zoals in een toelichting werd gesteld, omdat „de heer Jong kind fout heeft gehandeld door zijn plaats als bemanningslid te verlaten tegen de uitdrukkelijke wens van de chef de mission (Simon de Wit) en de chef d'equipe (die heer G. van Luyn), zodat hij zich aan het door het Nederlandsch Olympisch Comité boven hem gestelde gezag onttrok ken had" en omdat hij „zich niet aan de afspraak heeft gehouden over deze kwestie te zwijgen tot dat alle be trokkenen in Nederland zouden zijn teruggekeerd". Tijdens de jaarvergadering van het Verbond, die 24 januari werd gehou den, liet voorzitter V. P. van Coever- den weten dat, hoewel er volgens het bestuur geen mogelijkheid was te gen deze maatregel in beroep te gaan, de leiding van het Verbond beroep toestond en dat de uitspraak van de commissie onherroepelijk zou wor den aanvaard, hoe deze ook mocht uitvallen. TENNIS Selectie voor DC-team Voor de Davis Cup-wedstrijd tegen Zuid-Afrika, die op 30 april, 1 mei en 2 mei in Den Haag zal worden gespeeld, zal voor de samenstelling van de Nederlandse ploeg een keuze worden gemaakt uit de volgende tennissers: Tom Okker, Jan Hajer, Piet van Eysden, Ron van Gelder. Captain is de heer Hans van Dal- sum. Dit viertal is eveneens aange wezen voor de oefeninterland (op 24 en 2 5april) tegen Zuid-Rhodesië. Wielrennen De Belg Willy Block- landt heeft woensdag met een voor sprong van 35 sec. op zijn naaste belagers de Waalse Pijl gewonnen. Zijn tijd over de 177 km was 4 uur 40 minuten. Georges van Coningsloo (België) werd tweede en Piet Rent meester (Ned.) derde. De slotkoers gistermiddag op Duin digt was een geweldige climax. Ben to Kitty, Yberflöte en Zee stormden vlak naast elkaar op topsnelheid op de eindstreep af. Een meter of der tig voor de finish worstelde Bento Kitty zich met grote moeite naar een meter voorsprong. Een laatste ver twijfelde poging bracht Yberflöte echter weer naast Bento, maar die slotaanval kwam net iets te laat. Bento Kitty had van zijn eerste op treden in 1965 een schitterende over winning gemaakt. Annemieke Hollandia behaalde in de derde koers een opgetekende overwinning. De zesjarige merrie had meteen de kop en stond die niet meer af. Ze noteerde de voortreffelijke ki- lometertijd van 1.25.1. Aretie van 's-Gravenhof zorgde in dit nummer voor een verrassing door achter de wegens onregelmatig dra ven uitgeschakelde Adeltraut M als tweede te eindigen. Y Saint Parisien werd - ook al onverwachts - derde, wat resulteerde in een trio en uit betaling van 3.360,60 voor één gul den. B(j de renpaarden werd Dancing Lary S in de Frial Stakes wegens hinderen teruggesteld naar de tweede plaats, waardoor Waikuru winnaar werd. Van dat hinderen zal wel zo zijn, maar het is toch tamelijk onbe vredigend wanneer een paard dat met een forse voorsprong door de finish gaat wordt teruggesteld. Dan cing Lady, gereden door G. Schweitz, was in de laatste rechte lijn zomaar van Waikuru en Annie Rose wegge lopen. Slechts met moeite slaagde Waikuru er in zich van Annie Rose te ontdoen en finishte als tweede, wat hem echter toch de zege ople verde. De uitslagen waren: Bomenprijs: 1. C. Damascus B (W. B. van Overeem) km tijd 1.29.3; 2. Burnley Quick; 3. Caprice Magowan. To. win. 8.60, pl. 3.20 2.50 2.80, gek. 14.80, cov. 8.80. Eikenprijs: 1. Cita Victoria (M. Bouwhuis) km tijd 1.27.4; 2. Boude- wijn B; 3. C. H. van Rood en Noot. Tot. win. 3.20, pL 1.60 2.40 2.40, gek. 4.50, cov. 5.90. Iepenprijs: 1. Annemieke Hollan dia (M. Vergay) km tijd 1.25.1; 2. Arctic van 's-Gravenhof; 3. Y Saint Parisien. Tot. win. 3.20, pL 1.80 14.70 4.80, gek. 4.90, cov. 21.60, trio 3.360.60. Beukenprijs: 1. Bea Princess (W. Wolters) km tijd 1.28.-; 2. Allegheny VS; 3. Abdul Scotch. Tot. win. 4.60, pl. 2,- 2.40 3.30, gek. 11.80, cov. 8.30. Kastanjeprijs: 1. Cyrano Silk (P. M. Smit) km tijd 1.26.6; 2. Zele To reador; 3. Bouwmannetje S. Tot. win. 5.40, pl. 3.70 4.20 5.20, gek. 4.90, cov. 8.20. Wilgenprjjs: 1. Yataghan Hanover (J. van Dooyeweerd) km tijd 1.23.6; 2. Athos the Saint; 3. Annie Norma. Tot. win. 3.80, pl. 2.10 2.60 2.60, gek. 27.90, cov. 7.90, trio 259.80. Populierenprijs: 1. Bento Kitty (J. Wagenaar sr) k mtijd 1.24.1; 2. Yber flöte; 3. Zac. Tot. win. 2.70, pl. 1.70 2.- 3.40, gek. 7.80, cov. 5.80. Trial Stakes: 1. Waikuru (F. Van- deuren) k mtijd 1.28.4; 2. Dancing Lady S; 3. Annie Rose. Tot. win. 1.40, pl. 1.10 1.10, gek. 2.40, cov. 2.70. Sakinaprijs: 1. Nina (P. J. Dwyer) tijd 2.11.4; 2. Flying Peter S; 3. Cam- bronne. Tot. win. 3.50, pl. 2.20 1.90, gek. 5.-, cov. 3.10. Totalisatoromzet: 155.352,50. De Rotterdamse politie is de grote brandkastkraak bij Vroom en Drees- mann vorig jaar oktober in Rotter dam-Zuid op het spoor. Bij deze in braak werd ongeveer f 40.000.- buit gemaakt. Deze week werden reeds vier verdachten gearresteerd. Gisteren is in Den Haag in haar woning de 31-jarige mevrouw A. E. - T. gearresteerd verdacht van heling. Zij is de echtgenote van de 38-jarige timmerman T. E., een van de vier verdachten. Fotograaf rolde roltrap af In tegenstelling tot hetgeen de bedoeling was, heeft gisteren niet de echtgenote van Nijme- gens burgemeester als eerste gebruik gemaakt van een nieu we roltrap in een Nijmeegs wa renhuis, doch een persfotograaf. Mevrouw E. Hustinx-Reijnders was uitgenodigd om in de HE- MA een grote roltrop in bedrijf te stellen en als eerste de bo venverdieping van het waren huis te bezoeken. Een fotograaf, die terwille van het overzicht op de derde trede van de trap ging staan, keek zo gespannen naar de arbeid van mevrouw Hustinx, dat het in werking stellen van 't Anechanisme hem totaal ver raste. Hij viel eerst drie treden om laag en werd direct daarna in een zeer ongebruikelijke hou ding door dezelfde roltrap naar de bovenverdieping ge transporteerd. De officiële gas ten konden pas volgen toen z(j waren bekomen van 't lachen. Het Noordierse voetbalelftal, twee weken geleden te sterk voor het Nederlands elftal (21) heeft dit maal in het Windsor Park in Belfast een zware nederlaag moeten incas seren van Wales. De Noord-Ieren verloren met 05. Nederland ont moet Noord-Ierland volgende week woensdag in het Feijenoord-stadion in een return wedstrijd voor het we reldkampioenschap 1960. Wielrennen De Duitser Rudi Altig is woensdag winnaar gewor den van de eerste etappe van de „Provencal". Hij legde de 156 km van Marseille naar Avignon af in 3 uur 52 min. en 40 sec. Altig be vocht in een lange sprint drie sec. winst op het voltallige peloton. VISETENDE EEKHOORN IN DE VAL. In Den Haag is in een voor zwerf katten bestemde val een eekhoorn terechtgekomen en weer vrijgelaten. In Den Haag voert men al geruime tijd een actie tegen de talloze zwerf katten. De politie heeft in samen werking met de dierenbescherming een z.g. Mechelse kat geconstrueerd. In de kooi hangt een stuk vis, zodra het dier de vis probeert op te eten schiet achter hem het luik dicht. De aldus gevangen katten worden naar het asyl gebracht en daar na een week afgemaakt. Sinds het begin van de aktie (be gin maart) zijn er ruim honderd kat ten gevangen. Het aantal zwerfkat ten wordt geschat op duizend. Wel breekt men zich in Den Haag het hoofd hoe een eekhoorn in een kat- tenval met vis is gelopen Vanaf 22 augustus a.s.: De yerhoging van de melkprijs met één cent, waarover wij dinsdag reeds spraken, zal 22 augustus ingaan. In Friesland en verspreide gedeelten van Zeeland en Gelderland wordt de verhoging reeds 4 april van kracht. Het ministerie van Economische Za ken heeft meegedeeld de prijsverho ging door de gestegen kosten van verwerking en distributie gerecht vaardigd te achten. voor die leuke fraai gekleurde LAKENS EN SLOPEN. Jorzolino kwaliteit 1- en 2-pers. maten Theedoeken - Tafellakens Baddoeken en Badlakens Jorzolino of Elias kwaliteit Het huis van vertrouwen dat vertrouwen geeft. Adr. van Ooy Jr. BREESTRAAT 39 LEIDEN Onder een trein is woensdagmid dag de 4-jarige Wim Staal uit Utrecht vlak bij de ouderlijke woning te recht gekomen en op slag gedood. Het kind speelde ter hoogte van de Vechtbrug tussen de Amsterdamse Straatweg en de Mr. Tripkade op de spoorbaan. Tijdens het stekelbaarsjesvangen in het Damsterdiep te Appingedam is de 11-jarige Johan Hommes gis termiddag op de gladde beschoeiing uitgegleden en in het drie meter die pe water verdronken. Nadat een vriendje hulp gehaald had bleek kunstmatige ademhaling en mond-op- mond beademing echter te laat. De boerderij van landbouwer A. Streutker in het dorp Alteveer (gem. Zuid wold e. Dr.) is woensdag door onbekende oorzaak afgebrand. Vijf koeien alsmede vrijwel de gehele inboedel werden een prooi der vlam men. De boerderij en inboedel wa ren verzekerd.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 12