GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Wilt U iets weten? a a e s Hl DAMMEN es es q a a n e b Hronchicum Verenigings- drukwerk n.v. DE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 29 MAART 1965 DE LÉIDSE COURANT PAGINA 5 Gevestigde personen in de week tan 17 t/m 24 maart IJ. K. M. Kuijper en fam., arbeidsanalist, sa- k>nw. a.d. Schubertlaan. R. H. Mer kel en fam., matroos, Seringenstraat 13a. M. C. Vincent-van de Wiel en fam., Zijlsingel 73. A. Waalkes-Piers en fam., Hoflaan 243. A. Houwers- Bos, badjuffrouw, Herengracht 116. A. J. W. v. Staden en fam., soheeps- Werkt.kundige, a.b. Zijlsingel t.o. 97. J. J. van Riesen en fam., adj. gem.- inspecteur van het onderwijs, Rijns- burgerweg 138. B. T. van Galen en fam., Hoge Rijndijk 196. H. Slootweg rijksambtenaar, Lusthoflaan 54. J. J. C. M. Odd ens, vertegenwoordiger, Surinamestr. 116. I. Heijligers, schrijfster, Breestr. 116. J. Roeloffs, De Ridderstr. 3. C. Pouw, verpleeg ster, Breestraat 58a. D. Stellinga en R. J. E. de Jonge, Bilderdijkstr. 17a. J. E. de Vos van Steenwijk, Rapen burg 12. E. J. J. Op 't Landt, Rijns- burgerweg 40. G. A. de Leede, Mors- weg 38. J. C. de Kruis, productiechef, Tesselschadestr. 38a. H. J. M. Cools, Köninglnnelaan 12. B. R. Otten, Rijn en Schiekade 125. T. G. van den Berg chef slager, Vijf Meiplein 182. F. J. M. Blokland, Zeemanlaan 4a. H. A. Helms, Bevrijdingsplein 21. P. F. Ho Hoge Rijndijk 146. A. B. Kluts, werk ster, Da Costastr. 51a. M. M. G. Rij kenhuizen, 1.1. verpleegster, Rijns- burgerweg 10. C. T. Krol, Korevaar- straat 3. H. Stouthart, Plantsoen 1. A. J. J. de Groot, Stationsplein 136. G. M. Prins en J. Hofman, spelleid- •ters, Rijnsburgerweg 10. C. J. L. R. Velienga, Const. Huygenslaan 49. D. F. L. Snieders, Brederostr. 31. P. Te- tenburg, militair, Da Costastr. 46. R. J. Nijweide, Rijnsburgerweg 130. F. H. B. Tjoa, kantoorbediende. Pieters kerkstraat 12. F. Regeling, militair, Noordeinde 2a. H. van Kooperen, timmerman, Te Katestr. 7. A. M. Antvelink, verpleegster, M. T. J. Robbé Groskamp, F. van der Bend en M. R. C. Stokx, l.l.-verpleegsters, allen Rijnsburgerweg 10. M. A. G. Welschen. Hoge Rijndijk 85. J. P. Roozen, Korte Mare 27. B E. Key- zer, Zoeterwoudsesingel 55. M. J. Stahli, Stationsplein 196 M. R. J. Duppen, Lammermarkt 19a. E. H. de Lange, Rijnsburgerweg 62b. J. C. M. van Rhee, werktuigbouwk. ing.. Ka- naalweg 161. A. Vermeulen, hulp in de huishouding, Oosterstr. 94. D. T. Heinsdijk, Vliet 27. M. T. Ra bel, werkster, Churchilllaan 22. A. B. Huls, pers. chef, Paramaribostr. 125. A. P. Dijsselbloem, verkoopster, Vrouwenkerkkoorstr. 9. A. Hollan der, tandartsassistente, Meidoornstr. 14. C. T. Wu, kok, Diefsteeg 15. C. H. van Stokrom, mêd. analiste, Wasstr. 34. M. J. R. Borghois, Maredijk 25, B. T. B. Liem, Witte Singel 27. M. C. Dassen, verpleegster, Boerhaavelaan 2. S. S. de Boer, verpleegster, Nieu we Rijn 8. Vertrokken personen In de week van 17 t/m 24 maart D. van Bent veld en fam., Duyvendakstr. 23, Bo degraven, Dronenweg 25. A. C. Rich ter en fam., Levendaal 177B, Ver. Staten van N. Amerika. M. Y. Pan en fam., Pietersk.choorsteeg 26, Kat wijk, Prinsenstr. 7. C. R. Staalman en fam., Rijnsburgerweg 20, Eindho ven, Outshoonstr. 7. J. G. Brouns en fam., Brahmslaan 23, Noordwijker- hout, Eyken Donck 15. A. J. van Es en fam., Hoflaan 66, Rijswijk Z.H., Jac. v. Offwegenlaan 66. P. H. J. Kruit en fam., Valeriusstr. 5, R'dam Melissantstr. 36d. M. P. Hus en fam., Druivenstr. 27, Bodegraven, Dronen weg 33. P. Olivier en fam., Siebold- straat 35, Veendam, Dr. Bekenkamp- straat 63. J. A. Lodder-Borman, Utr. Jaagpad 17a, Oegstgeest, Endegees- terstraatweg 5. M. J. H. Overdevest- Koevoet, Amaliastraat 20, Zoeter- woude, Weipoortseweg 103. M. Post- ma, Hugo de Grootstr. 31, Hemelumer Oldeferd, Nijega 56. A. M. A. Brou wer, Da Costastr. 30, Breda, Menno van Coehoornstr. 1. C. van Leeuwen Haarlemmerstr. 85a, Oegstgeest, En- degeesterstraatweg 5. G. v. d. Bergh, Warmonderweg 41, Den Haag, Prin- sessegracht 6. P. van der ZwetHij- man, Joubertstr. 19a, Voorschoten, Rembrandtlaan 116. A. M A. Maeijer Witte Singel 47, Noordwijkerhout. Herenweg 11. H. J. Rtftma, Groen- hovenstraat 16, Geldermalsen, Rijks straatweg 21. G. P. J. v. d. Klaauw, Breestraat 115, Canada. W. E. N. Quad vlieg, Noordeinde 2a, Gulpen, Rijksweg 31. G. Marino, Nwe Bees tenmarkt 8, Zoeterwoude, Nassaustr. 9. E. E. van Kooperen, Trompstr. 22, Noordwijk, Tramsteeg 19a. A. Wage naar, Houtlaan 55, Voorburg, Fon- teynenburghlaan 5, A. van Duuren- Groenewegen, Merelstr. 15, Den Haag, Cartesiusstr. 31. A. Hoepel, Groenhovenstr. 22, Alphen a. d. Rijn, Bosparkweg 2. J. W. J. Dijk, Klik- spaanweg 8, Den Haag, Groningsestr. 2a. I. G. Timan, Langebrug 109, Ca nada. J. W. M. Wagemaker, Noord einde 2a, Eindhoven, Bosboomstr. 69. C. W. de Graaf, Volmolengracht 1, Den Haag, Nieuwe Schoolstr. 15a. A. M. OudshoornPijnnaken, Drie Oc- toberstr. 14a, Katwijk, Ligusterstr. 30. G. W. v. d. Meulen, Kanaalweg 109, Woubrugge, a.b. Blauwpolder- kade. A. v. Ark, Munnikenstr. 64 en J. J. W. van Ark-Hoogervorst, Ger- rit Doustr. 10, Achtkarspelen, Koot- stertille, Sinneblomstrjitte 14. M. Ba ron, Rijnsburgerweg 10. Hoorn, Draafsingel 62. A. J. van Noort, Brer- derostr. 3, Wassenaar, Lange Kerk- dam 107. H. T. M. Rijsbergen-Huijing Gerard Brandtstr. 24 en L. G. M. Rijsbergen, Corn. Schuytlaan 46, Giessenburg, W. de Zwijgerlaan 7. M. J. S. VerkleijPoncin, Leemans straat 32, Leidschendam, Burg. van Duyvendijklaan 195. Wat lezers schrijven JUBILEUMCOLLECTE SIMAVI In de komende week gaan veel jonge mensen ook enkele oudere op stap om alweer een beroep op uw offervaardigheid te doen. „We hebben eigenlijk geen zin" zei een leerling van een school, waar de SIMAVI-film was vertoond, „maar als je die ellende ziet, die mensen en kinderen, die melaats zijn, dan moet je wel". Hopenlijk reageren wij net zo; na de verzuchting: alweer een collecte, de bewogenheid om de nood van de naaste. En de dankbaarheid, dat er artsen en verpleegsters zijn, die daar in de verte een vaak onmogelijk zware taak vervullen. En dus ook dankbaar dat er een instantie is. die zorgt dat onze gave die arbeid daar mede mogelijk maakt. Onze gave, mogelijk ons dankoffer. Want gesteld, dat de rollen eens werden omgekeerd en wij daar la gen te versmachten, dan zouden wij niet begrijpen, waarom mensen in de verte, die gezond zijn of veelal het kunnen worden door voldoende medische verzorging en bovenal, die in welvaart leven, niet helpen. Wij zouden dan zeggen: ik zou wel alles willen geven, als ik of mijn kinderen weer gezond werden. De rollen worden (helaas?) niet omgekeerd en alles wordt ook niet gevraagd. Alleen maar een bijdrage ter verwerkelijking van het plan van SIMAVI om artsen en zusters van noodlijdende ziekenhuizen in de tro pen een jubileumkist te sturen met de broodnodige medicamenten, ver band en kleine instrumenten, waar door verdere arbeid mogelijk wordt. Deze collecte wordt hartelijk bij u aanbevolen door het onderstaande comité, dat bekend is met de medi sche nood van de tropen en de ze genrijke arbeid aldaar van SIMAVI: Prof. mr. F. M. baron van Asbeck; Prof. dr. W. R. O. Goslings; Mej. dr. C. Hovens Gréve, arts; Mevr. W. L. Klerks-Kruyt, keel-, neus- en oorarts; H. M. W. J. Kortmann, arts; Dr. F. A. Nolle, arts; Mej. J. Schuurmans Stekhoven, apotheker; Prof. dr. P. H. van Thiel. Voorts kunt u ook helpen door te willen collecteren in de ochtenduren van zaterdag 3 april, waarvoor u zich bij ondergetekende liefst telefonisch kunt opgeven. Namens SIMAVI voor Leiden, DR. E. A. FRANKEN-DUPARC, Lammenschansweg 133, (tel. 20408). Kinderbijslag Wanneer kunnen wij kinderbijslag krijgen voor onze op 22 januari geboren zoon? vraagt abonnee De G. uit V. Antwoord De kinderbijslag wordt per geheel kwartaal uitbetaald. Over het kwartaal, waarin een kind wordt geboren, wordt geen kinderbijslag uitbetaald. U kunt dus de eerste kin derbijslag voor Uw in januari gebo ren zoon aanvragen voor het kwar taal april - mei - juni. I m sa m 0 m ra o B n h a a a Alle correspondentie betreffende de ze rubriek gelieve men te zenden aan onze damredakteur, de heer J. A. J. Zwart: 2Q 3Q 35 Wortman, Molenlaan 6, HaZer&wóude. \yit: 19, 27, 29, 44, 45. BIJ ONZE PROBLEMEN Het spel ging als volgt: 1. 3-9; 2. 45-40, 30-34; 3. 27-21, Het probleem van de heer Colier is 34x14; 4. 21x12, 14-19; 5. 12-7, 19-23; niet gemakkelijk te ontleden. Na een 23-28; 7. 1-6, 28-32; 8. 6-13, Jia, „w 2°-25; 9- 33-15 enz. Wint. viertal slagen komt eên mooie slot- stand te voorschijn, die een verras- Het volgende fragment is uit de send eindspel laat zien. Wel jammer {^Jg^w*j{)Chtenhorst (zwart)~Zaal- is het van dit mooie vraagstuk, dat de zet 2 met 3 verwisselbaar is. Nr. 188 Auteur L. Colier, Maastricht le publikatie 186 m m m m m 8 I 1 i i I 8 I 1 5? m m m m m m m g - - n U U Q B ep es u Zwart: 5, 6, 7, 8, 11, 13, 18, 20, 22, 23, 28, 43. Wit: 15, 16, 24, 31, 32, 34, 37, 39, 40, 42, 48, 50. Het onderstaand eindspel is uit de partij J. Vrolijk met zwart en B. Slechtenhorst met wit. Op leerzame wijze besliste de heer Slechtenhorst deze partij. Zip diagram 187. Wit speelde 26-21, 16x27, 32x21. Nu kon zwart door de meerslag de partij in zijn voordeel beslissen a.v.: 23-28, 33x22, 13-18, 22x11, 6x46. Een tegen valler voor de witspeler. OPLOSSINGEN 184. 32-28, 25-20, 30-25, 35x22, 43-38, 48x6. 185. 44, 33-28, 22, 2, 15, 11, 42, 28. Oplossing openingscombinatie: 24-29, 19x30, 18-22, 13-19, 15x35 en zwart wint een schijf. Verloofd: RIA v. d. GEEST en KEES v. d. ZWET- Blij versweg 3, Rijp wetering Noordeinde 161, Roelof arendsveen Rijpwetering. 29 maart '65 PRIKKEL- OF KRAMPHOEST? Elixir Nattermann Verkrijgt», bij Apoth. cn erk. Drog. DANKBETUIGING Voor de zeer vele blijken van belangstelling, onder vonden tijdens de ziekte en overlijden van mijn dierbare echtgenote, moe der en oma CHRISTINA H. M. DALEMAN betuig ik langs deze weg mijn hartelijke dank. Uit aller naam: P. WORTMAN, NOORDWIJK BINNEN AGENTSCHAP DE LE1DSE COURAN1 Voor: ABONNEMENTEN ADVERTENTIES DRUKWERKEN P. C. W. MOLEN KAMP Marlolijnstraaf 14 Telefoon 4327 Heden overleed, voor zien van de H.H. Sa cramenten van de Zie ken, in de leeftijd van 75 jaar, onze lieve man, vader en grootvader PETRUS LEONARDUS STRAATHOF echtgenoot van Margaretha Anna Maria Verkley oud-kerkmeester van de parochie te Rijpwetering Rijp wetering: M, A. M. Straathof- Ver kley Hazerswoude: A. M. Bisschop- Straathof Rijpwetering: N. J. Straathof J. C. Straathof-Borst Arnhem: C. C. Louwes- Straathof J. K. Louwes Rijpwetering: L. W. Straathof C. E. M. Straathof- Waasdorp Deurne: A. S. Straathof M. M. Th. Straathof- Muris Maryland V.S.: J. P. Straathof C. Straathof- v. d. Berr Leiden: M. C. van Akkere _- Straathof H. van Akkeren Rijpwetering: P. B. Straathof J. P. E. Straathof- Kempen M. M. Straathof Bandoeng: W. N. Straathof, Kruisheer en kleinkinderen Rijpwetering, 28 maart 1965 Past. v. d. Plaatstr. 77 De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden woensdag 31 maart a.s te 12 u. in de parochie kerk van O !L. Vrouw Geboorte te Rijpwete ring, waarna begrafe nis op het r.k. kerkhof aldaar. Rozenkransgebed 's avonds 7.30 uur in de kerk. Met groot leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze chef-bakker en collega Konrad Heinrich Boeker Wij zullen steeds een zeer prettige herinnering aan hem blijven behouden. Het personeel van winkel en bakkerij van de Coöp. „De Samenwerking" U.a. Roelof arendsveen, 28 maart 1965 In verband met het overlijden van de heer KONRAD HEINRICH BöCKER zullen onze WINKEL EN BAKKERIJ woensdag a.s. gesloten zijn. Coöp. „De Samenwerking" u.a. Berustend in de wil van God met een groet aan allen is van ons heengegaan, mijn liieve onverge telijke man, onze vader, behuwd- en grootvader Konrad Heinrich Boeker echtgenoot van Catharina Johanna Maria van der Meer, eerder van Anna Koot in de leeftijd van 64 jaar. T. BÖCKER—VAN DER MEER kinderen en kleinkinderen De H. Eucharistieviering zal plaats hebben op woensdag 31 maart a.s. om 10 uur in de parochie kerk Maria Presentatie te Roelof arendsveen, waarna begrafenis op het r.k. kerkhof aldaar. Rozenkransgebed: maandagavond 20 u. in de kerk. Avondmis: dinsdagavond 19.30 uur. In plaats van kaarten. Na een langdurig, doch geduldig gedragen lijden is heden van ons heengegaan, onze beste vriend Konrad Heinrich Boeker Sinds de oprichting in 1929 van onze afdeling, eerst R.K. Volksbond, daarna K.A.B. en thans N.K.V. heeft hij deel uitgemaakt van het bestuur en als penningmeester de belangen van onze organisatie behartigd. Moge hij thans het loon ontvangen voor zijn vele werk voor ons gedaan. Het bestuur van het N.K.V.: N. A. J. RIETBRQEK, voorzitter U. J. VERHAAR, secretaris Roelofarendisveen, 28 maart 1965 Na een zeer arbeidzaam leven is heden tot zijn Scepper weergekeerd, de heer Konrad Heinrich Boeker ruim 35 jaar chef van onze afdeling bakkerij. Zijn grote werklust voor ons bedrijf, wat zijn lust en zijn leven was, zullen wij nimmer vergeten. Wij bevelen zijn ziel aan in het gebed van onze leden. Het bestuur van de Coöp. „De Samenwerking" u.a.: N. A. J. RIETBROEK voorzitter G. v. d. WEIJDEN, secretaris In de parochiekerk van Maria Presentatie maan dagavond 8 uur rozenkransgebed. Dinsdagavond 7.30 uur Avondmis. Woensdagmorgen 10 uur uitvaart en daarna be grafenis. Roelofarendsveen, 28 maart 1965 Met ontsteltenis namen wij kennis van het plotse ling overlijden van onze algemeen bedrijfsleider en procuratiehouder, de heer A. v. d. Valk Zijn bijzondere persoonlijkheid en warme belang stelling zowel als chef en mens heeft onze grote waardering gehad en zal immer in onze herinne ring blijven. Zijn onverflauwde ijver en plichtsbetrachting zal ons steedè als voorbeeld blijven strekken. Personeel A. v. d. Voet Zn. Leiden, 27 maart 1965 In volle overgave aan Gods H. Wil, overleed tot onze diepe droefheid, geheel onverwachts, voor zien van het H. Oliesel, mijn lieve man en onze zorgzame vader, behuwd- en grootvader Wilhelmus van der Vlugt echtgenoot van Maria Henrica Rotteveel in de leeftijd van 75 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene aan in uw gebeden opdat het Eeuwig Licht hem verlichte. Uit aller naam: M. H. VAN DER VLUGT—ROTTEVEEL kinderen en kleinkinderen Sassenheim, 28 maart 1965 Hoofdstraat 353 De gezongen H. Mis van Requiem zal aan God worden opgedragen op donderdag 1 april a.s. des v.m. 9.30 uur in de parochiekerk van de H.H En gelbewaarders (Beekbrug) te Lisse. waarna be grafenis in het familiegraf op het kerkhof van de parochie. Rozenkransbidden: des avonds 8 uur. In volle overgave aan Gods H. WÜ overleed tot onze diepe droefheid, geheel onverwachts, voor zien van het H. Oliesel, mijn lieve zorgzame man en onze vader, behuwd- en grootvader Antonius Cornells Bakker echtgenoot van Gerarda Cornelia Hoogduin in de leeftijd van 82 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene aan in uw gebeden, opdat het Eeuwig Licht hem verlichte. Lisse: G. C. Bakker-Hoogduin A. C. Bakker Bodegraven: P. H. Bakker C. Bakker-Kaptijn Lisse, 27 maart 1965 Heereweg 467 De gezongen H. Mis van Requiem zal aan God worden opgedragen op woensdag 31 maart a.s. des v.m. 10 uur in de parochiekerk van de H.H. Engelbewaarders (Beekbrug) te Lisse, waarna be grafenis op het kerkhof van de parochie. Rozenkransbidden: des avonds 7.45 uur in de pa rochiekerk. Met diepe verslagenheid geef ik hiermede kennis van het plotseling overlijden van mijn algemeen procuratiehouder en bedrijfsleider, de heer A. v. d. Valk Zijn gedurende vel jaren in mijn dienst getoonde bijzondere werkkracht, toewijding en bekwaam heid stemmen mij tot een blijvende dankbaarheid. Zijn heengaan betekent voor mij een zeer groot verlies. A. E. v. d. VOET ZN. M. v. d. VOET Leiden, 27 maart 1965 Heden overleed na een kortstondige ziekte, voor zien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in de hoge ouderdom van bijna 79 jaar, onze lieve moeder, grootmoeder en overgrootmoeder Anna Gerarda van Veen weduwe van Cornells Gerardus Ganzevles Rijpwetering: Roelofarendsveen Rijpwetering: M. H. Weenink-Ganzevles Th. Weenink Losse: M. K. v. d. Star-Ganzevles W. v. d. Star Rijpwetering: G. H. Ganzevles A Ganzevles- v. d. Pouw Kraan Baiik Papan, Borneo: Zuster Jozefa Rijpwetering: C. A. v. Haastregt-Ganzevles J. v. Haastregt J. P. Brugman-Ganzevles P. Brugman C. M. de Jong-Ganzevles J. de Jong G. J. Warmerdam-Ganzevles G. Warmerdam Rijnsaterwoude: H. J. Ganzevles J. Ganzevles-Kouwehoven Rijpwetering: C. J. Ganzevles J. C. Ganzevles C. Ganzevles-Vreeswijk kleinkinderen en achterkleinkinderen Rijpwetering, 27 maart 1965 Zuidweg 2 De plechtige H. Mis van Requiem 2al gehouden worden woensdag a.s. 10.30 uur in de parochie kerk van Onze Lieve Vrouw Geboorte te Rijpwe tering, waarna de begrafenis op het r.k. kerkhof aldaar. Rozenkransbidden: maandag- en dinsdagavond 7.30 uur in de kerk. Correspond entte-adres: Zuidweg 8 Heden overleed, zacht en kalm, voorzien van de H.H. Sacramenten der Zieken, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Cornelia Maria v. d. Lubbe weduwe van Pieter v. d. Burg In de leeftijd van 89 jaar. Voorschoten: Voorburg: Leiden: Voorschoten: W. L. v. d. Ham en kinderen J. A. v. d. Burg E. Meijsen-v. d. Burg en kinderen E. J. Ramakers-v. d. Burg H. Ramakers en kinderen A. Bokern-v. d. Burg H. L. Bokern en kinderen Zoeterwoude, 27 maart 1965 Huize „Emmaus" De geaongen H. Uitvaartdienst zal gehouden wor den op dinsdag 30 maart 1965 om 10 uur a.s. in de St. Aloysiuskapel aan de Schenkelweg, waar na de begrafenis op het r.k. kerkhof aan de Zuid- buurt. Rozenkransbidden op maandagavond om 8 uur aan het sterfhuis Huize „Emmaus", Zuidbuurtse weg, Zoeterwoude. <„Têlefoonljesn worden uitsluitend geplaatst tegen KONTANTE BETALING

Leidse Courant | 1965 | | pagina 5