■M Leids slachthuis voldoet weidse agenda vrij goed aan EEG-eisen BEURSOVERZICHT Bollenkweekwedstrijd van Door Eendracht Verbonden" Marktberichten Jeugdcentrum in Noordwijk geopend MAANDAG 29 MAART 1965 DE JIDSE JURA. PAGINA 4 Op vragen van de heer A. Versnel, inzake de aanpassing van het Open baar Slachthuis aan de EEG-bepa- lingen hebben B. en W. o.m. het volgende geantwoord: De voorwaarden, waaraan zal moe ten worden voldaan om vlees uit een bepaald slachthuis te mogen uitvoe ren, zullen zich niet beperken tot materiële eisen ten opzichte van de slachthuizen, doch zullen evenzeer be treffen de gelegenheid tot koelen, de wijze van keuren en slachten, de hygiëne en het vervoer van vlees. Het stemt ons College tot voldoe ning, dat ten aanzien van het Leidse Openbaar Slachthuis dank zij de grote investeringen, welke sinds '58 zijn tot stand gebracht en die er toe strekten om deze inrichting te mo derniseren en geschikt te maken voor exportslachtingen thans zal kun nen worden volstaan met enige aan vullende voorzieningen en verbete ringen. Een dezer dagen heeft de directeur van Veeartsenijkundige Dienst ons bericht, dat, teneinde het Openbaar Slachthuis in overeenstemming te brengen met de hierboven vermelde richtlijn inzake gezondheidsvraag stukken op het gebied van het intra communautaire handelsverkeer in vers vlees, nog de navolgende voorzienin gen dienen te worden getroffen: 1. verbetering darmlokaal varkens; 2. verbetering darmlokaal runderen; 3. vernieuwing vloer runderhal; 4. verbetering van deuren, tafels en voorzover nodig van andere inven taris, alsmede van muren en vloe ren. De onder 1 en 4 genoemde voor zieningen, waarvoor de Raad in het verleden kredieten beschikbaar heeft gesteld, zijn reeds in uitvoering, ter wijl de verbeteringen sub 2 en 3 zijn begrepen in de investerin gen, waarvoor de Raad in zijn vergadering van 22 maart j.l. een krediet voteerde. Aangezien de uitvoering van de te treffen voorzieningen een zekere tijd vordert, laat 't zich aanzien, dat Junioren Leidse Rij en Jachtclub beter dan Haagse Hubertusmanege Een uit 12 ruiters bestaande Leidse équipe van de circa 15 maanden ge leden opgerichte jeugdafdeling van de Leidse Rij- en Jachtclub (Rijks universiteitsmanege) behaalde in de cember j.l. een fraaie dressuur- overwinning op de jeugdéquipe van de Haagse Hubertusmanege. In de Leidse Universiteitsmanege vond zondag onder vrij grote belang stelling de revanche-dressuurwed- strijd plaats. Daar de zes beste indi viduele dressuurprestaties zowel in de uit- als thuiswedstrijd behaald beslissend waren voor de uiteinde lijke aanwijzing van de beste épuipe behoeft het nauwelijks vermelding, dat de Haagse jeugdruiters zich extra goed op de returnstrijd hadden voor bereid en de Leidse épuipe zich daar entegen extra inspande om de ver kregen voorsprong met succes te ver dedigen. Deze extra inspanning werd inderdaad met succes bekroond. Wel kende de jury ditmaal van de zes prijzen voor de beste individuele dressuurprestaties er vier aan de Haagse jeugdruiters toe, doch het aantal punten, dat Jolien Kaptein met Tünder (1ste prijs) en Joep Avezaat met Wicklow (zesde prijs) voor zich liet noteren was ruim schoots voldoende om de verkregen voorsprong te behouden en dus ook een definitieve Leidse overwinning te realiseren. De returnwedstrijd had onder lei ding van de heer J. Kok en zijn Haagse collega de heer P. Portman een bijzonder vlot en prettig verloop, zodat de 24 jeugdige deelnemers (sters) enerzijds en de toeschouwers (sters) anderzijds kunnen terugzien op een geslaagd paardesportevene- ment. De jury kende ditmaal de zes eerste plaatsen aan de navolgende combinaties toe: 1 Jolien Kaptein met Tünder (Leiden); 2 Tjietske v. d. Sluys met Tünder (Den Haag); 3 Maretta Box Stevens met Fox Hun- ter (Den Haag); 4 Barbera Hulskamp met Tünder (Den Haag); 5 Thera van der Poel met Bunny (Den Haag); 6 Joep Avezaat met Wicklow (Lei den). In beide wedstrijden werden in totaal de beste drie individuele pres taties geleverd door: 1 Jolien Kap tein (Leiden); 2 Thera v. d. Poel (Den Haag); 3 Winnifred Melai (Lei den). BURGERLIJKE STAIND Geboren: Adrians Johanna, dr. van K. van den Bos en E. H. de Boer, Wilhelmus Johannes, zn. van A. van Santen en L. T. C. M. de Ree, Edwin, zn. van J. H. IJzerman en W. J. Rijnsburger, Timmo Carolus, zn. van P. J. Fasel en J. van der Hoogt, Sa- muël Cornelis, zn. van C. Denis en I. R. Vollmer, Klazina Cornelia, dr. van J. Nijgh en T. de Jong, Barinus, zn. van J. Hoogendoorn en M. Bos, Adriaan, zn. van P. Kempeneers en P.J. van Eijgen. Overleden: A. van Wijk, 55 jr., man, R. M. M. Jurgens, 4 jr. zoon, A. E. M. van dier Waard, 1 jr. dochter, T. H. van der Berg, 74 jr. wed. van L. W. Schnabel, C. G. Baamstra, 75 jr., vrouw. Gehuwd: N. Ligtvoet en J. R. A. van Zeist, C. Ginjaar en M. M. Voge laar, H. J. M. Wassen en G. C. Wal ter. de aanpassing van bepaalde onder delen van het bedrijf aan de nieu we bepalingen op 30 juni a.s., zijnde de datum, met ingang waarvan vol gens het aanhangige wetsontwerp de gewijzigde wetsartikelen in werking zullen treden, nog niet geheel zal zijn voltooid. Wij hebber evenwel reden om te veronderstellen, dat voor een volledige aanpassing een rede lijke overgangstermijn zal worden toegestaan. Tenslotte zal nog nader moeten wor den overwogen, of de nieuwe bepalin gen een uitbreiding van de veteri naire staf van de vleeskeuringsdienst nodig zullen maken. BEJAARDENSOCIETEIT HERENSINGEL De leden van de R.K. Bejaarden sociëteit Par. Herensingel wordt hier mede bericht, dat de wekelijkse bij eenkomst deze week niet donderdag maar woensdagmiddag wordt gehou den. Gaarna dit bericht zo veel mo gelijk doorgeven. WIJN UIT STADSGEHOORZAAL In de nacht van zaterdag op zon dag zijn door de Leidse politie een 21-jarige schilder en een even oude zeeman, beiden afkomstig uit Leiden, aangehouden. Zij hadden zaterdag, nacht uit de kelder van de Stadsge hoorzaal vijf flessen wijn en een fles brandewijn gestolen. INBRAAK IN SCHOOL „DE VALK" Vrijdagnacht is ingebroken in de gemeenteschool „De Valk". Via een vernielde ruit wist men de school binnen te komen. Er werd een sleu telbos gestolen, waarmee alle klas lokalen werden geopend. Uit spaar- busjes is een bedrag van ongeveer 50 gulden verdwenen. Mej. E. Righart van Gelder halve eeuw bij „De Faam" Volgende week maandag, 5 april, hoopt mej. E. A. A. Righart van Gel der de dag te vieren, dat zij vijftig jaar in dienst is bij het modemaga zijn „De Faam" te Leiden. Naar van directiezijde werd medegedeeld, zul len op die dag enkele feestelijkheden ter viering van dit opmerkelijke ju bileum plaatsvinden. Leidse Universiteit Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor de volgende exa mens: Doct.ex. Ned. Recht, de heren J. M. de Jonge (Amersfoort) en W. C. de Jong (Den Haag); kand. ex. klassie ke taal- en letterkunde, mej. M. Hepp (Rotterdam); semi-artsex. mej. E. v. Adelsbergen (Arnhem), mej. A. L. Locher (Oegstgeest), mej. J. M. E. Niel (Oegstgeest), mevr. B. E. T. Bru- ning-Patay (Leiden), de heren P. H. E. Berghuis (Leiden), H. Evenblij (Den Haag), R. v. Eijk (Katwijk) en dr. J. M. C. Kauer (Den Haag); arts- ex., mevr. A. Westendorp-Meulen- berg (Middelburg), de heren L. E. M. Kleipool (Monsetr), K. J. Roelofs- waert (Den Haag), F. H. Stadler (Leiden) en D. J. Zwart, (Leiden). Geslaagd Aan de Amsterdamse Vrije Universiteit is de heer C. L. Matze te Leiden geslaagd voor het kandidaatsexamen economie. MAANDAG 29 MAART Alma Materkoor Repetitie ge bouw „Toonkunst", aanvang 20 uur, Bonaventura Lyceum. Opvoe ring van het toneelstuk „Gieren rond een doodskop" in de Leidse Schouw burg. Aanvang 20 uur. DINSDAG 30 MAART Kath. Harmonie Repetitie voor concours, zaal Maria Gijzensteeg, afd. muziek, aanvang 20 uur. Bonaventura Lyceum. Opvoe ring van het toneelstuk „Gieren rond een doodskop" in de Leidse Schouw burg. Aanvang 20 uur. Kat. Nat. Bond voor EHBO. Aanvang cursus gebouw G.G. en G.D. Roodenburgerstraat, 19.45 uur. WOENSDAG 31 MAART Bonaventura Lyceum. Opvoe ring van het toneelstuk „Gieren rond een doodskop" in de Leidse Schouw burg. Aanvang 20 uur. Leidse Bond van Huis- en Grond eigenaren. Voorjaarsledenvergade ring Rest. Van der Heijden, Bree- straat. Aanvang 20 uur. DONDERDAG 1 APRIL Kath. Harmonie Repetitie voor concours St.-Jansschool, Rapenburg, afd. drumband, aanvang 19.30 uur. K. en O. Nieuw Rotterdams Toneel met „Incident in Vichy", Leidse Schouwburg, aanvang 20 uur. VRIJDAG 2 APRIL VEBO Paasveetentoonstelling. Opening in de Vergulden Turk, Steenstraat, te 10 uur. K. en O. Nieuw Rotterdams To neel met „Incident in Vichy", Leidse Schouwburg, aanvang 20 uur. Kinderbescherming Contact avond Liduinaschool. Aanvang 20 u. Toneelgroep Amphis Toneel avond in de Grote Burcht. Aanvang 20 uur. Leidse Smalfilmliga. Bespreking diverse punten en vakantiefilm Oos tenrijk. Zaal Hooglandse Kerkgracht 28. Aanvang 20 uur. ZATERDAG 3 APRIL Kat. Nat. Bond voor EHBO. Jeugd EHBO-cursus, gebouw G.G. en G.D., Roodenburgerstraat. Aan vang 15.30 uur. Deze week onderzoek in het Waaggebouw, Aalmarkt op: maandag 29 maart: 9.00-12.00 en 14.00-16.30 uur; dinsdag 30 maart: 14.00-16.30 en 19.00-21.30 uur; woensdag 31 maart: 9.00-12.0Q en 14.00-16.30 uur; donderdag 1 april: 9.00-12.00 en 14.00-16.30 uur; vrijdag 2 april: 14.00-16.30 en 19.00-21.30 uur. Stille markt AMSTERDAM. 29 maart Het Damrak heeft vanmiddag de nieuwe beursweek ingezet met wat lagere koersen voor de meeste internatio nale waarden ten opzichte van het voorgaande slotniveau. In alle hoe ken van de hoofdfondsen was het zeer stil. De animo van zowel de kopers als verkopers was ver te zoe ken. Hierdoor bleven de koersfluc tuaties gedurende de gehele beurs- duur binnen zeer nauwe grenzen. Kon. Olie noteerde bijna een gulden lager op 150. Dit fonds sloot vrijdag in Wall Street 3/4 dollar lager, Phi lips een kwart en KLM een halve dollar. Philips bleef vanmidag op 150.30 een halve gulden beneden vrijdag. Hetzelfde deed Unilever op circa 130.30. AKU was twee punten lager by een verhandeling op 510Vz. Hoogovens praktisch onveranderd op 538. Voor KLM werd f 124 (onv.) als advieskoers opgegeven. Aanvan kelijk daalde KLM vrijdag in Wall Street twee dollar. Het fonds verliet de markt aldaar, zoals boven aan gehaald met een koersverlies van een halve dollar. Vrijdagavond werd in Amsterdam als laagste prijs voor KLM f 118 gedaan. Vanmorgen werd, gedurende de niet-officiële ochtend- handel f 122 tot f 124.50 voor de stukken betaald. Het Dow-Jones-ge- middelde voor de industrie-aandelen daalde in Wall Street een zestal punt ten tot circa 892. De onzekere internationale politie ke situatie rond .Vietnam droeg tot genoemde daling hoofdzakelijk bij. In Amsterdam bleef men vanmiddag liever dicht bij huis. Zo dacht ook de arbitrage er over. Het viel dan ook gemakkelijk te begrijpen, dat de affaire minimaal was. Het enthousiasme van de twee vo rige weken bleek vandaag iri ern stige mate bekoeld te zijn. Ook iin deze sector werden weinig trans acties uitgevoerd. De stemming was er licht verdeeld. Van de leidende cultures lagen HVA en Amsterdam Rubber iets zwakker in de markt. Dit ondanks de steeds krapper wor dende geldmarkt als gevolg waarvan ingaande heden, het tarief voor dag geld wederom met een half procent is verhoogd tot vier procent. In de lokale afdelingen waren de aandelen industriële maatschappij „Palembang" op de hogere koers van 140 niet te krijgen. Deze maat schappij heeft het dividend verhoogd tot 10 (acht) procent. Ook RIVA ver hoogt het dividend tot 16 (15) pro cent. Claims Veenkoloniale Bank ver lieten de markt vandaag op circa 155. HILLEGOM PATER HUYGENS SPRAK VOOR I.S.C.C. OVER .MENSEN IN NOOD' In de jaarvergadering van het In terparochieel Sociaal Charitatief Centrum te Hillegom sprak pater Huygens o.f.m. over de medemens, die in nood verkeert. Er zijn er ont stellend veel, die in veel kleine din gen zich niet zelf kunnen helpen en gebrek hebben aan iemand, die een traan in een lach kan veranderen door iets voor hem te doen, zomaar geheel vanzelfsprekend. In Haarlem is een groep jongeren, die zich voor dit werk van naastenliefde ter be schikking heeft gesteld. Ofschoon er na drie jaar nog onvoldoende aan dacht aan is geschonken en het aan tal van ongeveer 130 actieve leden ruim voldoende is om aan de aan vragen om hulpverlening te voldoen, groeit het werk nog steeds. De be schikking over een kantoor met te lefoonaansluiting en de gelegenheid c$am via dit kantoor om hulpverle ning kan worden gevraagd, werkte daartoe mee, aldus pater Huygens. Secretaris L. J. Koot gaf een over zicht van de werkzaamheden van het bestuur. De huur van het perceel in de Hostraat is opgezegd en nu zal het ISCC waarschijnlijk ruimte wor den verstrekt in het Medisch Cen trum. De maatschappelijk werkster, mej. M. M. A. Copray gaf een over zicht van de werkzaamheden over 1964 verricht door de maatschappe lijk werksters, zeer verdienstelijk bijgestaan door mevr. Lommerse, die de administratie bijhield en mejuffr. M. Nelis van Gezinszorg. Het aantal huisbezoeken bedroeg 1062, het spreekuur dat dagelijks van 9 tot 10 uur wordt gehouden en woensdags avonds van 7 tot 8 uur werd door 357 personen bezocht. Bij de ver leende hulp waren 421 personen be trokken. Er was een goede samen werking met de diverse instellingen op sociaal charitatief gebied. Bijzon der slaagde het initiatief van de he ren L. Koot en J. A. Stijnman bij de uitzending van 32 Hillegomse kinde ren naar de Brabantse bossen, waar zij een ^eerlijke vakantie hadden. De maandelijkse ledenbijeenkomst van de Leidse Tuiniers- en Bloemis tenvereniging „Door Eendracht Ver bonden", welke vrijdagavond in de bovenzaal van café „De Grot" werd gehouden, stond voor een groot deel in het teken van de jaarlijkse onder linge bollenkweekwedstrijd, waar voor de vele deelnemers twee potten met elk drie zelf in bloei getrokken narcissen hadden ingezonden. Na het openingswoord van de voor zitter, de heer J. H. Smit, hield de vergadering een geanimeerde bespre king over enkele belangrijke agenda punten. Hierbij werd onder meer met algemene stemmen besloten om ook in het komende zomerseizoen weer de gebruikelijke onderlinge wedstrijden te houden, waaronder een tuinwedstrijd (voor-, achter- of volkstuin), ohrysanten-kweekwed- strijd en een wedstrijd in het kwe ken van begonia's, colleussen of fuch sia's. Daar de heer N. Breedijk om gezondheidsredenen zijn bestuurs functie (alg. adj.) ter beschikking had moeten stellen, werd bij de tussen tijdse bestuursverkiezing de heer K. G. Korenhof jr. bij acclamatie tot diens opvolger gekozen. De voorzit ter memoreerde hierna het vele werk, dat de heer Breedijk in het belang van DEV had verricht mede waar door de vereniging slechts node af scheid van hem nam. Inmiddels had de jury gevormd door de heren H. de Pree, M. den Hartog en P. Helvensteijn, haar oor deel over de inzendingen geveld. Na een kort verslag van de kweekresul- taten, maakte de heer De Pree de uitslag bekend die er als volgt uitzag: I. J. H. Smit 23'/t pnt; 2. B. J. Lim burg 22 pnt; 3 en 4 A. Hofman en H. F. Nederberger, beiden 20'/a pnt; 5 en 6 T. Buis sr en H. Crama, beiden 19 pnt; 7. G. de Daas, 18'/» pnt; 8. H. Wagemans 18 pnt; 9. W. Habraken I6V2 pnt; 10. J. Ouwerkerk 15 pnt; II. P. Staffeleu 14 pnt. De heer Nederberger verwierf te vens nog 6 punten t.b.v. het z.g. pun- tenstelsel en wel voor zijn inzending van twee potten zelfgetrokken hya cinthen. Na de pauze vond de heer De Pree een aandacthig gehoor voor zijn cau serie met als onderwerp „Wat is er in de winter en het voorjaar in de tuin te zien en te doen". Het tal van deskundig adviezen liet spreker hier in vooral de vele werkzaamheden die in het voorjaar moeten geschie den om een zo fraai mogelijke tuin te krijgen de revue passeren. Als vanouds werd de avond besloten met de verloting van diverse kweekma- terialen. EXCURSIE VOLA Zaterdagmorgen hield de Vereni ging van Oud-Leerlingen der Am bachtsschool een excursie met haar leden en donateurs naar „Het Diaco- nessenhnis" aan de Houtlaan. Het ge zelschap werd ontvangen door het hoofd van de technische dienst, de heer J. Hoebert, die een inleiding hield over de bouwkundige en tech nische aspekten van het ziekenhuis, aan de hand van een prachtige ma quette. Alvorens het gezelschap een kijkje ging nemen in de verschillende afde lingen, was er gelegenheid voor het stellen van vragen. Tijdens de rondleiding werd een bezoek gebracht aan de keuken, was serij, de liftmachinekamers en com pressorenruimte, het ketelhuis, 't so larium en de recreatie verdieping in ternaat. waar het gezelschap nog een ogenblik, onder het gebruik van een kopje koffie, samen bleef. LEIDEN, 29 maart GROENTE Andijvie 81-94, snijbonen 280-390, kroten, gekookt 40, prei 40-55, rabar ber 80-108, spinazie 41-73, stoofsla 35- 42, spruiten 60-97, komkommers 83, tomaten 280-395, uien 30-44, waspeen 17-26, witlof 50-85 per 100 kg. Kom kommers 25-68, sla 11-27 per 100 stuks. Raapstelen 7-10, radijs 30-42 per 100 bos. Zondagavond is in Noordwijk-Zee het nieuwe katholieke Jeugdcentrum in gebruik genomen. Het centrum, dat een onderdeel vormt van de zo- merkerk is 's winters door middel van rolluiken van de rest van de kerk afgescheiden en wordt gebruikt als parochiezaal. Enige weken gele den is het geheel klaargekomen. Een tweehonderd jongeren waren op deze gezellige avond aanwezig en hebben deze zaal na de openingswoorden van pastoor P. Perquin, die bijzon der trots op deze zaal was enthou siast in gebruik genomen. Op de foto: „The Moods" in aktie. NOORDWIJK NIEUWE KANTINE VOOR SJC In een buitengewone leden verga- dering onder voorzitterschap van dr. C. Goudriaan, heeft de R.K. Voetbal vereniging vrijdagavond besloten over te gaan tot het bouwen van een nieuwe kantine op het sportpark aan de Lageweg. Na een overzicht van de door het bestuur samengestelde plan nen en de bezichtiging van de ont worpen tekening, verliepen de in- formatorische besprekingen op vlotte wijze en kon het bestuur zich verheu gen dat de voorgestelde plannen una niem door de vergadering werden geaccepteerd en het bestuur machti ging kreeg deze uit te voeren. Deze kamitine zal worden gebouwd als een verlengstuk van de bestaande kleedtgelegenheid, achter het tweede veld. Dit veld zal dan ongeveer drie meter naar voren moeten worden ge bracht op het gedeelte van de be staande rijwielstalling. De voorzijde van het gebouw zal bestaan uit een glazen wand, zodat hiervoor een be- schermingsraster zal moeten worden aangebracht, terwijl bekeken zal moeten worden of aan de voorzijde van het tweede veld tegen de Lage weg een ballenvanger moet worden geplaatst. De afmeting van de kan tine is gepland op een oppervlakte van 12 x 5 meter oftewel 60 m2, met een plat dak. De bestaande kantine, de zij ingang links, het bestuurska- mertje, de bergplaats en de soheids- rechterkamer zullen binnenwaarts geheel worden uitgebroken, zodat het mogelijk wordt een behoorlijke be stuurskamer in te richten, de kleed gelegenheid voor de scheidsrechter een beter comfort te geven en tevens een ruime gelegenheid voor het op bergen van het materiaal aan te bren gen. Het bestuur stelt zich voor de middelen, voor driekwart gedeelte bijeen te halen door het uitschrijven van een obligatie-lening, waarvan de stukjes 10,- zullen bedragen en deze onder leden, nonaktieve leden, dona teurs en supporters van SJC uit te zetten, een en ander onder notariële akte op de bepaling van geregelde uitloting dezer stukjes. Het restant van de bouwkosten kan bestreden worden uit andere middelen. De kos ten van deze bouw kunnen nog aan merkelijk lager komen als de leden zich bereid verklaren een gedeelte van de werkzaamheden kosteloos op zich te nemen. Het bestuur zal t.z.t. zeker een beroep in deze richting bij de leden indienen en er wordt op ge rekend dat hieraan spontaan zal wor den voldaan. Ook deed het bestuur een beroep op de leden om daadwer kelijk mede te werken aan de toto- aktie. Een uitbreiding van de toto- leden betekent een grotere bron van inkomsten voor de vereniging. Even zo werd een beroep gedaan op allen om de inschrijving van de obligatie lening tot een groot succes te bren gen. KOUDEKERK Auto-ongeluk Zondagavond half negen had in de Hogewaard 'n auto ongeluk plaats, dat, gezien de schade aan beide auto's, ernstiger had kun nen zijn. Drie jongelui, die zwaar on der invloed waren van alcohol, vlo gen, met flinke snelheid uit de rich ting Alphen a. d. Rijn komende, met hun auto op de geparkeerde auto van de heer T. de Hollander. De bewo ners van de plaats van het ongeluk hoorde een grote klap en vlogen naar buiten om eventueel hulp te bieden. Dit bleek wel nodig. De bestuurder van de auto had hoofdwonden en miste enige tanden; de twee andere inzittenden hadden wonden aan ge laat en hoofd. Dr. Blaauwendraad heeft de slachtoffers verbonden. De politie nam de auto in beslag en nam ook de drie heren mee naar het bu reau voor verder verhoor. Beide auto's werden zwaar beschadigd. HOOGMADE BRUG VIEL IN HET WATER Dat het verplaatsen van een woon boot gemakkelijker lijkt dan 't soms is, ondervond een bewoner, toen hij zaterdag zijn woonboot naar van de schaarse open plaatsen, welke nog in de vaart de Oude A te vinden zijn, wilde brengen en op zijn vaart het bruggetje, dat de Oude Kerkweg en de Frederikskade verbindt, moest passeren. Dit brugetje, dat al vele malen met goed gevolg voor een der der gelijke doorvaat even is gelicht, werd ook nu, door een ter plaatse aanwezige drijvende bok in de ta kels geslagen. Plotseling begaf een der staaldraden het en kwam het bruggetje in het water terecht en versperde de doorvaart nu geheel. Na enige uren van ingespannen arbeid lukte het de doorvaart weer vrij te maken en kon de woonboot haar reis voortzetten en kwam ook de oeververbinding weer tot stand. ALPHEN AAN DEN RUN VOET TUSSEN SPAKEN De autobestuurder C. L. M. v. C. wonende te Leiden, bracht zondag middag de 15-jarige Haagse automon teur J. L. naar het politiebureau, om dat hij de jongeman vrij ernstig ge wond had aangetroffen op de Zien- deweg. De verongelukte jongeman was met enkele vrienden per brom fiets uit Den Haag onderweg naar Nieuwkoop. J. J. reed mee als duo passagier. Door een oneffenheid in de weg geraakte zijn rechter voet van het voetsteuntje af en kwam met zijn voet tussen de spaken van het ach terwiel van de bromfiets waarop hij zat. De arts Pilon te Alphen aan den Rijn verleende de jongeman op het politiebureau de eerste hulp. Daarna is hij door zijn ouders per auto afge haald. DAPPERE JONGELUI Zondagmiddag reden de gezusters R. met hun vriendin per rijwiel over de Ziendeweg in de richting Nieuw koop. Mej. A. H. M. R. (19) reed ach ter haar zus en haar vriendin. Bij de splitsing Ziendeweg-Zuideinde te Aarl anderveen werden de meisjes achterop gereden door een personen auto, waarin enkele jongemannen za ten. De meisjes werden door de jon gens aangeroepen waarop zij echter niet reageerden. Daarop reed de auto nog iets dichter naar de meisjes toe. Op een gegeven ogenblik raakte de auto het achterwiel van mej. R. Het meisje werd met fiets en al vooruit gestoten; zij kwam tussen de twee andere meisjes terecht en kwam te vallen. Zij liep aan haar benen en gelaat verwondingen op en haar kle ding en rijwiel werden ernstig be schadigd. Mej. R. moest zich onder dokters behandeling stellen. Toen de bestuurder van de auto de gevolgen van zijn ondeskundig en onverantwoord rijden zag, zette hij er snel vaart in en verdween in de rich ting Nieuwkoop, zonder dat hij, noch zijn passagiers zich om het slachtof fer hadden bekommerd. De politie stelt een onderzoek in naar de be stuurder en zijn vrienden.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4