Col het mm H Ei DRIE DODEN BIJ BOTSING INDE MIST Aetherklanken ■^ofcersmeteer^ nstifl VISIE OP TELEVISIE OOK ZEER VEEL JONGEREN NAMEN AAN NATIONALE BEDEVAART DEEL MAANDAG 29 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA een vrachtwagen pal tegen een te- PRINS BERNHARD dan vorige week, toen de duizenden dag 8 april elke week een aflevering gemoetkomende vrachtauto. Drie van UIT LECH TERUG doorweekt van de stromende regen Van de Lucy-show zal worden ge- de vier inzittenden van het huisje him tocht volbrachten. Hulde aan de bracht, en wel op NI. Op nader te waren op slag dood. De slachtoffers De RijksvoorLichtdmigsdienst dieelt Amsterdamse straatpolitie, die deze bepalen datum wordt een tweede, zijn: de 22-jarige ongehuwde metse- mede, dat prins Bomhard zondag- tocht van vele duizenden bijzonder soortgelijke filmserie ingezet, laar P. van Kerkhoven uit Klooster- avond om zes uur van zijn vakantie vlot liét verlopen, zonder enige over- zand, de 35-jarige timmerman J. L, de in Lech op paleis Soestdöjk is aamge- last van de wel eens iets rumoerige Zaterdag Waal uit Kloosterzand gehuwd en komen. feestgangers, die met zachte hand vader van vier kinderen en de 32-ja- weer tot de orde werden geroepen. De Avro kwam met haar gebruL Bij een autobotsing op de weg Ter- riige timmerman W. Steijns, gehuwd Een grote ikonen-tentoonstelling Evenveel hulde aan de verkeerspoli- kelijk vierdelig amusementsprogram- neuzen-Ter Hole ter hoogte van uit Kloosterzand. De vierde inzitten- zal woensdag 14 april in het Mill Hill- lie die elke groep bussen, en dit ma jn bet intelligentiespel „Wie van Zaanslag lijn vanmorgen omstreeks de van het busje werd licht gewond, college te Tiburg worden geopend, waren er honderden, aan de rand de drie?" hebben met name de drie acht uur drie personen om het leven De bestuurder van de vrachtwagen, die tot 9 mei zal duren. De expositie j3n Amsterdam opvingen en v*®t dames uitstekend gespeeld, zonder gekomen. Het ongeval gebeurde tij- waarmee het busje in botsing kwam, is geheel voorbereid en opgezet door door "et avondlijke verkeer lood- ook maar even te verraden wie van dens dichte mist. werd zwaar gewond. Het busje ver- scholieren. Zij omvat een afdeling sten P*aatsen van aankomst, hen kapster^was. „Wachtwoord bood voerde werknemers van een aanne- reprodukties en een afdeling origine - Een personenbusje met vier inzit- mingsbedrijf in Kloosterzand naar len (80 stuks). Ook is een Byzantyn- tenden botste tijdens het inhalen van een werk in Teraeuzen. se kapel ingericht. Ook invaliden de gelegenheid tot nieuwe kennis making met Truusje Koopman, die vroeger nog al eens zong bij de KRO Als bijzonderheid vermelden wij en met Pieter Goemans de bekende nog, dat deze nacht voor het eerst tekstdichter en componist. Willy en een groep invaliden, hoofdzakelijK Willeke Alberti hebben een couplet- uit Amsterdam, heeft deelgenomen je gewaagd aan de t.v.-criticus, die aan de Stille Omgang. Met toestem. een van de kranten zich had uit- ming van de politie en onder geleide gesproken tegen play-back in recht- daarvan hebben zij in een veertigtal streeks uitgezonden amusement. Mil- auto's dezelfde tocht gemaakt als de iy Scott zong „Old man river" (live!), voetgangers. Speciaal voor hen was de tonelist Steye van Brandenburg een grote garage aan de Borneokade bleek ook chansonnier te zijn en het als kapel ingericht, waar zij ook aan populaire Cocktail-trio vermaakte de H. Mis konden deelnemen. met een „vlooien"-circus. Bij Johnny De Leidse deelnemers keerden op en Rijk zong Rita Hovink met forse een wel heel vroeg tijdstip, tussen stem. Het tweetal zelf moest het ook kwart voor vier en vijf uur, weer nu veelal doen met matige teksten, in de Sleutelstad terug. En het schetsje, waar tenslotte iets in had kunnen zitten, werd ontluis terd door een naar onze smaak inde cente aanduiding. Aan al dit amuse ment was vooraf gegaan Televizier, In het Antonius ziekenhuis in IJmui- waarin een enthousiaste lichttoren den is gisteren overleden de 51-jari- wachteres een kwartier lang onaf ge- ge heer S. Steijn uit Krommenie, die broken vertelde van haar belevenis- vorige week zondag met zijn scooter sen in de eenzaamheid. Met eigen in de Veiseltunnel tijdens grote diruk- ogen hebben we ervaren, dat de te op een voor hem rijdende auto steeple-chase in Liverpool een harde was gereden. Hij liep daarbij ernstig bedoening was; niet minder dan vijf schedelletsel op. Een^S^S""tennaWUrZU'Ver l^geeo taevoegö aroma. Zondag deelnemende jockeys moesten in het ziekenhuis worden opgenomen! Vrijdag Beide netten hadden hun eigen Shirley. Op N2 zong Shirley Zwerus in een ouderwetse stoomdraaimolen op de Efteling en op NI verscheen Shirley Temple (van de lollypop), die onthulde, dat haar vader van Nederlandse oorsprong is. Haar op. treden deed charmant aan. Beide netten hadden ook hun eigen dok ters. Op NI was dat in de vierde aflevering van de serie belevenissen van een jonge arts, met Bram van der Vlugt in een zwoegende rol. De Vara bracht op N2 een volledige blin- In de Vara-quiz „Tel uit je winst" dedarm-operatie. die in twintig mi- heeft de presentator Joop van T«n rrateri werd afgewikkeld. Dit pro- een geheel eigen stijl aangenomen, gramma was niet bedoeld voor kij- die ogenschijnlijk meer nonchalant kers met zwakke zenuwen, want in- lijkt dan de gerichte opvatting van tegraal kon men zien, hoe zo n ope- Theo Eerdmans. Hij weet in elk ge- ra*ie verloopt en welk een verant- Advertentie) val de deelnemers op hun gemak te woordelijkheid de chirurg draagt. stellen en tracht nu en dan te krui- Ook in deze tijd werkt de H. Geest |en in huid van zijn slachtoffers. Komende uitzendingen „riV-rl Jit Er waren deze keer een eerste, twee- ohriftprfinHor. vnnrt in aii fmpnin de en vierde ronde aan de orde. Bij De NTS vertoont deze avond „De die zich openstelden om de idealen vorige afleverinêen van de Maigret- witte karavaan" een Russische film- rvüictnc^n wiaïï, tnt wr^vt-o serie hadden we steeds de indruk, inzending op het jongste festival van H^bS ti^iLn L dat KeesBrusse zo graag een rol- Cannes. Daïrna gaat het derde deel fn fan rnf letjtoebedacht aan zijn echtgenote van de boeiende reeks over de eerste lare" maer. Mieke Verstraete om haar aan de wereldoorlog. Wie wil weten hoe het ilnif w grote ruif te kunnen laten mee-eten. toegaat achter de schermen van de Elk jaar in maart is er voor vele stemming. Dit is ook een van de sieeas meer worai nex een sxu ge- In de jongste aflevering „De vrien- NTS, kan op N2 kennis nemen van mannen in den lande altijd een bij- grote voordelen boven particulier e eenj?Pj"' din van mevrouw Maigret" was het Avro's magazine. Daarna is er jazz zondere nacht te vieren. Dan veria- vervoer, waar de laatste jaren ook 11J£e manuestatie van de geest die ejn£jelijk anders. Zij speelde nu na. in beeld, en sterren kijken. Dinsdag ten zij 's avonds laat hun huis om veel gebruik van wordt gemaakt. 00k 06 r "ezieide. melijk een meer belangrijke rol, al bij de NCRV danst Maja Plisetskaja Stille Omgang Leiden en omgeving een nacht wakend, biddend en ge tuigend van hun diepe geloof en door Ams.erdam te trekken. Zaterdagavond half elf verzamel- deden zich de Leidse deelnemers aan Want de eigenlijke tocht bestaat niet alleen uit de omgang maar het ge- ™erd begonnen aan was de hoofdschotel uiteraard ook van het befaamde Bolshoi-theater te nKAii uickc gciuui uj ciiccii uit uc uui6au6 maai uci Sc- 'JTcm a°or ae Dinnenstaa van Am- nu aan j£ees Brusse, de nog al eens Moskou. Daarna komt Caroline Kaart Christus in de H. Eucharistie naar zamenlijk gebed vormt een welhaast steraam, mei aan net ftooid pastoor underacting spelende commissaris met een liedje. Op N2 vertoont de onverbrekelijk deel van de Stille };an ^frkel erL.de andere geestelij- Maigret. Deze serie past wèl in het VPRO „De alchemist", een klassieke Omgang. eP' ^zameniijK met de overige zondagavond-amusement. Op de an- comedie van Shapespeare. En dan Op het Waterlooplein voor de Mo- duizend pelgrims uit alle dere zender hebben we de laatste gaat het R.K. Kerkgenootschap op- de Stille Omgang in de Hartebrug- 2es_ en Aaronkerk kwamen ook de ^ns werd, in diepe afievering ervaren van de Tom Eweli- nieuw „Paulus achterna". Woensdag kerk, waar pater G. J. van der Vai bussen uit de omgeving aan en ging 811116 biddend en overwegend, de show. Groots is deze serie niet ge- op NI heeft de Avro een program- ofm, een plechtig lof celebreerde. met ruim 500 man naar binnen Pater A. Demmers ofm wees de om gezamenlijk de Eucharistieviering pelgrims in zijn korte predikatie op mee te maken. Ook een grote groep de wijzigingen welke er het laatste van de technische school „Don Bos- jaar opgetreden zijn in de liturgie co" was o.l.v. rector en twee leraren Keurig geregeld weest, maar we mochten er toch wel ma met van alles wat. Op N2 ver- naar kijken, om het bewegelijke spel toont de KRO de alleraardigste En- van Ewell als de verzekeringsman gelse film „Wisky Galore". Het to- Tom Potter. Nu we het toch hebben neelstuk van donderdag heet „Het Het weer heeft zich deze nacht over buitenlandse shows, kan wor- uur der waarheid" en is van Schnitz- en ondergeschikte punten in het ge- aanwezig, een voorbeeld voor andere van de goede zijde getoond, beter den meegedeeld, dat vanaf donder- Ier. loofsleven. Het grote voordeel van scholen om het volgend jaar ook als dit alles is echter dat wij allen veel school met de Stille Omgang mee te dieper gaan doordringen in de kern doen. van ons H. Geloof. Ontdaan van de Het was trouwens toch opmerke- franjes welke eeuwenlang dit geloof lijk hoe goed de jongere generatie omgeven hebben, willen wij niets beneden de 25 jaar vertegenwoor- veranderen aan ons geloof, maar dit digd was. veel dieper gaan beleven. Ons geloof moet ook de diepste zin brengen in deze tocht. En dan na deze tocht, waarin wij getuigen van Christus De plechtige hoogmis werd opge- zijn, dit geloof ook veel meer door dragen door pater Van der Vat met la-ten werken in ons dagelijkse le. assistentie van rector Verbeek en ven, waardoor wij dagelijks de le- pater Demmers, terwijl de akolieten vende getuigen van Christus en ons en misdienaars van de St. Petruskerk geloof worden. Pastoor F. van Ber- o.l.v. de heer J. Dingjan, eveneens •{en vervolgverhaal van Siske en Wiskc kei ofm begeleidde de gezangen tij dens het lof zelf op het orgel, daar de organist, de heer J. J. Schelle- assistentie verleenden. De wisselende gezangen werden uitgevoerd door het zangkoor van kens, door omstandigheden was ver- Hoogmade o.l.v. de heer Otten met hinderd. aan het orgel de perfect spelende Joep Schreurs. De volkszang werd geleid door de heer Boere uit Hazers- woude. Pater v. d. Vat sprak in zijn pre- Biddende reis Na het lof vulden zich spoedig de vijf bussen van Beuk, welke de pei- dikatie over de intentie: „Dat het grims naar Amsterdam brachten. In geloof levend mag blijven, dat de de bus kwamen zij met gezamenlijk H. Geest de Kerk leidt door en on- gebed en gezang reeds Ln de juiste danks menselijk handeiep". DINSDAG HILVERSUM I, 402 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Beiaardmuziek. 7.30 Lichte grammofoonmuziek. 7.50 Dagopening 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammo foonmuziek. 8.50 Ochtendgymnastiek. 9.00 De groenteman. 9.05 Klassieke kamermuziek (gr.). 9.35 Waterstan den. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boek bespreking. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 12.00 Instrumentaal Trio: Mexicaanse mu ziek (gr.). 12.17 Overheidsvoorlich ting: Voor de landbouw. 12.27 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Metropole-orkest en zangsoliste lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.10 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursbe richten. 13.30 Zangsolisten en piano spel. 14.00 Voor de vrouw. 14.40 Schoolradio. 15.00 Lichte grammo foonmuziek. 15.30 Reportages. 16.00 Nieuws. 16.02 Mezzo-sopraan en piano: semi-klassieke liederen. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 New York cal ling. 17.35 Lichte grammofoonmuziek voor de tieners. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Populair grammofoonplatenprogramma. 18.55 Gesproken brief uit Parijs. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Verkorte uit voering van de opera Les Huguenots (gr.). 20.00 Nieuws. 20.05 Radar: ra dioperiodiek. 20.45 Tot uw orders: ge varieerd programma voor de mili tairen. 21.35 Klassieke en moderne kamermuziek (opn.). 21.55 Toneel beschouwing. 22.05 Sitar, radiotijd schrift voor gitaristen. 22.15 Stereo: Oude kamermuziek (opn.) 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Ac tualiteiten. 23.00 Gesproken brief. 23.05 Venster op de hedendaagse muziek, muzikale lezing. 23.40 Zang met instrumentale begeleiding. 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 M. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Het levende Woord. 7.05 Ouver ture lichte grammofoonmuziek, reportages en mededelingen. (7.30 7.40 Nieuws; 8.008.05 Meditatie). 8.30 Nieuws. 8.40 Voor de huis vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Oude en klassieke kamermuziek en orkest werken (gr.). 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Licht vocaal ensemble (gr.). 11.50 Volaan... vooruit, praatje. 12.00 Angelus. 12.03 Nederlandse volksliedjes. 12.20 Voor de boeren. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Actua liteiten of grammofoonmuziek. 12.50 Lichte grammofoonmuziek met com mentaar. 13.35 Lichte orkestmuziek (gr.) 14.00 Voor de plattelandsvrou wen. 14.10 Musiësta: gevarieerd mu zikaal programma. 14.50 Lichtbaken lezing. 15.00 Rieleksen: amusements programma (herhaling van zaterdag jl.). 16.00 Voor de zieken. 16.30 On derweg: Gebedsdienst. 17.00 Voor de jeugd. 17.35 Voor de padvinders. 17.50 Overheidsvoorlichting: Taal verschijnselen op de Nederlandse An tillen, door J. A. van Hummelen. 18.00 Stereo: Licht instrumentaal en semble. 18.20 Uitzending van het Ge reformeerd Politiek Verbond. De vie ring van de Europadag. Spreker: Ds. K. Drost, tweede voorzitter van het Gereformeerd Politiek Verbond. 18.30 Portret in muziek: lichte muziek. 18.50 En nu mijn geval: vragenbe- antwoording. 19.00 Nieuws. 19.10 Ac tualiteiten. 19.30 Franse chansons. 20.00 Kerkorgelconcert: moderne mu ziek (opn.). 20.30 Hij is de erfge naam: Lijdensmeditatie. 21.05 Klas siek pianospel (gr.) 21.15 Benej Jis- rael (De Zonen van Israel): Joodse liedjes en voordracht. 21.40 Brabants Orkest: Semi-klassieke muziek (opn.) 22.05 Utrechts Kamerkoor: Gewijde muziek. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.45 Volks liedjes. 23.15 Lichte grammofoonmu ziek. 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIE NEDERLAND I NOT/NTS: 14.05 14.30 Schooltelevisie. NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Barend de Beer. 19.06 Weekjournaal voor Ge hoorgestoorden. 19.33 Engelse les. 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Pa Pin kelman en Tante Pollewop, beeldver haal. 20.25 Attentie. 20.50 Maja Pli setskaja, balletprogramma. 21.50 Liedjesprogramma. NTS: 22.20 Jour naal. 22.2522.30 Socutera. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. VPRO: 20.01 Voetangels en klemmen, documen taire over enkele aspecten van het huishoudelijk beheer. 20.17 Signale ment van de hik, licht programma. 20.40-22.10 De Alchemist, klassieke komedie. RKK: 22.10-22.35 Paulus achterna, religieus programma. door: A. ARNEFELT van het kaartje, dat Rosemarie had ontvangen. Natuurlijk raadde hij ter- r> u ai stond de afzender. Dat kon alleen Regius was het met haar eens. „Al- j 'EVrVhiirh 7iin Maar ,een in hoogst gevalien maken we gebruik van deze aanvecht te staan dat Fr8hlich de moord bare methode. Maar hier isi lielno- Burghauser niet zeil begaan t'e- °L^Ur^ had, maar dat hij Rosemarie voor haar arresteerde.' „Wat! Rosemarie in de gevange- de da<ieres hield, nis! Daar denk je toch niet in ernst „Het is om gek te worden riep over?" hij uit tegen zijn vrouw, toen hij „Ik wil tenminste proberen haar haar de laatste gebeurtenissen ver dat zo lang mogelijk te besparen, teld had. „Telkens duiken er weer Nog te meer, omdat ik zo'n harde nieuwe verwikkelingen op." maatregel ten opzichte van een zieke „En dat zal zeker nog wel 'n tijdje vrouw ternauwernood zou kunnen zo duren", merkte Gretl koelbloedig verantwoorden tegenover mijn gewe- op. ten. Want ik hou haar nog altijd niet „De hemel mag weten, hoe deze voor de hoofdschuldige." Fröhlich er bij komt Rosemarie voor Des te verbaasder was Regius, toen de daderes te houden, maar gelijk hem een afschrift werd voorgelegdheeft hij niet. Daar zou ik een eed op willen doen." „Maar wie blijft er dan over?" .Waldstaetten." „Aan zijn schuld kan ik helemaal niet geloven, en jij zou dat ook niet doen Gretl, als je maar een half uur met hem gesproken had. Zo slecht kan het met mijn mensenkennis niet gesteld zijn, dat ik me daarin zou vergissen. Jij raakt alleen in de war door zijn valse verklaring". „Kan zijn. Dan is het misschien he lemaal iemand anders, die het tot dusver handig heeft klaar gespoeld om buiten schot te blijven. Of de ver- dwene Schwegl. Heb je zijn spoor nog helemaal niet kunnen vinden?" „Nee, integendeel, ik begin er hoe langer hoe meer aan te twijfelen, of de man, die destijds met de eerste trein vertrokken is, werkelijk wel Schwegl was, zoals we tot dusver ge loofden." „Wat nou weer?" „Ja, de twee getuigen, de stations chef en een taxichauffeur, die ver klaarden, dat ze hem herkend had den, toen hij aan het loket een kaart je nam, beginnen nu onzeker te wor den. Ze kenden allebei Schwegl maar oppervlakkig en moesten toegeven, dat de man, die ze voor Schwegl hiel den enigszins met zijn linkervoet trok. Maar iedereen, dié de chauffeur van nabij kende, verklaart dat hij helemaal niet hinkt. Daarmee zou de getuigenverklaring van die twee eigenlijk waardeloos zijn". „En over de dame, dae zich kort na de moord bij je aanmeldde, en die de volgende morgen terug zou komen, heb je niets meer gehoord?" „Helaas niet, omdat de man, die haar te woord stond vergat om haar naam te vragen. Hij zegt wel, dat hij haar meteen zou terugkennen, maar als ze zich niet laat zien, helpt dat natuurlij k weinig." De volgende morgen had Regius Rosemarie ontboden. Ze verscheen ook, maar niet, zoals hij gedacht had in gezelschap van haar vader, maar van tante Bertha. Haar peinzende, afwezige blak deed aanvankelijk weinig verwachten, vooral omdat ze, zoals bij het eerste verhoor, alle vragen weer met een woordeloos hoofdschudden of met „Ik weet het niet meer" beantwoord de. Pas toen Regius de persoon van Fröhliah in het geding bracht en Met doorsohemeren, dat hij op de hoogte was van zijn liefde voor Rose marie. en van de nachtelijke ontmoe ting van destijds, veranderde haar gedrag. Rosemarie werd ongeduldig, opgewonden en bang. In deze stem ming viel het die ervaren jurist niet moeilijk haar successievelijk ongeveer alles te laten zeggen, wat zij zelf over de gebeurtenissen in de betref fende nacht aan tante Bertha had toevertrouwd. Alleen was zij vast besloten elke verdenking tegen Fröh lich al in de kiem te smoren: hij was onschuldig. Nog veel eerder zou zij zelf de daad begaan kunnen hebben in een moment van verstandsverbijstering. Dat was de ondertoon van al haar woorden. Door deze verklaring kwam eigenlijk geen nieuw licht in de zaak. Tenslotte gaf dr. Regius de griffier die wenk de getuige haar verklaringen voor te lezen. Toen hij haar vroeg het relaas te ondertekenen deed ze dat mechanisch. Vervolgens liet hij tante Bertha binnenroepen, die onderwijl in het vertrek er naast de akeligste minuten van haar leven had doorgemaakt. „Hier hebt u uw nicht weer terug," zei hij vriendelijk. „Past u maar goed op haar, juffrouw, want het schijnt me toe, dat ze nog altijd erg ziek is." Was dat alles? Tante Bertha, die ziah al de ergste dingen in het hoofd gehaald had, herademde. De hemel zij dank kon ze Rosemarie weer mee naar huis nemen. Zwijgend verlieten ze bedden de stad. „Wat heeft hij je eigenlijk alle maal gevraagd?" zei tante Bertha toen het huis al uit het groen voor hen opdook. „Ik weet het echt niet meer. Ik ben zo raar tegenwoordig, ik kan niets meer onthouden. Maar ik geloof, dat deze dr. Regius een heel geschikt iemand is." Bij de inrijpoort van de tuin ston den een aantal mensen nieuwsgierig te kijken over de schouders van twee agenten, die hen verhinderden binnen te komen. Ook op zij bij het koetshuis stonden mensen, onder wie zich eveneens verschillende agenten bevonden. „Wat is dan nu weer gebeurd?" dacht tante Bertha verschrikt, en wierp een bezorgde blik op Rose marie. Maar deze was veel te veel in zich zelf gekeerd om iets te merken. Daarom gaf tan-te Bertha een wenk om rechts om het huis heen te rijden en achter bij het terras te stoppen. Toen bracht ze Rosemarie direct naar boven en ried haar aan te gaan uit rusten van de vermoeienissen van de afgelopen morgen. Zonder zich de tijd te gunnen haar mantel uit te doen, haastte tante Bertha zich weer de tuin in om te gaan horen, wat er bij 't poortgebouw te doen was. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1965 | | pagina 2