Gemeenteraad van Hillegom „holde" door agenda heen Water in bollenstreek wordt duurder „Vennemeer" te Oud Ade maakt bezwaar tegen onderdeel van Kaagrapport CQ HAAGSE POLITIE ZATERDAG 27 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 De gemeenteraad van Hillegom „holde dinsdagavond door de agen da heen. De eerste 9 punten gingen «onder veel opmerkingen onder de hamer door. Ook het voorstel van b. en w. om het verzoek van het r.k. bestuur van de St.-Martinusscholen om medewerking voor het automati seren van centrale verwarming, af te wfizen. De heer K. A. van den Ho ven werd aangewezen als eerste waarnemend gemeente-ontvanger in de vacature P. M. F. Nikkessen. De honden worden belast met 19 voor luxe honden en 15 voor honden met een nuttige dagtaak. Aan de fir ma Van Kalmthout en Van Niel werd de gevraagde gemeentegrond in huur gegevens voor een tijd van 5 jaar ad 1000 per jaar. De heer W. C. van den Akker verkreeg in huur per celen aan de Haven voor 1 per m2. Terzake de verbetering van het drinkwater werd het voorstel van b. en w. om op korte termijn een op lossing te vinden daarvoor, door in het oude beluchtingsgebouw, dat voor 1956 in gebruik was, een drie- NOORD WIJKERIIOUT Bridge-nieuws In die onderlinge competitie van de bridige-club Het Juiste Bod is de stand na de 8e ronde: Groep rood 1. Echtpaar Kaptein 2. R. Bakker - Th, Zoetendaal 3. J. van Kampen - F. Kerkvliet ■4. J. Seijsener Th. Forrer 5. A. de Groot - M. de Winter 6. Damies Zoetendaal - Hoogervorst 7. Echtpaar C. de Winter 8. A. Brama - W. van der Linden 9. Echtpaar Bodair 10. J. v. Wierünigen M. Heemskerk Groep blauw 1. W. Schelvis - Th. van Aken 2. Mevr. Förrer - G. van Leeuwen 3. Th. Kortekaas - A. Turk 4. A. Pauw - J. Koelewijn 5. A. de Jong - P. Koster 6. W. Broekhof - N. van Nes 7. Mevr. Pauw - P. de Haas 8. H. Raaphorst - J. van Gijslwijk Groep groen 1. F. Broekhof - P. Meijer 2. A. van Resteren - B. van Aken 3. Echtpaar J. Kroon 4. Echtpaar W. Turk 5. Dames Klinkenberg - v. d. Reijdt 6. K. v. d. Veek - Mej. G. Kroon 7.^ P. Heemskerk - J. Berbee Geboren: Maria H. S. dr v. C. A. van der Slot en C. H. Reekers; Mar- g-aretha C. A. dr v. J. H. J. Neder- srtigt en J. J. C. Edelaar; Petrus J. M. zn v. E. J. J. van der Steen en A. M. C. Bon; Richard N. P. zn v. P. N. Dui venvoorde en P. M. van den Berg; Martinus H. N. zn v. H. J. Weijers en E. M. Geerlings. Ondertrouwd: E. C. Hulsebosch en P. A. van Tol. Getrouwd: J. P. Koop en M. M. T. M. Koot; H. G. van Haaster en A. A. vain der Slot. Overleden: Johannes van Waveren, 66 jr, echtgen. v. M. E. Brecht; Jor- dianus A. J. Oppenkamp, 17 jr, ongeh. KOUDEKERK Geboren: Ingrdd Mardëtte dr v. M. F. Nagtzaaim en A. J. Roetman; Ro- waflld Richard zn v. A. de Lange en J. vam Leuven; Machteld Adriana Gla- zina dr v. A. van der Vis en A. C. Carts; Petronella Cornelia Maria dr v. P. C. Gaptein en C. J. M. v. Wijk. Ondertrouwd:D. A. de Vette, 22 jr, onderwijzer, wonende te Zoeterwou- de en M. A. G. ZuMwijk, 22 jr, hulp in de huishouding. tal open filters onder te brengen, na ampele bespreking aangenomen. De kosten 75.000 zullen worden ver haald op de gebruikers door een ver hoging van de kostprijs van rond 18 cent tot 19.6 cent per m3 water. Het college meende, dat goed water niet gauw te duur is en daarmede was de raad het eens. Het voorstel tot subsidiëring voor kinderverblijven voor geestelijk ge handicapten vond de raad zeer sym- phatiek en aanvaardde het dan ook. De verordening voor de „Streekcom- missie" ingevolge de Algemene Bij standswet werd aangenomen. KATH. BOND VAN BEJAARDEN De kath. bond van bejaarden en gepensioneerden, hield de jaarverga dering. Voorzitter P. van der Hulst heette de nieuwe geestelijk adviseur welkom en wenste hem toe, dat hij zich bij de bejaarden goed thuis zou gevoelen evenals dat bij zijn voor ganger het geval was. Verder deelde hij mee, dat de ledenwerfactie met succes was bekroond. Er zijn weer 150 bejaarden bereid gevonden lid te worden of steunend lid van de afdeling. Zodoende zijn er nu van de 695 katholieke personen in de beide parochies, die de leeftijd van 65 jaar zijn gepasseerd, 582 lid van de afde ling. Dat is ongeveer 84%. De ove rige 16% gevoelen zich nog niet oud genoeg of de overgang van de jeugd naar de ouderdom te onverwacht of de stap te groot. Secretaris G. For- fer, die aan de ledenwerving een werkzaam aandeel had, is ziek en was zodoende verhinderd de verga dering bij te wonen. Hem zal een blijk van waardering worden thuis bezorgd. Penningmeester N. de Groot was ook tevreden over de gang van zaken. Mevrouw Duinhoven-Jonk man en de heer A. Minck werden met algemene stemmen in het be stuur herkozen. Na de koffie vertoonde de voor zitter een aantal kleurendia's waar bij hij vertelde over de bijzondere reis naar Italië, waarbij een bezoek werd gebracht aan de geboorteplaats en de familie van Paus Joannes. De geestelijk adviseur deelde mee, dat er binnenkort een bezinningsdag zal worden gehouden bij de zusters te Bennebroek en dat aanmeldingsfor mulieren hiervoor bij de leden zul len worden bezorgd. KATWIJK AAN DEN RIJN Damnieuws KDC speelde een wedstrijd tegen SDV1, waarvan de uitslag was: W. Krom (SVD)-J. Pas- schier 1-1, Y. de Jong-Fr. Spieren burg 0-2, N. Demmenie-R. v. Beelen 1-1, D. Pauw-T. v. d. Plas 0-2, J. Cou- ve-H. Klinkenberg 0-2, J. v. Coevor- den-J. Godwaldt 0-2, J. Dreef-J. Schonenvéld 0-2, P. Krom-J. Heems kerk 0-2, A. Langelaan-J. v. Duyven- voorde 0-2, H. Berkebede-J. Sloot weg 0-2; totaal uitslag 2-18. KDC speelde ook een wedstrijd tegen Lisse, uitslag: J. Zwaan-J. v. Hal 0-2, J. Passchier-J. Algers 1-1, Fr. Spierenburg-P. Bogers 1-1, Ar. v. Belen-C. Imthorn 2-0, H. Koele- wijn-P. G. Balkenende 2-0, J. Schoo- neveld-Th. Booden 1-1, J. Heems kerk-A. Bogert 2-0, H. Klinkenberg- A. Wijnhout 0-2, J. v. Duyvenbode- G. Balkenende 1-1, J. Schoneveld Pz.- C. v. d. Toet 2-0; uitslag 12-8. Geboren: Durandes zn v. J. B. Vonck en J. G. v. d. Eijke; Carla dr v. C. de Mol en P. den Hollander; Jdcoba J. dr v. J. v. d. Bent en J. N. Barahoorn; Jac C. zn v. P. Heems kerk en H. Hoek; Wilhelmima H. dr v. H. van Duyvenvoorde en J. Ou wehand; JeLle D. zn v. H. J. A. v. d. Beek en M. J. den Dunnen. Ondertrouwd: J. C. Zuyderduyn en E. H. Hartman; H. Vellema en A. Huismam; H. Jansen en G. Verdoes; Wat de Raad van Warmond te behandelen krijgt liuna-park van 16 tot en met 21 juli 1965 op 't gemeentelijk haventerrein, doch dat dit luna-park op zondag slechts geopend mag zijn van 20 tot 24 uur. In dit schrijven aan de ver eniging delen b. en w. nog mede, dat deze aangelegenheid in het verleden reeds een uitvoerig punt van discus sie heeft uitgemaakt. Uit deze dis cussies en de stemmenverhoudingen in de raad is gebleken, dat het ge opend zijn van een luna-park op zon dag bij een belangrijke minderheid van de bevolking principiële bezwa ren ontmoet. B. en w. menen dan ook het openstellen op zondag van 20 tot 24 uur ernstig te moeten ontraden Door b. en w. wordt voorgesteld de jaarwedde van de wethouders met ingang van 1 januari vast te 9tellen op 2600.Voorgesteld wordt in de kosten van restauratie van de molen in de Tuinder- of Kogjespolder een subsidie te verlenen van 3430.—. Voor de reconstructie van een ge deelte van de Burg. Ketelaarstraat wordt voorgesteld een krediet te ver lenen van 104.000. Voorgesteld wordt over te gaan tot vaststelling van een gemeen te vlag. Voorgesteld wordt aan de sportvereniging „War- munda" het recht van opstal te ver lenen voor het hebben van een club gebouw op het sportveld „Overbos". Voorgesteld wordt over te gaan tot opheffing van de commissie van plaatselijk toezicht op het lager on derwijs zulks op verzoek van deze commissie omdat deze commissie van oordeel is dat het toezicht zonder be zwaar door het college van b. w. met het ten dienste staande apparaat kan wordien uitgeoefend. In <Je maandag 29 maart a.s. te houden raadsvergadering komt om. aan de orde een schrijven van de watersportvereniging „Vennemeer" te Oud Ade, waarin deze vereniging schrijft zich met de zogenaamde re- oreatie-nota van de Kon. Zeil, Roei •n Motorsportvereniging „De Kaag" in het algemeen te kunnen verenigen. Er is echter één punt in deze nota, aldus dit schrijven, waarover men verbaasd was en waartegen men sterk wi'l protesteren, nl. dat voor caravans-kampeerwagens en tenten, mede als vaste staanplaats moet wor den aangewezen een terrein bij het Vennemeer. Men betwist de juistheid van deze nota op dit gebied. Het is niet waar dat dit tot de wensen van de watersport zou behoren. Het be hoort in elk geval niet tot de wens der vereniging. Men meent dat het Vennemeer hier door de vereniging „De Kaag" genoemd wordt als ge volg van haar in bedoelde nota uit gesproken opvatting, dat het Venne meer met de Zijp en het Achtergat volledig zijn bedorven door de soms met slechts enkele decimeters tussen ruimte aldaar liggende woonschepen. Men wil geenszins zeggen dat het hun niet liever ware, dat daar geen woonschepen gemeerd lagen, doch men wil met klem verklaren dat de uitdrukking „volledig bedorven" veel te ver gaat en niet met de werkelijk heid strookt. Naar aanleiding van een terzake ingekomen schrijven van VVV is aan hfet bestuur van deze vereniging me degedeeld, dat vergunning wordt verleend tot het organiseren van een H. J. Aanidewiöl en C. D. Schaap; A. Donrepaal en M. J. P. v. d. Vijver. Getrouwd: H. Schaart en A. van der Plas; A. C. M. de Vogel en D. de Krijger; D. Roest en R. W. de Vries; T. Guyt en W. H. Swinikels. Overleden: A. van Duyn, 50 jaar, man; H. Verhoef, 81 jaar, man; C. Vormer, 80 jaar, man; C. van Rijn, 90 jaar, man; N. A. A. van der Spek, 71 jaar, vr. LISSE „Zorgenkind" en „Philadelphia" vergaderden samen over A.B.W. De R.K. Vereniging „Het Zorgen kind" en de Prot.-Chr. Ver. „Phila delphia", beide verenigingen als af deling Bollenstreek van landelijke organisaties, hadden het plan opge vat om gecombineerd te vergaderen, welke gedachte goed ingeslagen is, want de belangstelling voor deze ver gadering was zeer groot. Opmerke lijk was het voorts, dat verschillende wethouders en directeuren van Gem. Diensten voor Sociale Zaken uit de bollenstreekgemeenten en Alkemade ter vergadering aanwezig waren. Voorzitter dr. De Groot uit Noord wij kerhout heette ook bijzonder wel kom maatschappelijke werksters uit verschillende plaatsen. Nadat de mooie film „Kinderen van ons volk", een film over het on derwijs van het afwijkende kind, was vertoond, werd het woord gegeven aan de heer Kregtmans, uit Den Haag, tot het houden van een cau serie over de nieuwe Algemene Bij standswet. Het is duidelijk, dat deze wet nog in de kinderschoenen staat na bijna 3 maanden praktisch ge werkt te hebben. Op vele vragen uit de praktijk werd door spreker een verhelderend antwoord gegeven. De rechtsgrond liet spreker duidelijk naar voren komen en met nadruk zei de heer Knegtmans, dat een af wijkend kind van 21 jaar en ouder geheel zelfstandig is en financieel ge heel los staat van de ouders; dit is voor de ouders belangrijk om te we ten! Spr. eindigde zijn betoog door met klem er op te wijzen, dat de ge meentebesturen de opdracht hebben om met hen, die bijstand vragen, ge zamenlijk te trachten tot een oplos sing te komen. SPEELTUINVERENIGING ENGEL IS ACTIEF! Geheel passend in het kader van vele activiteiten, welke in de buurt schap „De Engel" worden aangetrof fen, neemt de speeltuinvereniging „Kindervreugd" in De Engel een uit stekende plaats in, hetgeen dondey? dagavond wel gebleken is uit de ver slagen, die op de jaarvergadering in café-rest. „Morgenzon" werden uit gebracht. Voorzitter Slobbe sprak van het vele werk dat verzet moet worden in een speeltuin, waarin uit De Engel zóveel kinderen een veilige speelgelegenheid vinden. De heer J. N. Boekei gaf in een keurig verzorgd jaarverslag een goede weergave van alles wat het bestuur in het afge lopen jaar gedaan heeft om het de jeugd prettig te maken. Er werden wedstrijden gehouden in de speel tuin, er werd een geslaagde kinder feestmiddag in het Verenigingsge bouw gegeven met pl.m. 350 kinde ren en ook stond op het program ma een schaatswedstrijd, doch deze viel wegens de dooi in het water. De speeltuin is de gehele winter geopend geweest, waarvan een dankbaar ge bruik werd gemaakt, temeer nu men het dichtbijgelegen Reigersbos aan het afgraven is. Dat was 'n pracht recreatieoord. Het ligt in de bedoe ling van het bestuur om elk jaar een feestmiddag te organiseren al kost dat nogal wat geld! Penningmeester v. Duyn kon, on danks vele uitgaven, toch nog mel ding maken van een voordelig eind- saldo. De kascommissie bracht een gunstig resultaat uit. De speeltuin wordt verrijkt met een draaimolen voor 24 kinderen en een familie schommel voor 6 personen. Dat is 'n mooie aanwinst. Men zal als bestuur medewerking verlenen aan het Oran je-Comité voor de organisatie van de kinderfeesten in De Engel op 5 mei a.s. De aftredende bestuursleden wer den herkozen. De speeltuinverzorger A. v. d. Voet oogstte veel dank voor zijn bijzonder goed beheer van de speeltuin. Geboren: Ddngena Heieen dr v. W. KoeAemain en C. M. Noort; Caspa- rus Hendricus Anthonius zn v. Th. C. Duivenvoorden en C. P. Juffermans; Pieter Hendrikus zn v. H. v. Reuwijk en M. T. E. van der Willik; Johanna Maria Sophia dr v. D. Nieuwenburg en M. J. Wassenaar; Wilhelmina Hu- berta dr v. W. J. van Rijn en J. M. Waasdorp; Johannes zn v. E. Luijk en M. M. Scholte; Teke Cornelia dr v. A. van Duinen en C. M. C. Dijkers; Jeanne Margaretha dr v. J. Nieuwen- huis en M. Philippo; Petrus Cornells Adirianus zn v. F. S. M. Barnhoorn en C. M. O, Paardekooper. Ondertrouwd: Gerard C. Viveen en M. J. van Dijk; Dirk de Best en Hendrika W. 'van der Laan; Diederi- kus G. J. W. van Ommeren en Ca- tharina J. M. Driessen. Gehuwd: J. J. Rottier en E. J. v. Waveren; W. A. J. A. Caspers en A. P. M. Obdam; J. C. van der Laan en J. Roem. Overleden: Aartje Piet jouw, oud 86 jaar, w. v. J. Heuseveldt. ONDERSCHEIDING RESERVE- POLITIE De heer A. v. Marsbergen, alhier, werd woensdagavond op het bureau van de Rijkspolitie alhier onderschei den met de Vrijwilligersmedaille van de Reserve-Rij kspolitie, wegens tien jaar trouwe dienst. De heer E. Kro nenburg reikte hem deze medaille Een moderne agent is opgeleid om beslist maar tactvol op te treden. Hij moet overwicht hebben zonder zijn zelfbeheersing te verliezen. Hij moet speurzin hebben zonder kwaadaardig te worden. Hij is een onvermoeibaar beschermer, een snel- reagerende hulp in moeilijkheden, een intelligente regelaar van ons ingewikkelde verkeer, een alles wetende antwoordman op honderden vragen. Jonge mensen zijn welkom bij de Haagse Politie Leeftijd 17-28 Jaar. Minimum lengte 1.72 m. Beneden 21 jaar MULO-diploma verplicht. De waardering voor zijn werk komt tot uiting in zijn salaris! Zelfs tijdens zijn 1-jarige opleiding als adsplrant-agent, met veel sport, wetskennis, motortechniek, EHBO en autorijles krijgt hij al een flink maandsalaris (347.- tot 526.-) Als hij daarna In de praktijk komt, verdient hij minimaal 594.- terwijl hij kan opklimmen tot een rang waarbij het salaris maar liefst 1234.- bedraagt. 2 Wilt u ml]/Inlichten over/een sollicitatieformu lier sturen voor een baan. bij de gemeente lij politie te Den Haag. Naam Straat Woonplaats Geb. datum Lengte-Man/vrouw Opleiding Zend deze coupon in of bel op! L.C. uit namens de Commandant van het district Leiden in tegenwoordigheid van de Adjudant Rijkspolitie te Lis- se, de heer Hendrikse. De heer Mars bergen sprak woorden van dank voor deze eer, welke men hem bewees. NOORD WIJK POSTZEGELVERZAMELAARS VERGADERDEN De maandelijkse bijeenkomst van de Postzegelvereniging Noordwijk in rest. „Flora" mocht zich weer in goe de belangstelling verheugen Wegens ziekte van voorzitter J C- v. d. Voort stond deze bijeenkomst onder leiding van secretaris Jac. Vink, die de voor zitter een algeheel en spoedig herstel toewenste. Ingekomen was een schrijven van de Briefmarke Verein uit Monheim (Duitsland) met de me dedeling dat op 15 mei a.s. aldaar een ruilbeurs wordit gehouden, welke in ternationale bekendheid heeft. De reisroutes werden hierbij aangegeven zodat het 'n kleine moeite is om daar een kijkje te gaan nemen. Mededeling werd gedaan dat op 6 april a.s. een serie verzetzegels in drie waarden zal verschijnen, welke op alle post kantoren verkrijgbaar zijn, terwijl gedurende één maand op de tweede en vierde woensdag van de maand van 24 uur aan het filatelistenloket te Leiden de zegel Prinses Beatrix in Suriname gekocht kan worden. De veiling van een aantal goede kavpls zegels vormde zoals steeds 'n hoogte punt en tegen redelijke prezen kon den de leden hun verzameling aan vullen. In de rondvraag kwam de se cretaris met een belangrijk voorstel en wel om eens in de drie maanden een stencil samen te stellen waarin de leden kunnen vermelden welke ze gels zij voor hun verzameling zoeken, waardoor een onderlinge ruil een nuttig effect kan hebben Besloten werd in mei a.s. de eerste verschij ning te doen plaats vinden. De vol gende bijeenkomst werd vastgesteld op 26 april a.s. Na een verloting van zegels werd de bijeenkomst besloten. MODERNE KUNST EN TECHNIEK BIJ DE AMATEURFOTOGR A FEN Dp maartvergadering van de Noord- wijkse amateurfotografen stond in het teken van de moderne techniek en de moderne kunst. Voordat name lijk het verplichte onderwerp „tech niek" werd besproken, werd eerst geruime tijd gediscussieerd over de waarde en de inhoud van foto's en van moderne schilderijen. Het werd een oeverloze gedachtenwisseling en groot was de verscheidenheid der meningen. Met algemene bijval werd een voorstel van voorzitter De Vries aanvaard om plaatsgenoot H. Bal voor de volgende vergadering uit te nodigen om over moderne (abstrac te) kunst te spreken. Op deze wijze wenst men het inzicht van de Noord wij kse foto-amateurs in deze materie te verdiepen. Hierna volgde de jurering van de ingezonden „techniek"-foto's. De machinekamer van het Klein-Semi- narium te Noordwijk, door C. Jag- tenberg opgenomen, bleek het hoogst genoteerd. M. Zuiderduin werd twee de, H. Braakman derde, de vierde prijs werd gedeeld door H. Aartse en N. Schmal, terwijl K. Kok de rij sloot Het vrye onderwerp gaf liefst drie portretten te zien. Verder twee ex perimenten, nl. een rij boutkoppen op jute, sterk vergroot van A. Cas pers en een viervoudig spiegelbeeld van een wijnglas van H. Aartse. Beide sterke foto's, die evenwel niet in de prijzen vielen. Eerste werd C. Jagtenberg met een groot por tret. De verdere uitslag was: J. Be- dijn, 3. A. Caspers, 4. H. Aartse, 5. K. Kok, 6. D. van Rijn en 7. H. Braakman. Voor de seniorenvergadering kreeg de jeugd les, ditmaal van de heer G. Prins, die met assistentie van voorzitter J. K. de Vries het een en ander vertelde en demonstreerde over de verlichting van fotografische voorwerpen. WASSENAAR UITBREIDINGSPLAN „VILLAPARKEN" GOEDGEKEURD In tegenstelling tot andersluiden de berichten in enkele dagbladen hebben Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland het uitbreidingsplan in onderdelen „Villaparken" wel goed gekeurd. Alle bezwaren van 9 recla manten, waarond'er burgemeester en wethouders van 's-Gravenhage, het hoofd van het arrondissement West van het Bureau Aanleg, Beheer en Onderhoud van Vliegvelden en enke le Wassenaarse particulieren, werden ongegrond verklaard. Slechts enkele onderdelen van het plan werden niet goedgekeurd. Zo zal in de Bebou- wingsveirordemng, die bij het uit breidingsplan behoort moeten wor den bepaald, dat op terreinen be stemd voor openbaar natuurschoon en recreatie de bebouwing ten be hoeve van het beheer en het toezicht en het onderhoud van de terreinen beperkt zal moeten worden tot twee woningen. Verder is door Gedepu teerde Staten ten aanzien van de bui tenplaats „Ter Veken" aan de Schou- weg bepaald, dat een groter deel van dit landgoed de bestemming tot open baar natuurschoon- en recreatiege bied tevens waterwingebied zal moe ten krijgen. Nader zal worden be zien of het mogelijk is op dit land goed een enkele woning meer te bou wen. Tenslotte hebben G. S. bepaald dat een gedeelte van het landgoed Clingenbosch, nabij de hoek Buurt weg Sophialaan onbebouwd zal moeten blijven om landschappelijke redenen. Zoals reeds werd opgemerkt is geen van de reclamarfen ontvan kelijk verklaard in zijn beroep op Gedeputeerde Staten. Op woensdag 31 maart a.s. zal ook in Wassenaar de boomplantdag wor den gevierd. Jongens en meisjes van de hoogste klassen van de Europa- school, de Montessorischool, de Sal- vatorschool, de Kath. Jongensschool en de Chr. school Den Deyl zullen 's morgens in de omgeving van de Anemonenweg een 100-tal laanbo men planten. Om 9 uur komen de jongelui bijeen in de gymzaal van de Europaschool, waar burgemeester mr. W. J. Geertsema de boomplant dag zal openen. Daarna begeven de jongens en meisjes zich naar de plaatsen waar de bomen geplant zul len worden. Daarna worden, weder om in de Europaschool enkele toe passelijke films vertoond, terwijl de jeugd een tractatie en een herinne ring aan deze dag zal ontvangen. De dag wordt op de scholen, die dit jaar aan de beurt zijn om eraan deel te nemen, voorbereid door een inleiding van de heer J. Deelder van het Staatsbosbeheer. Geboren: Anitonie C. zn v. C. A. Raaphorst en C. Blankespoor; Jasper M. M. zn v. J. H. van Haaster en M. B. H. van der Kroft; Christina E. dr v. S. H. v. d. Veen en W. de Lange. Ondertrouwd: W. H. C. Ruygrok van de Werve en W. C .M. Borsboom; J. GroeneveLd (Den Haag) en C. van Kuijen; M. Dubbeldeman (Leiden) en E. vam Kuijen; J. B. Sohotting (Delft) en J. C. Rnijnenburg; P. B. Westerhuis (Bunschoten) en N. F. Klynstra. Getrouwd: M. F. vam Peperstraten en W. P. Schiferli; E. J. Maitland en, C. vam der Weerd; A. F. H. de Koek vam Leeuwen en M. Coebergh. Overleden: Wed. J. E. Lugt-van der Mandere, 84 jaar; Hermam J. Stil, 43 jaar (Den Haag); Antonius Hemels, 84 jaar (Dordirecht). BOSKOOP Straatnamen worden gewijzigd Reeds enkele malen is er in de ge meenteraad de aandacht op geves tigd, dat in het uitbreidingsplan Goudse Rijweg, maar ook in het uit breidingsplan Snijdelwijk, verschil lende straten plantennamen dragen. Het is te begrijpen dat het voorko men van plantennamen in twee ver schillende wijken vooral voor vreemdelingen veel verwarring geeft. In verband hiermede zal nu een voorstel aan de raad worden ge daan om de namen van de straten in Snijdelwijk, welke plantennamen dragen, te wyzigen. Ontsluiting polder Nesse in voor bereiding De bewoners van de Nesse en degenen, die aldaar hun boomkwekersbedrijf uitoefenen, heb ben reeds jaren uitgezien naar de ontsluiting van deze weg. Nu door de annexatie de Nesse en ook de Otweg bij Boskoop zijn gekomen zijn b. en w. voornemens zo spoedig mogelijk tot ontsluiting van deze polder over te gaan. Voorbereidingen daartoe werden reeds getroffen. Een voorstel tot het verlenen van een voorberei dingskrediet zal zo spoedig mogelijk bij de raad worden ingediend. BRUG BIEZEN-ROZENLAAN WORDT VERLAAGD In het kader van de verbetering van de Biezenweg zal de brug Biezen -Rozenlaan worden verlaagd en wel zodanig dat er geen opritten meer zullen zijn. Door deze verlaging zal de situatie ter plaatse ten zeerste verbeteren. De Rozenlaan is een B- weg doch momenteel de enige weg om vanuit Reyerskoop de Biezen te bereiken. Na doortrekking van de A. P. van Neslaan zal het zware ver keer voornamelijk langs deze weg de Biezen moeten bereiken, waardoor bedoeld kruispunt aanmerkelijk ont last zal worden. De brug zelf is nog goed, doch na de verlaging zal het brugdek worden vernieuwd.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 5