Altijd bewoners in Nieuw Leids Dierenasiel CRONYCKE VAN DE WEECK ZWERVERS EN PENSIONGASTEN KRIJGEN HETZELFDE GEZONDE MENU Paasveetentoonstelling groter dan vorig jaar H U I B ER S Warmondse raadscommissie over recreatie te Warmond brengt haar rapport uit ZATORDAG_271IAART_1965 DE LETDSE COURANT PAGINA 11 IEDER KAT EN HOND IS WELKOM oude dianie, die is overleden en een gift voor het dierenasiel heeft nage laten op voorwaarde, dat voor Peter een goed tehuis wordt gevonden. Dat is niet zo moeilijk, maar hij is erg schuw en dat worden alle poezen, die bij alleenstaande oudere dames huizen. Huisdier en huisvriend „Ja" verzuchtte mevr. Pont, „zo heeft ieder dier zijn geschiedenis- „Bezint eer ge begint" gaat ook op wanneer men dieren in huis neemt Een huisdier wordt vaak een huis vriend en men kan het dier niet zo maar op straat zetten, wanneer het teveel wordt. We hebben een drukke dagtaak aan al de dieren, iets wat de meeste mensen niet beseffen Wilt u nog eens schrijven, dat we zondags gesloten zijn en de werkdagen ge opend van acht tot twaalf en van twee tot half zes?" Waarvan akte. De heer Pont bij zijn regelmatige controle langs de rennen heeft altijd een extra woordje voor Hector. Een eersaem Raadslid in het Dorp van Soeterwoude sagh veertien lycken in een Soeterwoudsche sloot. Dat was een lyckenpackhuys in het groot; 't was of de man syn ooghen niet vertrouwde. Veertien kadaevers laeghen daer soo maer te dryven, dat was geen lust voor 't Soeterwoudsche oogh, daerby en blyft niet licht een oogh nogh droogh en yeders neus wil daer van verre blyven. Die Soeterwoudsche lycken in dat wyde, schoone waeter, is dat het beeld van t huydigh Soeterwou? Als dat is waer, wel lieve menschen, 'k wou er voor geen geld in die contreyen woonen. O pleck, waer lyckengeur walmt oover groene landen, o wyde streeck, waer blyft je lieflyckheyd? als vuyl en stinckend dreck maer in je slooten leyt is dat het viese merck van Soeterwoudsche schande. Tevredenheid bij VEBO-bestuur Ondanks het feit, dat de rundvee- kalveren en 8 stuks hoornvee in mesterij geen uitgebreide tak is van groepen. Voort worden 1 hok varkens het veehoudersbedrijf de grote en 2 hokken schapen beoordeeld. VELE BUITENLANDSE FIRMA'S vraag gaat meer uit naar varekoe- Ir. J. J. G. van Hoek, wethouder ien - zullen meer dieren dan in vo- van het Marktwezen opent hierna OP SCHOENENBEURS rige jaren ter keuring worden aan- om 10 uur in rest. „In den Vergulden gevoerd op de jaarlijkse Paasvee- Turk" de Paasveetentoonstelling. De Aan de internationale Schoenen- tentoonstelling van de VEBO, welke voorzitter van he Produktschap voor beurs, die op 5, 6 en 7 april in de vrijdag 2 april in de Sleutelstad Vee en Vlees zal na de opening een Irenehal van de jaarbeurs in Utrecht wordt gehouden. rede uitspreken over het onderworp wordt gehouden, zullen een firma „Veel meer dan we verwacht had- ..Actueel Landbouwbeleid", uit België, 10 uit West-Duitsland, 10 den", verklaarde de heer J. van der De prijsuitreiking, de financiële uit Frankrijk, twee uit Zwitserland Maarl uit Hoofddorp, de voorzitter medewerking van particuliere zijde en 22 firma's uit Italië hun produkten der commissie Paasveetentoonstelling voor de hoofdprijzen was nimmer zo tonen, voornamelijk damesschoenen, van de VEBO, gistermiddag op een groot, is tenslotte om 1 uur. maar ook sandalen en muiltjes, kin- persconferentie. In totaal zullen 156 derschoenen, heren- en jongens- stuks vee door de eigenaren worden schoenen, ballerina's, apres-ski- aangevoerd, schoenen en sportschoenen. Het aantal Nederlandse deelnemers „Een verheugend aantal", aldus de Reumatische pijnen TOGAL HELPT Achter de kassen in de Meerburgpolder staat het Nieuw Leids Dierenasiel. Wie de Hoge Rijndijk afslaat en het bochtige Besjeslaantje afloopt hoort na enige tijd al het geblaf en gekef van een tiental honden, die hoog in hun kennels Opspringen en iedere voorbijgan ger op luidruchtige wijze begroeten. Het nieuwe asiel, dat in de plaats is gekomen voor het verblijf dat vroeger voor de dieren aan de v. d. Valk Boumanweg was ingericht is binnenkort alweer vijf jaar oud en heeft over een gebrek aan belangstelling niet te kla gen. Zelden zijn de hokken leeg, meestal kan de toe- wijkt weinig af van 't vorig jaar en heer Van der Maarl, „want tentoon- - bedraagt wederom ongeveer honderd stellingen zoals de Paasveetentoon- voer met verwerkt worden. In de wachtkamer van het firma>s* 5 stelling kunnen in niet geringe mate asiel hangt een kalender van de Dierenbescherming Door ^eze aanzienlijk gestegen bui- bijdragen tot verhoging van de kwa- met de spreuk „Een mens met een dier is nooit een- tenlandse belangstelling is de Beurs liteit. En kwaliteit moet de belang- zaam". De beheerders van het asiel, de heer en mevr. jn omvang toegenomen met ruim 25 rijkste grondslag zijn voor de positie Pont, hebben hierover dan ook beslist niet te klagen, proc.; de netto standruimte bedraagt van de Nederlandse vleesproduktie Aan hun zorgen is een steeds veranderende en luid- ruim 5500 vierkante meter. De beurs in EEG-verband". is alleen toegankelijk voor vakmen- Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT (Advertentie) ruchtige verzameling honden en katten toevertrouwd. „We kunnen hier", zo vertelde mevrouw Pont, „acht tien honden en tweeëndertig katten herbergen. Op het ogenblik hebben we slechts twee katten en tien honden, maar dat kan morgen al weer veranderd zijn". De dieren in het asiel zjjn niet allemaal zwervers, die op 9traat zijn opgepakt of diie een ongeluk hebben Wolcoliilce mwfrn/ö dagelijks kattebrood met vis. Verder de een onderzoek in. De baas was wel fr VrttzilJrib IsUillI Ul& beschikken de poezen nog over een teruggekeerd, maar ondertussen in 'n afgeschermd „wandelpark", terwijl scheidingsprocedure verwikkeld en Het dierenasiel, dat zeer modern is honden 's morgens en 's avonds geen van de beide partijen wilde zich ingericht, heeft behalve over de ken- een kleine wandeling maken om de ontfermen over de hond. dde dertien nels ook nog de beschikking over een spieren los te houden. Zjj weten dit jaar hun huisgenoot was geweest En wachtkamer en een spreekkamer, naar waarde te schatten, want zon- zo wacht Hector met zijn treurige waar eenmaal in de week dieren- der klok of wekker vertellen ze wel bruine ogen of er nog iemand komt, arts L. T. S. van Ekdom de dieren dat het hun tijd is. die hem mee wil nemen. Maar mevr. controleert die zijn binnengebracht Pont ziet de toekomst voor hem som- of die een ziekte onder de leden heb- jffgf VBvTkKiI VC171 beP iS immers al dertien iaar! ^en* Streng gescheiden van de honden jj leven de poezen. Met raadselachtige II OCtOl* blikken kijken zij ieder bezoeker aan en spinnen zich even later weer on- Zo springen ze iedere keer hoog verstoord in hun mandje. Deze kater veroorzaakt, maar ook z.g. pension- tegen de hekken op om te zien of hun Peter, aldus mevr. Pont, is van een dieren. Deze huisdieren (het asiel 5aas eraan komt of misschien een neemt alleen maar honden en katten nieuwe baas ze meeneemt. Een op) komen slechts voor een korte tijd nieuwe baas is echter niet voor allen op bezoek, wanneer hun baas of weggelegd Hector bijvoorbeeld wacht bazin op vakantie gaat en zij alleen Weken. Hector is een dertienjarige en onverzorgd zouden moeten blij- bouvier, die al wat grijs rond zijn ven. Maar alhoewel zij als logé's be- snuit wordt en voor de Kerst als talende gasten zijn wordt er geen iogé gebracht werd. onderscheid gemaakt in behandeling en voeding. Bruin brood met vlees Weken verstreken, maar wie er staat er dagelijks op het hondenmenu kwam niet zijn baas. De dderenbe- en de spijskaart voor de katten bevat scherming werd ingeschakeld en stel- Haarlemmerstraat 123 Leiden Tel. 01710-22889 brengt U een grote sortering in geboorte- aankondigingen Vraagt monsterboeken ter in- Uit de inschrijvingen is gebleken, in i960 uitgebracht advies, waarin dat Leiden goed uit de bus komt in werd aangedrongen op het scheppen verhouding tot andere steden, waar van een speciale woonbotenhaven in tentoonstellingen werden of nog zul- de Holpolder. Ien worden gehouden. Hoewel hier- De doorgraving punt Waterloospol- over grote tevredenheid bestaat blij- der moet volgens de commissie doo<r ven er nog zeker wensen. De voor- de zeilverenigingen beoordeeld wor- naamste wens blijft de Veemarkthal, den; de wedstrijdsport is zeer be- „Als er iets nodig is dan is dat wel langrijk en kan niet gemist worden de Veemarkthal, uit overwegingen in het gehele beeld. Het betreft hier zowel het verkeer als de markten be- de voorkaag, 4 tot 5 oefenzond<agen, treffende. Op marktdagen is er haast de Kaagweek en de Nakaag, globaal geen doorkomen meer aan in de bin- dus 7—8 weekenden, betrekkelijk veel nenstad en voor marktbezoekers en voor het korte waterseizoen De naam dieren is een verblijf op de open Kaagweek is echter zó vermaard, dat markt bepaald geen pretje, tenminste dit beslist niet meer weggedacht kan als men dit vergelijkt met accomo- worden Bovendien vinden deze wed- daties in andere steden," aldus het strijden plaats op Zweiland-Norre- VEBO-bestuur. meer en Dieperpoel. Bij niet door- Vrijdagmorgen te 8.30 uur begint graving van de Waterloospolder blijft de jurering. Naar thans bekend, zul- dus beschikbaar voor niet wedstrijd- len op de markt gebracht worden: zeilers een groot deel der Eimerspoel, ■■ËSMB 12 stuks zwartbont vee, 79 stuks de Kever met achter liggende plas- Advertentie) roodbont vee, 20 stuks mestvee, 37 sen en wateren. Bij doorgraving ver- wacht de commissie dan, dat in plaats van de Kever, voor de toerzeilers be schikbaar zullen blijven de Diener poel en de Eijmerspoel. Hier zal de toerzeiler iets moeten over hebben voor de wedstrijdzeiler. Als b. en w. geen mogelijkheid zien om de rijwielpaden in wandelpaden om te zetten dan meent de commissie dat deze rijwielpaden dan beslist „motorloos" moeten blijven. Als op hetgebied van de caravans een pro- voelt aan dat hier iets positiefs ge- vinciale verordening van kracht is daan moet worden. Het verheugt de geworden, is de commissie benieuwd commissie, dat eerst aan de voorzit- te vernemen of de voorzitter van het ter van het college van b. en w door college van b en w ook hier advies de provincie advies zal worden ge- gaat geven aan de provincie evenals vraagd bij het verlenen van vergun- bij de woonbotenvergunnineen. In- De ontwikkeling van de Ho/polder, al gezocht achteraf, omdat deze visie ningen voor het ligplaatsnemen met djen dit bevestigd kan worden dan woonschepen, doch zij spreekt de ver- vertrouwt de commissie op een zeer wachting uit en hoopt er op, dat aan scherp advies in deze In tegenstel- Nogal wat op- en aanmerkingen over voorgenomen plannen in De Kaag zo mogelijk op korte termijn, heeft door b. en w. nog nooit eerder is ont- reeds lang een onderwerp van uit- wikkeld. Het komt de commissie voerige discussies uitgemaakt in de voor. dat b. en w. van het recreatie- het steeds uitbreidende euvel Paa' en ling tot het college van b en respectievelijke raadsvergaderingen, vraagstuk nog steeds weinig studie .?j worden gesteld, zeker op treurt de commissie het, dat er zo Thans deelt de recreatie-commissie gemaakt hebben, gezien't groot aan- het wijde water. Ook over de Spriet- weinig gelegenheid bestaat om zeil- uit de raad mede, dat de commissie tal vraagtekens, dat zij zelf moeten laak en Hof po Mer vertrouwt de com- 0f motorboten te huren. Voor zover verwonderd is. dat thans ineens een plaatsen achter de vragen van mr. miS9ie °P een zeer oeperkt advies de commissie bekend worden speed- plan van een onderdeel op tafel wordt Groenendijk. van voorzitter. In dat verband boten nimmer verhuurd daar deze gebracht. Reeds dikwijls is vanuit de Wat de woonboten betreft, ieder verwijst de commissie naar n reeds vergunningen op naam staan. raad hierom gevraagd maar nu sinds kort aan de Ned. Heide Maatschappij opdracht gegeven is om het gehele plassengebied in haar plannen op te nemen, meent de commissie, dat dit plan van de gemeente-architect alsmede de reacties uit de raad daar op, in haar geheel aan de adviseurs der Ned. Heide Maatschappij als richtlijn ter hand gesteld moet worden. Bovendien meenit de commissie op te moeten merken, dat het geheel 'n verkleinde uitgave is van het plan, dat in augustus 1960 reeds bij b. en w. is ingediend door de toenmaals bestaande recreatiecommissie. Over het plan zelf heeft de com missie de volgende aanmerkingen: de brug over de Hoflede moet een goed bruikbare brug zijn, liefst niet voor gemotoriseerd verkeer ingericht; wel moet er rekening mede gehouden worden, dat er op een andere plaats parkeerruimte geschapen zal moeten worden. Ook zal de brug zodanig moeten zijn dat de boten en het eam- pingterrein liggende in de Hoflede bereikbaar blijven. Naar de mening van de commissie is de ijsbaan zeer onjuist gesitueerd en behoort nooit op het N.O. te lig gen. Haar gedachten gaan altijd nog uit naar de z.g. Ezelsweide. Het thee huis behoort een volslagen restaurant te zijn, indien mogelijk zelfs hotel of motel. In het plan mist de commissie de openbare aanlegplaats, die goed te si- Toen Pluto in het asiel kwam was hij zwaar was. Met droge rijst ging het tueren is op de oever tegenover de ernstig ondervoed. Zo ernstig, dat beter en langzaamwordt hij weer zo zg. ^z^eide betref- President Johnson heeft de beide Amerikaanse ruimte vaarders Grissom en Young op het Witte Huis in Was- het normale voedsel voor hem te dik als hy zijn moet. hington ontvangen en hen tijdens deze ontvangst een speciale onderscheiding aangeboden.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 11