Nieuwe uitverkoopwet zal 1 april in werking treden Annie M. G. Schmidt VRIJDAG 26 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 MODE VOOR EEN GOEDE BUI Moderne man vindt bij DE FAAM de jas die hem past: vlot of formeel, keurig of kleurig, kwiek of klassiek: Bijv. KWIEK: polyester, lightweight 59. KLASSIEK: polyester/wöl, kreukvrij 89. Verwacht wordt dat omstreeks Pa sen narcissen, hyacinten en tulpen volop in bloei zullen zijn, aldus de burgemeester van Sassenheim, baron J. van Knobelsdorff, tijdens de don derdag gehouden versconferentie van de provinciale VVV van Zuid-Hol land. Een week na Pasen, op 24 april, zal het jaarlijks bloemencorso „Lente parade 1965" worden gehouden- Het corso start om halfelf in Sassenheim en gaat vandaar zoals gebruikelijk via Lisse, Hillegom en Bennebroek weer terug naar Sassenheim, waar de tocht om 17.40 uur wordt ontbon den. Een dag tevoren zullen de praal wagens in de bloemlusthal in Lisse worden tentoongesteld. Op het ogenblik bloeien reed6 over al in de bollenstreek paarse, witte en gele crocussen. In de kassen van de Keukenhof schittert reeds „de weelde van het voorjaar". HEREN EN DAMES ZAKDOEKEN waar U nooit genoeg van heeft! Dessins assorti. Nu spotgoedkoop. Dames gro te maat ao/so 1 75 Nu per 6 stuks l«,u Heren grote ma< Nu per 6 stuks Haarlemmerstraat 179 hoek Hoogl. Kerksteeg MIDZA Het Staatsblad van gisteren ver meldt dat de Uitverkopenwet 1964 op 1 april in werking zal treden. De belangrijkste verandering heeft be trekking op de periode, die onmid dellijk aan een seizoenopruiming voorafgaat. Gehandhaafd is de bepa ling, dat het verboden is een ver koop aldus aan te kondigen, dat men op de seizoenopruiming vooruitloopt. Nieuw is dat het thans uitdrukke lijk verboden is een verkoop, die ge houden wordt in de zes weken on middellijk voorafgaande aan de sei zoenopruiming, aan te kondigen op de wijze als in de uitoefening van dat bedrijf (d.w.z. in die bedrijfs tak) gebruikelijk is met betrekking tot de seizoenopruimingen, b.v. door onordelijk uitstallen van artikelen, doorschrapping van de voorheen gel dende prijs enz. Naarmate het aan- vangstijdstip van de seizoenoprui ming nadert, is de verleiding voor de detailhandel groter om op dit tijd stip vooruit te lopen. Daarom is in dit verband nog de bepaling toege voegd, dat elke aankondiging van een bijzondere aanbieding met be trekking tot verkopen die gehouden worden in de periode van zes werk dagen voor de seizoenopruiming ver boden is. Omdat deze maatregel in grijpend is, is deze periode tot zes werkdagen beperkt, zo heeft het ministerie van Economische Zaken meegedeeld. Het hoofdbedrijfschap Detailhan del kan voor bedrijfstakken, die geen belang hebben bij een seizoenoprui ming de bepalingen inzake de sei- zoenopruimingsperioden buiten wer king stellen. Dit heeft tot gevolg dat voor die bedrijfstakken dan ook de zes-weken en de zes-dagenregeling niet geldt. De aankondiging van de seizoenopruiming zal voortaan het begin en het einde van de tijdsruim te op in het oog vallende wijze moe ten vermelden. den van een uitverkoop ln het be trokken geval wettigt. Ook de aan kondiging van een verkoop, waar voor door de Kamer van Koophandel en Fabrieken vergunning is ver leend moet op een in het oog vallen de wijze het begin en het einde van de tijdsruimte, gedurende welke de verkoop slechts mag worden gehou den, vermelden. De Kamer verleent als regel een vergunning voor een maand, indien naar het oordeel van de Kamer daartoe aanleiding bestaat, kan zij de vergunning voor een kor tere of langere periode (maximaal vijf maanden) verlenen. Aannemers leden verlies bij bouw Van Brienenoordbrug De bouw van de Van Brienenoord brug bij Rotterdam heeft de beide aannemersbedrijven de N.V. Ne- derlandsche Aanneming Maatschap pij voorheen firma H. F. Boersma en de Hollandsche Beton Mij ver lies opgeleverd, zo is gisteren be kend geworden op de jaarvergade ring van de N.V. Nederlandse Aan neming Maatschappij. Hoe groot dit verifies is geweest, wenste het bestuur niet mede te de len, omdat diit werk op basis van 50 50 is uitgevoerd met de Hol landsche Beton Mij. Het verlies wordit op dezelfde basis gedragen. Het bestuur aahtte het bovendien niiet correct tegenover de opdracht gever (Rijkswaterstaat) om het ver lies te noemen. Het verlies op de bouw van de Van Brienenbrug in Rotterdam is geheel ten Laste gebracht van de re sultatenrekening over 1964. Een viermotorig vliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht van de ba sis in Evreux, noord-Frankrijk, is gisteravond in de lucht ontploft na dat het een hoogspanningskabel had geraakt .De vijf bemanningsleden vonden allen de dood. Het toestel vloog tijdens een oefenvlucht met andere vliegtuigen wegens slecht weer op geringe hoogte. Het ongeluk deed zich voor in de buurt van Dur- cet in Normandië. De Spaanse filmregisseur van Hon gaarse afkomst Lazlo Vajda, maker van „Marcelioo, brood en WÜ&i*V is gisteren alS gevolg van een hartaan val in Barcelona overleden. Hij is 61 jaar geworden. Toren van kerk te Irnsum opgeblazen Het Friese dorp Irnsum heeft sinds gistermiddag het meest markante deel van zijn vertrouwde silhouet, de 45 meter ho«ge toren van de katholieke „St. Markuskerk", verloren. Klok slag drie uur ontploften gistermid dag met een doffe klap de vijftig la dingen springstof, die de spring- expert G. J. Roeterdink uit Rijsseo in de muren van de toren had aan gebracht. Kaarsrecht viel de mach tige torenkolos tussen de puinho pen van de reeds afgebroken kerk, waar hij in een wolk van stof aan stukken brak. Op de plaats van de afgebroken kerk zal binnenkort worden begon nen met de bouw van een nieuwe katholieke kerk met pastorie en loka liteiten. De „St. Markuskerk" heeft precies honderd jaar in Irnsum ge staan en moest wegens bouwvallig heid worden afgebroken. Bij een straatgevecht in New York is woensdagavond een 16-jarige ne gerjongen doodgestoken. Een blanke jongen werd met een steekwond in de rug in een ziekenhuis opgenomen. Een 17-jarige blanke jongen is aan gehouden in verband met de dood van die neger. ONTVING EERSTE STAATSPRIJS VOOR JEUGDLITERATUUR De staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetensschappen, drs. L. J. M. van de Laar, heeft gistermiddag in de hal van het ministerie de staatsprijs voor kinder- en jeugdlite ratuur uitgereikt aan Annie M. G. Schmidt. Het was voor het eerst, dat deze staatsprijs werd uitgereikt. Mevr. Schmidt zei in haar dankwoord het belangrijk te vinden, dat de prijs is ingesteld, omdat daardoor het werk van de schrijvers en schrijfsters van kinderboeken officieel is erkend. Verplichtingen elders. Van de staatssecretaris ontving mevr. Schmidt nog een ooritor De zesjarige Angel'ine Spoor en de acht jarige Alex Nijstaid kwamen haar be- dsnken voor zoveel mooie verha len en gedichtjes. Het waren de twee enige leerplichtigen, die vrijaf hadden gekregen. De andere kinde ren konden, volgens drs. v. d. Laar, niet aanwezig zijn „wegens verplich tingen elders". In zijn toespraak zei_ de staatsse cretaris, dat een auteur, die zo be perkt is in zijn middelen, als degene, die ziah richt tot onze kleine doch teren en zonen, en toch verant woord werk weet te geven, ons aller grote dankbaarheid verdient. Hij wees ook op de verantwoordelij ke taak van de auteur van kinderboe ken en jeugdliteratuur: voor ruim 70 procent van de jeugd is, volgens de statistieken, lezen de vrijetijds besteding. Het rapport, dat de jury als ad vies aan de staatssecretaris had uit gebracht werd door de heer H. J. Komen voorgelezen. Lia Dorana zong enkele liedjes op tekst van mevr. Schmidt. De voorzitter van de jury, de heer C. Wilkeshuis, sprak een ge lukwens uit, waarin hij mevrouw Schmidit vroeg niet alleen musicals te gaan schrijven, maar ook sprookjes en gedichten „want de kinderen heb ben ze hard nodig". De plechtige uitreiking van de staatsprijs voor kinder- en jeugdli teratuur werd bijgewoond door o.a. collega's van mevr. Schmidt, uitge vers en illustratoren van haar werk. Landbouwschap schrijft formateur Het landbouwschap heeft zich schriftelijk gewend tot de kabinets formateur, de heer mr. J. M. L. Th. Cals, om zijn zienswijze en wensen kenbaar te maken omtrent het land bouwbeleid in de komende regerings periode. Naar de mening van het landbouw schap is hiervoor nodig dat de hoge prioriteit voor de land- en tuinbouw zoals deze is vastgelegd in het Ac- coord van Wassenaar in 1963, werke. lijk gehandhaafd wordt. Deze prio riteit moet tot uiting komen door bij de maatregelen die in het kader se dert 1963 reeds zijn genomen, reke ning te houden met de inmiddels ge stegen kosten. Voorts dient de over heid meer middelen ter beschikking te stellen voor voorlichting en on derzoek in het bijzonder voor het economisch onderzoek. Ook is het landbouwschap van me ning dat de overheid de kosten van de georganiseerde bestrijding van dierziekten en de kosten van keu ringsregelingen dient over te nemen. In Duisburg zijn ruim 100 metaal arbeiders in staking gegaan omdat de bedrijfspolitie traangas gebruikte tegen een arbeider die trachtte een kist bier de gieterij binnen te smok kelen. De stakers eisen het ontslag van de betrokken politieman. De toestand van Generaal Bar- riento Sortuno, de leider van de mi litaire junta in Bolivia, die zondag jl. bij een aanslag op zijn leven gewond raakte, is verslechterd, aldus 'n me disch bulletin. Tot nu toe waren de Kamers van Koophandel en Fabrieken praktisch verplicht om op een aanvraag om vergunning tot het houden van een uitverkoop wegens staking van de bedrijfsuitoefening op de betrokken verkoopplaats steeds gunstig te be slissen, indien slechts aannemelijk gemaakt werd dat de bedrijfsuit oefening werd gestaakt. Voortaan kunnen de Kamers bij alle aanvra gen o.a. ook bij verbouwingsuitver kopen, oordelen of er een bijzondere omstandigheid aanwezig is en deze naar goed koopmansgebruik het hou- DEN HAAG VERHOOGT VRIJE-SECTORGRENS In Den Haag is de grens voor het huren van een woning in de z.g. „vrije sector" verhoogd van ƒ125 tot 'jj 170 per maand. Hl Haag'de^veSuïang vSo^'heHn^- v0"lis' 0rWss®f hee" "onderdag in Laren een gouden plaat bnS nemen tan een woning voortaan ln ontvangst mogen nemen ter gelegenheid van het uitkomen van het garanderen, als de huur van die wo- 300.000e exemplaar van zijn „Pretty Woman". Het kostbare plaatje werd niing ten minste ƒ170 per maand be-hem aangeboden door mej. Mimi Methorst, „Miss Holland 1959", die als draagt, „Pretty Woman" geen slecht figuur slaat. Zullen met Pasen de bollen bloeien? Visdiefstallen bij Scheveningse rederij opgelost De kooplieden M. M. (29) en A. O. (26) uit Scheveningen zijn aange houden, verdacht van diefstallen van totaal meer dan honderd vaten vis ter waarde van ongeveer f 12.000 ten nadele van de rederij R. v. d. Zwan N.V. in Scheveningen. Zij hebben de diefstallen bekend. De rederij had bij de politie ge meld, dat sedert september vorig jaar regelmatig vaten vis verdwenen. Maandag bleek, dat opnieuw twee vaten vis waren gestolen uit koel cellen. Gebleken is, dat een van de twee gearresteerde Scheveningers vroeger in dienst van de rederij is geweest. Bij zijn ontslag vorig jaar had hij een sleutel meegenomen.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 9