Bondsdag verlengt nazi-misdrijven verjaringstermijn met vijf jaar V.S. HOUDEN REKENING MÉT KOMST CHINEZEN NAAR VIETNAM Christen-democraten en socialisten trokken één lijn BRITTEN WILLEN VERKOCHTE- REMBRANDT IN ENGELAND HOUDEN AREAAL NIET UITBREIDEN IN 1965 Cambodja waarschuwt V.S. RUSSISCHE RAKETTEN OP CYPRUS? Bejaarde vrouw te Alphen dodelijk verongelukt Doelen voor bombardementen al uitgekozen Documentaire KRO-ploeg uit Spanje gezet VRIJDAG 26 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 termijn voor moord in het algemeen op dertig jaar te brengen, bij de christendemocratische bondsdagfrac tie geen meerderheid had kunnen verwerven. Benda had zijn voorstel daarop ingetrokken, opdat de Bonds dag zich in grote meerderheid voor het voorstel van Güde zou kunnen „Grote" en „kleine" misdadigers maken tussen belangrijke en minder belangrijke oorlogsmisdadigers, dat naar de rechtskundige commissie van de Bondsdag is verwezen, gedeelte lijk ten doel had de taak der recht banken te vereenvoudigen, die zich anders zouden moeten bezig houden De Westduitse Bondsdag heeft gis- val de verlenging een feit zou wor- teren met 344 tegen 96 stemmen, bij den. Gisteravond maakte hij inder- vier onthoudingen, besloten de ver- daad zijn aftreden bekend. p jaringstermijn voor nazi-misdrijven met vijf jaar op te schuiven. De Tijdens het debat trokken chris- Bondsdag heeft nl. besloten de ter- ten-democraten en socialisten één Afgevaardigde Güde lichtte nog toe mijn van twintig jaar op 1 januari lijn. Telkens weer werd van de zijde dat zijn voorstel, om onderscheid te 1950 te doen ingaan, betgeen inhoudt, der socialistische oppositie bijval be- 1 t~' :-J dat de oorspronkelijk in mei a.s. af- luigd aan uitlatingen der CDU-spre- lopende termijn met vijf jaar wordt kers. verlengd. Het wetsontwerp wordt thans doorgezonden naar de Bonds- Het samengaan in deze van chris- raad. De bestaande wet op de ver- ten- en sociaal-democraten werd in volging van oorlogsmisdadigers loopt geluid door een voorstel van ex- 8 mei a.s. af. Men verwacht, dat pre- bondskanselier dr. Adenauer, die met een zeer groot aantal zaken, sident Lübke het wetsontwerp, wan- partijvoorzitter der CDU is, om de waartussen geen verband zou kun- neer het ook door de Bondsraad is verjaringstermijn met vijf jaar te nen worden gelegd, aanvaard, waarschijnlijk op 7 mei verlengen. Adenauer had dit voor- „Men moet onderscheid maken tus- a.s., dus één dag voor de afloop van stel gedaan nadat een voorstel van sen de hanteerders van de terreur en de bestaande wet, met zijn handteke- de CDU-afgevaardigde, Ernst Benda, zij, die zelf werden geterroriseerd", ning tot wet zal verheffen. 1«Mm® Vóór het door de christendemocra tische afgevaardigde en voormalige procureur-generaal Max Güde inge diende ontwerp, om de verjarings termijn op te schuiven tot 31 decem ber 1969, stemden de christen-demo cratische regeringspartij en de in de oppositie zijnde sociaal-democraten. in Engeland worden op het ogen- over de door hem toe te passen - ge- De vrije democratische partij, de coa- blik druk pogingen gedaan om Rem- heime - methode van bieden. Tijdens litiegenoot van de christen-democra- brandts portret van zijn zoon Titus, de veiling had de veilingmeester zich ten, was tegen verlenging. vorige week voor bijna 8 miljoen gul- echter niets van deze afspraak aan- den aan een Amerikaan verkocht, getrokken. Het protest werd blijkbaar Minister van justitie afgetreden voor het land te behouden. De zaak in zoverre aanvaard, dat het bieden is zelfs tot het parlement doorgedron verder ging. Tenslotte kwam Norton De tot laatstgenoemde partij beho- gen. Zo heeft het conservatieve par- Simon in het bezit van het schilderij rende minister van Justitie, Ewald lementslid Paul Channon de minister voor bijna 8 miljoen gulden. Bucher, heeft zich indertijd ook te- van financiën verzocht geen uitvoer- gen verlenging van de wet op de ver- vergunning te verstrekken voor het volging van oorlogsmisdadigers uit- schilderij. Het doek kwam in 1915 voor 7l/t miljoen gulden in het bezit van de familie Cook. Sir Francis Cook schonk het later aan zijn zevende vrouw. Op verzoek van twee kinderen uit vroe- om in het Duitse recht de verjarings- aldus Güde. Goedgelovige Roermondse politie tweemaal verrast De Roermondse politie viel gistermiddag van de ene ver bazing in de andere. Politie agent Everaers had juist het politiebureau verlaten, waar hij de Italiaanse wapensmokkelaar I. S. (43) had afgeleverd, toen hij in de Voogdijstraat dezelf de Zuiderling rustig zag wan delen. Hij kwam snel tot zijn posi tieven en viel de Italiaan aan. In de worsteling, die ontstond, slaagde de agent erin zijn te genstander met zijn revolver een klap op het hoofd te geven, waarna de man door een ruit viel. Met behulp van een voor bijganger werd de gevangene teruggebracht naar het politie bureau, waar Everaerts colle ga's op hun beurt hun ogen niet konden geloven. Zij had den de snelle uitbraak van de arrestant nog helemaal niet ontdekt. De Italiaan bleek een oud procédé te hebben gevolgd: zo dra hij op het bureau was ge bracht, informeerde hij naar 't toilet, waar de goedgelovige politie hem rustig liet rond scharrelen. In korte tijd was het ruitje geforceerd en lokte de vrijheid, waaraan echter 't optreden van agent Everaers een snel einde maakte. Gemini-vaarders verlangen naar langere vlucht Hyacintenktvekers zullen P.V.S. adviseren: gesproken en hij heeft herhaaldelijk met aftreden gedreigd, voor het ge- Ruimtevaarder Grissom heeft gis teren op een drukbezochte perscon ferentie op Kaap Kennedy gezegd, dat hij en zijn ruimtegezel Young zich gedurende hun gehele tocht door de ruimte goed hebben gevoeld. Hij zei naar langer durende en betere Cambodja heeft Amerika laten vluchten te verlangen, gere huwelijken bepaalde de recht- weten, dat het de diplomatieke be. John Young verklaarde, dat de bank, diat sir f ranös en zijn zevende trekkingen zal verbreken als er door iucht „gladder" is verlopen dan alle vrouw Benda de kinderen ieder een Amerikaans toedoen nog één Cam- nagebootste vluchten tijdens hun miljoen gulden moest betalen als het bodjaan om het leven komt. maandenlange voorbereidingen. Op schilderij ooit verkocht zou worden. de vraag of het van koers doen ver- Het doek werd op een veiling in Prins Nordom Sihanoek, die dit anderen van de „Molly Brown" een Een Belgische senator heeft zich er Londen voor ruim 7miljoen afge- meedeelde, doelde op een aanval die belangrijkere stap in de raoe naar de gisteren over beklaagd, dat zo veel hamerd ten behoeve van een Brits zondag door Zuid Vietnamese vlieg- maan is dan het zweven van een Nederlanders optreden als correspon- museum. De Amerikaan Norton Si- tuigen is gedaan op een dorp in Cam- mens in de ruimte, zoals de Rus dent van de Vlaamse radio. Bij de be- mon tekende protest hiertegen aan. bod ja, waarbij twee mensen het le- Leonov vorige week had gepresteerd, BRT heeft te veel Nederlandse correspondenten De hyacintenkwekers geloven niet dat de oogst 1965 geheel verkocht zal kunnen worden. Het vorig sei zoen ging het de hyacintenmannen allesbehalve naar de vleze. Er scho ten niet minder dan twee en twintig miljoen stuks over. Een surplushef- fing1 van 11 pet. was niet voldoende om alle doorgedraaide bollen op te kopen. Men moest een beroep doen op de reserves. Ook nu acht men de kans niet uitgesloten, dat in augus tus en september weer heel wat bol len in het surplus terecht zullen ko men. Het bestuur van de ver. De Hyacinth wil straks bijeenkomsten beleggen met groepen exporteurs om met hen te overleggen om een be langrijk kwantum bollen gratis be schikbaar te stellen voor reclame doeleinden. Dat deelde de heer C. Driehuizen, de voorzitter van de ver eniging De Hyacinth gistermiddag mede tijdens een langdurige en druk bezochte vergadering in Treslong. Daar besloot men ook het PVS te adviseren dit jaar het areaal niet uit te breiden. Met de huidige opper vlakte zijn er meer dan bollen genoeg om ook volgend jaar aan de vraag te kunnen voldoen, zo meende men. CONSTERNATIE. Grote consternatie ontstond, toen die heer Fr. Murk uit Hillegom na 'n hartstochtelijk pleidooi om nu stap pen te ondernemen om te komen tot een volledig vrijgeven van de teelt, plotseling ter aarde viel. Hij werd, na geneeskundig onderzoek, naar huis gebracht De vereniging ging ook (met 353 tegen 78 9temmen) accoord met het voorstel om het PVS te adviseren om bij vrije inlevering van hyacin ten alle maten over te nemen tegen een prijs van 1.per kg. Tot nu toe was dat 0.40 per kilo voor bol len boven 14 cm. en 1.voor de maten beneden 14 om. Men wil voor lopig voor één jaar de proef nemen omdat er belangrijke financiële con sequenties aan verbonden kunnen zijn. Voor dit besluit was een com plete spraakwaterval gaan kletteren, in hoofdzaak van tegenstanders van dit voorstel. Een buitenbeentje was het pleidooi van de heer Th. Ravens- b erg en uit Voorschoten, die van me ning was dat men het artikel hyacin ten alleen populair bij de grote mas sa kan maken door het de mensen ook werkelijk te verkopen. Hyacinten een bekend artikel? In Zwitserland bleek bij een aotie in het concern van Migros-winkels, waar Hollanders bol- bloemen verkochten, het tegendeel. Er werden in enkele dagen 20.000 hy acinten verkoaht een per pot en 15000 kopers vroegen wat dat nu toch voor bloemen waren. Naar de mening van de heer Ravensbergen zal men de verkoop van bloemen in warenhuizen en levensmiddelenza- ken moeten bevorderen. De heer D. Lefeber uit Lisse vroe# zich af of de heer Ravensbergen dan voor export afgekeurde hyacinten wel als bloeiende exemplaren mag uitvoeren. Dat is inderdaad 't (rare) geval. Dan zijn het nl. geen bollen meer maar bloeiende planten. De export van hyacinten nam iets toe. Van 108.000.000 in 1963 kwam men in 1964 op 118.000.000 stuks. Bij het voorstel om het areaal niet uit te breiden vroeg de heer Nieuwenhuis o.m. wanneer men de tijd rijp adht om de kwekers zelf de consequen ties van hun doen en laten te doen dragen. Met andere woorden: wan neer komt de teelt vrij. De goede kwekers die geen afwijkende kwali teit produceren moeten nu ieder jaar betalen voor hen die 't er min der goed afbrengen. De heer Murk wees er op dat de beperkende maat regelen in Holland koren op de mo len van de buitenlandse kwekers be tekent. De heer D. v. d. Hulst uit Hillegom was van mening dat het voorstel om niet uit te breiden op het Ministerie van Landbouw niet gunstig ontvan gen zal worden. Hij adviseerde daar om het areaal 5% uit te breiden. De hyacintenkwekers togen toen ter stembus en bleek dat 367 leden tegen een uitbreiding van het areaal waren en 36 voor. Wonderkind met gebreken handeling van de begroting van op- Hij zou van tevoren met de veiling voeding en kuituur door de senaat meester 'n afspraak hebben gemaakt zei het Vlaamse lid H. Leynen, dat de BRT meer Vlamingen zou moeten aantrekken. Van de tien correspon denten, die de nieuwsdienst van de BRT in het buitenland heeft, zijn er negen Nederlander. Alleen in Lon den treedt een Vlaming als corres pondent op. De meeste Nederlanders, die voor de BRT werken, zijn journalisten, die verbonden zijn aan Nederlandse bla den. Dat geen Vlaamse correspon denten in de voornaamste Europese steden kunnen worden gevonden wijt de BRT aan het feit, dat vrijwel geen enkele Belgische krant eigen vertegenwoordigers in het buiten land heeft. Niet alleen de Nederlandstalige Belgische radio, ook de Franstalige afdeling kampt met dezelfde moei lijkheid. Onder de buitenlandse cor respondenten van de RTB zijn dan ook veel Franse journalisten. WERVELSTORM TROF OOST PAKISTAN Ten minste 25 personen zijn om het leven gekomen tijdens een wer velstorm die dinsdag jl. over Oost- Pakistan raasde. Zes van de slacht offers kwamen om toen hun woningen instortten. Het te velde staande ge was liep aanzienlijke schade op. De vroegere Cyprische minister van defensie, Osman Orek, heeft op een persconferentie in Washington meegedeeld, dat op het eiland Cyprus Russische raketten zijn geïnstalleerd. Hij noemde Cyprus het Cnba van de Middellandse Zee. Hij beweerde, dat Russische lucht doelraketten van het type „Sam", door Egypte aan de regering-Mak a - rios geleverd, nabij Bogaz, aan de noordoost-kust van Cyprus, in stel ling zijn gebracht. Orek zei voorts, dat er nog een groot aantal raketten in Alexandrië ligt opgeslagen om te worden ver scheept naar Cyprus, waar in de om geving van de luchthaven van Nico sia lanceerbases in gereedheid wor den gebracht. De gewezen Cyprische minister kon geen concrete bewijzen voor zijn beweringen leveren, die hij, naar zijn zeggen, baseert op medede lingen van de inlichtingendienst der Turks-Cyprische gemeenschap ter plaatse. Behalve genoemde raketten zou de Sowjet-Unie ook tanks en licht geschut aan Cyprus hebben ge leverd. ven lieten. zei Grissom, dat de twee prestaties De Amerikanen in Zuid-Vietnam moeilijk met elkaar vergeleken kun- hebben verklaard van niets te weten. nen Worden. Hij noemde de Russi- sche vooruitgang indrukwekkend doch voegde hieraan toe, dat de Ge- WEER RUST IN mini-lancering een stap voorwaarts iitnAWA °p hun tocht van het vliegveld op MAKUIyKÖ Kaap Kennedy naar het Gemini- perscentrum werden de beide kos- Politie en hulptroepen hebben gis- monauten toegejuicht door duizen: teren in de straten van Casablanca de,n enthousiaste Amerikanen. Zij m njzaten, met hun vrouwen en kinde- Een wonderkind in het West- gepatrouilleerd na twee dagen van Duitse plaatsje Garching. Het hevige strijd waarbij minstens zeven p is de achtjarige Elmar Eder, mensen om het leven zijn gekomen, die zijn wiskunde-leraren tot rond 200 verwondingen opliepen en wanhoop heeft gebracht door ruim 200 werden gearresteerd, keer-op-keer op fouten in hun De betogingen, die aan de relletjes werk te wijzen. Er is dan ook voorafgingen, zouden begonnen zijn maar besloten Elmar thuis les uit protest tegen bepaalde bezuini- te geven in wiskunde. Zijn va- gingsmaatregelen van de regering der is docent aan het Max op het gebied van het onderwijs. Planck-institunt. Van betrouwbare zijde is verno- Nog meer bijzonderheden men, dat tientallen Iraakse onder- over deze jeugdige Duitser. Op wijzers en leraren die aan Marok- de kleuterschool reeds zat hij kaanse scholen lesgeven, in hechte- met een rekenlineaal te spelen nis zijn genomen. Tot dusver zijn in verkeersongeval dodelijk verongelukt en in de eerste klas l.o. had hij Casablanca veertig personen tot ge- de 74-jarige mevrouw de wed. Sna- nog maar één hobby: analy- vangenisstraffen van twee jaar en terse, wonende aan de Aarkade, doch tische meetkunde. Op zevenja- boeten veroordeeld. In de stad is de tijdelijk verblijvende bij haar doch- rige leeftijd liet hij zich hierin rUst geheel weergekeerd, evenals in ter in wijk Hoorn, ter hoogte van Te Alphen aan den Rijn is donder dagavond omstreeks 19.45 bij een op universitair niveau onder- de rest van het land. richten. Toen hij zes jaar was leerde hij (in drie weken) stenografie e in één weekeinde had hij in de gaten hoe een elektro nisch brein wordt bediend. Hij speelt bovendien niet onver dienstelijk fluit. Natuurlijk heeft deze jongen ook zijn „achtergebleven gebie den". Schrijven gaat b.v. niet zo best. „Onleesbaar" zei vader DR. LUCAS VOOR EERSTE MAAL IN BEKLAAGDENBANK ,De Bontepaal". Mevrouw Snaterse zou donderdag avond een bezoek gaan brengen aan een bejaardenbijeenkomst -in het cen trum der gemeente. Zij zou zich daarheen begeven met de Citosa- autobus. Toen zij de drukke rijksweg nr. 11 (LeidenUtrecht) overstak om naar de bushalte te gaan, werd zij gegre pen door een personenauto, die in de zo oest unieesDaar zei vaaer De 53-jarige voormalige Auschwitz- richting Leiden reed en waarvan de zo Dest. „ynieesDaar zei v^aer heeft eïstermiddae bestuurder, de heer A. P„ wonende Eder en daarop schafte Elmar arte <ir Lucas ^.eelt psterm.ddag te den Rljn >de aanrij_ Z'Dee|erlïkheidmgebi^dt ook te denbank plaats genomen. De in voor- ™t "eer vermocht te voorko- zeggen dat het Elmar ontbreekt lopige hechtenis gestelde dr. Lucas "en. aan gevoel voor humor zelfs wordt verdacht van medeplichtig- Mevrouw Snaterse was op slag voor wie zijn leeftüd in aan- held aan moord. Bjj een daarvan "llmar heeft dui- Voorts is gisteren de eveneens 53- vangems op het eiland El Fronton delijke uitleg nodig. Hij is wat jarige voormalige hoge SS-officier voor de Peruviaanse kust zyn drie langzaam van begrip voor din- Karl Hoecker in preventieve hech- gevangenen om het leven gekomen gen, die uit de situatie in het tenis gesteld. Hoecker wordt ervan en werd een ernstig gewond. De po- algemeen voortkomen, zoals verdacht in Auswitz zijn medewer- Mie opende het vuur toen honderden grappen". Opvallend is ook, dat king te hebben verleend aan het om gevangenen, gewapend met messen, Elmar nogal vergeetachtig is. het leven brengen van kampgevan- stóken en stenen, poogden het ra- Maar verder niets dan goed genen. diostation van het eiland over te ne- van Elmar. Hij doet vaak klei- Met inbegrip van dr. Lucas en men. Aanleiding tot de ongeregeld- ne uitvindingen, meestal zinlo- Hoecker zijn thans zeventien der heden was die dood van een gevamge- ze „maar interessant uit een twintig beklaagden in het Auschwitz- ne, die volgens die gevamgenisdirec- theoretisch standpunt bekeken" proces in Frankfort in voorlopige teur overleden is aan een wond, die zegt vader. hechtenis gesteld. hij zichzelf had toegebracht. Gekleurde autowegen Volgens onderzoekers van een chemisch concern in Lever- kusen hebben gekleurde auto- de spoorwegverbinding tussen China en wegen in de noordelijke gebie- en Hanoi zijn. den van Noord-Vietnam voor ver- Het orgaan van de Chinese com- nietiging in aanmerking, zo werd munistische partij, het Volksdagblad gezegd, te Peking, schreef gisteren, zoals be kend, dat China klaar staat man- opnieuw luchtaanval schappen en materiaal te zenden zo- Met meer dan veertig Amerikaanse dra het Zuidvietnamese bevrijdings- jachtbommenwerpers van de marine front om hulp vraagt voor het „uit- is vandaag een aanval nitgevoerd op Strategen van de Amerikaanse roeien van de Amerikaanse agres- vier radar-installaties in Noord luchtmacht hebben de voornaamste sors". Vietnam. Twee vliegtuigen gingen wegen een gunstige invloed op doelen in Noord-Vietnam al uitge- Welingelichte kringen in Saigon verloren, beide piloten zijn zonder de berijders en zij verwachten kozen voor bombardementen zodra zeiden, dat Amerikaanse strategen letsel teruggekeerd. Een derde vlieg- ervan, dat het aantal ongeval- de eerste aanwijzingen voor het bin- hiermee al rekening houden. Tot tuig kwam terug op de vliegbasis len door gebruikmaking van nenkomen van Chinese militaire hulp dusver zijn de luchtaanvalen op Da Nang (144 km ten zuiden van de verschillende verfstoffen, die aldaar worden ontvangen, zo is uit Noord-Vietnam tot zuiver militaire pens met Noord-Vietnam) met de- door het beton gemengd kun- welingelichte kringen in Saigon van- doelen beperkt gebleven. Behalve fect landingsgestel. De piloot van nen worden zal dalen. daag vernomen. Het eerste doel zou spoorlijnen komen nu ook bruggen dit vliegtuig werd evenmin gewond. NSR HAD GESPREK MET MINISTER BOT Het Nationaal Congres van de Ne derlandse Studenten Raad zal dit jaar gehouden worden in Groningen van 28 april tot en met 1 mei. De reso luties van het NSR-bestuur zijn toe gestuurd aan de grondraden en fede raties die naar het congres afgevaar digden zullen sturen. Zij zullen de komende maand resoluties en amen dementen indienen. De aan de orde komende onderwerpen liggen op het gebied van onderwijs (juridische po sitie van de student, studieraden, mo gelijkheid tot beroep, studieduur en studievrijheid), sociale voorzieningen (studiekostenvergoeding, huisvesting, gezondheidszorg) en het beleid-bui- tenland (ontwapening, ontwikkelings hulp en internationale studentensa- menwerking) Vorige week heeft het NSR-bestuur een gesprek gehad met de demissi onaire minister van O. K. en W., mr. Th. Bot. Besloten werd dat de minis ter voortaan twee tot drie keer per jaar een onderhoud zal hebben met vertegenwoordigers van de Studen tenraad. De minister zal zich nog be raden over de instelling van een vas te commissie, waarin zowel de NSR als het ministerie vertegenwoordigd zijn. Bij de Academische Raad zal de minister advies inwinnen over de mo gelijkheid van een grotere studenten vertegenwoordiging in deze raad. De heer Bot noemde een drietal alternatieven voor de destijds door hem voorgestelde verhoging van de collegegelden (welk voorstel hij later heeft ingetrokken). Het bestuur van de Nederlandse Studenten Raad staat op het standpunt, dat alle onderwijs kosteloos moet zijn. De NSR zal starten met de uitgave van een tweewekelijks informatie bulletin, waarvan het eerste (proef)- nummer naar alle waarschijnlijkheid op 27 maart zal verschijnen. Doel van dit bulletin is in de eerste plaats in formatie te verstrekken over de ac tiviteiten van de NSR en zijn be stuur. De uitgave wordt verzorgd door het Algemeen Studenten Pers bureau, dat zich ook bezighoudt met het uitgeven van het landelijk blad „Student". Dit blad zal voortaan va ker gaan verschijnen. Tot nu toe kwam het de laatste woensdag van iedere maand uit. Een uit 4 leden bestaande docu mentair team van de KRO, dat in Spanje in de afgelopen twee weken films heeft trachten op te nemen, is vanochtend via Parijs op Schiphol teruggekeerd met de mededeling, dat alle vier gisteren van 10.00 uur 's ochtends tot 10.00 uur 's avonds door de politie in Madrid zijn vast gehouden. Wat er met de vervaar digde films is gebeurd was hun niet bekend. De ploeg b'ëstond uit regisseur Hans Keiler, auteur Daniel de Lan ge, producer Tom van Huystee en cameraman Ed van der Elsken. In opdracht van KRO-voorzitter mr. H. van Doorn beperkte de ploeg zich tot deze inlichtingen. Het viertal begaf zich terstond naar Hilversum. Mede gedeeld werd, dat de KRO vandaag opening van zaken, zal geven, nadat mr. Van Doorn de documentaire ploeg heeft gehoord. DAGGELD WEDEROM VERHOOGD Voor de derde achtereenvolgende dag is, ingaande heden, het tarief voor daggeld (call money) met een half procent verhoogd tot Zy, pet. Dit als gevolg van de steeds krapper wordende geldmarkt in verband met de ultimo-opvragingen. Raad van Leidschendam maakte het kort in openbare vergadering In de laatst gehouden gemeente raadsvergadering van Leidschendam was burgemeester Banning niet aan wezig, waarschijnlijk omdat de raad na afhandeling van de agenda over ging tot een bespreking achter ge sloten deuren. Wethouder H. P. Greu- ter droeg de ambtsketen en heeft de 19 agendapunten in betrekkelijk kor te tijd afgehamerd. Punit 1 was een voorstel om een rekenings-courant overeenkomst aan te gaan met de Stichting Princenhof in verband met de financiering van het te stichten verpleeghuis voor langdurige zieken en demente be jaarden. De heer Van Keule (WD) vond het gewenst om voor elke post een zekere vergoeding te bepalen miaar zowel wethouder Ten Heuvel hof als de voorzitter adviseerden hierop niet in te gaan, waarna het voorstel werd aangenomen. Besloten werd een regeling vast te stelleri voor die betalingen door de gemeente door middel van van betaliingsman- daten. Hoewel de heer Van Keule voorstelde deze mandaten voor ac coord te doen tekenen door de chef van de afdeling financiën, werd dit door de voorzitter betwist omdat b. en w. voor deze functie blijkbaar een andere ambtenaar hebben uitgeko zen. De huur van de gemeentelijke tennisbanen aan de Veursestraatweg werd op hetzelfde niveau gehani- haafd als verleden jaar. De huurprijs voor de door RKAW in gebruik zijnde velden werd voor de periode 1 sept. 1963-31 aug. 1964 evenals voor de voorgaande jaren gehandhaafd op 1250,-. Voor een aantal personen, die via het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten een huis in aanbouw heb- ben zal de gemeente garant zijn voor een eerste hypotheek tot ten hoogte 90 procent der netto stichtingskosten. Overeenkomstig de voorschriften van het rijk zal de gemeente aan de Algemene Openbare Bibliotheek over 1964 en 1965 een subsidie verlenen van resp. 3.498,99 en 4.631,12. Tot onderwijzeres aan de Prinses Mar- grietschool werd benoemd mevr. S. Kuyt-Zandbergen te Voorburg. In verband met het gereedkomen van een aantal woningen in Leidschen- dam-Noord besloot de raad een zes- klassige noodschool te huren voor 19.900,- per jaar; voor de nodige voorzieningen om dit noodgebouw bruikbaar te maken werd nog 53.880 toegestaan. Een aantal voorstellen betreffende onderwijszaken en de herziening van de tarieven van de vleeskeuringsdienst werden zondei stemming aangenomen. Besloten werd toen nog tot aanschaffing van een motormiaaiohane voor 7.000,- en tot herbestrating van een aantal sfteebte weggedeelten.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 10