Kemphanen gescheiden na gevecht van 300 minuten SVL-DAMES KAMPIOEN NA ZEGE VAN KANGEROES OP VGW Keulen maakt met tien man toch nog gelijk Stedenwedstrijd Delft-Leid i" Dravers leveren felle strijd op Nootdorpse baan Giro-renners reizen op rustdag 1000 km DONDERDAG 25 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 LIVERPOOL NA LOTING OVER NAAR HALVE FINALE Engelse en Duitse supporters gaan in het Feyenoordstadion op de vuist, nadat een Duits doelpunt door de scheidsrechter is afgekeurd. Held van Liverpool Na een slechts korte rustpauze volgde verlenging van tweemaal 15 minuten. In het eerste kwartier leek Liverpool een beslissing te gaan for ceren. Stevenson en Milne stuwden hun ploeg naar voren. In deze pe riode toonde Schumacher zich de eretitel van „held van Liverpool", die hij in de tweede wedstrijd ver wierf, waardig. Hij verrichtte enkele prachtige reddingen en gaf daarmee zijn teamgenoten de kracht op de been te blijven. Steeds duidelijker tekende zich in de tweede helft het eindresultaat af: 22, tot vijf minu ten voor het eindsignaal de beslis sing toch nog in het voordeel van Köln scheen te gaan vallen. Links buiten Hornig flitste langs twee te genstanders. Er volgde een hoge voorzet en op het juiste moment dook Müller in het doelgebied op. Hij trof de bal wel, maar niet geheel zuiver en boven het Engelse doel vervloog de laatste kans in rook. De dramatische ontwikkeling, die zich daarna bij de loting afspeelde werd voor de toeschouwers op de tribunes door de haag spelers die rond scheids rechter Schaut dromden aan het oog onttrokken. Zittend v.l.n.r. Els Klay, Wilma Benus, Wil van den Wijngaard; staande v.l.n.r. Jos van Dam, Xandra Kikkert, Hanna Bosboom, Hanna van Gelle- cum en Ton Paardenkooper. De beide heren treden afwisselend als coaches op. Een houten blokje heeft beslist over miljoenen. Het aan de ene zijde rood en aan de andere kant witgekleurde blokje, opgeworpen door de Bel gische scheidsrechter Schaut,- bracht na een 5 uur durende slag, waarvan het derde en laatste be drijf speelde onder de schijnwerpers van het Rotterdamse Feijenoord-stadion,Liverpool in de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. Een doodse stilte viel op dat moment over het stadion. De spelers van Köln konden het niet meer verwerken en wendden zich af. Het machtige, zo'n 20.000 man tellende Duitse legioen rolde de vlaggen op en de supporters liepen met gebogen hoofden naar de uitgangen. Een heroïsche strijd had een onbe vredigend slot gekregen. Het kon niet, maar wie zou er geen vrede mee gehad hebben als hier een „ex aequo" mogelijk zou zijn geweest? Op de kant Liverpool mocht technisch iets de meerdere zijn geweest, de afweerslag, die de Duitse kampioens-elf minus één: Wolfgang Weber, die in de 22e minuut zo ernstig aan het been geblesseerd raakte, dat hij eerst geheel niet meer kon meespelen en na de rust nog maar kon meehinken, was van een der gelijk groots allure, dat het gelijke spel (22) als eindresultaat van twee uur voetbal alleszins gerechtvaardigd was. Maar er moest een winnaar komen en het werd door de grillige wending van een houten blokje Liver pool, dat in de halve finales Internazionale Milaan tegenover zich krijgt. Zelden tevoren is in het Feijenoordstadion met zijn inmiddels toch reeds «eer rijke historie een dergelijk voetbalgevecht geleverd als op deze lente avond. Hier traden twee ploegen aan, die in Keulen en in Liverpool eikaars krachten al hadden afgetast en volkomen gelijkwaardig waren gebleken, zoals ook blijkt uit tweemaal 00, waarmee de wedstrijden werden afge sloten. Geen enkel doelpunt in drie uur voetbal. Mannelijke strijd moest Köln verder strijden tegen een technisch begaafde tegenstander, die met groot raffinement de Duitse de- fensie uiteen poogde te rafelen. Dat VOLLEYBAL lukte slechts zelden, maar in de 37e minuut kwam toch het tweede suc ces voor Liverpool, toen na een kop bal van Hunt doelman Schumacher naar, de hoek dook. Zijn vuist trof weliswaar de' bal maar 'via dé lat De beslissing scheen niet te mo gen vallen, want de eerste maal dat de Belg het houten blokje opwierp, bleef het rechtop in de modder ste ken. Opnieuw kwam Schaut in actie. Toen was de uitslag duidelijk. De spelers van Liverpool juichten van vreugde. Ontgoocheld en geslagen maakten de Duitsers hun moeilijke gang naar de kleedkamers. Bruisend als champagne is het duel geweest, dat zelfs de meest ver wende voetbalsupporter in zijn ban moet hebben gekregen. De spanning, de sensatie, de mannelijke strijd waarin men geen duim breed voor elkaar week, enhet goede voet bal, in een hoog opgevoerd tempo op de grasmat uitgestald, waren de ele menten waaruit de krachtmeting was opgebouwd. Meedogenloos soms waren de attaques, zowel individueel als in teamverband. Bij een daarvan raakte de Duitse achterspeler Wolf gang Weber zo ernstig gewond, dat hij het strijdtoneel moest verlaten. Dit jammerlijke incident heeft voor de ploeg uit Keulen vergaande ge volgen gehad. Indirect leidde het tot het eerste Engelse doelpunt. Voor de Het eerste Duitse doelpunt. Op de rug gezien de Brit Byrne (3) en de Duitser Löhr (8). verdere strijd betekende het een zwakke schakel in de aanval, waarin Weber na de rust met een van pijn vertrokken gezicht meehinkte. De Keulse ploeg begon overdonderend, drukte Liverpool in de verdediging en kreeg enkele kansen, die echter zonder resultaat bleven. En toen vol trok zich het drama over de Duitse Manschaft. In de 22e minuut raakte Weber zo ernstig aan een been ge blesseerd, dat hij nauwelijks in staat was overeind te komen. Strompelend bereikte hij de zijlijn. Twee minuten later speelden de Engelsen de gedes organiseerde Keulse defensie uiteen. Hunt trok de bal voor het doel en van de voet van de vrijstaande St. John kwam de eerste treffer: 10. Tien tegen elf Kort hierop namen twee stevige Rode Kruissoldaten Weber tussen zich in en droegen hem naar de kleedkamer. Voor de Duitser leek de wedstrijd voorbij. Met tien man sprong het leef toen in het doel. Het Duitse legioen liet de moed zakken. Het werd stil op de tevoren zo rumoerige tribunes en het rood en wit van de Keulse supporters- schare verdween in de massa. Roe hadden de supporters zich echter vergist in hun favorieten. Zij wilden niet van opgeven weten en vijf mi nuten voor de rust kregen zij loon naar werken. Hornig mocht een vrije schop nemen een van de vele die de Belgische arbiter Schaut uitdeelde na een overtreding van Smith. Hoog in de doelmond trof Thielen de bal met het hoofd en voor hij het zich realiseerde, lag het leer achter de verbouwereerde Lawrence: 21, Het was ook de ruststand. Verrassing Weber completeerde na de hervat ting de Keulse ploeg, die tot verba zing van vl'end en vijand vier mi nuten na de aftrap voor de tweede keer haar aanhang tot uitbundige vreugde bracht. Met een afgemeten laag schot in de uiterste hoek zorgde Löhr van buiten het strafschopge bied voor een tweede Duitse treffer 2—2. Grimmiger werd daarna het duel, zo zelfs, dat de politie versterking liet aanrukken en met een legertje suppoosten voor een afzetting langs de grasmat zorgde. De helden raak ten echter vermoeid en toen de re glementaire speeltijd werd afgeslo ten, was de stand nog steeds 22. De afweer van beide ploegen was als van beton waarop de aanvallers steeds weer vastliepen. Voor de zaterdag in Delft te spelen steden wedstrijd Delft-Leiden zijn de teams va>n de afd. Leidien van de Ne- VoBo ails volgt samengesteld: DAMES: Aliice Rijsbergen, aanvoer ster, Klaizien Joniker (beiden Argos),. Xanidiri Kikkert, Hanna v. Gellecum en Wilma Benus (SVL), Suus Ver- hoekx, Adiry Smit en Ans Vrielink (De Kangeroes). DAMES JUNIORES: Ellen v. d. Laan, Gaaila en Gerdia van Klaveren, Joke van Starkenburg en Alma Po- lianie (allen Rijmsburg), Karin van Steen wijk en Sonja Jonker (Argos). HEREN A: als vertegenwoordigend Leids A team is, na de wedstrijd V W-Kangeroes, hot eerste heren- team van Kangeroes aangewezen. HEREN B: Rob Weise, aanv., Rob v. d. Berg, Jan v. d. Ven, Leo v. L Meij en Gerand v. d. Hoek (allen LUSV), Luuk Klinkhamer (DSS), Ronald Baronnier en Ben v. d. Have (WS). HEREN JUNIORES: Peter Kwes- troo en Wybe Pena (Kangeroes), Hans Dreef, aanv. (LD), Jaap en Genard Verhey (Rijmsburg), Casper Brussee (Donar), Hans 't Hart (Castelilum) en Wlim Hendriks (VVS). De strijd is gestreden. In het gym nasium legtie SVL gisteravond beslag op het kampioenschap van de over gangsklasse XII, hierbij uitstekend geholpen door Kangeroes, dat met 31 zegevierde over de enig over gebleven concurrent van SVL, het Wormerveerse VGW. De dames van SVL zelf namen daarna in de wedstrijd tegen Argos geen halve maatregelen. Met 30 zet ten Xandra Kikkert c.s. het kam pioenschap de nodige luister bij. KANGEROES—VGW. Met twee punten achterstand op SVL stond VGW gisteravond voor een zware opgave. De Wormerveerse ploeg moest beslist winnen van Kan geroes om van een eventueel verlies van SVL te>gen Argos te kunnen pro fiteren. En deze druk bleek te zwaar voor VGW. In de Ie en 2e set was en bleef Kangeroes baas in eigen huis, getuige de setstanden 155 en 15—9. De anders zo geduchte VGW-aan val kwam nu bijna niet tot scoren, doordat de set-ups vaak de goede richting misten. Kangeroes daarente gen speelde een zeer goede wed strijd. Vooral aanvallend bleken de Leidse dames tot goede dingen in staat. In de 3e set ging het even mis bij Kangeroes, zodat VGW tot 49 kon uitlopen. Prachtig serveren van Jammy v. d. Kraan en Kitty Kosto was de inlei ding tot hét herstel van het Leidse team. Even leek het erop dat Kan geroes de set ailsnog zou winnen (1312), maar na veel spanning werd het 1315 voor VGW. Elke aarzelling van VGW werd in de 4e set prachtig uitgebuit door Kangeroes en via 40 kwamen Suus Venhoekse c.s. op 101. Naast de goed aanvallende Ans Vrielink en Suus Verhoekse had den vooral Kitty Kosto en Adry Smit door keurig verdedigen een groot aandeel in deze ruime voorsprong. VGW Legde bij deze achterstand het hoofd in de schoot en door een 15-3 setzege werd het een 31 zege voor Kangeroes. SVL—ARGOS Voor SVL was de spanning gebro ken en dit kwam vooral in de le set tot uitdrukking. Knap aanvalswerk van Xandri Kikkert, Hanna van Gellcum en Wil ma Benus bracht SVL een 82 voor sprong, en hoewel Argos enthousiast als altijd bleef volhouden, ging de setzege met 153 naar SVL. Het piLoegverband bij Argos liet ook in het begin van de le set veel te wensen over. De sterke SVL-aan- val kon zodoende gemakkelijk tot scoren komen. Bij de stand 10—3 be gon SVL echter onrustig te worden. De aanval zakte weg en nu greep Ar gos haar kans. Sterk serveren van Luus v. d. Peet, zaaide nog meer pa niek in de SVL-defensie en onder hoogspanning werd het 1010. In de slopende eindstrijd, waarin beide teams prachtige akties afwisselden met enorme blunders, bleek SVL ten slotte toch de sterkste: 1917. Door deze setzege had SVL haar zelfvertrouwen weer hervonden en hoewel Argos op alle mogelijke ma nieren probeerde SVL ónder druk te zetten, het lukte niet. Via 95 en 136 Werd het nu een 1511 zege voor SVL, dat door deze ze>ge haar kampioenschap onderstreepte. Nootdorp bad gisteren een droge baan, maar die wind woed er guur. Voor de dravers was dit geen belet sel om Mie strijd te voeren. Wage naar sr had het druk en deed het niet slecht. Met Amja Kitty won hij van kop af zijn koers gemakkelijk, met Curiosa ging hij vlot door de serie heen. Met Bretteur P en ook met Burn ley Quick wilde hert niet lukken. Vooral de laatste had er kennelijk geen zin in. Dat was een buitenkans voor Crystal Heny die aan een ndet snelle maar wel nette draf genoeg had om comfortabel te winnen. Voor Verhoeve was het een grote dag met Bootsman H. E. Die liep nu zonder gedachte aan een fout recht door, ook langs entradnermentgenoot C'est ci Bon. Die had grote moeite het eind te vinden en kwam vrijwel gelijk met Blackfoot van 's Graven hof over de eindstreep. Clara Har vester werd uitgeschakeld; zij is er nog lang niet. Zora W zag zeker gewaande winst in haar koers verloren gaan toen An astasia Hanover na een slechte stamt juist op tijd met een flitsende finish afkwam. Zdganata wachtte net jes de winst van de baas, Woudstra, met LJllbode B af en de finale van de seriedraverij was voor Biimgen Mago- wam na felle strijd. Uitslagen van de koersen woens dag m Nootdorp gehouden: Karadhiprijs (afstand 1660 m.) le se- rdet 1. Curiosa (J. Wagenaar Sr.) 2.26.8. 1.28.4. 2. Brun Beer. 3. Buick Magowan. Tot. win. 5.40 1.80, 1.50, 1.40, gek. 9.cov. 4.30. Karahciprijs afstand 1660 m. 2e serie. 1. Bingen Magowan (N. Schou ten) 2.28.3, 1.29.3. 2. Xenophon Scott. 3. Black Lady. Karachiprijs, afstand 1660 m. fina le. 1. Bingen Magowan (N. Schouten) 2.28.2, 1.29.3. 2. Curiosa. 3. Buick Ma gowan. Tot. winn. 3.50, pL 1.40, 1.40, 1.30, gek. 5.90, cov. 4.90. Quettaprijs afstand 1980 m.: 1. An- ja Kitty (J. Wagenaar Sr.) 2.55,1 1.28.4. 2. Zele Toreador. 3. Aalschol ver S Tot. win. ƒ3.10, pl. ƒ1.80, ƒ1.90, ƒ2.30, gep. ƒ6.80, cov. ƒ9.20, trio ƒ488.30. Pakistanprijs afstand 1980 m.: 1. Crystal Heny (E. Leeman) 3.05.2, 1.33.8. 2. Betsy Spencer. 3. Dulacinti Tot. win. ƒ10.30, pl. ƒ3.30, ƒ1.90, 1.90, gek. 4.70, oov. 5.90. Haidierabadprijs afstand 1980 m.: 1. Bootsman He (J. Verhoeve) 3.02.8, 1.32.3. 2. Blackpool van 's-Gravenhog. 3. c'Est sin bon. Tot. win. ƒ24.80, pl. ƒ5.60, 3.60, ƒ1.70, gek. ƒ10.70, cov. 13.50. Rawalpimdiprijs afstand 2380 m.: 1. Anastasia Hanover (W. P. M. v. d. Pijl) 3.30.9, 1.28.6. 2. Zora W. 3. Wings. Tot. win. 5.60, pl. 1.60, ƒ1.60, ƒ3.90, gek. ƒ5.60, cov. ƒ6.10, trio 422.70. Lahoreprij s afstand 1980 m,: 1. LJl- bode (K. Woudistra) 2.50 1.25.2. Ziganita. 3. X Ologie M. Tot win. ƒ2.80, pL ƒ1.50, ƒ1.40, ƒ5.— gek. ƒ3.70, oov. 4.70. De totalisaitor-omzet was 87.446. De organisatoren van de Giro heb ben het de deelnemers aan de 48e ronde van Italië, die van 15 mei tot en met 6 juni wordt gereden, niet gemakkelijk gemaakt. Zelfs op de enige rustdag van deze 22 etappen tellende wegwedstrijden zullen de renners geen eigen dagindeling kun nen maken. Ze worden dan n.l. per vliegtuig van Taormina op Sicilië overgebracht naar Milaan, hemels breed een afstand van ruim duizend kilometer. De Giro gaat in San Marino van start. De renners zullen daarna 4257 km. moeten rijden om de finish in Florence te bereiken. Halverwege de wedstrij d is een individuele tij drit van Catania naar Taormina over 50 kilometer. „Snel en Lenig" organiseert veldloopkampioenschap Zaterdag worden door de RKSV „Snel en Lenig" te Wassenaar, op 't landgoed Duinrell, de Zuidhollandse Veldloopkampioenschappen georgani seerd. Vooraf aan deze wedstrijden zijn een aantal races voor niet-atleten ingelast, waar in totaal pl.m. 300 Wassenaarse scholieren en ouderen aan de start zullen komen. Een achttal lagere scholen zal in een 600 m-loop strijden om de wis selbeker die door het Wassenaarse Sportcontact beschikbaar is gesteld. Voor senioren vanaf 18 jaar, die 2 km lopen, is er een ploegenprijs be schikbaar gesteld door Sporthuis v. d. Holst. Na de scholieren-veldlopen, welke te 14.40 aanvangen, volgt het Zuid- Hollands kampioenschap om 15.30 uur voor jongens A (4000 m) en Meisjes A (1000 m) en voor heren (6 km) en dames 1000 m) senioren, met enige bijnummers voor jongens B en C en heren C. en D. In totaal komen pl.m. 225 atleten aan de start. Bij de heren zowel als bij de jongens A strijden een aantal ploegen van 3 lopers om het clubkampioenschap. Rij de dames starten een 20-tal at leten, waaronder vele bekenden als Gerda Kraan Ria de Winter en Gerda van Kooten. Bij de jongens A starten Vernooij, Wijermans en dames, resp. le, 3e en 5e bij de nationale kam pioenschappen in een groep van pl.m. 35 man. Bij de heren starten weinig cracks; misschien zullen zij nog na- inschrijven.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 9