KLM J. van Doornen, directeur van Brinkers te Zoetermeer, Ridder van Oranje Nassau Hevige ruzie op Duitse coaster KLM-werkkleding biedt u: Oersterke stoffen, perfecte pasvorm volledige garantie en elke maand 25 GRATIS vliegtochten per KLM voor twéé personen WERKKLEDING ffO?TOTOgAG_25_MAART 1965 DE LI.. JSE COURANT KUSTVAARDER STORT „Zeven Provinciën" kwam tussenbeide Kort na elkaar hebben twee top functionarissen van Brinkers Marga- rinefabrieken N.V. zich voor hun vele verdienstelijk werk beloond gezien met een koninklijke onderscheiding. Mocht enkele maanden geleden de heer M. de Groot, procuratiehouder en verkoopleider van deze N.V. de gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau in ont vangst nemen, thans kunnen wij mel den, dat het directielid, de heer J. van Doornen, is benoemd tot Rid der in de Orde van Oranje Nassau. De versierselen hiervan werden hem gistermorgen door burgemeester H. G. I. baron van Tuyll v. Seroosker- ken uitgereikt tijdens een intieme bij eenkomst op het hoofdkantoor te Zoetermeer. Deze bijeenkomst hield verband met het afscheid van de heer Van Doornen, die, in februari 65 jaar ge worden, te kennen had gegeven zijn functie neer te willen leggen. 't officiële afscheid plaats. De hoofd directeur van de onderneming, de heer G. C. Brinkers sprak zijn be wondering uit voor de kracht en de vitaliteit, die nog steeds van de schei dende directeur uitgaan. De heer Brinkers dankte de heer Van Doornen voor het inzetten van zijn gehele persoon, gedurende de 37 jaar, die hij aan het bedrijf verbon den was. In deze tijd is de onderne ming, waarin de heer Van Doornen als enig boekhouder begon en het via het procuratiehouderschap bracht VIJF METER NEER De bemanning van de Rotterdamse kustvaarder Bosco heeft gisternacht in Liverpool een angstig avontuur beleefd. Toen het Nederlandse schip rustig in een sluis lag te wachten, schoof de Britse vrachtvaarder Pe- veril de sluis in en kraakte de deur. Direct daarop werd de Bosco in een kolk van duizenden kubieke me ters water meegesleurd en stortte in de vijf meter lagere Mersey, die ter plaatse in de Ierse Zee uitmondt. De Bosco doorstond het geweld, al vra gen kapitein K. Zwartewaalsloot en zijn bemanning zich nog steeds af, hoe alles nu precies gegaan is. De kracht van het plotseling kolkende water was zo groot, dat de Bosco voor naar beneden te storten een paar maal in het rond draaide, ter wijl de kabeltouwen met één ruk wa ren doorbroken. De schade bleef overigens beperkt tot de steven. tot directeur, mede door zijn bezie lende leiding, uitgegroeid tot één van de belangrijkste margarinein dustrieën in Nederland. Als dank hiervoor reikte hij hem de gouden Leeuwenzegelring met briljanten uit. Namens de familie Brinkers werd de heer en mevrouw Van Doornen een reis naar het midden-oosten aan geboden. Burgemeester van Tuyll van Zoe termeer roemde, voordat hij over ging tot de mededeling van de be noeming, het vele werk, dat de heer Van Doornen als wethouder van de gemeente had verricht en zijn ver dienste op het terrein van kerk, on derwijs en politiek. De heer Van Doornen was 26 jaar bestuurslid van de chr. school en vele jaren diaken en ouderling. In de oorlogsjaren was hij „een vaste rots" in de Zoeter- meerse gemeenschap. Na woorden van dank door de heer Van Doornen volgde in de middag een zeer druk bezochte receptie, ge volgd door een feestelijk diner. Stuurman sloeg dronken kapitein neer Een gewapende onderzoekingsploeg van de Koninklijke Marine is gister morgen niet ver van het lichtschip Texel aan boord gegaan van de Duit. se kustvaarder „Carl Lehnkering", nadat de bemanning van deze kust vaarder de dronken kapitein over meesterd had en noodseinen had uit gezonden. De kapitein weigerde het commando over te dragen. De commandant van de marine- ploeg, luitenant-ter-zee 1ste klasse van de Zeven Provinciën J. H. Ba cker, deelde later via radio-Scheve, ningen mee dat de kapitein weer nuchter was. Hij had nog een zware kater en was nog zeer agressief te gen de enige stuurman aan boord. De coaster Carl Lehnkering meerde gisteravond af aan de Rotterdamse Stieltjeskade. Uit het verhaal van luitenant Ba cker viel duidelijk af te leiden, dat zich bepaald onplezierige dingen hebben afgespeeld op de nietige co aster (nog geen 300 brt). Volgens wat de marine-officier uit gesprek ken met de bemanning heeft kunnen opmaken, moet de kapitein van de „Carl Lehnkering" midden in de nacht zwaar beschonken in de stuur hut zijn gekomen, waar de stuurman de wacht hield. De kapitein liet al snel blijken, dat hij geweld niet schuwde. Hij werd handtastelijk en wilde de stuurman overboord gooien. Er kwam een forse vechtpartij van, met als partijen een zich als een dolleman gedragende kapitein met een niet ongevaarlijk seinpistool en de zich hevig verwe rende stuurman. Het gevecht eindig de toen de stuurman de gezagvoerder had neergeslagen. Luitenant Backer kwam bij een eerste inspectie aan boord tot de conclusie, dat de vechtpartij hevig moet zijn geweest. In de stuurhut vond hij een plas bloed en een groot aantal bloedspetters. Het schip zou vanochtend naar Duitsland vertrekken. Tijdens een onderhoud tussen de Rotterdamse ri vierpolitie, het Westduitse consulaat in Rotterdam en de directie van de rederij is besloten, dat zowel de ka pitein als de stuurman voor de reis naar het Roergebied zullen worden vervangen. Men heeft voorts beslo ten in Rotterdam geen nader onder zoek te zullen instellen naar hetgeen woensdagochtend aan boord van de kustvaarder is geschied. De directie en de Duitse consul verklaarden vannacht nog van me ning te zijn, dat de zaak niet zo ern stig is als aanvankelijk wel werd gedacht. Het onderzoek in deze af faire zal te zijnertijd in Duitsland worden voortgezet. De kapitein en de stuurman maken vandaag per trein de reis naar Duitsland. Prins Bernhard en prinses Irene uit Lech vertrokken Prinses Irene is gisteren uit Lech am Arlberg naar Zürich vertrokken waar zij omstreeks het middaguur per vliegtuig doorreisde naar 'n niet bekende bestemming. Haar echtge noot, prins Hugo, was maandag reeds uit Lech am Arlberg vertrokken. Prins Bernhard zal vandaag per auto naar Nederland terug reizen, terwijl koningin Juliana en prinses Beatrix nog enkele dagen in de win tersportplaats zullen doorbrengen. De datum van hun terugreis is nog niet bekend. DIT IS UW KANS OP GRATIS VUE6T0CHT PDI KLM VOOR 2 PERSONEN en (tijdelijk) een bijzondere kanskaart bij elk KLM werkkle- ding-product. Een kaart waar mee U meedingt in een unieke prijsvraag, als inzet: met (duur van de vlucht1 uur Iedere inzender ontvangt persoonlijk bericht. Daarbij inbegrepeneen uitge breide rondleiding op onze in ternationale luchthaven Schip hol, een feestelijk, goedver zorgd diner en volledige reis kostenvergoeding van Uw huis tót Uw huis Werkkleding nodig? Koop dan nü KLM I Om de befaamde kwaliteit van èlle KLM-werk kleding en om een kans op een droomvlucht mèt Uw vrouw, verloofde of met wie U maar wilt I EIS MET KLEM MERK KAN LANGER MEE Demonstratie met metselmachine in Woubrugge Op het bouwwerk van de Maas- lasnclse aamnemiinigismaatsohappij ,Delf- en Schrieland' aan de Bateweg te Woubrugge is gisteren door heit met selbedrijf C. Verboom Zn uit Al phen aan den Rijn een proef geno men met een z.g. mebsel-spuitmachi- ne. Het was waarschijnlijk die eerste maal diat deze machine op een bouw werk in Nederland werd gebruikt. Hoewel er alle kans bestaat dait het metselbedrijf de machine zal aan schaffen, gold het giisteren nog een proefneming, mede om enkele ver anderingen, die voor de pcractische toepassing evfcl. noodzakelijk bleken, te kunnen aanbrengen. Zo zal b.v. de spuitmond moeten worden vernauwd en de sluiter beter hanteerbaar wor den gemaakt, omdat de spuiter door zijn gewicht het gebruik van beide handen noodzakelijk maakt. Op de ene foto ziet men de ma chine op de voorgrond met daarach ter een gewone roterende specie trommel. Op de andere foto ziet men hoe de specie op de metsellaag wordt gespoten. Ogen foto's)

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3