De stadstas LEIDSE DANSGROEP BEHAALDE DE OVERWINNING IN EIGEN CONCOURS Contrabas als lustrumcadeau Gouden St. Bavostichting te Noordwijkerhout ontvangt kostbaar geschenk Brezjnev dreigt inzake Vietnam Volledige outillage voor het toneel voor de tiener DINSDAG 23 MAART 1965 DF I ETDSF COUWANT PAGINA 4 Oranje-Nassau-silver voor veertig jaar trouwe dienst bij Boot in Alphen De heer A C. Vrij was gisteren 40 jaar in dienst van de motorenfa- briek „De Industrie" van D. en Joh. Boot N.V. te Alphen a/d Rijn en werd 's morgens in het mooie kan tinegebouw aan de Prins Hendrik straat gehuldigd. Namens de directie voerde de heer L. Boot, als eerste spreker het woord. Hij schetste de jubilaris als een bekwaam en secuur technicus. In 1948 werd hij tot voorman benoemd. De ontwikkeling der techniek heeft de jubilaris prachtig gevolgd. Het werk is hem niet gauw te ingewik keld. Spreker bracht deze rustige en plichtsgetrouwe figuur hartelijk dank namens de directie. Namens de Maatschappij voor Nij verheid en Handel werd de gouden draagmedaille aangeboden. Ook me vrouw Vrij kreeg felicitatie- en dankwoorden, onderstreept door een bloemenhulde. De loco-burgemeester, de heer J. v. d. Berg, was namens het gemeen tebestuur aanwezig, daar de burge meester door een griep buiten dienst was. De heer v. d. Berg was van mening, dat 40-jarige jubilea in de toekomst zeldzamer zullen worden. Mevrouw De Vrij ziet nauwlettend toe hoe loco-burgemeester J. van den Berg haar man het Koninklijke zil ver opspeldt. want de jongeren van nu veranderen vaker van werkgever. Hij feliciteer de niet alleen de jubilaris, maar ook de directie van de N.V. Boot. Aan dacht werd voorts geschonken aan diverse hobby's van de heer Vrij, die ook de Alphense gemeenschap heeft gediend, want hij is reeds 35 jaar concert-tamboer van de Chr. muziekvereniging „Arti et Religioni" en in die functie steeds bij feeste lijkheden betrokken. Na deze woor den heeft de heer Van den Berg de jubilaris de zilveren medaille, ver bonden aan de orde van Oranje- Nassau, opgespeld, waarvan de foto het moment geeft. De heer A. van Heusden, felici terende namens het personeel, bood een enveloppe met inhoud aan en vervolgens werd nog door de heer Casteleijn het woord gevoerd. Daar waar problemen zijn, is Arie Vrij aanwezig, merkte deze o.m. op. De heer Vry sprak woorden van dank. LISSE D.O.K. GAF GOEDE UITVOERING. De gynmastiekveren. „D.O.K." te Lisse heeft in die Bloemlusthal van H.B.G. een goedie uitvoering gegeven. De opmars was weer evenals an dere jaren imponerend. Voordat het programma verder afgewerkt werd, was het de heer F. van Aken, de voorz. van D.O.K., die een woord van dank bracht aan de directie van H3. G. voor de beschikbaarstelling van de zaad en dankte voorts alle mede werkenden aan de inrichting van de grote zaal. Het programma werd ge opend met een alleraardigste demon- stratdeles van de kleuters. Het was de kleine gymnasten aan te zien dat ze er trots op waren om nu eens aan een uitvoering mee te doen en te we ten dat vader en moeder zitten te kijken. De daarop volgende estafette voor jongens was heel aardig, maar het duurde wel wat Lang door de vele herhalingen! De sport op de evenwichtsbalk gaf menig keer aan leiding tot hilariteit, maar er werd door verschillende medewerksters mooi werk geleverd. De krachtsoefe ning in spelvorm was iets nieuws. Een glanspunt van deze avond was beslist het nummer hoogbrug voor heren. Er werden bijzonder goede prestaties geleverd. Evenals het later uitgevoerde nummer „hoog paard". De overige oefeningen waren voorts goed, hoewel er zo hier en daar wel enige haperingen waren. De ribhmi- sche oefeningen dames ontlokten een warm applaus. B. en W. van Lisse hebben aan de raad een uitvoerig praeadvies doen toekomen inzake omschakeling Van stadsgas op aardgas. Deze omschake ling zal naar globale berekening in 1966 kunnen plaats vinden, doch de kosten daaraan verbonden voor de gemeente Lisse 760.000.willen b. en w. drie jaar uitsmeren, n.L 1965 260.000.—; 1966 400.000.— en 1967 100.000.De omschakeling zal in intergemeentelijke samenwerking ge- schieden. Sluiting bureau Burg. Stand op zaterdag. Aangezien des zaterdags weinig gebruik wondt gemaakt van de dienst van de burg. stand stellen b. en w. de raad voor om deze dienst des zaterdags voor het publiek te sluiten. i i i i lustrumwals uit 1954 met Spaanse Voor het eerst in haar bestaan is het „Syndicat d'Initiative Artis- JghJccI BH HUtdisOH tique" (S.I.A.) van de RKSV St.-Augustinus aan de viering van een lustrum toe. Voor het eerst in haar geschiedenis ook heeft zij het Tijdens de beraadslagingen van de jaarlijks terugkerende klassieke dansconcours, dat ter gelegenheid jury werden alle klassieke en tradi van het eerste lustrum van het „S.I.A." in Leiden wercl gehouden, tionele voorkeuren even terzijde ge- zaterdag gewonnen. Niet door de overvloed aan hoofse buiginkjes, schoven en dansten de aanwezigen verfijnde gebaren en geraffineerde pasjes die „Les Précieuses Ridi- de jenka en de madison. cules" uit Nijmegen tot een gevaarlijke, précieuze, maar niet „ridu- Met ÏJSl cule" tegenstander maakte. Ook niet door de originele vondsten die SSJSwlSIJLSi1 a5n j rr z. jt-v rr< tt4 u i. j danscoocoursen moeten afstaan aan de Kamer van de Dans „Terpsichore uit Utrecht in haar dansuit- de Leidse dansgroep en zich tevreden voeringen had verwerkt. Wat de Leidse dansgroep onder de enthou- moeten stellen met de tweede plaats, riaste en vakkundige leiding van de heer E. Castelein liet zien was utrecht kwam met gering punten- misschien meer „danskunde" dan „danskunst". Niet zo origineel verschil op de derde plaats. Dat Nij- als Utrecht, niet zo geraffineerd als Nijmegen. Traditioneel in opzet megen een vooruitziende blik heeft en uitvoering, volkomen beheerst, gelijk- en glad verlopend en zeer gehad bleek uit de anjers die door verzorgd, dat waren de dansuitvoeringen van de Leidse groep, met »Les Précieuses Ridicules" werden als hoogtepunt de „Gavotte" van Lincke. aangeboden aan het „S.I.A." in TJtrf>r*htsi> de kinderschoenen staat en die dit hoe kan het ook anders rood-witte *J irvislllaV jaar voor iiet ggpst aan het concours kleuren. deelnam, op bijna hetzelfde niveau Uet feestelijke gedeelte van het 11I striimflfITI S gedanst als door de andere groepen, dansconcours bestond 's avonds uit IUOLI UIUlVUll» In het tweede programniaonder- een galabal waaraan een diner voor- De inrv bestaande uit Ann Ter deel kwamen de groepen afzonder- afging, de eerste lustrumactiviteiten Haar - PasmM directrice va^ De 1JJk aan de beurt. Nijmegen met het Yan het Syndicat d Initiative Artis- LpidL RilTfShMP T H Fonnp'ma menuet van Boccherini, Leiden met tique' dat haar lustrumviering over de Gavotte van Lineke Utrecht met een heel jaar zal uitstreken. leraar stonden voor een moeilijke het menuet 39ste sympfomevan Mo taak. Met name bij de „Quadrille en Groningen met de Fruhlings- des Lanciers" een dans die door D0^n- alle groepen tegelijkertijd werd uit- De nu. ongecompliceerde gevoerd - werd zelfs door het Al- dans. met wel™« afwisseling heeft gemeen Dispuut van de R.K.S.V. Al- «en lan«e geschiedenis achter de rug. bertus Magnus nit Groningen, waar die waarschpnhjk is begonnen in de de klassieke dansbeoefening nog in - eeuw. De grootste be- kendheid verwierf zy echter m 1815 op het Weense Congres. Hoe geva- zitterschap de revue passeren. Ge- rieerd zy in werkelijkheid is geweest r- -„ groeid van 176 leden in 1945 tot thans en nog kan zijn werd in het derde jnev de Verenigde Staten ervan be- 640 is het gelukt, dank zij de volle- programmaonderdeel getoond. schuldigd het vuur van een nieuwe dige medewerking en samenwerking Op „An der schonen blaue Donau" oorlog in Vietnam, dat naar andere zowel van bestuur als leden, die hij liet Nijmegen een zeer ingewikkelde gebieden dreigt over te slaan, aan te dank zegde voor deze medewerking, en heel knap uitgevoerde wals zien, wakkeren. De geschiedenis zou nim- aiioo tmv* Hort" Utrecht danste een zelf bedachte mer de misdaden van de Amerikanen het Vietnamese volk vergeven. Op het Rode Plein bij gelegenheid van de huldiging der beide Sowjet- rieerd zij in werkelijkheid is geweest kosmonauten heeft partijleider Brez- alles „pro deo' Na nog opgemerkt te hebben dat hij het gehele werk in het belang van de vereniging als zijn grootste hobby had beschouwd, waarbij hij en zijn vrouw veel plezier hadden beleefd, sprak hij de wens uit dat het thans verjongde bestuur met veel SASSENHEIM Het Zuidvietnamese volk zou nim mer de brisant- en napalmbommen en het Noordvietnamese volk nimmer de wrede bombardementen van de Amerikaanse luchtmacht vergeven. De Russische partijleider verzeker- Nog voordat de vele en veelsoortige feestelijkheden ter viering van het 50-jarig bestaan van deSt. Bavostichting te Noordwijkerhout een aan vang zullen nemen, heeft de directie gisterenmiddag een groots en prachtig geschenk in ontvangst mogen nemen. Dit geschenk, bestaande uit de volledige outiUage van gordijnen, achterdoek en uitgebreide ver lichtingsinstallatie voor het toneel van de feestzaal, werd de directie aan geboden door het personeel der stichting, de patiënten en verder allen, die op een of andere wijze tot de stichting in relatie staan. Uit de mond van de voorzitter van het gesehenkcomité, de heer Jos. de Jong, verna men wij, dat genoemde groep te samen het kapitale bedrag van ruim 24.000,- hadden bijeengebracht en na veel wikken en wegen tot het geschenk in genoemde vorm besloten was. Men was van oordeel, dat het geschenk de stichting en haar bewoners in haar geheel ten goede moest komen en dat komt het nu zeker, want de feestzaal, die straks na verdere verbouwingen en uitbreidingen deel zal uitmaken van het gebouw voor socio-therapie, is tevens bioscoop- en toneelzaal, tentoonsteUingszaal en vergaderzaal. De algehele vernieuwing van de toneel-outillage is een onderdeel van de verbouwing en modernisering van de zaal in zijn geheel, waarvan wij gistermiddag tevens het zeer fraaie resultaat konden bewonderen. De uitbreiding van de zaal met foyers wacht nog op de nodige vergunnin gen. De feestelijke bijeenkomst werd geopend door dokter B. J J. van Dinther als voorzitter van het Cen trale Feestcomité. Na de aanwezigen te hebben welkom geheten op deze „dankmiddag" herinnerde spreker er aan, dat de bevolking van de stich ting in al haar geledingen spontaan had gereageerd op de oproep van Vader-overste om mede te werken aan de feestelijke viering van het gouden jubileum. Talrijke commis sies werden gevormd en één daarvan, de geschenkencommissie trad deze middag als eerste naar voren, om de hulde en dank van personeel en patiënten in een tastbare vorm aan de directie aan te bieden. Bij al onze blijken van waardering en achting voor de huidige directie, aldus spre ker, mogen wy echter niet de vorige generaties vergeten, die in de stich ting zulk belangrijk werk hebben gedaan. Misschien moeilijker en zeker on dankbaarder werk, want de verple ging van geesteszieken verkeerde toen nog in een „statische" periode, vergeleken bij de „dynamische" tijd, die wij thans ook in de inrichting meemaken. De directie en zijn mede werkers waren toen veel meer op zichzelf aangewezen, op hun eigen verstand en eigen hart. Nog weinig wetenschap en geringe hulpmiddelen stonden hun ten dienste. Onze op rechte hulde en dank dus ook aan de pionniers en de werkers van het eerste uur BIJZONDERE EISEN Maar ook deze dynamische tijd, waarin het aspect van de inrichting zo geheel gewijzigd is, stelt bijzon der zware eisen aan de leiding. Vooral vader-overste heeft in die leiding een zware taak. De verhou dingen met de medewerkers zijn veel democratischer geworden. Er wordi nu niet meer alleen maar van plich ten, maar ook van rechten gespro ken. Bewondering hebben de mede werkers en de patiënten voor de wijze, waarop de inrichtingen in alle opzichten wordt geleid en de grote bedragen door personeel en patiën ten bijeengebracht zijn var. evenzo- vele duidelijke bewijzen van de hul de en dank, welke men de directie met vader-overste aan het hoofd wil brengen. Vervolgens bood de heer De Jong met een keurige toespraak het cadeau aan en terwijl hij de symbolische betekenis, welke de schenkers zien in de toneelverlichting en de kleu ren van de drie groepen gordijnen verklaarde, nl. van 't groen der ont luikende lente naar 't heldere blauw van een stralende zomerhemel, ont brandde de verlichting en schoven onder wisselend ücht de prachtige gordijnen telkens vaneen. De heer Verwater gaf vervolgens enige uitleg (met cijfers om van te duizelen) van de vernieuwing en ver bouwing van de zaal en dankte alle medewerkers, op de eerste plaats de eigen technische staf. Tenslotte sprak Vader-Overste een hartelijk dankwoord. Uitdrukkelijk stelde spreker vast, dat het bestuur zijn werk nooit had kunnen doen zonder al zijn medewerkers van hoog tot laag. Om die dank niet alleen hoorbaar, maar ook zichtbaar te ma ken bood hij namens de directie twee prachtige, door de kunstenaar J. Groenestein uit Amsterdam ontwor pen en in marmoleum uitgevoerde intarsiawandstukken aan. Onder luid applaus werden de stukken onthuld en op hun plaatsen naast het toneel aangebracht. In de stukken heeft de kunstenaar ge tracht de intentie zowel van de schenkers van de toneelaccommo datie als van hen, die straks op het toneel „kunst" zuilen brengen, uit te beelden. SASSENHEIM WERKZAAMHEDEN AAN „BIJDORP" VORDEREN GOED De werkzaamheden aan de nieuwe speeltuin van de vereniging „Bij dorp", naast de zuiveringsinstallatie aan de Baanbrekersweg, maken, dank zij de medewerking van het gemeen tebestuur, goede vorderingen. Het terrein, dat een oppervlakte heeft van circa 1500 m2, is door de ge meentewerklieden omgeven met een keurig en solide rasterwerk. Het ge hele terrein heeft men omgewerkt en thans is men bezig met de drai- nering, waarna een grasmat zal wor den gelegd. Om het speelveld wind- vry te maken zullen om het terreir. populieren en iepen worden geplant. De zandbak van 10 bij 15 meter is reeds gereed. Over enkele weken als de voorbereidende werkzaamhe den van thans achter de rug zijn, zullen vrijwilligers der vereniging aan de slag gaan met het bouwen van een bij de woonwijk passend speeliiiingebouwtje, dat nodig is voor het toezichthoudend personeel, toi letten, gereedschap enz. Hierna zal begonnen worden met het plaatsen van de speelattributen. Hierbij re kent het bestuur op de volle mede werking van de leden. Om alles te kunnen financieren heeft men de volgende plannen gemaakt. Voor de kosten van het gebouwtje heeft men een paaslotery georganiseerd, mei als prijzen kippen, krentebroden en eieren. Trekking 15 april. Om de grote kosten van de speelwerktuigen te kunnen bestrijden zullen een aan tal dames, en herenleden van de vereniging de inwoners van onze ge meente gaan bezoeken teneinde ren teloze obligaties uit te zetten. Deze. ter waarde van tien gulden, zullen binnen tien jaar worden uitgeloot. Men hoopt op deze wijze een be drag van f 20.000 bijeen te krijgen. Als alles naar wens verloopt (en het voortvarende bestuur heeft daar alle moed op) denkt men de speeltuin nog voor de grote vakantie te kunnen openen, wat dan een groot feest zal worden in „Bijdorp". DVV KOOS NIEUWE VOORZITTER In de gisteravond gehouden leden vergadering van de Buurt- en Speel turnvereniging DVV, werd de in no vember j.l. afgetreden voorzitter H. Hoogervorst, die nu afscheid nam van het bestuur, in hartelijke bewoordin gen toegesproken door waarnemend voorzitter Jac. Oudshoorn. Deze legde hierbij vooral de nadruk op wat de heer Hoogervorst in de 20 jaren van het bestaan der vereniging, met veel enthousiasme had verricht, hierbij dapper bijgestaan door zijn echtge note, die op deze avond mede aan wezig was. Na benoemd te zijn tot ere-lid, waarvoor de heer Hooger vorst een oorkonde in ontvangst kreeg te nemen, vroeg de heer Ouds hoorn hem of hij de vereniging nog met raad wilde bijstaan, speldde hem vervolgens het zilveren verenigings- insigne op en bood hem uit erkente lijkheid een zilverensigarenkist met inhoud aan. Mevrouw Hoogervorst mocht een fraai bloemstuk in ont vangst nemen. De heer Hoogervorst, liet in zyn dankwoord de 20 jaren van zijn voor- Geboren: Maria Alida dr v. Cor- irmri energie het werk van de speeltuin nelis A Grotenhuis en Maria H. E. °sówj*et-Unie* ree ds* maat- zou mogen voortzetten en dankte Hoogervorst; Jacob zn v. Jacob de regelen neemt om de defensieve tenslotte voor de op deze avond ge- Ridder en Helena Schoonderwoerdkracht van Noord-Vietnam te ver sproken woorden en aangeboden ge- Monique Helena Maria dr v. Leonar- sterken Ik kan u verzekeren dat schenken. Op voorstel van het be- dus W. Passchier en Geertruida G. wy onze"internationale verplichtin- stuur werd vervolgens in de ontstane M. Vrijburg; Petrus Martinus Jaco- gen jegens 't broedervolk van Noord vacature de heer A. M. Mazee met bus zn v. Gerardus M. van Dorp en Vietnam zullen nakomen", aldus algemene stemmen tot voorzitter ge- Johanna M. C. Koning; Anita An- Brezjnev. Hij zei verder, dat in de kozen. tonia Maria dr v. Francois R. Smits SU talrijke verzoeken van Russen De nieuwe voorzitter wees op het en Agatha A. M. Kortekaas. waren binnengekomen döe willen feit dat hoewel hij ruim een jaar Ondertrouwd: Dirk S. Zaal en Ge- deelnemen aan „de stryd van het geleden pas in Sassenheim was ko- rarda I. Overvliet; Paulus A C. M. Vietnamese volk". Ook deelde de men wonen, meteen al grote sym- Franssen en Blanche R. J. C. M. Ja- Russische partijleider mee dait het phatie voor deze vereniging had ge- cobs; Hendrik Dekker en Margaretha centrale comité van de communisti- had. Hij beloofde dan ook dat hij Tukker; Jan B. Tiemes en Hendrikje sche partij morgen in Moskou in vol- met medewerking van de andere be- Zwiers. tallige vergadering bijeenkomt. stuursleden, zou ijveren de groei en bloei der vereniging te bevorderen. Het voorstel van het bestuur de contributie met 25 cent per maand te verhogen vond geen tegenstand. Zy zal ingevoerd worden per 1 juni a.s. De jaarlijkse feestavonden zullen gehouden worden op 26, 27 en 28 april a.s. mede in verband met het 20-jarig bestaan in juni a.s. Medegedeeld werd dat de papier- aktie alleen wordt gevoerd door de heer A. Meeuwissen en dat andere acties door kinderen alleen dan ten goede komen aan DVV, als zij in het bezit zijn van een legitimatiebewijs. De vergadering werd besloten met een verloting. LISSE Plantgoedveiling gladiolen Plant goed van gladiolen is goedkoop en ook hiervan komt nogal wat aan de veiling, hoewel het sortiment zeer eenzijdig is. Gladiolen 6/8 per 100: Afred No bel 75; Concordia 22; Firebrand 2.10; Flower Dream 1.10; Hochsommer 50; Jo Wagenaar 30; Johan van Kony- nenburg 2.10; Life Flam,e 32; Mary Housley 20; Morning Kiss 1.30; My Love 50; Sans Souci 1.90; White Friendship 45. Bijgoed: Canna Oranje rood 11.70; Liaitris 5:40; Lilium Regale 24/op 18.80; idem 22/24 16.70; Lilium Oran je Triumph 24/op 42; idem 18/20 32; Dubbele Begonia in kleuren 41.30; Begonia Pendula, in kleuren 36.20; Hyacinth Candicans 20/op 4.50; Aci- damthera 8/op 1.20; idem 4/5 36. Geboren: Cornells Antonius Jozef zn van J. A van der Laan en C. J. M.van der Veer. Anton Mattheus zn van A Kuipers en E. Schalk. Moni que Margretha Maria dr van M. S. van Velzen en L. E. M. de Croock. Johanna Maria dr van W. C. van der Wied en P. C. Kortekaas. Apolo- mia Johanna Maria dr van H. P. Baak en W. M. Timmermans. René Johan nes Maria dr van Th. J. Wijsman en L. C. de Haas. Paola dr van P. J. van der Laan en G. M. Kors. Ondertrouwd: Wilhelmus J. Cor net, wonende te Haarlem en Corne lia E. Tanja. Gehuwd: W. H. B. Bornhijm en C. A. H. Bisschops. W. M. Holleman en H. Tibboel. A Gort en M. M. M- de Kooker. Overleden. Arie van der Voet 73 jr, w.v. A Boer. HILLEGOM Tafelvoetbal „De Bollenstreek". De competitie loopt ten einde. De spelers hebben nog drie wedstrijden voor de boeg. M. Lit j ens heeft nog 1 punt nodig om in de le divisie kam pioen te zijn. In de 2e divisie staat C. Clemens er ook zo voor. De uitslagen waren: le divisie: L. v. d. Reep-M. Kleyn 1-3; C. Ruscman- F. de Wit 0-1; F. de Wit-L. v. d. Reep 1-2; C. Rusman-J. van Dril 2-2; J. v. Dril-H. Verbrugge 0-1; C. Rusman- M^Litjens 1-6; W. v. Houten-T. Kauf man 1-1; B. Versteeg-W. Lemmers 1-1; 2e divisie: C. Clemens-C. Rus man 1-0; D. Buts-S. Stokman 1-6; P. Stynman/P. Topper 3-0. Men heeft een tas weten te creëren, die altijd dezelfde vorm behoudt, of hy nu leeg of prop vol is. Het gaat hier om de zo genaamde „towny". Hij is bij zonder geschikt voor het mee dragen van de boodschappen, speciaal als er veel inkopen moeten wofden gedaan. De tienermeisjes zullen hem heel goed kunnen gebruiken voor het vervoer van schoolboe ken en -schriften en de fabri kant verwacht dat er speciaal van de scholieren een enorme „rush" naar deze tas zal ont staan. De tas is uitgevoerd in de fraaie „jolita-ruit" met bijpas sende effen stof. Het hengsel is zo gefabriceerd, dat hij zowel aan de arm als aan de hand kan worden gedragen. Een leuk nieuwtje is een klein make-up tasje in de zelfde ruit als zijn grote broeder. Het -kan met een bijbehorend ket tinkje aan het hengsel worden vastgehaakt. Natuurlijk kan dit tasje ook los worden gebruikt. Bijzonder praktisch voor in de auto, in huis en vooral ook op reis. De jolitapet completeert het geheel en geeft door het frisse ruitdessin een jeugdig sportief voorkomen. Met zo'n stelletje, dat tegen een schappelijke prijs verkrijgbaar is. maakt u uw dochter de koning (en in dit ge val de koningin) te rijk. WILLY MAENS

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4