Hoger tempo en vechtlust brachten ADO overwinning SPECTACULAIRE ONTWIKKELINGEN HEBBEN ZICH NIET VOORGEDAAN LEO HORN MOCHT WEER FLUITEN Ceulemans prolongeerde Europese titel driebanden Fransman Fayolle won Cross des Nations Nog niemand voor de eerste prijs, Lugdunum- Zwarte Schapen toch op dinsdag Oranje hockey-elf behalen matige zege op België MAANDAG 22 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 FEIJENOORD EN DWS SCHITTERDEN NIET De natte zondag heeft in de eredivisie niet veel begeesterend voet bal opgeleverd. 'Feijenoord verloor tegen alle verwachting in, maar gezien het spelpeil was dit toch een verdiende zege voor NAC. DWS blijft sukkelen en kwam dit keer niet verder dan een gelijkspel tegen Go Ahead. Het was de dag voor de clubs uit de lagere regionen van de eredivisie. Een zege voor NAC en een winst voor Sittardia, dat met duidelijke cijfers (4—2) GVAV naar huis stuurde. Heracles duikelde enkele plaatsen omlaag door de forse nederlaag, die de oosterlingen leden tegen de mannen uit de lichtstad. DOS moest in eigen huis de zege afstaan aan ADO in een wedstrijd, die tot ieders verrassing werd geleid door „good old" Leo Horn. Behoudens enkele wijzigingen in de middenmoot hebben er zich dus geen spectaculaire ontwikkelingen voorgedaan in de ranglijst van de eredivisie. MATIG MOEILIJK SpartaFortuna '54 10 (00); 73 Bosveld 10: scheidsrechter Aalbrecht, 9.000 toeschouwers. Gezien de ijver schijnen zowel Spar ta als Fortuna'54 veel voor een plaats in de intertoto-competitie voelen. Een handicap voor goed voetbal vormde voor de zoveelste keer in dit seizoen het Sparta-terrein, dat vol komen doorweekt was. Bovendien maakte de regen het verblijf op het Kasteel ook niet tot een genoegen. Toch scheen het voordelig voor de gastheren, want binnen een kwartier domineerden zij het spel volkomen maar voor rust konden zij de Ge- leense defensie niet overmeesteren. Na de rust forceerden de Rotter dammers vijf hoekschoppen en kon Bosveld tenslotte na wat heen en weer getrap in het doelgebied de bal een laatste tikje geven. Alle po gingen van Fortuna '54 om alsnog gelijk te komen zowel als die van Sparta om de score te verhogen, verstikte in de modder. MET GEMAK NAC—Feijenoord 1—0 (1—0): 41. Vermeulen 10. Scheidsrech ter Van Nieuwenhoff, toeschou wers 16.000. Met een kasstuk voor de penning meester een uitverkocht huis en een verrassende 10 overwinning heeft NAC zich opnieuw iets meer uit de gevaarlijke zone gespeeld. De thuisclub opereerde opmerkelijk rus tig. maar ook overtuigend en op technisch goed niveau. Een gevolg was. dat de Feijenoord-defensie die in Kerkum een zwakke stee had met de snelle en gladde Van Gastel te genover zich. vrijwel onmiddellijk in moeilijkheden werd gebracht Het kostbare doelpunt ontstond uit een magnifieke voorzet van links binnen Groenewegen, die zich su bliem van Veldhoen had weten te ontdoen. De bal kreeg linkshalf Li- bregts slechts half op het hoofd en kwam voor de voeten van de toe stormende Vermeulen. Met een mach tig schot van 15 meter afstand suisde de bal in de uiterste rechterboven hoek ver buiten bereik van de grij pende vingers van Pieters Graafland in het net. NAC had de leiding en met op vallend gemak hebben de Bredanaars deze voorsprong weten te behouden. Ook al, omdat met uitzondering van Coen Moulijn, Feijenoords voorhoe de er niets van terecht bracht. VAN SLAG DWS—Go Ahead 1—1 (1—0); 43. Geurtsen 10; 86 Kanselaar 11. Scheidsrechter J. F. Dorp mans. 12.000 toeschouwers. DWS blijft van slag. Ook enkele om zettingen in de ploeg Roode en Temming waren gepasseerd. Burgers was naar de voorhoede verhuisd hebben geen vaart kunnen brengen in de stadionclub. die met het 11 gelijke spel tegen Go Ahead een bij zonder gelukkige dag had. In de eerste helft was de thuisclub wel voort durend op de helft van de Deven- tenaren te vinden, maar pas toen Vonhoff hinkend het veld verliet, de tot dan op de rechtsbuitenplaats falende Lenz weer als schakelspeler kon gaan fungeren en de voor Von hoff invallende Roode langs de lijn ging opereren, ontstond er voor de in getal overheersende Go Ahead- defensie gevaar. Toen ook bracht Geurtsen de stand op 10 door Van Zoghei te omspelen en met een zacht rol Ie rt je te scoren. Na de hervatting kon DWS ech ter niet doordrukken en kreeg de energiek spelende Deventer-ploeg steeds meer kansen. ZWAKKE PLEKKEN TelstarAjax 00. Scheidsrech ter Boogaerdts. Toeschouwers 10.000. Ajax en Telstar hebben geen pro ductief gevecht geleverd, maar wel voor een aardig kijkspel gezorgd. Zoals uit de uitslag te concluderen is hebben de defensies de strijd be heerst. Toch hebben beide ploegen we? verscheidene goede kansen ge had. Zo omspeelde Swart in de 20e minuut de uitgelopen Stuy en zette vervolgens voor. Nuninga kon van de geboden gelegenheid echter geen gebruik maken, omdat hjj te lang talmde. Ajax, dat enkele zwakke plekken had vooral Petersen en Muller bleven ver onder de maat kreeg onmiddellijk na de rust enkele fraaie kansen op een voorsprong. Maar Nu- ninga's schot werd door Pirovano op de lijn van richting veranderd. VERDIEND Heracles—PSV 1—4 (0—3); 12. Van der Kuylen 01, 15. Pijs 02, 37. Pijs 03, 77 Giesen 0 4, 79. Borghuis 14. Scheids rechter Bom. Toeschouwers 8000. Door een betere spelopvatting en een grotere dosis techniek en snel heid heeft PSV in Almelo op He racles een alleszins verdiende over winning kunnen behalen. De mat begonnen oosterlingen hadden binnen het kwartier al een achterstand van 02 en zagen geen kans de hechte Eindhovense defensie, met Kemper als uitblinker in moeilijkhèden te brengen. In het laatste gedeelte van de tweede helft pas kreeg Heracles ge legenheid tot een offensief, dat di verse goede mogelijkheden oplever de. De voorwaartsen hadJn* echter totaal geen geluk en het gelukte al leen de naar voren gekomen spil DOS—ADO 0—3. 28. Aarts 0—1, 33. Houwaart 02, 47. Maassen 03. Scheidsrechter: Horn; toe schouwers: 4500. Niet de 30 nederlaag van de thuis club was het meest opmerkelijke feit van de wedstrijd maar wel de aan wijzing van Leo Horn als scheids rechter, die de plaats in nam van de ziekgeworden heer Van Ravens. De wedstrijd zelf was nauwelijks interessant. DOS speelde bijzonder slecht. De gehele ploeg faalde: de verdediging maakte veie fouten, in de trage voorhoede werd bijzonder slecht geplaatst en er ging boven dien vrijwel geen stootkracht van uit Groots was ook het voetbal van ADO niet. Het tempo van de Hage naars ging echter in ieder geval ho ger en bovendien demonstreerden zij stuk voor stuk een grotere vecht lust. Bovendien buitten zij tot drie maal toe de hun door de DOS-defen- sie geboden kansen uitstekend uit. BRILJANT Sittardia—GVAV 4—2 (1—1). 2. Bosschieter 01, 29. Beckers (strafschop) 11, 65. W. Dullens 2—1, 70. Alma 2—2, 76. Wolfs 32, 81. Guns 42. Scheidsrech ter: Bijleveld. Toeschouwers 6000 Wat Sittardia voor eigen publiek tegen GVAV liet zien had men in Sittard lange tijd gemist; briljant aanvalsspel, goede combinaties steu nend op een bijna fanatieke inzet van de gehele ploeg. Sittardia drong GVAV bijna de gehele wedstrijd op eigen helft terug. Linksbinnen Willy Dullens was de gangmaker in een voorhoede die de supporters liefst vier doelpunten liet zien, welk aantal de Limburgers het gehele seizoen nog niet hadden be reikt. De produktiviteit van de Sit- tardia-spelers was tot nu toe zo ge ring geweest, dat de 40-jarige stop per Beckers door het benutten van vijf strafschoppen hun topscorer HOOG TEMPO MVV—Spel. Enschede 2—0 (1— 0). 16. Coenen 10, 67. Coenen 20. Scheidsrechter Van Oos trum, toeschouwers 2500. Een in een hoog tempo spelend MW heeft zondagmiddag een 20 zege geboekt op Spel. Enschede, dat we» nig had in te brengen. De gasten mo gen nog tevreden zijn, dat er maar twee doelpunten werden gescoord, want vele goede kansen gingen te niet. Sportclub Enschede maakte geen goede indruk. De achterhoede was onzeker. De mandekking was slecht en de middenlinie toonde weinig ac tiviteit. Aanvallend waren zij beter, maar de stootkracht was zoek en de schotloosheid demonstreerde zich duidelijk. Vreemd hebben de 4500 toeschou wers, die in het Utrechtse stadion de stromende regen trotseerden, opge keken toen werd aangekondigd dat de ontmoeting DOSADO niet zou worden geleid door de aangewezen Schiedamse scheidsrechter Van Ra vens, doch door Leo Horn, de man die sedert 2 januari op non-actief stond naar aanleiding van het veel besproken „incident-Emmeloord" en pas na 1 mei weer wedstrijden zou mogen fluiten. Moeilijk konden die toeschouwers weten, dat het bondsbestuur tijdens de zaterdag gehouden maandelijkse vergadering besloten had de periode waarin de bond geen gebruik zou maken van de diensten van de arbi ter uit Bentveld met een zestal weken te bekorten. Het bondsbestuur was van mening, zoals de voorzitter van het betaalde voetbal Jos Coler het uitdrukte, „dat de stilte rond Leo Horn was weergekeerd" en dat het daardoor zinloos was langer geen wedstrijden aan Leo Horn het be stuur motiveerde zijn beslissing des tijds met de mededeling dat de lei ding van de KNVB bevreesd was dat er incidenten zouden plaats vin den bij ontmoetingen waarbij Hom betrokken was toe te wijzen. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling de beslissing geheim te houden en Horn te elfder ure aan te wijzen voor een competitiewedstrijd op 28 maart. Een toevallige samenloop van omstandigheden bespoedigde de „come back" van Horn echter nog. Aangezien het voor de heer Roomer, aanvankelijk aangewezen voor de wedstrijd Holland-SportVolendam in Den Haag, raadzaam leek zich te sparen in verband met de a.s. dins dag in Londen te houden Europese bekerwedstrijd (bekerhouders) West Ham UnitedLausanne, die even eens onder zijn leiding zal staan, be sloot het bondsbestuur Horn meteen al in actie te laten komen. Dit be sluit werd bovendien genomen in de wetenschap dat de heer H. J. van Gennissen (Amsterdam) in de afge lopen week ziek werd en voorlopig niet in staat moet worden geacht tot het leiden van wedstrijden. Uit prak tische redenen werd de heer Van Ravens zaterdagavond verzocht niet naar het Utrechtse Galgewaard-sta- dion te gaan, maar naar het Haagse Houtrust, welke veranderingen-op- het-laatste-ögenblik overigens wel vaker voorkomen. Spijt behoeft het KNVB-bestuur van deze beslissing niet te hebben, want by de ontmoeting DOSADO werd geen wanklank gehoord en scheidsrechter Hom leidde voortref felijk. Enorme belangstelling voor cupduel Liverpool-FC Köln In Keulen bestaat enorme belang stelling voor het derde en beslissen de duel tussen Liverpool en FC Költn met als inzet een plaats in de halve finales van het toernooi om de Euro pese beker voor landskampioenen. De Duitse ploeg had 10.000 kaarten besteld, maar deze waren reeds en kele uren na het begin van de voor verkoop van de hand gegaan. Een afgevaardigde van Köln begaf zich daarop onmiddellijk naar Rotterdam om op nog 6000 plaatsen beslag te leggen, die zondagmorgen al even sriel werden verkocht. Meer dan 16.000 kaarten staan de Duitsers niet ter beschikking. Men hoopt er in Keulen ook niet op, in Rotterdam nog kaarten in de losse verkoop te kunnen krijgen, aangezien ook van Nederlandse zijde voor dit cupduel wel belangstelling bestaat. De Belg Raymond Ceulemans heeft Christensen voor de vierde achtereenvolgende v. Oosterhou maal beslag gelegd op het Europese kampioenschap driebanden. Ceule- Ceulemans mans behaalde zijn vierde Europese Vieira titel te Wenen door in de finalepartij zijn enig overgebleven concurrent, S&herz de ond-Europees kampioen Johann Hanoun Scherz, die voor de eerste keer om een internationale titel in eigen land Zesde ronde: streed, in 33 beurten te verslaan, zijn Christensen 60 beste prestatie in dit toernooi. Rudolph 58 Onze nationale kampioen, Cees v. Munte 60 Oosterhout, kwam in zijn laatste par- v. Oosterhout 52 tij eveneens tot zijn beste prestatie. door met 4 punten op de zesde plaats. Uitslagen vyfde ronde: Rudolph 60 87 8 0.639 Munte 60 87 4 0.689 FINISHFOTO BESLISTE 60 84 4 0.710 53 84 4 0.630 60 61 9 0.983 47 61 5 0.770 60 52 9 1.153 47 52 4 0.903 DE SPORTTOTO Wel één met twaalf Scherz 60 58 5 1.034 Vieira 54 58 5 0.931 Ceulemans 60 39 6 1.538 Hanoun 35 39 5 0.897 Zevende ronde: v. Oosterhout 60 63 4 0.952 Rudolph 57 63 4 0.904 Munte 60 82 8 0.731 Christensen 51 82 4 0.621 Vieira 60 52 10 1.153 Hanoun 46 52 8 0.884 Cèulemans 60 33 9 1.818 Scherz 34 33 5 1.030 De eindstand: (resp.: pnt car. brt h.s. alg. gem.) 1. en Europees kampioen: Ceulemans 2. Scherz 3. Hanoun 4. Munte 5. Vieira 6. v. Oosterhout 7. Christensen 8. Rudolph 14 420 362 9 1.160 12 394 374 9 1.056 8 368 399 10 0.922 7 376 520 8 0.723 4 361 447 10 0.807 4 341 468 6 0.728 4 341 503 6 0.677 3 350 447 8 0.782 Zelden zal er in de ruim zestigja rige geschiedenis van de Cross des Nations zo fel om de titel zijn ge vochten als zaterdag op de Welling ton renbaan in Oostende. Pas op de finish van de twaalf kilometer over bijzonder zwaar terrein werd de strijd beslist. Toch moest de winnaar nog ruim tien minuten wachten, voordat hij zich kampioen kon noe men. In een enerverend duel, dat in de laatste 300 meter een hoogtepunt vond, vochten de Fransman Fayolle en de Brit Meivin Batty zij aan zij om de hoogste eer. Dertig meter voor de streep had Fayolle nog een kleine voorsprong, maar de Engelsman wist zich met een uiterste krachtsinspan ning naast hem te werken. Zilveren Molentoernooi De eerste wedstrijd van het jaar lijkse Zilveren Molentoernooi tussen Lugdunum en Zwarte Schapen vindt a.s. dinsdagavond 23 maart, aanvang 20.00 uur plaats. De elftallen komen als volgt binnen de lijnen: Lugdunum: Honsbeek, van Mey- gaarden, Crama, Bavelaar, Teeuwen, Leget, de Cler, Swart, Bekkering, Redèl, Pet. Zwarte Schapen: Colijn, v. d. Stol- pe, Vermeulen, Kroes, Wenderhold, Corbran, Coolen, Swart, de Hoog, Hogendorp, Polak. De wedstrijd wordt geleid door de heer J. C. H. Bentvelzen (Leidschen- dam) en als grensrechters fungeren de heren P. v. d. Berg en A. C. Nieuwkerk (Leiden). Traditiege trouw zal de Chr. Muziekver. Concor dia het geheel muzikaal opluisteren. De aftrap zal geschieden door een prominente Leidenaar. De finish foto wees de 27-jarige Franse PTT employé Fayolle als win naar aan. Nadat aanvankelijk de Tunesier Mahammed Gammoudi, winnaar van het Olympisch zilver op de 10.000 meter in Tokio, tot vijf kilometer de leiding had gehad, nam Batty de kop. Fayolle voegde zich al snel bij hem, waarna het drietal een voor sprong opbouwde. De Belg Roelants, wereldrecordhouder op de 3000 meter steeplechase en een van de favorie ten, verloor evenals de overige lopers veel terrein waarna hij tenslotte ont moedigd de strijd staakte. Op 3000 meter voor de finish moest ook Gam moudi de kop loslaten, waarna Fayolle en Batty hun duel verder uitvochten. BEELEN NAM REVANCHE De Nederlandse deelnemers kon den zoals verwacht geen rol van betekenis spelen in het 130 man tellende lopersveld. De kleine Piet Beelen kreeg in Oostende zijn revan che voor de nederlaag, die hij twee weken geleden in Lisse tijdens het Nederlands veldloop kampioenschap leed. Hij eindigde op de 62e plaats als beste Nederlander. Egbert Ny- stadt, de Nederlandse kampioen, be zette als tweede landgenoot de 73e plaats. De overige Nederlanders ein digden nog verder in de achterhoede. De strijd om het landenklassement was eveneens bijzonder fel. Engeland en Frankrijk eindigden met hetzelf de aantal punten (55). De betere plaatsing van Engelands zesde loper gaf echter de doorslag. Nederland eindigde als twaalfde van de vijftien deelnemende landen. De uitslag: 1. Fayolle 36.48.-; 2. Batty z.t.; 3. Gammoudi 37.00.-. De plaatsingen van de Nederlan ders waren: 62. Piet Beelen; 73. Eg- bert Nystadt; 76. Jos Scheyen; 85. Jacq. van Eekelen; 86. Piet de Haas; 94. Joep Delnoye; 97. Bert Smit; 117. Huub Coumans; 124. Map Reinders. Het gezegde „nieuwe lente, nieuw geluid" is in het Wagener hockey- stadion in Amstelveen zondagmiddag slechts ten dele bewaarheid. Want nog afgezien van het feit, dat men in de kille nattigheid nauwelijks in de eerste lentedag kon geloven, heeft de vernieuwde nationale hockey-for matie de 31 overwinning op de Belgen niet erg overtuigend behaald Pas in de tweede helft van de strijd die door ongeveer 3000 toeschouwers werd bijgewoond, was er van enige samenhang in de acties vooral de aanvail sprake en werd het peil van het interland-hockey soms bereikt. Dat zeer matige spel voor rust lag beslist niet alleen in het nog wat aarzelende optreden van de 3 nieu welingen Hylkema, Frans Spits en Van Duyvenboode Varkevisser. Merk waardig genoeg hadden de Neder landers meer last van het zachte veld dan de Belgen, die over het algemeen een betere stok- en lichaamstechniek lieten zien. Vooral in de Nederlandse defensie rammelde het geducht. De Belgische aanvalskracht was niet groot genoeg om - met uitzondering mtüritK het doetwwt ontstond - doelman Boks erg in ver legenheid te brengen. En dat was maar goed ook, want aanvoerder Leemhuis, met de Australische zon nog in zijn huid, was onzeker en dik wijls te traag. Terlingen wisselde missers met sterke momenten af en in de middenlinie, die als geheel ove rigens het best deel van de ploeg was, bleek alleen de constante en on verwoestbare Jan Piet Fokker geen last meer van de „Tokio-kater" te hebben. Spil Fiolet moest het mid denveld in sommige periodes geheel aan zijn Belgische collega Leclercq laten en Elffers had het tegen de rappe Ravinet aanvankelijk zo moei lijk, diat hij voor rust niet aan zyn stuwende taak toekwam. De tweede helft gaf dan wel geen wondierteam te zien, maar het spel van de Oranjeploeg in de tweede 35 minuten was toch wel van veel beter gehalte dan daarvoor. Het be gon in de voorhoede, die met betere combinaties aan de aanval bouwde. Voigt kwam beter in zijn spel en middenvoor Spits werd vanuit het middenveld, waar Fiolet het heft weer in handen nam, van goede diep- tepasses voorzien. Dat was het ge- Aan toto 30 namen 680.440 perso nen deel, die 974.461 gulden inlegden. Aan prijzen kwamen f 321.572 be schikbaar, waardoor de eerste prijs f176.866, de tweede f96.471 en de derde f48.235 bedraagt. Zondagavond had zich nog niemand met een feil loos formulier gemeld. Slechts één deelnemer kon bogen op 12 goed voorspelde uitslagen. Voor de goaltips was, zoals ge woonlijk, veel minder belangstelling. Hier was het aantal deelnemers 142.062 en de inleg f 142.344, zodat aan pryzen f 46.974 te verdelen is. De eerste, tweede en derde prijs zyn gelijk: f 15.658. Twee deelnemers heb ben vijf goede tips. De juiste volg orde is: 5-3-6-6-11-4. DOS-ADO x DWS-Go Ahead X MW-Spcl. Enschede X Sparta-Fortuna '54 x NAC-Feijenoord x Heracles-PSV X Sittardia-GVAV X Telstar-Ajax x Eindhoven-Alkmaar x DHC-NEC X Volendam-Velox X Holland Sport-Blauw Wit X Volewijckers-VW x Voetbal Negentien spelers, waar onder Kralt van Rijnsburgse Boys, zijn uitgenodigd deel te nemen aan de centrale training voor zaterdag middagvoetballers. Het Nederlandse zaterdagmiddagteam speelt op 31 maart tegen Fortuna Vlaardingen, op 24 april tegen Frankrijk in Parijs en op 29 mei tegen België in Tér- neuzen. vaarlijkste wapen en leverde het ge wenste resultaat op. De Nederlandse heren-b ploeg heeft de zaterdag in Brasschaat ge speelde hockeywedstrijd tegen Bel- Moment uit DWS—Go Ahead. Geurtsen (L) had doelman Van Zoghei (GA.) omspeeld en wilde scoren. But- gië b na een 2—9 ruststand met 4—1 ter (G.A.) wierp zich evenwel naast zijn doelman op de grond en de hal belandde tegen de lat. Rechts Burgers gewonnen. van DWS.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 8