Uitstapje voor olifanten mm DE LEIPSE COURANT Vrijdag is de uitgaansdag voor de olifanten van de dierentuin in Bazel. Ze gaan zich dan uitleven in de bossen Maar op de boswegen moeten ze het verkeer natuurlijk voorrang geven. De schilderachtige weg leidt naar het Allschwill-bos, een prachtig speelterrein voor de olifanten, waar veel pret valt te belevenvoor de dartele dikhuiden. Wilde spelletjes worden afgewisseld Sinds de tijd van Hannibal zijn olifanten het er wel over eens, dat Zwitserland heel iets anders is dan Afrika. Een vriendelijke oppasser heeft er echter iets op gevonden om het leven voor zes van die pinda-eters, die in de dieren tuin van Bazel leven, wat aangenamer te maken. Hij neemt ze namelijk iedere week mee voor een wandeling door de bossen De wandeling van de dikhuiden begint iedere vrijdag om kwart voor tien in de morgen. Log 9tampen de olifanten dan door de straten van Bazel op weg naar 'de Allschwill-bossen, die op ongeveer tien kilometer van de dierentuin zijn gelegen. De oppasser Behrens heeft van de plaatselijke autoriteiten toestemming gekregen zijn kudde daar los te laten. Behrens, die als fotograaf voor het circus Hagenbeek heeft gewerkt voordat hij in dienst trad als oppasser bij de dierentuin, is de laatste tien jaar bezig een belofte in te lossen, die hij als jongen deed, namelijk om zijn leven in dienst te stellen van de dieren! Hij wordt voor zijn goede daden beloond met een te vreden getrompetter van het zestal olifanten als ze langs de modderige helling glijden, door de natte bladeren rollen of hun jeukende huid langs een boomstam kunnen schuren. Allemaal dingen, die ze in Afrika normaal zouden doen. Het uitje eindigt met de terugtocht naar Bazel en daarmee eindigt misschien ook wel de losse gedachte, dat Roodkapje, als ze een Zwitsers meisje was geweest, in plaats van de wolf een olifant had kunnen tegenkomen op haar weg door het bos. r;vv met ogenblikken van rust. De olifanten, die vreemd zijn in Zwitserland dragen overigens wel bij tot de majesteitelijke pracht van het rustige woud. Het tafereel maakt soms zoveel indruk op een natuurliefhebber,

Leidse Courant | 1965 | | pagina 6