Kritiek raakt kant noch wal DIRECTEUR G.W.: AANNEMER: „ALLES IS WAAR" FORD TAUNUS 17M/20M Weerbericht De kroon op deTaunus traditie Nu met Flow away ventilatie! DE BEURS „WARMONDS FANFARE" ZAL NOG HARD MOETEN STUDEREN Het weer in Europa PAUZE Marktberichten ZATERDAG 20 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 DE HAZERSWOUDSE WON1NGMISERE „Het bericht, dat „De Telegraaf" vrijdagmorgen op haar voorpagina annon ceerde, namelijk, dat het aannemersbedrijf N.V. Hardam uit Den Haag vrijdagmiddag de bouw van drie-en-twintig woningen, die er zullen ver rijzen aan de Potgieterlaan, zou staken, werd me daar eventjes gewoonweg op het bureau neergelegd". Dit verklaarde ons gistermiddag telefonisch de heer M. J. Noordam, directeur gemeentewerken, die juist vrijdagavond hulde werd toegezwaaid voor het vele werk dat hij als zodanig tot stand bracht in de laatste tien jaar voor de gemeente Hazerswoude, nu hij op 1 april aanstaande benoemd is tot hoofd van de afdeling gemeentewerken in de Noordhollandse plaats Purmerend. van de loonexplosie. Ook deze uit- T?n*) kering laat echter zo lang op zich C9 wachten 1 k 2 jaar dat hem de tijd ontbreekt zijn bedrijf financieel „Na het lezen van het bericht was gezond te houden". Genoemd deel me wel duidelijk, dal een en ander van het bericht noemde de heer door de heer G. Scheurwater, direc- Noordam" kant noch wal te raken", teur van het bedrijf, naar de redactie van genoemd dagblad was doorge seind", aldus de heer Noordam vrij dagmiddag, toen we hem naar de gang van zaken VToegen. Wat er al lemaal van zij: vrijdagmorgen lazen de werknemers bij meergenoemd aannemersbedrijf in het ochtend blad, dat hun directeur vrijdagmid dag de werkzaamheden zou doen staken. Het werk het werk latend hebben zij zich tot de redactie van dat blad gewend, die op haar beurt geen commentaar wenste te geven. Dick Batelaan, een Hazerswoudse ingezetene die bij het aannemersbe drijf Hardam werkzaam is, verklaar de desgevraagd nog, nog geen uit sluitsel van de directie te hebben ge hoord, althans vrijdagmorgen. Geen samenwerking „De directie gemeentewerken weet ook van niets", aldus de heer Noor dam, die er wel op wees, dat de „sa menwerking" tussen de gemeente Hazerswoude en de N.V. Hardam „rot" genoemd kan worden. Vrijdagmiddag, omstreeks vier uur, kwam bij ons bezoek aan het pro ject, waar de 23 woningen worden gebouwd, wel naar voren, dat de werknemers van Hardam al vertrok ken waren Enkele Opgave scheepsberichten Onder de rubriek „Scheeps berichten" vermelden wij gaar ne de gegevens van het schip waarvoor a zich interesseert. Indien zich onder uw gezins leden, familieleden of kennis sen zeevarenden bevinden die op hun reis wilt volgen, schrijf ons dan een briefkaart met de naam van het betref fende schip Regelmatig zullen wij dit dan onder „Scheepsbe richten" opnemen Verandert de betrokkene van schip, dan is het natuurlijk wel noodzakelijk ons de naam van het nieuwe schip op te geven en telkens het oude te laten vervallen. Bij een bezoek aan het bouwpro ject in Rhynenburch is ons wel dui delijk geworden, dat er nog heel wat moet gebeuren, willen 23 Hazers woudse gezinnen de woningen be trekken. Sommige woningen moeten zelfs nog van glaswerk worden voor zien Onderdeel van het bouw project maakt ook nog een nieuw kantoor van de PTT, dat, zoals be kend, verhuist van de Bruggestraat naar de Potgieterstraat. Was dus vrijdagmiddag in zekere zin nog onzeker, wat er maandag gaat gebeuren in Rhynenburch: wer ken of niet werken, vrijdagavond heeft de heer G. Scheurwater, direc teur van de N.V. Hardam, aan ons gezegd: „Nee, er wordt maandag niet gewerkt in Hazerswoude aan de 23 woningwetwoningen, zoals het er nu bij staat! Het wel door ons bouwen hangt nu geheel van de gemeente Hazerswoude af, beter gezegd: de overheidsinstantie. De grootste reden hiervan is onder meer, dat mijn werknemers moeten werken onder toezicht van een persoon, die niet capabel is voor zijn functie". Volkomen juist De heer Scheurwater, die nog toe lichtte, het grootste respect te koes teren voor de directeur gemeente werken, de heer M. J. Noordam, zei tenslotte nog: „Alles, wat in „De Telegraaf" van vrijdag over deze zaak heeft gestaan, is van de eerste tot de laatste letter waar". Wethou der H. van Rijn, tevens voorzitter van de woningbouwvereniging Volks belang, zal zaterdag in de loop van de dag zijn standpunt toelichten over deze zaak. Over het wel of niet doorgaan van de werkzaamheden in Hekelingen op aanstaande maandag wordt nog over leg gepleegd. De bruid van Lammermoor, door sir Walter Scott. L. J. Veens uitg. mij., Amster- dam. scniiaers beroemde roman van Scott over maakten juist aanstalten om te ver- de waanzinnige bruid, die haar brui. evenzo een onderaanne- deg0m vermoordt, in een dubbele - toevertrouwde, niet te pocket-uitgave. Maak een proefrit bij de Official Ford Dealer! trekken mer, die weten, wat er nu gaat gebeuren. Kant noch wal „Wel, ik ben toch wel benieuwd, of ze maandagmorgen weer begin nen zo zei de heer Noordam, die nog even aandacht besteedde aan de passage in het Telegraaf-bericht waarin staat te lezen: „De gemeen tebesturen zelf zijn achterstallig ge bleven met de uitbetalingen, ver zucht de aannemer. Op grond van de z.g. risicoclausule voor het bouw bedrijf kan de heer Scheurwater de meerprijs claimen die het gevolg is Merendeels gedrukte stemming Amsterdam, 19 mrt. Het Dam rak heeft vanmiddag de beursweek afgesloten met een gedrukte stem. ming voor het merendeel van de in ternationale waarden. Ook de ove rige sectoren gaven lichte koersda lingen te zien. De handel was mede in verband met het naderende week einde zeer kalm. Philips moest we derom terrein prijsgeven op circa 151, tegen gisteren als slotprijs 152.50. Dit door Amerikaans aanbod in een dunne markt. In Amsterdam vreest men te zijner tijd aanbod van stock dividenden in de Philipshoek. Uni lever was een gulden lager op 130.50. Kon. Olie daalde een halve gulden tot 148.50. Hoogovens was nauwe lijks prijshoudend met een koers van 543. AKU bood goed weerstand door dekkingsaankopen. Gedaan werd ca 510 (509). De aanhoudende koers, stijging in Wall Street van de Ame rikaanse dochter van AKU de Ame rican Enka, leidde vandaag tot dek kingsaankopen in Amsterdam. De hoek van KLM was weer „open". De omzetten waren echter gering. Ge daan werd dalend van f 143 tot f 139. De stukken verlieten de markt op ca f 141 (f 143). In WaU Street be droegen de baisse-posities gisteren 53.589 aandelen van f 100 nominaal. Dit betekent een zesde gedeelte van het in Amerikaanse handen bevin dende aandelenkapitaal van de KLM. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week daalde AKU ruim tien, Hoogovens circa vier punten. Philips zakte bijna zes, Unilever en Kon. Olie elk circa drie gulden in. KLM tenslotte kon zich iets verbe teren. Gedurende de gehele beursduur gaf de scheepvaartsector regelmatige handel te zien. De koersen vielen echter tegen. Holland-Amerika Lijn en v. Nievelt ondergingen opnieuw een koersreactie. Toch hebben deze fondsen deze beursweek een koers- avance te zien gegeven van resp. ca. elf en zestien punten. Ook Scheep- aart-Unie was vanmiddag lager. Rott. Lloyd kon zich goed handhaven. De stemming van de leidende cultu- les was nauwelijks prijshoudend, die van de staatsfondsen goed prijshou dend. Ook in de lokale afdelingen waren de orders zeer dun gezaaid. Heine- kens Bier, welk fonds de laatste tijd sterk in koers is gestegen, werd we derom lager geadviseerd. Enkes als mede Thomassen en Drijver gaven geen veranderingen van betekenis te zien op de aangekondigde onveran derde dividenden van resp. tien en twintig procent ALPHEN AAN DEN RIJN Waarschuwing Gedurende enige dagen hebben in deze gemeente twee uit Leiden afkomstige personen geopereerd als slijpers van gras- maaimachine-messen. Bij de politie zijn meerdere klachten ingekomen. Het tweetal trad vrijpostig op en noemde hier en daar, ten onrechte, de naam van De Kok, Steekterweg. Wanneer de machine werd terugge bracht waren de kosten als regel hoger dan te voren was afgespro ken. Zij vervoegden zich aan het bureau van politie met een maai- machine, waarvan zij volgens hun zeggen de eigenaresse niet meer kon den vinden. Zij wilden de machine op het bureau van politie achterla ten, als de wachtcommandant de kosten van slijpen, zijnde 18 be taalde. Waarschijnlijk heeft de eige naresse van de machine geweigerd deze hoge kosten te voldoen. In de gemeente Alphen aan den Rijn mo gen ingevolge vergunning van de Burgemeester twee personen hun diensten als „slijper" aan het pu bliek aanbieden. Dit zijn de heer De Kok uit Alphen aan den Rijn en de heer Joustra uit Bodegraven. Deze personen vertonen desgevraagd de vergunning. KA V-bijeenkomst Onder lei ding van mevrouw N. Sluis-v. d. Star werd de jaarvergadering van de plaatselijke afdeling van de KAV te Alphen aan den Rijn gehouden. In haar jaarverslag memoreerde de secretaresse, mevrouw J. P. Zirkzee- Tuinenburg de vele activiteiten. Het financieel jaarverslag werd gelezen door de penningmeesteresse, mevr. Loogman-Verwoerd. Er was een ba tig saldo. De g.a. kapelaan Plouvier gaf verslag van zijn reis door Tur kije en vertoonde een serie dia's daarvan. NIEUWKOOP STILLE OMGANG Het défilé ter ere van de nieuwe burgemeester was ongetwijfeld de reden, dat de jaarvergadering van het genootschap De Stille Omgang maar slecht bezocht was. Sekretaris P. Zimmerman deelde mee, dat de omgang voor Nieuwkoop, Noorden en Zevenhoven gehouden zal wor den in de nacht van zondag 28 maart a.s. Des avonds om half twaalf is er kort lof in de parochiekerk, waarna de bussen van Langhout gereed staan. Om 1.15 begint de omgang vanaf het Spui. Daarna is er om 2.30 de H. Mis door de eerw. pater B. Vredebregt O.P. in de kapel van de zusters aan de Lauriergracht. Zon dag a.s. zyn na de Hoogmis en na de late Mis kaarten verkrijgbaar in het parochiehuis voor leden a 2.75. Voor niet-leden a 3.75. Een drietal buskaarten werden verloot. De ge lukkigen zijn W. Verhage, A. Kwak- kenbos en Ger Zimmerman. Gehoopt wordt, dat er meer leden meegaan dan vorig jaar. Voorheen konden 3 bussen de Nieuwkoopse deelnemers nauwelijks bevatten. Vorig jaar waren onder de plm. 150 leden slechts 50 deelnemers. Volgend jaar bestaat de afdeling 40 jaar. Tevens is dan de heer C. vail Houten 40 jaar voorzitter. Daar moet een feestelijk tintje aan gegeven worden. Het bestuur zal er zich over beraden op welke wijze. (Advertentie) In het Trefpunt te Warmond gaf de fanfare een concert, dat wat het program betreft geen al te hoge eisen stelde. Mogelijk dat de goed leidende directeur C. J. Hondang re kende met de capaciteiten van zijn orkest. Want ook de voorzitter ver telde bij de opening dat wederom aan een concours zal worden deel genomen, maar niet in de hoogste klasse. Echter dit concert toonde toch wel de zwakke plekken die nog aan wezig zijn. Er zal dus nog hard ge studeerd moeten worden en samen spel zowel zuiverheid van blazen worden beoefend. Want daar man keerde zo nu en dan wat aan. Maar studeren moeten de leden zelf doen. Dat vergeet men wel eens. Het jeugdorkest, het voorportaal voor het grote orkest, speelde een wals van Kessels, omzoomd door Ps. KATWIJK RAADSAL^NDA Donderdagavond om half acht komt de gemeenteraad bijeen. De agenda vermeldt de volgende punten: ver koop van een kavel bouwgrond in Overduin-zuid aan de Stichting Ned. Herv. Inrichtingen voor Zenuw- en Geesteszieken; aangaan van een ruil van grond en opstallen aan de Kerk straat met de heer R. D. Buitendijk; verstrekken van een hypothecaire geldlening aan een inwoner der ge meente in verband met verhaal van verpleegkosten; wijziging van de verplaatsingskosten verordening 1962; verlenen van krediet voor de aan koop van een maaimachine met hulpwerktuigen voor de dienst van openbare werken; verlenen van kre diet voor vervanging van de huis telefooninstallatie van de gemeente bedrijven; verlenen van krediet voor de aankoop van elektriciteitsmeters; verlenen van krediet voor de ver betering van het elektriciteitsnet in de omgeving Badstraat - Tramstraat; wijziging van de leveringsverorde ning bedrijven (watertarieven); idem (elektriciteitstarieven); wijziging van de verordening, regelende de voor waarden en tarieven voor het pri vaatrechtelijk gebruik of genot van het zeestrand en de kampeerterrei nen; nota inzake de handhaving van het profiel van de Louwestraat, zoals neergelegd in het komplan voor Kat wijk aan Zee; verlenen van krediet voor de aanleg van een kinderspeel plaats op de hoek van de Prinses Marijkelaan en de Prinses Margriet- laan; verlenen van voorschotten als bedoeld in art. 75, 4e lid, der kleu teronderwijswet voor 1965; verlenen van een bijdrage aan de Kampeer vereniging Katwijk in de aanleg- kosten van een geluidsinstallatie op het kampeerterrein in de zuiddui nen; verlenen van krediet voor de aankoop van een toiletwagen ten be hoeve van het recreatiegebied. „De Pan van Persijn"; wijziging van de gemeentebegroting 1965 en de begro ting 1965 van het elektriciteitsbedrijf. 87 en Ps. 121 hetgeen reeds vreemd aandeed. Daarbij werden de psalm melodieën op een niet te zingen tempo geblazen. De meest orthodoxe uit de 16e en 17e eeuw zou dit lang zame tempo nog verfoeien. Alia Breve geslagen zou veel meer vol doen. Het grote orkest begon met een goed gespeelde mars van Lindeman met goede melodievoering in het trio. Dat Gerard Boedijn kan compone ren voor harmonie- en fanfareorkes ten is vaak gebleken. Maar zijn composities wijken nogal af: sterk en zwak. Welnu, de Sonatine van hem behoort dan toch wel tot de zeer zwakke. Waar bleven de nieuwere harmonieën? Waarom hier zulke on persoonlijke, goedkope thematiek? Waarom dit 3-delig werkje sonatine genoemd? Een sonate en een kleine sonate (sonatine) werd steeds ge schreven voor 1 a 2 instrumenten (b.v. piano of piano en viool). De Alberta suite van Jack Harvey is echt Amerikaanse import. In de Arcadia Valley konden bugel en cornet het niet al te best met elkaar vinden. „John Peel", een op een volkslied over een of andere held geschreven werk, toonde hoe mooi de verschil lende instrumenten partijen het leed-thema konden spelen. Maar door de vele retenuto's ontstond wel eens ongelijkheid in het samenspel. De Pugnose-ouverture had niet veel om het lijf maar werd goed ge speeld. Tot slot een Hollandse mars met een Amerikaanse titel (waar om?) van Adr. Bosch Sr. Over het algemeen was er toch vooruitgang te bespeuren in het concerteren bij verleden jaar verge leken. Onder Hondong is verder groei te verwachten. Een toneelspel „Gevaarlijk Snoep goed" besloot deze avond die o.a. ook door de burgemeester en zijn vrouw werd bijgewoond. THEO TEN HOOVEN Hn.LEGOM Hillegomse Tennisclub en (R.K.) „Ready" gaan fusie aan De Hillegomse Tennisclub HTC en de R.K. Tennisvereniging „Ready" hebben besloten tot een fusie Het plan was bij de besturen al geruime tijd in de pen. Hoewel de leidende figuren van beide verenigingen van de wenselijkheid om tot samensmel ting te komen reeds lang overtuigd waren, hebben zij niets willen for ceren. Men wist nl. maar al te goed dat men de grootste moeilijkheden kon verwachten op het emotionele vlak. Het is de verdienste van beide be sturen geweest dat men het gestelde HAARLEMMERMEER Geboren: Ida Margaretha dr van G. J. te Sligte en Z. Mulder; Petrus Bernardus Albertus zn van H. J. B. Woldberg en W. G. M. Straver; Irma Bergina Johanna dr van K. H. van Hamburg en H. Droogendijk; Cor nelia Maria dr van C. J. Lexmond en M. C. van Bohemen; Adrianus Jozef Maria zn van T. A. Denkers en M. R. Mc Guinness; Robert zn van A. A. Oudekerk en A. Schriemer; Ma rion dr van C. J. de Tree en W. Alink Nicolaas Gerrit zn van G. van Beem en E. den Ouden; Johannes Pieter zn van P. van Limpt en M. H. van Huizen; Harm zn van A. Korringa en M. van Zanten; Monique dr van T. Groeneveld en F. Spek; Caroline Wilhelmina dr van J. Allijn en J. van Dam; Karei Jan zn van K. Vo gel en N. van den Broek; Jacob Cor nells zn van J. Verduijn en N. G. Biesheuvel; Petronella Maria dr van A. J. Kauffman en N. A. Zuider ruin; Ingrid dr van P. M. Witte en C. J. A. Lunenburg. Ondertrouwd: Cornelis Schaut, 23 jaar en Apollonia Maria Smit, 20 jaar Joseph Petrus August Broks, 22 jaar en Frederika Antonia Römer, 20 jaar; Marinus Cornelis Langeslag, 30 jaar en Cornelia Christina Huls bosch, 33 jaar; Arend Seine War- mels, 22 jaar en Clazina Sophia de Niet, 23 jaar; Cornelis Schouten, 46 jaar en Johanna Hendrika Door man, 49 jaar. Getrouwd: Cornelis Leendert van Noorloos en Wilhelmina Schalk; Wil lem van Leijden en Joanna Emeren- tia Hoogeveen. Overleden: Leendert Bras, 73 jaar, e.v. K. van Veen; Janna Kooij, 61 jaar e.v. M. A. Dijksman; Henderika Gerdina Helina Burbach, 82 jaar, w.v. J. Vos; Jan de Vries, 81 jaar, e.v. T. van der Heijden; Maartje van der Wal, 86 jaar, w.v. C. van Ber gen; Engeltje Keur, 67 jaar, e.v. J. A. Bakkenhoven; Jossette Leonore Lucilla Battaglia, 3 maanden. WOUBRITGGE GEZELLIGE UITVOERING VAN DE HARMONIE Traditiegetrouw gaf het plaatselijk fanfarecorps „Harmonie" zijn jaar lijkse uitvoering vrijdagavond in Het Oude Raedthuys, waarvoor vrij veel belangstelling bestond. Vooraf bood voorzitter E. Molenaar de nieuwe dirigent W. Mark uit Leiden een fruitmand aan. Voorts bedankte hij de ingezetenen, die bijna" 1000 bij een hadden gebracht, waarvoor, men weer uniformen had kunnen aan schaffen. Het programma werd wat aarze lend en enigszins onzuiver geopend met de mars Aartshertog Albrecht van Kowzak. Veel beheerster en zui verder klonk de ouverture Con Amore van Van Leeuwen. Ondanks de slechte akoestiek kwam de piston solo van H. Hoekstra achter in zaal in het langzame stuk Retraite Fran chise redelijk goed uit. Hoewel men hiervoor slechts kort had kunnen repeteren, was de vertolking van de wals Laatste Rozen van P. Bisselink één van de beste van het hele pro gramma. Dat het twintig man sterke korps heel wat volume voortbrengt bleek bij de laatste twee nummers, de marsen Garde van C. Cori en Ko ning Voetbal van W. Schootemeyer. Na de pauze bracht de plaatselijke toneelvereniging niet onverdienste lijk ten tonele het blijspel in drie be drijven van D. van Maasland: „Bloe men voor Barbara". Het steeds be kender wordend bandje The Row dies verzorgde het bal na. ROET .OF ABENDS VEEN DE UITVAART VAN EM. PASTOOR SCHOENMAKER Morgen, zondagavond om 8 uur zal in de parochiekerk van St.-Petrus' Banden voor de zielerust van wijlen em. pastoor D. Schoenmaker de ro zenkrans worden gebeden. Maandag morgen 10 uur worden de Lauden gezongen, waarna de plechtige uit vaart en de begrafenis op het pa rochiekerkhof. doel langs de weg der geleidelijkheid heeft bereikt. Zowel „Ready" als HTC werd tien jaar geleden opgericht. Nu gaat men het jubileum samen vieren ook. In de periode van 9 juni tot 3 juli wordt een groot invitatie-toernooi ge organiseerd. Hiervoor zullen ook spe lers van verenigingen uit de omlig gende plaatsen worden uitgenodigd. Aan de banen wordt al hard ge werkt. Het ligt in de bedoeling ze op zaterdag 10 april open te stellen. Agenda raadsvergadering. De raad van Hillegom vergadert op dins dag 23 maart des avonds om 8 uur De agenda vermeldt onder meer de volgende punten: benoeming en be ëdiging plaatsvervangend gemeente ontvanger; voorbereiding herziening uitbreidingsplan; wijziging bouwver ordening, algemene politieverorde ning en verordening hondenbelasting; verhuur van grond aan de Raadhuis straat en aan de Haven aan W. C. van den Akker; verbetering drink watervoorziening; verbetering dienst woning le machinist waterbedrijf; herstel wegdek in de Meerstraat; subsidie Stichting Kinderdagverblijf voor geestelijk gehandicapten. VOORHOUT GEEN BET A ALA VOND OP DINSDAG Het gemeentebestuur van Voorhout heeft besloten met ingang van he den de betaalgelegenheid ter ge meente-secretarie op de dinsdagavon den van 7 tot 8 uur af te schaffen, aangezien van die gelegenheid zo goed als geen gebruik wordt gemaakt. Vanaf heden bestaat aldus uitslui tend op dinsdagvoormiddag van 9 tot 12 uur gelegenheid gemeentelijke be lastingen e.d. ter gemeente-secreta rie per kas te betalen. Daarnaast blijft de mogelijkheid I bestaan om betalingen aan de ge- meente-ontvanger te doen per giro (nummer 12820) of via de coöpera-1 tieve Raiffeisenbank te Voorhout. Verwachting tot morgenavond: TIJDELIJK REGEN Vooral in het zuiden en zuidwesten van het land kans op regen of mot regen met toenemende wind uit oos telijke richtingen. Temperatuur de zelfde als vandaag. HELSINKI STOCKHOLM OSLO KOPENHAGEN AMSTERDAM BRUSSEL LUXEMBURG PARIJS BORDEAUX GRENOBLE NICE BERLIJN FRANKFORT MUNCHEN ZURICH GENEVE LOCARNO WENEN INNSBRUCK BELGRADO ROME BARCELONA MADRID MALLORCA LISSABON geh. bew. 2 0 zw. bew. 3 —2 h. bew. 3 1 onbew. 6 0 zw. bew. 8 2 geh, bew. 7 2 zw. bew. 8 4 zw. bew. 10 4 zw. bew. 13 6 zw. bew. 16 1 onbew. 14 8 h. bew. 9 —2 regen 9 2 regen 9 3 regen 8 3 mist 11 1 zw. bew. 15 2 zw. bew. 14 5 regen 10 3 zw. bew. 18 3 1. bew. 16 4 1. bew. 20 6 zw. bew. 16 5 1. bew. 18 5 mist 19 11 Morgen: 3e zondag van de Vasten. [Mis: „Mijn oog is altijd op de Heer gericht". (Uit psalm 24). DRIE??? Het is niemand kwalijk te nemen, indien hij morgen bij het aanhoren van het evangelie drie zet. Het eerste vraagteken is bij de dove (en bovendien blinde) man, uit wie een duivel werd uitgedreven. Talloze doven en blinden heeft Christus ge nezen zonder dat er van de duivel sprake was. Het is dus een bijzon der geval. Het tweede vraagteken is het „nog erger" einde van de be keerde man. Mattheus voegt hier toe: „Zo zal het ook gaan met dit ver dorven geslacht", waardoor de zin van de gelijkenis duidelijker wordt. Het derde vraagteken is de afwij zing van de lofprijzing op Maria (bij andere, evangelisten veel scherper). Christus heeft zich tijdens zijn kort openbaar leven welbewust onthecht aan zijn aardse moeder, omdat zijn zending een goddelijke was. De eer ste aanleg daarvan vinden we reeds in zijn optreden als jongen in de tempel. Maar dat de uitverkiezing van Maria tot Moeder Gods haar, en daarmede ook haar Zoon, veel, onaf wendbaar, verdriet heeft bezorgd, is uit heel haar levensloop op te ma ken. KATWIJK AAN DEN RIJN, 19-3. Groente Waspeen p. kist: A-extra 7.50-7.90, Al 5.80-8.10, A2 2.50-6.40, B-extra 6.70-6.90, BI 4.00-6.80, B2 1.30, Cl 1.30-2.30, C2 40-1.80. prei: Al 94.00, BI 19.00-28.00, witlof 68.00- 70.00, sla p. lOOst. 11.00-17.00 spina zie 54.00-55.00, spruiten: I 180.00, II 50 00-95.00, gele kool 9.00-12.00, rode kool 9.00-10.00, uien p. kist 8.80-9.50, selderie p. 100 bos 4.00-13.00, peter selie p. 100 bos 7.00. Aanvoer was peen 223.000 kg. RIJNSBURG, 19-3. Bloemen Tulpen: Lefebers favorite 215, Apel doorn 180-210, Pink Attraction 180- 190, Prunus 180-185, Prominence 180, Copland 160-170, Elisabeth 150-160, Karei Doorman 140-150, Prinses Bea trix 140-150, v. d. Eerden 140-150, Lustige Witwe 140-150, Narcissen: Unsurpassible 110-120, Golden Har vest 90-100, Carlton 85-95, Freesia's: Golden Yellow 80-100, Snow Queen 90-110, Irissen: Wedgewood 260-280, alles per bos, Anemonen 700-1000 p. 100. TER AAR, 19-3. Groente Witlof 1 63-78, id. 2 47-55, id. stek 8-36, sprui ten A 64, id. B 51, id. D 31, prei 42- 68, rabarber 72-80, spinazie 53-75 al les per kilo, sla A 18-21, id. B 14-17, id. C 8-12, komkommers A 58, id. B 51, id. C 40, id. D 31, id. E 23, alles per stuk, komkommers krom 70 p. kilo, radijs 29-38, solderij 7-9 p. bosje, knolselderij 11 p. stuk, stoofsla 70- 1.40 p. kist. OEGSTGEEST STILLE OMGANG Vanuit Oegstgeest kan men zater dag 27 maart a.s. aan de Stille Om gang deelnemen. Om 12 uur 's nachts is er lof in de Willibrorduskerk, waarna om 0.30 vertrek naar Amster dam volgt. De reis gaat per bus. Na het houden van de Stille Omgang is er om 3 uur een H. Mis in de paro chiekerk Johannes de Deo. De kosten bedragen f4.50; meer dere leden van één gezin en jeugdi gen kunnen reductie verkrijgen. HILLEGOM Geboren: Ronnie z.v. M. Methorst en J. G. Oppelaar; Margot d.v. A. Kooy en M. Bakker; Maria A. C. d.v. A. J. M. van de Klundert en H. A. M. Manshande; Dominique Th. R. d.v. P. H. Blokker en E. Louis. Ondertrouwd: A. M. van Esch en J. J. de Rooij. Overleden: M. C. M. Heemskerk, vr. 61 jaar; A. J. Zoomers, vr. 91 jaar; W. Heuseveldt. wed. van J. de Rooij, vr. oud 89 jaar.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4