eenSTERK STAALTJE HAAGSE POLITIE EM. PASTOOR D. SCHOENMAKER TE ROELOF ARENDSVEEN OVERLEDEN ZATERDAG 20 MAART 1965 DE LEID SE COURANT Aardgasleiding drong door tot „Prinsenscho uiv" bij Alphen De moderne politieman neemt de leiding in allerlei situaties! De leidingen, waardoor het aard gas naar deze contreien moet stro men zijn thans tot in de Rijnstreek doorgedrongen. Bij „Prinsenschouw" op de grens van Alphen en Hazers- woude -zal de huizenrij door middel van een zinker door de Oude Rijn worden gelegd. Met de voorberei ding van dat karwei is men aan de Hoge Rijndijk reeds bezig. Het is de bedoeling, dat deze zinker op 17 april a.s. zal worden gelegd, waar voor de scheepvaart zal moeten wor den gestremd. De buizen hebben een doorsnede van 30 cm. en vor men de hoofdleiding van Gouda naar Leiderdorp. De leiding zal ook on der de spoorlijn Leiden-Alphen en de rijksweg 11 moeten worden ge legd. Het werk wordt uitgevoerd door het aannemingsbedrijf HANAB. De foto beeft een beeld van de activiteiten bij „Prinsenschouw". BOSKOOP PROGRAMMA VIERING KONINGINNEDAG EN BEVRIJDING Door de Oranjevereniging Boskoop is het programma voor de feestelijk heden ter gelegenheid van de viering van Koninginnedag en Bevrijdings dag samengesteld. Op 30 april zal hèt feest worden ingezet met klokgelui en reveille, door de St. Jorisdrumband, 's mor gens om 7.30 tot 8 uur; 10.30 uur: „Kind en dier" in samenwerking met de vereniging Dierenbescherming; 14 en 16 uur: kindervoorstelling door de Franelly's, Frans Weber in ge bouw Florida; 20 uur: Opvoering van de operette „Die Blume von Hawai'' door het Haags Operette Gezelschap, in de zaal van Florida. 1 mei is er 's avonds om 8 uur een tieneravond in de zaal van Flo rida, met o.a. Ilonka Biluska, Don Mercedes, The Red Girl Marianne van Amstel en René van Vooren. Daarna is er bal. 5 mei wordt geopend om 8.30 uur met een interkerkelijke dienst in de zaal van Florida; 10 u. Droppings door een vliegtuig boven het ter rein achter Florida; 10.30 u. Kinder en Volksspelen op het terrein achter Florida; 12 u. uitdelen van soep (geen koolsoep) op diverse plaatsen in Bos koop; 14 u. Optocht door Boskoop ter herdenking van de bevrijding iri 1945; 20 u. Opvoering van de ope rette „lm Weisen Rössel" door het Haagse Operettegezelschap, in de zaal van Florida; 8 mei zal de feestweek worden besloten 's avonds om 10.45 u met een groot vuurwerk op het terrein achter Florida. HAZERSWOtTDE WANDTEGELS VOOR GEMEENTE Oud-gemeentesecretaris B. den Braver nam vrijdagavond bij het af scheid van de heer M. J. Noordam de gelegenheid te baat de gemeente twee wandtegels aan te bieden. Op de ene staat het raadhuis van Hazers- woude dorp afgebeeld, op het andere de voormalige inmiddels gesloopte gemeentesecretarie aan de Rijndijk (op deze plaats verrijst nu het ge bouw van de Raiffeisenbank). De heer Den Braver, die beide te gels kreeg aangeboden uit de nala tenschap van wijlen burgemeester Van der Meulen van Hazerswoude, sprak hierbij de wens uit, dat beide tegels een waardige plaats in het ge meentehuis zullen vinden. Burge meester C. G. van Dobben de Bruyn toonde zich over dit onverwachte ge schenk zeer erkentelijk en verklaar de binnenkort de gemeenteraad een voorstel te doen toekomen omtrent de aanvaarding hiervan. De heer Den Braver, die sedert vijf jaar gepensioneerd is als gemeente secretaris, sprak de heer Noordam toe in zijn functie van bestuurslid van de woningbouwvereniging Volks belang en bood ook hem een ge schenk aan. KATWIJK BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Katwijk maken bekend, dat zij voor nemens zijn krachtens artikel 20 der wederopbouwwet vergunning te verlenen tot: het bouwen van 18 éénpersoons woningen en 9 maisonettes alsmede 7 dubbele garages en 2 dagwinkels op een terrein gelegen tussen de Sandtlaan en de Burggravenlaan, kadastraal bekend gemeente Kat wijk, sectie B no. 5859. Het bouwplan en de daarop be trekking hebbende stukken liggen vanaf heden tot 27 maart 1965 ter gemeentesecretarie (afdeling algeme ne zaken) voor een ieder ter inzage. De eigenaren van de aangrenzende en nabijgelegen gronden worden ge durende deze termijn in de gelegen heid gesteld eventuele bezwaren te gen het verlenen van bedoelde ver gunning schriftelijk bij hen in te dienen. (Advertentie). Wie houdt van een baan vol afwisseling èn daarbij graag nog interessante ervaringen opdoet waar hij zijn hele leven wat aan heeft... zal zich echt op zijn plaats voelen bij de Haagse Politie! In het werk van een politieman verloopt niet één dag hetzelfde als de andere. Want hij moet altijd overal "bij" zijn: om assistentie te verlenen, om tussenbeide te komen, om het verkeer te regelen, Jonge mensen zijn welkom bij de Haagse Politie Leeftijd 17-28 jaar. Minimum lengte 1.72 m. Beneden 21 jaar MULO-diploma verplicht. om aanwijzingen te geven en om te antwoorden op 1001 vragen. Geen wonder, datzo'n veelzijdig be roep goed betaald wordtl tijdens de 1-jarige op leiding met veel sport, wetskennis. motortechniek, EHBO en autorijles als adspirant al 347.- tot 526.- Na de opleiding bedraagt het minimum maand salaris 594.-, terwijl hij kan opklimmen tot 'n rang waarbij het salaris maar liefst 1234.- bedraagt. Wilt u mij/inlichten over/een sollicitatieformu lier sturen voor een baan bij de gemeente politie te Oen Haag. Naam Straat Geb. datum Opleiding Zend deze coupon in of bel opt Woonplaats Lengte—.. GROTE BELANGSTELLING OP AFSCHEIDSRECEPTIE VAN GEMEENTEARCHITECT NOORDAM TE HAZERSWOUDE WITTE VITRAGE t nieuwste SPECIALE GORDIJNEN-SHOP Directeur van gemeentewerken en commandant van het plaatselijke korps van de vrijwillige brandweer, de heren M. J. Noordam, kreeg vrij dagavond in de raadszaal van het gemeentehuis aan de Rijndijk door het gemeentebestuur een afscheids receptie aangeboden in verband met zijn benoeming per 1 april te Pur- merend en zijn vertrek als zodanig uit Hazerswoude. Vooraanstaande personen uit verschillende kringen hebben tijdens een geanimeerde bij eenkomst de loftrompet gestoken over de activiteiten, die tijdens het directeurschap van de heer Noordam (sinds 24 februari 1955) hun beslag kregen in Hazerswoude. Vele spre kers deden hun woorden vergezeld gaan van geschenken. Mevr. Noordam op haar beurt werd bedacht met een tuil fraaien bloemen. Burgemeester C. G. van Dobben de Bruyn fungeerde als gastheer tijdens deze receptie, die door zeer velen werd bijgewoond. Na de besloten bijeenkomst namen voorts verschei dene Hazerswoudse ingezetenen de gelegenheid te baat het echtpaar de hand te drukken. Burgemeester C. G. van Dobben de Bruyn ging in korte trekken in op de functies, die de heer Noordam zoal vervulde in het openbare le ven: commandant brandweer, leider Bescherming Bevolking, directeur gemeentewerken en technisch advi seur van het Waterleidingbedrijf. De heer van Dobben de Bruyn bood ver volgens mevrouw Noordcen een boe ket bloemen aan. De wethouder van openbare wer ken en volkshuisvesting, de heer H. van Rijn, ging meer gedetailleerd in op de carrière van de scheidende functionaris. Sprekend tevens namens wethouder L. M. de Boer releveerde hij, hoe de dienst gemeentewerken was gegroeid van een groepje van een gemeentearchitect en enkele werklieden tot een grote dienst met zes stafleden en zestien werklieden. Vervolgens ging hij nader in op de groei in de gemeente in de tien jaar van heer Noordams directie, waar in zoveel tot stand kwam. KVP-fractieleider F. J. Kouwen- hoven zei een bekwaam iemand aan het werk te hebben gezien. „Uw aan deel in de uitbreiding in Zuid en Rhynenburch was zeer groot. Jam mer is, dat u niet kunt terugzien op gereedkoming van uitbreiding in Groenestein". De andere fractielei ders op hun beurt deden de heer Noordam ook woorden van lof toe komen. Gemeentesecretaris J. Verlare ver tolkte namens het personeel van de gemeentesecretaris de dank, aan de naar Noordholland vertrekkende functionaris. Als blijk van waarde ring bood hij een album aan, die is voorzien van foto's van hoogtepun ten in het gemeentelijk leven. De met ingang van 1 april als opvolger van de heer Noordam benoemde heer W. R. Soeters vertolkte de stem van het personeel van de dienst gemeen tewerken en bood een aktentas aan. Voorts voerden nog 't woord: brand- weerdistrictsinspecteur Aaldijk, ar chitect J. Dekker, aannemer J. Boers en oud - gemeentesecretaris B. den Braver. Op de hem bekende spitsvondige wijze beantwoordde de heer Noor dam alle sprekers. Bankgebouw wordt gebouwd in centrum van Bodegraven Gisteren, vrijdag is in het rusthuis „Huize Jacobus", waarin hij sedert zijn emeritaat op 15 juni 1962 ver bleef, overleden de zeereerw. heer D- Schoenmaker, oud-pastoor van de pa rochie „St. Petrus' Banden" te Roe- lofarendsveen. De pastoor was reeds geruime tijd sukkelende en toen mgr. M. A. Jansen, de bisschop van Rotterdam hem donderdag een be zoek bracht, werd het goed geoor deeld hem uit voorzorg te bedienen. Deze bediening zou gisteren om vijf uur hebben plaats gevonden, doch zover iis het niet meer gekomen. Wijlen pastoor Schoenmaker is elf jaar als parochieherder te Roelof- arendsveen werkzaam geweest. Bij zijn afscheid in 1962 werd hem een grootse huldiging bereid. Hij werd toen opgevolgd d'oor deken Th. van Niekerk. Pastoor Schoenmaker, afkomstig uit Nibbixwoud, was na zijn priester wijding in 1916 achtereenvolgens ka pelaan, resp. pastoor te Ham-Ven- huizen, Veldburgdriehuis, Egmond a. Zee, Achthuizen, Hillegom, Den Haag, Hansweert, Ouderkerk en Dordrecht. Hij bereikte die leeftijd van 75 jaar. Haarlemmerstraat 179 (hoek HoogL Kerksteeg) MIDZA Prinses Christina heeft gister middag, in gezelschap van een vrien din, de Cineac in Amsterdam bezocht om de reportage te zien van de ver loving van haar zuster. SPAAROVERSCHOT BIJ RAIFFEISEN- EN BOERENLEENBANKEN Het spaaroverschot bij de Boeren leenbanken en Raiffeisenbanken aangesloten bij de Coöp. Centrale Boerenleenbank te Eindhoven en de Coöp. Centrale Raiffeisenbank te Utrecht bedroeg over februari f 56 min. Er werd aan spaargelden in gelegd f 324 min en terugbetaald f 268 min. Het spaaroverschot van f *56 min betekent een toestemming van f 5 miljoen ten opzichte van februari 1964 toen er f 51 min meer werd ingelegd dan terugbetaald. Het ge zamenlijke spaartegoed van de Boe renleenbanken en Raiffeisenbanken bedroeg eind februari 1965 f 7.182 min, aldus een communiqué. De sloop van de twee winkelpanden in het centrum van Bodegraven aan de noord vijde van de Oude Rijn is thans vrijwel gereed. Het is de be doeling, dat op de plaats waar voor heen de winkelpanden van bakker Jellema en de groentenhandelaar D. Binnendijk een kantoorgebouw zal verrijzen voor de Amsterdamse en Rotterdamse bank. Enkele jaren ge leden heeft de Amsterdamse Bank n.v. de beide winkels aangekocht om er t.z.t. een nieuw gebouw te stichten ter vervanging van het hui dige gebouw aan de Noordstraat. De Rotterdamse Bank, de Nederland se Middenstandsbank en de Boeren leenbank hebben bouwplannen in de Marktstraat. De fusie van de Amster damse met de Rotterdamse Bank is er de oorzaak van, dat de bouw plannen van de Rotterdamse Bank aan de Marktstraat geen doorgang meer vinden. Met de bouw van de nieuwe bank zal zo spoedig mogelijk wordén begonnen. De foto geeft een overzicht van de sloopwerkzaamheden.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 3