„DE ZILVEREN MOLEN" Drie zeges voor Leidse dames in overgangsklasse Zoeterwoudse middenstanders gingen ,5auto-sterrijden" Eerste tocht voortreffelijk verlopen DONDERDAG 18 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Deelnemerslijst 20 MAART 1965 20 KM WEGWEDSTRIJD 154 atleten, een groter aantal haalde tot nu toe geen enkele nationale wegwedstrijd in Nederland, zullen zaterdagmiddag met elkaar de strijd gaan aanbinden in de 20 km-wegwedstrijd, welke onder supervisie van „De Bataven" gehouden wordt vanuit Leiderdorp. De mogelijkheid be staat, dat het aantal atleten nog zal worden uitgebreid, omdat de orga nisatiecommissie een oogje dicht zal knijpen voor enige inschrijvers, die te laat waren. Ook in sportief opzicht belooft „De Zilveren Molen" het een en ander. Niet minder dan 26 sterke A-klassers voeren het bonte veld lopers aan en de weersomstandigheden zijn dermate gun stig, dat men verwacht, dat de zware jongens elkaar zullen inspireren tot record-tijden. Een snelle tijd van de top zal ongetwijfeld weer tot gevolg hebben, dat een groot aantal atleten via deze „Zilveren Molen" zal promoveren naar een hogere klasse. Een sterke bezetting in de A-klasse. Dick de Bruyn, de winnaar van de eerste „Zilveren Molen" ontmoet nu Theo Roelofs, de winnaar van vorig jaar. De spanning is dus wel gewaarborgd. Voeg daarbij, dat behalve De Bruyn en Roelofs nog enige andere jongens-van-kaliber deelnemen en men heeft alle voorwaarden voor een heet gevecht". Een favoriet is nauwelijks aan te wijzen. Aan de hand van resultaten en tijden, die dit seizoen be haald werden zullen we morgen een inzicht geven in de huidige krachtsverhoudingen. De wedstrijd, waartoe twee jaar geleden door De Bataven en De Leidse Courant het initiatief genomen werd, mag zich thans verheugen in een grote steun en medewerking van autori teiten en het bedrijfsleven. Zo heeft de burgemeester van Leiderdorp mr. R. M. Gallas, in wiens ambtsgebied zich de start en de aankomst afspelen, zich bereid verklaard om 4 uur 's. middags in de kantine van het tennispark „De Munnik" de prijzen uit te reiken. Zo mogelijk zullen OS r> KLASSE A: ook de burgemeesters van Alkemade en Woubrugge de wedstrijd voert ook door hun gemeenten aanwezig zijn. De drie burgemees ters zouden niet ongenegen zijn de prijsuitreiking in volgende jaren op toerbeurt te verrichten. Behalve deze bereidheid van hogerhand, is er ook weer onontbeerlijk hulp van de plaatselijke politiemensen, die al met al een hele taak hebben om het enthousiasme van de volgers karavaan in goede banen te leiden en de atleten overal een onbelem merde doortocht garanderen. Geldelijk o.m. voor de grote prijzen- schat verleenden medewerking naast De Leidse Courant: Garagebedrijf v. d. Meer, „Voor betere occasions", Hoge Rijndijk Leiden Sporthuis van der Staay Leiden Stikvoorts Bouwbedrijf Voorschoten Aannemersbedrijf Verbij Hoogmade Assurantiekantoor van der Wereld - Hoogmade Fa. van Zijp Leiden Particuliere Stichting Sportbevordering voor Leiden en omstreken Wernink N.V. Tennisvloeren Sportvelden Leiden Boerenleenbank Hoogmade Leiderdorps Nieuwsblad Leiderdorp Gebr. v. d. Meer „Oost-West-Express" Leiden Fa. v. d. Klugt „Voor meubilering en stoffering" Leiden P. J. Maartense Juwelier Leiden Drukkerij Sleutelstad Leiden Sporthuis Wout Bergers Leiden Café-Restaurant van Goozen Hoogmade Restaurant van der Heyden Leiden 1. R. den Hartog 2. G. Mulders 3. J. Smits 4. R. Mol 5. G. Kluivers 6. J. v.d. Kous 7. K. de Ruiter 8. F. Koldenhoven 9. W. Bartel 10. H. Weusten 11. J. Kraan 12. J. Borst 13. J. Kloos 14. W. Kaljouw 15. P. de Vries 16. J. v. Ginkel 17. Th. Roelofs 18. A. Soesterboek 19. A. v.d. Linden 20. H. Hendriks 21. A. Steylen 22. H. v. Kasteren 23. P. Schoonen 24. W. v. Gerven 25. P. v. d. Hoorn 26. C. v. Blerck KLASSE B: 31. L. Vink 32. B. Kraan 33. H. Kraan 34. G. Buining 35. J. Spees 36. A. Pet 37. P. v. Leenen 38. W. Lepa 39. J. de Jong 40. C. v.d. Broek 41. K. Jonkers 42. N. Ridder 43. G. Ridder 44. W. Engelhart 45. R. Klinker 46. J. Weymer 47. C. v.d. Ende 48. E. Sijbers 49. N. Sijbolts 50. A. v. Es 51. C. Zuy der velt 52. J. Bombeek 53. A. Jansen 54. J. Jansen 55. W. Jansen 56. Th. v. Leeuwen 57. E. Beelen 58. C. Melger 59. C. Peterse KLASSE C: 66. G. Koehof 67. J. Sekuur 68. L. Groot 69. L. l'Espoir 70. Th. Kraan 71. A. Brugman 72. H. Adrichem 73. A. Bouwens 74. T. Seutel 75. G. v. d. Bosch 76. B. Fennis 77. E. v.d. Broek 78. B. de Pee 79. G. Bezemer 80. E. Hoogerhoud 81. P. Dijkstra 82. T. Wolsink 83. C. Hardenbol 84. M. v. d. Velden 85. W. v. Breemen Altis ASV Eibergen AVON Bataven DJA DOS AV Dynamo Fit GAC HAC UAV Hellas AV Holland Metro Minerva Spartaan RK AVS Sprint RK AVS Caesar Celebes DOS Festina GAC HAC Amsterdam Alphen a.d. Rijn Amersfoort Eibergen Apeldoorn Heerlen Leiden Zundert Rotterdam Middelburg Zeist Hilversum Helmond Utrecht Leiden Rotterdam Lisse Schaesberg Breda HAV LDA AC Memphis Metro A. C. Olympia SV Avanti Oss '20 Pers. KNAU-lid Spartaan Sparta Gouda Atletika RKSV ALO APGS AVON Bataven RKAV Dem AV Fortuna GAC HAV UVA Hellas Hercules SV de Lat LDA AV Lionitas AC Memphis Parthenon Pim Muiier Schaesberg Beek L. Den Haag Rotterdam Venlo Hilversum Helmond Den Helder Den Haag Enschede Rotterdam Halsteren Helmond Oss Amsterdam Rotterdam Amsterdam Heerlen Leiden Beverwijk Vlaardingen Hilversum Haarlem Utrecht Dordrecht Amsterdam Den Haag Leeuwarden Enschede Dordrecht Hengelo 86. W. Hol 87. G. Rewijk 88. J. Rewijk 89. W. de Groot 90. K. Visser 91. H. de Wit 92. P. Brugman 93. Tielemans 94. J. Koeken 95. F. Frijters KLASSE D: Sliedrecht Sport '56 Sliedrécht Spartaan Vif Horror AV Volt Bataven SV Avanti o P.H. Siomo Lisse Hilversum Sneek Tilburg Leiden Helmond Vught Den Haag 96. W. Plante 97. N. Beyleveld 98. N. Dorresteyn 99. J. v. d. Last 100. P. Wéntholt 101. W. v. Hemert 102. C. Klarenbeek 103. G. Nijholt 104. H. Pleiter 105. M. Berwers 106. C. den Elzen 107. J. Kon 108. H. Veld 109. L. de Koning 110. Th. v. Rooyen 111. J. Mars 112. W. Back 113. J. v.d. Heuvel 114. J. Prins 115. H. Udding 116. C. de Waal 117. P. v. Boven 118. H. v.d. Langerijt 119. H. Strijbosch 120. J. Ummels 121. E. v.d. Heide 122. R. Kitseroo 123. C. Lagendijk 124. J. v. Willegenburg 125. V. v. Wijk 126. P. de Jong 127. J. v. Britsum 128. H. Franke 129. A. Hendriksen 130. M. Prangel 131. W. de Jong 132. C. Modder 133. J. Pronk 134. H. Boeyen 135. H. Janssen 136. J. v.d. Wetering 137. G. v.d. Steeg 138. G. v. Luiing 139. W. v. Wieringen 140. P. v. Soest 141. J. Beelen 142. W. Gijlswijk 143. P. Langelaan 144. T. Homan 145. K. Melger 146. J. Derks 147. W. Lam 148. R. v.d. Haak 149. J. Dannis 150. C. de Lith 151. H. Lepelaar 152. T. Elsinga 153. F. Gerritsma 154. L. v.d. Meer 155. H. Mollema 156. A. Aalders 157. F. Duynhoven 158. H. v. Kol 159. D. Stomp 160. G. de Jong 161. A. V. Nus, 162. J. Sloof 163. W. Haagenaar 164. W. Bonte AV Doves AV Dynamo GAC UAV Hellas AV Holland Metro Olympus Oss '20 Pers. KNAU-lid RWV Spartaan Sparta AV Tempo Vif V en L Zwaluwen A.S.V. R.W.V. Siomo A.V. Holland Heiloo Middelburg Hilversum Utrecht Leiden Oss Aalsmeer Rotterdam Lisse Hilversum Den Haag Leiden Helmond Eibergen Rotterdam Den Haag Gouda Leiden VOLLEYBAL Drie wedstrijden voor de over gangsklasse dames stonden gister avond in het Gymnasium op het programma. De eerste wedstrijd, een derby tussen Argos en Kangeroes leverde eerstgenoemd team een ver diende 31 zege op, waarna SVL haar kansen op de titel aanmerke lijk zag stijgen, door in de tweede wedstrijd Sportief (Koog a/d Zaan; met 3—1 terug te wijzen. De laatste en tevens slechtste wed strijd van de reeks leverde KVC een royale 31 zege op. De tegenstand ster, het IJmuidense De Kennemers moest op alle onderdelen van het spel haar meerdere erkennen in KVC. ARGOS - KANGEROES Met uitzondering van de le set heeft Argos in de plaatselijke ont moeting tegen Kangeroes duidelijk het heft in handen gehad. Dankzij hun grotere routine wist Kangeroes in de le set via 3-7 en 8-11 door te drukken naar een 9-15 setzege, maar ook in deze set had Argos duidelijk aangetoond een ernstige greep naai de overwinning te willen doen. In de 2e en volgende sets trokken Klazien Jonker c.s. alle registers open. Aanval op aanval van Joke Kleingeld, Magda Selier en Alice Rijsbergen zette de Kangeroes-defen- sie onder zware druk en voor dit geweld moesten Suus Verhoekx c.s. zwichten. De volgende setstanden waren 15-8, 15-13 en 15-11. SVL SPORTIEF Slechts uiterst langzaam kwam SVL in de le set op dreef. Vooral bij het serveren werden door de SVL speelsters legio fouten gemaakt en zo kon Sportief een 05 voor sprong nemen. Hanna Bosboom door brak de reeks foute opslagen en bracht SVL op 7-5. Vanaf dit mo ment legden de Leidse dames haar tegenstandsters haar wil op. Tegen de harde aanval van Hanna v. Gelle- cum en Wilma Benus bleek de ploeg uit Koog a/d Zaan niet opgewassen 15-6. SVL nam de zaken in de 2e set iets te licht op. Eerlijkheidshalve dienen zij hierbij aan te tekenen, dat de Leidse dames soms ook wel heel erg ongelukkig waren. Hoe dan ook, Sportief trok de score recht door een 9-15 setzege. In de volgende sets herstelde SVL zich echter keurig. Sportief mocht dan in de dames H. de Vries en M. Hoorn over aanvalsters van formaai beschikken, SVL stelde daartegen, over een volledig aanvallende ploeg, met als grote uitblinksters Xandri Kikkert en Hanna van Gellecum. Door twee ruime setwinsten, resp. 15-8 en 15-4 stelde SVL de 31 zege veilig en gaat nu met 2 punten voor sprong alleen aan het hoofd van de ranglijst. KVC - DE KENNEMERS De 31 zege van de Katwijkse da mes is over het gehefcl genomen ei genlijk niet in gevaar geweest. De bijzonder zwakke techniek van De Kennemers (IJmuiden) kwam ook in deze wedstrijd weer duidelijk aan het licht. De strakke service van Henny Schaap c.s* stelde de verde diging van De Kennemers steeds voor te grote problemen, terwijl ook de aanval van KVC met Corry Schaap en Mar gr eet van Elk voor de nodige punten zorgden. De setstanden wa ren 15-11, 15-8, 4-15 en 15-4. Centrale verwarming was te luidruchtig De president van de Haagse recht bank, jhr. mr. G. Witsen Elias, heeft gisteren een burenruzie tot een goed einde kunnen, brengen. De moeilijk heden ontstonden, toen één van de buren centralis verwarming liet aan leggen. De ketel en schoorsteen daarvan maken zoveel lawaai, dat de buurvroraw, die bovendien last heeft van een zwak zenuwgestel, op doktersadvies in een rusthuis moest worden opgenomen. Hierna waren er pogingen onder nomen het lawaai te verminderen, hetgeen nu voor een belangrijk ge deelte was gelukt. Daarom meende de president van de Haagse rechtbank dat men 't nog maar eens moest pro beren onder de verbeterde omstan digheden. Eventueel konden de par tijen nog bij hem terugkomen, maar hij besloot met de hoop uit te spreken dat dit niet zal gebeuren. ZEEPOST Met die volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop die correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tus sen haakjes achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Cap Sain Lorenzo" (21-3); Australië: ms „Seven Seas" (23-3); Brazilië: ms „Cap San Loren zo" (21-3), ms „Eemland" (23-3); Ca nada: ms „Canadia" (22-3), ms „Alar" (24-3); Chili: ms „Worms" (21-3), ms „AchiHes" (24-3); Indonesië: ms „Meinam" (21-3); Kenya, Oeganda: ms „Jean Laborde" (21-3); Tangan yika: ms „Yang-Tsé" (24-3); Ned. An tillen: ms „Oranje-Nassau" (24-3); Nw-Zeeland: ms „Athenian" (22-3), ms „Seven Seas" (23-3); Suriname: ms „Helga Witt" (24-3); Verenigde Staten: ss „Mormacvega" (22-3), ms „Alar" (24-3); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Windsor Castle" (21-3), ss „Averdijk" (24-3). Inlichtingen betreffende de ver- zenddmgsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. Langzaam druppelde het Don Bos- cohuis leeg, dat omstreeks half ze ven goed gevuld was met deelnemers aan de autosterrit voor de Zoeter woudse middenstanders. Gespannen zaten de „equipes" te wachten tot voor hen het startsein kwam, terwijl de tijd met elke minuut telkens weer een deelnemer wegtikte. De belangstelling was zeer groot. Begrijpelijk! Voorzover men zich kan herinneren is in Zoeterwoude zoiets nooit eerder voorgekomen. Het was geen officiële autosterrit. Er werd natuurlijk binnen rede lijke grenzen niet gewerkt met op de minuut afgepaste tijden, waar de deelnemers zich aan moesten hou den en dit alles maakte de tocht voor velen zeer aantrekkelijk, ondanks de voetbalinterland Ierland- -Nederland. In totaal waren er tachtig deel nemers, verdeeld over dertig auto's. De tocht. De tocht, die in het donker gereden werd, hetgeen de opgave niet ge makkelijker maakte, ging allereerst naar Leiden over de Lammenschans- weg, waar een reclame over „kip uit het vuistje" gevonden moest wor den. De Zoeterwoudse middenstan ders weten in ieder geval nu waar zij kip uiit het vuistje kunnen eten. Er zullen ook genoeg Leidenaren geweest zijn, die vreemd stonden te kijken, toen een groepje mensen bij de Boerhaavelaan het standbeeld van Boerhaave stonden te bekijken om de tekst op het voetstuk te ontcijfe ren! Ook dat weet men nu in Zoe terwoude en eveneens kent men de tekst, die op het bevrijdingsmonument in Warmond staat! Bjj de volgende'ópgave werden fa brieksterreinen in Sas**nheim afge zocht naar de naam van een machi nefabriek en kerkbezoekers van de Pancratiuskerk in Sassenheim wer den uit hun gebed gehaald met de vraag hoe hun parochiekerk heette! Verder ging de tocht naar Noordwij - kerhout waar weer enige namen op gezocht moesten worden en over het smalle Westeinde in Noordiw ij keiihout (het leek de Weipoort wel!) ging de tocht langs Leeuwenhorst het kleinseminarie naar Noordwijk waar even gerust werd in „Het Hof- van Holland", en waar d e koffie klaar stond. Terug ging de tocht hierna weer naar Katwijk, langs vliegveld Val kenburg om tussen dit vliegveld en Wassenaar een champignonkwekerij op te zoeken. En wat een drukte was het in Wassenaar bij de oude kerk, waar een oud wapenschild met de spreuk „Per aspera ad astra" toch nog een obstakel betekende. Het post kantoor in Voorschoten aan de Voor weg mocht zich onverwacht nog in late belangstelling verheugen! En dat alleen om de oprichtingsdatum, 1905, van dit gebouw! Dit was tevens de laatste opdracht, die te vervullen was en hierna kon men weer naar Zoeterwoude terugkeren. Om pl.m. kwart voor tien waren de laatste deelnemers ook binnen en hierna konden de organisatoren zich terugtrekken om zich over de prijs winnaars van deze „middenstands- ralley" te beraden. De deelnemers voor wie dit uurtje bestemd was als „borreluurtje" brachten deze tijd overigens in een bijzonder gezellige stemming door, in afwachting van het diner, dat hierop volgen zou. Drie foutlozen. Er bleken bij de uitslag drie fout loze deelnemers te zijn. De volg orde van prijzen werd daarom hier bepaald door te letten op de nauw keurigheid, waarmede de opdrach- uitgevoerd waren. Voor de vierde en vijfde prijs hadden zich negen deel nemers gemeld met één fout. Hier werden de prijswinnaars bepaald door loting. Als eerste kwam uit de bus de heer Kobus v. Leeuwen met verloofde, 2e de heer Jan Berk, Jac. v. Leeuwen, G. van Veen, 3e de heer Kobus El- derhorst met Wybo Kortmann. 4e de heer Nic. v. Velzen, met echtgenote en de 5e de heer Aad Bennekom met verloofde. Het hierop aansluitend diner ver liep na al deze wat meer officiële bezigheden in een zeer goede stem ming. Alles bij elkaar genomen, een ini tiatief dat zeer zeker toe te juichen is. Ongetwijfeld was deze tocht ook een groot succes voor de organisa toren, die eens iets geheel nieuws voor Zoeterwoude hebben willlen or ganiseren.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 10