Voorzitter H. v. d. Bergh nam afscheid van Zoeterwoudse Oranjevereniging W. van Bohemen volgt hem op VEBO verwacht een goed jaar „HET DORP" KAN NU GAAN BOUWEN Sikkens verkoopt Remmert-Holland aan Billiton Mij CAO-bankbedrijf goedgekeurd RAAD ACCOORD MET VERHOGING GRONDPRIJS TER LEEDE NOORD 5 kg CANDY volautomatische wasmachine voor f 30- per maand GitfSËISidUÜÜ Aalmarkt 15 - Leiden - Telefoon 217 S2 OVERALLS a. Voorman b. Gereedschap- stempelmaker VRIJDAG 12 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Een Siciliaanse archeoloog, Sal- vaitore Ciancio, is ervan overtuigd bij Siracuse, langs de weg naar Ca tania, het graf van de in 212 voor Ohr. overleden Griekse wiskundige Archimedes te hebben ontdekt. De voorzitter van de Oranjevere niging, de heer H. v. d. Bergh, heeft afscheid genomen van de leden in een overigens niet al te drukbezochte vergadering. De heer v. d. Geest bood hem een grote bos bloemen aan voor zijn vrouw. De heer v.d. Bergh zelf werd een platenbon aangeboden, waarmee hij zijn „verzameling klas siek" kon uitbreiden. Telegram aan prinses Margriet De voorziter opende de vergadering met een woord van welkom. In ver band met de verloving van prinses Margriet met de heer Pieter van Vol lenhoven, stelde hij voor, de prinses een telegram van gelukwens te stu ren namens de Oranjevereniging. Een voorstel, waarmee de vergadering unaniem akkoord kon gaan. Uit het jaarverslag bleek, dat het geen de Oranjevereniging het afge lopen jaar aan aktiviteiten ontplooid had, ondanks verregend ringsteken op bromfietsen en andere minder gunstige omstandigheden, toch een succes geworden was. Ook met de financiën bleek het, na onderzoek van de kascommissie, bijzonder goed te zitten en tot in de puntjes in orde te zijn. Onder leiding van de voorzitter, ir. P. P. J. Buck, hield de VEBO donderdagavond 11 maart j.l. haar jaarvergadering, waar de secretaris de heer M. Weima, het jaarverslag uitbracht. De financiële verslagen van VEBO en Paasveetentoonstelling werden op voorstel van de financiële commissie aanvaard. Voor het boekjaar 1965 werd aangewezen om zitting te ne men in de financiële commissie de heer H. Roest te Zoeterwoude. De heer C. J. Oostveen te Lisse werd tot penningmeester gekozen m.Lv. 1 juli 1965. Tot bestuursleden werden herbe noemd de heren: S. J. v. d. Stoel, H. Angenent, Joh. D. Binnendijk, prof. dr. J. Boogaerdt, Joh. de Graaf, J. P. v. d. Hulst, H. W. Heykoop, N. J. C. Koot, J. H. v. d. Stoel, G. P. Bergers, G. C. de Boer. De tentoonstellingen, welke in '65 zullen worden gehouden, werden ter uitvoering aan het bestuur overge dragen, n.l. de Paasveetentoonstelling op 2 april a.s. en de grote tentoon stelling in de 3de week in september a.s. De door de penningmeester inge diende begrotingen werden door de vergadering goedgekeurd. De ledenvergadering zag in het jaar 1965 wel een goed jaar voor de VEBO. Bestuursverkiezing Om gezondheidsredenen nam, zoals reeds gezegd, de heer H. v. d.. Bergh afscheid van het bestuur. Hij was een voorzitter, bekend om de geestige manier, waarop hij de bestuurs- zo wel als de ledenvergaderingen wist te leiden. Voor hem in de plaats kwam de heer W. v. Bohemen, die in Zoeterwoude zijn sporen op orga nisatorisch gebied ook al lang heeft verdiend. Herkiesbaar was de aftre dende penningmeester, de heer Th. v. d. Berg, die onmiddellijk bij ac clamatie herkozen werd. Feestelijkheden in 1965 Het ligt in de bedoeling, dat er ge durende de week van 30 april t/m 5 mei iedere dag een of andere ge beurtenis plaats grijpt. Enige gre pen uit dit programma: Op 30 april zal er het een en an der plaatsvindën voor de bejaarden sociëteit en in samenwerking met 't bestuur hiervan. Een grote kaart avond met flinke attracties is een van de mogelijkheden. Op 1 mei denkt men aan het tra ditionele wielrennen, weer in sa menwerking met de Swiftcombinatie. 's Avonds zal er dan in het Don Bos- co-huis een teenagerbal zijn met me dewerking van de in Zoeterwoude welbekende Danny and his Flying Arrows; en voor 3 mei een tafelten- nisdemonstratie door enige vooraan staande spelers; 4 mei: Zoals de ge woonte is de herdenking 5 mei: Een dag met veel attracties. Klokgelui, kinderoptocht, kinderspelen, 'n vol leybaltoernooi, tónknuppelen, en fris, een programma, waarover in ieder geval nog nadere mededelingen zul len volgen, 's Avonds is het traditie getrouwe Oranjebal, hetgeen ditmaal gelanceerd zal worden onder de toe passelijke naam „Bevrijdingsbal". 't Wordt een dansavond voor iedereen, jong en oud. Voor de muziek zal de ze avond de Espresso Combo borg staan. De Stichting Het Dorp in Arnhem kan nu definitief beginnen met de bouw van „Het Dorp" voor gehan dicapte kinderen. Nu de terreinpro blemen zijn opgelost hoopt men dit jaar reeds te beginnen met het eer ste bouwplan en eind 1966- de eerste bewoners te kunnen ontvangen. De stichting beschikt nu over een terrein van negentien hectaren groot, doordat men tot overeenstemming is gekomen met de Vereniging Kleu terzorg in Arnhem. Over ongeveer vier tot vijf jaar zullen in het Dorp vierhonderd mensen kunnen worden opgenomen. Er zijn al vijfhonderd gegadigden, terwijl de inschrijving nog niet gesloten is. Billiton Maatschappij, als houdster van vrijwel het gehele aandelenkapi taal van Chemische Fabriek v.h. dr. A. Haagen te Roermond, en de Sik kens groep (dochtermaatschappij van KZK) als enige aandeelhoudster van Remmert Holland zijn tot de over tuiging gekomen dat een concentra tie van de activiteiten van beide fa brieken van anorganische en organi sche pigmenten uit het oogpunt van efficiency zeer gewenst is. Gebleken is, dat het de voorkeur verdient de activiteiten van beide maatschappij en te concentreren bij de Billiton. Beide directies zijn er van over tuigd dat hiermede tevens de belan gen van de betrokken werknemers zijn gediend. De Sikkens groep zal haar volledig belang in Remmert Holland overdra gen aan Billiton. In ruil geeft Billiton aan Sikkens 700 aandelen 2de rubriek van nom. f 1.000 in het kapitaal van Billiton voor het eerst delende in de winst van Billiton over 1965. Deze 700 aandelen zullen het geplaatste kapitaal van Billiton van f 31,5 mil joen tot f32,2 miljoen verhogen. De Stichting van de Arbeid heeft haar goedkeuring gehecht aan de nieuwe CAO voor het bankbedrijf, waarbij de algemene bond Mercurius, de katholieke bond van werknemers in het bank- en verzekeringsbedrijf, en de chr. bond voor handel, bank en verzekering een loonsverhoging zijn overeengekomen van 5 pet. Bij deze CAO zijn 25.000 werkne mers betrokken. Op één punt zal het college van rijksbemiddelaars nog moeten oordelen, want weliswaar is de gelijke beloning voor mannen en vrouwen in de CAO doorgevoerd, maar wat betreft het minimum-inko men nog niet. Op dit punt zullen rijksbemiddelaars uitspraak moeten doen. In de CAO is bovendien de be paling opgenomen dat voor 25-jari gen een minimum-inkomen geldt van f 5720.- per jaar, inclusief de huur- compensatie en exclusief tantièmes. De CAO bevat voorts enkele verbete ringen in de secundaire sfeer, zoals de vakantieduur voor ouderen, de overwerkbepalingen, het buitenge woon verlof voor het bijwonen van scholingsbijeenkomsten door of na mens de vakbeweging en ook zijn de artikelen betreffende de doorbeta ling van salaris tijdens ziekte ver beterd. Partijen bij deze CAO zijn over eengekomen, dat in de loop van het jaar het gesprek zal worden geopend over een structuurherziening van de salarisschalen,het waardevast maken van pensioenen en de achterstand in het bankbedrijf. SASSEN HEIM In de gisteravond gehouden ver gadering van de Sassenheimse ge meenteraad wijdde haar voorzitter burgemeester J. baron van Knobels- dorff, alvorens de agenda aan de goedkeuring werd onderworpen, woorden van gelukwens aan de ver loving van prinses Margriet en Pie ter van Vollenhoven. „Moge het hun goed gaan in de toekomst die voor hen zo zonnig is begonnen", besloot hij. De heer G. Verschoor werd ver volgens in de gelegenheid gesteld om mede namens zijn echtgenote, zijn dank uit te spreken i.v.m. zijn jongstleden gevierde lubileum. De hartelijkheid op deze dag had hen diep getroffen en onvergetelijk ge maakt. De jaarwedden wethouders (ver hoging tot 5000,-) vond geen be zwaar evenals de voorschotten ex ploitatievergoedingen bijzondere scholen over 1965. Met de toekenning subsidie kruisverenigingen ovea 1963, kreeg Het Groene Kruis ƒ1119.80, Bethesda ƒ4757.60, Wit-Gele Kruis afd. Sassenheim ƒ4341.76 en afd. Beekbrug f 196.04 toegewezen. Aan het verzoek van Het Groene Kruis mede subsidie te verlenen over de opbrengst van een eenmalige aktie voor de aankoop van een auto voor de wijkzuster, werd op advies van het college afwijzend beschikt. Bij de vaststelling (voorlopige) re kening 1962 bleek deze te sluiten met een batig dienstsaldo van 161.259.96. Het voorstel om deze rekening conform haar ontwerp voor lopig vast te stellen en goed te keu ren, dat 100.000.- van het diénst- saldo wordt toegevoegd aan de re serve van de verbetering van de zwemgelegenheid vond algehele weerklank. De heer J. A. W. Jan maat (KVP), voorzitter van de fin. commissie, bracht dank aan de he ren Berntzen en Van Dam voor hun adviezen in deze en vroeg aan de voorzitter van de raad, Naar aanleding van de reservering van een ton, over eventuele plannen ten aanzien van de huidige zwem- accommodatie. Hij kreeg als antwoord -Uat reserve alleen voor dit doel aan gesproken kan worden als er raads besluiten komen. Een aanslag, opgelegd aan de heer Engberts, Molenstraat 5, voor straat- en rioolbelastdng, waartegen hij be zwaren had aangevoerd, werd op voorstel van het college gehand haafd. Het voorstel tot verhuur van win kelgedeelte Hoofdstraat 276, sinds kort eigendom van de gemeente, aan de firma Perfors, ontlokte aan de heer Platje (WD) de opmerking op korte termijn iets aan de voorlich ting op gemeentelijk gebied voor te bereiden. Laat de inwoners van Sas senheim eens zien wat de gemeente te bieden heeft, eventuele bouw plannen, enz.". De voorzitter antwoordde hierop, dat als men iets wil opzetten dit een redelijke tijd van voorbereiding vraagt. De heer Oosterveer namens de KVP-fraktie sprekend, onderschreef het verlangen van de heer Platje. Laat desnoods het verenigingsleven en industrieën in Sassenheim zien, wat zij te bieden hebben, merkte hij op. Grondverkopen aan n.v. Bakhui zen voor de bouw van 9 garages aan de Willibrordusdaan en aan Gebr. Demimenie voor 4 garages aan de Freesiastraat, stuitte op geen tegen- VERHOGING GRONDPRIJS Dit was wel het geval bij de ver koop van gronden in Ter Leede Noord. Deze gronden waren inder tijd te koop aangeboden aan ingeze tenen voor de prijs van 35 gulden de meter. Van de 33 bouwkavels was er voor slecht 16 belangstellende van Sassenheimers. Voor de rest was geen belangstelling, wel echter van buiten de gémeente. Om nu aan de nodige gelden te komen, gezien de niet gunstige financiële positie van de gemeente, wenst men nu deze 17 kavels af te staten en te verkopen, maar dan voor de prijs van ƒ65.- per m2. Hierdoor zou dan het verlies 100.000.-), goed gemaakt worden, dat het grondbedrijf heeft geleden in het plan-Sportpark. Mevr. De Meijer (PvdA) kon haar stem niet geven aan dit voorstel van prijsopdrijving, waardoor de belang stelling van eventuele Sassenheimse gegadigden geheel de pas wordt af gesneden. De voorzitter maakte hier na de achtergronden van deze prijs stijging nog een duidelijk en merkte op, dat het grondbedrijf van hoger hand niet met verlies mag werken. Nadat wethouder Vogelaar zijn verbazing uitgesproken had over het feit, dat mevr. De Meijer tegen het voorstel was „door het verhogen van de grondprijs krijgen we de be- schikikng over gelden om gronden voor woningwetwoningen bouwrijp te maken" ging de raad accoord. Bij het punt comptabiliteit werd aan de uitgaven voor 1965 f 1830.- toegevoegd voor het aanbrengen van knipperlichten ter beveiliging van het kruispunt Parklaan/Van Pal- landtlaan/Prov. weg en 62.500.- voor onteigeningsvc goeding perceel J. Q. Janssen, waarvan de rechtbank op 10 maart jL uitspraak deed.. Zij nog vermeld, dat de raadszaal baad de in een zee van licht, door vernieu wingen en het witter van het pla fond, (Ongecorrigeerd) NOORD WIJK Jaarvergadering Vrouwenbeweging N.K.V. Meestal zijn jaarvergade ringen van verenigingen een droge materie voor de leden. Een gunstige uitzondering maakte hierop de Kath. Vrouwenbeweging in de bijeenkomst gehouden in hotel De Beurs, door vooraf een buitengewoon interessant onderwerp te laten behandelen. De presidente mevr. Romijn-Binken sprak in haar openingswoord haar grote voldoening uit over de goede opkomst van de leden en heette in het bijzonder welkom de g.adv. en zuster Faustina uit Amsterdam. Na het zingen van het K.A.V.-lied, ver kreeg zuster Faustina het woord, die na een korte inleiding over het kloo sterleven de aanwezigen in gedach ten meenam naar het leven in „De Jordaan" en aan de hand van dia's het lief en leed vertoonde van het zo veel bezongen Jordaan-leven, waar bij veelal alleen romantiek naar vo ren wordt gebracht en de tragiek waarbij de zusters dag en nacht wor den betrokken, op de achtergrond blijft. Het was jammer dat zuster Faustina weer vroeg moest vertrek ken om tijdig weer in Amsterdam te kunnen arriveren. Na de koffiepauze werd het zake lijke afgewerkt. Allereerst het jaar verslag van de secretaresse, mevr. Heemskerk, waarin de vele activitei ten van het afgelopen jaar keurig werden weergegeven, gevolgd door het jaarverslag van de penningmees- teresse, mevr. Van Dorp die kaïns heeft gezien met een batig saldo uit de bus te komen. Na het gunstige ver slag van de kas-controle-commissie volgde nog een overzicht van het we duwe-fonds, hetgeen de goedkeuring van de vergadering verkreeg. In de rondvraag kwam nog ter sprake de jaarlijkse uitgaansdag, waarbij het bestuur toezegging deed een plan hiervoor te zullen uitwerken. Tot slot volgde nog een grote verloting van prachtige prijzen. STILLE OMGANG. De Stille Omgang heeft in deze tijd nog steeds veel zin als persoonlijke gebedsoefening en zeker nut door als gemeenschap samen te bidden voor de grote intenties, welke steeds afge stemd zijn op de hedendaagse noden. Iedere Stille Omgang vinidt zijn be kroning in het samenvieren van het H. Misoffer, aldus kapelaan H. P. Warmerdam. De drie Voorschotense parochies gaan dit jaar gezamenlijk in de nacht van 20 op.21 maart naar Amsterdam. Om 0.30 uur vindlt een bijeenkomst plaats in de kerk van Maria Middel ares aan de Rijndijk, alwaar een in leidend woord gesproken wordt door kapelaan Warmerdam van de St. Laurentius. Met autobussen gaat de tocht naar Amsterdam, alwaar direkt de Omgang gemaakt wordt. Hierna vindt de Hoogmis plaats in de St. Hubertuskapel aan de Stadhouders kade, waarbij de predikatie gehouden zal worden door pastoor J. Blonk van de Moeder Godsparochie. Na een ge zamenlijk ontbijt in hef Jozefgezel- lerihuis volgt de terugkeer naar Voor schoten. Kaarten voor dë Stille Omgang zijn verkrijgbaar na de Hoogmis in de Voorschotense kerken, voor de Lau rentius in het Bondsgebouw, voor de Moeder Gods in de ontmoetingsruim te, voor de Rijndijk in het klooster. Verder zijn nog kaarten verkrijgbaar op Leidseweg 200 en 182 e>n Veurse- weg 203. Na kassastorting van 198.—. Dit is mogelijk door eigen financiering. VOOR VADER EN ZOON BLAUW, prima kwaliteit, vanaf13.75 BLAUW, JONGENS, varaal maat 2 7.90 KAKHI, sterke kwaliteit vanaf ƒ16,25 KAKHI, JONGENS 8-05 SCHILDERSOVERALL wit ƒ16.90 TEXAS OVERALL ƒ14.50 DE VAKKLEDINGSPECIALIST ff Leerling - verkoopster gevraagd in winkel van huish. artikelen en speel goed. 5 daagse werkweek, 's Maandags vrij. Aanmel den bij magazijn NOVA, Noordeinde 43, Leiden. ff Gevraagd: hulp in de huishouding, 15 a 16 jaar, van 9uur tot 17.30. Zater dags vry. Mevr. Lagerberg Cobetstraat 34, Leiden. ff Wegens vertrek: Philips t.v., prachtig beeld 165.-, sleestofzuiger 220 V. com pleet 37.50. Radio m. witte drukknoppen 95.- Te bevr. Bilitonstraat 9a (Kooi). ff Te koop aangeb. 6 de- lige broedkooi m. vlucht, 150 x 150 x 50. Geheel te demonteren. De Sitterlaan N.V. KONINKLIJKE ZILVERFABRIEKEN van Kempen Begeer TE VOORSCHOTEN vragen voor zo spoedig mogelijk: voor hun gereedschapmakerij Leeftijd tenminste 30 jaar. Genegen BEMETEL-leerlingen op te leiden. Voor huisvesting kan worden gezorgd. Schriftelijke sollicitaties onder opgave van geno ten opleiding en ervaring te ïenden aan ons adres: LEIDSEWEG 219 VOORSCHOTEN Geheimhouding verzekerd. ff Zaterdagmarkt. Weg moet alles! Leuke jongens- en meisjes pyama's tot 14 jaar nu alle maten 3.98. Vlotte nachtjaponnen tot mt. 52 6.98 nu 5.98. Nieuw- straat, hoek Hooglandse Kerkgracht. Japie. ff Autobianchi (Fiat 500) ter overname, bouwj. 1964, slechts 8000 km, in goede staat, 3000- Tel. War mond 504. ff Te koop aangeb. nieuw wandmeubel en bergmeu bel. Te bevragen: Drecht- straat 12, Leiden (bij de Wilhelminabrug). ff Zaterdagmarkt. Tijde lijk onze bekende super- wit rib heren sportgoed. Het goed dat zo mooi blijft in de was 1.98. Nu elk tweede stuk 99 ct. Nieuw- straat, hoek Hooglandse Kerkgracht. Japie. ff Gevraagd: een werk ster voor een hele o/ een halve dag p. w. Mevr. Rem mers, K. Doormanlaan 3. Oegstgeest, Tel. 52621. (ff Kinderfoto's en huwe lijksreportages. Foto van Bemmelen. Zuidbuurtse- weg 30, Zoeterwoude, Kei, 01715 - 353. ff In barre kou zelf uw auto wassen? Rijdt toch zaterdags even langs „De Leidse Auto - Cleanings- service". In 10 min. uw auto gewassen voor slechts 3.-. Cleanen elke avond na afspraak. Haven 26b, Tel. 24682. ff Goedkope zeemlappen! Flinke maat huiden 2.99 en 3.98. Voor uw auto enz. extra grote maat 5.98. Bij aankoop van zeemlap zeer grote spons van 98 ct voor 50 ct. I.V.A., Haarlemmer straat 48, Leiden. ff De nieuwste vesten en pullovers ontvangen in draion, terlenka, astralon enz. Pracht kleuren van 14.75 - 19.75 enz. Leune, Jan Vossensteeg 67, Lei den, Tel. 22415 - 32256. ff BON. W.C. mat 1.68 Zware uitvoering. Onver slijtbaar plastic. Diverse mooie kleuren. Op deze closetmat geven wij 5 jaar garantie. Normale prijs 2.75. Uitsluitend met inle vering van deze bon slechts 1.68. Victorie-Mag. Hoge- woerd 22. ff BON. Fotolijst 78 cent. Briefkaart formaat, 9 x 14 cm. Geheel van plastic. Zeer moderne witte lijst Sterk en onbreekbaar. Nor male prijs 1.45. Uitsluitend met inlevering van deze bon 78 cent. Victorie-Mag. Hogewoerd 22. (ff Cowboy-pakken f 6.98. Sterke stof, luxe uitvoe ring met franje en holsters op broek en kunstleren zakken op vest. Prijs com pleet pak 9.95. Nu tijdelijk voor 6.98. I.V.A., Haarlem merstraat 48, Leiden. ff N. V. Confectiefabriek Gebr. de Weerd, v. d. Werf f straat 7a Leiden, tel. 30390 heeft op haar japon nen-ateliers plaats voor: ervaren en aank. Modinet- tes. Persoonlijke sollicita tie tot 's avonds 6.30 uur ff Te koop: kinderwagen in goede staat. T.e.a.b. Te bevragen: Thorbeckestraat 38. Tel. 33927. ff Markiezen rolschermen alum, jaloezieën. Grootste sortering zonwering. Pri ma afwerking. Vraagt in lichtingen en prijs bij het verkoopkantoor van Mel- cher's markiezenfabriek C. E. Jedeloo, Oegstgeest. J u f fermansstraat 35, telef. 01717—53105. ff Metalen strijkplank, verstelbaar, zwaar buisma teriaal 14.95. Kolenkitten, 50 cm hoog 2.95. Rubber warmwaterzakken, zware uitvoering 2.88. Prima rol- veger met zuiver haren borstel 8.75. Victorie-Mag. Hogewoerd 22. ff Kop en schotels, mooie decors, 6 stuks 3.98. Lepel garnituur, 6 delig, door en door roest- en vlekvrij 8.75. Droogrek, prima ge galvaniseerd, grote droog lengte 2.88. Plastic bussen met schuifdeksel 48 cent. Victorie-Mag. Hogewoerd 22. ff Zeer moderne bank stellen vanaf 135.- Twee moderne clubfauteuils m. vier stoelen vanaf 75.- Eet- hoeken 75- Wandel wagens 12.50. Damesrijwiel en So lexrijwiel als nieuw 75.- Clubfauteuils 15.- enz. Nieuwenburg, Hooigracht 55 (Geen winkel). ff De nieuwste regenjas sen en mantels. Terlenka Foamback, Dri-sil enz. 29.75, 39.-, 49.-, 57.50, 89.- Leune, Jan Vossensteeg 67 Leiden, tel. 22415 32256. ff Te koop aangeb. Bella scooter 150 cc, prijs 325.- Stompwijkseweg 7, Zoeter woude. 's Avonds na 6 uur of zaterdag. ff Zaterdagmarkt. Zeer prachtige nylon onderjur ken, zeer rijk aan kant en moderne kleuren tot maat 50 6.98. Nu omdat alles er uit moet alle maten 3.98. Nieuwstraat, hoek Hoog landse Kerkgracht. Japie. ff Zaterdagmarkt. Weg tr mee! Lange onderbroeken, borstrokken, vijf, zes, ze ven 2.98, nu twee stuks vijf gulden. Dames- en he ren pyama's 6.98 nu 5.49. Nieuwstraat, hoek Hoog landse Kerkgracht. Japie. ff Naaimachines. Nau- mann handnaaimachine i pr. st. 65.- Singer hand- naaimachine in koffer, wei nig gebruikt, compleet met apparaten 135.-. Singer handnaaimachines 35.- en 55- Verkoop met 1 jaar Éarantie. Herenstraat 23, eiden, tel. 32027. ff T.V.-nieuws. 250.- 600.- is u\7 oude t.v. waard bij aankoop van een nieu we. Telef. 33677 en 23296 ff Zaterdagmarkt. Wegens reorganisatie van mijn be drijf zuiver wollen dames truitjes en vestjes van 22.98 nu 14.98. Werkelijk iets aparts. Wollen heren sport- truien 29.98 nu voor 21.98. Nieuwstraat, hoek Hoog landse Kerkgracht. Japie. ff Van particulier ter overname een DAF de Lu- se 1960. In prima st. Hoge Mors weg 34, Leiden. ff Zaterdagmarkt. Er uit moet alles! Losse heren- en dames pyamajasjes 4.98 nu alle maten 3.50. Pracht heren flan. dubbele borst rokken 4.98 nu 3.50. Nieuw straat, hoek Hooglandse Kerkgracht. Japie. ff Grote en kleine rijwie len 25.-; twee pers. kapok- bedstellen 35.-; 1-pers. 19.- keukentafels 5- Vloerkle den, opklapbedden, kinder ledikanten, autopeds, drie wielerfietsjes, tafels, stoe len, petroleumkachel, thee- meubels, enz. Kom kijken. Nieuwenburg, Hooigracht 55 (Gesloten huis). ff Voor 1 april gevraagd wegens hu Wél ijk der tegen woordige: net meisje, 16 jr voor winkel en huis houding; tevens 3e bedien de of aank. 2e bediende. C. Peterse, Noordeinde 31 Leiden, Tel. 01710 - 22312. ff Te koop aangeboden 4 persoons bungalowtent en veldbed f 125.- Tel. 01761- 3566. ff Schilderwerk gevraagd. Heeft u schilderwerk? Bin nen en buiten of plafonds witten. Ie klas werk en billijke 'prijzen. Br. onder no. 1002 bur. van dit blad. ff Bij ons kunnen nog en kele leerling-verkoopsters worden geplaats. N.V. Van Cleef, Haarlemmerstx. 172- 174. ff Kok. Gevraagd voor seizoen: leerling koks, ge vorderde leerling-kok, hulpkok voor za.-zondag. Aanmelden café-rest. so ciëteit „De Kaag", War mond (Zijleinde) of telef. 01712—222. ff Door de algehele ver andering van ons bedrijf nodigt chefkok Sam U thans uit voor een prima kop koffie. Diverse scho tels. uitsmijters, belegde broodjes. Sam's snack- room. Vrouwenkerkkoor- Straat, Leiden, tel. 33009.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 7