Verloving was ook voor vrienden een verrassing Hard werkend, sportief en graag gezien student FAMILIE VAN VOLLENHOVEN OUD PATRICISCH KOOPMANSGESLACHT WOENSDAG 10 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 „ZIJ GINGEN WEL EENS SAMEN UIT, MAAR Het studentenhuis Witte Singel 11. Pieter van Vollenhoven bewoont de kamer op de begane grond (onder het balcon). Hermetisch zijn de gor dijnen gesloten, maar ons is ver teld, dat de jonge verloofde zijn kamer reeds geruime tijd met foto's van prinses Margriet en van hun bei den had opgesierd. Dat de romance zelfs voor vrienden verborgen kon blijven is achteraf bezien een onbe grijpelijk raadsel. lenhoven, is misschien de enige in de omgeving van de heer Van Vol lenhoven die het zo ongeveer heeft kunnen zien aankomen. Zij was uiteraard meer dan iemand anders in staat te zien in welke auto Pieter van Vollenhoven „een aardige, at tente en spraakzame jongen", zo be schrijft zij hem na een feestje of uitstapje weer op de Witte Singel werd afgeleverd. Steeds weer het groene Austin-net je met de prinses zelf achter het stuur. FOTO'S Een romance van anderhalf jaar tussen prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven is het voorspel geweest op de verloving, die hedenmiddag door H.M. de Koningin is bekend gemaakt. Ondanks de lange verkeringstijd is de verloving voof Nederland en zelfs voor intieme vrienden van de heer Van Vollenhoven als een grote verrassing gekomen. Eerst nu is men zich ln Leiden gaan realiseren, dat aan het veelvuldig samen „gesignaleerd" worden een meer dan vriendschappelijke genegenheid ten grondslag heeft gelegen. Bekend was het bijvoorbeeld, dat prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven vorig jaar samen de lustrumfeesten in Wageningen bijwoon den; bekend was het ook, dat de jongverloofden tijdens de opvoering van de Show-cumentaire in januari dit jaar naast elkaar zaten in de Kurzaal in Scheveningen; men zag ook wel eens het paar door Leiden rijden in de groene Austin, de AA-28, van de prinses. Het waren echter gebeurtenissen waar in Leiden weinig aandacht aan werd geschonken. Integendeel, steeds weer en bij verschillende gelegenheden werd de naam van de ex-praeses collegii, jhr. J. O. L. van Boetzelaer ter sprake gebracht. In 1964 werd jhr. Van Boetzelaer naar aanleiding van het feit. dat hij met prinses Margriet naar de lustrumfeesten van het Utrechts Studenten Corps was geweest, lastig gevallen door buitenlandse journalisten in zijn huis Plantsoen 79. VERBAZING Dat de verloving een grote verras sing was bleek ons hedenmiddag tal loze malen. De heer R. W. A. Zweerts. de opvolger van de heer v. Vollenhoven als praeses van de Ne derlandse Studenten Sport Stichting aan wie wij vroegen in korte trek ken zijn voorganger te karakterise ren, dacht aanvankelijk, dat wij voornemens waren een artikel te Pieter van Vollenhoven, de verloofde van prinses Margriet: als driejarige kleuter. schrijven over de NSSS. Zijn verba zing kende geen grenzen, toen wij de feitelijke oorzaak mededeelden. Hogelijk verbaasd was ook stu dent G. van Hall, wonend in de Groenhovenstraat, jaar- en studie genoot van Pieter van Vollenhoven en tevens corpslid. Ook in het huis aan de Witte Sin gel 11, waar de verloofde van de prinses sedert vier jaar een kamer bewoont op de begane grond en dat vandaag een ware belegering van journalisten en fotografen te verdu ren had, was men overweldigd door het nieuws. Mevrouw Delfosvan Eek, de 73- jarige hospita van de heer Van Vol- „Een enkele keer is de prinses ook binnen geweest", vertelt mevrouw KalkhovenKeijzer, de dienster, die door mevrouw Delfos ruim een jaar geleden belast werd met de verzor ging van de kamer van de heer Van Vollenhoven. Mevrouw Kalkhoven vertelt ook, dat op die kamer vele foto's hangen, waarop het jonge paar staat afgebeeld. „De laatste weken hebben we hem niet meer gezien", vertellen beide dames. „Hij is bij zijn ouders thuis in Schiedam, nadat hij met een gebroken been uit Zwit serland van de wintersport is thuis gekomen". POPULAIR Pieter van Vollenhoven is in alle opzichten een populair en graag ge zien student. De student Van Hall een van de jaargenoten, beschrijft hem als een vrolijk corpslid, een man met een welkome inbreng in het ge zelligheidsleven, een scherp formu lerend debater. Behalve een student, die bij tijd en wijle met genoegen onderduikt in de jool („enige tijd geleden gleed hij tot vermaak van de sociëteit op zijn achterhoofd en werd zijn vreugdelied door een we ken durende knallende hoofdpijn een klaagzang, die wij nog geruime tijd hebben moeten horen") toch wordt hij ook allerwege geroemd als een bijzonder yverig en nauwgezet stu dent. Van de student Van Hall verna men wij ook, dat Pieter van Hall evenals zijn aanstaande zwager prins Charles parachutespringen als hob by beoefent. Door zijn werk op organisatorisch terrein als praeses van de NSSS als begeleider van universitaire sport- teams raakte hij op een bepaald mo ment ongeveer een jaar achter bij zijn jaargenoten. Met hard werken heeft hij de achterstand echter vol ledig ingelopen en unaniem is men van mening, dat hij eind dit jaar ongeveer gelijk met de anderen zal kunnen afstuderen. NSSS-PRAESES Zijn werk als preases van de NSSS ligt bij velen voor in de mond. On der zijn leidirig zijn ongeveer twee jaar geleden uitvoerige besprekingen met de Nederlandse Sport Federatie geopend teneinde de studenten sport beoefening beter van de grond te laten komen. Als een student aan sport doet in een burgervereniging zal of zijn stu die of zijn sportprestaties schade lij den (reistijd, ongunstige trainings- tijd etc.). De heer Van Vollenhoven ijverde daarom voor 'n volledig er kende studentensportorganisatie voor de student in het grote NSF-verband. Daarnaast hielp hij krachtig mee aan het tot stand komen van universitair- sportief contact. Lang niet alles wat hij voorstond is verwezenlijkt, maar intussen heeft hij wel een gunstige en algemene klimaatsverbetering kunnen bewerk stelligen. Hoewel de naam van Pie ter van Vollenhoven veelvuldig ge noemd wordt in verband met de stu- dentensport, zijn naam zal niet voor komen op record- of prestatielijsten. „Zijn kracht ligt in het organiseren, een sportster is hij niet", zegt de universitaire sportleider, de heer Nuys van hem. Mevrouw Kalkhoven-Keijzer, met de hospita, mevrouw Delfos, een van de weinigen, die op de hoogte ge weest moet zijn van de liefde tussen de prinses en Pieter van Vollenho ven, gaat gewoon als alledag haar gang. Terwijl zij de ramen lapt ziet zij met veel genoegen neer op de Witte Singel, waar in de loop van de morgen de persvertegenwoordi gers te hoop liepen. Als geoefend judoka (hij heeft de groene band) tijdens een wedstrijd in de groentijd 1962 te Leiden. Prinses Margriet vertelde voor de televisie, dat zij haar verloofde in mei 1963 leerde kennen. „Wij heb ben elkaar na die tijd regelmatig ge zien", zo voegde zij eraan toe. „Wij hebben samen twee feesten meege maakt, een in Leiden en een in Den Helder. Onze eerste ontmoeting had plaats in de studentenwereld". Op een vraag hoe zij hun grote ge heim zo lang verborgen hebben bun nen houden, antwoordde de prinses: „Dat zeggen wy niet. Dat is ook ona geheim". De stralende prinses Margriet, ge kleed in een charmante jurk, keek glimlachend de man van haar keuze aan, toen deze iets over zijn toe komstplannen vertelde. „Ondanks het feit, dat ons geheim nu bekend is geworden, hopen wij de rust te kun nen vinden om onze studie af te ma ken". aldus Pieter van Vollenhoven. Prinses Margriet verklaarde ten slotte haar taken als lid van de ko ninklijke famiilde te zullen blijven vervullen. Van moederszijde patricisch geslacht van notarissen Grote sortering Geboorte aankondigingen Fa. J. N. GEIJER LEIDEN BOTERMARKT 26 Monsterboeken ter inzage. RECORD-RÏJSTOOST IN INDIA India heeft een record-rijstoogst binnengehaald. Hierdoor is het land de crisis te boven gekomen van het voedseltekort van vorig jaar. Dit heeft premier Sjastri gisteren in het parlement bekendgemaakt. India zou echter dit jaar nog wel de invoer van voedingsgranen moeten voort zetten. SCHOTEN OP ZWARTE MOSLIM Gisteravond zijn in New York door twee negers schoten gelost op een neger die met 'n blad van de „Zwar te Moslims"-sekte ventte. Twee blan ke meisjes werden door verdwaalde kogels gewond. De krantenverkoper kreeg geen letsel en de schutters ontkwamen in de winkelende men senmenigte. GESLACHT VADERSZIJDE De oudste gegevens van het geslacht Van Vollenhoven komen voor in de administratie van Schiedam van de jaren rond 1600. Hieronder enkele gegevens overge nomen uit „Nederlands patriciaat 1926" (Rotterdamse geslachten). 6e generatie: Corneks van Vollenhoven 1690 1768, koopman in vlas, geb. te Schie dam, overl. te Rotterdam. 7e generatie: Jan van Vollenhoven 17231770, koopman en touwslager, geb. te Rot terdam, overl. te Rotterdam, 8e generatie: Francois van Vollenhoven 1756 1842, olieslager en zeepfabrikant, geb. te Rotterdam, overl. te Rotterdam, 9e generatie: Jacob van Vollenhoven 17881855, olieslager en zeepfabrikant, kanton rechter, geb. te Rotterdam, overL te Rotterdam, 10e generatie: Pieter van Vollenhoven 18281896, wijnkoper, geb. te Rotterdam, overl. te Rotterdam, 11e generatie: Willem Jan van Vollenhoven 1862 1920, graanf actor, lid firma Bing ham en Co, geb. te Rotterdam, overL te Rotterdam, in 1897 gehuwd met Auguste Philippine Buck, uit welk huwelijk op 27 november 1897 te Rotterdam werd geboren: 12e generatie: Pieter van Vollenhoven. GESLACHT MOEDERSZIJDE De oudste gegevens van het ge slacht De Lange komen voor in de administratie van Delft van de jaren rond 1600. Hieronder enkele gege vens overgenomen uit „Nederlands Patriciaat 1955". 3e generatie: Pieter de Lange 16261668, opper chirurgijn, opperkoopman, geb. te Delft, overl. op Ceylon, 4e generatie: Pieter de Lange 16601727, kerk meester, regent Burgerweeehuis Alk maar, geb. in Oost-Indië, overl. te Alkmaar, 5e generatie: Dr. Geildolph Stuylingh de Lange 1706—1758, med. doot, pres. schepen Alfcmaajr, geb. te Alkmaar, oveiü. te Alkmaar, 6e generatie: Pieter de Lange 17381784, nota ris-procureur, geb. te Alkmaar, overl. te Alkmaar, 7e generatie: Adriamus Petrus de Lange 1775 1855, procureur-notaris, raadslid, wethouder, oprichter firma De Langs en De Moraaz, bankiers, geb. te Alk maar, overl. te Alkmaar, 8e generatie: Hendrik de Lange 18221903, IM fa. De Lange en De Moraaz, geb. te Alkmaar, overl. te Alkmaar, 9e generatie: Mr. Antonius Maitthias de Lange 18621921. advocaat en procureur, rechter pilv., kantonrechter plv., lid fa. De Lange en de Moraaz, geb. te Allernaar, overl. te Alkmaar, in 1903 gehuwd met Amaltia Anna Jacoba Karin, uit welk huwelijk op 12 mei 1906 werd geboren: 10e generatie: Jacoba Gijsbertha de Lange. Pieter van Vollenhoven (12e gen.), directeur van de NV Bingham en Co te Rotterdam, huwde in 1934 te Alk maar met Jacoba Gijsbertha de Lange (10e gen.). Uit dit huwelijk werden twee kinderen geboren: Willem Jan, &'eb. 1934, procuratier NV Bingham en Co en Pieter, geb. 30 april 1939, student te Leiden. Tijdens een van de autorally's waar aan hij heeft deelgenomen.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 4