DWS na vermoeiende reis van acht uur in Gyoer NEDERLAND-BELGIE in Stadsgehoorzaal X- Lenz vervangen door Hollander Koudekerk degradeert WOENSDAG 10 MAART 1965 DE LEIDSE COURANT PAGINA 12 VOORJAARSBEURS BOUW «TRANSPORT VERWARMING vredenburg croeselaan vn terrein geopend van 917 uur (Advertentie) JONGBLOED: HADDEN WE MAAR TEGEN BENFICA GELOOT GYOER VASAS ETO Toth Kiss Palotai Orban Györfi Maté Keglovich Orsosz Korsos SCHEIDSRECHTER KOCZNER (Polen) Hollander Temming Geurtsen Burgers Vonhof „Hadden wij maar tegen Benfica geloot", stelde doelman Jan Jongbloed, in de koude te wachten, toen de bus toen tijdens de bijna drie uur durende bustocht van Boedapest naar Gyoer, op weg naar het hotel passeerde. Dui- de kilometers wel erg lang leken te worden gemaakt, somber vast. „Dan zenden verdrongen zich even later hadden wij er wel uit gelegen, maar deze ellende hadden wij tenminste y.00* Vovos Osilla Hotel, waar 'n gemist". De DWS-goalie wiens goede humeur zelfs niet door de overvolle, hobbelende bus die zyn beste jaren allang achter zich moet hebben gehad, „er(,en bestormd. kon worden aangetast, oogstte met die uitspraak vrijwel aller waardering. Immers, voor de rest van DWS naar het tussen Wenen en de Hongaarse ]£0rt heeft de plóeg maar op- hoofdstad liggende fabrieksstadje liggende Gyoer gold beslist niet „eind nieuw in aanwezigheid van talloze Doel: Jongbloed; achter: Flinke vleugel, Israël, Schrij vers en Pijlman; midden: Vonhof en Burgers; voor: Roode, Temming, Geurtsen en Hollander. Pijlman Schrijvers Israël Jongbloed goed, al goed". Duizend supporters maakten tocht mee enthousiaste toeschouwers bij de laatste glimpen van het daglicht ken- toparbiter-op-non-actief Leo Horn, de nis kunnen maken met het speel reis mee beslist geen reden tot veld. Het terrein waarop geen klagen. De vlucht was rustig en com- sneeuwvlokje te vinden was, is door fortabel en zelfs de vrees van de de lage temperatuur vrij hard maar KLM-steward, dat de douane-forma- toch veerkrachtig. - liteiten wel eens veel tijd zouden Comfortabel had een DC-7 van de kunnen kost b]eek KLM in nog geen drie uur de lands- grond kampioenen naar Boedapest ver- „Geen slecht veld!', stelde oud-in- ternational Hans Tetzner met 'n ken- T-. U1 ners-oog vast. „Als er morgen zon voerd. De 128 km, die de hoofdstad De problemen kwamen pas toen komt ideaal voor een siiding. Het van Gyoer scheidden en per bus moes- spelers, officials en journalisten, zich had v0Qr Qns heel wat slechter kun_ ten worden afgelegd, vergden vrij- van de rest van het gezelschap, dat n wel dezelfde tijd. En de ironie van domicilie houdt in Boedapest, af- bet lot wilde dan nog, dat het vlieg- scheidde voor de busrit naar Gyoer. tuig amper een kwartier voor de De Hongaren hadden de sterkte van landing op het vliegveld van Boeda- het Nederlandse gezelschap kennelijk pest wérd ingezet nog over het kleine onderschat. De bus, die juist veertig stadion vloog, dat vanmiddag plaats zitplaatsen telde, was tot het laatste van handeling is voor de tweede wed- hoekje gevuld met DWS'ers en ba- strijd van de kwartfinales van de gage, maar desondanks moest er voor Europese beker tussen de Nederlan- een tiental buiten wachtende journa listen nog een beroep op taxi's wor- Solleveld het elftal van de lands- den gedaan. kampioenen bekend gemaakt. Tien spelers, die in de eerste wedstrijd dammers, begeleid door de voorhoe- Jtnamrnvnon inrrvre legen Vasas Gyoer uitkwamen, zul- de van het zeker duizend man tellen- SMI'Ugt llilllllVIlJUgVI 9 len ook in de tweede ontmoeting van de partij zijn. Huub Lenz zal echter Tegen half zes in de avond kwam, niet meespelen. Hollander, die zon- na acht uur reizen, Gyoer in zicht, dag met DWS een voortreffelijke De faam scheen DWS te zijn vooruit- wedstrijd speelde, zal het team com- gesneld, want bij het oude stadion- pieteren. De ploeg zal woensdag in netje stonden al honderden mensen de volgende opstelling uitkomen: Gisteravond heeft DWS-voorzitter ders en Vasas Gyoer. Aanvankelijk hadden de Amster- de supporterslegioen o.m. maak ten stadion-directeur Dick Bessem en GEWICHTHEFFEN W ereldkampioenschap IJshockey De uitslagen van de dinsdag voor de strijd om het wereldkampioen schap ijshockey in Tempere gespeel de wedstrijden luiden: Groep a: Oost-DuitslandVér. Staten 7—4 FinlandNoorwegen 41 Groep b: ZwitserlandZuid-Slavië 33 West-DuitslandHongarije 44 PolenEngeland TAFELTENNIS Nog enkele dagen De spelers van het Amsterdamse DWS zijn dinsdagavond op het Ferlhegy-vliegveld bij Boedapest aangekomen, vanmiddag zal DWS in de kwartfinale van de Europacup uitkomen tegen Vasas Eto Gyoer. Op de voorste rij vJjij. Jan Jongbloed, Vonhof en Israels. Leiden heeft zich de laatste jaren De stand in groep a luidt nu: 1 opgeworpen tot een vooraanstaande Rusland 6 pnt; 2 Tsjecho Slowakije stad de tafeltennissport. Ze telt 6 pnt; 3 Canada 6 pnt. De stand in groep b: 1 Polen 8 pnt 2 West-Duitsland 7 pnt; 3 Zwitser land 5 pnt. LAC DE SPARTAAN WON IN ROTTERDAM onder haar burgers klassespelers als Gerard Bakker en Bert v. d. Helm, heeft in haar midden ex-sterren als Will v. Zoelen en Wim Stoop en is actief op organisatorisch terrein. Op 10 januari van het vorige jaar bood „DOCOS" de sportminnaars de nationale 8-kampen voor dames en heren aan en dezelfde vereniging zal dinsdag a.s. 16 maart de in ter- De LAC „De Spartaan heeft ook iand Nederland-België leiden, de uitwedstrijd tegen Olympia (Rot terdam) gewonnen. Het betrof dit- Wat zijn de vooruitzichten met be maal alleen gewichtheffen, want het trekking tot deze wedstrijd? Interes- worstelteam van Olympia was in sant Allereerst zal het element span- Utrecht. De uitslagen waren: 1 De ning aanwezig zijn zou b.v. Hon- Spartaan 1269 kg, 2 Olympia 1224 kg. garije tegenstander zijn, dan zou te- Resp. drukken, rtekken, stoten, to- genover schitterend spel van die kant taal: J. Gout 57.5 kg, 57.5 kg, 72.5 kg, een tekort aan spanning staan 187.5 kg; A. Swagers 60-60-72.5-192.5; want de beide landen moeten onge- S. Willemse 65-60-82.5-207.5; P. Se- veer van gelijke kracht worden ge- gaar 65-72.5-92.5-230; J. Tegelaar 75- acht en voorts is men benieuwd naar 70-95-240; S. Holswilder 90-90-112- de mogelijkheden van dit Nederlands de landstitel voerde, was vanzelf- 292; H. Zirkzee 100-90-110-300; D. v. team. Frans Schoofs, die afgelopen sprekend een vaste keus, al ontbra- 't Riet 100-100-127.5-327.5. week zijn vereniging Nedlloyd naar ken dit seizoen bij hem vaak die brui- V - -te» FRANS SCHOOFS „Samson" Geesink in Cinecitta. Deze foto toont de Nederlandse sportman, Anton Geesink, tijdens de vertolking van zijn rol als Samson, in de film, die momenteel in Ro me wordt gemaakt. De scène is die, waarin Samson met twee gevangenbewakers voor zijn rechters staat. sende momenten waarin hij naar 'n grote klasse kan groeien. Het is van hem evenwel bekend, dat hij vooral in een sfeervolle speelzaal naar een top kan reiken en waarom zou dit in de fraaie Stadsgehoorzaal niet ge beuren!? INITIATIEF Gerard Bakker, de 25-jarige Lei. denaar, is herkozen en dat is zeker een gelukwens waard. Bakker, die na de teleurstellingen tijdens de af gelopen Europese kampioenschappen te Stockholm, besloot kost wat kost te gaan aanvallen, heeft zich in korte tijd vrij behoorlijk weten om te schakelen. Voor 100 procent is zulks nog niet gelukt en daarom zal hij zeker nog wel op zijn verdediging moeten teruggrijpen. Zijn initiatief is er niet minder moedig om. Carel Deken maakt dus zijn de buut en het is uiteraard onzeker, hoe zijn resultaten zullen zijn. We kun nen wèl verzekerd zijn van aantrek kelijk vuurwerk, wamt de 18-jarige Amsterdammer en Smash-speler be schikt over een zeer harde aanval. Bert v. d. Helm is voor deze wed strijd reserve en inderdaad is zijn kracht de laatste maanden ietwat verminderd. Anderzijds kan het o.i. geen kwaad deze nog zeer jonge spe ler wat rust te gunnen. Hij heeft immers nog alle tijd om te „rijpen" naar de topklasse. Wij hopen u zo spoedig mogelijk enkele nieuwtjes te verstrekken van de Belgische spelers, die in Norberl v. d. Walle (maakte enkele jaren geleden naam in de V.S.) hun kop man bezitten. LEIDSE SCHAAKBOND De spannendste afdeling uit de ge hele Leidse Schaakbond is momen teel zonder twijfel de tweede klasse A. Twee teams, Bodegraven en Al phen 2, betwisten elkaar het kam pioenschap met eerstgenoemde nog steeds als favoriet, al zijn de preten denten tegen Philidor 5 nog niet verder dan een 44 stand. Alphen 2 staat echter tegen Leiderdorp nog achter (41/«i3Vs) en heeft slechts, ge ringe kansen alsnog te winnen. De overige vijf teams zijn in een ge vecht op leven en dood gewikkeld om de degradatie, die twee van hen zal treffen, te ontlopen. In dit ver band was het voor Leithen, dat Nieuwkoop met 73 royaal versloeg, een goede ronde. De hangpartijen zullen hier belangrijke beslissingen brengen. In 2B werd de degradatie van Kou dekerk een feit door een 3Vs-6Vz ne derlaag tegen Philidor 4, dat nu weer goede kansen heeft zich te handha ven. De Koudekerkers zijn inder daad voor de tweede klasse te zwak gebleken. Verder was het hier van zeer groot belang, dat Katwijk de 34 achterstand tegen Voorschoten veranderde in een 41/2-41/s stand. Een remise in de laatste partij zou Voor schoten de titel en het eersteklasser schap brengen, na een nederlaag kan het nog gaan spannen, al is de bord- puntensituaitie gunstig voor Voor schoten. In 3A nam LSG 4 de leiding over van Bodegraven 2 door uit de 4 hangpartijen 31/» punt te maken: eindstand derhalve 71/ï-2i/2, voor sprong van LSG 4: een half bord- punt In 3B bleef VTL juist de baas over Alphen 3 (4V2-5V2), ter wijl Morphy met duidelijke cijfers (73) LSG 5 naar de nederlaag speelde. In 3C schakelde Katwijk 2 zichzelf nagenoeg uit door een voor lopige 3Vi-3Vï stand tegen Noord- wijk 2, hetgeen de Kat wij kers teveel bordpunten gaat kosten. Valkenburg boekte de eerste overwinning en wel op het nog puntloze Leithen 3: 73. PAARDESPORT KOERSEN TE HILVERSUM De uitslagen van de dinsdagavond in Hilversum gehouden draverijen luiden: Marter-prijs (2040 m.): 1. Dave Narciso M. Bouhuis 2.59.8 1.29.9. 2. Duinpieper. 3. c'Est si Bon. win. 2.40, pl. 16.50 150 en 3.10, cov. 4.50, kop 2.50. Leeuw-prijs (2000 m.) eerste serie. 1. Bretteur P. J. Wagenaar jr. 2.56. 1.27.1. 2. Bonnie K. 3. Binky. Win. 3.90, pk 2.20 3.20, 3.30, cov. 9.10, kop. 6.70. Leeuwprijs (2000 m.) tweede serie: 1. Atlas J. P. van Leeuwen 2.56.4 1.27.3. 2. Bea. 3. Bente Victoria. Win. 9.80, pl. 3.20 2.40, cov. 8.kop. 19.20, trio 809.90. Otter-prijs (2040 m): 1. Benjo Kin- ley J. van Leeuwen 3.03.4 1.29.9. 2. Bea Princess. 3. Gorita R. Win. 5.80, pl. 2.10 1.70 190, cov. 5.70. kop. 10.70, Otterprijs, afstand 2040 m. 1. Brahmapoetra S, J. Wagenaar, 3.00,1, 1.28.3. 2. Arminius. 3. Allegheny VS. Win. 3.70, pl. 1.40 1.70 3.50, cov.. 4.50, kop. 3.50. Panterprijs, afstand 2000 meter. 1. Alice van Hagheweyde, M. Balhuis, 2.53.8 1.26.9. 2. Annie Norma. 3. Adfei- traut M. Win. 2.—, pl. 1.40 2.10 1.90, cov. 6.40, kop. 3. Tijgerprijs, afstand' '2000 meter: 1. Astyanax, J. Eerenberg, 2.48,8 1.22.7. 2. Anna Sahotah. 3. Zeeadelaar S. Win. 3.50, pl. 1.50, 2.20 1.50, cov. 9.30, kop. 4.60. Trio ƒ251.40. Panterprijs 2e afdeling, afstand 2000 meter: 1. Zevenklapper, M. Ver- gaay 2.51.1.24.7. 2. Zippy Erebus. 3. Zambesi. Win. 1.40, pl. 1.10 1.40 1.80, cov. 3.50, kopp. 2.30. Finale: Leeuwprijs afstand 2000 M. 1. Atlas, J. van Leeuwen 2.54,9 Noord Ierland maakt elftal bekend Noord-Ierland heeft zijn voetbal elftal, dat woensdag 17 maart in het Windsor Park van Belfast tegen Ne derland uitkomt in een kwalificatie wedstrijd voor het eindtoernooi om het wereldkampioenschap (midden 1966 in Engeland), op diverse plaat sen gewijzigd. Verdwenen zijn doel. man Pat Jennings (Tottenham Hot spur), rechtsback Jim Magill (Arse nal) en linksbuiten Bobby Braith- waite (Middlesbrough). In Belfast zal nu de Swansea-keeper Ronnie Briggs het Noordierse doel verdedi gen, die daarmee zijn tweede inter land speelt. John Parke, de linkshalf van Sunderland gaat de rechtsback plaats innemen. Zijn plaats als links half wordt bezet door Jimmy Nichol son (Huddersfield). George Best, een van de grote beloften van het Britse voetbal, die normaal samen met De- nis Law een zeer sterke rechtervleu gel bij Manchester United vormt, is ditmaal als linksbuiten opgesteld en hij krijgt een al even jeugdige spe ler, David Clements, als partner. De rechtervleugel bestaat nu uit de Co- ventry-rechtsbuiten Willy Humphries en de in ons land van z(jn Sparta- periode welbekende Johnny Crossan. Het Noordierse elftal ziet er in zyn geheel als volgt uit: Doel: Briggs (Swansea); Achter: Parke (Sunderland) en El- der (Burnley) Midden: Harvey (Sunderland), Neill (Arsenal) en Nicholson (Hud dersfield); Voor: Humphries (Coventry), Cros san (Manchester City), Irvine (Burn ley), Clements (Coventry) en Best (Manchester United). 1.26.6. 2. Brebteur P. 3. Amnemieke Holdandia. Win. 4.50, pl. 1.40 1.20 5.80, cov. 4.kop. 8.60. Totalisator-omzet 179.340. Biljarten Op de jongste be stuursvergadering van de Kon. Ned. Biljart Bond is de heer F. Schimmel, gewestelijk voorzitter van het ge west Het Westen, benoemd tot se cretaris van de bond. Hij volgt de heer Chr. J. Bolle op, die deze funktie tijdelijk heeft bekleed na de benoe ming tot voorzitter van ir. C. P. Scheefr.ors. De heer Bolle is thans weer wedstrijdleider van de KNBB. Schaatsenrijden Ard Schenk blijft in zijn toernee door het noor den van Noorwegen succesvol. Na zijn overwinning maandag in Moi- rana, zegevierde de lange Noordhol lander dinsdag in Bodoe. Schenk won de 500 meter in 42 sec., terwijl hij op de 3000 meter derde werd in 4.47. Het laatste nummer leverde in 4.41.4 een zege op voor de wereldrecord houder op de 5000 meter, Fred A. Maier.

Leidse Courant | 1965 | | pagina 12