Nedlloyd door zege op SVE kampioen van Nederland DAMES I VAN SISEO ONGESLAGEN KAMPIOEN De Treffers ten onder tegen Smash Incidenten in Deventer bij huldiging schaatsenrijders BARTLING EN VERHEYEN JEUGDKAMPIOEN MAANDAG 8 MAART 1965 DE LEIPSE COURANT PAGINA 14 TAFELTENNIS UITSLAGEN N.T.T.B. Ereklasse: AMVJ 1-WIBO 9-1, Scyl- la-Maasbree 6-4, SVE-Nedlloyd 4-6, De Treffers-Smash 3-7, VVGA-AMVJ 2 7-3. Hoofdklasse B: Germinal-Olympia 3-7, Never Despair-DOCOS 8-2, Smash 2-Vriendenschaar 10-0, Victo ry '55-Eendracht 0-10, WIBO-JCV 5-5. Heren moeten eerste plaats delen Er heerste gisteravond in de kajitine van Siseo een daverende stemming onder de aldaar spontaan saamgestroomde Siseanen, die deel uitmaken van de vier senioren-teams. Een stemming, die kenmerkend is voor een uiter mate welbesteed en geslaagd week-end. Een week-end, dat voor de vier senioren-teams vijf wedstrijden omvatte evenzovele overwinningen op leverden met als klinkend eindresultaat: Dames I ongeslagen kampioen, Heren I een (met VCL I) gedeelde eerste plaats, met alle kampioenskansen van dien, Dames n omhoog naar een prachtige derde plaats en Heren H nog steviger „op kop" en de daaraan verbonden promotiekansen. Dat vier clubteams in één weekend op zo'n overduidelijke wijze hun visitekaartje hebben afgegeven mag ongetwijfeld uniek worden genoemd. „Het was me het weekendje wel" aldus besloot Siseo's praeses de heer C. Beekman, gisteravond zijn felicitatietoespraak, waarin hij vooral zijn grote voldoening uitte over de wijze waarop die vier teams (die niet minder dan 23 doel punten in de vijf wedstrijden scoorden) hun kracht hadden getoond. Dit blijkt dan ook uit de navolgende resultaten: Dames ILeiden IH 90; HHYC IVDames n 12; Asvion HlHeren I 14; Asvion IHHeren I 06; Heren HKieviten V 30. Meisjes A verloor weliswaar van Aeolus A doch ditmaal met slechts 12, hetgeen tegen het sterke Aeolusploegje een verdienstelijk resultaat kan worden genoemd. De doelvrouwe van Leiden Hl stond gisteren voor de hopeloze taak om de aanval van Siseo het scoren te be letten. Keer op keer stormden de geel-zwarten voorwaartsen op haar doel af en het resultaat bleef niet uit. Maar liefst negen keer moest zij de bal uit de kooi halen. Schuttersfeest Reeds direct na de beginbully werd het de vrij talrijke toeschouwers dui delijk, dat de LMHC-dames vrijwel niets in te brengen zouden hebben en de Siseo dames vrijwel zeker op de tiende overwinning in successie en het afdelingskampioenschap zou den afstevenen. Het werd dan ook een waar Siseo schuttersfeest, dat on REGIONALE JEUGD Moeizame zege van UVS op Overmaas In de regionale jeugdcompetitie hebben de „Leidse" ploegen zich dit weekeinde weer wat omhoog ge werkt. UVS sleepte in de Kikkerpol der twee kostbare puntjes in de wacht door het Rotterdamse Over maas te verslaan (21), terwijl het Katwijkse Quick Boys eveneens goed voor de dag kwam. Het stueire Schie- damse HDVS werd in eigen huis met 11 bedwongen. UVS—OVERMAAS De moeizame overwinning, die de UVS junioren zaterdagmiddag op het behoorlijk te bespelen terrein in de Kikkerpolder tegen Overmaas boekten, was zeker niet onverdien stelijk. In tegenstelling tot de laatste weken werkten de Leidse blauwwit- ten bijzonder hard voor de puntjes. Vooral de achterhoede met doelman Rol en spil Vermeulen maakten een uitstekende indruk. Piet Mieloo opende spoedig na het beginsignaal van scheidsrechter Pet de score, maar uit een corner kopte de hoog- opspringende Rotterdamse midvoor Van Dee de gelijkmaker in de Leid se touwen: 11. Kort voor de rust gaf de snelle rechtsbuiten Cor Boek wijt UVS opnieuw de leiding door een van de paal terugspringende bal hard in te schieten. Hoe verwoed de Rotterdamse ploeg na de hervatting ook in de aanval ging en de Leidse verdediging onder druk zette. UVS gaf de kostbare voorsprong niet meer uit handen. HDVS—QUICK BOYS Quick Boys heeft zich door een gelijkspel in de lastige uitwedstrijd tegen HDVS weer wat uit de be dreigde zone verwijderd. De Katwij- kers hadden echter meer dan de 1i puntenverdeling kunnen berei ken, wanneer zij iets voorzichtiger met de vele kansjes waren omge sprongen. Hans van der Plas be zorgde Quick Boys direct de leiding (0i), maar wat de laconiek schie tende Katwijkse voorhoede daarna ook probeerde om die voorsprong op te voeren, het lukte niet. De Schie dammers mochten echter bepaald niet klagen toen een hard schot van middenvoor Pluymgraaf de lat op zijn weg vond. De stevige HDVS midvoor Drost scoorde op de valreep de Schiedamse gelijkmaker: 11. getwijfeld met 'n nog groter aantal voltreffers zou zijn geëindigd, als de gastvrouwen het na de voorsprong van 90 niet wat kalmer aan waren gaan doen en uit de vele corners eveneens dolepunten hadden ge haald. Corners in doelpunten omzet ten is overigens niet de sterkste zijde van Dames I. Voor de komende pro motiewedstrijden zal een extra trai ning op dit onderdeel geen overbo dige luxe zijn. Nadat Els die Vrind de score had geopend kostte het de LMHC-varde- dliiging de grootst mogelijke moeite om de hierdoor extra geïnspireerde Si- seaanse aanvalsters het scoren te be letten. Uitstekend gesteund door de buitenspeelsters Ludy v. d. Meer en Emy v. Brussel opereerde het Siseo- binnentrio vrijwel voortdurend in de LMHC-cirkel, zodat op den duur meerdere doelpunten niet konden uitblijven. Joke de Vrind bracht de stand dan ook reeds in de 10e minuut op 20, voegde hier 5 minuten later nummer drie aan toe en Liet het 'ver der aan zus Els over om nog voor rust de voorsprong tot 50 op te voeren. Na de hervatting had Leiden eveneens niets in te brengen en kwam nauwelijks meer over de mid dellijn. Joke de Vrind nam nog twee voltrefers voor haar rekening (70), waarna zus Els de stand op 90 bracht. Siseo geloofde het toen wel, Het kampioenselftal van Siseo met trainster Wil Pley in het doel, dat deze middag zo'n overvloedige pro ductiviteit te verwerken kreeg. ging het „wat kalmer aan doen" en behoedde zodoende Leiden voor een nog giroter debacle. Tweemaal uit Daar het eigen veld vanwege de Sportstichting was afgekeurd reisde het eerste heren-team zaterdagmid dag naar Schiedam om aldaar de strijd tegen het derde team van As vion op te nemen. In deze „thuiswed strijd" startte Siseo al direct bijzon der sterk aanvallend zodat keeper Van Diest meerdere malen redding moest brengen. Bij een van de schaarse uitvallen, die het Schiedam se team kon ondernemen, scoorde rechtsbuiten Bronkhorst in de 20ste minuut geheel tegen de verhouding in onverwacht het eerste doelpunt. Daar de Schiedamse verdediging goed stand bleef houden slaagde Chris Malmberg er eerst 5 minuten voor rust in de gelijkmaker in de Schie damse kooi te deponeren (11). Na de hervatting handhaafde Si seo eveneens een zichtbaar over wicht doch kon dlit pas in de 15e mi nuut door een voltreffer van Chris Malmberg, die een voorzet van Erik Bus prachtig benutte, tot uitdruk king brengen (12). Kort daarop werd het door Jacques Gerris - we derom uit een voorzet van Erik Bus - 13 en toen enkele minuten later Theo van Schaik het vierde Leidse doelpunt achter keeper Van Diest deponeerde, was Asvion definitief de De tweede reis naar Schiedam le verde een nog succesvoller resultaat op. Door doelpunten van. Chris Malm berg keek Asvion reeds in de tiende minuut tegen een achterstand van 02 op. Dit werkte kennelijk der mate deprimerend op de Schiedamse aanvallers, dat zij voor rust nauwe lijks de kracht konden opbrengen om een enkele maal binnen de Siseo- cirkel te komen. Even voor rust bracht Theo van Schaik de stand op 03. Na de her vatting ondernam Asvion direct enige aanvallen, die echter te doorzichtig waren om de Siseo-defensie moeilijk te maken. Aan de andere zijde ging Siseo hierna tot een regelmatig of fensief over met als resultaat, dat respectievelijk Chris Malmberg (2 x) en Erik Bus de eindstand op 06 konden brengen en Heren I thans (14-10) met VCL I (16-11) de eerste plaats op de ranglijst deelt. De eerste beslissing in de ereklasse van de tafeltenniscompetitie is ge vallen: het Amsterdamse Nedlloyd veroverde zaterdag door een 6—-4 overwinning in de uitwedstrijd tegen concurrent SVÈ het kampioenschap en daarmee tevens de landstitel. Aan de staart van de ranglijst is de span ning plotseling teruggekeerd. WGA boekte in de wedstrijd tegen AMVJ 2 haar eerste zege in deze competitie en heeft daardoor nog steeds een klein kansje om aan de automatische degradatie te ontkomen. In de overi ge wedstrijden, welke overigens van weinig belang meer waren, vielen geen verrassingen. Scylla versloeg in eigen huis het Limburgse Maasbree met de zelfde cijfers als in de uit wedstrijd tegen Onnes en zijn man nen (64), AMVJ 1 won overtui gend van Wibo (91) en „De Tref fers" leed een 37 nederlaag tegen Smash. Scylla klopt Maasbree: 6-4 De wedstrijd Scylla-Maasbree start te voor de thuisclub met een verras sende 10 voorsprong door een over winning van Dick Springer op Vaes- sen. Nadat Gerard Bakker vervolgens zonder moeite van de zwakke inval ler Smets had gewonnen, scoorde Bert Onnes het eerste tegenpunt voor Maasbree door Bert v. d. Helm te kloppen. Door winst in het dubbel spel en in de partij tussen Bakker en Vaessen brak de pauze voor Scyl la met 41 voorsprong aan. Na de hervatting scoorde Onnes het tweedie Limburgse tegenpunt door een zege op Springer, waarna Van der Helm de stand op 52 bracht in zijn partij tegen Smets. Scylla zou tot de laatste partij moeten wachten, voordat de overwinning zeker was. Bakker verloor in drie games van Onnes, het had echter ook een twee games oVerwinning voor de Scylla- speler kunnen worden, wanneer deze in het eind van de eerste game niet zo onfortuinlijk was geweest. In de voorlaatste partij boekte Vaessen een zege op Van der Helm, maar dit kon Maasbree niet aan een gelijkspel hel pen, daar Smets ook tegen Springer 'aan het kortste eind trok. Door een 64 overwinning op het tweede team van het Rotterdamse Elan kwamen de Scyll a-reserves weer een stapje dichterbij het kampioen schap van de Overgangsklasse G. Wanneer zij uit de laatste drie wed strijden slechts één puntje halen zijn zij reeds kampioen. Het derde team van Scylla kwam in de uitwedstrijd tegen DDC 2 tot een puntenverdeling, waardoor de Leidenaars nagenoeg geen gevaar voor degradatie meer lopen. De stand in de ereklasse luidt thans: 1. Nedlloyd 16-31 (kampioen); 2. SVE 16-25; 3. Scylla 16-22; 4. AMVJ 16-20; 5. Maasbree 16-19; 6. Smash 16-19; 7. Wibo 16-11; AMVJ 2 16-5; 9. „De Treffers" 16-5; 10. WGA 16-3. Zonder Wout Heemskerk (wegens blessure) moest De Treffers zaterdag avond in de Pancratiuszaal aantreden tegen het goed op dreef zijnde Smash. Dirk v. d. Meer moest de plaats innemen van routinier Wout Heemskerk, en al kwam hij tot een vrij goed spel, toch was het nog iets te beklemd om tot resultaten te ko men. Toch was het begin van De Tref fers wel hoopvol. Immers Jacq. van Ruiten kwam in de openingspartij te gen Mascini in 2 games tot de volle winst. Echter de beide Smashspe lers Habes en Deken, welke in de 2e helft beiden nog maar 3 partijen ver loren n.l. tegen Schoofs en Onnes en Soheffers en Vaessen, kwamen ook tegen de spelers van De Treffers royaal tot winst. Toch wist Dirk v. d. Meer een game te winnen met 2119 van Careï Deken, maar in de beslissende game werd het een royale nederlaag. Met het dubbel, zeer goed door De Treffers gespeeld, kwam de stand op 22 en toen Ton l'Ami hierna van Moscind won kwamen de Veenders zelfs nog op een 32 voor sprong. Maar toen was het ook ge beurd. Ton l'Ami en Jacq. van Rui ten waren te onvast in het spel om aan de keiharde flitsende aanval van Smash het hoofd te kunnen bie den. Wel wist Jacq. van Ruiten in de laatste partij de 2e game van De ken te_winnen, maar in de beslissende schoot hij toch tekort. De gedetailleerde uitslagen waren als volgt: J. v. Ruiten (De Treffers) J. Mascini (Smash) 2117, 2117 (1—0); T. l'Ami—H. Habes 16—21, 16—21 (0—1); D. v. d. Meer—C. De ken 21—19, 15—21 (0—1); J. v. Rui ten en T. l'AmiHabes en Deken 21—16, 18—21, 21—16 (1—0); T. l'Ami—Mascini 21—17, 18—21 (1—0); J. van RuitenC. Deken 1521, 12 21 (01); D. v. d. MeerH. Habes 12—21, 10—21 (0—1); T. l'Ami— C. Deken 12—21, 18—21 (0—1); D. v. d. MeerJ. Mascini 1721, 14—21 (01); J. v. RuitenH. Habes 1321, 21—19 (0—1). Bosschenaren weer te sterk voor DOCOS Er stonden geen promotie- en de- gradatiebelangen op het spel voor Docos en Never Despair uit Den Bosch, zaterdagavond in de zaal aan de Potgieterlaan. Geknokt om de winstpunten is er evengoed wel, daar voor stonden de altijd eerzuchtige Brabanders borg. Het was toch merk waardig, dat Docos opnieuw (eerder dit seizoen in de St. Jan-stad. idem dito) een kloeke nederlaag moest toestaan. Van voorgaande jaren her inneren we ons tegen de club van F. Willems c.s. uitsluitend resulta ten in mineur. Onmiddellijk kan hieraan worden toegevoegd, dat Never Despair al ja ren een zeer beproefd hoofdklasse team heeft, dat telkens en telkens hoog mikt; ook dit seizoen wordt 'n 2e of 3e plaats bereikt. Zaterdag zagen we de volgende ontwikkeling in het strijd verloop: 'n sterke start van de bezoekers (3-0), waarna Docos tot 2-3 reduceerde via een dubbelsucces van v. Veen-v. Steenbergen en een goede zege van Jacques v. Veen op de klasserijke Montree. In de 5 resterende partijen boekte Never Despair 5-voudige winst en vormde slechts het afdwingen van een 3e game het positieve aandeel van Docos. Eindstand derhalve 2-8 en met beide punten ging het naar Den Bosch toe Overige teams Vermeldenswaard is de betrekkelijk kleine zege (3-7), die Docos 2 op hek- lcesluiter Batswingers 5 bevocht. In valler Peter Brouwer bleef opnieuw ongeslagen. In zijn eigen team, het 3e, scoorde hij tweemaal tegen lei der Gossima 2 (v. Leeuwen en v. Gij- tenbeek). Zulks nam niet weg, dat de Voorburgers, dank zij de 7-3 over winning, ook Wim Vreeburg kaapte een partijtje weg, kampioen werden. In de 2e klasse bedwongen Docos 5 door 3 knappe overwinningen van Fred Bracke, Gossima 5, maar 't blijft desondanks in de zorgen. Het 8e team (3e klasse) verloor met 6-4 van St. H/TSB 8 en viel daarmee terug naar de 3e plaats. De dames zorgden voor florissante resultaten. Docos I versloeg Detas 1 in Delft met 7-3 (Lenie Huizen 3x, Lia v. Cassel 3x) en het 2e team werd 2 belangrijke punten rijker door Ce- busta 1 veel sterker geacht zo waar te kloppen. Ria Wansink toon de opnieuw haar vooruitgang. SCHAATSEN RIJDEN De incidenten blijven de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijdersbond hardnekkig achtervolgen. Zelfs tijdens een feestelijk gebeuren als de hul diging van de kernploeg deed zich zondag op de Deventer kunstijsbaan nog een voorval voor, dat het hele schaatsfestijn overschaduwde. Toen de KNSB-voorzitter, de heer H. Wesselo, de rijders met uitzondering van Ard Schenk en hun coaches Anton Huiskes en Piet Zwanenburg had toegesproken, waarbij hij ook conditie-trainer Ben Holleboom in het zon netje zette en tevens hulde bracht aan alle coaches en trainers in Neder land, verzocht de Vlaardinger Rudi Liebrechts nog een paar woorden in de microfoon te mogen zeggen. „Zwanenburg en Huiskes zijn bij de huldiging niet genoemd, waarom niet?", vroeg Liebrechts. Er ontstond een pijnlijke stilte, waarop noch de heer Wesselo noch een van de overige bestuurs leden reageerde. Een deel van het publiek begon te applaudiseren. Onjuiste mededelingen Bij de dames was Stien Kaiser niet aanwezig. De Deltfse nationale kam pioene zal zich een dezer dagen aan haar knie laten opereren. De uitslagen: 500 meter: 1. Liebrechts 44,5; Halfweeg 44,7; De grondslag van het incident lag in de rede van de heer Wesselo, die aan het begin van zijn speech op merkte dat er aan de pers ondoor dachte mededelingen waren ver- Kievit 45,5; 6. en 7. Lourens en Ver strekt, die de naam van de KNSB kerk 45,9. in discrediet hebben gebracht Het 3000 meter: was duidelijk dat de bondsvoorzitter 1. Liebrechts 4.44.2 (nieuw Neder- doelde op de woorden van coach ^nds0record!;K„2"0 n' Van Swaay 4.53.8; 4. Modder 4.55.0; Huiskes by de terugkeer van de 5 Beukers 4.56.2. schaatsploeg uit Scandinavië Schiphol. Bij die gelegenheid zei Huiskes het te betreuren dat nie mand van het bondsbestuur aanwe zig was. Wel gaf de heer Hijdra als lid van de T.C. acte de presence. Desgevraagd deelde de heer Wes- selo later mee, dat hij met zijn mede' bestuurders op de uitlatingen van develd 2.45.5. Huiskes nog zal reageren. Hij ver klaarde tevens dat het Bondsbestuur geen bericht had ontvangen wanneer en op welke wijze de schaatsploeg in Nederland zou terugkeren. Dat hij Huiskes en Zwanenburg bij de hul diging niet afzonderlijk had genoemd vond de heer Wesselo niet vreemd, omdat hij ze automatisch meende te hebben betrokken bij zijn compli- Dames: 500 meter: 1. Carry Geijssen 50,4; 2. Beppy Geijs- sen 51.5; 3. Tineke Hamstra 52.0; 4. Nel Lamers 52.3; 5. Willy Burg- meijer 52.5. 1000 meter: 1. Carry Geijssen 2.39.0; 2. Ans Schut 2.42.9; 3. Beppy Geijssen 2.44.0; 4 Wil van Wees 2.45.2; 5. Henny Hon- Bij scha a tskamp io ens oh a pp en ment aan „alle coaches in Neder- voor jongens, zaterdagochtend onder land". Voor de heer Holleboom had gunstige weersomstandigheden op hij wel een uitzondering gemaakt (je Jaap Edenbaan gehouden, zijn de omdat deze al jarenlang zijn beste titels veroverd door Bartling (in de krachten aan de hardrijders wijdt groep 15-17 jaar) en Verheyen (18^ zonder ooit in het middelpunt van -Frits Bartling was een klasse ster- de belangstelling te staan. Ker djan zijn tegenstanders. Hij won zowel de 500 meter, in 44,9 als de 1500 meter in 2.21.6, en eindigdie in 't klassement met ruime voorsprong als eerste met 92.100 punten voor De schaatswedstrijden werden be- Eriks met 94.400, dlie op beide afstan- heerst door Rudi Liebrechts en Car- den de tweede plaats had veroverd, ry Geijssen. Liebrechts won zowel de Kampiocn Verteyen won cic 1500 meter in 2.23.5 en werd derde op de 500 als de 3000 meter. De laatste af- 500 meter in 46. De sprint werd ge stand reed de wereldrecordhouder wonnen door Waanders (45,6), die in het totaalklassement achter Ver- op dit nummer zelfs in een nieuwe heyen (93 833) en Hoomeman Nederlandse recordtijd: 4.44.2. (94.800) derdie werd met 94.867. STIEN KAISER WORDT GEOPEREERD

Leidse Courant | 1965 | | pagina 14